BINNENLAND. FEUILLETON. DE WILDE HERTOGIN TWEEDE KOLONIËN. 25e Jaargang W. 281 AM RS FÖO RTSC H DAGBLAD „DE EEMLANDER" Maandag 30 Mei 1927 Oost-indië. TERUGKEER VAN DEN GOUVERNEUR- GENEfcAAL TE BATAVIA. Batavia, 28 Mei. (Aneta). Hr Ms. ,,De Zeven Provinciën" arriveerde te Tandjong- Priok. Er was groote belangstelling. Veel autoriteiten waren aanwezig. Terwijl de Gou verneur-Generaal debarkeerde, werden saluut- sohoten gelost Z.E. vertrok per auto naar Tjipanas. PROF. DR. G. VAN ITERSON JR. Benoemd tot voorzitter van het Alg. Landbouw-Syndicaat. Een telegram uit Batavia meldt, dat prol. dr. G. van Iterson Jr. is benoemd tot voorzit ter van het Alg. Landbouw-syndicaat De eer Van Iterson zal de plaats innemen, vrij ge komen door het heengaan van den heer Schenck de Jong, die te voren naam maakte als assistent-resident van Buitenzorg en resi dent te Batavia. De nieuwe titularis werd, naar het Hbld meldt, in 1878 geboren te Roermond, bezocht aldaar de lagere school en slaagde in *897 voor het eindexamen H.B.S. 5-jarigen cursus. Van 18971901 studeerde hij aan do toen malige Polytechnische school te Delft. Onmid dellijk nadat hij in 1901 het diploma voor technoloog had behaald, werd hij benoemd tot eersten assistent voor de algemeene en toege paste micro biologie. In 1905 volgde zijne benoeming tot biolo gisch adviseur van het bestuur der vissche- rijen op de Schelde en de Zeeuwsche stroo men. In deze hoedanigheid publiceerde hij een serie belangrijke rapporten, waarvan het laat ste omtrent de geruchtmakende vergiftiging van oesters. Op 10 Juli 1907 promoveerde hij „met lof tot doctor in de technische wetenschap na verdediging van een proefschrift getiteld „Mathematische und mikroskopischc anatomi sche studiën uber Blattstellungcn nebst Be- trachtunen über den schalenbau der Milioli- nen". Op 1 September 1907 benoemd tot hoog leeraar in de microscopische anatomie aan de Technische Hoogeschool aanvaardde de heer Van Iterson zijn ambt op 20 September van dat jaar met een rede over: „De beteekenw van het onderwijs in de microscopische ana tomie voor de aanstaande ingenieurs". Gedurende het studiejaar 1925/1926 was hij Rector Magnificus der T. H. HET DETACHEMENT VOOR DE VAN HEUTSZ-PLECHTIGHEID. Het vertrek uit Indië. Het Alg. Ind. Dgbl. van 4 Mei Maandagmiddag kwam met den laatsten trein uit Bandoeng, te Weltevreden aan het detachement militairen, dat heden per ss. P. C. Hooft van de Mij- „Nederland" naar Neder land zal vertrekken, teneinde aldaar bij de Van Heutsz-plechtigheid het Ned Indische le ger te vertegenwoordigen. Aan het station Weltevreden werden de mi litairen verwelkomd door eenige hoofdofficie ren en het regiments-muziekkorps, waarna met de muziek aan het hoofd afgemarcheerd werd naar het subsistentenkader, waar het detache ment gelegerd werd. Een oude maréchaussee-sergeant met niet minder dan 33 dienstjaren, vijf termstreepen, zegt Jan Fuselier, vertelde ons, vroeger nog onder majoor Van Heutsz, toen deze comman dant van Sigli was, gediend en Samalangan meegemaakt te hebben. Wij zijn allen zeer ver heugd over dit buitenkansje, zeide hij verder, vooral omdat wij eenmaal de Sri Baginda Ma- haradja Wilhelmina zullen zien. Een andere Willemsorde-drager verklaarde, zich zóó senang tc voelen, en in zóó blijde opwinding te zijn, dot hij de laatste nachten bijna niet heeft kunnen slapen. Het zal goed Z\jn als wij eenmaal onder stoom zijn, aldus deze man. Wij zagen bij het detachement slechts en kele militairen zonder koninklijke onderschei ding. DE MOORDAANSLAG OP DEN ASSISTENT- WEDANA VAN TJENING. Batavia, 28 Mei (AnUa). De Landraad van Pandelang veroordeelde