SPORTNiEUWS STADSNIEUWS, Zalerdagavand-praatje De afgeloopen week is ongetwijfeld wel buitengewoon rampzalig geweest voor een groot deel onzer bevolking. En den dag van 1 Juni 1927 moet dan ook in de analen met een zworen rouwrand worden gekenmerkt, zoo- als dat in een korte spanne tijds reeds helaas twee molen moer' geschieden, tenminste wat betreft de natuur, mpen, die ons land teister den. Wsnt wederom hebben de onbegrijpelijke en onweerstaanbare elementen van de natuur over een gedeelte van ons land een zware ramp doen komen. Een grillig onheil, dat mogelijk in omvang niet zoo uitgebreid is als den cycloon, die twee jaren geleden Borculo teister de en den laatsten watersnood, die uitgestrek te gebieden van ons land overstroomde, doch waarvan de gevolgen toch even droevig en even jammerlijk genoemd kunnen worden. In **en Achterhoek van onze mooie en aan natuurschoon zoo rijke provincie Gelderland heeft wederom een tornado, een wervelstorm, een cycloon of hoe men het noemen wil huis gehouden op een wijze die alle beschrijving te boven gaat. Wat door de bevolking, die daar toch reeds een moeilijk en lang niet rooskleu rig bestaan had, in lange jaren van noesten en vlijtigen, volhardenden arbeid was tot stand gebracht, woningen en fabrieken, die met in spanning waren opgebouwd, is in enkele oogen- blikken weggevaagd en tegen den grond ge slagen. Zelfs zijn eenige menschcnlevens als slachtoffer moeten vollen. Het is dan ook geen wonder, dat er onder de bevolking van het zoo zwaar bezochte land een algemeene droefenis en verslagenheid heerscht. Droefenis over de persoonlijke ver liezen, die men heeft te betreuren, verslagen heid over het feit, dat zij van alles en alles beroofd zijn geworden. Doch bij ol deze droefheid en verslagenheid komt etn gevoel van vertrouwen. Immers de hulpvaardigheid en de mildheid van overig Nederland, dat voor deze romp gespaard bleef, zal ook thans, evenals bij den watersnood en bij de ramp van Borculo in 1925 niet achter blij ven. De algemeene saomhoorigheid van het Nederlandsche volk zal zich ongetwijfeld ook nu weer op ondubbelzinnige wijze uiten. Op oogenbliloken als deze, wanneer een gedeelte der bevolking zoo diep getroffen wordt door een natuurramp, in zulke tijden van droefheid, ellende en rouw, moet alle partijschap, alle ver schillen in godsdienst en politiek van nul en geener waarde zijn. In^zulkc oogenblikken is er maar één Nederlondsch volk, onverdeeld en eensgezind om hulp te verleenen zooveel en zoo mild het kan. Laat dan de weldadigheids zin van onze landgenooten en daarbij dan na tuurlijk in de eerste plaats wat ons bétreft, van onze stadgenootcn tot uiting komen door het schenken van giften aan de comité's en licha men, die daarvoor bestmd zijn. Het gaat hier om den opbouw van een groot gedeelte van ons vaderland, om het herstel van honderden landgenooten, die plotseling door de storm ramp in zulke jammerlijke en kommervolle om standigheden zijn gebracht. Duoiom: hc-lp spoedig en geeft met milde hand. Het is hoog, hoog noodig I ring van schoolverzuim, de heeren W. Land stra en P. M. Bovendcert. Na een korte geheime zitting keurde de Raad in openbare zitting goed den aankoop van eenige perceclen in de voormalige Rijn straat ten bedrage van 40.000, waarna de Raad, hoewel de agenda nog niet was uit geput, uiteenging. ALGEM. VERGADERING ONDER- OFFICIERSVEREENIGING „ONS BELANG De 2e dag*» Het verslag van den algemeen secretaris wordt, zonder aanmerkingen, met algemeene