g,ng' De Arnh. weg moet verbreed worden ten gevolge van rioleering. Nu zegt de heer Ver- hey, is het niet verstandiger te wachten. Al de werken die voorgesteld worden passen in het groote plan, Al wat we thans doen, moeten we toch doen. Dan is het toch beter dat wc er nu mee beginen, dan dat we alles opschor ten en later de geheele gemeente overhoop halen. Verschillende wegen op den Berg moeten geteerd worden en daarvoor is 15000 uit getrokken. Dat bedrag is heel hard noodig. Misschien zijn er nog wegen die gedoleerd moeten worden, maar die dienst is niet zoo dom om de wegen die binnen twee jaar ge doleerd worden te gaan teren. De heer Hofkamp is geen bewoner van Amersfoort, die weet wat er in de binnenstad omgaat. Ze zijn allemaal jaloersch op den Berg. De menschen begrepen niet dat de we gen daar uit het grondbedrijf worden bekos tigd, terwijl voor de binnenstad de belasting gelden dienen. Er zijn nog tol van straten in de binnenstad waar men de beeneu breekt. Nu heeft de heer Spiekermann gesproken over een Commissie voor de plantsoenen. Maar daar g»aat het niet om, het gaat om de duiten. Onzen dienst kan er de plantsoenen best bij hebben. Het gaat er bij de plantsoenen alleen om of we een voldoenden post hebben. Het ontslag van die twee werklieden is zui ver reglementair. We moeten niet vergeten dat we bij de plantsoenen vaak seizoenarbei ders hebben. De heer Spiekermann heeft geen ant woord ontvangen over het fietspad langs de B. Wuytierslaan. Verder dringt hij er nog maals op aan, dat de bermen onderhouden worden door de afdeeling plantsoenen. De heer Stadig weet wel, dat met die 17000 het doel niet wordt bereikt. Maar het is geen naïviteit, het misverstand ligt bij den wethouder. Spr. hoort met genoegen, dat er al plannen zijn voor den Soesterweg. Die 17500 zouden dan heel goed voor rente en aflossing kunnen dienen. De heer Noordewier: Dat is maar voor een jaar. De heer S t a d i g Ik vlei me niet dat het bedrag voor Openb. Werken volgend jaar minder zal zijn. En dan vinden we wel weer iets. Spr. heeft met vreugde de aankondiging van het plan gheoord maar in het finan- cieele program van B. en W. ziet hij er niets van. De finanrieering van het plan is dus nog niet voor elkaar. Dan is het toch beter die 175000 te gebruiken voor den overgang oen den Soesterweg. De heer v. Lonkhuyzen: Dan gebeurt er niets. Dc heer Stadig: Als we f 17500 hebben voor rente en aflossing kunnen we er morgen aan den dog aan beginnen. De heer Hofkamp heeft absoluut niet gezegd, dat de binnenstad tamelijk in orde was. Hij heeft alleen gevraagd niet alleen de binnenshui te verbeteren. Alles kan niet in eens. Maar gun ons voor den Berg ook een deel der verhoogde credieten. Spr. verzocht vriendelijk dat de wethouder zich daar wat meer aangelegen zal laten leggen. Dc heer M u i 1 w ij k is het er mee eens dat de arbeiders bij de plantsoenen volgens het reglement ontslagen moeten worden. Maar wat belet den wethouder om ze den volgenden dag weer in dienst te nemen. Wethouder Ruitenberg kon de verzeke ring geven dat het fietspad lano-s de B. Wuy- t'erslaan geregeld wordt. Wat de bermen be treft wil van een en ander nog wol eens be zien. Dat er een plan voor een tunnel is, wil nog niet zeggen dat deze in de eerste drie jaar klaar zal zijn. Er zit zooveel aan vast dat het werkeliik doelloos is op dit debat in tc gaan. Als de plannen eenmaal zoover zijn zullen de middelen ook wel gevonden worden. Tegenover den heer Hofkamp was Spr. mis schien wat scherp om te doen uitkomen dat er van bevoorrechting van dc binnenstad nooit sprake is geweest. De menschen zijn bij de plantsoenen