WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.~ Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f 40.- f 56.- van ©urn - Qaanlandsche £Zilversmederij UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 Utrechtschestraat 25 GOUD - ZILVER Juwelier Opticien lelef. 898 DIAMANTEN OUDHOLLANDSCH ZILVERWERK Maison (ie Nouveauté, BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER: UIT DE Complexen van wegen, die in het Rijkswegen- plan als nieuwe Rijkswegen zijn opgenomen, moeten worden overgedragen en op hun nieu we bestemming ingericht. Het Rijkswegenplan is, naar de minister me dedeelt, inmiddels door de Kroon vastgesteld. Het beoogt veel ingrijpender wijziging dan dat van minister Lely. Op het plan is slechts de algemeene richting van bepaalde verbindingen aangegeven. De mogelijkheid bestaat, dat de eerste opzet van het plan achteraf hetzij wat sohetsmatig zal blijken te zijn geweest, hetzij gerechtvaar digde verwachtingen onbevredigd zou hebben gelaten. Maar niets beelt wijziging van het plan desgewenscht onverwijld ter hand te ne men, ten einde tot een meer bevredigend plan te geraken. De minister meent echter, dat hij aanvanke lijk in de samenstelling van het plan niet on gelukkig is geweest, en dat, wanneer het zal zijn uitgevoerd, een zeer belangrijke verbete ring van het primaire verkeersnet zal zijn ver kregen. Nu het Rijkswegenplan is vastgesteld, is het niet mogelijk aanstonds nieuwe wegen daarin op te nemen. Bij de te verwachten eventueele wijziging zal wellicht aandacht zijn te wijden aan de opmerkingen over den weg Amsterdam WormerveerKrommenie en aan den tol te Zaandijk. Bij de verbetering van de Rijkswegen zal in de eerste plaats moeten worden gestreefd naar een keuze van de juiste verharding, ook van een zoodanige, die practisch stofvrij is. Bij uitvoering van de wegenverbetering wordt er ernstig naar gestreefd, dat het ver keer zoo min mogelijk hinder ondervindt van de uitvoering der werken. Verbetering ook van het wegvak naar Leidei» ligt in het voornemen. Onderhandelingen met het gemeentebestuur van Alphen a. d. Rijn zijn reeds gaande. Het ligt in het voornemen van den minister, ook nabij Overschie met de ver betering van dien weg van Rotterdam naar 's-Gravenhage to doen aanvangen. De weg van 's-Gravenhage via Delft naar Rotterdam behoort tot de wegen, waarvan, naar de minister vertrouwt, de verbetering binnen vijf jaar voltooid zal zijn. IDENTITEITSKAARTEN. Besparen last en teleurstelling op reis. Voor vele handelingen op het postkantoor, ln het bijzonder indien het betreft het in ont vangst nemen van gelden of aangeteekende stukken, moet men kunnen aantoonen inder daad de geadresseerde van die zending te zijn Niet altijd is men in staat zijn identiteit te bewijzen en 't gevolg is dat men teleurgesteld enzonder geld of aangeteekende moet te- rugkeeren. De postadministratie, die zoowel in haar eigen belang als in dat van afzender en ge adresseerde niet anders handelen kan, tracht aan die bezwaren tegemoet te komen door de uitgifte van identiteitskaarten. Deze kaarten zijn voldoende om de identiteit van den hou der te bewijzen bij alle handelingen te verrich ten door de postkantoren in Nederland en in verschillende andere landen. Voor degenen, die eenigen tijd op reis gaan, zijn deze kaarten daarom vrijwel onmisbaar. In herinnering wordt gebracht, dat identi teitskaarten, die een geldigheidsduur van 3 jaar hebben, aan alle postkantoren kunnen worden aangevraagd. Daarbij is over te leggen een on- opgeplakte foto van den aanvrager van pl.m. 6X5 c.M. (hoogte van het hoofd tenminste VA c.M.); de kosten bedragen 40 cent. KON. MIL. ACADEMIE. De opleiding voor het leger in Indië. Voor Ket leger in Ned.