stemmen goedgekeurd. Ook het verslag van den algemeenen pen ningmeester, alsmede het financieel verslag be treffende het Algemeen Militair Weekblad, worden goedgekeurd; eveneens had goedkeu ring plaats van de verslagen van de Ondersteu ningskas en van het Plaatsingsbureel. Bij de behandeling van het verslag Plaat singsbureel, wordt tevens behandeld een voor- stel-Arnhem om wachtgelders, die dat wen- schcn, gratis gelegenheid te geven bij het bureel ingeschreven te worden. Om practische redenen wordt het niet aangenomen. Het verslag van den redacteur van het Vak blad wordt onder applaus goedgekeurd. Door onderscheidene afdeelingen wordt hul de gebracht aan den hoofdredacteur voor de redactioneele verzorging van „Onze Courant". Met klem wordt aangedrongen op het in brochurevorm doen verschijnen van de rede, den eersten congresdag uitgesproken door het H.B.-lid D. F. Brandwijk, over: „De noodzake lijkheid en mogelijkheid van het instandhou den van een goed georganiseerde weermacht in Nederland." Door het H.B. zal, rekening houdende met den wensch der vergadering, hierover binnen kort een beslissing worden genomen. De verslagen van Pers- en Propagandacom- missie en Algemeene Eereraad worden goed gekeurd; eveneens het verslag van de Commis sie tot moreele verheffing en ontwikkeling der leden. In behandeling komt een voorstel van het Hoofdbestuur, waarin het H.B. door de organi satie wordt opgedragen zich tot den Minister van Oorlog te wenden, met het verzoek de wetenschappelijke eischcn van de thans die nende onderofficieren *e herzien en deze te maken ht overeenstemming met het door de Commissi-: Georganiseerd Overleg voorgestel de, in het „Ontwerp Rechtstoestandwef Onder- of ficiercn.'* Het voorsxtil van het H.B. betreffende de ont» wJkkelingseischen wordt, na breedvoerige be spreking en belichting dóór voor- en tegen standers met de grootst mogelijke meerderhei^ van stemmen aangenomen, nadat bovendien be sloten werd Z.Exc. te verzoeken, eens per jaar gelegenheid te geven examen te kunnen doen voor deze eischen, waarna een annteekening achter de namen der geslaagden zal worden gesteld. Een spontane hulde werd voor dit besluit, dat het resultaat is van den onvermoeibaren arbeid van den heer H. Schuurmans, dit hoofd bestuurslid gebracht. Bij dc behandeling van het Algemeen Beleid wordt door vele afdeelingen aan het H.B. hul de gebracht voor haar arbeid in het afgeloo- pen jaar. Dit beleid wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Het voorstel-Arnhem om het ook aan ser geanten-titulair en wachtmeesters, door een milde contributieregeling mogelijk te maken lid der organisatie te worden, vindt niet den steun van het hoofdbestuur en wordt door de algemeene vergadering verworpen met 81 te gen 28 stemmen. Een voorstel hoofdbestuur om in den vervol ge de wachtgelders en gepensionneerde leden eenzelfde contributie te laten betalen, wan neer zij vol Kd wenschen te zijn, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Er wordt besloten met ingang van 25 Maait 1928 de vereeniging voor den tijd van 29 jaren wederom opnieuw aan te gaan en op de gewijzigde statuten de koninklijke goedkeuring te vragen. Een voorstel Leiden om samenwerking tus- schen Ons Belang en alle vakbonden van mili taire werklieden in den rang van onderofficier mogelijk te maken, wordt, op aandrang van hei hoofdbestuur, verworpen. Het HJ3. meent dat, nadat reeds herhaaldelijk geprobeerd is sa- menwerking te krijgen en dat steeds