Beven: de nieuwe, clectrische Vechtbrug te Zwolle, aan den .verkeersweg naar Almelo, is Donderdag in gebruik genomen. Onder: de Ir. Teilogenbank in hei Park Sonsbeek to Arnhem, glie door het bestuur van V. V. V. aan do gemeente is overgedra- gen. Mevr. Teilegen onthult den gedenksteen die in de bank Is aangebracht Pragrmr t van het onlangs ooor het Scheepvaart Museum te Amsterdam verworven schilderij pan den Slag bij Gibraltar (1607) door C. C. van Wierlngen. Het groote schip op den voof* grond ie de „Roodo Leeuw", het ylaggeschip van den Zeeuwachen vlee-admiraal.. Gelukkig: de Beriijners hebben weer eens vorstelijke gasten in hun midden begroet, koning Amanoellah van Afghanistan en zijn blank-uitziende gemalin De stad zag er uit ,,wie einmal her", toen Wilhelm nog recipieerde... Do jhtocht bij het Brandenburger Tor; boven: twee potentaten, koning Amanoellah en president Hindenburg. Curiositeitshalve geven wij hier een plaats aan de afbeelding va»» een aantal „mediamiek" geschilderde werken. De Haagsche Ver. van Spiritisten exposeert nl. „mediamieke kunstwerken" d. z. schilderijen van overleden kunstenaars, welker.geesten door middel! yan een medium in dit geval de vroegere huisschilder, de heeg Mansvejt deze stukken beetar? te hebben vervaardigd. Een mooi portret van den overleden schilder Cornells Spoor (geb. te D'en Haag C. H. STOEL, die den t867). Het is eigendom der Gemeente Amsterdam en hangt in het Sted. eersten Maart a.s. 25 Museum. .1, Ooschenk ven den schilder. bTde"».^ H.'ojen.'en Zn., te Amsterdam. Het biva.. op Lang Eiland, waarin de Krakatau-crupiies voortdurend worden geregistreerd Blootshoofds dr. Stchn; rechts de gouverneur van West Java, de heer Hielen, op een inspectie-reis. Een rij kostbare fokpaarden tijdens de overdekte voorjaarstentoon- stelling in de Royal Agricultural Hall te Londen. Meer dan zestig meis jes uit de Frar.sche „society" hebben hot voor vrouwen nogal ngewone denkbeeld ge had om een „Revolver Club" op te richten Elke week komen de rouwelijke Nimrods bijeen om te oefe en, naar zij verklaren niet alleen bij wijze van Het nieuwe koloniehuls der Ver. voor Christ. Gezondheids- en Vacantlc- 3port, maar ook in ver kolonies te Nunspeet, dat Woensdag officieel geopend is. band met het gevaar der moderne tijden. Esthland, de jonge Baltische republiek, viert feest; zij „bestaat" tien jaar. Boven: een oud gebouw in een jongen staat: de middeleeuwsche citadel van Narva; midden: Esthlandsche volksdansen; o n d e ca stadgezicht te Tallinn. Donderdag hielden de grenadiers en jagers en het 4e regiment infarto terio een gevechtsoefening In de duinen tusschen Katwijk en Wasse naar, waarbij een oorlogstank In gebruik genomen werd. Op de foto3 de Koningin slaat het defileeren der troepen gade.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 12