WIJNHANDEL J. A. SCHGTERMAN &Zn, Het Boek voor uw Vacantie EEN ZOMERZOTHEID CISSY VAN MARXVELDT. ÜTR. STRAA1 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 56.- BINNENLAND. SPORTNIEUWS V pr<;r^nen door Ingenaaid f 2,90. Gebonden f 3,90. In iederen Boekhandel verkrijgbaar. UITGAVE; VALKHOFF Co. - AMERSFOORT- STADSNIEUWS. BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: CHINA. DE VERWARRING IN CHINA. Amerikoansche troepen naar Tientsin. Uit Tientsin wordt d.d. 5 Juni gemeld: Een regiment Amcrikaansche mariniers is op weg naar Tientsin te Takoe aangekomen. De strijd om Peking. De berichten, die melden, dat de troepen van Rangtien (Tsjang Tso Lin) van plan waren zich uit Peking terug te'trekken, zijn, volgens een bericht uit laatstgenoemde stad, d.d. 5 Juni, ongegrond. Er zijn geen teekenen, die wijzen op abnormale troepenbewegingen en, voor zoo veel bekend, zijn geen Zuidelijke troepen de Gele Rivier overgetrokken. Een drievoudig verbond tusschen Tsjang-Tso-Lin, Tsjang Kai Sjek en Jen-Hai-Sjan Uit het hoofdkwartier van Tsjang Tso Lin wordt gemeld, dat er onderhandelingen gaande zijn om te komen tot een drievoudig verbond tusschen Tsjang Tso Lin, Tsjang Kai Sjek en Jen Hai Sjan, den militairen gouverneur van Sjansi. Het verbond zal zijn gebaseerd op ge meenschappelijk verzet tegen het communisme en de aanvaarding van de beginselen van wij len Socn Jat Sen. VEREENIGDE STATEN. EEN GROOTE VLOOTREVUE. Uit Norfolk (Virginia) wordt d.d. 5 Juni be richt Coolidge heoft gisteren over de vereenigde vloten van Atlantischen en Stillen Oceaan, in totaal 97 schepen, een revue gehouden. Dit is de grootste concentratie van zeestrijdkrach ten der Vereenigde Staten sinds den oorlog De president, die geïmponeerd werd, gaf het sein „Well done". EEN GEHEIMZINNIGE MISDAAD. Een vrouw ernstig verwond ge vonden. Uit Breda wordt gemeld: Zaterdagavond tegen 6 uur, toen de atbei- der C. Martens, die aan een fabriek te Hilze (N.-B. werkt in de buurtschap Molenschop huiswaarts keerde, vond hij nabij den put van zijn huis zijn vrouw geheel bewusteloos, druip nat, zwaar bloedend uit een drietal wonden, waaronder een ernstige aan het hoofd. De man vond de deur van zijn huisje gesloten, terwijl het bosje sleutels, dat de vrouw bij zich droeg, verdwenen was. In het huisje zelfs was niets te bespeuren, maar op de vrouw, die een voor haar belangrijke som gelds bij zich droeg men zeide TOO, werd het geld vermist. De vrouw, die over drie weken haar eerste kind verwacht, is tot dit moment haar spraak ge heel kwijt. Vermoed wordt edat eenige bandie ten hier aan het werk geweest zijn en de vrouw, na haar eerst in een ondiepte put ge worpen te hebben, daaruit, bij nader inzien, hobben verlost. Het huisje ligt ver in de hei, op meer dan 600 meter afstand van andere huizen. Vermoed wordt, dat de misdaad tegen 4 uur in den namiddag heeft plaats gehad. De politie stelt een nader onderzoek in, maar is den dader of de daders nog niet op het spoor. Een zuster van de vrouw had haar tussschen half vier en vier uur nog bezochf Nadere bij zonderheden ontbreken. Nader wordt gemeld Voor zoover onze inlichtingen juist zijn, zou het geld tijdens de misdaad niet op de *vrouw gevonden zijn, maar is het later in huis ge vonden in een oud mantelpak der verslagene. Na eerst bijgekomen te zijn, is de vrouw weer in bewusteloozen toestand geraakt, waar uit zij op het oogenblik nog niet is ontwaakt. Haar kind is gisterochtend ontijdig