mislukt is, niet weer op samenwerking te moeten aandrin gen. Mocht het verzoek evenwel van de andere zijde worden gedaan, dan bestaat er reden hier op in te gaan. Met algerrteene stemmen worden de heeren W. J. Vaatstra en W. van Olst tot hoofdbe- stuuslid herbenoemd en de heer G. M. Op de Beke nieuw benoemd in het H. B. Door den algemeenen voorzitter werd met een hartelijk woord afscheid genomen van het scheidende lid van het H.B., den heer D. Be rends. Berends is 28 jaar, reeds vanaf de op richting der vereeniging, lid van het hoofdbe stuur geweest. Door de afd Oen Bosch wordt 1000 afge dragen ten bate van het sanatoriumfonds dei vereeniging. Door de afd. Harderwijk voor ditzelfde doel 373. Door de afd. Deventer 150. Ook de afd. Delft deed toezegging van een bedrag boven de 700. De verslagen van het senatoriumfonds, den brrfndstoffenbond, brandw. mij. „Ons Belang", kleedingmagazijn „Voorwaarts", Levensverz. Mij. „Ons Belang", spaarkas „Onderlinge Voor zorg drukkerij „Patria" en woningbouwstich- ring „Ons Belang", worden goedgekeurd. De besturen worden aangevuld. Besloten wordt op te richten een ziekenfonds „Ons Belang", bedoelende militairen en hunne gezinnen te verzekeren tegen niet door het Rijk te betalen kosten van ziekenverpleging, operatiekosten enz. Na verschillende besprekingen over onder werpen van huishoudelijken aard, werd de ver gadering door den alg. voorzitter gesloten. MIDDELBAAR TECHNISCHE SCHOOL VOOR DE BOUWKUNDE TE UTRECHT. Utrecht. Zooals in een advertentie in dit nummer is aangegeven, is de inschrijving voor het toelatingsexamen der M. T. S. te Utrecht weder geopend. Het leerplan der school is verschenen. Dit boek bevat een zeer uitgebreid omschreven leerplan met inleiding en aanteekeningen, ver schillende toelichtingen en op veler verzoek tel van afbeeldingen tot toelichting. Een boekje, waarin de wijze van vooropleiding en de eischen van toelichting, alsmede een ge schriftje „Dc Toekomst" van den Middelbaar Technicus, worden op aanvrage gratis verkrijg baar gesteld. SPORTOVERZICHT. VOETBAL. De Pinksterdagen zullen voor de Amersfoort- sche sportliefhebbers niet geheel troosteloos voorbijgaan. H. V. C. speelt morgen te Soes- terb^rg tegen de groote en sterke U. V. V. om den prachtigen Luchtvaartbeker. Zondag heb ben onze stadgenooten zich goed gehouden en twee fraaie overwinningen behaald. Indien de ploeg volledig verschijnt, achten wij het niet onmogelijk, dat morgen weer gewonnen wordt. Ook al, omdat U. V. V., naar wij vernamen, niet volledig zal verschijnen. Nog dichter bij huis speelt H. V. C. den twee den Pinksterdag op het A. B. L. 0. veld aan den 'Leusdertfeg. De vierdeklasser A. P. W. C. houdt cupwedstrijden en om de volle belang stelling van het publiek te trekken, besloot het ijverige bestuur om een openingswedstrijd tus- behen twee goede ploegen te doen spelen. Daar toe werden uitgenoodigd H. V. C. en de nieu we tweede klasser B. F. C. uit Bussum, ver moedelijk een der toekomstige competitie-con currenten van H. V. C. voor den a.s. winter. De wedstrijd begint om half drie meenen we te weten en zal stellig zeer mooi zijn. H.V.C. kennen we voldoende, maar B. F. C. is hier nog niet ingeburgerd, doch er gaat een goede reputatie van haar uit. Wij verwachten, dat het een strijd wordt van geroutineerd H.V.C. tegen enthousiaste jeugd van B.F.C. en we ge- looven aan een kleine overwinning van onze stadgenooten. Intusschen zal het A. P. W. C. niet aan belangstelling ontbreken. Den eersten