-Indië zijn toegelaten tot de Kon. Militaire Academie ter opleiding tot officier der infanterie de sergeanten W. J. E. Kunzel, W. H. van Harrevelt, B. C. Rijborz, Soowardi, W. H. de Bruijn, A. L. Franken, E, V. Mackenzie, E. L. G. Graaf von Ranzow en Mohamed Soedïbioter opleiding tot officier der militaire administratie de sergeanten J. E. Wichterts en H. L. D. Mijer, allen leerlingen van de Militaire School te Meester-Cornelis. bepaald, dat de venteis hun waar niet meer luidkeels mogen aansprijzen, terwijl ook het venten op Zondag wordt verboden, voor eeni gen tijd op te schorten, totdat genoemd be stuur bij den burgemeester was geweest. De burgemeester deelde mede, dat de kwestie van opschorting niet in het college behandeld was dus kon hij ook geen toezegging doen. Het communistische raadslid Van Burink verlangde toch een toezegging terwijl de voor zitter bij zijn weigering bleef. Van Burink maakte een voorstel om de behandeling van het telegram aan de agenda toe te voegen. Toen brak op de trbune een ware orkaan los; vrouwen gilden en balden de vuist, er werd geroepen „Jullie salaris is goed, wij moeten zeker gaan zakkenrollen." Onmiddellijk liet de burgemeester, nadat hij de vergadering geschorst had, de publieke tri bune ontruimen. Op de Coolsingel was het daarna nog eenigen tijd rumoerig, maar met een zacht lijntje wist de politie de oproerige straatventers naar him vergader-lokaal te krij- ge-n. De vergadering werd opnieuw geopend. On middellijk na de iheropeing ontstond een woordenstrijd tusschen den waarncmenden wéthouder van financiën De Zeeuw en het raadslid Van Burink, dat eindigde doordat wethouder De Zeeuw niet meer met den heer Van Burink wilde discussieeren. Het voorstel om de geldleening aan te gaan werd daarop aangenomen met één stem tegen (van Van Burink). GEMEENTELIJKE HUURVEROR- DENINGEN. Het afwijzende prue-advies van B. en W. van den Haag. UIT DEN GEMEENTERAAD ROTTERDAM. VAN Een rumoerige zitting. Gistermiddag werd in den Rotterdamschen gemeenteraad behandeld het voorstel van. B. en W. tot het aangaan van een 4Vi pet. geld. leening, groot tien millioen. Dit was het eenige punt dat op de agenda stond. Reeds nog voordat de zitting een aanvang nam, rees het vermoeden al, dat er iets bijzonders gaande was, want wat nog nooit gebeurd was bij een dergelijke raadsvergadering, de publieke tri bune was tot de laatste plaats bezet. Spoedig genoeg ontbrandde het tumult, zooals de rood die op dit gebied veel gewend is, nimmer zag. Een groot aantal straatventers was aanwezig. Telegrafisch had het bestuur van hun corpo ratie aan de Burgemeester verzocht, de gister B. en W. van den Haag hebben den raad proe-advies aangeboden op adressen aan den raad, welke de wenschelijkheid betoogden om de stof, vervat in de per 19 Juli a.s. vervallen huurwetten geheel of gedeeltelijk bij gemeen telijke verordening te regelen, De meerderheid van B. en W. komt het oor, dat de woningtoestanden in den Haag op het oogenblik geen aanleiding geven om het bestaan van de destijds getroffen crisis maatregelen door middel van een plaatselij ke verordening te verlengen, terwijl nog min' der termen aanwezig kunnen zijn om, met ne gatie van het tijdelijke karakter der huurwet ten, thans tot een meer permanente regeling van de in die wetten behandelde stof bij ge meentelijke verordening over te gaan. Moge wellicht voor de woningen, welke bin- nen het kader der huurwetten vielen, na de uitschakeling dier wetten eenige