STADSNIEUWS. t€n* 5REENIG1NG TER BEVORDERING VAN DE BELANGEN DES BOEKHANDELS. Dc a'gemecne vergadering' te Amsterdam. {eden werd te Amsterdam de algemeene rgadering gehouden van bovengenoemde ereeniging. $Dc voorzitter, de heer A B. van Holkema, eide o.m. in zijn openingswoord, dot het jaar- rslag melding maakt, dat het bestuur zich el moeite heeft gegeven om veranderingen de Tarief wet te brengen. En als een verras- ng voor onze vergadering kwam dezer dagen i|t antwoord van den minister binnen, dat ons lëdcdeelde dat aan vele onzer wensohen zou >rden voldaan. Het verslag spreekt ook terloops van de Ver- erscommissie. Uit den aard der zaak kan de mmissiè van hare werkzaamheden geen ver eg uitbrengen, maar wanneer men ais be- lurslid de gelegenheid heeft eens een blik te an in de werkwijze van deze commissie, dan hier een woord van dank op zijn plaats voor en tijd, de zorg en het overleg, die de leden et den secretaris in het belang van onze Ver eniging en voor ons vaak over hadden. Een nieuw verslag is, zoo zeide Spr., aan ze stukken voor deze vergadering toegevoegd i wel een van de Commissie voor het Cen- ial Boekhuis. Voor deze nieuwe instelling n onze Verceniging vraagt Spr. aller mede- rking. Door den dood ontvielen, zeide Spr., verder het afgeloopen jaar zeven leden en ons eere- d J. \V? Enschedé, de enthousiaste bewonde- ïar van ons vak. Wij zullen dezen noode mis- n. En kort geleden werd ons weder een eere- d ontnomen in den persoon van Dr. D. F. heurleer, ook een man van groote liefde voor t boek. En met weemoed gedenken wij ons bagsche lid G. Vormer, die in het begin van )27 overleed en die in onze vergaderingen jilk gaf van zijn warme belangstelling voor ze Vereeniging. Zijn nagedachtenis zullen ook in eere houden. Met voldoening kon Spr. constateeren, dat den laatsten tijd verschillende krachtige po- ir.gen worden aangewend om het boek onder aandacht te brengen en zijn zwaren strijd m de belangstelling van de menigte te onder- i-imen. Dat niet al deze pogingen de alge mene bevrediging wekken en dat er wel eens ior enkelen aanmerkingen worden gemaakt de wijze waarop de plannen zijn uitgevoerd, onvermijdelijk. Maar van deze plaats moet ch, zegt Spr., met groote dankbaarheid ge- icht worden aan het vele werk dat daarvoor daan wordt en den ontevredenen zou Spr. !len herinneren aan het bekende gezegde, dat geen die werkt, ook fouten maken kan. Maar dat een propaganda voor het boek odig is, zal niemand Uwer willen ontkennen, is zelfs een propaganda voor onzen gehee- i stand noodig. Want wanneer men Spr. vraagt naar de esultatcn in ons vak, dan moet hij toch op zijn Lnst antwoorden, dat er nog zeer veel te wen ken blijft. Men behoeft dan niet te wijzen op enkele boeken die in den laatsten tijd in igekende oplagen verkocht worden. Want >evele goede boeken blijven ongelezen en kocht. Men '/raagt tegenwoordig het pdeboek, de „spécialité", het boek dat allen Izen en de rest komt er niet op aan. Zoo omt de mode ook in ons vak en de tijd is mis- :hien niet verre dat er ieder jaar een mode- oek komt. Nadat nog de vakscholen door Spr. waren anbevolen, verklaart hij de vergadering voor eopend. Aan de orde kwamen daarna de verschillende erslagen. Het verslag van het bestuur ver leidde o.m., dat het aantal leden steeg in het igeloopen jaar van 664 tot 697. Omtrent de ?rschillende verslagen werden enkele opmer- ingen