L J. LUiJCX Zn. Bechstein BBüfhner Perzina L. KLEIN, Zijden Stoffen. Corseften en Kousen. TWEEDE BL&D. BINNENLAND, Donderdag 16 Juni P. Nierop Lar.gestr. 90 Utrechtschestr, 44 FEUILLETON. DE WILD?HERTOGIN 25e Jaargang Ho. 291 AjVj E RS FO O RTSC H DAGBLAD „DE EEMLANDER" Zaterdag 11 Juni 1927 ONZE TIJD (Nadruk verbodeini). Een woord van den kloeken Carlyle komt' ons thans dikwijls plagen. Wij klagen over de tekortkoming en van onzen tijd; we heb ben den mond vol over de verdorvenheid van den tijdgeest en over de armzalige geestesgesteldheid van ons geslacht. Wij' zijn d'e eersten niet, die d'iit doen; zoolang de mensohheid bestaat, heeft men zijn hoofd geschud Qver de slechtheid van het heden ten" overstaan van een verleden, dat zoo-, ved rustiger, eerlijker, degelijker en flinker was. Het is reeds zes en tachtig jaren ge helen, dat de stoere Schot zijn 'boek over eirteoi en heldendienst schreef, en ook toen v.as het zuohten over den tijdgeest aan de orde van den dag. Maar wat voegt Carlyle rijm, tijdigenooten toe? Niemand", zegt hij, „moest ridh be hagen over zijn tijd of omgeving. Zijn tiid is sleoht, welnu, hij is er, om dien beter t:- maken." Nu is dit gemakkelijker gezegd dan ge daan. Want bij geen van ons ontbreekt on getwijfeld -de wil om den tijd beter te maken. De moeilijke vraag echter is: hoc moeten we dit aanpakken? Wat moeten wo doen? Het is een goedkoop recept, dat vaak wordt gegeven en dat bestaat uit den raad, om 'binnenshuis zoo vriendelijk en hulp vaardig mogelijk om te gaan met de huis- genooten; om zijn beroepsplichten zoo stipt en ijverig mogelijk te vervullen en verder den gang van zaken op het groote maat schappelijke terrein daarbuiten aan beter bevoegden over te laten. Op zichzelf is het weliswaar een heele verdienste, een goed gezinslid en een nauwgezet werker te zijn. Maar het is toch sleohts ten deele waar, dat, aüs ieder zijn tuintje wiedt, de g'eheele straat schoon wordt. Juist de groote algemeene belangen, waarvan de onze volkomen afhan kelijk zijn, worden door gemeenschappelijke factoren beheerscht. En deze factoren rijn vaak moeilijk te ontdekken. Het lijkt onmo gelijk ons eigen, persoonlijk aandeel daarin Vast te stellen. Laat ik met een enkel voorbeeld volstaan. Men behoeft geen politicus te rijn, om te erkennen, dat het toekomstig aanzien van de wereld goeddeels bepaald zal worden door de ontwikkeling van de verhoudingen in het verre oosten. De emancipatie der iniheemsche bevolking van Indië en China en de invloed dien het Russische commu nisme daaróp heeft, doen hun weerslag gel den in het oude Europa en in de nieuwe wereld van het verre westen. Wat zal er uit de botsingen daarginds voortkomen? Welke gevolgen zullen de gebeurtenissen hebben voor ieder onzer persoonlijk? Ons huiselijk leven is te vergelijken bij een klein plasje water, dat door een kreek wordt gevoed. De kreek staat in verbinding met de rivier, welke een zijtak is van len onafzienbaar groot en stroom der universe el e menschelijke gemeenschap. Het getij van het water in dien geweldigen stroom, het peil, de golfslag beheerschen het leven in dat kleine particuliere vijvertje, dat wij ons gezin noemen. Tijdens den oorlog hebben we aan den lijve gevoeld, dat de gerucht makende gebeurtenissen uit de rubriek „fcuitenlandsch nieuws" niet buiten ons om gaan. Oorlog, revolutie, werkstaking, werk