S6e laargang No. 2, ASV8 E R3FOO RTSC H DAGBLAD „DE EEM1.ANDER" ."My FEUILLETON. DE WILDE HERTOGIN DE AANKOMST DER INDIEVLIEGERS EEN GEESTDRIFTIGE ONTVANGST OP SCHIPHOL DE VLIEGERS GERIDDERD EN GEHULDIGD MET GESCHENKEN Men meldt ons uit 'Amsterdam Onze kranige Nederlandsche piloten Gcys* sendorffer en Scholte, geassisteerd door den mecanicien Weber hebben Zaterdagmiddag om tien minuten voor vijf den eersten Amerikaan- schen passagier van de K. L. M., den heer Van Lear Black, die de route AmsterdamBatavia en terug per vliegtuig aflegde, op het vliegveld Schiphol veilig en wel 'binnengeloodst. Door eenige duizenden belangstellenden, die reeds uren op de hun aangewezen plaats staan wach ten, werd de Amerikaan Van Lear Black en de bemanning van het Fokker-vliegtuig HNADP toen zij het toestel verlaten hadden, geestdrif tig toegejuicht. Geissendorffer en Scholte wer den door hunne echtgenooten en andere aan wezige familieleden verwelkomd op een wijze, die menigen omstander ontroerde. Na deze hartelijke begroeting begaven de vliegers zich naar het in het midden van het grasveld opgesteld podium, waar een uitgele zen gezelschap de komst van het vliegtuig uit Batavia had afgewacht. De ministers v. d. Vcgte en Lambooij waren er als vertegenwoordigers van de regeering; burgemeester De Vlugt en do wethouders Ter Haar en Von Frytag Drabbe vertegenwoordig den het gemeentebestuur; het bureau van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Am sterdam, vertegenwoordigd door zijn president en secretaris de heeren E. Heldring en mr. Dubois, gaf blijk van zijn belangstelling. Ook de Amerikaansche gezant, mr. R. Tobin, was aanwezig om zijn landgenoot van Lear Black geluk te wenschen met diens behouden terug komst; dan waren er vele autoriteiten, zoowel uit Amsterdam als uit Nieuwer-A instel, Hoofd dorp, Enschedé en Slicdrecht, tol van officieren van leger en vloot, vertegenwoordigers van het hoofdbestuur der posetrijen en telegrafie met den directeur-generaal ir. Damme en ver volgens vele personen, die zich bizonderlijk voor de luchtvaart interesseeren, w. o. de oud- opperbevelhebber generaal Snijders. Niet min der dan 27 personen waren ingeschreven om de vliegers, die de reis AmsterdamBatavia en terug in 27 dagen hadden afgelegd, toe te spreken. Maar nadat gebleken was, dat de Amerikaan slechts matige belangstelling koes terde voor de tot hem gerichte toespraken en dat het bovendien een eindeloos gespeech zou worden, zonder dat een der sprekers iets nieuws zou kunnen zeggen, staakte men na den derden redenaar dit gedeelte van de officieele ont vangst. Intusschen had generaal Snijders na mens het vliegtocht-comité NederlandIndië en tevens namens de K. L. M. in een in de Engelsche taal uitgesproken rede van Lear Black en de bemanning van het Fokker vlieg tuig verwelkomd en hun gelukgewenscht met het schitterend succes, door hen behaaald. Steeds hebben wc in Nederland aldus spr. het vliegtuig met belangstelling, waarbij uit onze harten steeds de beste wenschen opwel den, gevolgd. Hij dankte tenslotte de heeren Geysendorffer en Scholte voor hun schitteren- d- prestaties, waarbij de ontwikkeling van de luchtvaart zoozeer gebaat is. Met de aanbieding van een groote krans besloot hij zijn huldi gingsrede, die evenals alle redevoeringen langs radiografischen weg, werd uitgezonden. De minister van waterstaat, de heer mr. H. v. d. Vegte, die namens de regeering de vliegers huldigde, zeide, dat alle aanwezigen met stille ontroering het vlicgiuig hebben zien komen aanvliegen en op het vliegveld neerstrijken. Hij dankte God, die de vliegers op hun schoonc- en moeilijken tocht