i'Tg-g no.g» AMERSFOORTSCH DAGBLAD „DE eemlander" a TWEEDE BLAD. DE MAASPUT BIJ GRAVE FEUILLETON. Wie is Edmund Gray? DE INDUSTRIEELE EIGENDOM DE DEMPING DER ZUIDERZEE HET WEER IN JULI TE WEINIG ZONNESCHIJN ZIJN VERLOOFDE DOOD GESCHOTEN? EEN ONGELUKSWEEK TE OEGSTGEEST VOL WATER GELOOPEN DE GEMIDDELDE DIEPTE 5 METER Men schrijft aan de N.R.Ct. dato gisteren: Hedenavond is de Maasstuwput te Grave lang (West-Oost) ongeveer TOO M. en breed (Zuid-Noord) pl.m. 50 M. onverwachts vol wa ter gekomen met een gemiddelde diepte van 5 M. Deze afkuiping van de Zuidelijke helft van de Maas ter plaatse van de Maasbrug wordt aan den Noordelijken kant gedeeltelijk be grensd door den stroompijler, welke midden in de rivier is gebouwd en langs den Zuidelijken kant door den oeverpjjler. Aan den bovenstroomschen kant van den stroompijler nu, daar, waar de door de firma Christiani en Nielsen uit 's-Gravenhage aan- gt brachten domwand (loopende Oost-West) aansluit aan een stukje reeds bestaandon dam- wand (loopende Zuid-Noord) is het Maaswa ter onder dit laatst genoemd stukje damwand Zuid-Noord heen geperst, om vervolgens den ook reeds bestaanden damwand loopende vlak langs den Zuidelijken kant van den stroompij ler over een lengte van pl.m. 5 M. tc verdu wen en vervolgens den put onder water te zet ten. Met man en macht heeft men, toen de af wijking ontdekt werd de pompen en andere machinerieën zooveel mogelijk nog uit den stuwput gehaald. Hedenavond elf uur was men onder leiding ven den ingenieur van den rijkswaterstaat Moltzer en den tcchnischen ambtenaar Zijl man nog met ruim honderd man bezig om cp het boven beschreven punt van den damwand zakken met zond en grint (aangevoerd met bakken, gesleept door een stoomboot) aan den rivierkant te storten om het onder den damwand heenstroomen van het Maaswater te stuiten. Men zou met dit werk doorgaan totdat men resultaat had bereikt. Met een paar pompen bleef men nog door gaan met de bovenbema- ünPf. Juist gisteren had de firma Christian]' en Nielsen reeds TIO man ontslagen, omdat men reeds zoo ver met het werk gevorderd was. dot men berekende, met minder werkvolk doorwerkende, toch op tijd klaar te zijn. In den nacht van Zaterdag on Zondag ten 2 ure, toen men bemerkte dat het water in den Maasstuwput niet hooger werd, heeft men het storten van zakken met zand en grint op het bedreigde Dunt gestookt. Dit werk is geschied onder leiding van den Rijkswaterstaat, daar het niet den damwand gold van de firma Christians en Nielsen te 's-Gravenhoge Men heeft wel gebtuik gemaakt van het personeel van deze firma. Sedert vannacht 2 uur is reeds meer dan I M. water uit den put gepompt. Hedenavond werkt men al weer met 6 pompen. Wanneer de put weer droog zal zijn, is nog niet te zeggen, daar de tegendruk van het water in den put bij het lager worden van dat water steeds minder wordt. Morgenavond zal men echter den toestand beter kunnen bevoordeelen, van dit zeer be langrijke waterwerk in ons land. EEN HOTELRAT GEARRESTEERD. De Rottendamsche politie heeft de hand kun nen leggen op een brutale hotelrat. In verschil- I nde hotels en logementen waar de man lo geerde werden door hem allerlei voorwerpen van waarde gestolen. In restaurant Wolf aan den Stationsweg aldaar brak hij s nachts een bureau open, en stol een geldkistje. De hotel- dief had evenwel geen succes, want 's avonds te voren had de hotelhouder het geld eruit ge nomen. In een hotel in de binnenstad bracht hij een bezoek aan het kantoortje en juist toen hij zich verwijderde en het hotel wilde ver loten, werd de diefstal ontdekt. Men waar schuwde de politie en hield de uitgangen ge sloten. In een kost werd de man later terug gevonden. Het bleek te zijn de 23-jarige C. J. N., een Belgisch handelsreiziger. Uit het on derzoek is komen vast tc staan, dat hij meer dere hoteldiefstallen op zijn geweten heeft. De grootste fout, die men bij de opvoeding maakt, is dat men dc kinderen niet leert zelf standig te denken. LESSING. Geautoriseerde vei taling naar het Engelsch van WALTER BESANT. dooi Mej. E. HGOGEWERF. 