BIEREN SPORTNIEUWS ^tanjeboojh [IMw Naar ieders keuze l*y®J Naar ieders smaak y BROUWEfilJ O'OPANJEBOOHROTTEBOAM HEVIGE BRAND TE BERGEN OP ZOOM EEN MACHINEFABRIEK IN VLAM MEN OPGEGAAN Te Bergen op Zoom heeft Zaterdag een hevige brand gewoed, welke te ongeveer half zes uitbrak in de Machinefabriek van de firma Reemer aan den Haven en zich na een half uur had medegedeeld aan de nabijgelegen opslagplaats van de fiima Marten, alwaar on geveer 200.000 K.G. erwten en boonen waren opgeslagen. De machinefabriek brandde ge heel uit, terwijl de firma Marten voor meer dan 40.000 schade leed. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade wordt door verzekering gedekt. EEN ZELDZAAM JUBILEUM. Drie procuratiehouders jubileeren. Bij de firma Schill en Copodosc, bankiers te den Haag, is Zaterdag een jubileum gevierd, dat wel tot de zeldzame zal behooren. Dc drie procuratiehouders vierden allen een langdurige werkzaamheid bij dc firma. De heer J. E. Post, hoofdboekhouder herdacht eigenlijk ver* leden jaar zijn 40-jarig jubileum, doch door ongesteldheid van den jubilaris is het feest toen niet gevierd. De viering is uitgesteld tot Zaterdag, daar thans de heeren \V. A. Ritter, Te kassier, 40 en de heer H. S. Sybrandy, 2e kassier, 25 jaron op het bankierskantoor der firma werkzaam zijn. De drie jubilarissen zijn per auto van hun woning gehaald en naar het feestelijk versier de kantoor gebracht, waar directie cn perso neel hen wachtten. Temidden van een schat van bloemen hebben eerst de heer R. W. J Schill en daarna de heer Gerard Veth leden der directie het woord gevoerd en in van har telijke waardeering getuigende toespraken na mens directie en personeel het werk der jubi larissen en hun persoon gehuldigd, onder aan bieding van cadeaux. Een der jongere leden van het personeel, de heer C. J. v. d. Weyde, heeft daarna het woord gevoerd daarbij wijzende op de genegenheid van het geheele personeel voor de jubilarissen en mej. M. Matthijsc heeft bloemen aangebo den. De heer W. A. Ritter dankte voor de harte lijke woorden en de geschenken, mede na mens de heeren Post en Sybrandy. In zijn toespraak gaf hij op hartelijke en geestige wijze uiting aan de gevoelens van waardee ring en genegenheid, zich daarbij wendende tot directie, personeel en cliënten. Den gehee- len morgen zijn tal van cliënten en andere be langstellenden gekomen om hun gelukwen- schen aan te bieden. HERINNERING AAN DE RAMP BU ST. SAUVEUR. Een gedenksteen Men heeft gemeend, aldus het Hbld., dat op de plek waar vier jaar geleden op den dertien-» den Augustus een en twintig landgenooten ver ongelukten door het in het ravijn storten esner zware toeristen-auto, een eenvoudig gedenk steen niet misplaatst zou zijn. Door verschil lende omstandigheden is men niet eerder tot de uitvoering van dit plan gekomen, doch vandaag wordt in tegenwoordigheid van te Luz en St. Sauveur toevende Nederlandeis in allen eenvoud het gedenktceken onthuld. De steen is gevat in den herstelden muur, welke de Route de Gavarine aan de zijde der Gave omsluit. Het daarin gebeiteld opschrift luidt vertaald: „Ter herinnering aan een en twintig Neder- landschc toeristen^ leden van de Nederl. Reis- vereeniging en hun Franschen autobestuurder, die te dezer plaatse bij een ongeluk zijn ge dood op 13 Aug. 1923." INDUSTRIEELE VEREENIGING JL C. I. R. I." Men schrijft ons: De Raad van Bestuur der Industrieele Ver eeniging „A. C. I. R. I." te 's Gravenhage heeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten, naar aanleiding van het ter zake door Sir Henry Deterding namens de Koninklijke N«- derlandsche Maatschappij tot Exploitatie vnn Petroleumbronnen in