heeft behoed. Hulde bracht spr. daarna aan mr. Van Lea» Black, die zich voor een vliegtocht naar Indië als eerste passagier bij de K. L. M. heeft aan gemeld en aan Geysendorffer en Soholte, die het vliegtuig hebben gevoerd over tot dusver onbekende streken, waarbij zij hebben bewe zen, dat Nederland, hetwelk altijd goede zee vaarders heeft gehad, ook goede luchtvaarders bezit. Ook aan den mecanicien Weber bracht hij een woord van hulde. Luide toejuichingen stegen op toen de minis ter mededeelde, dat het de Koningin behaagd heeft te benoemen tot ridders in de orde van Oranje Nassau den Amerikaan Van Lear Black, de piloten Geysendorffer en Scholte en den mécanicien Weber. De burgemeester van Amsterdam, de heei W. de Vlugt, reikte daarop na een hartelijke toespraak aan ieder van het vieftal de zilveren medaille van de stad 'Amsterdam uit. Nadat ook de heer E. Heldring namens de K. v. K. te Amsterdam de vliegers had gehul digd, werd het viertal vele kransen en bloe men aangeboden, alsmede herinneringsmedail- les, te veel om op te noemen. Nadat de eerewijn was rondgediend, maakten de vliegers met den Amerikaan in een auto gezeten een ommegang langs de talrijke aan wezigen op het vliegveld, die in geestdriftige uitroepen het viertal huldigden. Daarna werd in auto's de tocht naar het Amstel-Hotel ondernomen cn het was inder daad een zegetocht. Overal langs den weg stond het zwart van menschcn, die de helden van den dag levendig toejuichten. Op de Stad houderskade stond een groep padvinders op gesteld, die het viertal een treffende hulde bracht toen de met bloemen versierde auto voorbijreed. ©m zeven uur was de stoet voor het Am- stel-Hotel aangekomen. En om adht uur zaten de vliegers alweer aan den feestdisch in hotel de l'Europe, welke onder leiding van de K. L M. ter eere van het viertal werd aangericht. Aangeboden geschenken. De heer Julius Get zon heeft bij de aankomst der vliegers namens het Alg. Ned. Verbond een krans aangeboden. De heer De Jongh bood namens de Philipsfabrieken naast bloemen een foto in lijst von H. M. de Koningin en prinses Juliana aan, zittende voor het toestel waarmee zij Indië toespraken. Mej. Altevogt gaf namens de fabriek van v. Gelder tegels, de Aalsmeer ders brachten een bloemenhulde. Het personeel van de Bataafsche Petroleum-Mij. schonk naast bloemen aan alle deelnemers gouden manchet- knoopen. De vertegenwoordiger van de gemeente En schedé mocht nog even spreken, want Scholte is daar geboren. Spreker bracht aan Scholte den hartelijken dank voor zijn vaderstad ovei en gaf hem vast een krans, in afwachting van het verzoek, dat hem dezer dagen zal berei ken, naar Enschedé te willen komen, opdat de stad k!an toonen, wat ze voor hom voelt. (Groot applaus). De heer De Lang, directeur van het Vader land, welk blad een inschrijving had geopend om Geysendorffer, die Hagenaar is, te huldi gen, bood hem een plaquette aan, zoomede een herinneringsmedoille voor alle deelnemers. Met mevrouw Geysendorffer had hij een zeer be vredigend onderhoud gehad (het jonge echt paar moest zich nog geheel inrichten) over de besteding van hetgeen de residentie verder voor dezen stadgenoot bijeenbracht. De heeren De Bruyn en Slicher gaven na mens het Alg. Ned. Verbond een plaquette, de heer Zuyderhoff namens Oost en West een hcr- inncringsmedaille en een geestig gedichtje vooi mr. Van Lear Black. De vereeniging Amster- damsche Belangen schonk bloc-men. De heer A. van der Horst reikte namens den Oranjebond Wat ook vall', Trouw staat pal een medaille over met de beeltenis der Ko ningin. De heer P. de Kanter huldigde de vlie gers met een lauwerkrans namens