gemaakt, waarna deze werden goedge- eurd. iBij do verkiezingen werden in het bestuur 'acatures, ontstaan door het aftreden van de Leren A. B. van Holkema en W. A. van ooyen, gekozen de heeTcn F. L. v. d. Bom en H. Donner. Vervolgens werden een aantal voorstellen m het bestuur behandeld, waarbij waren een Bntal voorstellen tot wijziging. Hedenmiddag werd een excursie gemaakt nar de papierfabrieken van de firma Van Gel er Zn. te Umuiden. GEMEENTERAAD VAN ARNHEM. De gemeentelijke huurvcrordening. Maandag vergaderde de Raad der gemeente ndcr voorzitterschap van burgemeester de lonchy. In de middagzitting kwam in behandeling de uurvcrordening. (De meerdenheid van B. en is tegen een gemeentelijke huurvcrorde- ing, dc minderheid n.l. dc weth. Goedhart (V. cn Bakker (S.D.A.P.) hebben een ontwerp igediend). De heer v. Munster (A. R.) meen- e, dat de zaak thans haar beslag moest krij- en; spreker vond het onjuist dat de gevallen an beroep door den raad zouden moeten be- andeld worden, Spr. wenschte naast de com missie van advies, door B. en W. te benoemen, en commissie van appèl, die door den Raad ou benoemd worden. Spr. diende in dezen eest amendementen in. Do heer v. d. Weijden (S. D. A. P-) zal de mendementcn-van Munster steunen. De heer Blaupot ten Cate (V. B.) wees erop, it men een voorbeeld moest nemen aan den ijkswetgever, die de huurwetten voor alle ge~ icenten onnoodig achtte. Mr. Everts (V. B.) vroeg waarom men geen orordening had gemaakt in den transt van die Rotterdam of Amsterdam. Het ontwerp van je minderheid van B. en W. komt met een gen definitie inzake huur, welke in strijd is iel het Burgerlijk Wetboek. Als de verordening wordt aangenomen, dan ordt een rechtspraak in het leven geroepen oor een politiek college. Dit zal een der erkste motieven zijn welke tot vernietiging an de verordening door de Kroon zullen lui- 1 n. Spr. deelde mede tegen de verordening te jjllcn stemmen. Weth. v. d. Sand (R. K.) achtte een stedelijke prordening ongewenscht, evenals de directeur in Bouwtoezicht en Woningvoorziening. Spr. loofde wel in eenig misbruik, doch achtte at kwaad maar voor oogenblikkelijken duur; ie hoogere huren kan verwonen zal hoogere 'schen eraan stellen: dat bevordert de bouw- ijverheid. Indien door oarticulieren betere oningen worden gebouwd, blijven de goed- oopste woningen ten laste van de Overheid, die hier een groote sociale en hygiënische taak heeft te vervullen. Weth. Smcenk (A. R.) was van oordeel, dat de Kroon dc verordening niet zou goedkeuren. De adviezen van twee colleges van Gedep. Sta ten. die huurverordeningen van andere ge meenten ter vernietiging hebben voorgedra gen, wijzen m die richting. Spr. achtte de onderhavige verordening in strijd met het Staatsrecht. Do voorzitter besprak enkele juridische kwesties. Zooals de ontwerp-vcrordening er ligt, kunnen B. en W. de verordening sabotee- rcn. Spr. achtte de verordening moeilijk door te voeren. Destijds is in 900 gevallen de huur- commissiewet overtreden. Hoe zou dat gaan nu geen sanctie als de huuropzeggingswet aan ,een hurenverordening wordt verbonden Spr. wees op bezwaren reeds eerder ge noemd. Weth. Goedhart verdedigde het ontwerp. De discussies werden geschorst tot Dinsdag I uur In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad is voortgegaan met de behande ling van het ontwerp huur verordening van de wethouders Goedhart en Bakker, welke