in de zaak van den moordaanslag op den assistent-wedana van Tjening in het Bantamschc twee personen tot de doodstraf eri vijf personen tot twintig jaar gevangenisstraf. INTERNEERING VAN COMMUNISTEN. Batavia, 28 Mei (Aneta), Veertien com munisten uit het Kedoesche en vier uit het Bcsoekische zijn geïnterneerd ATJEHSCHE VERZETSLIEDEN NEERGELEGD. Kota Radja, 28 Mei. (Aneta.) Een pa trouille onder bevel van den kapitein der in fanterie G. F. V. Gosenson legde in het Tapa- toeansche en Kloeëtsche resp. één en vier ver zetslieden neer, waaronder dc beruchte leider 1 ioet Ali. Onzerzijds werden geen verliezen geleden. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K.B. is met ingang van 1 Juni 1927 be noemd tot Inspecteur er Posterijen en Tele grafie te Groningen H. A. J. Boudier, thans adpunct-inspecteur der Posterijen en Telegra_ fie te Utrecht met ingang van I Juli 1927 tot inspecteur der Posterijen en Telegrafie in algemeenen dienst te 's-Gravenhage (Hbs. P. en T.) G. Wolters, thans inspecteur der Posterijen en Telegrafie te 's-Hertogenbosch en tot Inspecteur der Posterijen en Telegrafie te 's-Hortogenbosch G. J. N. Prick, thans adjunct-inspecteur der Posterijen en Telegra fie te 's-Hertogenbosch tot offiicer van gezondheid der Te klasse de officier van gezondheid der 2e klasse M. Kuperus tot officier-vlieger der 2e klasse de officier vlieger der 3e klasse A van Alphen. bij beschikking van den Minister van Fi nanciën is de Inspecteur der directe belastin gen, invoerrechten en accijnzen D. O. Norel verplaatst van de inspectie Haarlem, 2c af- deeling, naar de inspectie Haarlem, Tste af- deeling en is hij toegevoegd aan het hoofd van laatstgenoemde inspectie benoemd tot griffier bij de rechtbank te Almelo Mr. G Felix, thans substituut-griffier bij de rechtbank tc Arnhem op verzoek van Mr. J. van Welij, te Am sterdam ingetrokken het K. B. houdende diens benoeming tot plnatsvervongend voorzitter van den Raad van Beroep voor de Ongeval lenverzekering te Amsterdam benoemd bij het dienstvak der militaire ad ministratie bij het regiment grenadiers tot majoor de kapitein der militaire administratis H. v d. Erve van dat corps met ingang van 1 Juni 1927 benoemd tot adjunct-rijkstuinbouw-consulent de tijdelijke adjunct-rijkstuinbouw-consulent C Koeman, te Aalsmeer herbenoemd tot burgemeester van Hoog land IT. Ch baron van Tuyll van Seroosker- ken door de rechtbank te Zwolle is ter vervul ling van de vacature van rechter in dot col lege de volgende alphabetische lijst van aan beveling opgemaakt Mr. H. W. E, Klomp, raadsheer in het Hooggerechtshof van Ned. Indiër Mr. W. A. Vos, rechter in de rechtbank te Winschoten, Mr. H. A. Wassenbergh, amb tenaar van het O. M. bij de kantongerechten ter standplaats Zwolle Met het lot viel af Mr. M. G. Polak Daniels, substituut-griffier bij de rechtbank te Am sterdam DE KONINGIN NAAR DE PHILIPS' FABRIEKEN. IT. M. zal het woord richten tot Nederl. Oost- en West- Indië. H. M. de Koningin heeft de directie der Philips' Fabrieken le Eindhoven ervan in ken nis doen stellen, dat H. M. het voornemen heeft, in gezelschap van H.K.H. Prinses Julia na een bezoek te brengen aan dc Philips' Fa brieken en voor de microphoon van den Phi lips' korte-golf-zendei het woord te richten tot Nederlandsch Oost- en West-I^dië. Het bezoek zal geen officieel karakter dra gen. t 1 1 l '''mxïtë Do Tsjecho-Slowakischo Nationale Vergadering heeft Vrij dag den 77-jarigen president der republiek Masaryk voor de tweede maal als hoofd van den staat gekozen. In verband met het tusschen deze koloniën en Nederland heerschendc tijdsverschil zal H.M. Dinsdagnacht