Plaatst „Keitjes" Amerstoortscfi Dagblad f). fH. Schoterrnan &- i2n. graves Supérieur Perf f}le5f STADSNIEUWS. Eerste /metsloorische Stoompersinr. „Quick" Boerenjongens-Advocaat MASSA's SLIJTERIJ Kleine advertentie in het PALT6HE Wijnhandel Utr. str. 17 Gevestigd 1878. lel. 145, Bijzonder aanbevolen Per anket t 63 DE AANSLAG OP INSPECTEUR. PAUL De Haagsche rechtbank veroordeelde heden wegens poging tot doodslag gepleegd op de heercn Jansen en Gerlach en den politie-in- specteur Paul overeenkomstig den eisch van den officier van justitie tot 20 jaar gevange nisstraf den koopman H. R. Die 2 September J.l. no in een perceel aan de Houtnv than hebben ingebroken revolverschoten loste op zijn achtervolgers en met twee schoten dei. politie-inspectcur Paul levensgevaarlijk ver wondde zoodot deze inspecteur verscheidene weken in het Roode Kruis-ziekesnhuis moest verpleegd worden. Met betrekking tot den schoenmaker M. H tegen wien de officier van justitie ter zake van medeplichtigheid aan inbraak 5 jaar had gevorderd, besliste dc rechtbank dut het on derzoek niet volledig is geweest en besloot in de zittiing van 12 Januari opnieuw twee ge tuigen te hooren HOFBERICHT. H. M. de Koningin en Z. K. H. dc Prins hebben gisteravond in het Gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Den Haag oen ge deelte van de opvoering en H.KJi Prinses Juliana heeft dc gehoele opvoering van „Die Walkure" door de Coöperatie bijgewoond. RIJWIELDIEVEN AANGEHOUDEN. Men meldt ons uit Eindhoven In verband met de veelvuldig gepleegde diefstallen var. rijwielen hier ter stede, zijn door de politie aan gehouden zekere R. en zekere N. Laatstge noemde werd gisteravond op heeterdaad be trapt toen hij te Woensel een rijwiel wilde ste len. Hij bekende verschillende rijwieldiefstallen gepleegd te hebben, dien zelfden avond o.a. 9 en deze al te hebben verkocht in een Bank van Leening te Woensel. Bij een onderzoek in dit pandhuis werden niet minder den II rijwielen in beslag geno men. Tevens zijn in verband met deze rijwiel diefstallen door de Helmondsche politie heden aangehouden C. E. en K. v. d. W., beide uil Eindhoven. Ook deze hebben heel wat rijwielen gesto len, zoodat de politie een goede vangst heeft gedaan. DE EXPRESSE-BANK TE SCHIEDAM Conclusie van het O. M. bij den Ho-ogen Raad. De advocaat-generaal bij den Hoogen Raad mr. Van Lier, heeft heden geconcludeerd tot verwerping van het beroep van G. Tegeloai. directeur van de Expresse-Bank te Schiedam door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot 100 boete wegens overtreding van de lo- terijwet. Deze bank geeft coupons uit, die alleen lr\ dubbeltallen of meervouden daarvan verkrijg baar zijn. Door optelling van de op de coupon- voorkomende nummers (de nummering d-^i coupons geschiedt volgens een niet bekend ge maakt systeem) kan men een cijfer verkrijgen dat, voorkomende op een lijst, recht geeft op een prijs. Namens den requirant was aangevoerd, da» bet bewezen verklaarde niet strafbonr was, omdat daarbij slechts in aanmerking zou zin genomen één der factoren, welke de kans be heerschen, n.l. het koopen van een coupon en over het hoofd zou zijn gezien, dat de deelne mers grooten invloed op de kansbepaling kon den uitoefenen door het vormen van verschil lende nummercombinaties en door zich doot middel van ruil tot het vormen van een prijsge- tal aanwendbare coupons te verschaffen. Mr. van Lier overwoog o.m., dat de bij dag vaarding aangegeven kansbepaling de alles beheerschende blijft, daar de mogelijkheid om een prijsgetal te combineeren immers in elk geval afhangt