loosheid, koloniale kwesties doen onze hui selijke barometer dalen en rijzen-. Stormt het in den wereldstroom, ook in ons vijvertje zad 'het na deinen. De bekijk het probleem nu nog alleen maar uit het bekrompen zelfzuchtig ge zichtspunt, waaruit, helaas, wij het ge woonlijk allereerst plegen te bekijken. Is onze tijd slecht, het zal ook ons sleoht gaan. Een versterkte wereld'bewapening beteekent straks de dood van uw eenigen zoon. Het geen te Genève, te Shanghai, te Moskou geschiedt, zal zidh onverbiddelijk binnen uw welbewaakte woonkamer doen gelden. Ver gaat de wereld, gij vergaat mee; 'herrijst zij in nieuwe glorie, deze glorie zal afstralen op ieder uwer gezichten. De uiterlijke loop der dingen hangt met 'hun innerlijke gesteldheid ten nauwste samen. Staalkundige, economische, sociale vraagstukken zijn zedelijke vraagstukken. Het gekrenkte recht onder de volkeren wTeekt zich in uw geweten. Een ontwrichte mensohheidsmoraal slaat u met uw huisge noten uit uw zedelijk evenwicht. De werelds- misère, de universeele malaise drukken u met een gevoel van persoonlijk misnoegen. Wij kunnen niet louter zelfzuchtig den ken. Te nauw hangt de gemeenschap der mensdhen tezamen. Het welzijn van verre oosterlingen gaat ieder onzer persoonlijk ter harte. Het bloed van het vreemde ras voelen we in onze borst kloppen. Het is ons onmogelijk gelukkig te zijn ten koste van het lijden van onbekenden. Gewoonlijk plegen wij den loop der ge beurtenissen lijdelijk af te wachten. Zwelt de rivier, wij duiken in ons vijvertje onder en laten het noodlot over ons komen. Wij kunnen er toch niets aan doen. Het is de tijdgeest, uit verre en vreemde factoren tezamengesteld, die ons simpel bestaan be heerscht. Maar nu is dit een hard woord tot ons, van een dapper en helderziend man. Be angstigen wij ons over den tijd, dan ont kent hij, dat wij het recht hebben, te kla gen. De tijd immers is onze tijd; is hij sleoht, wij zijn er, om hem beter te maken. Carlyle stelt ons dus persoonlijk mede aansprakelijk voor de besluiten van den Volkenbond, voor de gebeurtenissen in China, voor den gang van zaken- in Indië. Willen wij bloedbaden keeren? Het ligt aan ons; wij zijn er om ze te keeren. Willen wij algemeene ontwapening, vrede tussohen de rassen, goede arbeidsverhoudingen, een zuivere mensohheidsmoraal, we hebben het maar te zeggen, want de tijd, dien wij beleven en dien wij ter beschikking heb ben, is onze tijd en wij zijn er om hem te maken, zooals wij hem willen hebben. Het is een kloek woord, maar het lijkt ook een hard woordL Want hoe kunnen wij, eenvoudige mensdhen, ingrijpen in den loop der universeele gedachten en der univer seele gebeurtenissen? Ingrijpen mogen wij al niet terstond kunnen, wat wij alvast dienen te beproe ven is: onzen tijd te begrijpen. Carlyle heeft gelijk: klagen is nutteloos. Maar al te veel onttrekken wij ons aam den plicht, na te denken over hetgeen onzen tijd beweegt. Wij zijn mede aansprakelijk en kunnen ons niet van schuld vrijpleiten, zoo wij ons niet ontvankelijk stellen voor da geweldige zedelijke problemen, die zoo ingewikkeld lijken, maar in den grond zoo eenvoudig zijn. Ons losmakend van persoonlijke voor ingenomenheid, ons toevallig eigenbelang op zij zettend en op de universeele ver schijnselen het licht latende vallen van redelijkheid en gerechtigheid, dienen wij ons vijvertje voor