Nederlandsch-Indië in de pers tot het publiek gerichte verzoek, haar leden op te wekken zich te onthouden van het verhondelen of verbruiken van óp onrechtma tige wijze verkregen en in het bijzonder uit Rusland herkomstige petroleum-producten ten einde, dowc het in allen deele gevolg geven aan den oproep, een nationaal en tegelijkertijd ook een bij uitstek internationaal belang te dienen. De Raad van Bestuur voornoemd verklaarde zich bereid ten allen tijde bij gerezen twijfel omtrent de herkomst van petroleum-producten aan zijn leden de meest uitgebreide inlichtingen te verstrekken. HET SPOORWEGONGELUK BIJ DE VINK. Eischen tot vergoeding van onkosten. In de volgende maand 2al bij de rechtbank te 's-Gravenhage in behandeling komen een eisch tot terugbetaling van gemaakte onkosten, die een der slachtoffers van het spoorwegonge luk van de Vink bij de spoorwegdirectie heeft ingediend. De directie heeft aangeboden van deze rekening twee vijfde deel te vergoeden, waarmede de belanghebbenden geen genoégen willen nemen DE VLEESCHACCIJNS AFSCHAFFING VERZOCHT ADRES DER LANDBOUW ORGANISATIES Do drie centrale landbouworganisaties (het Kon- Nederl. Landbouw-Comité, de R. K. Ne derl. Boeren- en Tuindcrsbond en dc Chr. Boe ren- en Tuindersbond) hebben aan den minister van financiën verzocht het daarheen te willen leider., dat overgegaan wordt tot afschaffing van den accijns op het geslacht. De Nederlandschc veeteelt, schrijven adres santen, verkeert in moeilijke omstandigheden, en dcarmce samenhangend de vee- vleesr.h- handel, in het kort allen, die bij dc Neder- ladsche vee- en vleeschproductie betrokken zijn. De belemmeringen, aan den uitvoer van Ne- aerlendsch vee, levend en geslacht, door het buitenland in toenemende mate in den weg ge legd, hetzij om redenen van protectionistischen hetzij om die van sanitairen aard, hebben de Nederlandsche veeteelt zwaar getroffen. Adr. twijfelen niet, of alle redelijke middelen, die kunnen leiden tot een verbetering in dezen toe stand, zullen gaarne door de regeering worden aangewend, gelijk ook elk voorstel dienaan gaande een bereidwillig oor zal vinden. De afschaffing van den accijns op het ge slacht nu, is volgens adr., een der middelen die tot het beoogde doel kunnen leiden Gaarne ge ven zij toe, dat hiermede een niet onbelangrijk offer van 's rijks schatkist wordt gevraagd Volgens.de hun ten dienste staande gegevens, beliep de opbrengst van dezen accijns in de laatste jaren ruim 9.000.000. Ongetwijfeld is dat een belangrijke bate voor 's rijks midde len. Toch valt al dadelijk op, dat dit bedrag bij afschaffing van den bedoelden accijns niet volledig door den schatkist zal worden ge derfd; immers zijn dc perceptie-kosten, aan de ze accijns 'verbonden, niet gering. De aangifte van de waarde van elk slachtdier wordt door persoonlijke bezichtiging van een ambtenaar geverifieerd. En voorts levert ook het in ge bruik zijnde z.g. benaderingssystccm geen voor- deelig saldo op, naar verluidt. Het is dus dui delijk dat het netto-provenu van dezen ac cijns niet is gelijk te stellen met dc opbrengst hierboven genoemd, doch aanmerkelijk lager is Voorts komt bij afschaffing het inlandsche vlcesch meer binnen het bereik van brcedere lagen van het Nederlandschc volk, dan tot heden het geval was. Immers drukt deze ac cijns het meest op het z.g. grof vleesch (vlcesch van tweede en derde kwaliteit); het deel van het Nederlandschc volk dat op het ge bruik hiervan is aangewezen, is tot heden een belangrijk consument van het ingevoerde be vroren buitenlandsch rund- of kalfsvleesch. Het laat zich aanzien dat bij afschaffing van den accijns op het geslacht de Nederlandschc pro