Nederland in den vreemde. Terecht merkte de ceremoniemeester op, dat de vliegers onder de bloemen en geschenken onzichtbaar begonnen te worden, en hij ge bood, vóór 'bedelving zou kunnen intreden, den ecrewijn. Het eerste glas met vliegersgroepje en hun dierbaren ledigde onder een even hartelijk als waardeerend woord minister Lambooy. De feestmaaltijd. Eert feestmaaltijd heeft, zooals hierboven reeds werd gemeld, den prachtigen dag be sloten. De minister van koloniën verving nu zijn beide collega's van den middag. Tusschen den minister en den Amerikaanschen gezant zat mr. van Lear Black. Links van den minister Geysendorffer, Scholte had plaats naast den president-commissaris der K. L. M., den heer urfbain. Even groote als aangename verrassing was, dat Sir Sefton Brancker, Engelsch vice-minister van luchtvaart, met de tweemotorige Fokker (F VIII) even was' overgewipt. Generaal Snijders opende dc tafel met een dronk op de koningin en den Amerikaanscheri gezant. Even later las dc ceremoniemeester, de heer Bol, ean hartelijk telegram voor van den prins. Het Wilhelmus en het 'Amerikaansch volks lied werden gespeeld. Dr. Koningsberger sprak de eerste toast. Hij herinnerde aan het groote feit cn merkte op, dat iemand, die dit eenige jaren geleden durfde voorspellen, naar Meerenberg zou zijn verwe- jzen. ISpr. herinnerde aan de reis van Van dei Hoop. Zijn werk was 't eerste en moeilijkste pionierswerk. Op zijn basis is de beroemde i locht, welken wij thans vieren, gebouwd. Wat in de laatste zes weken is gebeurd, opent de schoonste perspectieven. Binnenkort zal vermoedelijk de reis HollandIndië tot een vierde bekort zijn. Het veilige vliegtuig zal nog wonderen doen. Het Indisch vliegnet vordert snel. Hollandsch vliegnet- en Indisch vliegnet hebben een trait d'union noodighet Engelsch vliegnet. De reis heeft groote moeilijkheden gehad; het verhoogt hare verdienste. Nederland mag op dit alles trotsch zijn op de K. L. M., het comité Vliegtocht Nederland- Indië. Wij (hebben geen reden ons te beklagen. In vier opzichten was Holland de baas in alles vloeibaar making Helium, de tocht van don on derzeeër K 8, Philip s iBaic-uitvindinoren en de kroon op het werk het vervoer veilig en wel van een passagier naar Indic en terug. Daarop is elke Nederlander thans trotsch cn terecht. Daarop is het meest trotsch de meest Ne derlandsche van de NederlandersOnze ko ningin (geestdriftig applaus). Spr. eindigde in het Engelsch en dronk op alle deelnemers. De tafel zong: Lang zullen ze leven. Tegen half twaalf kwam Willy Mullens de gasten vergasten met oen schitterend filmbeeld van de dingen die 's middags gebeurd waren en dit word ingeleid door een film van het ver trek der vliegers naar Indië. Een gesprek met Weber. We hadden aldus het V ad. het genoe gen dicht bij Weber een plaatsje te krijgen. Hij is een gezellige verteller. De terugreis is door wind, hitte, zandstorm en zondvloed wat lager geweest dan de heen reis, namelijk 101 vlieguren (heenreis 87). De tegenwind was ontzaglijk; hij had nu en dan een kracht van 86 Engelsche mijlen. Practisch schoot men niet op, hoe de motor ook zwoeg de. Te Bagdad viel een temperatuur van 120 graden Fahrenheit te verdragen Weber moest daarbij den heelen nacht aan den motor wer ken, alleen omdat de mecaniciens ter plaatse het bij zoo'n temperatuur eenvoudig vertikten. Hij dronk dien nacht 12 flesschen limonade en vergunde zich, tot het werk klaar was, van z'n stokje te sukkelen I Te Bangkok waren zulke zond vloeden neer gekomen, dat het vliegtuig toen het op den grond was gekomen, een moddergolf schepte en mr. Van Laer Black totZwarten Piet