laatste uitvoerig het ontwerp verdedigde. Als maximum-prijzen neemt de verordening aan de huren, die op 18 Juli gelden. Spreker is van meening, dat, nu het rijk zich terugtrekt, de gemeente volkomen vrij is. De verordening is overigens gebaseerd op de zuiver plaatse lijke omstandigheden. Wat het hooger beroep op den raad betreft, Spr. wijst er nadrukkelijk op, dat men hier geen rechtsbeslissing krijgt, en B. en W. zeker niet op de plaats van den kantonrechter zullen ge an zitten. Er zal worden beslist op dezelfde wijze als inzake het vergunningsrecht en inzake de bouwverordening. In geschillen tusschen da partijen zal men niet treden. Bij stemming werd art. I der verordening aangenomen met 21 tegen 11 stemmen. Ook het amendement-Van Munster op art. 4 werd aangenomen met 17 tegen 15 stemmen. Nadat nog cenige wijziging in de andere artikels is gebracht, werd tenslotte de geheele verordening goedgekeurd en tot haar oogen- blikkelijke afkondiging besloten. EEN VIADUCT TE BUSSUM. Totale kosten 156.000. B. en W. van Bussum hebben bij den raad een voordracht ingediend, in zake het maken van een viaduct aan het Zuidelijk einde van de Brinklaan naar den Hilversumschen weg De kosten van het werk zullen 156.000 bedragen, waarvan de Ned. Spoorwegen, in verband met de opheffing van den thans ter plaatste bestaanden overweg en de daaraan verbonden bedieningskosten 100.000 voor hun rekening zullen nemen. Bestond aanvan kelijk het voornemen, het viaduct van een topeca-asfaltlaag te voorzien, uit zuinigheids overwegingen meent men nu met een klinker bestrating' te kunnen volstaan. Dit zal een besparing ven 10.000 opleveren. De ver schillende werken zullen worden uitgevoerd door de Ned. Spoorwegen. SIGARETTEN ONDER BANDEROLLENPRIJS Een winkelier veroordeeld. Mr. W. C. Queries van Ufford, President van de Arrondissements-rechtbank te Amsterdam heeft gisteren in kort geding uitspraak gedaan in een vordering van de sigarettenfabriek A. Broches Co. tegen de firma W. en C. winkel houdend© aan de Kalverstraat. Het betrof de principieel© vraag, of een winkelier, die zich jegens den fabrikant contractueel verbonden beeft diens artikel niet onder don prijs te ver koopen, het recht heeft deze overeenkomst te verbreken. Zooals men weet is dit een kwestie, die door de scherpe onderlinge concurrentie der winkeliers zeer acuut geworden is. Ge daagden hebben aangevoerd, dat zij de gemeld de overeenkomst hebben opgezegd en daar aan niet meer gebonden zijn en dat eischeres, ten bewijze daarvan, de waarborg bij contract bepaald heeft teruggegeven. De President overwoog echter, dat op grond van de bepalingen van artikel 1374 B. W. de gemelde wederzijdsche overeenkomsten slechts met wederzijdsche toestemming kun nen worden herroepen, en dat, al moge eische res aan de gedaagden de waarborgsom heiK ben teruggegeven, hetgeen niet door eischeres is erkend, niet is gebleken, dat dit is geschied ten bewijze van de ontbinding der overeen komst van de zijde van eischeres. Het vonnis overweegt voorts het volgende: Daar de kennelijke bedoeling der overeen komst is, dat de sigaretten, door eischeres ee- fabriccerd, op prijs zullen worden gehouden omdat zij van verkoop beneden den banderol- leprijs schade ondervindt, is haar vordering gelijk zij die heeft ingqpteld er een, die onmid dellijk voorziening vordert, vooral nu zij zich voorstelt, in gevolge de contractueele