Pinksterdag speelt A.P.W.C. tegen Sopla, waarbij A.P.W.C. wel zal winnen. De netto-opbrengst van den liefdadigheids wedstrijd H.V.C.Zeist ten bate van Kinder- zorg bedraagt f 224.10. EXCELSIORNIEUWS. Het tweede lustrum. De plannen voor de viering van het tweede lustrum der gymnastiekvereeniging „Excel sior" zijn gereed en veelbelovend. Op 12 Juni wordt een officieele Turnkringdag gehou den op Birkhoven, waar athletiekwedstrijden voor turners gehouden worden. Op alle num mers worden de kampioenschappen van den Turnkring verwerkt, uitgezonderd de estafet te, welke reeds in Culemborg verloopen en door Excelsior gewonnen is. Reeds hebban meer dan 200 deelnemers uit de provincie in geschreven. De morgenuren*worden gevuld met slingerbalwedstrijden. Op 19 Juli worden atletiekwedstrijden ge houden voor U. P. A. B.-ledcn, eveneens op Birkhoven. Hiervoor zijn al 80 inschrijvingen binnen. Op 1 Juli (Vrydag) houdt Excelsior met le den, adspiranten- en veteranenafdeelingen, alsmede de donateurs een optocht met muziek door de stad, terwijl den 2den Juli d. a. v. fs middags een receptie plaats heeft. Denzelfden avond wordt een eereavond gege ven waaraan zoo goed als alle turnvereenigin- gen uit de provincie meewerken. Na de uitvoe ring dier keuroefeningen wordt een gezellige feestavond gehouden. De volgende week verschijnt een gedenkboek en wij kómen binnenkort natuurlijk nog uitvoe riger op het belangrijke gebeuren terug. INTERNATIONAAL KEGEL-CONCOURS. Van 18 tot en met 27 Juni a.s. in Tivoli te Utrecht. Ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van den Utrechtschen Kegelbond en van het 25-jarig jubileum der Kcgelclub ,Altijd Kans" wordt in de zalen van Tivoli van 18 tot en met 27 Juni a.s. een groot internationaal ke gel-concours gehouden. Voor deze wedstrijden is een keurig ver zorgd programma verschenen, dat niet minder dan 120 pagina's telt, waarin alle gegevens er mededeelingen voor deze festiviteiten zijn ver werkt. Er zullen in het geheel II wedstrijden worden gespeeld, n.l. een invitatie-bondenwed strijd, een korpswedstrijd, een personeele wed strijd, een vaste-baanwedstrijd, vrije baan wedstrijd (Hamburger-telling), idem voor da mes en voor heeren (beiden gewone telling), een jubileumwedstrijd. een paren wedstrijd, een wedstrijd om het club-kampioenschap van den Utrechtschen Kegelbond en een wedstrijd om het persoonlijk kampioenschap van den U- K. B. Voorts zullen de wedstrijden dagelijks worden opgeluisterd door concerten, waarvan ook deze feestgids dc volledige programma's vermeldt. De officieele opening van het con cours zal plaats hebben op 18 Juni a.s. door den Burgemeester van Utrecht, dr. J. P. Fnckema Andreae. De jury bestaat uit de heeren J. dc Gooyer Jr., C. van Kalken, C. F. W. Klokke, G. Rein- ders en A. M. Stevens. De meening van prof. dr. Quix over de kegclsport. In bovengenoemd programma komt o.m voor een artikel van prof. dr. F. H. Quix over de kegelsport, dat wij belangrijk genoeg ach ten om het in zijn geheel weer te géven. Professor Quix schrijft Men kan eiken tak van sport van verschil lende kanten bezien. Zoo o.a. van den physi- schen, physiologischen, psychischen, finan- ticelen, zelfs van den huiselijken kant. Physisch beschouwd, doen zich meerdere vraagstukken voor, vooreerst over den mc- chanischen arbeid, die door sport wordt ver richt en de wijze waarop deze wordt verricht. 