ductie zich meer op de teelt van dit grof vleesch zal richten, ook mede in verband met dc belemmering van den uitvoer van het fijne vleesch. En voorts is allerminst uitgesloten, dat de prijs van het ingevoerde bevroren vleesch zal daler met het oog op het behoud van Neder- landsch afzetgebied van dit product. Mocht het laatste inderdaad plaats vinden, dan zal zich een verschuiving van den cor.sumentenkring van dit product naar beneden voordoen, die zeker door ieder zal worden toegejuicht en die ook niet nadeelig is voor 's rijks schatkist. LEGER EN VLOOT. Mutaties. De luitenant ter zee Iste klasse C. E. L. Hal- frich is met ingang van 15 Augustus a.s. ont heven van de betrekking van leeraar aan de Hoogere Marine Krijgsschool en geplaatst bij den afbouw der torpedobootjagevs. welke bij Burgerhout's Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam in aanbouw zijn. De luitenant ter zee Iste klasse P. Post Uiter- mcer is met ingang van 15 Augustus a.s be last met de betrekking van leeraar aan de Hoogere Marine Krijgsschool. DE DROOGMAKING DER ZUIDERZEE. De proefpolder nagenoeg gereed. De bedijking van den proefpolder der Zui derzeewerken te Andijk is thans grootendeels voltooid, terwijl met het droogmalen van don polder een aanvang is gemaakt. Verwacht mag worden, dat de polder binnen enkele weken zal zijn drooggemalen en met het stich ten der bedrijfsgebouwen een aanvang zal kunnen worden gemèakt. Door de met het oog op den proefpolder, onder voorzitterschap van dr. H. J. Lovink ingestelde commissie van advies werden be reids een aantal maatregelen voorbereid, waardoor de te nemen proefnemingen zullen kunnen aanvangen zoodra de gronden droog zullen zijn. De eerste uit te voeren onder zoekingen zullen vooral van bodemkundigen aard zijn. In de op 9 Augustus j.l. gehouden verga dering van commissie van advies werd uit een zeer groot aantal sollicitanten, welke zich daarvoor hadden aangemeld, tot bedrijfsboer van den proefpolder benoemd de heer A. Langereis te Anna Paulowna. HOTELBRAND TE BERLIKUM. Zaterdagnacht is tengevolge van hooibroei het grooie hotel Fokkinga 1e Berlikum (Fr.) totaal afgebrand. De bewoners konden zich ternauwernood, in nochtkleeren gehuld, in vei ligheid stellen.' Behalve een kistje met geld waardige papieren, dat de heer Fokkinga in de haast wist te grijpen, is alles door de geweldige vuurzee verteerd. Een kostbare hengst van de vereeniging Friesland's Noord Westhoek is in de vlammen omgekomen. Even na het uitbreken van den brand, draai de, tijdens een hevige regenbui, de wind om en toen stond spoedig ook de belendende boer derij van J. van Tuinen in lichte laaiede groote schuur met 50 voer hooi, landbouwge reedschappen enz. is totaal afgebrand. De brandweer kon een gedeelte der behuizing voor het vuur vrijwaren van den inboedel is het meeste gereld. Een aangrenzende smederij heeft geducht waterschade geleden. Gebouwen en inboedel waren verzekerd (het hotel bij de Maatschappij Utrecht), het hooi van Tuinen echter niet. DE GASDIRECTEUR TE WEESP GESCHORST NA ZEVEN UUR VERGADEREN VAN DER STEL IN DE RAADSZAAL Nader wordt uit Weesp gemeld In de raadszitting met gesloten deuren, wel ke van kwart over 3 tot kwart voor 10 onaf gebroken duurde, zijn de handelingen van den diiocteur der gasfabriek, tevens administrateur van het gemeentelijk elcctriciteitsbcdrijf, aan strenge critiek onderworpen. Ter vergadering was eveneens aanwezig de heer v. d. Stel, de schrijver van de artikelenreeks in een der bla den, waarin de gesties van sommige gasdircc- teuren behandeld werden. De verklaringen door den heer v. d. Stel afgelegd waren zóó compromitteerend en overrompelend