a.s. om twaalf uur Neder- landsch West-Indië en Woensdagavond d.a.v om negen uur Nederlandsch Oost-Indië toe spreken. Het is een uitermate heuglijk feit, dat onze Landsvrouwe de jongste ontwikkeling van de radio-techniek in Nederland, die alom in het buitenland eerbied heeft afgedwongen, met belangstelling heeft gevolgd. Zoowel in ons land, als in de beide koloniën zal het zeer ze ker hoogelijk gewaardeerd worden, dat H. hl. den wensch te kennen heeft gegeven van dc sedert eenigen tijd bestaande mogelijkheid ecner telefonische communicatie met Neder landsch Oost- en West-Indië gebruik te ma ken. 25-JARIG BESTAAN VOLKSSANATORIUM HELLENDOORN. Bezoek van dc Koningin-Moeder. H.M. de Koningin-Moeder zal a.s. Maandag per trein van - 11.40 van Amersfoort paar Almelo vertrekken, ten einde een bezoek te brengen aan het Volkssanatorium te Hellen- doorn, ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van die instelling. H. M. keert per auto naar Socstdijk terug cn zal vergezeld zijn door de Hofdames Baro nesse van Ittersum en Baionesse van Tuyll van Serooskerken, den kamerheer i. b. d. jhr. dc Jonge van Zwijnsbergen en den particu lier-secretaris van H.M. Baron van Heemstra. ONZE NIEUWE GEZANT TE BERLIJN. Half Juni in functie Dc Haagsche correspondent van dc „Voss. Ztg." heeft een onderhoud gehad met den nieuwen Nederlandschen gezart te Berlijn, graaf Van Limburg Stirum, die thans nog in Nederland is. Hij deelde mede, dat hij huil Juni zijn functie tc Berlijn zal aanvaarden. Hij" is o.a. voornemens in het legatiegcbouw eenige lezingen over Nederland en Nedcrl.-Indië te houden. VERBETERING RIJKSWEG HAARLEM-VELSEN. Een wetsontwerp bij de Twee de Kamer ingediend. Een wetsontwerp is ingediend tot verklaring van het algemeen nut der onteigening van perceelen, erfdienstbaarheden en andere za kelijke rechten, noodig voor verbetering van den Rijksweg van Haarlem naar Velsen in de gemeenten Haarlem, Schoten en Velsen De toelichting wijst er op, dat genoemde Rijksweg niet meer voldoet aan de eischen van het toenemend verkeer. Voor verbreeding is ter weerszijden van den bestaanden weg tusschen de Jan Gijzenvaart en even ten Zui den van de kom van Santpoort de beschikking noodig over strooken van de daarlangs gele gen eigendommen ten einde een totale weg- brcedte van 26 M, tc kunnen verkrijgen. Tel: Oosten van Santpoort is een nieuw wegvak ontworpen. Van ongeveer 200 meter van de kom van Velsen af, moet een nieuwe weg wor den gemaakt naar het ontworpen nieuwe por.i- veer over het Noordzeekanaal. Voor de verbetering van het wegvak tus schen de Kennemerstraot te Hunrlem en het Soendaplein onder Schoten, worden dc terrein- strooken door Haarlem afgestaan. De lengte van den te verbeteren weg bcrangt te zamen ongeveer 6^; K.M De totale kosten worden geraamd op s800.000. HET OEFENINGSKADER. Van Oslo vertrokken. Blijkens een bij het Departement van Marine omvangen bericht is het oefeningskader, be staande uit Hr. Ms. Hertog Hendrik Z. V Z. VI Z. VIIZ. VinO. X O. XI, heden ochtend van Oslo vertrokken ter aanvaarding van de terugreis naar Nieuwcdiep, waar zij tegen T Juni worden verwacht. EEN AMERIK. KRUISER TE ROTTERDAM. Een noenmaal te den Haag. Ter gelegenheid van het bezoek aan ons land van den Amerikaonschen kruiser Memphis, welke Zaterdag tc Rotterdam is aangekomen, zal dc minister van Marine hedennamiddag in Huize Voorhout te den Haag een noenmaal aanbieden aan den Amerikaanschen admiraal Burrage, die zich aan boord van de Memphis bevindt, benevens aan den commandant en eenige der vooraanstaande officieren van dit oorlogsschip. Aan het dejeuner zullen voorts 's ministers