bepalin gen, de afgifte der nog aanwezige sigaretten te vorderen. Wat de verbodsbepaling betreft kan de vordering dus worden toegewezen. Nu de overeenkomst een boete-regeling inhoudt voor iedere overtreding is het echter overbo dig, een ander bedrag als schadevergoeding daarvoor in dc plaats te stellen. In het vonnis wordt gedaagden verboden Broches-sigaretten te verkoopen tegen legeren prijs dan op de banderolle staat vermeld en worden zij in de kosten veroordeld. CONVERSATIE GEZOCHT. Een flesschcntrekkcr als vriend. Eenigen tijd geleden heeft de grossier in bloemen C. W. den M., te 's-Gravenhage, een advertentie in een van de Haagsche bladen geplaatst, waarin hij iemand vroeg, die gene gen was, hem wat conversatie te verschaffen. Onder de ingekomen brieven was er een van zekeren B. M. A. O., die zich marconï-officier noemde. Diens brief leek den heer den M. het best. Hij schreef O. terug; er ontstond eenige correspondentie en weldra verzocht de heer de M O. zich eens te komen voorstel len. De kennismaking viel bijzonder mee. O. bleek een gezellige causeur te zijn en was in de puntjes gekleedkortom, de heer de M. was blij, zoo'n geschikten vriend te hebben gevonden Al spoedig bleef O. eens eten en na korten tijd werd hij tot huisvriend gepro moveerd. Maar toen kwam O. voor den dag met het droeve relaas van zijn financiën. De betrekking van marconi-officier bleek niet zoo voordcelig te zijn. De heer de M. wilde zijn vriend graag helpen en bood aan, hem vertegenwoordiger van zijn zaak te Rotter dam te maken. O., die te Rotterdam woonde, nam het aanbod gretig aan, trad dadelijk in functie en bezocht tal van bloemenwinkels. Het gelukte hem ai spoedig enkele belangrijke orders te plaatsen. Hij gaf den heer de M. de bestellingen op en deze voerde ze uit, onder de conditie, dat hij na een maand zou kunnen disponeeren. De moand verstreek en de heer de M. ging disponeeren. Maar toen kwam uit, dat O. hem voor was geweest, het geld het geïnd en het ten eigen bate had aangewend. Uit was het met de vriendschap. De politie werd met het geval in kennis gesteld, deze hield O. aan en toen bleek, dat men met een bekenden flesschen trekker had te doen. Proces-verbaal werd op gemaakt en daarna is O. overgeleverd aan de Haagsche politie, die hem zocht wegens een verduistering van 250. O. is al heel wat keeren met de politie in aanraking geweest. Nog vrij kort geleden heeft hij een aantal mensohen opgelicht door voor te geven, dat hij een toeristenreis per auto, (sic) naar Batavia organiseeren. Men moest een deel va ndc reispenningen voor uit storten en daarna hoorde men natuurlijk nooit meer iets van deze merkwaardige. (N. R. Ct.) DIEFSTAL EN HELING VAN CACAOBOONEN. Een oneerlijke expeditie-baas die voor 11.000 verduisterde. De Rotterdamsche recherche heeft proces verbaal opgemaakt tegen den expeditie-baas A. F M. B. Deze was in dienst van een scheepvaartmaatschappij te Rotterdam. die voor ccelhouders groote partijen cacaoboonen had opgeslagen, waarover B. het toezicht had. Het is gebleken, dat de expeditiebaas voor ruim ƒ11.000 aan cacaoboonen heeft ver duisterd. Hij is Zaterdag te Aalsmeer, waar hij na zijn vlucht uit Rotterdam werd opge merkt, aangehouden en naar Rotterdam over gebracht, waar hij in het Huis van Bewaring werd opgesloten. Sedert het begin van dit jaar verkeerde B. in finantieele moeilijkheden en hij trachtte op allerlei