Er is in Groningen veel to doen over de zoogenaamde wonderbaarlijke genezingen van „broeder" Orsel, de leider eener groep die zich „dc Gemeente des Hceren" noemt. Deze lieden huizen in een drietal woonschepen in de Westerhaven te Groningen, waarvan hier dit kiekje. Men leeft van den verkoop van lectuur en giften van iicn, „wier hand de Heer mild gemaakt heeft" en die soms vele duizenden bedragen. Als inzet de 45-jarigft leider, de heer Orsel, die in gevallen, „waar zelfs het Staphorstcr boertje faalde" gene zing heet bewerkstelligd te hebben. De hoofdrollen uit „Mevrouw Warren's Bedrijf" door Bernard Shaw, waarvan het Ver. Tooneel Woensdagavond te Utrecht een opvoering beeft Boven: Gusta ChrispijnMulder (Mevrouw Warren), Nel Stants (Vivie Warren), Frits van Dijk (Frank). Onder: Hans van Meerten (Pread), Eduard Verkade (George Grofte) en Henri Eerens (Ds. Gardner). EEN 4 DAAGSCHE AFSTANDSPilT. Daar staan ze weer naast elkaar, de twee meestbesproken Europeèsche diplomaten: Het dochtertje van majoor Fisier biedt de eenige luitenant de Man komt als eerste na de 4de étappe te sir Austen Chamberlain en zijn Fransche confrater Aristide Briand. Het oratorisch deelneemster aan de rit Mevrouw van Reede van Groningen aan. steekspel te Genève is reeds weer begonnen. Goes, te Groningen bloemen aan. 1 De heer en mevrouw De Vlugt, zoo als beiden Vrijdag de Amsterdam- Bche raadsleden en journalisten voor de eerste maal in de nieuwe ambtswoning aan de Heerengracht ontvingen. Vrijdagmorgen is luit. Eikerbout tijdens het invliegen van de D 30 van 5 m hoogte gevallen, door het weigeren van den motor. Het toestel kwam tegen het dijkje om het vlieg terrein en sloeg over den kop in de sloot Luit Eikerbout werd bewusteloos uit het toestel gehaald. Hij kwam spoe dig bij. Een foto van het geheel vernielde toestel terwijl men den vleugel wegdraagt; op den slootrand de motor. Concours-hippiciue te Groningen od 3 en 4 September. Ter gelegenheid van het jubileum van den heer de Jager, secre taris der harddrave- rijvereeniging werd on 3 en 4 September j.l. een concours-ldppicrue gehouden. De 1600 M. rit. Megan Lloyd George, de dochter van den liberalen Britschen staatsman. Er is sprake van dat zij candidaat voor het Lagerhuis zal worden. De schilder Ferd. Oldewelt houdt, ter gelegenheid van zijn zeventig* len verjaardag, in den kunsthan del Brok te Hilversum een tentoonstelling. De jubilaris op de expositie.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 4