Dc plechtige opening van het Zweedscha parle-nent. In het midden koning Gustaaf. Van de Oostenrljksche tentoonstelling In het Stedelijk Museum te Am sterdam: „Portret van dr. Koller In zijn studeervertrek" door Egon Sehlele. De sterrit naar Monte Carlo (1482 km). Het vertrek uit Amsterdam van den heer en mevr. Bomard met hun „Cltroên" Op de 17e étage van een wolkenkrabber te Phlla- delphia is een „Indoor golf course" van 18 hole» geopend door do Pennsylvania Athletic Club. Een onder water geloopen bouwgrondterrein, geiegen langs de Koningin Nap de la Mar, de po- Wtfhelminalaan ander Voorburg (Z. H.), waar than» druk watersport pulairo operette-komiek. wordt bcoofond.,* wordt vandaag 50 jaar. Maandag startten voor den Rallye Automobile Monte-Carlo-rlt van de garage der fa. Leonard Lang aan de Stadhouderskade te Amsterdam ook de heer en mevr. Scheffer met hun „Bulck") geheel recht» de heer Timmerman» Oe voortvarende vereenlglng „Hemfrlck de Keyser" blijft doorgaan met het aankoopen van architectonisch-belangrijke huizen, die anders ver loren dreigen te gaan. De jongste aanwinst ia dit perceel te Amsterdam. UH Helder lijn vertrokken de belde voor de Turksche regeering gebouwde onderzeebooten „Blrindjl In Unl" en „Iklndjl In Unl" naar de kust van Engeland, om de verelschte proeven van diepduiken af te leggen. Hot vertrek der belde booten, cf> den veorgrond de „Blrindjl In Unl", daarachter de „Iklndjl in Unl". Joh. G. Werthelm, winnaar Prix de Rome 1926, expo seert o.a. dezen „Dominicaner Monnik" in de Rijks Academie voor Beeldende Kunsten to Amsterdam. Jack Hylton, de populaire loldep van een orkestje, dat Iedere liefhebber van „lichte" muziek en iedere bezitter van een radio toestel, kent, Is deze week te Berlijn aangekomen. De Jazzkoning In de Duitscho hoofd stad aan den vleuoel. Lezer, bekijk met allen verschuldlgden eerbied dit achttal super-Ameri kanen. Het rijn niet alleen acht der beste sportslul van de wereld allen wereldkampioenmèar deels, bovendien gewiekste zakenlui, die in de sport honderdduizenden verdienden. V. I., zittend: Bill Tilden (tennis); Bobby Jones (golf); Freddy Spencer en Charlie Winter (wielrennen). V. I., staande: Babe Ruth (baseball). Gene Tunney (boksen), Johnny Weismüller (zwemmen) en Bill Cook (hockey). Ernst Krenek, de com« ponist, wiens opera „Johnny spielt auf" heel Weenen in rep «i» roer brengt De Toonkunstenaar J. Schafstall te Weesp wordt deze week gehul digd met zijn 25-jarlge loopbaan als muziek leeraar en componist.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 4