voor den heer Leffef, die ook ter vergadering gehoord werd, dat deze op een gegeven oogenblik een hevigen zenuwtoeval kreeg. De besprekingen droegen soms een heftig karakter; dat de verschillende onthullingen op de raadsleden, van wie een deel steeds nog in den goeden trouw van den directeur ge loofd had, grooten indruk maakten, ligt voor dc hand. Na afloop der raadsvergadering, be sloten B. en W den heer Leffef als gasdirec»* teur van het electriciteitsbedrijf voor den tijd van een maand te schorsen. Door den heer Leffef was verzekerd, dat hij den heer v. d. Stel nimmer gesproken had, dat hij ook niet de uitdrukking gebezigd kon hebben, welke hem door den schrijver der ar tikelenreeks in den mond was gelegd. De heer v. d. Stel verklaarde, dat hij met den heer Leffef meerdere malen in Amsterdamsche res taurants ontmoetingen had gehad. Bij een dier gelegenheden had dc Weesper-Gasdirecteur zelfs verklaard „Ik exploiteer de gasfabriek voor mijzelfdat moesten ze allemaal doen". VEREEN. TOT BEVORDERING DER DANSKUNST. Congres te Amsterdam. Van 8 tot en met II Augustus werd te Am sterdam in het paviljoen „Vondelpark." dc 55ste algemeene jaurlüksche vergadering van bovenstaande vereeniging, sinds 1920 onder dezen naam bestaande, gehouden. De in 1872 opgerichte „Nederlandsche Dansonderwijzers Vereeniging" en de zich daarverc in 1906 af gescheiden leden (liet Nederlandsch Danson derwijzers Genootschap) hereenïgden zich n.l. ender den nieuwen naam. De voorzitter, de heer Simon Martin tc Haarlem, memoreerde in enkele korte woor den de stichting dezer eerste Nederlandschc dansonderwijzersorganisatie in het jaar 1872 door den toentertijd te Groningen woonachti gen „stadsdansmcester", den heer Bekkcr. Na vele ups en downs te hebben meegemaakt ge durende dc 55 jaar van baar bestaan, bloeit thans de vereeniging weer in sterke mate. Zij wordt in binnen- en buitenland als de voor naamste vakvereeniging beschouwd, welker leden zich een eerste plaats in vak- en leer lingenkringen hebben verworven. Na verschillende huishoudelijke zaken te hebben behandeld, waarbij o.a. de aftredende bestuursleden werden herkozen, werd over* gegaan tot instudeering der verschillende nieu we dansen en dansvariaties door de beide af gevaardigden naar de wereldcongressen te Londen en Parijs. Charleston, Black Bottom, Heebies Jeebies, Bananas Slide. Tale, Blues en nieuwe variaties in Slow en Quick Fox Tret, moderne walz en Tango zijn de dansen voor dit seizoen. Iets geheel nieuws is de boven genoemde „Tale", door den voorzitter der Im perial of English Teachers of Dancing. Major Cecil Laylor, te Londen gedemonstreerd. Als gedelegeerden naar de congressen in 1928 te London en Parijs te houden, werden herkozen de hoeren S. van Stratum te Gro ningen en James Meyer Fils te Amsterdam. Als plaats voor de volgende vergadering werd met het oog op de Olympiade Amster dam herkozen. Het bestuur der vereeniging bestaat thans uit de heeren Simon Martin, Haarlem, pre sident James Meyer Fils, Amsterdam, vice- presidentS. van Stiatum, Groningen, 1ste secretarisA. G. Dorlas, Amsterdam, 2e secretarisA. Th. M. van Erp, den Haag, penningmeesterJ. B. Polak, Den Helder, bi bliothecaris Joh. G. Martin Haarlem, corn* missaris. Motorspcrt. MOTORWEDSTRIJDEN HEEMSTEDE. De heer N. Bovée (Harley Davidson) wist op de motorwedstrijden te Heemstede een 4e prijs te behalen. Athleliek. ATLETIEKWEDSTRIJDEN TE AMSTER DAM. Tijdens de athletiek-wedstrijden tusschen Holland versus W. Duitschland behaalde onze stadgenoot F. Bührmann in het nummer hoog springen met aanloop met een sprong van 1.75 den eersten prijs. PAARDENSPORT. Bij het tc Groningen gehouden paarden- sportfeest wen luit. B. J. Momma de crosa country met Naiesh. SELECTIE ZWEMWEDSTRIJDEN. VAN DEN N. Z. B. Op dc gisteren gehouden selectie-zwemwed strijden van den H. Z. B. behaalde het A. Z. en P. C. lid, de heer H. P. van Hasclcn in het nummer 200 Meter vrije slag Heeren den eersten prijs in 2 min. 49% sec. Zwemmen PROVINCIALE ZWEMWEDSTRIJDEN NEPTUNUS EN DER UP.ZB Zaterdag j.l. gehouden. De 1 K.M. wedstrijd. C. v. Zwol en Mej. G. Vierdag komen in het bezit van dc wisselprijzen. (K.