'Het is physiologisch van groote beteekenis, welke spieren dezen arbeid verrichten, of daarmede de natuurlijke physiologische bewe gingen bevorderd worden en hoe de invloed is op de andere deelen en organen van het lichaam. Ook speelt de leeftijd, waarin dezo sport beoefend wordt, eenc groote rol. Van den pathologischen kant bezien moet men letten op de gevaren, die aan de sport verbonden zijn, hetzij voor het géheëïv lichaam, hetzij voor fenkcle deelenverder welke de ziekten zijn, die daaruit kunnen ont staan. Er is ook een psychische factor, die ver band houdt met de opvoedkundige kracht en met de ontspanning van den geest, die er me de gepaard moet gaan, enz., enz. De finantieele factor is dikwijls niet de klein ste en ook is er een huiselijken kant aan ver bonden, doordat, wanneer slechts één lid deT familie de sport beoefent, daaronder de huis vrede niet mag lijden. Vergelijkt men nu de verschillende takken van sport, welke in den tegenwoordigen tijd veelal beoefend worden, als het kegelen, voet ballen, tennissen, cricket, hockey, biljarten, schermen, roeien, golf, enz., dan blijken de hierboven het eerst en het laatst genoemde takken, n.l. de kegelsport en het golfspel, het bijna in alle opzichten te winnen. Het «zou hier te ver voeren de vergelijking in bijzonderheden uit te werken, dit zou leiden tot een lang artikel, ja zelfs tot een dik boek Ik wil slechts op enkele punten wijzen, die het kegelen voor heeft op andere vormen van sport. Bij het kegelen wordt een groote mechani sche arbeid verricht. Dit ggschiedt echter in een langzaam tempo, telkens onderbroken dóór een kleine pauze tusschen het werpen van den bal en door een groote pauze tus schen de verschillende werpbeurten; daardoor kunnen door het kegelen geen overspannin gen, geen hartvergrootingen ontstaan en is deze sport geschikt voor eiken leeftijd en in het bijzonder voor hen, die overtollig vet of ,/het pootje" moeten wegwerken, en toch hun hart moeten sparen. Bij het kegelen worden alle spieren haimo- nisch gebruikt. Het werpen is eene oer physio logische beweging; men werpt niet alleen met den arm, doch met het geheele lichaam; het kegelen leidt tot prachtige bewegingen cu standen; denkt aan den discuswerper. Geen enkel lichaamsdeel wordt onevenredig of te sterk aangesproken. Dat men tot in den hoogen ouderdom deze sport kan beoefenen is een voordeel, dal slechts weinig takken bezitten. Voetballen, tennissen, roeien, hockey, enz., zijn alle aan een bepaalden leeftijd gebonden en het is on% verstandig en gevaarlijk deze boven een be paalden leeftijd voort te zetten. Doordat men bij het kegelen zelf het tempo regelt, niet door een jonge onstuimige tegenpartij wordt opge jaagd, het gewicht van den bal en de snelheid zelf kan regelen en daarbij toch voortreffe lijk kegelspel kan laten zien, is het kegelen, evenals het golfspel, dat deze voordeeier» ook heeft, de sport bij uitnemendheid, voor jong en oud, voor sterken en zwakken, voor vluggen en tragen. Elkeen kan zich naar gelang van ka rakter en aanleg op de kegelbaan vrij uitle ven. De jeugdige, krachtig© en overmoedige neemt den zwaarsten bal, hij neemt zijn élan, alsof het een stormaanval gold, het geheele gezelschap wijkt achteruit, de kcgeljongcns zoeken dekking, hij werpt den bal met de snelheid van een vliegmachine, zoodat dc ke gels tegen het plafond en de schutting vlie gen; dit maakt indruk en geeft voldoening. De onverschillige en grappige, de poedelaar, neemt den eersten den besten bal, bonst hem voor zijn voeten op de loopplank, en keert zich reeds om, voordat de bal de