ont slagen omdat ze anders in wachtgeld zouden vallen. Er is echter niet het minste bezwaar om ze zoo spoedig mogelijk weer in dienst te stellen. Het voorstel-Stadig inzake het vormen van een potje voor den overgang Soestenveg wordt verworpen mte 5 tegen 16 stemmen. Het voorstel-Verheij om den post onder- hotid van straten enz. te verminderen met 15000 voor het teren van wegen wordt ver worpen met 6 tegen 15 stemmen. De heer Spiekermann vraagt hoe het staat met de brug bij Bloemendal. Wethouder Ruitenberg deelt mede, dat de plannen in Utrecht zijn. Lager Onderwijs. De heer M u i 1 w ij k herinnert eraan dat vorig jaar is gevraagd hoe het stond met de beroepskeuze. En toen is geantwoord dat er in '27 niets van kwam. Thans antwoorden B. en W. dat ze hun standpunt nog niet heb ben bepaald. Spr. hoopt dat B. en W. daar voor geen vier jaar noodig zullen hebben. Spreker zet het belang der beroepskeuze in het kort uiteen. Verder herinnert hij aan verschillende wen- schen door zijn partij geuit, welke hij den nieuwen wethouder aanbeveelt. Een andere kwestie is die der gymnastiek lokalen. Enkele scholen hebben er nu een ge kregen maar voor de Heerenstraat is het nog een puzzle. Spr. beveelt het idee aan een ver dieping op de school te zetten. Dan is dc Rijkskweekschool meteen geholpen. Over het 7de leerjaar is door B. en W. niets gezegd. Toch is het een belangrijk puntter wijl het toch wel zeker is, dat het verplicht 7de leerjaar 1 Juli '28 zal worden ingevoerd. Het heeft Spr. bevreemd dat B. en W. zich nog moeten beraden over de vraag inzake den schooltandarts. Reeds eenige jaren is dc noodzakelijkheid daarvan betoogd en Spr. hoopt dat deze zaak spoedig in vervulling zal gaan. Meerdere zcggingsschap van de onderwijs organisaties is volgens B en W. voor ver wezenlijking niet vatbaar. Spr. betoogt de wenschelijkheid dezer mede- zeggingsschap en haalt eenige gemeenten aan waar een regeling als hier gevraagd reeds bestaat. Wethouder Thien erkent de voordeelen en. de nuttigheid van de beroepskeuze. B. en W. hebben indertijd een commissie er voor be noemd, die een rapport heeft uitgebracht. Maar de uitwerking aan dat rapport eischt nog ai veel van de financiën. Spr. wil wel medewerken om te bereiken, dat het idee beroepskeuze hier vaster voet krijgt. Maar zooiets eischt natuurlijk eenige studie. Spr. wil alle aandacht wijden aan de belan gen van het onderwijs en wil alles doen om te bevorderen dat klachten worden weggenomen. De zaak van het gymnastieklokaal bij de school Heerenstraat zal binnenkort aan den Raad worden voorgelegd. Het 7de leerjaar zal hier wel eenige veran dering brengen. Daarom wordt een onderzoek ingesteld of aan alle aanvragen tot plaatsing kan worden voidaan. Wat de Schooltandarts betreft zijn taak zal toch alleen advisecrend zijn. De onderwijzers zijn niet geheel buitengeslo ten van demedezeggingsschap in de school. Een school moet een gemeenschap zijn waar allen samenwerken om de belangen van het kind te behartigen. Spr. zal er zijn volle aan dacht aan geven om op bevredigende manier de medezeggingsschap bij het onderwijs tot stand te brengen. Volgno. 