—Het zou te betreuren geweest zijn wanneer door de schorsing van Neptunus deze jaarlijksche terugkeerendc 1 K.M. wed strijd zou komen te vervallen. Doch nu inmid dels deze schorsing werd opgeheven kon de 1 K.M. doorgang vinden. En dat deze wed strijd bij de zwemmers er „in" zit bleek wel uit het groot aantal inschrijvingen. De inschrij vingen stroomden binnen en cr zouden 62 deelnemers aan de start verschijnen. Doc.i hoe goed het bestuur van Neptunus alles op papier had gezet, de regeling was daarente gen allertreurigst. De laatste jaren hebben we steeds de wedstrijden bijgewoond en ieder jaar kon men vooruitgang bespeuren op het gebied van organiseeren. Wellicht zou dit jaar dc kroon op alles gezet worden om zonder organisatorische fouten te werken. Maar he laas het liep geheel anders, dan wij verwacht hadden. Het spijt ons dit te moeten schrijven, maar het moet ons uit de pen, in de hoop, dat het volgend jaar gezorgd v ordt dat zoo iets niet meer voor kan komen. Wij lazen toch duidelijk dat om 2 uur de wedstrijden zouden beginnen, maar moesten andere jaren de jury leden op de deelnemers wachten, thans waren de rollen omgekeerd en wachtten de deelne mers op dè jury waarvan dc helft niet op tijd was. Zoo 'werd het ruim half drie alvorens de voorzitter, de heer Wesseling allen hartelijk welkom heette in het bijzonder het bestuur' van den U.P.Z.B., de jury en de pers. Daarna kon worden gestart. Maar dat ging ook niet voorspoedig. De oude beproefde star ter stond too te kijken ep de amateurs deden het niet erg fortuinlijk. Maar eindelijk gingen toch de deelnemers te water. Eerst de dames, daarna de heeren en ver volgens de Neptunusleden. Van de 62 inschrijvingen kwamen er 57 deelnemers op, waarvan 2 heeren de tocht niet volbrachten. De favoriet op deze baan, onze recordman de Man uit Utrecht mocht ter elfde ure niet starten daar hij gisteren in den Haag moesT uitkomen tegen Belgic. Zijn beker kon hij dus niet verdedigen. De strijd in dc categorie da mes ging hoofdzakelijk tusschen Mej. Vier dag (Neptunus) en Mej. Leibbiand (Blikkcn- burg). Den geheelcn afstand had Mej. Vierdag de 3eiding maar op het laatste gedeelte kwam Mej. Leibbrand opzetten cn met een' 10-tal meters klopte zij haar felste concurrente. Nu dc Man als toeschouwer fungeerde won H. P. van Haselen (A.Z. Si P.C.) onbedreigd, terwijl Alb. Wennekes ook van A.Z. P.C. de primua inter pares bleek tc zijn bij de veteranen. De heer C. van Zwol won den wisselbekor voor Ncptunus-ledcn voor de derde maal en werd evenals Mej. G. Vierdag definitief eige naar van het kleinood. Voorwaar een mooie prestatie. De publieke belangstelling waa zoowel in de zweminrichting als langs dc beek groot, wat niet te verwonderen viel, daar het tijdens den tocht droog bleef, maar nauwe lijks was de laatste deelnemer binnen of de regen viel bij stroomen neer. Een ieder was hierna nieuwsgierig naar den uitslag maar de jury kon dezen niet bekend maken cn ook wij konden geen uitslag krijgen. Eerst om 8% uur 's avonds kwamen wij in 'het bezit hier van. De schuld ligt niet bij Neptunus maar bij de jury, die niet voor haar taak berekend was. Vervolgens werd er een