een oogenfcük te ver laten om den vollen stroom van het ge meenschapsleven door ons heen te laten gaan. UIT DE STAATSCOURANT. Benoemd tot notaris te 's Gravenhage H. A. ven der Steenstraten, candidaat-notaris te 's Gravenhage bepaald dat de vacature van notaris te Lei den, opengevallen door het overlijden van J- J. ter Laag Czn., niet zal worden vervuld benoemd tot kantonrechter-plaatsvervangei in het kanton Schoonhoven mr. P. J. Macken- bach, advocaat en procureur te Schoonhoven op verzoek eervol ontslagen de reserve- eerste-luitenants T. B. Hooghoudt en L. J. M. van Bruggen, onderscheidenlijk van het 12e en 14e regiment infanterie benoemd bij het reserve-personeel der land- RECLAMES. Van 1—4 regels 4.05, elke regel meer 1.— Oen gehee'en dag gestoten Voordeelige Juni-Aanbiedingen in de afdeelingen macht, bij het personeel .van den geneeskun digen dienst, tot reserve-oficier van gezond heid 2e klasse G. J. W. Mcijnen, arts. benoemd; buiten bezwaar van 's Rijks schat kist, tot gedelegeerde der Ncdcrlandsche re- gcering op de zevende bijeenkomst van de Journée médicale de Bruxelles, welke van 25 tot 29 Juni a.s. zal worden gehouden, prof. dr. F. H. Quix, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht benoemd tot leeraar aan de RJH.B.S. te Zwolle P. H. Smith, thans leeraar aan het gym nasium en de gemeentelijke H. B. S. te Win schoten toegekend de zilveren eere-medaillo in de Oranje-Nassau-orde aan L. J. van Weercn, meesterknecht in de wolscheiderij van de N.V Kon. Need. Dekcnfabriek v.h. J A. Zaalberg en Zn. te Leiden. DE BEVESTIGING VAN H. K. H. PRINSES JULIANA. Heden de aanneming geschied. In tegenwoordigheid van H. M. de Koningin en Z. K. H. de Prins der Nederlanden en de heeren Lisman en Kruijt, als daartoe door den kerkeraod der Nederlandsch Hervormde ge meente afgevaardigde onderlingcn, is gister ochtend H. K. H. prinses Juliana door den hofprediker ds. W. L. Welter, ten koninklijke paleize Noordeinde, als lidmate van de Neder landsch Hervormde kerk aangenomen. De bevestiging van H. K. H. als lidmate zal geschieden in een gewone godsdienstoefening in de Julianokerk te Den Haag op Zondag a.s. 12 dezer voormiddags te 10 uur, welke zal worden bijgewoond door H. M. de Koningin, H. M. de Koningin Moeder en Z. K. H. prins Hendrik. DE MINISTER VAN WATERSTAAT IN DRENTE. Een bezichtiging der belangrijkste waterstaatswerken. De minister van Waterstaat, mr. H. v. d Vegte, heeft Donderdag 9 dezer de in uitvoe ring zijnde werken voor de brug voor gewoon verkeer over den IJssel bij Katerveer bezich tigd onder leiding van den heer Ir. J. P. Wal lend, hoofdingenieur van 's Rijkswaterstaat te Zwolle, en zich daarna met den heer P. J. P. van der Steur, referendaris bij het departement van Waterstaat, naar Assen begeven, van waar uit heden (Vrijdag), onder leiding van den Commissaris der Koningin in de provincie Drenthe, mr. J. T. Linthorst Homan, een tochi is ondernomen tot het bezichtigen van de be langrijkste waterstaatswerken in die provincie, waaronder verschillende kanalen, wegen, ont ginningen en stroomgebieden van kleine rivier tjes. Aan dezen tocht werd ook deelgenomen door de heeren Lunsingh Meyer, lid van Ged. Staten van de provincie; jhr ir. De Jonge, hoofdingenieur van den Provincialen Water staat, ir. Kloppert, orrondissements-ingenieur van den Rijkswaterstaat te Assen; Jongbloed, Rijksinspecteur