geboren en is gisteravond overleden. Gistermiddag te 3 uur werd een man tus schen twee marechaussees zwaar geboeid de kazerne binnengebracht. DE MOORD TE HORST. De vermoedelijke dader. Men meldt ons uit Maastricht: Ten opzichte van het in het kreupelhout na bij Horst gevonden lijk kan nog worden ge meld, dat het waarschijnlijk van den zwerver D. uit Boekei is, die nog eenige dagen geleden te Horst gezien is in gezelschap van een tame lijk opgeschoten persoon van middelbaren leef tijd, die een versleten frak droeg. Deze lange persoon, die S. werd genoemd, ging met lijm langs do deuren; tot nu toe heeft men die per soon nog niet kunnen opsporen. Het vreeselijk verminkte lijk met ingeslagen schedel en Wel een 25 diepe steekwonden, als 't ware met sadistische woede toegebracht, is naar Horst overgebracht, waar dr. Hulst uit Leiden de ge rechtelijke sectie heeft vejricht. VERKEERSONGEVALLEN. Auto tegen een boom en daarna in de sloot. Eén doode. Een luxe-auto, waarin gezeten waren een heet uit Amsterdam met zijn echtgenoote en kind, bevond zich op weg van Warmenhuizen naar Beemster. Op een gegeven oogenblik reed de auto, vermoedelijk tengevolge van een defect aan de stuurinrichting, den weg af, tegen een boom op, waardoor dc wagen over den kop sloeg en in de sloot geraakte. De eigenaar, die zelf stuurde, kwam eronder terecht en kwam door verstikking om het leven. Zijn echtge noote en het kind werden uit den auto geslin gerd, doch bekwamen geen noemenswaardig letsel. Ernstig motorongeval. Zondagavond omstreeks half twaalf is op den Rotterdamscheweg nabij Delft de heer H. v. Konijnendijk uit Oostvoome met zijn motor in volle vaart tegen een boom gereden. Bewuste loos werd hij per politie-auto naar het zieken huis vervoerd. De heer V. K. bleek verschillen de beenkwetsuren benevens een schedelbreuk te hebben opgeloopen. Zijn toestand is be denkelijk. Motorongeval. Eén doode. Zondagavond reed de 23-jarige motorrijder G. v. L. op den Rijksstraatweg te Bussum nabij Jan Tabak. Op een gegeven oogenblik sprong de achterband, met het gevolg, dot v. L. en de op de duozitting gezeten 23-jarige mej. G. R. op den grond geslingerd werden. Laatstge noemde bekwam een hersenschudding; zij werd naar de Majellastichting overgebracht, alwaar zij spoedig overleed; v. L. bekwam slechts lichte kwetsuren. BRAND TE GRONINGEN. Vermoedelijk door een defect aan een lichtreclame. Zondagmiddag ruim I uur is brand ontstaan op de zolderverdieping van het café 't Huis de Beurs aan de Vischmarkt te Groningen. Op dot café staat een groote lichtreclamever moed wordt, dat in het mechanisme van deze reclame, die de laatste dagen niet correct func tioneerde, kortsluiting is ontstaan. Spoedig sloegen de vlammen uit, en de brond liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. De brandweer wist evenwel het vuur tot de zolderverdieping to beperken, maar in het geheele huis werd belangrijke waterschade geleden. De Beursbioscoop, die met 't Huis de Beurs één geheel uitmaakt, bleef ongedeerd. Na de blussching bleef 't café gesloten. De eigenaar, de heer A. Biemmel, was des och- terds met zijn familie per auto uitgereden om naar den Gelderschen Achterhoek te gaan zien FABRIEKSBRAND. De groote pannenfabriek te Echt afgebrand. In de groote pannenfabriek De Valk te Echt, dio 2 jaar geleden ook al eens grootendeels is afgebrand, is Zaterdag omstreeks half 6 weer brond ontstaan. De oorzaak was een gas ontploffing in twee