De overstrooinmingen in Zwitserland blijken nood lottige resultaten gehad te hebben. Hier toonen wij een deel van het dorpje Rinkenberg, dat totaal verwoest is. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur is op den onbewaakten overweg bij Zijdeveld de sneltrein Helder—Alkmaar in botsing, gekomen met een wagen beladen met melkbussen. De wagen werd totaal vernield. De voerman werd er wel afgeslin gerd, maar is er overigens goed afgekomen. Per soonlijke ongelukken kwamen dus niet voor. Het uitzicht op dezen overweg schijnt zeer slecht te zijn. Het oester seizoen is weer begonnen, zoodat in de Zeeuwsche oesterkweekerijen groote bedrijvigheid heerscht. Een paar pracht exemplaren (Imperiales). Robert Bc-noist de Fransche motor- duivel, won don „Grand Prix" op de Brooklandsbaan (525 km in 3 u, 49 min.!) ST ANISLAWSKY, ile vermaarde Rus sische tooneelleider, is ernstig ziek. De heer Louis Rubalcana, gezant van Mexico te Den Haag zal als zoodanig ons land verlaten. De intocht der oud-stiijdersvcreenigingcr met tallooze banieren in het Stadion te Berlijn, ter ecre van president Hindenburg. Een coupure uit „Der Blaue Vogel" te Amsterdam opgevoerd. Een jum-crvwatervliegtuig, uit Nord erney afkomstig en met bestemming naar de Azorcn, is Dinsdagavond te Schellingwoude te water „geland' In de schemering van den Woensdagmorgen werd het toestel gefotogra feerd. Maar de bemanning wenschtc onder geen beding te poseeren. Bijge-, loof? Boven: het vertrek in den ochtend. Onder: het viegtuig gemeerd aan één der vlotten van de Marineh aven te Schellingwoude. Een gezicht van den toren te Meckmblik op den- in wording zijnden afsluitdijk Medem- blikWieringen met gemaalkolk. Het Londensche burgemeesterschao 'duurt, naar men weet, slechts één jaar. In 't midden links: Sir Rowland Blades, die 9 November als lord-mayor aftreedt Naast hem: zijn nu reeds gekozen opvolger, Sir Charles A. Batho. De Duitsche vlieger Loose van het naar de Azoren vliegende Junkcrswatcr- viiegtuig. Mevrouw Elizabeth Coolidge, de fanatieke vrouwelijke schutspatroon van moderne muziek, onder wier protectie in talrijke Europeesche plaat sen concerten plaats vinden, te Berlijn gekiekt

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8