456. Kosten voor musea en open bare bibliotheken. Hierbij komt in behandeling het verzoek van Flehite om 'het subsidie van 600 te brengen op ƒ1000. De heer S t a d i g kan hier niet grif in mee gaan: We zijn in het museum heel hoffelijk ontvangen, maar nu wordt ons de rekening gepresenteerd, op het oogenblik is het niet dc tijd voor verhooging van dezen post. Even wachten geldt ook hier. De heer Spiekermann vraagt of onder de voorwaarden van B. en W. ook komt de verhooging van het salaris van den concierge. De voorzitter: Juist. De heer van Beurden wijst er op, dat het in hoofdzaak is voor de verhooging van het salaris van den opzichter die uitstekend zijn best doet. Amersfoort is verplicht aan zijn eer het museum behoorlijk in stand te houden. De laatste jaren is door de Commissie hard gewerkt om het Museum te doen voldoen aan de eischen daarvoor gesteld. De jaariijksche kosten van onderhoud kan het Bestuur niet meer bestrijden. Dan zijn er absoluut geen gelden om iets bij te koopen. Zoo kan het niet langer, er moet iets bij in het belang van de gemeente, van de weten schap en van de kunst. De post wordt goedgekeurd. Volgno. 443. Uitgaven ter bevordering van den kunstzin. Hierbij komt ook aan dc orde het voorstel van B. en W. aan het patronaatsorkest Caccilia ƒ150 subsidie te verleenen. De heer Stadig, Hekenkamp, van Lonkhuy zen en Boas willen den post van 3550 terug brengen op 3400. De voorzitter: B. en W. nemen dit voorstel over. Volgno. 457. Werkverschaffing aan werk- Ioozen. De heer Polder betreurt het dat afileen zijn fractie bij dit nummer een woord aan critiek moet laten hooren. Het plan had al klaar moeten zijn. Spr. dringt er op aan meer spoed te betrachten. Dezen winter zal de werkloosheid vast niet minder zijn. Als B. en W. in de volgende vergadering met hun plan willen komen zal dc fractie ver der van het woord afzien. Wethouder Ruitenberg wijst er op, dat we geen jaar zoo vroeg zijn begonnen met werkverschaffing als juist dit jaar. Deze begrooting is voor 1928 en er is een hooger bedrag uitgetrokken. Spr. had eigen lijk jjist een woord van waardcering verwacht. In de volgende vergadering zullen B. en W. met hun plan komen. Volgno. 482. Subsidie Vreemdelingenver* keer. De heeren Hofkamp c.s. stellen voor van de subsidie aan de Gem. Reclamecommissie 400 over te brengen naar de subsidie voor Vreem delingenverkeer. De voorzitter wijst cr op dat de post van 2500 subsidie voor de Reclame-com missie al is vastgesteld. De heer Noordewier vindt het zeer moeilijk hierover te besfiissea B. en W. handhaven dan ook 'hun stand punt. De he er Verhey deelt mede, dat de Re clame-Commissie 5000 heeft noodig geoor deeld. Het vorig jaar uitgegeven reclameboekje moet verspreid worden en daarvoor moet re clame worden gemaakt vooral in Indië. De Reclame-Commissie werkt voor het grondbedrijf en vreemde'ingenverkeer voor het trekken van vreemdelingen. De Reclame-Com missie kan de 400 zeker niet missen. De voorzitter verzoekt den heer Hof kamp zijn voorstel te wijzigen. De heer Hofkamp weet uit ondervinding dat Vreemdelingenverkeer ook werkt voor de vestiging alhier. Daarbij komt dat Vreemde lingenverkeer de reclame voor het heele land voert. Een subsidie van 800 is niet veel, maar onvoldoende. Spr. stelt voor het maximum- subsidie te verhoogen met 400 onder de bekende voorwaarden. Dit voorstel wordt aangenomen met 17 tegen 4 stemmen. Volgno. 650. Riool Utr. weg 28000. De heer Verhey vraagt stemming. De post wordt goedgekeurd met 14 tegen 7 stemmen. De begrooting wordt afgehandeld maar daar nog herstemming moet plaats hebben over 2 posten wordt de eindbestemming aangehou den tot Woensdag 2 Nov. 3. Benoeming van een hoofd der school voor gewoon lager onderwijs No. 6. Aangehouden. 4. Voorstel van Curatoren van het Gymna sium om F. Wesseling tijdelijk aan te stellen tot leeraar in de Aardrijkskunde. Aangenomen. 5 Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het Bestuur der Christe lijke Nationale scholen om voor de school aan de Mjereveldstraat de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de aanschaffing van 15 banken. Aangenomen 6. Voorstel van B. en W. om het gym nastieklokaal der school Coninckstraat in medegebruik te geven aan het bestuur der Christelijke Nationale scholen. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot intrekking van het Raadsbesluit van 6 September j.l. betref fende het in gebruik geven van een lokaal van de U. L. O. school Leusderweg aan het Be stuur der Christelijke Nationale scholen. Aangenomen. 8. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van R. C. Hendriks en andere bewoners van de Varkensmarkt, houdende ver zoek den naam van de Varkensmarkt te ver onderen. Aangehouden. 9. Voorstel van B. en W. tot aanschaffing van materialen ten behoeve van het Slacht huis. Aangehouden. 10. Voorstel van B. en W. tot het verlee nen van een crediet voor het in gereedheid brengen van een kantoorlokaal aan het slacht huis voor den huurder van de baconzouterij. Aangehouden. 11. Voorstel vnn B. en W. betreffende het plaatsen van een verplaatsbaar abri op den gemeentegrond hoek Koninginnela in en Barch- man Wuytierslaan. Aangehouden. De puntPn 12 en 13 zijn al bij de behande ling der begrooting aangenomen. 14. Voorstel van B. cn W. tot aanvulling van de Verordening tot het heffen van rechten voor het gebruik van den openbaren weg, etc. Aangehouden. 15. Voorstol von B. en W. tot het rooien van boomen in 1928. Aangehouden. 16. Voorstel van B. en W. om een crediet te verleenen voor het leggen van een rioleering in den Utrechtschen weg en den Berkenweg. Aangehouden. 17. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Comité voor Regulari- sotie en werkverruiming in het Schildersbedrijf in Nederland, samengesteld uit dc bonden van schilderspatroons en -gezellen om ter be strijding van de werkloosheid, schilderwerk aan gemeente-eigendommen in uitvoering te geven. Aangehouden. 18. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een ontwerp-besluit tot regeling der pen sioensgrondslagen van eenige onderwijzers. Aangenomen. 19. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van de begrooting van het grondbedrijf dienst 1927. Aangenomen 20. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeentebegrooting 1927. Aangenomen. 21. Voorstel van B. en W. tot het aan hangig maken van ccn rechtsgeding tegen W. v. d. Bund. Aangehouden. 22. Advies van B. en W op het verzoek van T. van Loenen,' strekkende tot het verkrij gen van schadevergoeding wegens uit de huur- name van grond. Aangehouden. 23. Voorstel van B. en W. tot overname van den weg bij Metgensbleck van M. J. v. d. Veer. Aangenomen. 24 Voorstel van B. en W. tot overneming om r.iet «-an S. Verrijp van een strook grond aan den Liendertschen weg. Aangenomen. 25. Voorste! van B. en W. tot verhuring van een perceel boschgrond nabij den Water toren aan H. Polak. Aangenomen. 26 Voorstel van B. en W. tot verhuring aan H. Bokking cn S. Idzinga van een per ceeltje boschgrond achter hun woningen aan de Barchman Wuytierslaan. Aangenomen. 27. Voorstel von B. en W. tot verhuring van een perceel grond nabij het Plantsoen, deel uitmakende van de terreinen der voormalige gasfabriek, aan J. W. van Eist. Aangenomen. 28. Voorstel van B. en W. tot verhuring aan J. Boelhout van het Jaagpad onder de ge meente Bunschoten. Aangenomen. 29. Voorstel van B. en W. tot het verhuren aan C. M. van Beek ven een perceel grond met schuur gelegen nabij de Kamppoort. Aangenomen. 30. Voorstel van B. en W. tot onderhand- sche verhuring van ccn perceel grond aan den Ouden Soesterweg aan de Speeltuinvereniging „Het Socsterkwarticr." Aangenomen. 3T. Voorstel van B. en W. tot verkoop van het terrein Nederbcrg, groot 4023 vierk M. voor een bedrag van 67.500 aan H. Pilger. Aangehouden. 