oaneengrenzende ovens. Vier arbeiders, die zich nabij de oven bevon den, bleven ongedeerd. Het vuur evenwel greep terstond hevig om zich heen. De eene vleugel na den anderen van de zeer u'tgestrekte fa briek vatte vuur, zoodat zij weldra geheel een prooi der vlammen werd, uitgezonderd de machinekamers. Ook het aangrenzende woon huis van den directeur, den heer de Haas, bleef vrij. Er waren vier motorspuiten aanwezig; een van dc fabriek zelf en uit de gemeenten Roer mond, Vcnlo en Maastricht, welke met een twintig slangen het vuur trachten te bedwin gen. Bij de geweldige vlammenzee viel het blusschingswerk echter uiterst moeilijk. De schade wordt op 3 ton geschat. Radionieuws. DB LU1STERGIDS EN DE AETHEREODÈ. Het beslag opgeheven. De vice-president van de rechtbank te Am sterdam, mr. De Vos, wees Zaterdagmiddag vonnis in het 'smoigens in référée behandelde beslag, dat was gelegd op de oplaag van den Radio-Luistergids door de uitgevers van de Aetherbode. In het vonnis wordt overwogen, dat gedaag de verlof heeft gekregen tot beslaglegging. De vraag of dit beslag rechtvaardig is staat of vah met de vraag of het auteursrecht aan gedaagde al of niet toekomt De president acht zich niet bevoegd in deze rechtsvraag uitspraak te doen Mr. De Vos wenscht zich daarom te beperken tot de vraag of het beslag rechtvaardig was Vast staat, dat wanneer het beslag niet wordt opgeheven, de Luistergids zijn verplichtingen tegenover zijn lezers niet kan nakomen, wat tot gevolg moet hebben, dat het beslag een vrijwel onherstelbare slag is. Daarom meent mr. De Vos, dat het beslag niet mag worden gehandhaafd. Voorts herinnert de president er aan, dat op 25 Mei de minister het besluit heeft uitge vaardigd, dat alle tadiovereenigingen, die ge bruik maken van een station, elkanders volle dige programma's moeten uitwisselen en alle andere dergelijke vereenigingen een verkort programma behooren te leveren. Bovendien is dezer dagen in deze kwestio oen ministerieel besluit te wachten. Recht doende, heft de president het beslag op. Radio-programma. Woensdag, 8 Juni. Daventry, 1600 M. 11.20. Daventrykwartet en A. Vaughan, so praan. R. T. Surner, bas. Th. Fussell, viool. V. Caygill, piano. I.202.20, 3.20—11.20. Zie Londen. II.20—T2.20. Dansmuziek van de Giros club. Langenberg, 469 M. 1.502.20. Orkestconcert. 2.502.55. Huishoudpraatje. 5.50—4.50. LezingDe Absatzfrage im Auf- gabcnbereich der landlichen Genossenshaften. 5.50—6.50. Orkestconcert. T. Poppitz Witt, sopraan. Isegliokapcl. 6.50—7.00. LezingPraktische Winkc fin Kleingartncr. 7.00—7.20. LezingDie Erforschung des Segelfiugs. 7.357.55 Lezing: Bei Vater und Mutte». 7.008.20. Lezing Die Aufgabe der Schu- le im Kampf gegen dem Alkoholismus. 8.508.50 Boekbespreking. 8.509.15. Vroolijk concert. 9.20. Opera-avond. G. Buccarini, coloratuur zangeres. Werag-o-kest. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Hilversum, 1050 M. 12.00. Politieberichten. 12.05—1.30 Lunchmuziek door het Trianon* trio. 2.00. Vergadering van den Geref. Meisjes- bond in het Gebouw De Harmonie te Gronin gen. Sprekers Prof. Dr. J. Waterink uit Am sterdam. Ds. G. R. Kuyper uit Den Haag. Na dere bijzonderheden worden per omroep be kend gemaakt. 2.30. Ned. Christel. Radiover. 4.30—5.00. Lezing door den heer Wt. J. Bos tioan, over Vacantie-reizen. 5.006.15. Vooravondconcert door het A N. R. O.-orkest, o. i. v. Nico Treep. Bella Hop man, viool. 