N.V. COMPAGNIE LYONNAISE F. H. LOMANS AMERSFOORT OPTIEK G. MAM DUIN Wij leveren U een complete Radio-Installatie Prijzen belangrijk verlaagd cCSHiroridelle CW. fK. van ïRossum OpruiminglHoeden Utrechtscheweg 10 TELEFOON 179 aangesloten op het electrisch licht com pleet met Luidspreker, accu en antenne voor den prijs van f 205.— Utrechtsche straat 15 Telefoon 433 v.. JCH.VAW CH)g.WBAp5gVEmi551 HOFLEVERANCIER iRüSOFBÜ^^G flT-fl i-v -'•£?' {'v.- - 7?V ''v' f:-.UW-'ö— In verband met den storm moest de Hnng- sche brandweer sedert gistermiddag drie uur verscheidene malen uitrukken om assistentie te verlecnen. In het bijzonder voor Scheve- ningen en tusschen zeven en negen uur werd hoor hulp herhaaldelijk ingeroepen. Persoon lijke ongevallen zijn er, voor zoover ons ter oore kwam, niet gebeurd. Defect oan den Hilvcrsumschch zender. Gisteravond was de antenne van den Hilver- 6ttmschen draadloozen zonder tengevolge van den storm defect gerankt. Hij is echter weer tijdelijk gerepareerd, zoodat de uitzending kon worden hervnt. GEZONKEN SCHEPEN. Dc opvorenden gered. Men meldt ons uit Wemeldinge d.d. 6 Jan.: Hedenmiddag tegen twee uur is het sleep- schip „Timerane", schipper L. Spicgelein, van Antwerpen, op weg van Dordrecht naar Ant werpen, dat gesleept werd door de sleepboot „Dolfijn" van Honswcert op dc Ooster-Schel- de, nabij Wemeldinge tengevolge van den storm volgeloopen en gezonken De zeven op varenden werden door de sleepboot gered Het schip zit niet gevaarlijk voor de scheepvaart. Nader meldde men ons Hedenmiddag is nog een Rijnschip verloren gegaan. Het Rijnschip „Poseidon", geladen met kolen, van schipper Vergouwen uit Antwer pen, is in de Wemeldingcrvallci door storm weer overvallen en gestrand. Het schip is ver moedelijk verloren Dc vijf opvorenden wer den door kapitein Borsje van de sleepboot Wiljo gered. De sleepboot Dolfijn is derwaarts vertrokken. EERSTE KAMER. In de Dinsdagavond o.s. te houden vergader- ring der Eerste Kamer 2nl mcdodeeling worden gedaan over het besluit der Centrale Afdeeiing. Dc voorzitter is voornemens aan de Ccntralc- Afdecling voor te stellen in de afderlingen t- doen onderzoeken op Woensdag 71 dezer, des voormiddogs te elf uur, met voortzetting op volgende dagen, o.a. de verschillende begro tingshoofdstukken, de Indische begroeting, d. begroetingen der verschillende Stnntsbcdrijven enz. en het wetsontwerp tot verlaging der in komstenbelasting. ERNSTIGE TRE1NST0RING. Tusschen Rotterdam en Schiedam. Tijdens den storm is gisteravond tusschen ivotterdom en Schiedam de bovenleiding van len electrischen trein defect geraakt, waardooi een groote vertraging- in den treinenloop is intstoan. In den vooravond is zoo goed als geen enkele trein uit de richting Schiedam 'e Rotterdam aangekomen. Tegen elf uur zijn enkele treinen per stoomtrnclie gearriveerd. De /erbinding van Rotterdam naar het Zuiden en met Hoek van Holland was door deze sto ring ook geheel in dc war. Den reizigers werd op het station D. P. aangeraden via Pijnackci io reizen. DE AANSLAG OP INSPECTEUR PAUL De veroordeelde goat in app&l. Naar de Tel. verneemt zal de 38-jarigr koopman H. P. R., wegens poging tot dood slag op inspecteur Paul er. twee officieren door de Haagschc Rechtbank tot twintig jam gevangenisstraf veroordeeld, hoogcr beroep eantcckenen. Mr. E. G. S. Bourlier zal hem ook voor het Hof verdedigen. A. D. DUYS. t Te Eist is plotseling overleden de heer A. D. Duys, oud-dijkgrnaf van het polderdistrict Over-Betuwe, oud-bestuurslid van de Weesin richting te Nembosch en oud-lid van de Tiend- commissie. De overledene was in a.