huurverhoo ging tc verwachten zijn, eenmaal zouden deze beschermde woningen toch aan de markt onttrokken zijn en zouden dan de gevolgen dezelfde zijn, als thans, van het einde der dwangmaatregelen verwacht kan worden. Ten opzichte van die gevolgen, merkt de meer ge noemde meerderheid op, dat zij de vrees der adressanten voor een aanzienlijke huurstijging niet deelt en zeer overdreven acht. Sinds Januari 1927 heeft de gemeente den aanbouw van laog-geprijsde woningen voort gezet, waarbij de verrassende ervaring is op gedaan, dat de gereedgekomen huizen in Spoorwijk (huurprijs 3.50 a 4 per week) geenszins dien aftrek vonden, welke verwacht werd. Op 16 Mei j.l. stonden namelijk van do hier bedoelde gereedgekomen woningen van het complex Spoorwijk IV niet minder dan 60 stuks onverhuurd op een totaal van 88. Deze ervaring sterkt de meerderheid van het college van B. en W. in haar overtuiging, dat aan de werkelijke behoefte naar woningen van lagen huurprijs meer en meer tegemoet gekomen wordt en deze behoefte bestreden zal kunnen worden uit den aanbouw van ge meentewege, waartoe reeds is besloten. In ieder geval zal een tekort bestreden moeten worden met de middelen, welke de woningwet aangeeft en niet met een belangrijke beper king in de uitoefening van het eigendomsrecht, gelijk een hüurverordening zou moeten houden, en waardoor de financieele lasten van den maatregel uitsluitend op de schouders van een kleine groep der bevolking gelegd worden. Een minderheid in het college kan zich met den gedachtengang van de meerderheid niet vereenigen. B. en W. zien er voorts een gevaar in, dat de verordening wegens met het algemeen belang door het vernietigingsrecht van de Kroon zou worden getroffen. Immers, in de besluiten, waarbij de huurwetten worden afgeschaft, door de Kroon ten aanzien van alle gemeen ten verklaard, dat „de omstandigheden het voortbestaan van de huurwetten niet langer noodig maken"; hierin moet de uitspraak ge hoord worden, dat voor alle gemeenten thans de tijd gekomen is om de beperkende maat- regelen te beëindigen. Dus zal het lot van een eventueele huurverordening bezegeld zijn. Voor onze gemeente is deze vrees nog tc mee» gerechtvaardigd, omdat zij door de regeering gehoord is, alvorens tot intrekking der huur wetten werd overgegaan, De minderheid is van meening, dat inder daad de mogelijkheid van vernietiging det verordening door de Kroon of van onverbin- doch dat afgewacht dient te worden of zij verwezenlijkt zal worden. De meerderheid van B. en W. is ten slotte van meening, dat de practische uitvoerbaar heid van een gemeentelijke huurverordening ernstig te lijden zal hebben van de omstandig heid, dat de verordening noodzakelijkerwijze een belangrijk deel van de outillage, waarmede de huurcommissiewet was toegerust, zal moe ten missen. De minderheid van het college, de aanwe zigheid van zekere practische bezwaren er kennend, meent, dat deze, voor zoover aanwe zig, niet van voldoende gewicht zijn om te kunnen opwegen tegen het nut, welke een ver ordening, die zich tot taak stelt de werking der huurcommissiewet over te nemen, zal af werpen. HET ONTWERP-ZIEKTEWET. Een adres van de drie Nationale Middenstandsbonden. De Nedcrl. Middenstandsbond, de Nederl. R. -K. Middenstandsbond en de Vereeniging voor den Christelijken Handeldrijvenden en Industri- eelen Middenstand in Nederland hebben dezer dagen het navolgende adres aan de Tweede Kamer der Stat en-Generaal verzonden In verbond met de door de Internationale Arbeidsconferentie te Washington aangeno men ontwerp-conventie, betreffende den arbeid van vrouwen