6.15—6.45. Lezing door den heer J. de Me- za, Dir. v. d. Byenstand Mellona te Santpoort, over Hoogtij in dc Bijenwereld. 6.45. (Vervolg) Vooravondconcert. Bella Hopman, viool, met pianobegel. van Mej. Hop man. 7.45. Politieberichten. 8.10. R.-K Radio-Avond in 's Hertogenbosch. 10.30. Persbericht. 10.30. Dansmuziek o. 1. v. Willem Swaap. Londen, 561,4 M. 1.20—2.20. Concert van het restaurant Fras- cati. 3.20. Middagconcert door het Eugène Cruft's Octet E. Cross, tenor. E. Wynn, contra-alt. A. Cave, viool. 4.05. LezingHealth and commonsense, A healthy mind in a healthy body. 4.20. (vervolg) Concert. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Orgelconcert von de New Gallery Kl- nema door R. Foot. 6.40. Tuinpraatje. 6.50. Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05. Orgelconceit (vervolg). 7.20. LezingWhat the economic confe rence has discussed. 7.35. De sonates van Beethoven. 7.45. Lezing Plant communities. On snad- hills and salt marshes. 8.05. Mr. Flotsam en Mr. Jetsam. 8.20. A. little more Bubbly. Verschillende nummers van Ph. Braham uit de populaire revue van Chariot met schetsen van C. R. Wa de, Marion FaWcett en William Rove. Koor, orkest en solisten. 9.20. Weerbericht, nieuws. 9.4011.20. 1870, een avond van het jaar 1870, met medewerking van V. Lambelet, so praan. L. Gowings, tenor. H. Scott en E. Lam Chester. Dir. C. Lewis. Koor, orkest. Parijs (Radio). 1750 M. 10.50—11.20. Inlichtingen en koersen. 10 mi nuten muziek. 12.50—2.20. Concert, georganiseerd door dc Parisienne Edition. 2.10. Koersen en mededeelingen. 4.50. Koersen. 5.056.00. Concert. 5.55. Koersen en mededeelingen. 7.50. Nieuws van de koloniën 8.20. Prijsnoteeringen en persberichten. 8.50. Cursus in de electricitcit (23e les) door M. Zivy. 9.05. Concert, georganiseerd door l'Echo de Paris. In de pauzes Persberichten. OM DEN N. V. B.-BEKER. Vitessc-Storm vogels. Gisteren werd te Utrecht gespeeld een halve finale om den N. V. B.-beker tusschen boven genoemde clubs. Er was zeer weinig publiek, toen arbiter Artz do elftallen binnen de lijnen floot. De opstelling is als volgt: Stormvogels. Thijssen, Haak, Koster, Visman, Snoeks, v. d. Velde, Venger, Oldenburg, Houtkamp, v. d. Velde Jr., de Jonge. Gerritsen, Mulder, Gresnich, Bochovc, de Natris, Vaags, Hendriks, Tap de Boer, Horsten, Spanjaard. Vitesse. De wind staat dwars over het veld, zoo dat van windvoordeel bijna geen sprake ls. Van den aftrap is Vitesse direct in den aan val. Al spoedig krijgen zij eenige mooie kan sen. doch de voorhoede weet deze niet te be nutten. De Stormvogels zijn er nog niet in. Wel zetten zij enkele aanvallen op, doch verder dan de Vitesse-verdediging brengen zij het niet. Vitesse blijft het gevaarlijkst. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied voor Vitesse wordt tot corner verwerkt, welke geen resultaat heeft Bij een kort daaropvolgenden Vitesse-aanval maakt een der IJmuidenaren binnen de beruchte lijnen hands, hetgeen den scheidsrechter ontgaat. Het is echter uitstel van executie, want als even later de linksbin nen Mulder den bal mooi toegespeeld krijgt, passeert hij de geheele verdediging, keeper Thijssen incluis, en deponeert den bal in het leege doel. Het spel gaat nu meer gelijk op, daar ook de Stormvogels er meer inkomen. Toch weet de Vitesse-verdediging voorloopig nog meester te blijven en slagen Houtkamp c.s. er niet in gevaarlijk te worden. Vooral Horsten in de Vitesse-vèrd. speelt een mooie partij en weet eenige malen reddend op te