ONZE LLUSTRATIE T® Oresden In Dultsehland herdichten een aêntal Indianen hun voer 18 Jaren geleden gestorven vriend Karl May, den vermaarden verteller van zoovele spannende Indianen verhalen. Zij legden kransen aan het graf, terwijl de Roode Hoofdman Zuzuca Tenka (Groote slang) oen fede hield. Daarna brachten zij eon bezoek aan de weduwo May, die wij hier temidden van de roode broeders afbeelden,, UIT "DE NEDERLANDSCHE INDUSTRIE. Een foto, welke deze week op de proefbaan der „Heemaf" te Hengelo werd gemaakt van de eerste electrische locomotief, behoorende tot een bestelling van 4 stuks, bestemd voor do Ned.-lndische Staatsspoorwegen. Or. Willem Royaards, die nog steeds In de Ziekenverpleging aan de Prinsengracht te Amsterdam verblijft, verjaart Vrijdag. Het zal zijn talrijke vrienden en vereerders vreugde doen te vernemen, dat het on zen tooneelleidcr-tegen-wil-en-dank-in-ruste goed gaat. Dr. Royaards hoopt •erlang do deur achtor zich dicht te trekken van het ziekenhuis, waar wij hem, deze week, met Jacqueline Royaards—Sand berg, natuurlijk «ara lijn lij, kiekten. Frans Hulleman viert 25 dezer zijn zilveren feost als Nederl. let terkundige en voordra ger van eigen werk. EEN JAPANSCHE BISSCHOP IN ONS LAND. Donderd.gmltfdi, 1 kwam te Den Haag aan, de eerste Inlandsche Japansche Bisschop, Mg*, Hayasaka uit Nagasaki. Op onze foto: de aankomst aan het stations I links Mgr. Hayasaka en rechts Mgr. Dekker, Een der gevolgen van de Jongste overstrooming te Londen Is geweest dat een deel van de boeken der Nationale Blinden Boekerij vernield zijn. Meer dan 5000 werken ter waarde van een halve ton gouds zijn onbruikbaar oeworden. Op onzo foto: jonge meisjes trachten nog iets .van den voorraad té redden,. Op de hondententoon- stelling In Crystal Pa lace te Londen won deze „Birkdale Brag gart"... acht eerste, en ten overvloede nog twee derde prijzen. Os hrer Otto Kemmerlch, wereldkampioen lange afstands-zwemmer, heeft groote, zeer groote plannen. Hij zal achtereenvolgens 48, 60, 65 en tenslotte in Amerika, 72 uur achtereen «wemmen. Ter grootere attractie zal hij bij deze escapades „vergezeld" zijn van eert - heusehen zeeleeuw. Natuurlijk zullen belde ook het Kanaal overzwemmen..* Te Broek hulzen vorst, een plaatsje In het Noorden van Limburg, werd het groote geltenfeest gevierd, dat, naar een oud plaatselijk gebruik, I Jaarlijks ter g.elegenheid van het feest van „St. Teums" gehouden wordt 'l Over verscheidene geiten werd het doodvonnis uitgesproken, een exec»*2* die plaats had in tegenwoordigheid van voje dorpsbewoners.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 12