maakte. In deze plaats boden ettelijke inwoners 100 ropy voor een uurtje vlieger» (1 ropy is 1.25), maar, daar mr. Van Laer Black het vliegtuig gehuurd had en niets terugverdienen wilde, kon daar niets van inkomen. De zandstormen verhieven zich soms tot 3000 M. in de lucht. Er was geen ontvluchten aan. Reusachtig werk had hij met het schoon maken van den motor na den zandstorm. Hij verklaarde, nooit meer als ecnig mécani cien zoo'n tocht aan te durven, want hij ge looft het geen tweeden keer te kunnen uithou den. Vervanging nu en dan is noodig. De ontvangst in Indië was allerhartelijkst geweest. Ook deed het de bemanning buitengewoon goed, toen zij te Neurenberg allerhartelijkst ontvangen werd door de Deutsche Luft-Hansa, die zeer veel belang in de reis stelde en 's nachts de cabine van de Fokker keurig liet versieren. De directeur van de Hansa zond een telegram. De vlag uit aan de Rgeeringsge- bouwen. Ter gelegenheid vun de aankomst van de vliegers hadden dc verschillende Departemen ten en Rijksgebouwen te Den Haag Zaterdag de vlag uitgestoken. Geijssendorffer's staat van dienst. Men schrijft ons uit Baarn: Onze kranige Geysendorffer is hier bij velen nog wel bekend. Gerrit Johannes Geysendorf fer is geboien te Sliedrecht 1 April 1892. Als kind van zeven jaar kwam hij hier met zijn ouders wonen uit Bergen op Zoom in het huis Stationsweg 21. Zijn vader was de bekende tuinbaas van Peking. Toen zijn ouders in Januari 1911 naar 's-Gravenhage vertrokken, was Gerrit monteur bij den heer G. Frohn, rij wielhandel in de Laanstraat, waar hij zich al reeds op jeugdigen leerf:;d H-^d kennen als een flink vakman. Daarna was hij geruimen tijd monteur bij den heer Van der Wijck, Wil- helminalaan 3 en hij vertrok 18 Juni T9I8, dus negen jaar geleden, naar 's-Gravenhage. Hij heeft dus hier gewoond van 8 Juli 1899 tot 18 Juni 1918, dus is to Baarn geen onbekende. KONINKLIJK BEZOEK AAN HET RIJKSMUSEUM. Zaterdagochtend biacht H. M. dc Koningin- Moeder, begeleid door den Hofmaarschalk Baron E. G. van Tuyll van Vleuten en de hof dame-honoraire freule van Tuyll van Seroos- kerken een bezoek aan de nieuw-ingerichte bovenverdieping van het Rijksmuseum. Bij de bezichtiging volgde Hare Majesteit de opstel ling naar tijdsorde der schilderijen, hield zich geruimen tijd in de kabinetten der primitieven en voor de „Nachtwacht" op. Ook het Delftsoh der collectie London had Harer Majesteits volle aandacht. Na een rondgang van ruim twee uur, waarbij de hoofddirecteur en de onder-directeur dr. F W. Hudig toelichtingen verstrekten, vertrok Hare Majesteit per automobiel naar Soestdijk. LECTOR IN HOT NEDERLANDSCH TE BOEDAPEST De heer Verbeek van de Sande te Boedapest is benoemd tot lector voor de Nederlandsche taal aan de universiteit aldaar. Dr. T. \V. DIJKSTRA, f Op 53-jarigen ouderdom is op Schiermonni koog plotseling overleden dr. T. W. Dijkstra, predikant bij de Nerv. Gemeente te Wester- broek. C. P. KUYPER. i Bij het baden verdronken. De heer C. P. Kuyper, hoofdinspnj cur van politic te Rotterdam, die met vacantie op Texel toefde, is daar Zatcerdag bij het baden ver- el -onken. De heer Kuiper is I October 1900 bij de Rotterdamsche politie als schrijver in dienst gekomen een half jaar later is hij tot inspec teur-titulair benoemd. Na dc verschillende rangen te hebben doorloopcn, werd hij der» Isten Februari 1925 aangesteld tot hoofdin specteur. De heer Kuiper was sedert dier» chef van den gemeentelijken dienst van het politiebureau aan de Nassaukade. HET GENEESKUNDIG CONGRES. Een hondcrdtul artsen te Enkhuizen. Zaterdagmiddag arriveerde te Enkhuizen een honderdtal artsen, die