van de omstandigheid, of d* deelnemer de beschikking verkrijgt over zoo danige coupons als welke de combinatie mo gelijk maken. Zonder dot toch zou ook de meest scherpzinnige rekenmeester met het aan wenden van zijn invloed op de prijscombino- tie verlegen staan Nu ten d-eze feitelijk vast stoot, dat dc deelnemers in verband met de bij dagvaarding genoemde omstandigheden gee nerlei invloed konden oefenen op de keuze de- genummerde coupons, welke bit te koopen had den, is het bewezen verklaarde terecht op grond van de bepalingen der loterijwet 1905 strnfbaar geoordeeld. Het arrest werd bepaald op 30 Januari. DE REORGANISATIE VAN DE P. T. T. Een overeenkomst met de fir ma Joh. Enschedé te Haarlem Door den hec Bomons zijn aan den Minis ter van Waterstaat de volgende vragen ge steld Is het waar, dat de Regeering, door het aangaan van een over vijftien jaren loopende overeenkomst met de firma Joh. Enschedé to Haarlem, waardoor de controle op de leve ring van postwaarden feitelijk is afgeschaft, een begin van uitvoering gegeven heeft oen de reorganisatie van het Staatsbedrijf dei P. T T Zoo ja, is deze daad dan in overeenstem ming met de herhaalde verzekering van ver schillende ministers, dot bij dc uitvoering dot reorganisatie dc Staten-Generaal zouden wor den gehoord Zoo neen, is het dan wèl juist, dat bovenge noemd controct als op zich zelf staand feit is efgeslotcn en kunnen de Statcn-Gcneraal verwachten hierover nog nader te worden in gelicht HET IJS. Het i-iolemcnt van Ameland en Terschelling. Men meldt ons uit Terschelling De postboot van Terschelling heeft gisteren morgen wederom geprobceid Harlingen te be reiken. Nadat men de post en da passagiers vai. Vlieland had afgehaald wc.rd in de richting Harlingen doorgevaren. De postboot ontmoette echter zooveel ijs dat zij genoodzaakt was naar Terschelling terug te koeren. Hedenochtend te half zeven zal men weder om trachten Harlingen tc bereiken. Met het oog op dc zeer veranderde weers gesteldheid is de mogelijkheid niet uitgesloten, dot de boot h<-denmiddag nog van Harlingen weer naar Terschelling kan terugkeeren. In het Noordzeekanaal De kleine scheepvaart ondervindt thans groo- te belemmering van dc ijsschotsen in het Noorazeeknnaal. Nu de dooi ingetreden is, raken deze los en komen het kanaal afdrijven. Door den sterken Zuid-Westenwind kan thans bijr.a niet gespuid worden. De verbinding met het eiland Urk. Gistermorgen omstreeks halftwaalf arriveer den de vliegers G. J. te Pas en H A. Walewqn met een vliegtuig van de K. L. M. op Urk. Zij landden in het Voorland in de nabijheid van hei dorp, waar zij door honderden bewoners vat» het eiland werden begroet. Zij brachten zestien zakken post mede. Om halfeen vertrok het vliegtuig met post en een passagier weer naai Amsterdam. Een vaart door het ijs. Maandag is een stoomschip van de Alkmaar- Packet, beladen met vrachtgoederen, 's avonds 6 uur van Amsterdam vertroken met het doe) Alkmaar te bereiken. Wegens de duisternis is deze boot niet verder gevaren dan Wormer- veer. Vandaar is deze boot toen Dinsdag 8 uur voormiddag weeT vertrokken met bestem ming Alkmaar. Er viel een ijskorst te breken van 15—22 c.M. dik. Het breken van het ijs schoot maar langzaom op, totdat een tweede boot van dezelfde Maatschappij, die om 2 uui van Amsterdam was vertrokken, .de eerste had ingehaald, en nu ging het met vereende krach ten verder. De eeno boot duwde dc andere voort en zoo zijn beide schepen eerst te 10 uui des avonds in Alkmaar aangekomen. Heden is ten gevolge van de invallende dooi de voart raar Alkmaar weer