32. Voorstel van B. cn W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Kapelweg, groot pl.m. 1714 vierk. M. voor 9500 aan H. Hertzinger e. a. Aangenomen. 33. 4c kohier straat- en rioolbclasting dienst 1927. Aangenomen 54. Vaststelling stroten van oninbare pos ten. Aangpnomen 35. Ontheffingen cn reclames straat- en rioolbclasting dienst 1926 en 1927. Aangenomen. 36. Reclame schoolgeld Handelsovon school, dienst 1926/1927. Aangenomen. 37. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot verkoop van een stuk grond aan de Eem aan het Hoogheemraadschap. Aangenomen. 58. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders betreffende den bouw van een verkeers- huisje. Aangehouden. 39. 2e Suppletoir kohier hondenbelasting dienstjaar '27 Aangenomen 40. Aanvullingskohier hondenbelasting dienstjaar 1927. Aangenomen. Wethouder Ruitenberg, deelt me de dat voor de Gemeente zijn aangekocht twee huizen in de Zagstraat voor 2400. De Raad keurt dit goed. Daar het inmiddels kwart over elf was ge worden en eenige raadsleden nog niet do minste geestelijke vermoeidheid toonden zoo- dat ze nog erg „spreekgraag" waren, hebber» we het eind maar niet afgewacht. RECTIFICATIE. In het Raadsverslag staat dat de heer Muil wijk heeft gesproken over kadastrale huur waarde en over een aftrek van 167.50. Hij heeft gesproken over de huurwaarde, terwijl de aftrek 107.50 is. KENNISGEVING. RAADSVERGADERING. Dc Burgemeester van Amersfoort Gezien art. 41 der gemeentewet; Brengt ter kennis van de ingezetenen, da» de Raad dezer gemeente zal vergaderen op Woensdag, den 2 November aanstaande, des namiddags ten 7 ure, inplaats van op Vrijdag, 28 October 1927. Amersfoort, den 28 October 1927. De Burgemeester voornoemd, v. RANDWUCK. PERSONALIA. De heer J. van Dam, ambtenaar der P. T. S. T. is met ingang van 1 November a.s. als zoodanig op verzoek overgeplaatst naar het Post- en Telegraafkantoor te Apeldoorn. GARNIZOEN. De le Luitenant der 2e Stormschool A. A. Schwing, wordt van 1 Nov. a.s. tot Januari 1928 werkzaam gesteld bjj het Scheikundig Laboratorium der Artillerie-Inrichtingen te Hembrug. NEDERLANDSCHE CHRISTELIJKE RADIO-VEREEN1GING. De Amersloorlsche stedenavond. Amersfoort heeft gisteren een primeur ge had. De eerste stedenavond, die door de nieu we draadlooze omroep-zender te Huizen het luchtruim is ingegaan, is uitgezonden vanuit de Nieuwe Kerk aan den Leusderweg alhier. Zeer velen hebben dezen uitzend-avond van de Nederlandsche Christelijke Radio-Vereeniging bijgewoond; in het groote kerkgebouw was bijna geen plaats meer onbezet, zoodat dit voor de N. C. R. V. wel een groot succes mag hee- ten. AI geven we terstond toe, dat een maxi mum aantal radioluisteraars naar deze uitzen ding een nog grooter succes is. Aan de uitvoering zelf was in geen enkel opzicht iets tc bemerken, waaraan men kon zien dat deze speciaal bedoeld was voor een draadlooze uitzending. Dit werd alleen aange toond door de kleine microfonen, de bekende „marmerblokjes", waarvan er een in het ruim van de kerk was opgehangen, terwijl ook op den preekstoel zulk een instrument was opge steld. Deze microfonen vangen het gesproken woord en de muziek op en voeren dit geluid haar de zgn. microfoon-versterkers, die in dc consistoric-kainer ccu, plaats hadden gevonden. Deze apparaten versterken het geluid, de spraak cn de muziek dus, voordat die langs de gewone rijks-telefoonlijn gevoerd wordt naar de eigenlijke zendinstallatie te Huizen. In de consistoriekamer stond tevens de microfoon voor den omroeper, dc vertegenwoordiger der N. C. R. V., die den radioluisteraars