Ruth Elder, aan boord van het stoomschip de „Baren drecht". Rechts een der officieren van het Nederlandsche stoomschip, dat haar naar de Azoren bracht. Augustin Fresnel, de Fransche wis- en natuurkundige, wiens 6terfiaar (1827) te Parijs herdacht is. Zaterdag vierde de Bond van gemengde Zangvereenigingen zijn 40-jarig bestaan in het Jaarbeursgebouw te Utrecht. Gelijktijdig vierden een drietal bestuursle den hun 30-jarig jubileum. V. 1. n. r.: van 't Hoen, Mevr. van 't Hoen, de Teer en Mevr. Smink (jub.) Mevr. Levy, Levy (jub.), de Heer en Mevr. Bockholt (jub.). DE NIEUWE SPOORBRUG TE ROTTERDAM. Op onze foto de thans geheel voltooide brug, die Zondagnacht in gebruik genomen is. De oude brug zal met drijvende bokken van haar pijlers gelicht en overgebracht worden naar Dordrecht. UIT ABYSSINIë. Te Debra-Marcos, de hoofdstad van Godjam, ontvingen ontdek kingsreizigers de „Dergo". een belasting die vijfendertig onderda nen hun iederen morgen brachten namens „ras" Haïlon, onderkoning van Gad jam. (Cl. Illustr.l In hotel l'Europe te Amsterdam zijn luit Koppen en zijn beide makkers Elleman en Frijns bartelijk gehuldigd met het verras- send-gunstige resultaat der jongste Indië-vlucht. In het midden lult. Koppen, links Elleman, rechts Frijns. Na zeventien jaren is Eclmond Rostand's „Chantecler" te Parijs weer opgevoerd in eenigszins onderen vorm. Een grappig tooneel uit de eerste acte. (Cl. Illustr.) HEEREN MOLEN- V ERDELGERS wordt verzocht kennis te nemen van deze schroef pompen, waarmee ook bij zwakken wind onze watermolens prachtig kunnen werken. Utrpcht heeft sinds kort werkloozen naar Overijsel gedirigeerd om ln het grootendeels onontgounen Westerhuizingerveld grondwerk te verrichten. Het aanleggen van een weg dwars door een dennenbosch. Zaterdagavond brak te Wormerveer een felle brand uit in de fabrieken der Firma Crok en Laan, staande aan het Zaanwegje. Door de vrijwillige brandweer uit de ge- heele Zaanstreek werd de vuurzee bestreden, terwijl later de assistentie van de Arn- sterdamsche brandweer werd gevraagd en verkregen. Een foto van den brand terwijl deze het felst was. De achterzijde van de fabriek. De watermolen te Waardenburg, waarin een vernuftige constructie is aange bracht. die fraaie resultaten geeft, ook bij matigen wind. Zaterdagmiddag werd te Soesterberg Luitenant Koppen met zijn miannen een grootsche hulde bereid, waarvoor bijna alle bewoners van de omge ving van Soesterberg waren opgekomen. Door een kinderzangkoor werd den vliegers een aubade gebracht,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8