open. Het openbreken werd van den wal door vele nieuwsgierigen gadegeslagen Zoo nu en dan liep een der opvarenden van de brekerde boo ten over het ijs naar den wal en weer terug om een praatje te maken of inkoopen te doen. DE OPVOLGER VAN PROF. DR. W. EINTHOVEN. Nn8r de „N. R. Cit." van bevoegde zijde verneemt, is ons bericht, als zoude de medische faculteit dr. Paul Hoffmann uit Heidelberg heb ben aangezocht voor het bezetten van den leer stoel in de biologie aan de Leidsche universi teit als opvolger van prof dr. W. Einthoven, onjuist. DÉFILÉ VOOR PRINSES JULIANA. Donderdag 23 Februari zal de Isto divisie, bestaande uil het regiment grenadiers cn jagers en het 4de regiment infanterie uit Leiden, te Katwijk in de duinen oefeningen houden. Na afloop hiervan zullen de troepen, vooraf gegaan door dc Kon. Mil. Kapel uit den Haag, voor Prinses Juliano dcfileeren. AANRANDING, „Je geld of je leven F De r,N. Venl. Crt" meldt: De tijd, dat reizigers op eenzame wegen aangerand werden, denken we ons voorbij te zijn. Alleen lezen we nog wel eens, dat in een lond als Italiië of het Oosten, een dergelijke overval plaats heeft gehad, moar dat een vreedzame wandelaar onder den rook van onze stad besprongen werd, lijkt bijna >n«*an- neemboar. Toch is dat Dinsdagmiddag te Venlo ge beurd. Terwijl de heer W. nabij de gemeentelijke waterleiding aan het wandelen was, sprong eensklaps een onguur persoon, die z'n gezicht in een das verborgen had, voor hem op den weg met de bedreiging „Je geld of je le ven 1" De heer W. was noturlijk geheel verbou wereerd en wist niet recht hoe hij 't had met den man, die hem bespongen had. Deze aarzeling beschouwde de overvaller blijkbaar als antwoord, dat W. geen afstand van cenig geld wilde doen. Hij haalde daarop achter z'n jas uit een zwaren knuppel vooi den dag en voordat W. de gelegenheid kreeg zich te verweren, sloeg de aanvaller hem met een geweldigen slag tegen den grond. W. had nog de kracht om om hulp te roe pen, waarop de roover zich ijlings uit de voeten mankte. No eenigen tijd had de aangevallene weei de krocht om op te staan en bij de eerstvol gende woning van den overval kennis te ge ven. Het bleek, dat z'n achterhoofd dik opge zwollen was. Naar we vernemen, is liet vermoeden ge wettigd, dot de aanvaller een Duitscher is. Hij sprak met een Duitsch accent de stereotiepe bedreiging uit. VOLK-REDACTIE. Het Volk deelt mede, dat de heer Ed. Polak wederom tot redacteur van het blad is be noemd, in welke functie hij ook is werkzaam geweest, voordat hij wethouder van onderwijs der gemeente Amsterdam werd* BRAND TE AMSTERDAM. Een houtloods afgebrand. Ongeveer kwart voor zeven liepen gister avond aan het elndo van den Overtoom te Amsterdam een viertal brandschellen af. Vlammen sloegen plotseling uit den grooten loods, die staat bij de Schutsluis tusschen de huizen van den Baarsjesweg en Hoofdweg. Zij is in gebruik bij de heeren de Léon en Van Ravcnstcin, handelaren in afbraak. Met veel materiaal rukte de brandweer aan. Spoedig waren vier krachtige stralen gericht op de vuurzee, die aangewakkerd werd door een sterken Zuid-Wcstelijkcn wind. De brandweer kon niet verhinderen, dat de loods, die circa 40 M. long en 15 M. breed is, geheel uit brandde. De oorzaak van den brand moet zijn dat een knecht, die nog aan het werk was, een brandende petroleumlamp heeft omgeloopen De man heeft zich aan de glasscherven nog aan de hand verwond. In dc loods was vee) hout opgestapeld, dat er gister was ingebracht. Twee mannen, die in een keet achter dc afgcv bronde loods wonen, hadden hun hebben en houden al naar buiten gedragen, vreezende dat hun houten woning door het vuur zou worden aangetast. Dc brandweer kon dit ech ter voorkomen. RADIO-PROGRAMMA Donderdag 5 Januari. Daventry (Exp. station) 491.8 M. 6.50. Tijds., weerber., nws.bcr. 7.05. Dansmuziek door de London Radio Dance Band. 8.20. Variété George Fester. Winnie Vic toria. Denis O'Ncil-Icrsch, komiek. Phillip Middlemiss, raconteur- 9.20 Heart's Desire, kom. opera door Ma bel Constanduros. Het Birm. Studio Orkest. 