voor en na de bevalling, is door minister Slotenmaker de Bruine in het ont werp van wet tot wijziging der ziektewet een bepaling opgenomen, krachtens welk« den vrouwen voor en na haar bevalling ziekengeld moet worden uitgekeerd. Adressanten meenen goed te doen, reeds thans van hun bezwaren tegen deze regeling te doen blijken. Bedoelde regeling toch maakt geen onder scheid tusschen gehuwde en ongehuwde vrou wen. De Middenstandsbonden hebben er ernstig bezwaar tegen, dat de werkgever premie moet betalen voor uitkeering van ziekengeld bij zwangerschap en bevalling van ongehuwde vrouwen. Daargelaten de vraag, of het in beginsel juist is om te dezen de ongehuwde vrouwen met de gehuwde op een lijn te stellen, meent men, dat het in geen geval opgaat om de werkgevers mede te doen bijdragen in het betalen der pre mie voor uitkeering bij zwangerschap en be- alling van de ongehuwde vrouwen. Een werkgever, die een gehuwde vrouw in dienst neemt, heeft rekening te houden met het normale risico, dat die vrouw zwanger kan worden en bevallen kan. Maar een werkgever, die een ongehuwde vrouw in dienst neemt, mag redelijkerwijze veronderstellen, dat hij dat risico niet loopt. Adressanten wenschen niet te treden in de beantwoording van de vraag, of het algemeen belang eischt, dat ook de ongehuwde moeder ziekengeld moet ontvangen. Indien deze vraag bevestigend wordt beant woord, lijkt het hun in ieder geval ontoelaat baar, om de lasten aan uitkeeringen verbon den, geheel of gedeeltelijk op de werkgevers te leggen. Anders gaat men rechtdraads in tegen het beginsel, neergelegd in art. 1638 c. B. W., waar bepaald is, dat de arbeider zijn recht op het naar tijdsruimte vastgestelde loon verliest, wan neer zijn ziekte of ongeval veroorzaakt is door zijn opzet of onzedelijkheid. Het wil adressanten' voorkomen, dat dit be ginsel volkomen juist is en ook dient te wor den gehandhaafd in de Ziektewet. in werking getreden verordening, waorzdj is I dend verklaring door den rechter bestaat^ HET GliyOTFONDS. Vergadering der afdeeling Arnhem. Pinkstermaandag werd in het gebouw 't N.V. Huis te Utrecht de jaarvergadering ge houden van de afd. Arnhem van het „Guyot- fonds", tot hulp en steun van oude en hulp behoevende doofstommen in Nederland onder voorzitterschap van den heer M. Keijman te Rhenen. Allereerst sprak deze een hartelijk woord van welkom tot de talrijke lotgenooten en bracht dank voor de belangstelling hem betoond gedurende zijn ziek zijn verleden jaar. In de eerste plaats richtte zich de voorzit ter daarna tot den heer G. J. Elbrink van Deventer die om gezondheids redenen ge- wenscht had af te treden als voorzitter. Hij bood hem onder hartelijk applaus der ver gadering het eere-voorzitterschap aan, waarna de heer K. sprak .Geachte heer Elbrink, vanaf de oprichting, 10 jaren lang, hebt ge Uw beste krochten aan de afdeeling gegeven in deze Vereeniging blijft nog altijd Uw troetel kindje, wat ge nu weer bewijst door het aanbrengen van 10 nieuwe leden. Wij hopen U nog vele jaren in ons midden te hebben U bent door Uw ken nis en ervaring voor zoo velen onzer een hulp en steun en dat vooral voor ons samen werken voor het „Guyotfonds". De heer Elbrink dankte voor de gebrachte hulde. De penningmeester de heer J. Jonker te Oosterbeek bracht daarop verslag uit. De af deeling bestond uit 56 leden en 13 begun stigers, allen lotgenooten, uit de Provinciën Gelderland, Overijssel eh Utrecht. Weer werden 10 nieuwe leden ingeschre ven. In het afgeloopen jaar kon na aftrek van 8.33 onkosten T64.67 worden afgedragen aan den pennigmeester van het hoofdbestuur