WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN Zn. Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILIQN f 1.40 f 56.- i UTR. STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN PER FLESCH: PER ANKER GEMEENTERAAD VAN EMMEN. Afscheid van burgemeester Kootstro. In de gister gehouden vergadering van den raad van Emmen heeft de burgemeester dc heer G. Kootstra afscheid van de gemeente Emmen, wegens zijn benoeming tot burgemeester van Gorinchcm. De heer Kootstra memoreerde zijn afscheidsrede de moeilijkheden, die deze gemeente onder zijn bewind had te doorworste len en constateerde, dat thans eenigc verbetering was ingetreden door opleving in het veenbediijf en door emigratie van talrijke arbeidersgezin nen en vooral ook door de krachtige regee- ringshulp. Vervolgens stond hij stil bij de ver schillende werken, die tot stand kwamen als de algemeene reorganisatie van de gemeenteadmi nistratie en de politie, verbetering van de volks huisvesting, wegenaanleg, inrichting van een nieuw marktterrein en verder konaal werken. Na den heer Kootstru spraken de vier wet houders om van de aangename samenwerking van het dagelijksch bestuur te getuigen en ver volgens voerde een lid van elk der raadsfrac- ties het woord om den vertrekkenden burge meester dank te betuigen voor de aangename wijze van samenwerking. De raadsvergadering werd door een talrijk publiek bijgewoond. Sedert eenigen tijd werken veenarbeiders in de Duitsche veenen bij Hesepertwist, maar door de slechte weersomstandigheden moesten vele ontslagen worden, hetgeen voor hen volslagen werkloosheid beteekende, daar de rijkswerkver schaffing hier te lande stop waren gezet. De ar beiders verkeeren in een noodtoestand. In verband hiermede is gistermorgen in den raad naar aanleiding van een interpellatie van den heer Kroese (S. D. A.P), besloten, den mi nister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw telegrafisch te verzoeken de werkverschaffin gen weer open te stellen. INSTALLATIE MR. SCHOKKING. Als burgemeester van Katwijk. Gister is de heer mr. dr. Schokking als bur gemeester van Katwijk geïnstalleerd. De oud ste wethouder, de heer R Ouwehand, wees in zijn installatierede op den moeilijkx toestand, waarin de gemeente thans verkeer ten gevolge van de crisis in het visscherijbedrijf. Nadat de heer Schokking den voorzittcrszetel had ingenomen, wenschte het oudste raadslid, de heer P. Meerberg, hem namens den raad hartelijk geluk met het ambt, waarna de nieu we burgemeester zijn ambt met een korte rede aanvaardde. BELASTINGHEFFING VAN NEDERLANDERS IN HET BUITENLAND. Een adres van het Alg. Ned. Verbond. Het hoofdbestuur van het Alg. Ned. Ver bond heeft zich in verband met het wetsont werp betreffende belasting op inkomen en ver mogen van Nederlanders, in den vreemde wo nende, alsmede op de kapitalen, welke dezen door schenking en uit nalatenschappen ver* krijgen, met een adres gericht tot de Tweede Kamer. Daarin wordt o.m. gezegd, dat men zich een oordeel over de billijkheid van de in te voeren belasting eerst dan kan vormen, wanneer men, zij 't ook door een zoo nauwkeurig mogelijke raming, beschikt over de cijfers, derhalve het aantal kan begrooten van hen, die door de be lasting getroffen zullen worden, 'n overzicht heeft van de redenen, die tot hun vestiging in 't buitenland geleid hebben, van hun inkomen en vermogen, zoodat men ook in staat is ecnigszins na te gaan of de opbrengst der be lasting de administratieve en andere beslom meringen en