deelgenomen hadden aan het historisch geneeskundig congres. Het ge zelschap werd officieel ten Gemeentehuize ont vangen en door den burgemeester in het Fransch toegesproken, welke toespraak door dr. De Lint, voorzitter van het congres, in 't Fransch werd beantwoord. Na enkele beziens waardigheden, waaronder de chirurgijnskamer, te hebben bezichtigd, werd de terugtocht per s.s. „Stad Kampen" ondernomen VERDRONKEN De 2I-jarige zoon van den landbouwer H. Vos te Leermens onder de gemeente 't Zandt, is bij het baden in het Godlinzermeer verdron ken. Waar wilskracht is, daar is leven. Uit het Duitsch door ERNST KLEIN Geautoriseerde vertaling van L DITHMARINE. 48 „Hebt u in de laden van den Portugees iets interessants gevonden „Alleen privé correspondentie, die niet van belang is in deze zaak. Maar ik ben nog nier geheel aan het eind. Sir Walter. Den volgen den morgen zond ik mijn trouwen Ibrahim met de documenten naar Ostende, waarheen ik van plan was te volgen zoo gauw ik de nieuws gierigheid van rechterlijke macht gestild zou hebben. Helaas haalde een zandzak den volgenden avond een streep door mijn re kening. In plaats van in Ostende kwam ik in het ziekenhuis en Ibrahim, die alleen zijnde niet wist hoe verder te handelen, telegrafeerde in wanhoop naar Madame Leonie, die van toen af aan met haar gewone koelbloedigheid de leiding van de zaak in handen nam. Zij haalde mij uit het ziekenhuis en bracht mij hierheen. Zij hield aan boord een wakend oog over u. Sir Walter, en zij was het die aan me vrouw Sainsbury de boodschap op de cigaret te stuurde". Sir Walter boog in stille overgave het hoofd. „Hm ik maak u mijn compliment 1 Was u ook in de zaal, mevrouw „Zeker". „Maar ik heb u nergens opgemerkt". „Dat is geen bewijs voor uw goeden smaak, sir Walter. De heer Wood zou mij dadelijk gezien hebben." Nadat zij dezen gïftigen pijl op Sir Waltei neen op Gloria had afgeschoten, begon zij met alle aandacht op een maron glacé te knobbelen. „Ik geef zonder aarzelen toe", zeide Sir Wal ter, „dat de heer Wood mij verreweg de baas is. Mevrouw Sainsbury zal zich nog wel her inneren, wat ik haar aan boord van het schip gezegd heb Er is slechts naar mijn meening, één fout, mijnheer Woodl Waarom hebt u ge schoten waarom liet u de hertogin van Sainsbury niet schieten Dot zou toch voor u veel gemakkelijker geweest zijn „Hm ten eerste wist ik dat de hertogin haar doel missen zou en ten tweede Sir Walter en James Wood richtte zich lang zaam op, zag eerst Gloria aan en toen hem „had u liever de hertogin van Sainsbury als moordenares in hechtenis willen nemen „Wel", riep Sir Walter, „van dien kant heb ik de zaak nog in het geheel niet bekeken. Dat zal de sterkste troef zijn die ik tegen mijn oom en chef zal kunnen uitspelen. En hij zal het billijken, met bewondering billijken, want hij weet evenals ik de waarde van een gentle man. Mijnheer James Wood, ik vraag u om de eer u de hand te mogen drukken." „Mijn hemel, hoe aandoenlijkkirde ma dame Leonie en haar oogen draaiden jongens achtig in het rond, „en waar blijf ik. Sir Wal ter „U, mevrouw Ik ben zoo vrij u uit te noo- digen tot een zakelijk bezoek aan de speel zaal om daar met mij het hier begonnen cham- pagncfeest voort te zetten. Scotland Yard zal ditmaal nobel zijn en betalen." De dames waren dadelijk bereid. Sir Walter wierp zich op als ridder van Leonie en hielp haar in haar mantel. James Wood legde der» hermelijnen mantel om Gloria's schouders. De twee anderen geraakten hals over kop in een veldslag van woorden en zagen niets, hoorden niets. James Wood stond achter Gloria en ter wij! hij haar het zachte, met zijde gevoerde