landvoogdij van mr. Fock 25 personen ge ïnterneerd of geëxterneerd, allen wegens voort durende revolutionnaire agitatorische actie, ge voerd bij verschillende gelegenheden. HAAGSCHE POLITIE. De burgemeester >van den Haag heeft aan den heer C. M. de Willigen, die sedert eenige jaren in het bezit is van de akte M. O. gym nastiek en onderwijs geeft aan het politieper soneel in lichamelijke vaardigheid, uitgereikt de gouden medaille van het Ned. Olympisch Comité en hem zijn bijzondere tevredenheid te kennen gegeven over de wijze, waarop hij dit onderwijs geeft. Bij deze gelegenheid heeft de burgemeester hem tevens medegedeeld, dot hij hem heeft be vorderd tot inspecteur van politie 2e kl. DE ROODE KRUISZEGELS. Grootc aanvraag. Het Hoofdbestuur van het Nedcrlandsche Roode Kruis maakt bekend, dot aan het hulp- postkantoor in den Dierentuin te 's-Graven- hage op Vrijdag 17 Juni 1927 meer dan 10 C00 series Roode Kruiszegels zijn verkocht. Verder is bij het Hoofdbestuur aan bestellingen bin nengekomen eveneens voor ongeveer 10.000 series. Zeer tot zijn leedwezen is het niet mo gelijk geweest aan alle bijzondere verzoeken gevolg te geven. De series worden in den loop der volgende weken afgeleverd. De administra tieve werkzaamheden aan de verzending ver bonden, vorderen eenigen tijd, zoodat men niet ongerust behoeft te zijn, dat aan de bestelling niet voldaan is geworden, wanneer de gestem pelde zegels niet in de eerste dagen ontvangen worden Het Hoofdbestuur zal kennis geven, wanneer het me* de verzending gereed is. BESCHERMING VAN WINDMOLENS. Een circuluire van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. Gedep. Staten van Zuid-Holland hebben aan de besturen van polders en waterschappen irv die provincie een circulaire gezonden, waurin zij in verbond met het feit, dat er den lootsten tijd tal van windbernalingen vervangen zijn door mechanische bemolingsinstallatics, tot schade van het landschapsschoon en zonder dot de waterstaatkundige belangen steeds dit offer eischen, meedeelen, dat zij voornemens zijn, bij plannen tot vervanging van een windmolen door een mechanische bcmalingsinstallntie, in gevallen, waarin hun dit gewenscht voorkomt, een onderzoek te doen instellen naar de be maling van het betrokken gebied en daarbij de vraag onder oogen te zien, of de belangen ven dat gebied doorvoering van de plannen noodzakelijk maken. Aon de hand van de uit komsten van zoodanig onderzoek zouden Ged Staten dan de betrokken besturen eventu eel van raad kunnen dienen. Om nu een onderzoek, als door Gedep. Sto ten bedoeld, tijdig mogelijk te maken, verzoe ken zij in voorkomende gevallen ton spoedigste en zoo volledig mogelijk van zoodanige plan nen op de hoogte te worden gesteld. DE STORMRAMP De huipvcrleening. Een collecte en een inschrijving hebben te Bussum 6669 opgebracht. Te Aalsmeer was de opbrengst van een col lecte 4003; tc Oegstgeest 1633 te Bcrg- sehenhoek 1123. Na de collecte-dagen te Nijmegen is bij het comité aldaar nog III5 aan giften ingeko men, zoodat zij in het geheel heeft ingezumeld 12,725. DE NOORDWESTER STORM. Schade nun f'c Lcmstér vis- schersvloct. De Lemstei visschersvloot heeft door den storm belangrijk-? schade aan de netten ge leden. Vcrschiller de visschers hebben hun gehcelc want verloren, enkelen den geheclen beug van 70 netten, vertegenwoordigende een waarde van ongeveer 700. De totale schade aan de Lerr.stcr visschers.loot wordt geraemd op 15 000 DE COMMUNISTISCHE ORGANISATIE. Een cadet