voor de werkverschaffing, en Le Gro, directeur der N. V. Ontginningsmoat- schappij „Het Landschap „Drenthe". •HET VREDESPALEIS Dc uren van bezichtiging. Het Vredespaleis, voor zoover niet in ge bruik, is van 15 Juni a.s. af tot nadere aankon diging voor publieke bezichtiging opengesteld de eerste 5 werkdagen van de week en den tweeden en vierden Zaterdag van de maand, telkens van I tot 2% nam., en den eersten en derden Zondag van de maand van 2 tot 4 uui nam. KAASIMPORT IN AMERIKA. Een verhooging van het invoer recht voorkomen. Van de Nederlandsche Kamer van Koophnnt del te New York kwam telegrufisch bericht in, dot bij besluit van den President der Vereenigde Staten het invoerrecht op Zwitsersche kans met 50 pet. werd verhoogd, doch een zelfde ver hooging voor Hollondsche koos kon worden voorkomen. Dank zij de samenwerking van den Algcmeenen Nederlandschen Zuivelbond met de Kamers te New York en Amsterdam, kon voor tijdige contra-nctie worden gezorgd, die aldus niet zonder resultaat bleef DE STORMRAMP. De omvang der ramp wordt niet voldoende gekend. Dr. W. L. Slot Jr., directeur van de Rekken- sche Inrichtingen, schrijft ons: Heden maakte ik, als lid van den gemeente raad van Eibergen, met den burgemeester dezer gemeente, een tocht longs de verwoeste hoeven, gelegen op het grondgebied van Eiber gen. Het bleek ons, dat 61 huizen volkomen zijn verwoest, terwijl een groot aantal glas- en pannenschade hebben geleden. Zullen dezo hoeven weer in behoorlijken toestond worden gebracht, don zal daarvoor noodig wezen, zui nig berekend, 600.000 gulden Nu blijkt het mij, dat in Holland de omvang van de romp van den cycloon van Woensdag 1 Juni j.l. niet voldoende wordt gekend. De reden is duidelijk. Duizenden bij duizenden menschen hebben in auto's, gedurende dc Pink sterdagen, onze streken bezocht. Men rijdt dan over de hoofdwegen, vanwaar men in 't geheel geen indruk kan krijgen van het ontzettende wat er gebeurd is. Men moet over de zondwegen trekken om dc ruïnes te zien. Doet men dit, dan bemerkt men, dat dc ramp van 1925, gekomen over Borculo, min der schade heeft aangericht don de laatste. Ik schrijf deze regelen in de hoop, dat zij er toe mogeen medewerken om te geven. Laat het' Nederlandsche volk ook nu toonen, dot het, waar geleden wordt, één is, en dat het niet ten onrechte den naam draagt van een philantro- pisch volk te zijn. H.M. de Koningin doet infor meel cn naar den toestand dd gewonden. Gistermiddag heeft baronesse van Heem stra, echtgenoote van den Commissaris dei Koningin in de provincie Gelderland, namens H M de Koningin dc ziekenhuizen te Groenlo en Winterswijk bezocht om te informeeren naar den toestand der gewonden van de stormramp terwijl zij hun eenige versnape ringen aanbood. De beide ziekenhuizen te Winterswijk ontvingen tevens het volgende telegram „Beleefd verzoek mij nogmaals ter. behoeve Koningin te willen inlichten toestand gewonden Stormramp (w.g.) Van. Geen Secre taris der Koningin." Het Algemeen Ziekenhuis heeft hot volgend antwoord gezonden Toestand gewonden zeer goed. (w.g.) Directie Algemeen Ziekenhuis. Het R.K. Ziekenhuis „St. Elisabeth" verzond het volgend antwoord Toestond blijft nog hetzelfde, doch niet buiten gevaar. (w.g.) Dc Moeder-Overste. Dc barok van H.M. de Koningin. Er wordt ons nader gemeld dot de barak, die de Koningin ter beschikking van den burgemeester van Neede heeft gesteld en die door het personeel van bet Loo van het Aard- huis noar Necde werd overgebracht en aldaar opgeslagen, thans door eenige der doklooze gezinnen is betrokken. Van het Loo werden voorts eenige timmer lieden naar Neede gezonden, om aldaar be hulpzaam te ^jn bij den opbouw, terwijl een aantal stoelen het Loo naar Necde werden overgebracht ter r^rhilecring van noodwo ningen. HET TUINFEEST OP „DE W T T7.