onaangenaamheden in voldoende mate overtreft. Adr. dringt er mitsdiexi bij de Kamer op aan haar oordeel over het wetsontwerp op te schorten tot zij over die gegevens beschikt en alsdan, wanneer mocht blijken dat het de moeite en de kosten loont, het daarheen te lei den, dat alleen zij door de belasting getroffen zullen worden, wier inkomen een zeker be drag, bijv. 6000 overtreft. Het kan zijn, aldus het adres, dat ook dan nog sommigen er toe zullen overgaan afstand te doen van hun Nederlanderschap, maar men zal zich daarbij dan, de billijkheid der inge voerde belasting beseffend, gemakkelijker kun nen neerleggen, dan wanneer het ontwerp in zijn tegenwoordige strekking wet wordt, en de vrees moet worden gekoesterd, dat voor velen geen andere uitweg zal overblijven, dan zich in het land hunner vestiging te laten naturali- seeren. Een dergelijk dan waarschijnlijk vrij belangrijk verlies van landgenooten in den vreemde kan, zoowel op zich zelf als wegens de gevolgen, nooit goed voor Nederland zijn De bandon met het vaderland worden dan nog losser, en Nederland verliest in het buitenland een aantal onderdanen, die daar meermalen voor de belangen van het vaderland opkomen De verbittering, die dan niet kan uitblijven, zal integendeel ons land ernstig kunnen scha den. VER. HET GRONDBEZIT. Het aangiftebiljet van den bosch- bezitters. Namens de Verecniging „Het Grondbezit" Is een adres gezonden aan den Minister van Financiën, waarin deze verzocht wordt, om aan de belastingautoriteiten instructie te ga ven, dat de bedoelingen van de wet van 28 Juni 1926 van zelf mede brengen, dat de boschbezitters in hun aangiftebiljetten voor de Rijksinkomstenbelasting de inkomsten uit dit boschbezit niet vermelden, maar wel de uit gaven, die noodig zijn tot verwerving (aan koop of aanplant), instandhouding (onderhoud en bescherming) of inning (verkoop of oogst) yan het opstaande hout e.a. boschproducten. ft, NED. HEIDE MAATSCHAPPIJ. Excursie der hoofdafdceling ruilverkaveling. Onder voorzitterschap van mr. J. F. baron van Haersolte vond dezer dagen een excursie plaats van 15 leden van de hoofdafdeeling ruilverkaveling naar de ruilverkavelingsterrei nen op het eiland Ameland. Door den heer Van Leusen werd te Hollum een korte inleiding gehouden over de ruilver kaveling der Ballumermieden, die in 1915 langs vrijwilligen weg tot stand kwam, en daarna werd door hem besproken de ruilverkaveling der Hollumermieden, welke onder werking der ruilverkavelingswet in den loop van dit jaar hare voltooiing nadert. Door den heer Jonas, landmeter van het ka daster, ingevolge de wet aangewezen om de plaatselijke commissie bijstand te verleenen, werden de landmeetkundige werkzaamheden aan deze ruilverkaveling verbonden, nader toe gelicht. Vervolgens werden heziohtigd de Hol lumermieden, welke nog in den ongunstiger toestand verkeeren met betrekking tot de per ceelenverdeeling, terwijl daarna de uitgevoerde ruilverkaveling der Ballumermieden werd be zichtigd. De deelnemers der excursie kregen op deze wijze een juist beeld van den toestand voor en na een ruilverkaveling. De eerste vrijwillige ruilverkaveling in Ne derland werd op dit eiland uitgevoerd, dit wa ren de Ballumermieden, terwijl de Hollumer mieden de eerste ruilverkaveling onder wette lijke regeling is, zoodat voor de verkaveling in Nederland dit eiland van historische beteekenia De oppervlakte van de te verkavelen Hal» lumermieden is 336 H.A. van 466 eigenaren, terwijl het aantal perceelen bedraagt 4895. DE