te Hnarlem. Onder hartelijk applaus werd den heer J. dank gebracht voor zijn keurig beheer. Tot secretaris werd benoemd den heer J. J. Woltersom te Wageningen. Hierna vroeg den heer Elbrink h'et woord, om een en ander als hoofdbestuurslid te ver tellen over gegeven hulp en steun in het af geloopen jaar waarvoor de aanvragen steeds grooter worden. Spreker herinnerde aan de ongelukkige lotgenoote die bij doof zijn ook nog blind geworden was en daardoor geheel hulpbehoevend. Door het Fonds wordt in stilte een goed 'werk gedaan. Veel leed is reeds weggenomen of wordt voorkomen. „Gij leden f' Blijft dc afdeeling trouw. °Blijft het bestuur krachtig steunen, helpt tot den zoo noodigen groei en bloei opdat wij steeds meer nieuwe vruchten mogen plukken. Met dank voor de opkomst en de hoop op een volgend weerzien werd daarop de verga dering door den voorzitter gesloten. VRUDENKERSVEREENIG1NG DE DAGERAAD. CongTes en herdenking van het 70-jarig bestaan. Zaterdag en de beide Pinksterdagen is in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond te Haarlem het congres van de vereeniging De Dageraad gehouden, waarop haar 70-jarig bestaan werd herdacht. De voorzitter der afdeeling Haarlem, de heer E. Schéffer, heeft het congres namens de afdeeling gelukgewenscht met het jubileum. De heer J. Hoving, voorzitter van het hoofd bestuur, heeft hierop de aanwezigen welkom geheeten, in het bijzonder de oud-hoofdbe stuurders den heer Stadhouder en mevrouw Van 't Hart, die geririmen tijd in h'et buiten land hebben vertoefd, en den 80-jarigen heer Lansen, uit Amsterdam, die nog als afge vaardigde tegenwoordig was. Herdacht werd de poging, de rechtsper soonlijkheid te onthouden aan de vereeniging door den vroegeren minister Heemskerk, en het verzet hiertegen van het hoofdbestuur. Van de regeering is datum 3 Juni bericht ontvangen, dat thans de Kon. goedkeuring is verleend. Verscheidene gelukwenschen uit binnen- en buitenland waren in verbend met het jubi leum tot het hoofdbestuur gericht Na het openingswoord kwamen in behande ling het verslag van den secretaris en het be leid van het hoofdbestuur. Hierbij kwam in hoofdzaak in bespreking het geschtevene in het verslag over de afdeeling Den Haag, die omtrent den financieelen toestond geen in lichtingen aan het hoofdbestuur wenschte te geven en zich voorts op den politieken weg bij de verkiezingen begeven wou. Er werd hulde aan het hoofdbestuur gebracht, maar ook werd gevraagd, waarom het hoofdbestuur niet meer aan algemeene vraagstukken, als die der lijkverbranding, het 7de leerjaar, enz. aandacht heeft geschonken. De opmerkingen werden door den secretaris, den heer C. F. Everts, beantwoord. De voorzitter wees op het groote verschil van inzicht tusschen het hoofdbestuur en de afdeeling Den Haag. Me' genoegen nam h'et congres kennis van de ver klaring, dat deze afdeeling zich niet op het glibberige parlementaire terrein zal gaan be geven. Besloten werd, in het Sacco- en Vanzetti- comité zitting te nemen, en voorts, namens het congres een telegram aan den gouverneur van Massachusetts te zenden. Op den feestavond heeft de heer J. Ho- viag de feestrede uitgesproken. Hij ging daar in het bestaan der vereeniging van haar op richting af na. DE STORMRAMP IN DEN ACHTERHOEK. Bezoek van Minister Kan. Gisteren hec<t Minister Kan, vergezeld van Baron van Lyndon, chef van den Rijksgcbou wendienst, in gezelschop van den Commissaris der Koningin in de provincie Overijsel, baron van Voorst tot Voorst, de geteisterde streken in Overijsel bezocht. In Deventer werd de tocht begonnen. Te Ambt-Deldcn werden de verschillende vermel de boerderijen in oogenschouw genomen en met verscheidene personen uit die streek wis selde de minister hartelijke woorden. Ook in Bornerbroek werd de beschadiging bezichtigd en daarna hield men te Bavinkel halt om een bezoek te brengen aan de plaats, welke het meest door den storm tc lijden heeft gehad. Ten slotte werd te Tubbergen de toegebrach te schade in oogenschouw genomen. Amersfoort Telef. 