6 - „Zeker", sprak ze, „wat je mij daar vertelt, Atheïsten, kan ik haast niet gelooven. Mr. Dering zou die jou beschuldigen van zóó ietsl Het is onmogeliikl" „Ik wou, dat het onmogelijk wasl Hij be schuldigt mij, dot ik die chèque van zeven honderd twintig pond gestolen heb. Hij zegt, dat, toen ik veertien dagen geleden bij hem op hét kantoor werkte, ik een chèquc-bock uit zijn safe nam, zijn handschrift 'vervalschte op een chèque en het boek weer op z'n plaats legde. Dit beweert hij. Noemt u dit nu een beschuldiging of niet?" „Zeker. Als hij dit zegt. Maar hoe kan hij dit nu zeggen: hij, die altijd zoo voorzichtig, zoo precies is. Ik ga onmiddellijk naar Lincoln's Inn, de zaak onderzoeken Beste jongen, kal meer toch wat! Er is er moet een vreesclijke vergissing in 't spel zijn". Ze ging onverwijld en had een lang onder houd met den notaris. Mr. Dering was blijkbaar zeer ontsteld door het gebeurde. Hij ontving haar niet, zooals zijn cliënten dit van hem gewoon warenin zijn armstoel zittend. Hij schoof den stoel weg en stond met de hand op de leuning, een lange, slanke, rechte gedaante, grijs van haar, streng van gelaat. De uitdrukking daarvan was niet bepaald, om de moeder gerust te stellen „Ik heb, voorwaar, Athelston niet beschul digd", sprak hij. „Het is echter een waarheid, dat hier een diefstal heeft plaats gehad en wel van een groote som gelds; niet meer of minder dan zeven honderd en twintig pond „Maar wat heeft dat met mijn zoon tc ma ken?" „We hebben een voorloopig onderzoek in gesteld. Ik zal voor u doen, mrs. Arundel, wat ik voor uw zoon deed en u begrijpt zelve wel, hoe hij met dit onderzoek in verband moet staan". Koud en zakelijk, zonder bijvoeging van eigen oordeel, ging rrr Deiïnsf voort met het meedeelen van de feiten. Intusschen voelde mrs. Arundel zich hoe langer hoe meer be klemd. En, tegen dat hij klaar was met zijn betoog, was zij wel zoo goed als zeker van de schuld van haar zoon. „Ik achtte het 't best", ging hij voort, „hem onmiddellijk de feiten mee tc declen. Is hij onschuldig, dacht ik, dan zal hij des te beter in staat wezen, zijn onschuld te dragen en misschien den schuldige te vinden. Is hij schuldig, dan kon hij, mogelijk, tot bekentenis, of teruggave, gebracht worden De feiten betreffende chequeboek en safe zijn heel duide lijk. Ik ben zeker, dat de safe met geen anderen sleutel is opengemaa't. De eenigen, voor wie ze openstond, zijn Checkley en uw zoon, Atbclstan. En Checkley kan het niet gedaan hebben; dit is ten eenenmele onmogelijk!" Mrs. Arundel kreunde: „Verschrikkelijk is het" „Intusschen dragen de banknoten een num mer. Verdere uitgifte is stopgezet. Dus zullen we den schuldige door middel van dit bank papier nog wel vinden." „Mr. Dering," mrs. Arundel stond op en legde haar hand nu op de zijne „u is een heel oud vriend. Vertelt u mij eens, als die ongelukkige jongen nu hier weggaat, als hij teruggeeft, hetgeen nog over is van het geld; als ik de rest bijpas, zal er dan verder ge volg gegeven worden aan de zaak?" „Hij zou een zware misdaad hebben bedreven, maarals hij bekent en teruggeeft, dan zullen we nog eens zien." Mrs. Arundel