MUIDERSTRAATWEG. B. cn W. van Amsterdam en de gemeente besturen van Muiden, Naardcn en Bussum hebben in Maart bij den minister van Water staat een onderhoud aangevraagd, teneinde spoediger voltooing van den rijksstraatweg van 'Amsterdam naar het Oosten der lands te kun nen bepleiten. Verleden week is een antwoord in het bezit der betrokkenen gekomen, waarin wordt mee gedeeld, dat de gedeeltelijke voltooiing niet eerder dan in 1929 en in 1932 kan plaats vinden, met het oog op kunstwerken, die ge bouwd moeten worden. Een onderhoud achtte dc minister overbodig, daar dit geen invloed op een snellere voltooiing zou kunnen uitoefe non. De colleges van B. en W. van Amsterdam van de andere gemeenten hebben thans een schrijven tot den minister geformuleerd, waarin leedwezen wordt uitgesproken, dat het aangevraagde onderhoud niet heeft kunnen plaats vinden en waarin ten sterkste op een zoosnel mogelijke voltooiing wordt aange drongen. HET SMOKKELDRAMA TE SLUIS. De gearTcsttcerde Belgen in vrij heid gesteld. Zooals men zich zal herinneren, had op 2 April j.l. te Sluis een smokkeldrama plaats, waarbij een opperwachtmeester der rnarchaus- sée het leven liet. Na het rijden door een barricade van wagens en na een schietpartij werden de Belgen J. P. uit Doornik en P. L. uit Moeskron gewond aan gehouden en bleek, dat zij 5 vaten spiritus ver voerden met hun auto. De beide mannen wer den dien zelfden dag naar het Huis van bewa ring te Middelburg overgebracht. Thans zijn zij, naar de Msb. verneemt, op vrije voeten gesteld en over de grens gebracht, niettegen staande hun zaak nog op 24 Juni moet dienen. Deze zaak zal dan zeer waarschijnlijk bij ver stek worden behandeld. EEN ONTVLUCHTING. Korte vreugd. Twee van de drie personen, die als verdacht van verschillende misdrijven waren gearres teerd en in een cel te Steenwijk opgesloten, hebben hun voorloopige gevangenis weten te ontvluchten. Door verbreking van het kijkgat in de celdeur kon een der twee ((de derde was in de marechausseekazerne opgesloten (een pen uitlichtten. Met deze pen kon hij de bei de grendels van de deur schuiven, waarop hij dc deur opende Daarna heeft hij de grendels van de deur, waarachter zijn kameraad zat, weggeschoven. Zoo kwamen zij in de celgang. Een zich daar bevindende bank hebben zij vervolgens tegen den muur gezet, zijn daar tegen opgeklauterd en hebben zich toen door een tuimelraam naar buiten gewerkt. Niet long hebben zij echter van hun vrij heid genoten. Des middags 3 uur waren zij ontvlucht en reeds om 6 uur werden zij in een roggeveld onder de gemeente Noordwolde aangehouden. Op last van de justitite zouden zij Zaterdag naar het huis van bewaring te Zwolle worden overgebracht MASSA-VLUCHT UIT DE STRAFKOLONIE TE HOOGSTRATEN. De naar Nederland gevluchtcn over dc grens gezet. Men meldt uit Roermond aan de Msb.: Door de militaire politie werden verschillende Russen, Finnen en Letten aangehouden en over de grens gezetDeze waren uit de strafkolonie te Hoogstraten (B.) ontvlucht. Volgens hun verklaringen waren daar een 60-tal gevangenen van verschillende nationaliteit dien dag ont snapt met de bedoeling naar Nederland uit te wijken. Meerderen van hen vertoeven thans nog in de roggevelden in België; ook deze wor den eerstdaags op Nederlandsch gebied ver wacht. ZLJN A.S. SCHOONZOON VERLOREN. Eind goed, al goed.V Zaterdagavond omstreeks half vijf reed de heer v. d. B. uit Rotterdam met zijn motor rijwiel van Den Haag naar Rotteidam. Op het Jaagpad, onder Rijswijk, gekomen, voel