uit het leger geiet. Naar hel Vaderl verneemt, is Raden Soe- ordeo Tirtospoenono, cadet van de Militaire Academie to Breda, zoon ven een regent, uit het leger gezel, omdat in zijn bezit waren gevonden pnpieicn en tijdschriften, die met groote zekerheid bewezen, dat hij in betrek king stond met dc communistische organisa tie, waarover den lantstcn tijd zooveel te doen is geweest. Het feit, dat de jonge man, die vlok voor zijn officiersp' omotie stond, boven dien nog in de schulden stnk, schijnt incde oorzaak tc zijn geweest vnn zijn verwijdering Naar verluidt, is lui r.og op audiëntie ge weest bij den minister van oorlog, om cle mentie tc pleiten, moor dit schijnt hem niet gebaat te hebben ANGSTIGE UREN. Vier incnschcn in een boot. Dc dezer dagen overleden Engelsche schrij ver Jerome K. Jerome heeft zijn vermaardheid te danken aan het verhaal van een boottocht van drie menschen en oen hend op de fheems. Het onderstaande is het verhaal van vier menschen in een boot, r.inar het is bij lange na niet zoo humoristisch als Jerome's boek, zegt het Hbld. De vier menschen zijn de luitenant ter zee Busscmaker met zijn echtgenootc, een adelborst van het Kon. Instituut, en de matroos le kl. Fokkc. In het zeiljacht „Uianiu" waren zij Zaterdag middag op de Zuiderzee gaan zeilen. De „Urania", een éénmaster, eigendom van de Kon. Marine Jachtclub, was op den terugtocht, toen nabij het Malzwin in dc Zuiderzee h t vaartuig aan den grond raakte. Een motorboot uit Wielingen kwam de opvarenden te hulp; op ongeveer 200 M. afstand sprong de heer Bussemaker over boord, teneinde dc lijn op tc pikken, die was uitgeworpen om verbinding tc krijgen, maar nauwelijks binnen boord, brak ze af Dit was het begin van een gansche serie on gelukken. Nadat de heer Bussemaker naar het jacht teruggezwommen was, gelukte het met zeer veel moeite verbinding te krijgen. Aan de lijn werd een tros vastgemaakt, waarmede het vaartuigje afgesleept werd. Daar de schip per van de motorboot naar Wieringen terug moest en de reizigers naar Helder, werd, zoodra men in diep water gekomen was, losgegooid en ging ieder op eigen gelegenheid verder. Maar de „Urania" ankerde teneinde even zijn op- verenden in de gelegenheid te stellen op adem te komen. Dit ankeren bracht niet veel moeite met zich, maar het anker weder te lichten ging tenge volge van de zware zeeën uiterst lastig. Eerst na twee uur was men zoover, dat het anker bijna binnen boord was, maar op dat oogen- blik brak het gehecle boord van het jacht, hetgeen tengevolge had, dat dc ketting uitliep en het anker wederom vast kwam te zitten. Door al deze strubbelingen was inmiddels de schemering ingetreden en was er geen sprake meer van zeilende naar Helder te komen. Dies besloot men ter plaatse den nacht door tc brengen. Gelukkig bood het jacht voldoende slaapgelegenheid aan. Maar de tegenspoeden waren nog niet geëin digd. Te ongeveer halfvier in den morgen brak oen geweldige storm uit; de windsnelheid steeg tot 21 M. per seconde. Onder die omstandig heden kon van zeilen niets komen. De wind was na zes uur weer gaan liggen en van Z.O. geruimd naar Z.Z.W. Na negen uur des mor gens evenwel stak dc wind met vernieuwde kracht op, bereikte zelfs te halftwaalf bijna een orkaankracht, n.l. een snelheid van 29% M per seconde en ruimde naar Z.W. Door den krachtigen wind werd het anker losgeslagen on het jacht met los anker voortgesleept. Nu moest het anker worden gekopt en moest x-cn in den feilen storm verder zeilen. Dicht