reed weer naar huis. Zij voor zich voelde zich droevig overtuigd, dat haar zoon, haar eenige zoon, en geen ander, de schuldige moest wezen. Ze kende het vertrek van mr. Dering zeei goed, ze had daar wv;l honderd malen gezeten, ze kende de safe, ze kende ouwen Checkley. Ze vatte ook het ten eenenmale onwaarschijnlijke, dat de oude klerk zoo iets zou gedaan hebben. Ze wist evenzeer, aan welke verleidingen een jonge man in Lon den blootstaat. Ze zag wat haar raadsman er van dacht, en ze k o n wel niet anders dan tot de slotsom geraken, dat haar zoon en geen ander het misdrijf moest gepleegd hebben. Ze zag zelfs, hoe hij het gedaan had, ze zag den schichtigen blik, terwijl mr Dering met den rug naar hem toe stond; ze zag het wegpakken van het chèque-boek, het snelle weer op z'n plaats zetten. Vrouwen met een minder scherp doorzicht zouden het verschrikkelijke niet zoo gauw heb ben kunnen gelooven Op hoe schaamtevolle wijze werd al haar hoop vernietigd op een mooie loopbaan voor haar jongen. Voor het oogenblik bleef er niets anders DE BESCHERMING EEN WETSONTWERP INGEDIEND Een wetsontwerp is ingediend tot goedkeu ring van een verdrag en enkele overeenkom sten tot bescherming van den industrieelen eigendom van 6 November 1925. Dc memorie van toelichting wijst erop, dot ter gelegenheid van de in October/November 1925 te 's Gravenhagc gehouden conferentie der „Union internationale pour la protection de la propriété indusfrielle" o.a. eenc nadere herziening is tot stand gekomen van het tus- schep. verschillende landen, waaronder ook Ne derland, gesloten Unieverdrag van Parijs van 20 Maart 1883 tot bescherming van den indus trieelen eigendom, zoomede van de schikking van Madrid van 14 April 1891, betreffende de internationale inschrijving van fabrieks- of handelsmerken, beide laatstelijk herzien te Washington op 2 Juni 1911. Behalve tot eene belangrijke herziening van de bestaande regelingen, heeft zij geleid lot de totstandkoming cener nieuwe schikking, uit vloeisel van een door de vorige conferentie te Washington uitgesproken wensch, dat gepoogd zou worden ook op het gebied van dc be scherming van teckeningen en modellen van nijverheid tot eene internationale schikking te komen. Deze overeenkomst werd ter confe rentie door de vertegenwoordigers van een elf tal bij de Unie aangesloten landen, onder welke ook Nederland, onderteekend. Alvorens tot ratificatie van deze herziene regelingen en van de nieuw tot stand gekomen schikking van 's Gravenhage, kan worden over gegaan, behooren deze de goedkeuring der Sta- ten-Generaal. Tot het verkrijgen dier goedkeu ring strekt het aangeboden wetsontwerp. Vermeld zij nog, dat het herziene Uniever drag niet namens de regeeringen van de Unie- landen Bulgarije, Griekenland, Letland, Luxem burg, Roemenië en Turkije, die voor het mee- rendeel niet ter conferentie vertegenwoordigd waren, werd onderteekend. Ten aanzien van deze landen blijft derhalve, zoolang geen toe treding hunnerzijds tot het herziene verdrag heeft plaats gehad, de regeling van vóór de her ziening van kracht. Eenzelfde opmerking geldt voor wat de schikking van Madrid betreffende dc internationale inschrijving van fabrieks- of handelsmerken aangaat, ten aanzien van de landen Luxemburg, Roemenië en Turkije. Ten aanzien van de schikking van 's Graven hage betreffende het internationaal depót van teekeningen of modellen van nijverheid wordt het volgende opgemerkt: In hoofdzaak bepaalt deze schikking er zich toe de mogelijkheid te openen van bescherming door een internationaal depót, dat, in tegen* stelling met de regeling ter zake van