wijze aan geld te komen. Hij kwam ook bij twee expediteurs, C. R. en K. V. ge- heeten en hij vroeg hen een paar honderd gulden te leen. Zij weigerden dit, dodh deel den den expeditiebaas mede, dat zij wel ge neigd waren goederen te koopen als hij die had. Dit bracht B. er toe eenige balen cacao boonen, die zich in het pakhuis bevonden, aan hen te verkoopen voor een derde van de handelswaarde. Gedurende eenige maanden leverde' B. elke weck een paar balen, doch met de ontvangst kon hij zijn tekort niet dekken. In het begin van Juni vroeg hij wederom geld te leen, maar opnieuw werd hem dit geweigerd. Hij vertelde aan de expediteurs, dat hij niet door kon gaan met het leveren van cacao-boonen, omdat hij geen zecfsel meer had, waaruit hij de boonen kon ziften. De expediteurs hebben B. toen medegeno men naar een café. Daar werd de noodjge hoeveelheid drank gebruikt en ten slotte maak ten de expediteurs met den expeditiebaas de afspraak, dat zij Dinsdagmorgen na Pinkste ren met een motorboot voor het pakhuis zou den komen en daar een lading cacaoboonen zouden innemen. Op den afgesproken tijd wa ren zij aanwezig181 balen cacaoboonen, elk van 64 K.G. werden ingeladen en de expe diteurs verkochten deze cacaoboonen aan eenige cacaoabrieken te Rotterdam met een winst van meer dan 100%. Enkele weken daarna (einde Juni) kwam de controleur van de Scheepvaartmaatschappij en deze ontdekte het tekort. Inmiddels had de expeditiebaas het ge7d van R. en V. ontvangen en had daarmede de vlucht genomen. Aanvankelijk dacht men, dat hij naar het buitenland was uitgeweken, doch al spoedig bleek, dat hij nog in ons land was. Zaterdag werd B. te Aalsmeer aangehou den en op transport gesteld naar Rotterdam. Hij had geen oent meer bij zich. Bij zijn veihoor verklaarde hij met ongeveer 3000 naar Amsterdam te zijn gegaan. Daar was hij beroofd van zijn portefeuille, waarin 2500 zat. Van de rest had hij geleefd tot den dag van zijn aanhouding. Tegen de twee expediteurs R. en V. is we gens helir.g proces-verbaal opgemaakt. EEN KAPPERSZAAK BELEGERD. Een verhaal van een meisje, dat niet alleen was, een verbolgen vadervan een menigte, die partij trok en een moedigen politieagent. Maandagavond kwam een meisje in een kap perszaak aan de Kruisstraat te Rotterdam met het verlangen, de kunsten van Figaro op het gebied van bijpunten en de ondulation Marcel aan zich te laten voltrekken. De vrouwelijke kappersbediende wilde zich al aan het werk zetten, toen haar bleek, dat het hoofd der be zoekster onrein was. Zij weigerde daarop het hoofd te bewerken, vertelde de reden van deze weigering aan de cliënte, die doodelijk ontsteld en ten zeerste verbolgen verdween, om even later in het gezelschap van haar vader terug te komen. Deze vader drong den winkel bin nen, op den voet gevolgd door zijn docuter, en samen hebben zij het kapstertje, dat nu op haar beurt zeer ontsteld raakte ,den huid vol- gescholden. De patrones van het kapstertje wilde tusschenbeiden komen, maar toen kreeg ook zij den vollen laag. Toen tenslotte de kap per zelf zich met het geval ging bemoeien, keerden vader en dochter zich tegen hem. De vertoornde vader gaf daarna onverhoeds eerst de kappersvrouw en daarna den kapper zelf een geduchten klap, qp welk voorbeeld de dochter de kappersvrouw aanvloog en haar het gezicht openkrabde. Vervolgens heeft zij haar gepo lijste nageltjes in het gelaat van