Drie kopstukken van de Kon. Luchtvaart Mij. turen met blijdschap op het telegram, dat de goede aankomst van het Nederlandsche vliegtuig te Batavia meldde. V. 1. n. r. de heeren Groeneveld Mever, secr. Comité Vliegtocht Ned.-Indië, Plesman en ITans Martin van de K. L. M. Donderdag bracht tfs minister van Koloniën dr. Koninpsbc-rgirèén bezoek aan het filiaal der Werf Conrad te Zaandam ter bezichtigincr van den daar in aanbouw zijnden tinbaggermolen „Rambat". On onze foto; „Kruip door, Sluip door." Na minister Kan in de klei en minister Van de Vcgte als hekkeklimmer. konden yvA thans minister: Koningsberger kieken, terwijl hij onder eer; obstakel op de „Rambat'1 doorkruipt..* De IntLsche militairen brachten Donderdag een bezoek bij hun gepensipneerde collega's op Bronbeek. De ontvangst was allerhartelijkst en vele. oud-strijdmakkers ontmoetten elkaar weer. Des middags werd het legermuseum in Kasteel Doorwerth bezocht. Na de bezichtiging reikte directeur Hoefer een legpenning uit. Als inzet een paar Indische gasten aan de wandeling met een invalide Bronbekep Mevrouw Courtney, de echtgenoote van den bekenden En- gelschen vlieger, kan er op bogen de vrouw te zijn die de langste vlucht maakte. Het echtpaar (zie boven) heeft ca. 1300 km in 9x/o uur gevlogen! Binnenkort hoopt Courtney met zijn vliegboot den Oceaan van Engeland uit over tc steken, ditmaal echter zonder vrouw. Admiraal Von Tirpitz, bekend uit den wereldoorlog met zijn kleinzoon in de itraten van Berlijn wandelend. De overstroomingen van de Mississippi zijn „Amenkaansch", d.w.z. van buitengewone proporties geweest. Hier toonen wij een der vrouwelijke „reddingscolonnes" die per boot de blaiïke watervlakten afvoeren, om te helpen waar te helpen Adel. Koning Foead van Egypte is Parijs komen opzoeken. Op onzo foto de aankomst van den modernen Pharao aan het station in de Fransche hoofdstad. De jongste foto van De Valera, dén Ierscjien republikleinschen leider, op weg naar de nieuwgekozen „Dail", Koningin Mary van Engeland op bezoek bij een tentoonstelling Aan huisvlijt door oorlogsinvaliden, georganiseerd door de „Not Forgotten Association". Links naast de koningin Earl Beatty.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4