de inter nationale inschrijving van merken, niet op een nationaal depót steunt, doch geheel onafhanke lijk is. Het depót schept dan ook geen rech ten, doch is uitsluitend bestemd om het bewijs te vergemakkelijken van het vaderschap der ge deponeerde voorwerpen. Verplichtingen vloeien uit het depót nagenoeg niet voort, terwijl de daaraan verbonden formaliteiten en kosten uiterst gering zijn. Uitdrukkelijk is bepaald, dat elk land vrij is een verdere bescherming te verleenen en dat de bepalingen der schikking het recht van den nationalen wetgever om daarbij van de regeling der herziene Bcrner Conventie van 1908 voor de bescherming van letterkundige en kunstwer ken gebri*'*1' m"1 rW rantast DE ZEE IS GEVAARLIJK! Een waarschuwing. Het baden in zee zonder toezicht heeft gis teren weer bijna eenige slachtoffers geeischt. A. W. uit de Zoutmanstiaat te den Haag, waagde zich te ver in zee en werd bewuste loos aan den kant gebracht door zekeren S., wonende te Rotterdam, mej. H. S. uit dc Heemskerkstraat te den Haag werd bewusteloos op het droge gebracht door B. uit de Kritzin- gerstraat aldaar en mej. N. v. t H. uit Rotter dam onderging hetzelfde lot. Deze onvoorzich tige zwemster werd achterhaald door haar 15- jarigen broer, die ook al spoedig in levens gevaar verkeerde. Beiden werden door omstan ders gered. Al deze slachtoffers konden ten slotte nog bijgebracht worden door kunstmatige ademhaling. NIEUWS VAN DEN PROEFPOLDER BINNEN ENKELE WEKEN GRONDMONSTERS Naar wij vernemen, zoo lezen wij in het Hbld., zal reeds zéér binnenkort, nJ. onmid dellijk nadat het zeewater zal zijn afgemalen, in den Andijkschen proefpolder der Zuider zeewerken een begin worden gemaakt met het nemen van talrijke grondmonsters, zulks on der leiding van dr Hissink, directeur van het Bodemkundig Instituut te Groningen. Deze monsters zullen onderzocht worden op mechanische samenstelling en tevens op plan- tenvoedende stoffen, zooals prof. Van Bemm®- len indertijd heeft gedaan voor de gronden der IJpoldcrs. Bovendien zal een bacteriologisch onder zoek worden verricht, echter niet slechts van de monsters uit den proefpolder, doch in ver gelijking met (begroeide) kwelders en schor ren. (niet-begroeide) ingedijkte slikken en ten slotte zal een vergelijking worden gemaakt mot verschillende in cultuur zijnde gronden. Op grond van de resultaten dezer onder zoekingen zal dan een geologische kaart wor den opgemaakt, waarna indeeling van het 40 bunder groote terrein in strooken zal volgen. Wij vernemen voorts, dat men hoopt, nog dezen herfst met de verkaveling van den polder gereed te komen. In landbouwkundige kringen is men de ver wachting toegedaan, dat de ervaring in den proofpolder zal leiden tot de conclusie, dat diepe, open begreppeling op de Zuiderzeegron- den als een noodzakelijk kwaad moet worden beschouwd. Natuurlijk zal men om velerlei redenen, o.a. machinale bewerking, trachten het zonder deze te stellen, doch de verwachtingen omtrent die mogelijkheid zijn niet hoog ge spannen. Verder heerscht in sommige kringen de ver wachting, dat groenmaken met gras en klavci een waardevol middel zal zijn tot in cultuur- brenging; de grond krijgt dan rust, terwijl on kruidvorming en structuurbedcrf voorkomen worden. Vóór alles zal rekening gehouden moeten met de conclusie, welke uit vroegere in diltuur- brenging van zoute gronden kan worden ge trokken, nJ. onvoldoende ontwatering en te vroeg begonnen. Als leider der landbouwkundige onderzoekin gen in den proefpolder zal fungeeren ir. W. A. Bosma. Ten slotte vernemen wij, dat waarschijnlijk ook in den proefpolder zelfs een