bont om de schouders legde, trok hij haat zacht tegen zich aan. En zij, de trotsche, hoog moedige, zij liet hem begaan. „Ik houd van je. Gloria Sainsbury", fluisterde hij, „en ik zal van je houden tot aan het eind van mijn leven." XXIX. Zij waren nog niet goed en wel in de speel zaal aangekomen of Sir Walter had reeds bij een tafel veertig louis verloren. „Ongeluk in het spel zeide hij en wierp veelbeteekenende blikken naar Madame Leonie. „Ik houd niet van spreekwoorden,v antwoordde zij koel, „voor mij moet de man spelen en winnen. Als u zoo doorgaat zie ik nog aankomen dat de „International Agency" de speelschulden van Scotland Yard betalen moet. En de champagne op den koop toe." „Wat zoudt u er von zeggen, als wij het ge zamenlijk deden sloeg Sir Walter voor James Wood lachte. „Wat is daar nu aan te lachen?" bromde Sir Walter en liet zijn monocle fonkelen. „Madame Leonie is een gezworen vijandin van het hazardspel. Zij wil zekerheid hebben." „Dat is zoo", en Madama Leonie zag hem met een zeldzamen blik aan „Maar onderwijl vergis ik mij ook en verlies. Komt u. Sir Walter I" En zij sleepte hem haastig in het gedrang om de roulette-tafel James Wood bracht Gloria bij een tafel voor het buffet en daar temidden van het lawaai van de speelzaal vertelde hij haar zijn leven onopgesmukt, rustig De oorlogzijn bezittingen in Bohemen verloren gevangenschap in Siberië 1 officier bij Koltschak vlucht naar Tientsien. Daarop van de eene plaats naar de andere langs de Oost-Aziatische kust tot aan Singa pore. Speelhuizen messteken revolverschoten wilde romantiek. Vermogen gewonnen vermogen verloren. Loatste verblijf Alexandria. Het laatste Engelsché pond. „Ziet u, mevrouw, zoo is het als de neger mij niet naar boven had laten gaan Zij antwoordde niet. „Het is geen bijzondere levensgeschiedenis. Zoo velen hebben in den oorlog de illusie van hun levenf hun opvoeding verloren. Menigeen heeft zich weten te redden op den vasten grond van het burgerlijk bestaan. Een geluk voor hem, die het kon. Ik ben altijd een le venskunstenaar geweest, en dat zal ik blijven." „Kom," sprak zij zacht, „het is hier zoo warm Buiten was de zeeDonker, verlaten lag de dijk alleen de zee was daar, de eeuwige onvergankelijke, verhevene Buiten aan den verren horizon straalden drie, vier vuurtorens als uit een andere wereld Boven hun hoofden waren vele sterren. Voor hen was de zee. m DE ONLUSTEN IN IN DIE HET WETSVOORSTEL VAN DEN HEER CRAMER DE AANNEMING DOOR DEN VOLKSRAAD ONTRADEN Bij den voorzitter van de Tweede Kamer is een schrijven ingekomen van den voorzitter van den Volksraad, houdende medcdeeling, dat do Volksraad met 44—5 stemmen besloten heeft dc aanneming van het voorstel van wet van den heer Cromer c.s. tot het instellen van een onderzoek door den Volksraad naar de oor* zaken van dc onlusten, die in November 1926 en in Januari 1927 in Nederlandsch-Indië heb* ben plaats gehad, tc ontraden. SYNODE HERV. KERK DERDE EN VIERDE ZITTING III. In de voortgezette vergadering der Synode van Vrijdag werd allereerst het grostal opge maakt voor leden der Synodale Commissie. Dr G. J Weylond en Ds. D. Zoete werden ge kozen als primus en secundus-lid van het al gemeen College van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen der Herv. Gemeenten in Nederland. Ir. G. W. E. van Voorst van Beest werd herkozen als lid van den Raad van Beheer voor de predikontstracte- menten en Mr H J. M. Tijssens als lid van den Raad van Beroep. i Verschillende aangelegenheden van finan- cieelen aard werden hierna in tegenwoordig heid van den quaestor-generaal afgedaan, ter wijl in de middagzitting de aangelegenheden