\NGIC. Opbrengst f Het nagaan van de opbrengst van het tuin feest op „De Wiltzangk" ten bate van den opbouw van Drenthe van 1 en 2 Juni j.l. heeft, o. m. in verband met den voorverkoop van kaarten in andere plaatsen, waarvan dc afreke ning nog moest geschieden, eenigen tijd ge vorderd. Wij kunnen thans mcdcdeclen, dot, hoewel de eindafrekning nog niet heeft plaats gehad, het tuinfeest pl.m. 20,000 ten bate van den opbouw van Drenthe heeft opgebracht. DOODSLAG. Het gebeurde te Blijhom. De rechtbank te Winschoten heeft den gede tineerde Udo D. tc Blijham, terzake doodslag op Jacob Boelmon, veroordeeld tot 3 jaar ge vangenisstraf. Luchtvaart. DE VLIEGER LINDBERGH. Lindbergh, die reeds talrijke aanbiedingen in geld geweigerd heeft, heeft, aldus een bericht uit New-York, nu ook geweigerd begiftigd te worden met de inkomsten van een fonds van 2 millioen dollars, dat door een groep rijke inwoners van Philadelphia was bijeengebracht. Volgens het program van de receptie van Lindbergh te Washington zal hij worden tege moet gevlogen door een vijftigtal vliegers. Ook een der Amerikaansche luchtschepen is van de partij. IN AFWACHTING VAN LINDBERGH'S AANKOMST. Londen,, 10 J«ni. (H. N.) Volgens een bericht uit New York treft men op groote schual toebereidingen voor de ontvangst vat. Lindbergh. De bloden brengen daarover uit voerige mcdedeelingen Nooit te voren zijn te New York en té Washington op zoo groote schaal politiemaatregelen getroffen. De New Torksche beurs zal op den dog van Lind bergh's aankomst gesloten zijn, wat tot nu toe nog slechts éénmaal ter eere van een nog levend persoon is geschied, n.l. ter eere van generaol Pershing. Te New York wacht Lind bergh een reusachtige post van naar schat ting een half millioen brieven. DE VLIEGER CHAMBERLIN. Een Berlijnsche straat naar 't vliegtuig genoemd. B e r 1 ij n, 10 Juni. (H. N.) Het gemeente bestuur van Berlijn heeft besloten ter eere van de beide Amerikaansche vliegers een straat le Berlijn Columbiostraat te doopen. DE PINEDO'S VLIEGTOCHT. Uit Horta (Azoren) wordt gemeld, dat de Pi- ncdo voornemens is morgenochtend met zijn vliegtuig terug te keeren naar de plaats, waar hij op den Oceaan is neergegooid, om vandaar ziin vlucht te hervatten naai St. Michael, waor hij zijn benzinevoorraad aan zal vullen. Hij zal vervolgens zijn vlucht voortzetten naar Lissa bon. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van L. D1ÏHMARINE. 