aanvang gemaakt met het verwerken van het programma van den U.P.ZJ3. bestaande uit 25 en 50 snel- school- en rugslag zwemmen voor jongens en meisjes beneden 14 jaar en 14 tot 16 jaar Het doel van deze wedstrijden was het bevor deren van wedstrijdzwemmen. Nu is dit heel aardig voor de deelnemers, maar de toeschou wers zien geen strijd. En over het starten hiei- bij zullen wij maar zwijgen. Dit ging in één woord slecht. Zelfs dc officieel aangegeven starter bracht er weinig van terecht. Zooals te begrijpen was viel het schoon- springen zeer in den smaak van het publiek terwijl een demonstratie Reddingszwemmen, onder leiding van S. v. Haselen uitgevoerd door de A. R. B. en een polo-wedstrijd tusschen Nep tunus en Blikkenburg (Zeist) het programma be sloot. Des avonds werden de prijzen in de Valk uitgereikt waarna de aanwezigeh nog langen tijd bijeen bleven want op het programma stond met kapitale letters vermeld BAL. Vermelden wij nog dat de wedstrijden des middags opgeluisterdwerden door muziek van het R.O.G. De uitslagen Heeren I K.M. 1. H. P. v. Haselen „A.Z. P.C." 18 min. 11 sec. „Miss" Blanche beker -f med. V.V.V. A'foort. 2. A. U. Arendsen „Zwcmlust" 18 min. 38 sec; med. A.Z. P.C. 3. D. Wolthers „U.Z.C." 20 min. 30 sec. med. Eymann. 4. C. van Zwol „Neptunus" 20 min. 47 sec. med. Holsteijn, tevens 1ste aank. Nept. lid, do „Lindeboom" beker med. „dc Amersïoor- tcr". 5. S. van Haselen „A.Z. P.C." 21 min. med. Houtman. 2de aankomende „Neptunus"-lid K. ten Hoedt 21 min. 22 sec. medaille Soplafabrie- ken. 3de aankomende „Neptunus"-lid J. H. v. Bekkum 21 min. 31 sec. medaille C. Dekkers. 4de aankomende „Neptunus"-lid G. van Duijnen 21 min. 49 sec. medaille Sig. Mag. Borneo (L. Th. v. Zwol) 5de aankomende „Neptunus"-lid H Niezen 22 min. 06 sec. medaille H. P. J. Kclc. Dames 1. C. Leibbrand „Blikkenburg" 21 min. 49 sec. „Uiltjes" beker -f med. Oranje Ver. 2. G. Vierdag „Neptunus" 22 min. 03 sec. med. A. B. v. L. O., tevens 1ste aankomend© „Neptunus"-!id. Wisselbord Sporthuis Bok king -f med. C. J. M. V. 3. D. v. Dijk „Zwcmlust" 25 min. 32 sec. med. Amersf. Dagblad. 4. H. Ballendux „Neptunus" 26 min. 07 sec. Kunstv. 4 Damesleden. Veteranen Heeren. 1. A. Wennekes A.Z. P.C. 20 min. 54 sec. Wissel Lauwer Krans Chr. Nat. Werkm. Bond med. „Gosata". 2. C. Dekkers „Neptunus" 22 min. II3 see. med. L. Pezie. 5. H. Zoethout „Neptunus" 27 min. 18 sec. medaille Sig. Mag. Vierdag (H. A. Vierdag Jr.)m Veteranen: Dames. Mevr. G. H. Houtman-Grouw „Neptu nus'' 27 min. 31.2 sec. Kunstv. Mej. G. v. Zwol. Sportver. Rood-Wit. 1. M. v. Amen 24 min. 52 sec. med. de Voogd. 2. W. Alink, 26 min. 23 sec. med. Dames Schimmel en Krol. 3. I. dc Rijke, 26 min. 45 sec. med. Weth. Ruitenberg. 4. J. Gemisse, 28 min. 10 sec. med. N.W. 5. F. S. Schrien, 28 min. 30 sec. extra prijs med L. Pezie. 6. B. de Ridder, 30 min. 25 sec. extra prijs med. Opa Pezie. «Schoonspringen Heeren 1. Wirth Dames 1. Mej. G. Vierdag. Als curositeit laten wij hieronder dc tijden volgen van het vorige jaar resp. van de Nos. 1 Heeren vrije deelname, Heeren Nept. leden, Veteranen en dames, waaruit blijkt dat dit maal dc tijden slechter zijn wat wij voorname lijk moeten toeschrijven aon het slechte we der. De tijden zijn17.13 sec.19.45 sec., 19.43 sec.; 21.17 sec. Wiclrijden. GRASBAANWEDSTRIJDEN „DE PEDAAL RIDDERS". A. M. J. v. d. Starre kampioen van Amersfoort op korten cn lan gen afstand. Weinig belang stelling. Het weder en het niet zoo belangrijk pro gramma zal mede oorzaak geweest zijn dat er zoo weinig belangstelling was, in vergelij king met de vorige wedstrijden. Het publiek schijnt liever de voorkeur te geven aan amateurs van klinkende namen