M 11.11—I ONZE ILLUSTRATIE Nederland trekt wel belangstelling van buitenland sche kunstenaars: pas hadden we de Fratellini, de Jhr. en mevrouw Röell hebben Dinsdagmiddag een bezoek gebracht aan „Parkherstellingsoorden" in Gramatica's en haar troep, de Düsseidorfera thans weer komen SJaljapine en Pavlova, en in afwachting het Oosterpark te Amsterdam. Een gezicht in de '.ighallen met terzijde v. L n. r.: dr. W. Feitkamp, dr. J. daarvan... „Hablma" het gezelschap Russische, doch in het Hehreeuwsch spelende acteurs, Do aan- E. Stumpff, van het Roode Kruis, Jhr. Röell en dr. M. da Hartogh. komst, Dinsdag te Amsterdam. Het nieuwe Olympische Stadion, dat aan den Amstelveenschenweg verrijst, groeit langzamerhand tot een Indrukwekkend sportgebouw. Een bericht-ln-beeld hoe het er thans uitziet Dr. A. Smits, Pastoor der H. Anna-Kerk te Breda, die Zondag 20 November den dag herinnert, waarop hij vóór 25 jaar te Leuven als eerste Hollander promoveerde tot Doctor lu de Thomistische wijsbegeerte. Zijn promotor was wijlen Z. Eminentie Kardinaal Mercler. De heer mr. A. J. M. Cornclissen te Nij megen conservator aan de bibliotheek der R. K. Universiteit te Nijmegen, is be noemd tot bibliothecaris als opvolger van Prof. de Vries van Heckelingen. De opera-dirigent Henri Zelden- rust. werd Dinsdagavond gehul digd met zijn dertigjarig jubileum Door het Ègyptische Departement van Antiquiteiten zijn de Sakhara een aantal belangwekkende vondsten gedaan. Men beeft er o.a. een geheime graftombe van de zgn. derde dynaatte ontdekt, die van 3000 raar vóór Christus dateert Door de N.V. L. GoudsmitHoff Zn'sEerste Nederl. Behangselpaplerindustrte is een prijsvraag uitgeschreven, waarhijalle Nederlanders in de gelegenheid wor den gesteld hunne krachten te beproeven.een karakteristieke naam voor een nieu we wandbekleeding dezer firma, uit tevinden. Er is hiervoor een jury benoemd bestaande uit. staande L. Goudsmit, zit tend Dr, Nolst Trenite (Charivarius), li. Querido. B. Kuitert tea HoU en K, gh, dompers!. ZOOAtf DE O''DEN ZONGEN... In vroeger tijden was een blokkendoos, of iets van soortgelijken aard, gewaardeerd speelgoed. Tegenwoordig wordt ook dat an ders. In Engeland ziet men de spes patriae rich op deze wijtt amuseeren. ïltrandag 14 Nov. a.s. zullen voor het eersten alle kramen op de Nieuwmarkt te Amsterdam elcctrisch worden verlicht. In verband hiermede zendt men ons eenige opnamen van het aanbrengen van de electrische distributiepalen. In het geheel worden 15 dezer palen op de Nieuwmarkt geplaatst, aan iedere paal bevinden zich 20 contacten. Iedere kraam krijgt een 200 kaars lamp. De ho">g-»te veiligheid wordt verzekerd door een spanning van 72 volt tusschen de phasen en bovendien worden elke 5 contacten apart verzekerd. Een foto van een der reeds geplaatste distributiepalen. Dojr de slurl die in het geopende putje wordt geplaatst wordt de electr. 6troom aangevoerd. HOE LEERT MEN GOLFSPEL? Ta Amsterdam heeft, bij het Kol. Instituut, de „Kennemer Golf en Country Club" een oefenterrein gekregen. Hoe de professional- golfspeler J. F. M. Oosterveen er les in het golfspel geeft Een modern sprookjes-huwelijk: dat tusschen den hertog van Apulië met prinses Anna van Dourbon. Vier koningen en tien tallen prinsen en prinsessen woonden de plechtigheid te Napels bij. Het bruidspaar bij het verlaten der kerk.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1927 | | pagina 8