de hij een schok en toen hij even later om keek, bemerkte hij tot zijn grooten schrik, dat zijn aanstaande schoonzoon, die op de duo zat, verdwenen was en waarschijnlijk in den Vliet was gevallen. Bevend van angst deelde hij de Rijswijk- sche politie de verdwijning mede. Met man en macht werd daarop door de Rijswijksche po litie gedregd in de Vliet, totdat omstreeks 8 uur uit Rotterdam telegrafisch bericht was kwam, dat de vermiste aldaar per trein was aangekomen. Hij was in Den Haag achter gebleven en in de veronderstelling, dot hij vergeten was, had hij, het wachten moede, den trein genomen en zat reeds veilig thuis toen de politie nog in den Vliet aan het dreg gen was en maatregelen genomen had, deze visscherij ook 's nachts door te zetten. NOODWEER BOVEN DEVENTER. Zwaar onweer en hagelslag. Gistermiddag heeft boven Deventer een hevig onweer gewoed, gepaard met geweldi gen hagelslag, die hier en daar in de omstre ken schade heeft aangericht. De verschillende viaducten van de spoorwegen liepen onder, zoodat de verbinding met de voorsteden tij delijk verbroken was. Ook eenige straten ston den blank. Op twe plaatsen sloeg de bliksem in, n.l. in Ankersmit's Katocnfobrieken, waar de machinekamer werd getroffen en het bedrijf tijdelijk stop gezet moest worden, moor geen onheil jwerd aangericht, en in een woning in de Monegestraat, waarvan het dak groo- tcndeels werd afgerukt. HEVIGE BRAND TE DOETINCHEM. In de fabrieken „Vulkaansoord". lenmiddag is brand uitgebroken in de ijzergieterij en emailleerfabrieken „Vulcaans- oord". Terwijl dit bericht afgezonden wordt, staat de kistcnmakcrij in lichter laaie. De brand woedt voort. Nadere bijzonderheden ontbreken. KORTE BERICHTEN. O Verdronken. Hedenmorgen is in de Zuid- Willemsvaart te Helmond te water geraakt en verdronken de 15-jarige schippersknecht Van Schijndel, uit Raamsdonkveer, die hier met zijn schip in het kanaal lag. Hij was met een roeiboot op dc Zuidwillems vaart gezien. Later werd de roeiboot leeg teruggevonden, terwijl de pet van den schip persknecht drijvend werd aangetroffen. Onmid dellijk werd met dreggen begonnen, tot heden evenwel zonder resultaat. KORTE BERICHTEN. Door den trein gedood. Zondagmorgen in de vroegte werd op den onbewaakten overweg bij de Leidsche vaart (door een klaphek te betreden) het aan stuk ken gereten lichaam gevonden van een werk man W. uit Haarlem. De man moet gegrepen zijn door een snel trein, komende van s-Gravenhage, op weg naar Amsterdam. Erijstige vechtpartij. Gisternacht omstreeks kwart voor één, ont stond in de Brugstraat te Roermond tusschen eenige personen een woordenwisseling, welke al spoedig in een ernstige vechtpartij ont aardde. Bij deze vechtpartij werd 'A. van H., sohilder van beroep, wonende in de voorstad St. Jacob, door een messteek in het onderlijf gewond. In hoogst ernstigen toestand werd hij naar het ziekenhuis overgebracht. Dc vermoedelijke daders S. en D., zonder beroep zijn nog heden nacht door do politie gearresteerd. Mishandeling. Op de steenfabriek Ruiterswaard te Zui- lichem heeft H. L.r baas op die fabriek, bij een twist zijn broer S. L. met een mes een diepe buikwonde toegebracht. De getroffene voor wiens leven men vreest, mag niet ver- oerd worden. Geheime distilleerderij. Bij v. d. W. te Peize hebben belastingamb tenaren een geheime distilleerderij ontdekt Ernstige twist te Drachten. Te Drachten heeft gisterenavond een ern stige twist plaats gehad. Zekere J. de H. uit Dokkum werd, toen hij een