dan het verrijden van een kampioenschap onder stadgenooten en wedstrijden van nieuwelin gen. Intusschen hebben wij aardige wedstrij den gezien die soms zeer spannend waren. Het bestuur doet goed om een volgenden keer, willen zij een groot aantal toeschouwers op Birkhoven krijgen, eenige amateurs mede la ten rijden van uitstekende reputatie. De toe schouwers willen nu eenmaal renners zien van bijzondere capaciteiten en of ze strijd "te zien geven is bijzaak. Zooals wij reeds vermeld hebben zou het kampioenschap van Amersfoort worden ver reden. Precies om 2 uur ging het eerste start schot en vlot achtereen werd het programma afgewerkT. De uitslag van de series sprintwedstrijden zijn le serie 1. J. J. v. d. Starre2. Chr. v. Lottum Gemakkelijk gewonnen. 2e serie 1. A. M. J. v. d. Starre 2. A. v. Keulen. 3e serie I. T. Veldman 2. J. v. Daah 4e serie 1. H. v. Wijk; 2. C. Rijn. wiel. Herkansingrit1. C. Rijn 2. A. v. Keulen. Demi-finale1. J. J. C. v. d. Starre 2. T. Veldman ;1. A. v. d. Starre, 2. H. v. Wijk. Finale I. A. M. J. v. d. Starre, kampioen korte afstand, 2. J. J. C. v. d. Starre, 3. H. v. Wijk. Sprintwedstrijden Nieuwelingen over 2 ron den. T serie F. Veldman, 2. Voskuil Jr. 2 serie1. Dompeling, 2. Hendriks. 3 serie T. Jansen, 2. Overdijk. 4 serie 1 C. Rijn, 2. v. Meteren. Demie-finale le serie 1 Dompeling. 2. F- Veldman 2e serieI. Jansen, 2. C. Rijn. Finale I. Jansen, 2. Dompeling, 3. C. Rijn, 4. F. Veldman. Een nieuwelingen race over 25 ronden met 5 klassementen bood een schitterende aan blik. Van de 17 deelnemers, die vertrokken vielen tijdens de rit 9 deelnemers uit. In een moordend tempo werd er gereden en -het was niets te verwonderen dat enkele renners er do brui aangaven. Van de Amersfoortsche ren* ners hield H. v. Wijk zich kranig en wist in het algemeen klassement de 3c plaats te be" zetten. De Amsterdammer Dompeling profi" teerde van z'n sprintcapaciteiten en bezette bij ieder klassement de eerste plaats met een totaal van 24 punten. Zijn stadgenoot Over dijk werd tweede met 21 punten. Dc totale uitslag is 1. Dompeling (A'dam) 4+5+5+5+5=24 pnt 2. Overdiik (A'dam) 54-44-4 44-4 pnt. 21 pnt; 3. H. v. Wijk (Amersfoort) 1+3+3+3+3 pnt. 13 pnt; 4. Hendriks (Oosterbeek) 2 2+2+2+2 pnt 10 pnt; 5. Krook (Oude Water) 0+1+1 +1 1 pnt. 4 pnt. Als slot werd het kampioenschaD lange af stand verreden. Deelnemers zijn Gebrs. v. d. Starre, v. Wijk, v. Rijn, v. Lottum en v. Kcu« lcn. Onmiddellijk na het startschot neemt v. d. Starre Jr. de leiding gevolgd door zijn breer en v. Wijk. v. Rijn is de eerste die het tempo niet kan volgen spoedig gevolgd door v. Lottum. In dc zevende ronde heeft er een valpartij plaats en wordt dc wedstrijd afge beld en gesteld op 40 ronden. Als er op nieuw gestart wordt gaan de rijders met een kalm gangetje af. Voortdurend tracht v. d. Starre Jr. er tus schen uit te trekken maar zijn broer en van Wijk komen steeds weer bij. Verslapt het tempo iets dan komt v. Keulen ook weer bij In deze volgorde draaien de 4 renners rond en wanneer de laatste ronde ingaat versnelt v. d. Starre Jr. het tempo. In dc voorlaatste bocht wil zijn broer hem voorbij en kom* te vallen en zoo wint A. M. J. v. d. Starre ook het kampioenschap lange afstand, v. Wijk die uitstekend reed evenals v. Keulen werden resp. 2 en 3. De winnaars van iederen wedstrijd reden na afloop met bloemen getooid het traditioneel© eererondje. Hiermede waren dc wedstrijden geëindigd en kregen dc deelnemers van een sportlief hebber een draagspeldje. Rest ons nog te ver melden dat het muziekkorps „H. J. Hegeraot" het geheel met hun muziek opvroolijkte.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 2