den kapper geplaatst en ook dit geraakte bloedend ver wond. Maar eindelijk lukte het toch het kap perstrio, vader en dotbter de deur uit te wer ken. Beiden dropen af en in de kapperszaak wenschte men elkaar reeds geluk me' het her stel van den vrede en van de rust, .ov.n eens klaps vader en dochter opnieuw voor den win kel verschenen, in gezelschap van buurtgenoo- OndeT luid gejoel en geschreeuw weid de winkel deurruit ingeslagen en reeds wilde men den ongelukkigen kapper door de aldus ont stane opening naar buiten trekken, toen een politieagent, die juist in een tram voorbij reed, het geval zag, van de tram sprong en te hulp schoot. Met heel veel moeite gelukte uet hem de menigte terug te dringen. Het publiek bleef evenwel samenscholen voor den winkel cn men bleef schelden cn schreeuwen. Tot II uur is er daarom een vaste politiepost voor den winkel gebleven. Eerst daarna luwde de drukte en durfden de kapper en de zijnen den winkel ver laten om naar de boven de zaak gelegen wo ning, welke men niet anders dan over strèat kan bereiken, te gaan. Gisteren heeft de kapper een veilig tehuis gevonden in de woning van zijn schoonouders, welke woning ver van den bedreigden winkel is gelegen. (N. R. Ct.) Luchtvaart DE EERSTE PASSAGIERSVLUCHT NAAR INDIË. Het vertrek uit Batavia. Aneta seint ons uit Batavia d.d. 6 Juli: Het Fokker-vliegtuig is om 8.08 vertrokken. AMERSFOORT*s MANNENKOOR. (V ervolg. 'Nog enkele bijzonderheden vallen te vermel den. Zooels bij dergelijke jubilea meestal het geval is, heeft ook Amersfoort's Mannenkoor niet t© klagen gehad over geringe belangstel ling. Onder de vele bloemstukken zagen wij er van de Opera Vereeniging, van de zang ver eeniging „Jubal", van de heer van Berkel, ei genaar van Het Boompje, van dc dames der 8 oprichters, terwijl tevens vele telegrammen en schriftelijke gelukwenschen binnen kwamen, o.a. van een lid, dat op weg is naar Indiö. Voorts zij nog vermeld dat aan een tiental le den, die T2% jaar lid der vereeniging waren, een verguld zilveren insigne werd uitgereikt en dat gisteravond, tijdens de feestelijke bijeen komst in de Valk do Amersfoortsche Mlrziek- vereenigïng den jubilcerende vereeniging een serenade bracht. Een attentie, die op hoogen prijs werd gesteld. Gistermiddag had in het Boompje een sa menkomst der leden en hunne damen plaats waar de gasten onthaald werden cp zang en declamatie van de heeren Sonius en Galis. De heer Uitzinger uit Rotterdam, oud-lid van Amersfoort's Mannenkoor trad als conferencier op, terwijl een strijkje het geheel opluisterde. Ook hier werd nog menig hartelijk woord ge sproken, o.a. door den heer P. Tiggers als di recteur van het Koor. PBRSONALiA. De heer G. van den Burg alhier zal a.s. Don derdagavond een orgel-concert geven in de St. Bavo-Kerk te Haarlem. AMERSFOORT'S MANNENKOOR. Feestavond ter herdenking van het 20-jarig bestaan. Amersfoort's Mannenkoor bestond gisteren twintig jaren. De vorige week schreven wij reeds uitvoerig over dit jubileum, zoodat wij thans over het feit zelf niet verder behoeven uit te weiden. Het spreekt van zelf dat deze, voor de ver eeniging zoo'n gedenkwaardigen dag, niet on gemerkt is voorbijgegaan. Gisteravond had dan ook in de groote zaal van de Valk een feeste lijke bijeenkomst plaats, die door tal van leden en genoodigden werd bijgewoond. Het bleek ons, dat deze avond geheel bedoeld was als een intiem samenzijn, zonder