meisje naar huis bracht, door eenige jongens lastig gevallen. Ter verdediging maakte hij gebruik van een browning, en schoot J. Jansma in de onder buik. De getroffene is naar het ziekenhuis te Leeuwarden overgebrachtvoor zijn leven wordt gevreesd. De dader heeft bekend en is ter beschikking van dc justitie gesteld. Uit een geldkistje 3140 ont vreemd. Uit een geldkistje, staande in een kantoortje in een perceel aan de Linnaeusstraat te Am sterdam, is 3140 ontvreemd. Doodelijk ongeval. Op het terrein der papierfabriek Van Gelder en Zonen te Velsen is de 16-jarige K. P. van een hoogte van vijf meter gevallen Met ver moedelijk een schedelbreuk werd de jongen naar het Diaconessenhuis tc Haarlem vervoerd, waar hij bij aankomst reeds bleek te zijn over leden. Radioprogramma. Woensdag T5 Juni. Daventry, 1600 M. 11.20 Het Daventry-kwartct en E. Hyde, so praan. L C. Flack, fluit. P. Turn-bull piano. 12.20 R. Soetens, viool en M. Soetens, so praan. Vioolsolo's. 12.50 (Vervolg) Concert. 1.20—2.20, 5.15-8.05. Zie Londen. 8.05 B.B.C. componisten-programma. Het radio-orkest van Birmingham. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.35 Weerbericht. 9.40 Zie Londen. 11.20—12.20 Dansmuziek vari de Ciro's Club. Hilversum, 1050 M. 12.00 Politieberichten. 12.35—2.00 Lunchmuziek door het Trianon Salon Trio. 5.30—6.15 Vooravondconcert door het A.N R.O.-orkest, o. 1. v. Nico Treep. Elise Menagé- Challa, sopraan. 6.15—6.45 Lezing door den heer S. Zon neveld, over: De toepassing van spiegels. 6.457.45 Vervolg concert. 7.45 Politieberichten. 8.10 Christ. Radio-avond. B. Bleekroode vi ool. Mej. F. Belinfante, cello. Mej. H. Bosmans, piano. Mej. L. Lauenroth, piano. Chaconne, Vitali (viool, piano). Voordracht van Dr. Ph A. Lansberg, over: Bilderdijk als lyrisch dich ter. 10.30 Persberichten. 10.35—12.00 Dansmuziek door het Willem Swaap kwartet. Langenberg, 469 M. I.25—2 50 Orkestconcert, Populaire muziek 2.50—2.55 Huishoudpraatje. 4.50—5.50 Lezing: Aus der Alltagsarbeit einer deutschen Schule. Padagogisch-methodi- sche Arbtiesgemeinschaft Dr. Hammer. 5.50—6.50 Orkestconcert. 6.50—7.00 Tirinpraatje. 7.00—7.20 Causerie: Bastelfunk. 7.35—7.55 Lezing: An uncer Jungvolk- Jugendfreundsohaften. 8.008.20 Lezing: Der Sinn des Fronleich- namsfestes. 8.208.50 Lezing: Durch deutsche Gaue. 8.50—10.50 Robert Koppel-avond. Robert Koppel, humorist. Werag-orkest. 10.55 Nieuwsbericht. II.00—12.20 Concert door de kapel Farkas Miska in Handelshof, Essen. Londen, 361,4 M. 1.20—2.20 Concert van Restaurant Frascatl. 5.15 Voorlezing uit David Copperfield van Dickens. 3.20 Lezing. Macbeth-2. 4.05 Lezing: Village life in other lands, Jugo Slavia. 4.20 Het Daventry Kwartet en D. Robson, sopraan. H. Costignan, bariton. 5.35 Kindenrartje. 6.20 Orgelbespeling door Reginald Foort in de New Gallery Cinema. 6.40 Tuin praatje. 6.50 Tijdsein, weerbericht, nieuws. 7.05 (Vervolg) Orgelbespeling. 7.20 Landbouwpraatje. 7.35 De sonaten van Beethoven, door John Petrie Dunn. Sonata in E (op. 109), le en 2e edeelte. 7.45 Lezing: The development of mind and character-a) The Child-1. Mental growth. 8.05 Kamermuziek van Schubert. Het Cat te- ral 1 Strijkkwartet. A. Catterall, viool. L. Hirsch, viool. F. Park, viola. J. C. Hoek, cello C. Fuchs cello. S. Austin, bariton. 9.20 Weerbericht, nieuws. 9.40 Causerie. 9.55—11.20 My Programma, een program ma samengesteld door L. du G. van Punch. Parijs (Radio), 1750 M. 10.50—11.20 Inlichtingen en koersen. 10 mi nuten muziek. 