tre den. Vitesse forceert nog eenige corners, doch deze worden verwerkt. Onverwachts weet Stormvogels dan gelijk te maken. Als n.l. Hout kamp den bal bemachtigt, dringt hij op en weet met een verren schuiver, o. i. houdbaar, Span jaard te passeeren; Kort hierop forceeren de Stormvogels haar eersten corner, doch dc Vi tesse-verdediging werkt weg. Nadat Gresnich nog een keurig schot heeft ingezonden, wat Thijssen corner tipt, doch waarvoor de scheids rechter onbegrijpelijk een out-bal geeft en de Natris nog een paar maal keurig voorzet, breekt spoedig de rust aan. Na de hervatting is de eerste aanval weer voor Vitesse; De Natris lost een mooi schot, dat van de lat in 't veld terug springt. Even ontstaat nog een doelworsteling, doch dan werkt de Stormvogels-verdediging weg. Gelei delijk neemt nu Stormvogels het spel in han den, waarbij blijkt dat de Stormvogels-voor- hoede technischer en tactischer is dan de Vi- tesse-dito. Op onbegrijpelijke wijze ontkomt het Arnhemsche doel eenige malen aan een doorboring. Reeds noteeren we echter al het winnende doelpunt voor Stormvogels, doch Spanjaard weet het keurige schot van v. d. Velde Jr. schitterend te verwerken. Eenige schoten van Oldenburg belanden in het zijnet. Stormvogels is in deze periode veel sterker. Even later weet Spanjaard door uitloopen een zeker doelpunt te voorkomen, daar Olden burg alléén op hem aanstormde. De enkele Vitesse-aanvallen zijn niet bepaald gevaarlijk. De Vitesse-voorhoede speelt nu veel te peu terig om gevaarlijk te worden. Wel krijgen zij nog eenige niet gemakkelijke kansen, doch Haak en Koster grijpen steeds afdoende in, terwijl in de laatste instantie Thijssen op zijn post is. Spoedig neemt Stormvogels dan weet de leiding. Als bij een goeden aanval Venget hoog voorzet, ziet Tap geen kans den bnl weg te koppen, doch siant hem met de hand weg. De hiervoor toegekende penalty wordt door Houtkamp met een laag schot benut. Spanjaard raakte het leer nog aan, doch de bal verdween in het net (2—1). Vermelding verdient een keurige omhaal van Oldenburg, welke wordt weggewerkt. Horsten vindt 'het schijnbaar te bar. Van de back-plaats dringt hij tot in het doelgebied der Stormvogels, zet hard voor en de rechts-half Visman, die weg wilde trappen, trapt keihard in eigen doel, zoodat Vitesse goedkoop aan den gelijkmaker komt. Vitesse blijft nu fanatiek aanvallen en er wordt forsch, soms te forsch, gespeeld. Arbiter Arts was er in deze periode nog al eens naast. Trou wens over den geheelen wedstrijd waren zijn beslissingen aanvechtbaar. Weer komt de Vi tesse-voorhoede voor het doel der Stormvogels en weer trapt Visman in de richting van eigen doel. Thyssen probeert het leer nog te bemach tigen, doch een toestormende Vitesse-man plaatst het leer hard in het doel (25). Groot gejuih bij den Vitesse-aanhang, die in een flink aantal mee naar Utrecht waren getrokken. De verstandhouding in t veld wordt er niet beter op. Tap maakt free-kick tegen v. d. Velde, die zich niet weet te bedwingen en begint te bpk sen. Het wordt echter spoedig bedwongen en nadat de scheidsrechter beide spelers elkaar de hand heeft laten drukken, is het incident afgeloopen. Stormvogels probeert nog gelijk te maken, doch de Vi:esse-verdediging weet van geen wijken en als arbiter Arts dan spoedig het einde aankondigt, heeft Vitesse zich in de finale geplaatst en wel tegen den winnaar van V. U. C.