302. Bezoek van minister De Geer. De minister van Financiën, jhr. mr. de Geej, heeft Maandagmiddag een niet-officicel bezoek gebracht aan de geteisterde streken van den Achterhoek. In Neede heeft hij o. m. de ver woeste fabriek van de firma Ter Weeme in oogenschouw genomen, waar hij werd rondge leid door eenige leden van de directie. De aangekondigde conferentie met de burge meesters van de getroffen plaatsen over de ge leden schade heeft, naar gemeld wordt, niet plaats gehad. De schade. In de gistermiddag ten gemeentehuize tc Eibergen gehouden vergadering van het uitvoe rend comité, dat deel uitmaakt van het provin ciaal Geldersch Steuncomité met dc burge meesters van Eibergen, Neede en Lichtenvoor de, benevens de schattingscommissie uit deze plaatsen, en verder in tegenwoordigheid van den inspecteur van de Volksgezondheid, ir, Kuyster uit Arnhem, werden de maatregelen besproken, teneinde de door den cycloon aan gerichte schade vast te stellen. De vernielde gebouwen zullen in iedere gemeente getaxeerd worden door het gemeentebestuur, bijgestaan door deskundigen, aan te wijzen door het uit voerend comité. Wat dc verloren inboedels als mede de schade aan de gewassen betreft, deze zullen worden getaxeerd door plaatselijke schattingscommissies. Boomgaarden en op gaand gewas wordt geschat door deskundigen, aangewezen door het uitvoerend comité. Do taxatie zal in iedere gemeente dus afzonderlijk plaats hebben. De steunactie. Te Deventer is onder eerevoorzitterschap van den burgemeester jhr. T. A. M. A. van Humalda van Eysinga, een comité tot hulpverlcening aan de stormrampslachtoffers gesticht. Voor zitter is de heer A. Kelderman, wethouder van sociale aangelegenheden. Er zal een open schaalcollecte worden gehouden. Het Deventer Dagblad bracht reeds 1000 bijeen en schonk die aan het comité. Een voorbeeld ter navolging. Het hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis meldt, dat het van de directie van de N.V. Wijnhandel M. Kempinski en Co, te Amsterdam het volgende schrijven ontving „Toen onze directeur, de heer P. J. Danby, gisterochtend de courantenberichten zag een oproep in de „Telegraaf voor steun aan dc slachtoffers van do stormramp, heeft hij spontaan zijn hulpvaardigheid willen toonen en last gegeven, dat 50 van de totaal opbrengst, in het geheele restaurantbedrijf op 3 Juni, ter beschikking van het Nederlandsche Roode Kruis wordt gesteld. Kouveauté's in alle soorten Japonstoffen Garneeringen, Kanten, Knoopen, enz. Kragen, Vesten, Ceintuurs, Zakdoeken, Gespen, in groote keuze. Kousen en Hondschoenen prijzen in alle Katoenen en Zijden en Fil d'Ecosse Zijde Ondergoederen. Alle Naaisters-Fournituren- Wij hebben het genoegen u te berichten, dat wij heden ten gunste van het Nederlandsdhe Roode Kruis, bij de Ro'terdamsche Bankver- eeniging alhier, een bedrag van f 476.45 heb ben gestort, als resultaat van deze actie. Wij hopen, dat vele andere soortgelijke be drijven ons voorbeeld zullen volgen en hier door groote bedragen tot leniging van den nood beschikbaar worden gesteld." Wie volgt nu? Stortingen kunnen geschieden bij al de kantoren der Rotterdamsche Bank- vereeniging en de