ambtgenoot van Buitenlandsche -Zaken jhr. Beelaerts van Blokland, do Amerikaansche ge zant, de heer Tobin, de marine-attaché der Amerikaansche Legatie, kapitein ter zee Lcohy en eenige Nedcrlandsche marine-autoriteiten deelnemen. Dinsdag 31 dezer biedt kapitein ter zee Leahy dn het Hotel des Indes een contra-lunch DIRECTE BELASTINGEN. Benoeming surnumerairs. Tot surnumerait der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen zijn met ingang van I Juni 1927 benoemd J Boeré, S. J. Buwal- da, W. Hoogeveen, J. Kutsch Lojcnga, K. H. Over, G. J. Prevoo, F. G. dc Rijke, mr. A. ten Sandc, mr. E. A. Schoonheyt, A. J. Son- nevylle, A H. Spaan, J Wachter F. M. KNOBEL. Morgen 70 jaar. De heer F. M. Knobel, thans consul to LeipJ zig, wordt morgen 70 jaar. De heer Knobel, van wiens hand verschei dene belangwekkende artikelen over vreemde landen zijn verschenen, is o.m. consul—gene raal te Teheran, tc Peking en in Zuid-Afrika geweest. Van T913 tot 1918 heeft hij deel uitgemaakt van de Tweede Kamer. J. M. SCHUYT. f Te Womel is overleden de heer J. M. Sohuyt, burgemeester dier gemeente. GEMEENTELIJKE WONINGBOUW TE AMSTERDAM. Een klacht wegens ontduiking deT bouwverordening. De gemeente behoeft er zich niet aan te houden! Het bestuur van Amstel's Bouwverceniging heeft bij de justitie een klacht ingediend tegen den wethouder voor de volkshuisvesting, den heer S. R. de Miranda, en den directeur van den woningdienst, ir. A. Keppler, terzake van overtreding van dc Woningwet, bestaande in overtredingen van de bouwverordening van Amsterdam. De klacht betreft de uitvoering van ongeveer 1000 ééngezinswoningen in het Tuindorp Nieuwendam, en wel Te. dat dc bolkdrogende buitenmuren van bijna al deze woningen niet dikker zijn dan 17 c.M., terwijl de bpuwverordening een dikte van 22 c.M. voorschrijft 2e. dat de helling van de trappen niet be draagt op zijn minst 50 graden met den hori zont voor rechte steektrappen en 45 graden voor scheluwe steek- en wenteltrappen, gelijk de bouwverordening voorschrijfter is een aantrede van slechts T3 bij een optrede van slechts 20 c.M-., waardoor de aantrede 7 c.M te smal is. Amstel's Bouwverceniging heeft zich bij het indienen van deze klacht bij de justitie vooral laten leiden door de overweging, dat in het algemeen de gemeente aan particuliere bou wers krachtens de bouwverordening tal van zeer zware eischen stelt, welke zij nog weer verzwaart ten aanzien van particuliere bouwers op erfpachtsgrond eischen, welke het particu lier bouwbedrijf ernstig belemmeren, tenvijl dc gemeente, als zij bouwt, die eischen oan zich zelf niet stelt en zich zelfs niet stoort aan wet ten en door haar zelf krachtens de wet vast gestelde verordeningen. Bouw- en Woningtoezicht stelt zich, volgens de N. R. Ct., op het standpunt, dat de grieven van Amstel's Bouwverceniging ecnerzijds wel een grond van juistheid hebben, maar ander zijds wel wat opgeblazen zijn. Dot de ge meente moreel gebonden is aan de betrokken door haar uitgevaardigde verordeningen, achtte men hier vanzelfsprekendof zij er juridisch aan gebonden is, daarover achtte men verschil van mecning niet uitgesloten. Er zijn aanduidingen in de verordening, welke zijn uit te leggen als aanwijzingen, dat de ge meente, bouwt zij zelf, vrij staat. Publieke Werken bijvoorbeeld heeft geen bouwvergun ning noodig. Er zijn trouwens wel gronden aan te voeren voor een meer soepele toepas sing bij gemeentcbouw, b v. dot deze staat on der een voortdurende directie-controle, terwijl Bouw- en Woningtoezicht bij particulieren slechts steekproeven kan nemen; het onder houd van gemeente-wonn gen is intensiever, cn er is meer stelselmatige -ontröle op de be woning. Dit achtte men bij Bouw- cn Woning toezicht overwegingen, waarom er bij ge meentcbouw eerder aanleiding bestaat tot het verleenen van vrijstellingen van sommige be palingen, al zou het beter zijn, dat die dan vastgelegd werden in dc raadsbesluiten tot het bouwen van gemeentewoningen. De plannen voor gemeentebouw passeeren wel Bouw- en Woningtoezichtop de plannen Drinkt niet om der kinderen wil. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN .Geautoriseerde vertaling van L DITHMARINE. 2 rrHoc heet je, vriend?" vroeg James Wood. De neger was zoo verbluft dat hij gehoor zaam antwoordde. „Ibrahim ibn Abdullah P „Goed, Ibrahim I Nu kunnen we beter met elkaar praten. We kunnen samen zaken doen. Maar mijn brave Ibrahim, luister toch eerst eensl Je bont een verstandig man, een gent leman, niettegenstaande je zwarte huid; veel witter dan het heele gezelschap dat je door deze deuren binnenlaat Ibrahim ibn Abdullah grinnikte en liet de hand van den deurknop los. „Luister," ging James Wood voort, „ik be zit aan geld werkelijk niets meer op de wereld dan dit ééne pond. Verder heb ik nog deze smoking, deze overjas en deze browning. Iede re handelaar geeft je daarop minstens twee pond De neger knikte. Dat kon uitkomen. Vooral 'de browning was een mooi ding. „Dus, mijn brave Ibrahim. Ik wil dit pond, boven, als een laatste kans voor mijn bestaan wagen en als deze kans mislukt, mij één van de zes kogels van mijn browning door den kop jagen. Kijk hier achter het oor I Daar is het 't meest zeker en veroorzaakt weinig bloed verlies. Zoo'n gat in het voorhoofd is onaes- thetisch Of wel in 't hartNeen, dat zou jam mer van mijn witte overhemd zijn, niet waar? Ik ben wel niet zoo groot als jij, maar ik ge loof toch, dot het hemd je heel goed passen zou. Zoo is dus de zaak. Als je mij zonder en- trée naar boven laat gaan en ik verlies dit vodje papier, dat mijn laatste kans is, don schiet ik me dood. Morsdood ik verzeker het je en alles wat ik op, aan en bij me heb, behoort jou toe. Win ik echter, wat toch zelfs in AIcxandrië ook mogelijk is, dan geef ik je vijf procent van mijn winst. Gemaakt?" „Winnen, Sir Daar boven?" Ibrahim trok verachtelijk zijn mond nog open. „Ik kan het toch altijd probeeren," glim lachte hij, „en je verliest er niets bij je kunt in ieder geval winnen. Dat begrijp je toch?" „Zeker. Sir. Maar maarhm. Als u gedwongen mocht zijn, wat ik niet hoop, zich door het hoofd te moeten schieten échter het linker-oorvergeet dat niet!" Ibrahim kreeg een geweldig respect voor hem. Die zou het wel klaar spelen om te win nen „daar boven". Vooruit hij zou de zaak wagc-n. De overeenkomst werd schriftelijk opge maakt, door beiden geteekend en James Wood stok het papier in zijn zak, opdat men het da delijk bij hem zou vinden en den braven Ibra him ,geen moeilijkheden zou maken. Kort en bondig stond er op het papier t „Daar ik vrijwillig uit het leven heenga, laat ik al mijn have en goed, dat ik op mijn lichaam draag, aan mijn vriend Ibra him ibn Abdullah, Maitre d'hótel van het Astarte na. Alexandric, den 5den October 1924. JAMES WOOD. IBRAHIM IBN ABDULLAH.' Ibrahim bood James Wood het ivoor-kleu rige ksartje aan en grinnikte „Ik wensch mezelf toe, dat u mij de vijl procent kunt betalen." „Anders ik wel En James Wood ging met vlugge stap da zwaarbekleede treden omhoog II. Boven namen twee Arabieren hoed en jas aan. Een derde bezag de entréekaart en open de een met een tapijt bekleede deur, welke toe gang gaf tot een kleinen salon. Hier was geen mensch te zien, uitgezonderd een vierde Egyp- tiër, die met een diepen salaam