^ILLUSTRATIES Het wordt langzamerhand een omiangrijke taak voor de Koningin om „Amsterdam" te bezoeken. De hoofd- I I Vrijdag heeft de vorstelijke stoet een tocht gemaakt door Durgerdam. Bukisloot en andere declen van het stad toch is zóó groot geworden, dat de hoofdstedelingen het zelf haast niet meer kunnen bijhoudenI Amsterdamsche platteland. Links: op weg door Durgerdam. Daarnaast: hoe de Ransdorpers bloemen aan- boden,_waaraan het overigens noch de Koningin, noch Prinses Juliana heeft ontbroken. Te Scheveningen werd door de Vereeniging De Kampioen een veldrit gehouden voor renners, touristen, veteranen, juniores en dames. Zoowel de dames als de heeren moes- tn de 72-trapjes in de Scheveningscho bosch jes af met de fiets op hun nek. Na de start moesten ook de dames door het mulle zand van het Scheveningsche strand, een moei lijke hindernis. Een foto van de deelnemers aan het strand, waar het moeilijk voor- waarts komen is in het mulle zand. Te Amsterdam werd de eerste klas cricket wedstrijd gespeeld tnsschen A. C. C. en Jax (Lelden), A. C. komt in het veld. De spelers zijn: J P. Spruyt, R. Bouth, Cornelissen, W. Prent, H. Olivier, H. Möhler, N. C. Tienstra, P. Wolters, N. Sclles, L. Duzon, J. Börneman VOLKSSANATORIUM „HELLENDOORN." Op 30 Mei 83. zal het 25 jaar geleden zijn. dat het Volkssanatorium voor borstlijders te Hellendoorn (Overijssel) werd geopend. Oud-patiënten en doktoren hebben zich ver- eenigd tot een Commissie tot viering van dit jubileum. Foto van de-lighallen van het hoofdgebouw. Op „Frankendaal", de Stadskweekerii van Amsterdam werd Vrijdag begonnen met het onderwijs m de plantengroei in de open lucht, waaraan door 2S0 klassen met ruim 8000 leerlingen zal worden deelgenomen. Verschillende bekende personen hadden zich beschikbaar gesteld om een inleidende causerie te houden bij de eerste les op „Fran kendaal" en wij geven hier een foto van Henri Polak (inzet) terwijl deze de school kinderen toespreekt Onder leiding van de onderwijzers wordt door de kinderen een bezoek gebracht aan de Stadskweekeriien, waar zij de verschillende planten mogen bekijken. DE GROOTSTE TENTOONSTELLING VAN CANADA. Sedert 49 Jaar wordt jaarlijks te Toronto van den laatsten Zaterdag in Augustus tot den tweeden Zaterdag ln September de Canadian National Exhibition gehouden. Het tentoonstellingspark bevat 80 artistiek inge lichte permanente gebouwen, voor iedoren tak van volksvlijt een. ,Een gezicht op een deel der terreinen. Een aandachtige luisteraarster tijdens de Vrijdagmiddag bracht de Koninklijke familie een bezoek aan de Kromhoutfabrieken zanghulde aan de Meeuwenlaan, aan den aan de overeijde van hot IJ. Een foto in de werkplaatsen der fabriek, overkant van het V.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8