Nationale Bankvereeniging in Nederland en op de postrekening no. 22120 van het Nederlandsche Roode Kruis te s-Gra venhage, onder het motto „Cycloonramp". DE HAGELSCHADE IN ZEEUWSCH- VLAANDEREN. Een steunbeweging op touw gezet Op initiatief van de burgemeesters van 'Axel en Westdorpe, is Vrijdagmiddag op het ge meentehuis te Axel een bespreking gehouden met die burgemeesters in Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen, wier gemeenten op 31 Mei door hagelschade zijn getroffen. Aanwezig waren de burgemeesters van Axel, Terneuzen, Sas van Gent, Westdorpe, Zuiddorpe, Zaamslag, Bosch, kapelle. Stoppeldijk en Grauw, benevens een wethouder van Koewacht en de secretaris van Axel en Hontenisse. Uit de gevoerde besprekingen blijkt, dat de door hagel aangerichte schade nog niet is te schatten, maar dat deze honderdduizenden gul dens bedraagt. Besloten werd een comité op te richten, waarin alle bovengenoemde burge meesters zitting nemen, terwijl de bestuurs functies als volgt zijn verdeeld F. Blok, bur gemeester von Axel, voorzitter; A. van Waes, burgemeester van Zuiddorpe, onder-voorzitter; Hendrikse, burgemeester van Westdorpe, secretaris; J. Truyman, burgemeester van Boschkapelle en P. df Wael, burgemeester van Stoppeldijk. Getracht zal worden den nood zooveel mo gelijk te lenigen. Het bestuur heeft telegrafisch een onderhoud aangevraagd met den Commis saris der Koningin in Zeeland. HET MIJNVELD VLODROP. Naar de „Nieuwe Koerier" verneemt, is he den de termijn aan de concessionarissen voor het mijnveld Vlodrop gesteld, binnen welken had moeten worden verklaard, dat de conces sie voor het mijnveld Vlodrop al dan niet wordt annvoard, verstreken zonder dat het consor tium medegedeeld heeft, dat het de concessie aanvaardt DE ZONÉCLTPS VAN 29 JUNI. De Nederlandsche expeditie naar Lapland. Men seint ons uit Stockholm d.d. 7 Juni De Nederlandsche wetenschappelijke expe ditie bestaande uit de heeren Minnaert en Bleeker uit Utrecht, Pannekoek uit Amsterdam van Doorn uit Leiden, is te Gellivare in Lapland aangekomen ter bestudeering van de zonéclips op 29 Juni. De Duitsche expeditie is eveneens aangekomen. Verscheidene andere expedities uit andere landen worden venvacht. DE NATIONALE VOORBEREIDING DER OLYMPIADE. Een muziekconcours tc Arn hem dot drie maanden duurt. Op de Pinksterdagen is te Arnhem begon nen het federatieve muziekconcours, dat ge houden wordt ter gelegenheid van de natio nale voorbereiding voor de Olympiade 1928. Een groot aantal muziekgezelschappen nam reeds aan het coucours deel. Het geheele con cours duurt ongeveer drie maanden, telkens op Zondagen. De volgende prijzen werden behaald Marsch- wedstrijd, harmonie eerste afdeelingtweede prijs De Bazuin, Arnhem, en St. Laurcntius te Kekerdom. Fanfare 3e afdeeling eerste prijs Ontspan ning na Arbeid, Kekerdom. Harmonie derde afdeeling 2de prijs St. Lau- rentius, Kekerdom3de prijs De Bazuin, Arn hem. Fanfare tweede afdeelingtweede prijs t)ns Genoegen, te Millingen. HaVmonie tweede afdeeling 2de prijs Kunst na Arbeid, Deventei; 3e prijs Crescendo, Am- hem. Fanfare, afdeeling uitmuntendheid2e prijs Postfanfare, Den Haag. DE ROTTERDAMSCHE TRAM. De directeur na de naasting naar Madrid. Naar de Vwts. verneemt, zal de heer J. G. Schuuring, directeur van de R. E. T. M. in Rotterdam, na overneming van het bedrijf door de gemeente, een gelijksoortige betrekking aanvaarden in Madrid (Spanje), waar het elec- trisoh trambedrijf in handen van dezelfde maat schappij is, die het tot October a.s. te Rot terdam exploiteert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2