aankon digt wat zij te hooren krijgen. Het progr. voor dezen radlo-uitzendavond was met dc meeste zorg samengesteld. Het be vatte niet minder dan 17 nummers, doch in verband met den tijd moest het eenigszins wor den bekort. Als sprekers traden op de heeren Ds. K. den Hollander. Ncd. Herv. predikant te dezer stede, die een predicatie hield over het onderwerp „Van hooren tot zien" en Ds. F. A. den Bocft, Gcref. predikant alhier, die tot on derwerp: „Als ik" gekozen had. Behalve deze beide predicaties was het geheele programma verder gewijd aan muziek. Het Christelijk Mannenkoor „Jubal" onder leiding van den heer Gerrit van den Burg bracht op zeer verdienstelijke wijze enkele nummers ten ge- hoore. Doch niet alleen deed de heer Van den Burg ons met zijn koor genieten van mooie mannen-zang, ook als organist geniet de heer Van den Burg iu onze stad een uitnemende reputatie. En daarvan gaf hij ook gisteravond weer volop blijken. Hoe mooi klonk het prelu de, fuge et variation van César Franck; wat machtig was het koraal in a-mineur van den zelfden componist. En het was werkelijk een teleurstelling dat dc koraalvariaties uit Men delsohn's zesde sonate moeten vervallen we gens het vergevorderde uur. Met dit alles was echter de medewerking van den heer Van den Burg nog niet geëindigd. Want met zijn broer, den heer Jac. J. van den Burg, vergastte hij dc aanwezigen en daarmee natuurlijk ook de vele luisteraars in den lande op een con certo van Bacli voor twee piano's. Het spreekt van zelf, dai ook dit nummer met groote aan dacht werd aangehoord. Onze stadgenoot, dc heer J. B. Grootendorst droeg voorts nog op zeer verdienstelijke wijze enkele werken voor, o.a. „De Engelen" van Ds. P. J. Moeton. „0, laat mij 't U vertellen" van mevr. J. Wilde- boerLuitingh en een fragment uit de slotzang van I. da Costa's „De Slag bij Nieuwpoort". De verschillende nummers van het programma werden afgewisseld door samenzang. Het was een mooie avond, waarop de Chris telijke Radio Vereeniging met voldoening kan terugzien. ORGEL-CONCERT. In de St. Joriskerk. In de St. Joriskerk zal de heer Cor Kee uit Zaandam op Woensdag 2 November a.s. des avonds te 8 uur een orgelbespeling geven. Medewerking zal dien avond verleend worden door het Ned. Herv. Zangkoor, onder leiding van den heer A. J. C. Mooy. GARNIZOEN. Bij Kon. besluit van 25 October is den rit meester op nonactiviteit W. C. baron var» Randwijck, van het wapen der cavalerie, op het daartoe door hem gedaan verzoek, eer* eervol ontslag uit den militairen dienst ver» leend. AMERSFOORTSCHE KUNSTKRING. Abonnementconcerten. Geen concert op 29 October sa Het bestuur van den Amersf. Kunstkring deelt ons mede dat dezer dagen de leden en belangstellenden in deze concerten een circu laire zullen ontvangen. Hierin zullen nadere mededeelingen betreffende deze concerten ver meld staan. Ze gaan in ieder geval zij het dan ook in gewjjzigden vorm door. De data zyn echter niet allen goed en het bestuur verzoekt dringend er wel nota van te willen nemen, dat het eerste aangekondigde concert van a.s. Zaterdagavond vervallen is. OIR. ZANGVER. „SURSUM CORDA". Uitvoering Weihnachts-Oratorium. Men schrijft ons: Genoemde Vereeniging heeft liet plan. om I>. V. Donderdag 22 Dec. in de Nieuwe Kerk (daartoe door H. H. Kerkvoogden welwillend afgestaan), wederom een uitvoering te ge ven van het „Weihnachts-Oratorium" van H. F. Müller. Dc bedoeling der vereeniging is, om dio uitvoering telken jare in de week vóór Kerst mis te herhalen om zoo te trachten door haar lied te wijzen op het heerlijke, dat weer staat te komen. Zij. hoopt, dat Amersfoort haar