plank verlaten heeftdit wekt vroolijkheid. Dc bezadigde, de berekende, de fijne kegelaar, kiest na lang zoeken een middelzwaren bal zonder gat, dit laatste maakt den bal physisch minder zuiver, hij laat hem steeds op dezelfde wijze van den onderarm afrollen en geeft aan het eind m"t de vingers nog even het juiste effect, hij komt in de poort en maakt een negen; dit wekt bewondering. Gevaren en bepaalde ziekten zijn aan het kegelen niet verbonden; een voetbalknie, een tennisarm, een roeihart, hebben in het kegelen niet hun gelijke. De voortreffelijke geestelijke ontspanning, die door het kegelen bereikt wordt, is aan iedereen bekend, die een kegelclub heeft be zocht. Van ruzie door het spel kan nooit spra ke zijn; verschil van meening over den uitslag kan niet voorkomen, de kegeljongen beslist cn de beslissing is hier eenvoudig en niet voor tweeërlei uitleg vatbaar. Men wordt door de tegenpartij nooit gehin» derd, carotte spelers kunnen niet voorkomen en beide partijen beginnen steeds in gelijke omstandigheden. Toeval en boffen is geheel uitgesloten; het is het eerlijkste spel, dat be staat. Het kegelen maakt daardoor nooit vijan den, doch steeds vrienden. In de tusschenpauzen is gelegenheid te over voor gezelligen kout, voor vertelseltjes, anec- doten en moppert. Kegelmoppen zijn overheer lijk, nog fijner dan de beroemde jacht- en manoeuvre-moppen. Geld kost het kegelen betrekkelijk weinig, daardoor is de spprt populair. De huisvrouw- gunt haar man gaarne een vrijen avond; als belooning brengt hij herhaaldelijk een haasje of konijntje thuis. Een vrije middag doorgebracht op een schil derachtig golfveld en een vrije avond in een gezellige kegclclub in een goed geventileerd lokaal, waar niet al te veel gerookt en niet al te veel bier gedronken wordt, zictdaar eenige van de gezelligste uren van het leven. Een kogelconcours kon daarom niet krach tig genoeg bevorderd worden. OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM. Overzicht der werkzaamheden aan het Olympisch Stadion in Mei '27. Gedurende de maand Mei werden de werk zaamheden aan het Olympisch Stadion volgens het vastgestelde werkplan vervolgd. De Marathontribune met de Marathonpoort is geheel in beton gestort en reeds ontkist. Een aantal binnendeur-kozijnen van het Bureau, de kamer van den directeur en de toiletten zijn gesteld. Met de metselwerken is een begin gemaakt. De zware verankeringen voor de overkapping zijn gesteld. Van de onoverdekte zitplaatsentribune, de zuidelijke staanplaatsentribune en. de onover dekte zitplaatsentribune naast de eeretribune, met de daarin voorkomende trappen en het café, zijn de kolommen en balken voor een groot gedeelte tot het tribunedek bekist en van ijzer voorzien en in het eerste gedeelte gestort. De wielerbaan met haar opsteanden rand en achterliggende goot is rondom klaar. De be- zoding van het middenveld is gereed. De'aan sluiting tegen dc loopbaan, waarvan de beton nen binnenrand al staat, wordt gemaakt. Aan de loopbaan zelve wordt gewerkt. Voorts is het voorplein bijna geheel bestraat De walmuren en de bazaltglooiingen om de noordelijke helft zijn vrijwel gereed. Bij het zuidelijk kanaal wordt geheid. Er is een begin gemaakt met de bebouwing van het bouwblok, dat den noordelijken wand vormt van het Van Tuyll-Plein. NED. HERV .KERK. Tijdelijk scriba. Wegens het overlijden van ds. B. Kleijwegt is als tijdelijk scriba-quaestor van dc Classis Amersfoort opgetreden ds. J. C. Klomp, te Westbroek. RESTAURATIEPLAN