Te Oldenzaal werd Donderdag het Twents:he Nuntius Mgr. Schioppa ingewijd. Groep Pastoor Tolboom, Dr. Verbeek, Mgr. Schioppa. Dr. Verhoeven, Pater van der Tempel O. P. Carmel Lyceum in aanwezigheid van d n bij de officieele opening. Zittend Dr. Jansen Deken Schollen, Burgemeester Vos de Waal, Op den achtergrond het nieuwe Lyceum. B. .Vos haalde uit de Brasemer moer drie karpers v .van 9, x6 en 17 pond. LEIDEN'S GALEISLAVEN. Dit plaatje lijkt bedenkelijk veel op het galeislaven-tafereel uit de film Ben-Hur. In werkelijkheid is het een groepje nieuwe leden van het Leidsche stu dentencorps, dat ontgroend wordt. De Dmlsehe vlieger Koenneckc is Woensdag niet de „Gor- mania" van het vliegveld Keulen naar Oost-Azië vertrok ken. Boven liet. vliegtuig, onder links de vlieger, naast zijn passagier, graaf Solms. De universiteit te Upsala (Zweden) bestaat 450 jaar. Boven: het gebouw der oude academie. Onder: de Koninklijke Technische Hoogcschool te Stockholm, die dit jaar een eeuw bestaat. De „begum' of wel koningin van Bhopal (vooraan) heeft afstand van den troon gedaan ten behoeve van haar zoon (links). Haar vermogen van meer dan 120 mi lijnen gulden schonk zij ten bate der Islamitische propaganda. Twee Nederlan Ische studenten, die in een zelf gemaakte auto door do wereld trekken, werden door een landgenoot in Kopenhagen aangetroffen. Ziehier een aantrekkelijk rijdend tehuisbeschil derd o.a, met een gratis reclame voor de a.s. Olympische Spelen te Amsterdam. Een groep deelnemers aan de excursie van het Kon. Nederlandsch Landbouw Comité, hoofdzakelijk ter kennismaking met de Duitsche kunstmestindustrie gehouden. Het gezelschap te Leipzig voor het „Völkerschlacht-denkmal". HET CIRCUS GLEICH IN DE HOOFDSTAD. Na aankomst aan het W. P. station te Amsterdam wordt de bagage „per olifant" naar het circusterrcin vervoerd. Vis het zuiverste Ilongaarsche type i-* deze jonge Magyaar sche met den schoonheidsprijs 1927 bekroond. Mauircc Maeterlinck, de Belgische schrijver, o.a. van „Het leven der bijen", „Monna Vanna" e. a., met zijn vrouw gefotografeerd te Ostende. LOUIS MARIN de Franscho minis ter die te Amster dam het Anthropo- logisch Congres presideert.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 12