daarin zal steunen! „Elk jaar hetzelfde?" vraagt misschien iemand. Maar zingen we in onze gezinnen ook niet telkens dezelfde liederen, die ons lief zijn? Bovendien bedoelt de vereeniging niet, zich cr gemakkelijk af tc maken, want in Februari hoopt zij uit te voeren van A. Rom- baeh: „Het lied van de Klok". De uitvoering op 22 Dec. is dus extra! Het batig saldo zal worden beslema voor de diaconie der Ned. Herv. Gem. AGENDA. D o g e I ij k v Gnema Royal, Langestraat. Hotel Monopole. Middag- en Avondconcert, en Dancing. Kunstzoai „Sierkunst", Uuechtsrheweg 111. Grafisch werk Edith Pijpprs, lampen-ont- werp Acronius, handweefwerk Munchen er Hagen. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Hnndelsiogistei, Arnh weg 23 Theosofische Bibliotheek, Laantje 3 Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) er» Öib'iotheek. Muurhm'r.en 9 »ij Princess-room Zondag middag- en övond- concei t Dansraal Klaassen Zondag Dancing. De Arend Vrijdag, Zor.dag, Maandag en Dinsdag Biosroon Hotel Nationaal. Dansen. Gebouw Armen de Poth. Tentoonstelling „De Brug". 28 Oct Amicitia Algemeen Nederl. Ver bond. uur. LezingPater Molkenboer over „Vondel". 29, 30 en 31 Oct Amicitia Bioscoop. 29 Oct de Valk. Feestavond P. T. T. 1 Nov. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen. De- monstratie's. Half 3. 1 Nov. Amicitia. Het Schouwtooneel. (in abonnement) „De Geveltoerist" 8 uur. 2 Nov. Remonstr. Kerk. Wijdingsavond „Allerzielen". 5, 6 Nov Amicitia Kunst na Arbeid. 5 Nov de Valk. Feestavond A Z. en P. C. 8 Nov. de Valk. Volksuniversiteit. 11 Nov De Valk. Nooit meer oorlog-fede ratie Herdenking Wapen<uilstondHag Spreker: Prof Dr. van Embdcn en den heer van Zadelhof. Half 8. 11 Nov. Amicitia Chr. Mannenkoor „Jubal". 12 Nov de Valk Feestavond B A N. S. 12, 13 en 14 Nov. Amictio. Bioscoop. 15 Nov. Amicitia Ver. v Huisvrouwen. Le zing de heer Brijs. Half 3. 16, 17 Nov. Amintio 't Nut. 18 Nov. de Valk. Propogonda-avond Nederl. Blindcnbond. 19 Nov de Valk Frvsk Selskip Feestavond» 20 en 21 Nov. de Valk Operette de Kleine Stem. 21 Nov Amicitia Het Hofstadtooneel „De Spooktrein" (niet in abonnement) 22 Nov. Rem. Kerk N P B Lezing Ds. M. C. van Wijhe. 23 Nov. do Valk. Nederl. Chr. Rcisvereeni- 24 Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen. Lezing Mr. W P. A Smit. 8 uur. 25 Nov. Remonstr. Kerk Wijdingsavord Voordracht mevr. Flothuis van Dommelen. 26 Nov. de Valk. Alg. Ned. Bouwvakarbei ders Bond. 26, 27 en 28 Nov. Amicitia Bioscoop. I Dec de Valk Jongelingsveieeniging. 3 en 4 Dec. de Valk D. I. IT. Tooneel en Bal 10 Dec. de Valk. Nederl Reisvereeniging. 1U. II en 12 Dec Amiritui Bioscoop 15 Dec. Amicitia. Het Nieuw Rotterdamsch Tooneel (in abonnement) „De Pastoor van Neuvillette". 15 Dec. Amicitia. Ver. v. Huisvrouwen. Le zing mej. Dr. v. d. Graft. Half 5. 17 Dec. de Valk. Sociëteit Eensgezindheid. 24. 25 en 26 Dec. Amicitia Bioscoop. 28 Dec. Amicitia 't Nut. Kindermatinee 7 Jan. de Valk. Frysk. Selskip 14 Jan. de Valk PTT. tooneel, 21 Jan. de Valk. Zang-vereeniging Mendels sohn. Uitvoering. 22 Jan. de Valk. Instituut Arb. Ontw 28 Jan. de Valk. Radio-uitzending der V A. R. A. 30 Jon Remonstr Kerk N. P. B. Lezing Ds. G. Horreus de Haas. Masqué. 4 Febr. de Valk Soc Eensgezindheid. Bal II Febr. de Valk. Korfbalverceniging. 14 Febr. Rem. Kerk. N. P. B Lezing. Dr. R. Mierlema. 25 Febr. de Valk. Dc Sten» des Volks. 3 Maart, de Valk. Frysk Selskip. 10 Maart, de Valk. Ntderl. Reisver. Tooneel. 17 Maart, de Valk. P. T. T. tooneel. a UTRECHT. Stadsschouwburg. 28 Oct. Vereenigd Tooneel. «Hallo 2-8888." cht uur.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 6