-s kringen een zeer, bekende persoonlijkheid. DE VLIEGTUIGBOUWER FOKKER. De gouden medaille van dc Haar- lemsche Kamer van Koophandel De Kamer van Koophandel tc Haarlem heeft besloten, haar gouden medaille aan te bieden aan den heer Fokker nis huldebetuiging voor zijn werk op het gebied van vliegtuigenbouw De heer Fokker, die thans voor korten tijd in ons land vertoeft, zal de medaille persoon lijk in ontvangst nemen en heeft zich bereid verklaard, op 19 dezer in het Concertgebou te Haarlem een-ge films- te vertoonen van met door hem ontworpen toestellen ondernomen vluchten over den Oceaan, naar het Poolge bied en Oost-Inr'ië. Hij zal daarbij een toelich tende rede houden. De A mers foottsche Tandheelkundige Polikliniek Bergstraat hoek Utrechtscheweg Tel. 294 Geopend op Werkdigen van 9 12 uur Vrijdag "an 7~8 uur n m- Vast tarief Wij hebben ook voor U den Juist passenden bril Uitgebreide keuze in diverse monturen juwelier Tel. 898 Opticien UIT DE STAATSCOURANT Benoemd voor het jaar 7928 in de commis sie tot vaststelling van de minimum uitwate ring tot lid-voorz tter de heer C Fork, hoofd inspecteur voor de scheepvaart te den Haag; tot lid-ondervoorzitter P. S. van 't Haeff, in specteur voor de scheepvaart te den Haag; tct lid-secretaris ir. A. van Driel, scheepsbouwkun dig adviseur bij de scheepvaartinspectie te den Hang en is toegevoegd als plaatsvervangend secretaris ir. E. M. Neuenburg, scheepsbouw kundig ingenieur bij de scheepvaartinspectie te den Haag. Toegekend de bronzen eerc-mednille dei Oranje Nassou-orde aan J. H S. Schröder, houtzager bij dc N.V. houthandel voorheen Fr6s te den Haag. Herbenoemd zijn voor het fiidvak van 1 Ja nuari tot en met 30 Juni 7928 de leden en plaatsvervangende leden voor den Hoogen Raad van Arbeid Bij K.B. is de termijn van benoeming als reserve-officier van gezondheid van de hicr-i onder genoemde reserve-officieren van gezond heid der 2de klasse, allen van het personeel van den geneeskundigen Dienst der landmacht, met ingang van den achter hunne namen ver melden datum, voor den tijd van tenminste vijf jaren verlengd, t.w A. A J Fisscher, 16 Jan. 7928; C. G. van Heek, 20 Jan. 7928; Dr. W. Schuurmans Stek hoven, 77 Febr. 7928; A L N C M. de Ween, I Maart 7928; G. A Wijffels, 9 Maart 79*28; H Snoek. 27 Maart 7928; Dr F. F Haselhoff, 7 April 7928; W. J J. de Sauvage Nolting, 6 Mei 7928; J van Best, 74 Mei 7928; N. J. F M. Konings, 74 Mei T928; O G E. M Ver haak. 6 Juli 1928; B. J. Solomonson, 29 Juli 1928; Dr H F. Wijnen. 29 Juli 7928; Dr. J T A Vos, 3 Aug. 7928; Dr B. S. ten Berge, 3 Aug. 7928; H J F, Baumar.n, 9 Aug 1928; A A. Hueker, 77 Aug. 1928; R A Houwen, 4 Sept. 1928; Dr E A. D E Carp, 12 Nov. 1928; H. A. S Hildebrnnd, 15 Nov. 1928; V Hettemo, 18 Nov 1928: II aan de hieronder genoemde reserve-offi cieren van gezondheid allen van het personeel van den geneeskundigen dienst der landmacht, met ingang van den achter hunne namen ver melden datum, eervol ontslag als zoodanig uit den militairen dienst verleend, t.w.: a. den reserve-officier van gezondheid dei Ie klasse N H. D Schoyer, 14 Jon 1928 b. de reserve-officier van gezondheid der 2c klasseJ H M. Mcuwissen 3 Januari 1928C. W. Kramers 7 Januari 1928F. F J Scheepers 16 Januari 1928 P H. Noord- hoff, 20 Januari 1928 dr. J H Hommes 20 Januari 1928; J. F Pieck 27 Januari 1923; J C. W. Groenewegcn 7 Februari 1928Dt J. C. Salomonson 7 Februari 1928; J H. G Hartman 7 Februari 1928Dr J. B. Kos ters 7 Februari 1928; R- Ledeboer, 18 Febr 1923R. F. Nanbergen 26 Febr. 1928. Zijn benoemd bij het reserve-personeel dei landmacht bij het personeel van den genees kundigen