ST. JORISKERK. De restauratie zal geleidelijk voortgang hebben. De belangstelling in verschillende werkzaam heden aan dc Sin% Joriskerk, den laatsten tijd herhaaldelijk ondervonden, geeft het College van Kerkvoogden aanleiding een en ander in de Amersf. Kerkbode mede te deelecn omtrent zijn nog altijd maar zeer bescheiden planneh met het gebouw, althans voor dc naaste toekomst. Naar gelang de middelen zulks zullen ver oorloven zal de restauratic geleidelijk voort gang hebben. Het voornemen is, nu eerlang te beginnen met een restauratie van het eiken houten doophek. Dit te ontdoen van de dikke verflagen, die het artistieke snijwerk overdek ken, is iets dat de omgeving van den predik- ■stoel wel zeer moet ten goede komen, inzon derheid als meteen daar wat meer ruimte zal worden verkregen, waaraan met name ook bij doopplechtigheden reeds lang een nog steeds toenemende behoefte bestaat. Daarna zal vermoedelijk terstond al de beurt komen aan de sierlijke deuren in den toegang naar de vroegere garnizoenskerk, het oude koor. Bij de behandeling daarvan zullen meteen dc „schotten", tegen die deuren aan gebracht, zoo mogelijk worden verwijderd. Ver volgens zal kunnen worden overwogen om het uitzicht van uit het schip der kerk op het oxaal onde»- het orgel te ppenen. Is het werk tot zóóver gevorderd, dan zal naar alle waarschijnlijkheid indien daorvóbi op dat tijdstip de fondsen niet zullen ontbre ken het schoonmaken der pilaren aan dc orde te stellen zijn. Zooals het zich nü nog laat aanzien, zullen de genoemdo punten van het programma der opeenvolgende werkzaamheden reeds een ge- ruimen tijd voor de uitvoering ver eischen; evenwel zou, mochten dc omstandigheden daar toe medewerken, bij Kerkvoogden tegen cene versnelling van tempo in dezen geen enkel be zwaar bestaan. VRIJZINNIG-HERVORMDEN. Jeugddienst. Het bestuur van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden herinnert aan de predikbeurt op 2en Pinksterdag 6 Juni te half TL in de Doops- gezirde kerk, waar Ds. Horrëus de Haas uit Z olie dc godsdienstoefening zal leiden. Luchtige Liedjes. „Suriname en Curasao Heel ver weg, in Suriname, Ginder, mijlen ovct' zee. Hoorden ze bekende klanken, Kregen z'iets van Holland mee. In de Cura^aosche streken. Hebben ze het ook gehoord, Hebben ze doodstil geluisterd, 't Nagefluisterd, woord voor woord, 't Waren nu geen lange brieven, Letters, letters of een krant, 't Waren woorden, 't waren klanken 't Was het hart van Nedeiland. Over zeeën door de luchten. Klonk het oud Wien Ncerlandsch Bloeo Voor de verre Nederlanders, Als een vaderlandsche groet. Toen het in dc West verstaan werd Eindhoven hallo I Toen heeft Menig hart wèl hard gehamerd. Hebben handen vreemd gebeefd. En een moeder hier in Holland Heeft de brief op zij gelegd. Zij spon draadlooze gedachten. Door wat tot hèm werd gezegd PIMMY. DE LEGERWEDSTRLJDEN TE AMERSFOORT. Naar wij vernemen zijn nog prijzen aange< boden door: generaal-majoor J. H. Borel, in specteur der infanterie; kolonel H. Z. A. van de Roemer, commandant der IVe Divisie; Officie ren I3e R. I.; Officieren regiment Grenadiers; Officieren regiment Jagers; Officieren en In genieurs Luchtvaartafdeeling Socsterberg; Lui tenant-kolonel L. G. Pabst, commandant I R. H.; Officieren 21 R. I.; Ie luitenant H. C. Kloppenburg; luit.