10.20. Weerber., nieuwsber. 10.3511.35 Mil. orkestconcert door het Radio Militair Orkest. Hilversum, 1060 M. 5.307.15. Vooravond-concert door het A. N.R.O.-orkest o.l.v Nico Treep. Claudine Wit- sen-Elias (zang). 7.15. Engelsche les voor, meergevorderden door Fred. Fry. 9.00. Lezing door den heer W. Vogt. „Een Pendutie in Indië". 9.30. Concertgebouw concert o.l.v. Pierre Monteux uit het Concertgebouw te Amsterdam 10.10. Persberichten van Vnz Dios. 10.30 A N.R O-strijkorchost Huizen, 1950 M. (v. 4-6 1840 M) 6008.00. N.C.R.V. Concert mevr. Ina Muldcr-Bclser, alt-mezzo Mej. Lies van Mou- rik, piano M. E A. v. Oppen, bas. J. N. E Wittpan, fluit 8.00. NCRV. Concert in de Wilhelmina- kerk te Dordrecht. Londen en Daventry, 1600 M. 6.20. De London Radio Dance Band (ver volg). 6.50 Tijds., weer-, nieuwsber 7.35 De grondslagen der muziek. 8.20. Royal Philhorm. society concert uil Queens Hall. 9.20. Weer- nieuwsberichten. 9.35 Vervolg concert. 10.45. P|oatscl. nieuws (alleen Dav.) scheeps berichten. 10.5012.20. Dansmuziek door de Savoy Bond. KENNISGEVING Hinderwet. B. en W. van Amersfoort brengen ter open bare kennis, dat bij hun besluit van 3 Januari 1928, aan W. A. Wen,' en zijne recht vrek rij genden voorwaardelijk vei gunning is verleend tot het oprichten van een bewaarplaats van pa pier en lompen in een schuur, behoorende bij het perceel alhier gelegen aan het Hoevenla- kensche Voetpad No. 2. Amersfoort, 4 Januari 1928 B. en W. voornoemd. De Secretaris, K. KAAN Jzn. De Burgemeester, v. RANDWUCK. NEDERLANDSCH SPAARBANK BUREAU. Mededeeling over het jaar 1927. Op 1 Januari 1928 was het aantal Spaarban ken toegelaten tot het Nederlandsch Spaarbank Bureau te Amersfoort, Bureau voor advies en controle van den Nederlandschen Spaarbank- bond, gestegen tot 124, met een gezamenlijk bedrag aan spaargc-lden van 221.688.183,24 volgens de balans 1927. In 1927 werden 9 spaarbanken met 5.061.627,50 aan spaargelden toegelaten; één Spaarbank werd afgewezen. RIJWIELDIEFSTAL. Onvoorzichtig. Een bewoner van de Varkensmarkt had de onvoorzichtigheid zijn rijwiel eenigen tijd on beheerd voor zijn huis te plaatsen. Toen hij na eenigen tijd terug kwam was zijn fiets ver dwenen. Van den dief natuurlijk geen spoor. GEVAARLIJK AUTORIJDEN. Over de kleine spoorwegovergang bij de Utrechlschc weg. Onlangs maakten wij melding van een auto mobilist, die toen de" groote boomen van de spoorweg overgang aan de Utrechtsche weg gesloten waren, kalm met zijn auto het trot toir cpreed en door dc kleine, voor voetgan gers bestemde, overweg ging, waardoor hij ernstig gevaar veroorzaakte voor de voetgan gers, die zich op dit oogenblik hier bevonden. Door hanstig on zij to springen konden zij voorkomen niet aangereden te worden Bij von nis van den kantonrechter is deze roekoloozo auto-bestuurder verooi dceld tot 10.boete WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 4 uur 25 min. KANTONGERECHT. Een rijwielhek, dat een ver- keersbelemmering was. Voor den kantonrechter stond terecht een inwoner uit Leusden die op een openbaren weg over een breedte van drie meter