-N. O. A D. 9 J) En dat is V. LI. C. Red HET SPRINT-KAMPIOENSCHAP. Moeskops kampioen. Van Nek op den langen afstond. T De directie van de Rijswijksche Wielerbaan trof het gisteren al bijzonder slecht. De weers omstandigheden waren van dien aard, dat eenige duizenden verre van de baan bicven en de kampioenschappen lieten voor wat ze waren. Bovendien moest tweemaal voor een re genbui gepauzeerd worden, welke gedwongen pauze ongeveer een uur duurde. Hierdoor waren de wedstrijden om over half zeven geëindigd, aldus het Hbld. Er waren misschien 1000 toeschouwers, toen om twee uur een aanvang werd genomen met het verrijden der series voor beroepsrijders over den korten afstand. Natuurlijk won Moes kops, al had het. in den rit tegen Gerard Leene niet veel gescheeld of hij had van den laatste verloren, omdat hij het iets te licht opvatte. Voor de niet in de finale geplaatsten vond «en premiewedstrijd plaats over 10 km. Ike- laar werd hier winnaar. Tijdens dezen rit kwa men o. m. Bontekoe, Melis en P. Leene te val len; de Jaatste brak daarbij een sleutelbeen. De wedstrijd over den langen afstand (30 km.) zonder gangmaking werd door KI. v. Nek gewonnen. Moeskops gaf het op, toen Gerard Leene was gevallen en deze zich dientengevolge terugtrok. Het motornummer diende als aanvulling van het programma, 't Had gerust achterwege kun nen blijven. Niemand zou iets gemist hebben. ty'edstrijd over 800 M. voor berocpsrijders om het kampioenschap van Nederland. De nos. 1 en 2 worden geplaatst. Te serie: 1. L. Leene; 2. Van Boxsel; 2e serie; 1. G. Leene, 2. Willems; 3e serie: 1. Moeskops, 2. Tulleken; 4e serie: 1. Meijer, 2. Bontekoe; 5e serie: 1. Van Nek, 2. Bontekoe; 6e serie: 1. P. Leene, 2. Kolles. Halve beslissing. De nos. 1 komen in den eindstrijd en rijden zes wedstrijden deux. Ie halve beslissing: 1. Moeskops, 2. L. Leene, 3 lengten; 2e halve beslissing: 1. G. Leene, 2. Willems, 2 lengten; 3e halve beslissing: 1. Van Nek, 2. P. Leene, 34 lengte; 4e halve beslissing: 1. Meijer, 2. Kollec, 2 lengten. Te match a deux: 1. Meijer, 2. Van Nek, 1 lengte (laatste 200 M. 14.4 sec.). Van Nek had de leiding tot voor de open iribune. Toen nam Meijer de leiding over en won met 1 lengte. 2e match h deux: 1. Moeskops; 2. G. Leene, vingerdikte (laatste 200 M. 14.2 sec.); Leene nam de leiding en behield deze tot voor de open tribune. Toen kwam Moeskop aan den kop en liet zich in de laatste bocht naar be- I neden zakken. Leene kwam geweldig opzetten en het had niet veel gescheeld of Moeskops was geslagen. 3e match deux: I. Leene, 2. Nek, 1& leng te, (laatste 200 m. 13 sec.) Nadat aanvankelijk Van Nek de leiding had genomen, zat Leene bij het luiden der bel voor op. Voor de open tribune begon Van Nek te demarreeren, maar Leene bemerkte dit bijtijds en won met 134 lengte. 4e match h deux: 1. Moeskops, 2. Meijer, vele laagten (laatste 200 M. 15 sec.). In een uiterst langzaam tempo werd gereden met Moeskops aan den kop. Voor de open tribune reed Meijer te laag, waarvan Moeskops profi teerde door hard weg te loopen en Meijer zect ver achter zich te laten. 5c match h deux: 1. Moeskops, 2. Van Nek, 134 lengte (laatste 200 M. 13.1 sec.) Een weinig interessante wedstrijd met Moeskops verre de meerdere. 6e match h deux: 1. Leene, 2. Meijer, een handbreedte. Tot voor de open tribune hod Leene de leiding. Toen demarreerde Meijei binnendoor, waardoor hij spoedig een paai lengten voor was. De Haf maar spurtte was hij kon en wist ten slotte met hündbreedte den mooien rit te winnen. De einduitslag is T. P. Moeskops; 2. G. Leene; 3. J. Meijer; 4. KI. van Kek. Wedstrijd over 30 km. zonder gangmaking om het kampioenschap van Nederland. 