Hoeveel dozijnen malen hebben wij hi«r. en elders, r.u al pogingen moeten signaleeren om „Mooi Netfor- 9 schoonnog wei door het Departement van Waterstaat!!! Men wil namelijk het landgoed N yen- land" langzaam-maar-noodlot ti g-zeker tot een legendarisch begrip te maken! Onze molens willen ze. vaak burgh op den weg van Haarlem naar Alkmaar, even achter Heilo verwoesten: een zTachter woord is onnoodig, sloopen; trnze» plassen dempen; onze heuvels tot cementfabrieken degradcereu; onze statige lanen J er niet voor. Links: do beide buitenwegen, met belendend houtgewas, die Waterstaat wil doen verdwijnen, kappende vandalen. Tliansjsyeer W9rdt de aandacht gevestigd op een nieuwen aanslag op ons natuur- li 3 Daarnaast: de belendende rechteroever, die zal wor den afgegraven en-rechtstandig beschoeid. De heesters BmUen-opgcruimd worden...„MooiNederland" zal weerden brok Mooi Nederland armer zijn! 't Is deze week feest fp Schiermonnikoog ge weest Het blonde Wadden-eiland heeft namelijk een nieuwen landingssteiger gekregen, waar de postboot voortaan kan aanleggen. Onze foto graaf was tegenwoordig, hij nam" onmiddel lijk na de ingebruikneming, den steiger. Als in zet: burgemeester Van den Berg, graaf Bern- storff, de Duitsche eigenaar van het eiland, en do burgemeestersvrouw. De „Hertog Hendrik" en een aantal onderzeebooten bezochten Kopenhagen tegelijk ftiet den Amerikaan- schen kruiser „Detroit". Ons oorlogsschip in de Deensche haven. Als inzet vice-admiraal Quant, mr. Carsten en de commandant Kayser. De gen. majoor b. d. A. van der Moer, Arts te Laren, vroeger een bekende Amsterdamsche figuur werd Donderdag zeventig jaar. En hiernaast een Afbeelding naar het schilderij van P. Bobeldijk. Van 1G Augustus wordt met het Instructievaartuig „Prins Hendrik' een tocht gemaakt naar Friesland, De tocht staat onder leiding van den heer G. de Jong, directeur van het Onderwijsfonds voor do Binnen vaart. Foto van B. en W. van Sneelc en de deelnemers aan den tocht van het Instructievaartuig .Prins Hendrik", na de ofliciecle ontvangst voor het gemeentehuis van Sneek. V. r. n. L vanaf vierde persoon ojj de eerste rij: Breeuwsma, weth. v. Sneek, F. Blok, weth. P. J. de Hoop, burgem. van Sneek, G. de Jong, dir. Onderwijsfonds v. d. Binnenvaart, Pater R. den Haute /uit Gent, vertegenwoordiger van België). In Bofgen is het nietiwo rijwielpad van de Rijwielpadvereeniging Noord Kennemerlaiid officeel geopend. Een overzicht van het pad dat Ber- gen-Binnen met Bergen aan Zee verbindt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 10