-kolonel L. Schutte, comman dant I8e R. I.; Amersf. Dagblad en door den heer v. d. Biezenbos. De .jury voor de wedstrijden is saamgesteld als volgt: Voorzitter-kamprechters: le luit. C. W. Ek- hart. Juryleden: Majoor jhr. de Brauw, kap. J. P. Briët, Ie luit. jhr. A. v. d. Goes, Ie luit. C. F. A. Milders, Ie luit. W. P. Schotman, Ie luit. H. Kromhout, res. Ie luit. B. J. Buma, Ic luit. H. J. Scheffer, Ie luit. C. J. le Fèvre de Montigny, 2e luit. H. G. Hagens, 2e luit. S. Reps, adj.- onderoff, S. van Dijk, adj.-onderoff. J, v. d Weijer, adj.-onderofficier B. A. L. Brugman, adj.-onderoff. J. C. Haring, adj.-onderoff. G. Schuitemaker, opperwachtm. J. J. Jansen, op- perwachtm. H. W. Pierik, serg.-maj. N. W. v d. Made, serg.-majoor J. G. Busman, serg.-maj. H. A.. J, Sneijers, wachtm. H. A. van Mierlo, serg. W. Jansen, serg. G. C, Lancle, vppchtm. P. J'. Bouwman, wachtm.- J. H. Parmentier, wachtm. J. C. van Schagen, serg. M. Wervers en de officials der K. N. A. 11: C. F. Kellen- bach, J. van Steeden, L. Huisinga, W. Belten, G. L. Walpot en kapitein jhr. F. J. A. Calkoen. Als wedstrijd-secretaris fungeert le luit. D. Huiting. Het programma vermeldt: Maandag T3 Juni, des avonds 8 uur, con cert op het terras der Sociëteit Amicitia, te ge ven door.de stafmuziek van het 5e Regiment Infanterie, welwillend aangeboden door den Commandant 5 R. I. Dinsdag 15 Juni wordt des voormiddags 8 uur aangevangen met den Korps vijfkamp (I Springen over evcnwichtsboom, 2. handgra naat werpen, 3. Klimmen over een schutting, voorafgegaan en gevolgd door een snelloop van 25 M., 4. Polsstok vèrspringen). Om 4 uut wordt dc estafetteloop gehouden. Des avonds is er wederom concert op Ket terras van Amicitia, te geven door het Vrijwil lig Muziekcorps Ie regiment huzaren, welwil lend aangeboden door den commandant Ie R. H. De wedstrijden worden Woensdag 15 Junf voortgezet met den veldloop over 2 K.M., ter- wel om half twee een demonstratie wordt uit gevoerd door Legervliegtuigen uit Soesterberg Daarna heeft de prijsuitreiking plaats. De wedstrijden zullen worden opgeluisterd door concerten, te geven door de stafmuziek 5e R. I. cn het Vrijwillig Muziekcorps le R. H. Alle wedstrijden worden gehouden op het voorterrein der Infenteriekazeme te Amers foort. VREEMDELINGENVERKEER. Goedkeuring statutenwijziging. Mede in verband met het, over eenige maan den verstrijken van den termijn van 29 jaren, waarvoor V. V. V. destijds werd aangegaan, was statutenwijziging noodzakelijk Die wijzi ging waarbij ook voorzieningen zijn getrof fen in venband met de binnenkort aan te van gen exploitatie van een Verkeershuis, werd in de algemeene vergadering van 23 Maart j.l. aangenomen. Thans is, bij Kon. besluit van 23 Mei 1927 No. 10, de goedkeuring op die wijziging ver kregen. BIOOSCOOP DE AREND. De schreeuw in den Necht. In de bioscoop de Arend wordt deze week een film als hoofdnummer vertoond, die aan spanning niets te wenschen overlaat. Dc titel van dit filmwerk is „De Schreeuw in den Nacht". Een verhaal van Rin-Tin-Tin, dc sterke, moedige, trouwe hond, die de baby van zijn meester met liefdevolle zorg omringt cn de vijanden van de hem toevertrouwde schapen bestrijdt op leven on dood. Ten onrechte be schuldigd van laffen moord op de arme scha pen ontsnapt hij ternauwernood aan een roem- loozen dood door dc hand van een wraek- zuchtigen rancher. Dan spreidt hij nogmaals zijn vechterstalenten ten toon en achtervolgt en bespringt den condor, de schrik der scha- ■pen, totdat de gevreesde roofvogel zijn laat sten, door-mei'g-en-been klinkenden "kreet doét weerklinken en sterft.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2