dienst, resp. met ingang van 16 Jan. 1923, 20 Januari 1928 en 11 Fr-br 1928, tot reserve-officier van gezondheid der le klasse, de resop/e-officiercn van gezondheid 2e kl. A. J J Fisscher, C. G. van Heck en Dr. W. Schuurmans Stekhoven, allcln van dat per soneel. Langestraat 16<=18 Amersfoort Confectie onder volle garantie HET EEUWFEEST VAN HET HANDELSBLAD. Een feestmaaltijd. De rij van openbare feestelijkheden ven het Algemeen Handelsblad, ter gelegenheid voi» zijn ICO-jarig bestaan, is gisteravond gesloten ..iet oen luisterrijken feestmaaltijd bij Coutu rier. Daarbij zaten aan met directie, com missarissen, hoofdredactie en redactie, zetterij, drukkerij en stereotypie, de Minister van Arbeid dr. Slotemaker de Bruine, burgemees ter de Vlugt, de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de heer C. Hel dring, vertegenwoordigers van de commission uit de lezers en de adverteerders en enkele groot-industrieelen, de voorzitter van dc Maat schappij voor Nijverheid, mr. Gudpin, dc di-' recteur van de Nieuwe Rotterdamschc Cou rant, de heer H. Nijghde vertegenwoordi gers van de verschillende journalistieke orga nisaties de Nederlandsche Dagbladpers, de Nederlandsche Journalistenkring, de Amstpr- damsche Pers, de Roomsch-Kotholieke Jour- nalistenvereeniging, de Bintcnlandsche Pers- ver eeniging en van de drie correspond en - tie-bureaux voor dagbladen hier te lende het Nederlandsch Corrcsponden ticbureau, het Persbureau Vaz Dios en Aneta In totaal 150 gasten De tafel was versierd met Handelsblad-em blemen. Tafelpresident was de heer CH. E. H. Boissevain, oudste zoon van wijlen Ch. Bois- scvain en lid van het college van commis sarissen van het Handelsblad. Er werden verschillende toespraken gehou den, o.o door minister Slotemaker de Bruine, die de gelukwenschen der regeering vertolkte Door ir. A. Heldring werd ten slotte dank gebracht voor alle betuigingen en gelukwen- scher DE BONTMANTEL VAN 40.CO0. Dc vordering der gedupeerde firma toegewezen. De Hooge Raad wees arrest in de zaak van Angela M Platt en haar echtgenoot Francis C. Brownlow, wonende te Lemington in Hampshire, eischers in cassatie, tegen de Han delsvennootschap onder de firma C. H. Kühne en Zoon te 's Gravenhage, verweerster. De firma Kühne had krachtens een tus schen wijlen M. C. Platt en haar gesloten koopovereenkomst een bontmantel voor 40000 gulden geleverd aan zekere mevr. V. De door de firma Kühne tegen de uitvoerders der uiter ste wilsbeschikking von Platt voor den Engel- schen rechter ingestelde vordering tot beta ling van dezen mantel werd afgewezen, op grond dat de koopovereenkomst een onze delijke strekking had. De firma Kühne heeft daarna haar vordering opnieuw bij den Nc- derlandschen rechter aanhangig gemaakt, doch is daarin niet ontvankelijk verklaard, omdat de firma Kühne, nu zij vrijwillig haar vorde ring voor den Engelschen rechter aanbracht, ook aan diens beslissing is gebonden. Vervol gens vorderde de firma Kühne schadevergoe ding op grond dat, nu tusschen partijen bin dend is uitgemaakt, dat haar koopovereen komst een ongeoorloofde oorzaok had, zij ge rechtigd is, hetgeen zij ter uitvoering dier overeenkomst heeft geleverd, terug te vorde ren van haar wederpartij. De laatste had, on danks sommatie, geweigerd aan dc verplich ting tot teruggave van den mantel met scha devergoeding wegens waardevermindering te voldoen. De rechtbank had de vordering der firma Kühne toegewezen, welk vonnis het gerechts hof bevestigde. De Hooge Ruad heeft thans het cassatie beroep vcworpen en dc eischers veroordeeld in de kosten. EEN AUTO GESTOLEN Donderdagavond omstreeks half