laboratorium voor grondonderzoek zal worden gevestigd, zoodot niet alle monsters naar Groningen ge zonden behoeven te worden. TRAGISCH ONGEVAL. In de woning van D. O. aan de Brouwer» straat te Rotterdam speelden eenige kinderen met een bal. Deze kwam terecht op een kan kokende koffie met het gevolg, dat de kan om viel. Een meisje van 6 maanden, dochtertje van den heer O., dat op den grond zat te spelen, kreeg den inhoud over zich heen. Met ernstige brand wónden bedekt werd de kleine naar het ziekenhuis overgebracht en overleed daar en kele uren later. GEVOLGEN VAN DE HITTE. De 19-jarige T. V. speelde te Rotterdam Zaterdagavond voor de eerste maal in een voet bal-elftal mee. Vermoedelijk is hij d^or de warmte bevangen want plotseling zakte V. in elkaar en voor zijn medespelers hem in de kleedkamer hadden gedragen was hij reeds overleden. MOTORONGEVAL. Zondagmorgen omstreeks 11 uur is de motor rijder de heer Van Raamsdonk, uit Amsterdam, op den Muiderstreatweg bij de brug van het Merwedekanaal, toen hij voor een weirijder wilde uitwijken, met zijn motor tegen de straat geslingerd. Per autobrancard van Esser Zieken- vervoer is de heer Van Raamsdonk, die vrij ernstig gekwetst werd, naar het Burgerzieken huis te Amsterdam vervoerd, waar hij ter ver pleging is opgenomen Gemiddeld over de 5 hoofdstations was de ochtcndtemperatuur 0.2 Gr. C. te laag. Zij was 1 Gr. te hoog in de eerste decade. 1)4 Gr. te laag in de tweede en normaal in de derde. De grootste afwijkingen kwamen voor op^ dc 5de en 19de, resp. 4)4 Gr. boven en 3)4 Gr. beneden normaal. De gemiddelde maximum-temperatuur was normaal, de ge middelde minimum-temperatuur was 1)4 Gr. boven normaal tengevolge van de sterke be wolking. Do regenval was onregelmatig verdeeld, in Noord- en Zuid-Holland, Utrecht en Gelder land 10 tot 25 beneden normaal, daarente gen in Groningen en Zeeland,50 in Noord- Brabant en Limburg 10 tot 15 boven nor maal. Jn De Bilt werden 144 uren zonneschijn waargenomen, tegen 196 normaal. 13 ONGELUKKEN IN EEN WEEK In de gemeente Oegstgeest bij Leiden zijn in de afgeloopen week niet minder dan 13 onge lukken gebeurd, waarvan 3 gisteren plaats vonden. Zaterdagavond ongeveer 7 uur moest dc hcei Gooszen uit Rotterdam met zijn auto, waarin ook twee dames gezeten waren, op den Rijns- burgerweg en nabij de Duifhuislaan te Oegst geest in een bocht uitwijken voor een van de tegenovergestelde richting komenden auto. Hij kwam daarbij in een hoop grind terecht, waar door hij zijn stuur niet meer moester was et« tegen een telefoonpaal opreed. Dc twee inzitten de dames werden zwaar gewond. De auto werd geheel vernield. De inzittenden van den anderen auto hebben assistentie Verleend. Door de Eerste Hulp Dienst uit Leiden zijn de gewonden naar het Diaconessenhuis aldaar overgebracht. Ongeveer op denzelfden tijd kwam de drie* jarige jongen P, B., wonende aan den Duin straatweg te Oegstgeest, die voor de deur aan het spelen was, met de stoomtram, die pal voor de deur loopt, in aanraking. Door de politie te Oegstgeest werd het knaapje per auto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Dc machi nist van dc tram had van het ongeluk niets be merkt. VERKEERSONGEVALLEN BIJ ENSCHEDE. Gisteravond en vannacht hebben nabij En schedé enkele ernstige verkeersongevallen plaats gehad. Op den Hengeloschestraetweg is de motorrijder v. D. in botsing gekomen met een wielrijder, v. D. werd zwaar gewond naar het ziekenhuis overgebracht. Zijn benedenkaak was versplinterd en zijn bovenkaak gebroken. Zijn echtgenoote, die op dc duo zat, liep enkele lichte kwetsuren 6p. In de