12 De cigaretten werden aangestoken de man en de vrouw zagen elkaar in de oogen Zij wendde zich af onzeker, aarzelend een lichic blos steeg naar in het pelaat tot aan het zochtbruine haar. Zij was mooi. Heel mooi zelfs. Had een groot slank figuur, dames kampioene golf van Engeland. Maar zij was lichtzinnig. Wispelturig was zij de mooie Lady Grace. Zij was altijd bereid op iedere flirt in te gaan. Soms twee, drie tegelijk. Oud6 dames met goed gegronde deugdsopvnttingen plachten hun schouders over haar op te halen en achter hun waaiers te fluisteren. Doch Lady Grace was de tweede dochter van Lord Burn- ham, zeer rijk, zeer mooi, er waren aanbidders genoeg, die op het oogenblik wachtten waai op de scheuling van haar man, den graaf Neville, uitgesproken zou worden. Nu stond zij in de kleine Chineesche kamer en begon met het vuur te spelen, dat uit de donkere oogen van den Portugees haar in een duidelijk verstaanbare taal toeblonk. Waarom ook niet Zij kende hem acht dagen, dus lang genoeg om hem evenals zoovele onderen voor haar triomphwagen te spannen. „U hebt wondermooi gespeeld, mijnheer Las Valdasbegon zij. ,Jk wist niet, dat u zulk een groot kunstenaar was I Jammer, dot u niet tegelijk dansen en spelen kunt Ik stel me voor, dat u ook uitstekend kunt dansen Vanuit den salon kwamen de tonen van een Fransche wals.niet buitengewoon meesle pend van onder de sporthonden van Miss El liot, moor toch nog lokkend genoeg. Los Valdas legde zijn sigarette weg. „We kunnen het eens probeeren, My lady." glimlachte hij en vanonder de bruine snoi blinkten zijn sterke, witte «anden. Welk een goed gebouwde man, bedacht zich de coquette Lady Grace. „Waarom niet gaf zij terug met eenzelf de glimlach En met de sigarette in den mond vleide zij zich in zijn armen. Hij danste werkelijk uitstekend. Licht en toch vast hield hij hoor. Niet zoo stijf, zoo correct op hreterafstand van zich af, zooals de goede zede van de Engelsche balzaal bet verlangt. Hij trok haar tot zich. Half en half sloten zich hoor oogen „Gij mooie, schattige vrouwfluister de hij haar in 't oor.„ik aanbid u." Zij antwoordde niet. Haar oogleden open den zich, haar blik kuste hem.Hij nam de sigarette uit haar mond en drukte zijn lippen cp de hare „Ah De muziek hield op. Stemmen hoorde men vanachter het gordijn, lachen, handklappen. Zij schrok op. Rukte zich los „Zijt gij boos, Grace vleide hij. Zij streek de hand over de oogen. Ont waakte geheel. „Vraagt u niet" stamelde zij. Daarop tred zij voor den kleinen Vcne- tiennschen spiegel boven den schoorsteen, schikte het haar terecht, en poederde zich. Over de schouders wendde zij zich tot hem. „Ik ben niet boos I" zeide zij, „maar be denkt u, als men ons eens verrast had I Mijn reputatie is toch reeds het licvelingstherna van alle oude juffers 1" „Do hartstocht, Grace, sleepte mij mede I" fluisterde hij. Hij strekte de handen uit als wilde hij haar opnieuw omhelzen. „Neen neen I Ik bid u I „Er komt iemandMen mag ons niet hier zien I Komt u I" Zij trok hem met zich mede. Trok hem snel door een, twee donkere kamers cn trad eindelijk, argeloos pratend met hem in de bibliotheek waar haar vader juist aan zijn bridgetafel een zes sous a tout annonceerde. Toen hij het spel gewonnen had boog zij tot hem over en kuste hem op het voorhoofd. „Kolossaal heb* u dat gespeld, Papa I Ben spel, onze voorouders waardig Daarop knikte zij de andere spelers toe en wendde zich tot haar begeleider. „Zoo, mijnheer Las Valdas, nu heb ik deh plicht van een dochter vervuld en heb me overtuigd dat Papa goed speelt nu mag U mij weder in dc danszaal terugbrengen I" „Hm I" zei<3e Las Valdas, terwijl hij vooi haar de bibliotheekdeuT opende, „toen wij kwamen scheen het mij, alsof mylord niet zoo goed speelde. Grace zog hem verwonderd aan. „Gelooft u om uwentwil Oh, hij schat u zeer hoog. „Om mijnentwil