elf is op het Korte Voorhout te den Haag in de onmiddel lijke nabijheid van het Paleis van Justitie een auto gestolen, tocbehoorende aan mr. A. H. uit Wassenaar De heer H had zijn auto eenige uren onbe heerd laten staan en toen hij Donderdagavond weer bij de plaats kwam, woar hij zijn auto achter gelaten had, was deze verdwenen De wagen is een Studcbaker (torpedo-model) donker-rood gelakt. Het nummer is H. 34474. FABRIEKSBRAND. In een vernis- en standoliestokerij te Zoondom. Te Zaandam is gistermiddag vermoedelijk door het barsten van een stoomketel, brand ontstaan in dc vernis- en standoliestokerij, toc behoorende aan de firma Oostervcl en Ro- mijn Het in de fabriek aanwezige personeel heeft nog getracht den brand in den aanvang te stuiten, doch slaagde hierin niet. Dc bran dende stoomketel met vernis tastte spoedig daarop een tweetal van dezelfde groote in dc nabijheid staande stoomketels aan. Nergens konden de vlammen een uitweg vinden. Het ijzeren dak en de stecnen muren bleken tegen het vuur bestond te zijn. De groote stookketels met een inhoud van 1000 K.G. liepen geen gevaar. De schade wordt door verzekering gedekt. PRINS HENDRIK. Z. K. H. de Prins is voornemens Vrijdag 13 dezer de 43e Internationale Tentoonstelling, uitgaande van de Kon. Ncd. Vereeniging Aviculture, in den Dierentuin te 's-Graven- hnge te bezoeken en deel te nemen oan don maaltijd, tCT gelegenheid dier tentoonstelling te houden. DIPLOMATIE. Vertrek van den Dcenschcn gezant. Naar von welingelichte zijdo vernomen wordt, zal de gezant van Denemarken bij het Nederlandsche Hof, de heer Axel Nörgaard, ccrlong op zijn post te 's-Gravenhoge ver vangen worden. De heer Norgaard, is bij Hr. Ms. Hof ge-« hccrediteerd sedert 28 November 7921, HET OVERLIJDEN VAN BARON SWEERTS. Z.K.H. de Prins heeft Donderdag een be zoek van rouwbeklag afgelegd ten sterfhuize van den Commissaris der Koningin in Zuid- Holland, Baron Sweerts de Landns Wyborg DE NEDERL. SPOORWEGEN. Autogarages voor particulieren Z Het lid der Tweede KameT de heer Staal man heeft den Minister von Waterstaat de volgende vragen gesteld Is het bericht juist, dat bij de Nederland sche Spoorwegen plannen bestaan om in ver schillende «leden ven het lgnd autogarages te gaan oprichten, welke ndet alleen zullen dienen als bergplaatsen en reparatie-inrich tingen van het materiaal der Ato. doch die ook voor particulieren zullen worden openge steld Zoo ja, acht de Minister dan zulke plannen in overeenstemming met de functie, die de Nederlandsche Spoorwegen hebben te ver vullen en wordt hier niet een terrein betre den, dat zich veel beter eigent tot het zuiver particuliere initiatief, hetwelk zeeT voldoen de in de bestaande behoefte op dit gebied voorziet EEN VERG1FTIGINGSGEVAL- Soda in plaats van Karlsbad-rout. Te Leiden heeft zich een ernstig vergifti- gingsgcval voorgedaan waarvan niej. A. H. het slachtoffer is geworden. Zij had bij een drogist in Leiden een dosis Kurlsbad-zout laten holen en daarvan een gedeelte ingenomen. Korten tijd daarna deden zich vergiftigingsverschijnse len voor, zich uitende in hevige krampen. Op medisch advies werd zij naar het Academisch ziekenhuis vervoerd Haar toestand baart wel eenige zorg. De politie werd intusschen gewaarschuwd en deze stelde een onderzoek in bij den drogist, waar bleek, dat dc man inploats van Karlsbad- zout soda hnd afgegeven. Den drogist treft in geen geval schuld, wijl is komen vast te staan dot de soda instede van het door hem bestelde Karlsbad^-zout van een grossier werd ontvangen Proces-verbaal is opgemaakt.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 10