betreffende de Algcmeene Kus, het Hulppcn- sioenfends voor emeriti-predikanten, het fonds voor het Hooier Onderwijs cn de zaken be treffende het Studiefonds werden afgehandeld. De Synode vereenigde zich met de voordrach ten ter toewijzing. Bij de behandeling van de zaken der Generale Kas werden tevens diverse aanvragen betreffende deze kas afgehandeld. Voor uitkeering is beschikbaar 66.658. Ook de zaak van het fonds voor het Synodegebouw en de voordrachten van toe- en afwijzing wer den behandeld, waarna de zitting lot Zaterdag morgen 10 uur werd verdaagd. IV. In de zitting van Zaterdag werden de fond sen van verschillenden aard behandeld. Zij zijn b-stemd voor dc kerken der Waldenzen, de Hervormde Gemeente tc Assweiler, de Her vormde Kerken in Lithauen en voor do behar tiging van de godsdienstige belangen van Her vormde Nederlanders in het buitenlan'd. Aan. den heer J. P. Guépin, trésorier du Comité Vnndois des Eglises Wallonnes, werd 337.50 gezonden aan den heer G Egly te Struih TI 5. Voor Lithauen bedroeg het saldo f 407.50 De kas tot behartiging van de gods dienstige belangen enz. ontving aan giften en bijdragen f 2357 T5, een veel 1e gering be drag, om aan de eischen die het werk bepaal delijk in Duitschland sfelt, te voldoen. Het sa laris van den voorganger te Duisburg, de sub sidie voor den Evangelieorbeid ie Gronau, tö Kleef, Ie Emmerik, te Schönimgsdorf en elders moeten uit die kos worden gevonden. Het to taal der uitgaven bedroeg ruim 6000 Nog eenige andere financieele aangelegen heden, betrekking hebbende op wijziging von quota en betaling van contributie voor de Alg. Wed. cn Weezenbeurs, werden behandeld. Aart de firma Koch en Knuttel te Gouda weTd een subsidie van f 500 toegestaan voor de uitgaaf 1927 van het Kcrkeiijk (Van Alphen's) Hand boek. De quaestor-generaal rapporteert over de kleine toelagen uit het fonds Noodl. Kerken en Personen aan personen en gemeenten. Voor gemeenten wordt (aan kleine toelagen) f 6810, voor personen 2640 beschikt, terwijl 100 voor de Waldenzen werd bestemd. Nadat de staten van de Algcmeene Kas, het Studiefonds en dc Generale Kas zijn goedge keurd, is het financieel gedeelte, althans voor- loopig, afgehandeld. De president dankt mr. S. J. Hogerzeil voor zijn tegenwoordigheid en sloot de zitting. 1 Zij leunde tegen het hek en tuurde voor ziclj irit „En wat wilt u nu beginnen vroeg zij. „Nu vraagt u mij te veel. Misschien blijf ik bij madame Leonie Verschrikt haaide Gloria adem. Haar lip pen persten tezamen. Hij lachte. „Maar maarZij geeft mij mijn werk, mijn inkomsten Ik ben door haar zaak aan gesteld Ziet u eens hier, mevrouw Sains bury, toen ik het verdrag van uw vader iri horden kreeg, dacht ik een oogen blik dat zo\l iets voor mij geweest zijn. Hoe zou het zijn, als ik voor belooning een mooie, waardigei plaatsing kon vragen Hier of daar buiten- Met veel werk, veel vrijheid Maal] ik heb het opgegeven ik ben ten gronde ge* gaan vijf jaar daarginds aan de Aziati sche kust ik ben een zwerver gc* worden Gloria Sainsbury wendde zich tot hem. Zij zag hem recht in het gelaat. „Ik geloof dat het heel goed gezien is, dat: u een vrouw zocht tot chef. Maar madame Leonie is niet diegene, die u noodig hebt. Ik zou een andere chef voor u weten Zij glimlachte lachte. „Gloria stamelde James Wood, „Glorial leidt mij niet in verzoeking 1 Met mij Glorie dat is dat is „Noemt men mij niet de wilde hertogin Dus. Hebt gij eenig verstand van een paardestoeterij „Ik heb zelf indertijd een stoeterij gehad, een beroemde stoeterij." Zijn oogen verhel derden toen hij dat zeide. {Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5