voor James Wood do deur naar de speelzaal opensloeg, Die zaal mocht gezien worden! Een rond gewelf met een grooten glazen koepel over dekt, alles in goud en groen. Symbolische kleu ren. Is groen niet de hoop, het goud te win nen? James Wood nam het als een goed voor- teeken aan en trad langzaam naderbij. Waarom zou hij zich hals over kop in het duel met het noodlot storten Zelfs aan hem, die toch over de gchcele wereld gezworven had, bood de speelzaal van Meison Astorte iets nieuws en interessants. Zeven tafels stonden in een kring langs de muur-roulettetafels. In het Oosten houdt men er niet van den tijd met andere hasardspelen te verknoeien. Het ivoren balletje dat is het spel in het Oosten. Dat is iets levends. Dat is een duivel, die over menschcnlijken springt. Het trilt. Het siddert. Bctooverend is de mu ziek als het zoo over de kleine vakjes danst en huppelt. De zenuwen dansen mee. Worden meegesleurdDe geheclc hartstocht van den Oosterling fibreert met het kleine witte balletje Zij dringen op, in drie, vier rijen om elk der tafels een levende bevolkingsatlas van Afri ka, Europa en Azië. Blanke, bruine, gele en zwarte gezichten. Voortreffelijk zittende smokings uit Londen en bontgekleurde klee deren van Arabieren. Kleine Japanners, over dreven stipt modern gekleed cn groote zwijg zame Chineezen. Perzen met hooge met scha penvel omhulde mutsen en handelaren uit Om- durman, het hoofd bedekt _,met een witte tul- bond. Blonde zonen van Enak uit Scandinavië en zwarte Italianen. Dikke donkerhuidige Grie ken en joviaal lachende Amerikanen. Men zegt, dat er in Alexandria honderdvijftig verschillen de talen gesproken worden. Of het waar is, weet ik niet. Maar dit weet ik zeker, dat er in de groengouden speelzaal van het Huis As tarte minstens een vijfde deel van de honderd vijftig te hooren was. En de dames? Een speelzaal zonder dames? En bovendien in dc Levant? Ondenkbaar I Vrouwen waren er dus. Zelfs enkele heel mooie vrouwen. Weelderige Griekscbe uit Smyrna, Arabische en Moorschebeko rend, met donkeie omsluierde oogen. Vele van deze waren modern gekleed, velen ook in dc kleederdracht van hun land, dc rinkelende kettingen van munten om den halsOok vrouwen uit Parijs en Buda-Pest, beschilderd met de behendigheid van een miniaturenschil- der uit de achttiende eeuw. Zij representeeren de kuituur van het Westen voor de inheem- sche beau-monde. Een uitstekende inrichting. James Wood knik te nadenkend, terwijl hij in het midden van de zaal bleef staan en het geheel aanzag. Misschien Bij dit „misschien" trilde het plotseling in hem op. Zou er niet nog een andere weg zijn het noodlot te dwingen Eén pond Een ver mogen voor honderdduizend arme duivels! Voor hem de laatste kans I Misschien! En waarom niet Morgen kon hij al het mogelijke probeeren. Hij kon zich in het Hotel als chef- dc bureau aanbieden. Een plaats als schrijver in een passagebureau zoeken I NeeJames Wood strekte het slanke, ge spierde lichaam. Neen I Had hij Ibrahim ibn Abdullah niet zijn eerewoord gegeven Hij glimlachte. De ééne gentleman houdt den ander aan zijn verplichting. Een kleine Oostersche vrouw zweefde hem voorbij. Donkere oogen en vatte tanden lach ten hem toe. „Zoo in gedachten, mijn kapitein?" Daarginds zijn alle knappe, waardige man nen: kapiteins, soldaten, zeehelden. Dc vrou wen van het Oosten bewonderen gaarne. Het kleine vrouwtje was verrukkelijk mooi. James Wood zag haar aan en glimlachte weer eens. „In gedachten? Komt men hier om te den ken?" „Gewoonlijk niet Meestal begint men te denken als men weggaat." (Wordt vervolgd.j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5