1. KI. van Nek, tijd 46 min. 13% sec.; 2. Leene 34 wiel; 3. Willems; 4. Kolles; 5. Wiers- ma. 10 km. premierace voor de niet geplaatsten in de finale: 1. Ikelaar, 2. Kolles; 3. Ooms; 4. Emous. Wedstrijd achter groote motoren over 2 X 10 km. Deelnemers: Kooy (Boot), Ficke (Tegi gelen). Bakker (Tegelaar) en Vreeswijk (Nig- ten). Ie rit: I. Bakker, tijd 10 min. 9.4 secc.; 2. Vreeswijk (220 m.); 5. Kooy (le ronde en 180 M.); 4. Ficke (3 ronden en 100 M.) 2e rit: 1. Vreeswijk, tijd 9 min. 32.4 sec.; 2. Bakker (10 m.); 5. Kooy (200 m.); 4. Ficke (3 ronde nen 220 m.) Totaal-uitslag: 1. Bakker (19.990 km.); 2 Vreeswijk (19.780 km.); 3. Kooy; 4. Ficke. ATHLETIEK. Nationale veldloop met hin dernissen op 26 Juni a.9. Hilversum. De pers- en propaganda- oommissie voor het Gooi van den Utr. Prov. Athl. Bond organiseert ook dit jaar wederom een loop over 4000 Meter op het Gemeente lijk Sportpark alhier. In overleg met de Hilversumsche Harddra verij en Rcnvereeniging zal deze loop gehou den worden tusschen de op dien dag te ver rijden courses op de renbanen. Ditmaal zal de loop echter nationaal zijnd.w.z. open voor alle leden van bij de K.N.A.U, aange sloten vereenigingen, terwijl hij tevens als permanente loop is vastgesteld; dus ieder jaar gehouden zal worden. Daarom zijn thans behalve vereenigings en persoonlijke prijzen, twee wisselp rijzen beschikbaar gesteld, één voor de vereenigirig die met minstens 4 loo- pers uitkomend, het minste aantal punten op zich vereenigt, en één voor den eerstaonko- menden looper in de crackklasse. Deze wissclpri' n moeten driemaal achter elkaar of vijfmaal in het geheel gewonnen worden, om in definitief eigendom over te gaan. Om de athletiek ook bij de groote mas sa meer ingang te deen vinden, en elke sport man op dit gebied in de gelegenheid te stel len dozen loop te volgen, heeft de Hilv. Harddr. en Renvereen. het loffelijk idee ge had, voor 26 Juni a.s. haar entreeprijzen be langrijk te verlagen. Dc toon-angsprijzen. die anders op de ren baan 3.60, 2.25 en 0.60 Lijn, zullen dien dag bedragen T.50, 0.72 en 0.30, alles met inbegrip van stedelijke belasting, terwijl voor dames en kinderen slechts dc halve entreeprijs verschuldigd is. We twijfelen dan ook niet of het zal op 26 Juni aan belangstelling niet ontbreken, zoomin van de zijde der deelnemers els van do rijde van het publiek KENNISGEVINGEN. Dienstplicht. De Burgemeester van Amersfoort roept bij dezen op Pieter Sakkers en Heelke van Scho ten, behoorende tot de lichting 1915 (Voorin. Londwecrlichting 1921) en lichting 1918; res pectievelijk op Maandag 27 Juni en Dinsdag 28 Juni a.s. des voormiddags 8.45 uur, onder de overdekte binnenplaats der Infanterie Kazerne no. II alhier. Bij dit onderzoek moet de verlofganger ver schijnen in uniform gekleed en voorzien van alle tot zijne uitrusting bchoorende goederen voor zoover deze hem zijn uitgerijkt of door hem zelf zijn aangeschaft. Zoo mogelijk moet dc verlofganger bij dit onderzoek op eigen schoenen verschijnen. De verlofganger, die zonder geldige reden niet aan het onderzoek deelneemt, stelt zich bloot aan de straffen, bepaald bij artikel 42, le lid der Dienstplichtwet. Amersfoort 2 Juni 1927. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWIJCK.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2