Ter gelegenheid van den 69sten verjaardag van den ex-Keizer zijn vele gasten naar Huize Doorn gekomen. Een foto van den ex-Keizer, Prinses Hermine en haar dochtertje, te midden der gasten; Hertog van Brunswljk en gemalin, Prins Heinrich Graaf van Hessen, ent De „Hallanger" het grootste vrachtschip, dat ooit te Amsterdam van stapel liep heeft Vrijdag zijn helling verlaten. Hot is reeds het Prof. Wiegand uit Berlijn, zesde schip dat sinds den oorlog voor Noorsche rekening bij de Ned. Scheepsbouw Mij. gebouwd is. Het te water loopen. jjg Maandag a.s. te Am sterdam zal komen spreken Een kijkje op de werf van de Ned. Scheepsbouwmaatschappij te Am- sterdam: mevr. von Erpecom, de echtgenoote van een der directeuren der firma Westfal-Uarsen Co. te Bergen (Noorwegen), neemt de laatste beletselen weg voor de te water lating van de „Hallanger" DE OPGRAVINGEN VAN PROF WIEGAND. Oa Temoal vm Oidyma n a de opgraving, waarover de Dultacha hoogleeraar Maandag te Amsterdam zat spreken. Prot. Wiegand, de directeur van net Staatsmuseum te Berlijn, een der beroemdste „opgraver*" ter wereld, komt te Amsterdam spreken over de vondsten bij den Tempel van Didyma. Een foto vóór de opgraving. Oe hoogte van de zuilen la 19| m. Het Rika Hopper Theater brengt de eerste opvoering van een Engelseh spel van onschuld en verliefde officieren. „Juffertje Goudhaar" heet haf In het Nederlandsch. Links Emma Morel, dia da titeln»! speeifc Os. Borger, de bekende Goud sche predikant, zal binnen kort de Ned. Herv. Kerk ver laten Het zal wel uitloopen o een nieuwe kerkformatie. De schrijfster Alno Kallas, echt genoote van den Estlandschen gezant te Londen en te 's-Graven- hage, die binnenkort in Neder land lezingen zal houden over haar land, zijn folklore en zijn literatuur. FREDERIC LAMOND, de voortreffelijke pianist, werd heden zestig jaar. (Naar een teekening van J v. d Linde Jr.) VERDWIJNEND VALKENBURG. Tal van onbewoonbaar verklaarde woningen op Valkenburg, een der „eilanden" van oud-Amsterdam, zijn reeds ontruimd. Wij hebben een paar plaatjes gemaakt van de ruïnes. Ziehier (boven) het „skelet" op het Boltonsgrachtje. Onder: Nog een kiekje van de ruïne op het „eiland". Dit Is het Nieuwe grachtje met de rijzige, nu geheel verwaarloosde gevels en de typische hautcn trapjes. De woningen rechts zijn veel jonger. Het tuindorp in Wate- graafsmeer is, dank z jemeentelijke zorg, ver 'ijkt met een leeszaa die hedenmiddag ge opend werd door wet houder Ketelaar. Een binnenfoto van de nuttige instelling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 8