12.502.10 Concert georganiseerd door La Parisienne Edition. 2.10 Koersen en inlichtingen. 4.50 Koersen. 5.05—5.55 Concert. 5.55 Koersen en inlichtingen. 7.50 Nieuws v. d. Koloniën. 8.20 Koersen. Persbericht. Wedstrijduitsla- gen, etc 8.50 Electrlciteitscursus door Prof. Zivy. 9.05 Galaconcert georganiseerd door de Ma gazijnen Du Printemps. Donderdag 16 Juni. Daventry, 1600 M. 11.20. David Boi's Lyric Theatre orkest. S. Elliot, sopraan. R. Beresford, bariton. A. Luc- chcsi, viool. De Mayfair Glee Sinjers. 1.20—2.20, 2.45-12 20. Zie Londen. Hilversum, 1050 M. 12.00. Politieberichten. 12.35—2.00. Lunchmuziek door het Trianon Solon Trio. 3.304.30. Uurtje voor Wees- en Zieken huizen door mevr. Alida Tartaud-Klein. 5.157.15. Vooravondconcert door het A.N.R.O. kwartet. Tjakko Kuiper, tenor. Piano» beg. Egbert Veen. 7.157.45. Engelsche les voor beginners. 8.10. Een avond voor en door onze marine, met medew. van mevr. Ant. van Dijk, een kin derkoor o.l.v. den heer Toon de Hoog; het staf muziekkorps der Kon. Ned. Marine te den Helder, kapelmeester A. J. Leistikow. 9.30. Radio-tooneel. Licht en schaduw ra diospel. 10.00. Persberichten. Langenberg, 469 M. 9.2010.20. Kathol. Morgenwijding. Kna penkoor van de Mittelschule 2 Keulen. W Strienz, bas. E. Grape, piano. H. Radermacher, orgel. 10.20. Concert door de Berliner Orchester- schule in Maagdeburg. 1.20—2.50. Vocaal concert. Luise Modes- Wolf, sopraan. W. Strienz, bas. P. Mania, piano. 3.50—4.20. Lezing: Die Mogdeburger Thea- terausstellung. 4.20—5.05. Keukenpraatje. 5.05—5.50. Otto Flake leest eigen gedich ten voor. 5.50—6.50. Concert door de kapel Edwin Schaffer uit het hotel zur Post Elberfeld. 6.50—7.50. Gedichten voorgelezen doot Oscar L. Brandt. 8.20. Concert van het Deutsche Musikerver- band. Londen, 361,4 M. 1.202.20. Gramofoonmuziek. 2.45. VoorlezingNatural History of Sei- borne, van Gilbert White. 2.50. LezingHow Things grow-How plan's grow to mend themselves. 3.20. Evensong van de Westminster Abbey. 4.05. LezingOn dictionaries. 4.20. Hct Daventry-kwartet en M. Loake, mezzo-sopraan. 5.35. Kinderuurtje. 6.20. Dansmuziek door de radio dansband. 6.35. Landbouwpraatje. 6.40. (Vervolg) Dansmuziek. 6.50. Tijds., weerbericht, nieuws. 7.05. Voor padvindsters. 7.20. LezingThe festival of Youth. 7.35. De sonates van Beethoven, door John Petrie Dunn. Sonata in E (op. 109), laatst® gedeelte. 7.45. Lezing Victorian poetry-What ies Victorianisme 8.05. Harpconcert door Rosa Spier. 9.20. Weerbericht, nieuws. 9.55. Tunbridge Wells Programma (ver* volg). De Farce-concert Party, o. L v. -Archie Wallen. Samenspraak van Archie Wallen en Reg Lever. H. Gordon met haar viool. 10.25. Dansmuziek door de Allegro dans band. 10.5012.20. Dansmuziek van Ket Savoy Hotel. P o r ij s (R a d f o), 1750f M. 10.5011.20. Inlichtingen en koersen. 10 minuten muziek. T2.50—2.10. Concert door het orkest Al- bert Locatelli. 2.10. Koersen en inlichtingen. 4.50. Koersen. 5.05—5.55. Klassiek uurtje. 5.55. Koersen en inlichtingen. 7.50. Nieuws v. d. koloniën. 8.20. Koersen. Persberichten. Wedstrijduit slagen. Radio-cammuniqué in Esperanto. 8.50.Boekhoudles door Prof. Veyrene. 9.05. Concert georganiseerd door La Com pagnie Francaise des lampes Métal. De ne- germuziek, De Jazz, haar oorsprong en evo lutie. Vrijdeg 17 Juni Daventry, 1600 M. TT.20. Het Daventry kwartet. 12.50. Orgelconcert van de St. Botalphs- kerk. I.20-2.20, 3.15—11.20. Zie Londen. II.2012.20. Dansmuziek van de Rivièrc Club. Langenberg, 469 M. 12.20. De Duitsche Shakespaerewerlc. Lezing. 