bij de Heldcrschc kust, op slechts en kele honderden meters uit den wal, kwam de geweldige windkracht; het jacht luisterde niet naar het roer, het voorzeil scheurde en de toe stand werd hachelijk. Het grootzeil hield het nog uit. Men was op ondiep water en stond voor de keus aan den grond te geraken of zoogenaamd tc hplzen, d. w. z. het zeil om te gooien. Men besloot tot deze laatste ma noeuvre; met een ontzettenden klap kwam dc boom over en sloeg het bakboordswant stuk Het nu vóór den wind liggende vaartuigje vloog met groote snelheid weder terug naar Wieringen. Met een geweldige vaart ging het verder. Wederom kwam men veilig voor de haven van Den Oever op Wieringen. Maar de „Urania" luisterde in het geheel niet naar haar roer, kon niet draaien, niet de haven binnen komen en op 1200 M. afstands lag het vaar tuigje onhestuurbaai. Dwarszeesch en dwars tegen den wind werd het over de hier liggende zandbanken heengeslagen; alle moeite die weid aungewend om hel grootzeil te strijken, was ergeefsch; als een verwarde massa lagen de touwen dooreen en alles was ontzet. En al die vierentwintig uren waren de opvarenden zonder eten aan boord. Inmiddels was uit Helder hulp aangerukt. Men begreep daar, toen dit verschrikkelijke nood weer doorbrak en men, met Wieringen tolcfo- ncerende, ten antwoord had gekregen, dat de schipbreukelingen daar niet aan wal waren ge gaan, dat zij in nood verkeerden. Dc torpedo boot G T6 werd uitgezonden met een reddings- vlet van de N - en Z.-H. Reddingsmaatschappij op sleeptouw. In het Amsteldiep werd de red- dingsvlet losgemaakt om de schipbreukelingen te zoeken; dc G 16 bleef in het diepere ge deelte wachten. Lang, zeer lang zochten de mannen zonder iets te vinden, en ware niet op een oogenblik de zon doorgebroken, zoodat men de witte zeilen van het jacht had zien glin steren, zij zouden wellicht onverrichterzake zijn teruggekeerd. „Het was net een vogeltje op het water", vertelden zij; .,wij konden het niet onderscheiden en het is louter toeval of hoogerc bestiering, dot wij het ontdekten. Het was hoog en hoog tijd, dot wij kwamen; een half uur'je later en de opvarenden waren wellicht met het scheepje zelf te gronde gega-an." Het water stond reeds halfweg in fcejuft. Het was nog lang niet gemakkelijk de vier menschen over tc brengen. Eén \oor één zijn zij overgesprongen; „de* dame was nog het flinkste, meneer". Daarna moest de terugtocht worden aanvaard naai de G. 16. Het kostte den wakkeren mannen nog eenige uren roeiens al vorens hen een sleepboot van de Zuiderzee werken nabij Den Oever oppikte en ze naor de torpedeboot sleepte. Door kregen de schipbreu kelingen brood en koffie, maar de wederwaar digheden van dit tochtje maakten, dat er weinig eer aan het voedsel werd bewezen. En te ruim 7 uur waren zij weer veilig en wel tc Helder. Het jacht is verloren. De namen van de opvarenden van de red- dingvlet zijn schipper P. Bontes, I. Vcenstra, C. Been Jz., J. van der Hert, D. Been, K. Vcenstra, F. Kwast, J. Kuiper, V. C. van der Hert, M. Rensmaag, J. Been Fz. HET 60-JARIG BESTAAN VAN HET ROODE KRUIS. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van „Het Nederlandschc Roode Kruis" is de medaille voor trouwen dienst verleend aan jhr. C A. J. Meyer, majoor b.d.; H. Peters, res. luitenant; dr. J. C. v. d. Slooten, W. Sluy- terman v. Loo on G. J. P. A. Thomson, luit.