Deumingerstraat is de motorrijder R. uit Lonneker, wiens beide kinderen op de duo zitting zaten, tegen een auto opgereden. R. werd ernstig gewond. De kinderen liepen slechts ontvellingen en schrammen op. Op den Hengeloscheweg is de wielrijdstet W. gevallen en door een passcorende auto overreden. Met gebroken beenen en ernstige kneuzifjen werd zij naar het ziekenhuis over gebracht. Op den Haaxbergscheweg is een motorrijder uit Haaxbergen tegen een boerenwagen opge reden. Met inv/er Jige kneuzingen en een ge broken knieschijf is hij in het ziekenhuis op genomen. VERDRONKEN. Met andere jongens was de 10-jarige W. G. wonende aan het Broersveld te Schiedam gaan zwemmen, in een der bassins van den voormoligen watertoren aan de Twee-Stedon- straa.t te Rotterdam. Plotseling verdween do jongen in de diepte en kwam niet meer bo ven. Toen hulp gehaald was en de knaap weer op den wal was gebracht bleken de levens geesten reeds geweken. over, dan den jongen' man eerst tot bekentenis te brengen en hem dan hier weg te krijgen. Toen zij thuiskwam, was hij kalm, maar nóg sprekende over de zaak: hij zou wachten, tot de ware man ontdekt was en dan zou de oude heer Dering wel anders praten. Binnen een paar dagen zou de zaak zeker in orde komen. Daar twijfelde hij geen oogenblik aan. Hij was overtuigd, dat het Checkley was; die oude schurk I Niet, dat die het alleen gedaan zou hebben. Maar hij had natuurlijk medeplichtigen. Zijn deelname in den diefstal bestond waarschijnlijk daarin, dat hij het chèque-boek genomen en het den anderen in handen gespeeld had. „Wel moeder?" vroeg Atheïsten. Zijn moeder ging zitten, er bleek en ellendig uitziend. „Moeder!" riep Hilda. „Toe! Wat zegt mr. Dering?" „Hij beschuldigt hem," antwoordde zij, op harden, stroeven toon. Maar „Maar wat „Hij heeft mij alles en alles verteldl" Ze barstte in snikken uit, ofschoon ze anders verachtelijk neerzag op vrouwen die huilen. ,,'f Is verschrikkelijk! Verschrikkelijk! Ongelooflijk! En toch, wat moet ik er van denken? Wat kan ik er van denken? Wat moet een ieder wel denken. Ga jullie weg, meisjes!" Hoewel schoorvoetend, gaven Hilda en Elsie gevolg aan dien wenk. „O, mijn zoonHoe k a n ik het gelooven! En toch, aan den eenen kant een jongen van twee en twintig, bloot gesteld aan alle verzoekingen van het groo'e stadsleven; en aan den anderen kant een klerk van vijftig jaren trouwen diensttijd. En toen de feiten voor je beiden blootgelegd wer den, kalm en bezadigd, vlieg je op en loopt EEN DRAMA TE BERLICUM Zondagavond circa half negen is in de ge meente Berlicum.in een weide aan de zooge naamde Looversche straat gevonden het lijk van het 21-jarig meisje Dina Traa met een schotwond door het oog. Dokter Trug uit Ber- licum verleends de ee:ste geneeskundige h dp, hetgeen echter niet meer kon baten. Pastoor Knaapcn uit Berlicum heeft nog het Heilig Oliesel toegediend. De politie ond^r leiding van den opperwachtmeester uit Den Bosch die het onderzoek leidde, aresteerde nog denzelf den nacht een zekeren V. D. M. tri* Sehijnde!, die, naar men zegt, pl.m. twee jaar met het meisje verloofd was. Hedenmorgen is de ver dachte geconfronteerd op de plaats der mis daad. Hij ontkent tot nu toe alle schuld. Hij verklaarde alleen dat toen hij ter plaatse met zijn verloofde in de weide zat, plotseling een schot haar trof, waardoor zij bewusteloos in elkaar zakte. Het moordwapen, waarschijnlijk een revolver, is nog niet gevonden. jvAN EEN ONGELUK TE WIJTEN Gistermiddag werd het sectie-onderzoek ■verricht op het stoffelijk overschot van de 29-jarige mej. D. Traa uit Berlicum, die naar vermoed werd het