1.25—2.50. Blaaskamermuziek. De blaasver- emiging van de.Werag. 2.502.55. Huishoudpraatje. 4.204.50. Kinderuurtje. 5.20—5.50. Lezing. 5.506.50. Orkestconcert. 6.50—7.20. Lezing. 7.357.55. Engeische causerie. 8—8.20. Lezing. 8.50. Bonte avond. Laatste optreden van Walther Korth. Daarna tot 12.20 concert door de Alfred Hampe-kapel en de A Hahné-kapel uit het Rheinterrasse. Londen, 361.4 M. 1.202.20. Lunchmuziek van Hotel Metro- pole. 3.20—3.45. Lezing. 4.10. Engelsche volksdansmuziek en dans door de English Folkdance society. 5.05. Vocaal concert. 5.20. Lezing. 5.35. Kinderuurtje. 6 20. Orkestconcert. 6.50. Tijds., weerber., nieuws. 7.05. Orkestconcert (vervolg). 7.20. Causerie Seen on the screen. 7.35. De sonates van Beethoven door John Petrie Dunn. 9.55—11.20. Philemon and Baucis, kom. ope ra in 2 acten. Muziek van Gounod. 9.5511.20. Philemon and Baucis, kom. ope ra in 2 acten. Muziek van Gounod. Symphonie- orkest koor en solisten. 8.05. Variëté L. Benstead-Musical Comedy Songs. R. Gourley, will whistle. M. George en E. Butcher, volksliederen. Fred Duprez in een schets. 8.50. Het Virtuoso Quartet van de Wigmore Hall. Quartet in B-minor, McEwen. 0.20. Weerbericht, nieuws. 9.40. Uitzending van de motor-wedstrijden, de Senior T.T. race. 9.55—11 20 (Vervolg) Philemon and Baucis 10.5011.20. Inlichtingen en koersen. 10 minuten muziek. 12.502.10. Concert door het Orkest Gayi» na La Calescra (Paso doble) -Alonson. 2.10. Koersen en inlichtingen. 4.50. Koersen. 5.05—5.55. Concert en literair programme eörganiseerd door de Vereeniging van Fran- sche Radio-Amateurs. 5.55. Koersen en inlichtingen. 7.50. Radio-Oeuvre. Interviews en actuali teiten. 8.20. Koersen. Persberichten. Wedstrijduit slagen, etc. 3.50. Causerie van La Tribune des femmes 9.05. Concert. Luchtvaart. LINDBERGH TE WASHINGTON. Een grootsche ontvangst, Lodnen, 13 Juni (H. N.) Naar uit Was hington wordt gemeld, vormde de ontvangst van Lindbergh in de groote zaal van de stad, waar ongeveer 6000 personen bijeen waren ge komen, het hoogtepunt van de feestelijkheden ter eere van Lindbergh De Postmaster general overhandigde Lindbergh een exemplaar van den postzegel met zijn beeltenis, die ter gedachte nis aan Lindberghs vlucht in omloop zal worden gebracht. Voorts werd hem de Langley-medalje angeboden. Het vliegtuig van Lindbergh werd op een lichter gemonteerd en vervolgens te wa ter langs een der hoofdstraten van de stad ge varen. Vermoedelijk zal Lindbergh van morgen de reis naar New-Yrok per vliegtuig maken. Ook hier zijn reusachtige voorbereidingen voor zijn ontvangst getroffen. LINDBERGH'S ONTVANGST TE NEW-YORK. Een statige intocht op de Hudson cn een geestdriftige rit doordested. Het programma voor Lindbergh's intocht te New-York luidde als volgtDe Spirit of St. Louis zou buiten New-York landen. Daar zou hij overstappen op een watervliegtuig om de Narrows, New-York's „ontvangsalon" voor voorname gasten, neer te dalen. Zijn komst zou worden aangekondigd door een. vloot van 200 vliegtuigen, die op zouden stij gen om den vlieger te begroeten. Onder deze 200 zouden zich vrijwel alle typen bevinden, die in de Ver. Staten in gebruik zijn, van de reusachtige Martin bombardeer-madfune en de H 16, het watervliegtuig voor 16 passagiers, tot de kleine P. W. 8 jagers toe. De sleepboot Macom, met New-York's voor naamste vertegenwoordigers aan boord, zou het watervliegtuig tegemoet stoom en cn Lind bergh overnemen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2