— kolonel b d.; bestuursleden van dc „Ncd. Ver. eeniging voor Roode Kruishonden". NEDERLANDSCHE REISVEREEN1GING. Enorme inschrijving voor di verse reizen. Filialen fier N. R. V. in het buitenland. In de laatstgehouden vergadering van het hoofdbestuur der Nedcrlandsche Reisverceni- ging zijn dc heeren L. J. van Zwijndregt te 's-Graiyènhage (secretaris) en W. G. H. Fèvre te Utrecht als leden van het dagclijkschc be stuur herkozen. Uit de mededcclingen van den voorzitter, mr. M. J. v. d. Flier, bleek, out het aantal inschrijvers voor diverse reizen enorm is. Op één dag werden 302 deelnemers ingeschreven Thans reeds is het aantal aanmeldingen 5785 hooger dan verleden jaar. Besloten is filialen of correspondentschap pen van het Centraal Bureau op tc richten te Menton, Patijs en tc Genua. Onderhandelingen worden nog gevoerd over een vertegenwoordi ging te Luzem. Tot leden (uit het hoofdbestuur) van een commissie, welke in opdracht van de alge- meene vergadering, onlangs te Leeuwarden ge houden, een onderzoek zal instellen naar do salarieering en de rechtspositie van het perso neel der Nederlandschc Reisvereeniging wer den benoemd de heeren W. F .Bremer Sr. te Haarlem, J. van Ettinger te 's-Gravenhage on J. A. Landstra te Leeuwarden. MOOIE GIFTEN. De ingenieur Jan Koster, te Heerlen, heeft ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Nedcrlandsche Maatschappij tot het verrichten v. Mijnbouwkundige Werken en zijn 25-jarig jubileum als directeur dier maatschappij, ten eschenke gegeven aan de Evangelisch Lu- thersc'ne Gemeente, het terrein en het zich daarop bevindende gebouw, gelegen aan den Meezenbroekerweg te Heerlen, waar thans de Evang. Luthersche godsdienstoefeningen wor den gehouden en aan het St. Jozefziekenhuis te Heerlen een bedrag van vijf duizend gulden voor het aanbrengen van radiotoestellen in de daarvoor in aanmerking komende zieken zalen. INSPECTEUR VAN POLITIE BELASTERD. Twee politicagenten geschorst. De politieagenten S. Z. en J. J. te Deventer zijn in hun functie geschorst met inhouding van tractement wegens lasterlijke aantijgingen tegen den inspecteur van politic W. Deze ambtenaar heeft nu een klucht bij den Officier te Zutfen ingediend. Na dc uitspraak van den straf rechter zal nader over dc, thans disciplinair gestrafte, agenten worden beslist. DRENTE CONTRA N.-BRABANT. Gevecht bij Aalsmeer In den nacht van Zondag op Maandag zijn eenige arbeiders uit Drente met eenige arbei ders uit Brabant, nabij Kudelstnnrt, hevig met messen aan het vechten geweest. In een café te Kudelstaart schijnen genoemde arbeiders een woordenwisseling te hebben gehad. Toen de Drenten zich in de richting Uilhoorn bega ven werden zij onverhoeds door de" Brnbanters overvallen. Een Drent liep zoodanige steek wonden aan het hoofd en een gevaarlijke wond in den rug op, dut hij zich onder geneeskun dige behandeling moest stellen. Een Aalsmeer der, die met de Drenten opliep, bekwam een diepe handwond. De rijks- en gemeentepolitie werd gewaarschuwd, deze stelde een uitge breid onderzoek in. De Brabanters, die in de richting Amsterdam waren vertrokken, werden per auto achterna gereden. Aan den Legmeer- dijk werd een Brabanter wiens kleeren en han den met bloed waren bevlekt aangehouden en naar het arrestantenlokaal te Aalsmeer over gebracht, waar hem gistermorgen door den burgemeester een verhoor werd afgenomen. (Hbld.) ONGENOODE GASTEN. Schadelijke klanten van ccn Sociëteit. Gisternacht ontving de Buitensocietcit te Kampen ongewcnscht bezoek. Begunstigd door het gei aas van den stormnchtigen wind heb ben de inbrekers zich door het