een rij wielhek had geplaatst, zonder dat dit hek verlicht was. Door dit rijwielhek was de weg versperd en leverde het gevaar op voor het verkeer. Verdachte erkende, dat bedoeld hek op d»;n openbaren landweg had gestaan. Hij had deze landweg gehuurd en mocht daar ta fels en stoelen op plaatsen voor zijn uitspan ning. In deze zaak werden 7 getuigen gehoord. De eigenaar van den landweg deelde mede, dat op bedoeld landwegje immer tafels en «tooien gestaaai hebben. Volgons getuge heeft het verkeer geen hinder hiervan. Het terrein waarop de stoelen, tafels e.d. geplaatst waren, is zuiver particulier terrein. De volgende getuige, die vroeger ook eige naar van een gedeelte van het terrein was ge weest, lichtte de situatie aan de hand van een terreinkaart nader toe. Ook uit de verklarin gen der overige getuigt-n bleek dat bedoelde weg, mogelijk niet officieel en openbaar, al gedurende ruim 40 jaren door een ieder ais verbindingsweg werd gebruikt. Tevens bleek dat de ruimte die overbleef voor een wagen te klein was om te passeeren, doch de offi- cicele weg was slechts een zeer geringe om weg. In zijn requisitoir merkt de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie op dat is komen vast te staan, dat de weg door het rijwielhek versperd was. Dit is door verdachte zelf er kend. Uit de verklaringen der getuigen acht spreker bewezen, dat aan bedoelden weg door het gebruik der jaren de beteekenis van „openbare" weg is gekomen. Dc eisch luidde 5. De kantonrechter zal over 8 dagen vonnis wijzen. Gepasteuriseerde melk waar aan een derde water is toe gevoegd. Een zuivelfobrikant was ten laste gelc-gd, dot hij door een melkslijter melk voor de con sumptie had Laten vervoeren, waarin 50 water was gevonden als toegevoegd water- Verdachte kan hiervan geen verklaring ge ven. Er moet hier een onnauwkeurigheid van hert personeel in het spel zijn. Het betrof n.l. een zending van 100 flesschen melk. Hieruit waren eenige monsters genomen. In één flesch was nu 50 water gevonden. Het kan niet anders volgens verdachte of er moet een ver gissing bij de expeditie geweest zijn. Uit de verklaring van den getuige deskun dige bleek, dat dc melk niet voldoende ge pasteuriseerd was. Uit- de zending, die be stemd was voor de kazerne, waren een vier tal monsters genomen. Dc Ambtenaar van het O. M. achtte deze Overtreding zeer ernstig. Wel mag men niet van opzet spreken, doch wel van groote on nauwkeurigheid en slordighe'd. De eisoh was 200, subs. 1 maand hechtenis. In een uitvoerig pleidooi bracht Mr. Ger» lings naar voren, dat niet als motief voor een hoogen boete de bijomstandigheid van niet voldoende gepasteuriseerde melk mocht gelden. Dit was gebleven buiten de aan klacht. Een derde water in die ééne flesch cn geen water in de drie andere monsters, wees op iets anders dan vervalsching. Melk met 50 doelen water tegen 100 decien melk kan onmogelijk als „melk" worden geaccep teerd. Voor dit gevoelen voerde pleiter een uitspraak aan van een door hem geraadpleegd melkbureaiL Bij vervalsching zou het water over alle flesschen zijn verdeeld. Daarom is hier -ood- wendig een vergissing of een onbekende oor zaak in het spel. Uitspraak over 8 dagen. SCHOORSTEENBRAND. In de Leliestraat Gisteren ontstond een schoorsteenbrand in een perceel in de Leliestraat. Met do Minimnx is het vuur door de politie gebluscht. DIERENMISHANDELING Dertig gulden boete. Eenigen tijd geleden werd tegen een persoon pioces verbaal opgemaakt, omdat hij zijn trek hond trapte en op ergerlijke wijze mishandelde. De Utrechtsche politierechter veroordeelde den man thans tot een geldboete van 30. POLITIENIEUWS. Aangehouden. Door de politie alhier is een Duitscher aan gehouden, die niet in het bezit was van geldige papieren. De man zol het land uitgeleid wor den. BURGERLIJKE STAND. Getrouwd Marinus Johannes van Poppel en Adrinna Meegdes. Jacobus Cornelis Albertus Wilhelm Brink en Aartje Koenen. AGENDA. D a g e 1 ij k s Cinema Royal, Langcstraat. Hotel Monopole. Middag- en Avondconcert en Dancing. Kunstzaal „Sierkunst", Utrechtscheweg UI. Museum Flehite, Westsingel. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos. Ver. Regentesselaon (Zaterdags van 56 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal) en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Princess-room. Zondag, middag- en avontb* concert. Danszaal Klaassen. Zondag Dancing. De Arend. Vrijdag, Zondag, Maandag en Dinsdag Bioscoop. Dc Keizerskroon. Zaterdags en Zondags Cabaret en dansen. Hotel Nationaal. Zondags dansen. 5 Jan. Luthersche Kerk. Kcrkconcert. 5 Jan. Amicitia (foyer) Ver. van HuisvrotN wen. Lezing mevr. Sirks-Harmeyer. Verricht thans een verstandige daad Neemt een abbonnement op het onderhoud van Uiv kleeding bide Stationsstraat 16b Tel. 344 ..Voor de koude .Vinteravor.den" Citroen en Rhumpunch vanaf i 2.75 per Liter Verder de bekende artikelen als* Voorburgh en Kassa's Schilletje Oude Genever (Ouwe Duijs) t 4.per Literkruik Telef.292 - HAVIK 41 Van 1 5 regels f 0.50. Bij 3 x plaatsen f 1.— Elke regel meer 10 cent Uitsluitend bij vooruitbetaling ONTVLEKKEN en OPPERSEN VAN HEEKENKLEEDING. Desgewenscht direct gereed. Hoofddepót: Utrcchtschestraat 47 ALMELO TeL 557 Depöts. J. A. BRONSDIJK. Arnh straat en Firma KOK Utr.weg. Tel 539 5 Jan. Gebouw Theos Ver. Regentesselaon. Amersf. Loge T. V Lezing de heer W. v. Warmelo 7 Jnn de Valk Frysk Selskip 7 Jon. Amicitia. Ver van Huisvrouwen. Kindermiddag door Dora Schramnde. 13 Jun Gerei Kerk in Hcrst Verband Win- terlezing Ds de Gaay Fortman 13 Jan. Amicitia. Vcreenigd Haagsch Too- neel (niet in abonnement). 14 Jan. de Arend Feestavond Rijks-Kweek- school-club 14 Jan de Valk P 1 T toor.eel. 14, 15 en 16 Jan. Amicitia. Bioscoop. 15 Jan De Valk D 1 U Tooneel en bal. 17 Jon. De Valk. Reisvereeniging. Filmavond. 18 Jan Amicitia Amcisf Kunstkring. Con cert van Tulder (niet in abonnement) 18 Jon. Ebenhaëzer. Wijdingssamenkomst. •10 jarig bestaan van Patrimonium. 19 Jan. Amicitia Nutsavond. 19 Jan. Amicitia. Ver. van Huisvrouwen. 20 Jan. Ebenhaëzer. Feestavond 40-jarig be staan van Patrimonium. 21 Jan de Valk Zapg-vereeniging Mendels sohn Uitvoering 21 Jun Amicitia. Padvinders-soirée. 22 Jan de Valk Instituut Arb Ontw. 23 Jan. Amicitia. Lezing luit. Koppen. 25 Jan Amicitia. Concertavond Amersf- Mannenkoor 26 Jan Amicitia Feestconcert Amersf Man nenkoor. 27 Jen. Amicitia. Het Ver. Rotterd. Hofstad TooneeL „Hofjoden" (abcmnements-voorstel* ling). 28 Jnn de Volk Radio-uitzending de* VARA 30 Jan Rcmonstr Kerk N. P. B. Lezing Ds. G H'öneus de Haas. 4 Febr. de Va-k Soc. Eensgezindheid Ba* Masqué 7 Fcbr. Geref Kerk in Herst Verband. Win- tcrlczing II Fcbr dc Valk Korfbnlvereeniging. 13 Febr. Amicitia. Uitvoering Kamermuziek» vereeniging. 14 Febr Rem Kerk. N P B Lezing. Dr R. Miedema 17 Febr Gebouw Theos Ver. Rcgcntesse- !nan Amersf. Loge T. V. Lezing Tony de Ridder. 18 Febr De Valk. Muziek Ver. Huygen en Geveke 20 Febr. Amicitia Amersf Kunstkring Abon nementsconcert Max Kloos en Anth van der Horst 25 Febr de Valk De Stem des Volks 29 Fcbr. Nieuwe Kerk. Sursum Corda. „Het lied van de klok".

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2