Tengevolge van een aanvaring door het s.s. „Stentor" werd de gem. Kraan 106 voor loods O. aan de Zeeburgerkade te Amsterdam uit de rails gestooten, waardoor de kraan kantelde. De hijscharm van deze kraan kwam op het dak van loods O. terecht en boorde hierin een groot gat. Een kijkje op het dak van loods O. aan de Zeeburger- kade, waarop de hijscharm van do kraan terecht kwam. Eenige ambtenaren van pu blieke werken, nfd. Havenwerken, zijn b;*uji de ti/he.J-j te lüJueeïen. Liefhebbers van interessante schepen moeten het Amerikaan* sche jacht „Aloha" gaan bezichtigen, dat in d-? Amsterdamschc haven te 'zien valt Joh. Reynvaan, bekend ingezetene van Amsterdam, thans te Acrden- hout, werd heden 75 jaar. Een diptiek (een aan twee kanten beschilderd paneel) door Dr. Bredius toegeschreven aan den Amsterdam- schen schilder Picter Aertsen, in het begin der 16e eeuw geboren. Het tweeluik is gerestaureerd door C. B. van Bohemcn, restaurateur te 's-Gravenhage. Het eene werk stelt de Wonderbare Vischvangt, het andere St. Petrus kruisdood en St. Paulus onthoofding voo. Een prucht-uitvinding voor natte zomers of regenachtige voetbalwedstrijden: frissche lucht zonder, nat te worden. De laatste dam in het kanaal Wessem— Nederweert zal thans worden weggebaggerd, waardoor de vaart geheel vrij zal komen. Een kijkje pp den laatsten dam. Het koninklijk bezoek aan de laidbouwtentoonstelling te Ridderkerk. De konincin verlaat de tent waarin de afdee- Do Duitsche oud-rijkskanselier, dr. Luther, heeft eenige dagen op Texel doorgebracht. Een kiekje op de Texelsche boot. V. 1. n. r. mevr. Körner, dr. Luther, prof. Körner en Gertrud Luther. De wandelwedstrijd dwars door Parijs trok weer talrijke deelneming en groote belangstelling. Even na den start Tijdens de groote landbouwtentoonstelling (de „Delto'") te Deventer is de IJselbrug fantastisch verlicht De bekende vli-egcrtrophee uitgeloofd door Clifford Harmon is in Denemarken uitgereikt door koning Christiaan. dien men hier links ziet Daarnaast de win nende vlieger Rotved, Clifford! Harmon en de Amerikaansche gezant te Kopen hagen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 10