indrukken van. een ruit toegang verschaft tot he* sousterrain en zijn vandaar een strooptocht begxnnen door de benedenvertrekken. Achtereenvolgens kre gen dc keuken, de huiskamer van den kas telein, de buffetten enz. een beurt, waarbij kas ten geforceerd en laden opengebroken wer den. Dc heeren deden zich rijkelijk te goed, roofden o.m een bedrag van ongeveer 150 en een rijwiel, en verdween met achterlating van een chaotische verwarring. EEN BELANGRIJKE VERDUISTERING. Ruim 60,000 weg. Een begrafenisfonds van spoorwegpersoneel gevestigd tc 'Amsterdam, dat reeds jaren be staat, beschikte over groote reserves, althans zoo dacht men. Dezer dagen is aan het lic> gekomen, dat van de fondsen een aanzienlijk bedrag was verduisterd. Het fonds is een jaar of twaalf geleden on der het administratieve beheer gekomen van een commies der spoorwegen, die tc Amster dam woonde. Een jaar geleden heeft de man ontslag genomen bij dc spoorwegen om zich geheel aan de leiding van het begrafenisfonds tc kunnen wijden. Hij ging toen tc Haarlem wonen. Het is thans gebleken, det hij in den loop van twaalf jaren groote bedragen, welke aan het fonds toebehoorden, te eigen bate heeft aangewend. Hoewel een nader accountantsonderzoek het juiste bedrag uit de boeken zal moeten vast stellen, kon de totaal verduisterde som reeds op 60,000 a f 70,000 worden geschat. Eer der zal zij hooger don lager zijn. De verduistering; was aan het licht gekomen, naar aanleiding van dc relatief grootc verte ringen, welke de administrateur maakte. Inspecteur Joosten van het bureau Warmoes- straat, heeft gisteren den ex-commies, die on geveer vijltig jaren oud is, in zijn woning te Haarlem gearresteerd. De man is thans hier ter stede opgesloten. Commisjjaris Heeroma reeft hem aan een verhoor onderworpen Van het verduisterde geld is vrijwel niets meer over. (Hbln.) DOOR EEN GEMASKERDE BANDIET OVERVALLEN. Een ambtenaar in duizend angsten. 't Gebeurde Zaterdagmiddag omstreeks 12 uur op het kantoer der Gem. Gasfabriek te Amsterdam. Dc ambtenaar, belas4 met het in wisselen van gaspenningen, had reeds zijn gla zen loket gesloten om den slaat van zijn kus te gaan opmaken. Nauwelijk was hij gaan zitten, om tc gaan tellen, toen hij voor het loket cenig gerucht hoorde. Wie beschrijft zijn ontzetting, toen, in plaats van een laten klant, vis-h-vis een ge maskerde man stond, die op den verschrikten ambtenaar een browning richtte. „Geld of je leven", dreigde de gemaskerde in de terminologie van dc Wild-West bandieten. De betrokken ambtenaar beleefde angstige momenten. Zonder meer het geld, dat de ge meente toebehoorde, aan den schurk te over handigen, wenschte hij niet te doen. Aan den onderen kant oordeelde hij misschien, zegt de Tel., dat 't beter was voor de gemeente te le ven dan te sterven. De bandiet bleek wel even geduld te hebben, wat hem, tot geluk van den ambtenaar, een goed gevulde kas deed misloopen. Op het moment,, dat hij met z'n wijsvinger reeds een verdachte beweging naar den haan van de revolver maakte, trad iemand binnen Als een slagboom daalde de arm met het gevaarlijke wapen en nam de bandiet de bee- l nen, nadat hij eerst nog zijn masker had nfge- j daan. i Voor hij den uitgang verliet, draaide hij zich nog even om en riep't was moor een grapje I Toen verdween hij even vlug als hij gekomen was. Tot heden is men er niet in geslaagd, het heerschap te pakken te krijgen. De ambtenaar, die zich spoedig van den schrik had hersteld, ging rustig door met geld