Neen, mylady. Die in druk had ik goddank niet. Ik geloof, de oor zaak van zijn slechte bui was niet de gast, die kwam, maar eerder de gast, die ging." „Ach, u bedoelt de Rus. die akelige man, wiens schoenen zoo kraken en die zijn han den niet verzorgt „Ah, was dat een Rus Hij zag er wel naar uit." „Karaschin of Graschin of zoo iets ik weet het niet. Hij wil petroleumbronnen aan papa verkoopen, die ergens aan de IJszee of op de maan b'ggen. Met één woord een bolsjewiek. Bah f Laten wij gauw over iets anders spreken I" „Laten wij dansen, mijnheer Las Valdas maar niet wederom h deux." VTD. Op Burnham Tower behoorde de ochtend geheel aan dc gasten Er werd geen gemeen schappelijk ontbijt gehouden, en ieder kon wanneer het hem schikte beginnen. Dc lang slapers lagen tot tien, elf uur te bed en lie ten de chocolade op hun kamers brengen. Als zij dan met hun toilet klaar waren, ging de gong voor de lunch Dit noemden zij dan landelijke stiptheid. Lady Ethel Somer, de echtgenoote van Sir Walter Somer, de laat ste conservatieve Premier, kwam nooit eerder beneden. Grace, die even boosaardig als mooi was, beweerde, dat deze dame zich niet voor drie uur in de wereld vertoonen kon, daar de cmailltververij niet eerder droog was, met welke Lady Ethel Somer hoor reeds verblce- kende jeugdtintcn trachtte bij te werken. De jongere gasten verzamelden zich ge woonlijk ongeveer tusschen negen en tien uur uan de groote ontbijttafel. Daarna gingen zi) op do patrijzenjacht, of arrangeerden een tennis- of golfwcdstrijd Bij slecht weer Amu seerden zij zich allen in de sch:etbaan of in de hall Doch of het mooi of regenweer was dc flirt bloeide altijd. Dc paren vormden zich dadelijk op den eersten dag oude flirts, die gedurende dc „season" in Londen v/oren begonnen, werden voortgezetnieuwe werden aangeknoopt. Het hart van Lady Grace was juist vacant. Kort voor het eind van de „season" was er in Londen het aardige kleine schandaal ge weest met den jongen Rutherwall, hetgeen Lord Neville aanleiding had gegeven de schei ding te beginnen tegen zijn te verdraogznme echtgenoote, om tot het eind van het proces aan boord van zijn jacht te gaan. Geheel Londen verheugde zich op de afwikkeling die door de bekendste advocaten van beide zijden voorbereid werd. Lady Grace vond het wij zer zich voorloopig in de rustige ntmospheer van Burnham Tower terug te trekken, waar zij het blauw vai) den hemel en het groen van haar vaders weiden afkamde, zirh aan stelde als offer van dc onzinnige jal-juzie van haar man en haar goeden ouden vader de toostemmin'g afbedelde het heele huis vol te mogen laden met gasten ter verstrooiing van haar verdrietig gemoed. Lord Neville kruiste in de Middellendsche Zee, liet zich in de bazars von Algiers en Tunis echte oude, in Saksen geweven bidkleedjes aanpraten en 's avonds, wanneer hij alleen op het dek van zijn jacht zot, zweefden melancholieke gedach ten om hem heen. Het hart van Lady Gro<je was dus juist vacant, toen zij op een bal van den Franschcr. gezant met graaf Las Valdas kennis maakte Harry Rutherwall had zich in veiligheid ge bracht, {oen dc bom losbrak en was naar zijn bezittingen in Ierland verdwenen een ge weldige leegte in het zieleleven van de arme Grace achteïWend. Zoo kwam Los Valdas, zag haar in Londen en overwon in Burn- hom Tower. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5