eenige plechtig heid, zonder eenig officieel karakter. Men zou dus zeer terecht kunnen spreken van een groo- ten familie-avond. In verband met dit niet offi- ciecle van den avond zullen wij ons ook ont houden van een uitgebreid en breedsprakig verslag, doch zullen ons beperken tot enkele punten. De avond werd geopend met een woord van den heer Van Gelder, die de aanwezigen hartelijk welkom heette en de wensch uitsprak, dat deze avond in elk opzicht'een feestavond zal zijn. De heer van Gelder huldigde voorts den directeur, den heer P. Tiggers cn de be stuursleden. Tot elk van hen sprak hij enkele woorden van hartelijke waardeering en sym- phatie. Daarna werd een kort oogenblik het woord gevoerd door den voorzitter, den heer R. Koerselman. De heer Koersclman verwel komde nogmaals de aanwezigen, onder wie hij inzonderheid mevr. Hazendonk welkom heette. Spreker ging m het kort de geschiedenis na van Amersfoort's Mannenkoor gedurende zijn 20-jarig bestaan en kon daarbij opmerken dat de vereeniging veel liefs, maar ook veel leed heeft meegemaakt. Verscheidene leden heeft hij zien komen, verscheidene heeft hij er ook zien gaan. De historie der vereeniging korte lings besprekende memoreerde spreker, dot tal van concerten zijn gegeven het eerste op 28 April 1908 terwijl ook vele concoursen werden bijgewoond, veelal met groot succes. Ook bij zeer vele liefdadigheidsuitvoeringen werd medewerking verleend. De heer Koersel man gedenkt vervolgens met enkele sympa thieke woorden den 'heer Hazendonk, die in 1921 der vereeniging door den dood ontviel. Spreker dankte voorts alle medebestuursleden en leden voor alles wat zij voor de vereeniging geweest zijn; hij brengt denk aan de feest commissie, die deze dag tot een onvergetelijke heeft gemaakt, en verder aan allen die tot het welslagen van dezen feestavond hebben mee gewerkt. Moge deze avond bijdragen, aldus eindigde de heer Koerselman, tot vermeerderde glorie van de vereeniging, tot verheffing van den mannenzang, tot versterking van den on- derlingen band en tot groei en bloei van Amers foort's Mannenkoor in het bijzonder. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking der feestnummers. 'Het programma bevatte tal van vroolijke nummers, die allen een groot succes hadden. Wij noemen dan in de eerste plaats het gezelschap Spijkermans uit Rotterdam, dat het auditorium met ver schillende geestige voordrachten wist te amu seeren Dan Mr. Burton, die een groote virtuo siteit in het xylophoon- en tubaphoon-spelen wist aan den dag te leggen. Ook de jonge Henny Spijkermans gaf enkele aardige num mers. In de pauze werd oen door den heer Fortgens vervaardigde serie lichtbeelden vertoond, die alle betrekking hadden op Amersfoort's Man nenkoor en dc leden. Het behoeft geen be toog dat deze attractie, waarvoor de heer Fort gens een woord van groote lof verdient, een uitbundig succes had. Nadat nog enkele voordrachtnummers waren ten beste gegeven, ,werd dc avond met een geanimeerd bal besloten. R. K. BOND VAN HANDELS EN KANTOORBEDIENDEN. Winkelsluiting Katholieke feestda gen. Het bestuur van den Ned. R.K. Bond van Handels- Kantoor- en Winkelbedienden, ofdee- ling Amersfoort heeft aan het bestuur van do R.K Middcnstandsvcreeniging „De Hanze", een sdhrijven gezonden, waarin wordt verzocht om er bij do R. K. Winkeliers op aan te drin gen om op 15 Augustus, den feestdag van