tellen. HET ONGELUK BIJ DE AMSTERDAMSCHE DROOGDOK MAATSCHAPPIJ. De uitvaart der vijf slachtoffers. Men meldt ons uit Amsterdam: Van de poort, die toegang geeft tot de terrei nen der Amsterdamsche Droogdok Maatschap pij, van dc dokken en van de schepen, welke er hersteld worden, van de beurt en pleizier- i vaartuigen, die aan de De Ruyterkade gemeerd liggen, en voorts van de omliggende fabrieken woei gistermorg ende vlag half stok als rouw betoon voor dc vijf werklieden, die Vrijdag j.l. in een der dokken der maatschappij door blik semslag den dood vonden en wier teraardebe stelling op gister was bepaald. Ook op de 7- 1 ponten was de driekleur tot op rouwhoogtc ge heven. I Precies te half twaalf klonk in de groote 1 fabriek der A. D. M. gedurende enkele secon den het geluid der fobrieksbel, het teeken voor de arbeiders om hun werk gedurende enkele I uren in den steek te laten. In dichte groepen trokken zij uit fabriek en dokken naar den stei ger nabij het Wilhelminadok, waar een tweetal ponten gereed lag om hen circa duizend in getal naar de De Ruyterkade te brengen. Daar zouden zij hun gestorven makkers, die midden in hun arbeid den dood hebben gevon* den, een groet medegevcn naar de laatste rust- plaats. Ook directie en commissarissen der A. D. M. maakten den tocht per pont mede. 1 Cp de De Ruyterkade van het Westelijk tot het Oostelijk viaduct was intusschen een groo te menigte samengestroomd. Ook op de via ducten zelf hadden tallooze spoorwegarbeiders plaats genomen. Onder het Westelijk viaduct stond de droeve stoet opgesteld; vijf lijkkoetsen 1 met achter elk een aantal volgrijtuigen. Toen de dokpontcn te ruim kwart voor twaalf aan steiger 2 meerden, stelden de werklieden zich in twee rijen aan de Stationszijde van de De Ruyterkade, vanaf het gebouw der firma Rutters, tot aan het Westelijk viaduct op. Het was e.en ontroerend schouwspel, toen de ruim half één de stoet zich in beweging zette en de De Ruyterkade in Oostelijke richting op reed. Nabij de Tolhuispont hield elke lijkstatie een oogenblik stil, teneinde de afgevaardigden van directie en werklieden gelegenheid te ge ven kransen te hechten. Namens de directie deden dit de heeren Th. J. Beugeling, Ch. H. Bource, J. H. Jungeling, J. de Boer en A. Bos. i Achter het laatste volgiijtuig sloten daarop de werklieden der A. D. M. in een lange rij aan. Zij liepen mede tot steiger 2, waar zij zich ver* volgens op de dokponten begaven, die hen weer naar den arbeid brachten. Op de Kamperbrug splitste zich de lange rouwstoet. De b'jkstaties voor Vredenhof en St. Barbara trokken over de Kamperbrug langs de Katholieke werk, over de Prins Hendrikkade in Westelijke richting; die voor de Oosterbegraafplaats namen hun route in Oostelijke richting over de Prins Hen drikkade. I Overal langs den weg was de belangstelling zeer groot. ONGEVAL OF MISDAAD? Een vrouw zwaar gekneusd op de spoorlijn gevonden. De waker van de ijzeifabriek van Enthoven van den Sohieweg bij Delft vond gisternacht omstreeks 3 uur een viouw in bewustcloozen toestond op de spoorlijn. Hij waarschuwde de politie die de vrouw per politieauto naar het gasthuis vervoerde. Zij bleek een schedel fractuur, gebroken lin- kerorm en gekneusde borstkas te hebben. Vermoedelijk is de vrouw, die de 56-jarige I Mejuffrouw C wonende aan den Mathenes- serdijk te Rotterdam bleek te zijn, uit den j trein die 22 43 uur van Delft naar Rotterdam i vertrekt, gevallen. Mej. C. is in verband met haar toestand nog niet gehoord. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen auto en mo torzijspan. Op den Haagweg te Delft werd Maandagavond j een motorzijspan aangereden door een tege- I moetkomende auto, waardoor de twee inzitten» j den van de zijspan over den weg geslingerd werden. Een hunner werd ernstig gewond. De 1 zijspan werd vernield. De Rijswijksche politie onderzoekt de zaak. Een luxe-auto door een auto' bus van den wegberm ge drongen en in brand geraakt. Gistermorgen reed een luxe auto op weg* naar Brussel op den Rotterdamschemveg bij Delft. In de auto zaten de eigenares van de auto Mevr. Geertsc-mn, wonende aan den Raamweg te den Haag en een logé. Ter hoog te van de scheepswerf „Boot" wilde de chauf feur een autobus van de C A. B onderneming welke voor hem uitreed, passecren doch op het moment, dat hij naast de autobus kwam week deze autobus voor een wielrijder naar links van den weg uit Het gevolg was, dat de luxe auto op zijde gedrongen werd en van d enhoogen berm vnn den weg in de ondiepe sloot langs den weg terecht kwam. Plotseling sloeg een vlam uit de carburator van den auto en stond de auto in lichten laaie. De chauffeur die zich aan het stuurrad tijdens de buiteling had vast geklemd wist zich het eer ste uit den geheel omgekeerd liggenden auto te werken. Met veel moeite gelukte het hem het portier van den auto tc openen en de bei de dames die tot hun geluk op den hemel van de kap ven den auto waren blijven liggen, te redden. Dc auto werd totaal vernield. In de auto bevend zich een belangrijke hoeveelheid paarlen, welke echter, radot het vuur ge- bluscht was door de politie zijn terug gevon den. De auto was verzekerd. Ernstige aanrijding te Eindho ven. Een zwaar gewonde. Maandagavond om tien uur kwam eer. Duit- sche auto van dc richting 's-Hertogenbosch over den Demer te Einddhoven en ontmoette ze op het drukke verkeerspunt bij bet belas tingkantoor een motorrijder, die uit de Vrij- straat kwam en hem zijdelings aanreed. De motorrijder, de heer Wouters, werd op den weg geslingerd en werd doodelijk gewond opgenomen. Hij had een vreeselijke beenwond en hersenschudding en werd naar het zieken huis in de Jan van Lieshoutstroet vervoerd. Zijn rijwiel werd gedeeltelijk vernield. De auto is in beslag genomen. De inzitten den werden voor onderzoek naar het politiebu reau geleid. HET TRAMONGELUK TE HUIZEN. Het slachtoffer overleden. De man die, naar wij meldden. Vrijdag avond in de Naarderstraat te Huizen door een motorwagen van de Gooische Stoomtram is overreden, is Zondag in de Majellastichting te Bussum aan de gevolgen overleden. AANVARING MET EEN SLUIS. Disciplinaire straffen. In de gister te Amsterdam gehouden zit ting van den Raad voor de Scheepvaart waarin o.m. onderzoek werd gedaan naar de aanva ring van het s.s. „Adonis" der Kon. Ncd Stoombootmij. met de sluis te IJmuiden in den nacht van 3 op 4 Juni j.l. eischte de inspec teur voor dc Scheepvaart tegen den eersten machinist, den 41-jarigen heer J. B. Smit cn tegen den tweeden machinist den 28-jarigen heer J. E. v. Ark, die op daad van nalatig heid werden gehoord disciplinaire straffen en wel tegen eerstgenoemde het uitspreken door den Raad van schorsing en tegen den tweede van berisping. BRANDEN. Een landbouwer van schrik dood gebleven. Zaterdagmiddag is, naar de „N. R. Ct." meldt, brand ontstaan op het bedrijf van den heer M. G. van Baaien aan de Voorstraat te Asperen. Een groote houten schuur en een hooiberg stonden spoedig in volle vlam. Door het