slachtoffer was geworden' van een moordaanslag. Het onderzoek had to< resultaat, dat bij bet oog een stuk ven een kogel werd gevonden, waaruit echter riet. viel op te maken uit welk wapen het afkomstig was. De marechaussee heeft toen -een onder* zoek ingesteld op de schietbaan St. Joris, waar cp den avond van het ongeval n>et scherp geschoten is. Vermoedelijk is 't meisje door een ffgedwealden kogel, welke tegen Ket doe! Ïersplinterd werd getroffen. In verbond mat eze vermoedeliike oplossing is C. van Meij5» den, die als verdachte in deze zaak was ge» Ïrresteerd, op last van de Justitie weer fe rijheid gesteld. AUTO-ONGEVAL. 1 Gisteravond is in de Julianalaan te Delft een vrachtauto van den Haagschen kolenhan del, komende uit de richting Rotterdam in volle vaart over den kop geslagen, vermoede lijk tengevolge van een defect aan de vooras. De chauffeur, de heer H. Korcink, alsmede de heer J. Ouwehand, die naast den chauffeur zat, werden uit den wagen over dan weg ge* slingerd. De heer Ouwehand bekwam ver schillende hoofdwonden en ontvellingen aan •handen en voeten. Twee kinderen, die op de auto zaten en eveneens over den weg werden geslingerd wer- den niet noemenswaardig verwond. De chauffeur en de heer Ouwehand weiden per politiebrancard naar het ziekenhuis ver* voerd en daar verbonden. Opname werd ech ter nog niet noodzakelijk geacht. De ernstig beschadigde auto is door een kraanwagen van den heer De Graaf wegge sleept. BOTSING BIJ HET RANGEEREN. Is het station Alkmaar onveilig? Een reiziger in den badtrein naar Bergen, die in een coupé was gezeten, dicht bij de plaats, waar Zaterdag de rangeerder Bos- werd dood gedrukt, deelde aan het HWcL mede, dat iemand van het spoorwegpersoneel, naar h-'j meent een machinist, na het ongeluk tot hem zeide ,/t Verwondert mij niets, dat hier een ongeluk is gebeurd. Drie weken geleden nog heb ik er schriftelijk op gewezen, dat in het station Alkmaar voor de veiligheid niet vol doende gezorgd wordt". Deze zegsman zag het ongeluk aankomen hij zag de locomotief door den verkeerden wisselstand rijden en riep den rangeerder nog toe zich te bergen, maar het was reeds te laat weg, terwijl Checldey, bedaard, het resultaat van het onderzoek blijft afwachten. O jongen P en ze legde haar hand op zijn arm, maar durf de de oogen niet opslaan naar dat schuldig gelaat. „Athelstan, toe, bekend nu en maak nog goed wat er goed te maken valtl Beken, toe mijn jongenl Anders word je nog in hech tenis genomen en gevonnisdl En olDc kan niet zeggen hoe verschrikkelijk allemaal, want die banknoten, die je gewisseld hebt, waren alle genummerd en Athelstan's drift was nu gestegen tot een soort waanzin: „UI" riep hij. „UIMijn eigen Moeder! U gelooft, dat? Neen maar! O, nu worden we allemaal gekl Word ik dan hier uit huis ge jaagd? Nu, ik zal gaan, ik ga alMaar dat zweer ik, nooit, nooit, nooit kom ik weer thuis tot u, mijn eigen moeder, mij vergiffenis komt vragen." Buiten in den hall stonden de zusjes rillende te wachten. „Athelstan!" riep de oudste. „In s hemels naam, wat heb je uitgevoerd?" „Vraag dat maar aan Moeder. Die zal Ket je wel vertellen. Ze schijnt het beter te weten dan ik. Ik ben weggejaagd door mijn eigen Moeder! Ze zegt, dat ik schuldig ben, schuldig aan vervalsching in geschrifte!" „Als ze dat zegt, Athelstan," antwoordde Hilda koud, dan zal ze daar wel haar reden voor hebben. Ze zou je niet wegjagen voor niets Toe, staar me nu niet zoo aan. Bewijs liever je onschuld I" „Wat? Jif ook? O, nu word ik door mijn zusters al evenzeer verjaagd I" (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 5