O. L. Vr. Hemelvaart, hun winkels te sluiten. DE BOUW VAN 48 WONINGEN AAN DE EEMSTRAAT. Het desbetreffende Raadsbe sluit door Gedeputeerde Sta ten goedgekeurd. Naar wij zoo juist vernemen hebben Gede puteerde Staten hun goedkeuring gehecht aan het Raadsbesluit van 2 Maart j.l. betreffende den bouw van 48 woningen aan de Eemstraat. GARNIZOEN. Onveilig terrein. Op Donderdag 7 Juli a.s. wordt in de Leger plaats bij Hoogte 50 eene groote oefening ge houden in de vernieling van zware ijzerconstruc ties, waardoor het terrein onveilig zal zijn. Garnizoens-Commissies. In plaats van den Officier van gezondheid der le klasse L. den Houter, zal de Officier van ge zondheid der Te klasse H. F. van Wessem, van den militairen geneeskundigen dienst alhier, zit ting nemen in de Garnizocns-Gezondheidscom- mssic te dezer stede. VOLKSONDERWIJS. Landdag te Baarn. Op Zondag 10 Juli a.s. zal door eenige af- deelingen van Volksonderwijs te Baarn een landdag worden gehouden in het belang van het openbaar onderwijs. De heer Th. Thijssen, van Amsterdam, een bekend strijder voor het openbaar onderwijs, zal daar het woord voeren, terwijl een muziek korps en een kinderkoor voor muzikale afwisse ling zullen zorgen. Namens de afdceling Amersfoort der vereeni ging Volksonderwijs wekken we all.e voorstan ders der openbare school op dezen landdag te bezoeken en door hun aanwezigheid te toonen, dat de liefde voor die school nog in zeer vele harten leeft. NUTSSPAARBANK. Overzicht over Juni 1027. Ingelegd 425.403.30. Terugbetaald 359.994.15. Meer ingelegd dan terugbetaald 65.409.15. Nieuwe boekjes uitgegeven 147. Gespaard in busjes 955.59. KANTONGERECHT. Geen beklaagden. Deze ondertitel zegt reeds dat geen zaken in openbare zitting werden behandeld. Slechts geschiedde voorlezing van het vonnis in zake rijden op verboden tijd in de Kamperbinnen poort, welke zaak reeds eenige malen hier ter sprake is geweest. Het misleidende bord aan de Zevenhuizen waarop de rechtskundige verdediging was ge baseerd werd in het vonnis niet genoemd. In afwijking van de zienswijze zoowel van den verdediger als van den ambtenaar van Openbare Ministerie beschouwde de Rechter Langestraot en KamperbinnenpooTt als twee afzonderlijke straten, omdat beide in dc Ver ordening afzonderlijk worden genoemd. In dien geest moet ook aan de andere zijde van de Kamperbinnenpoort (en dus ook nog een tweede voor do Langestraat) een bord spreken van het Rijverbod op bepaalde uren. Het vonnis bevestigde dus het strafbare van het feit. Straf werd echter niet opgelegd, BURGERLIJKE STAND. Overleden: Een als levenloos aangegeven Hnd. Cornell's Hendrik van Heekeren oud ÖO jaar echtg. van Johanna Maria Gerardina Ykema. Telefonisch Weerbericht. Naar waarneming in den ochtend van heden. Hoogste stand764.3 te Andanes. Laagste stand: 746.9 te Valentia. Verwachting tot den avond van 8 Juli: Zwakke tot matige Z. O. tot Z. wind, gedeel telijk bewolkt, aanvankelijk droog weer, later waarschijnlijk onweer, warm. WIELRIJDERS. f Fietslantaarn aansteken 9 uur 52 min. NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op BinnenL Effecten iVo Buitenl. 5 OMREKENINGSKOERSEN. Off. Nou Nfet Off. Not. 5 Juli 6 Juli 12 uur 12.12'/, 12.X -'*i 69.14 69.14J 9.771 9.771 84 681 84.71 Zwitserland 48.05 48.06 85.15 35.15 66.73 66.74 64.65 64.60 66.87J 66 90 New-York 2.49.60 2.49.60

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5