flinke optreden van talrijke omwonenden wist men voorloopig de groote boerderij met paarden- en veestal te behouden. De kleine spuit van Asperen deed wat ze kon, doch de hulp der groote auto-motorspuit van het nabije Leerdam, welke direct ter plaatse was, redde de situatie, welke men anders zeker niet mees ter was gebleven. Vee ging niet verloren. Oor* zaak is hoogstwaarschijnlijk het spelen met vuur van kleine jongens in de schuur, waar de brand ontstond. Dc brand eischte indirect toch nog een slachtoffer. De bejaarde landbouwer E. de Jong bleef n.l. plotseling dood toen hij van den brand in zijn nabijheid hoorde. De woning van J. te Velde te Kiclwindeweer is een prooi der vlammen geworden. Er is weinig gered kunnen worden. AJles was ver zekerd. KORTE BERICHTEN. Een 5-jarig jongetje verdronken? Maandagmiddag werd een agent van politie aan den Overkant van het IJ, dicht bij het Noordhollandsch Kanaal aangesproken door een 6-jarig jongetje, dat hem mededeelde verdwaald to zijn. Het bleek dat het ventje in dc Westerstraat te Amsterdam woonde. Door den politieagent naar huis gebracht, vertelde hij, dat zijn 5-jarig broertje, tijdens het ste keltjes vangen in het water van het Noords hollandsch Kanaal, ongeveer ter hoogte van het „Vinkenbuurtje", was gevallen. De politie stelde een onderzoek in. Vanaf een boot van de havenpolitie werd op de plaats, door het jongetje aangewezen, gedregd, doch tot he dennacht half één zonder resultaat. Men neemt wel aan, det het 5-jarig ventje een ongeluk is overkomen, daar hij, na 's middags van huis te zijn gegaan, niet meer terugkeer de. Diefstal van 700 door een insluiper Uit een woning van een militair aan de Eerste Conradstraat te Amsterdam is, 700 gestolen, welke de militair uit hoofde van zijn functie van het Rijk onder zich had. De dieven schijnen door een raam te zijn binnengekomen. Radionieuws. DE A.N.R.O. Zondagmiddag heeft te Hilversum de consti- tueerende vergadering plaats gevonden van de Vereeniging tot behartiging van de belangen van alle luisteraars cn van de stichting A.N.R. O. Deze vergadering zal binnenkort gevolgd worden door een algemeene ledenvergadering. In het voorloopig bestuur namen zitting de heeren mr. J H. van Doorne te Soestdijk, dr. J. van Epen te Dodewaard, dr. Max Juda te Amsterdam, W. C. la Roy Jr., Iste secretaris, te Bussum A. T. T. Kapinga, te Amsterdam, mr. dr. C. H. G. Mellema te Eindhoven, J. van den Bosch te Overveen, T. R. L. Oehmke te Laren, dr. Docters van Leeuwen te Amster dam on J. W. Kroon te Lunteren. Het best uur van de stichting A. N. R. O. was op deze vergadering vertegenwoordigd door de heeren G. baron Tindal en W. Vogtvoorts was aanwezig de leider van den propaganda- dienst, de heer J. H. Gilkens. In algemeenen zin werden de statuten ont worpen, die aan de a.s. algemeene ledenver gadering ter' goedkeuring zullen worden voor gelegd. De vereeniging telt reeds meer dan duizend leden, verspreid over het geheele land. De contributie werd vastgesteld op 0.50 per jaar. Onderscheidingen vanwege de vereen. „Ned. Fabrikaat." Het bestuur van de vereeniging „Neder- lar.sch Fabrikaat" heeft de zilveren eerepen ning der vereeniging aangeboden aam de hee ren dr. Balth. van der Pol en J. J. Numans, beiden verbonden aan de N.V. Philips' Gloei lampenfabrieken te Eindhoven, wegens het tot stand brengen van de draadlooze verbin ding met Nederlandsch-Indië met behulp van een korte golflengte

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6