De nieuwe aankondlglngstableaux op de rennen te Longchamp. In de talrijke openingen, die men in het gebouw ziet, worden langs mechanischen weg de verschillende uitslagen bekend gemaakt. Dr. RUTGERS, de nieuw benoemde Gouverneur van Suriname, en familie, bij hun vertrek aan boord van de „Prinses Juliana" t«' Tandjong Priok. IDe heer Feidgen uit Hamburg (rechts) maakt met en in dit vat een reis rond Dultschland Tot heden legde hij pas 9000 kilometers af. Wij troffen dezen Duitschen Diogenes in Maastricht, waar hij. bij gebrek aan wijsgeerigr talenten, in zijn örderhoud voorziet door zich als sportsman voor te doen. B. Veefmans. de nieuwe eere-doctor In de land bouwkunde. benoemd door den senaat der Land- bouwhoogeschool te Wageningen, gekiekt in het Zoölogisch Laboratorium aan het Instituut voor Plantenziekten te Buitenzorg. Onze gezant te Brussel, jhr. Van Nispen tot Sevenaer, heeft Maandag zijn geloofs brieven aan koning Albert overhandigd. Daarna legde de gezant (links) oen krans van seringen en tulpen op Het graf van den Onbekenden Soldaat. Oe start van den hardloopwedstrijd over 1 Eng mijl (1609 m.) te New York, in 4 m. 12 sec. gewonnen door den Amerikaan Lloyd Stahn. (rechts), die o.a. den Euro- peeschen kampioen dr. Peltzor (midden) sloeg. Staande: de burgemeester van New York, die het sein tot vertrek gaf. 14 Maart Is de hepr Oe ook ten onzent veel oelezen schrijver Mavim Nardus Schilling 40 Gorki, de man die Ruslands leed op treffende i" juweliersfirma "s. wiJ" 1esch'ldtrd hce"' wordt Woensdas i"«(j Speyer, te Amsterdam. jaar. De overleden kunstschilder F. P. ter Meulen, J. A. FLEISCHER, oud-voorzitter van het genootschap Pulchri directeur der Druk- Studio te Den Haag. ter wiens nagedachtenis R^tter^m, wordT^U daar een eere-tentoonstelling wordt gehouden. Maart 60 jaar. Oe haringvangst is op 't oogenblik m vollen gang. Hoe in Volenuam -je inwoners» beiaden met manden zeebanket, door de straatjes wandelen, waar de haringen voor een deel versch verkocht worden. Van weqe den Ned Blinden Bond werden in Pulchr. Studio in Oen Haag DE SOVJET STEUNT DE RUSSISCHE FILMKUNST. De eerste graanzuiger aan de Maas is te Roermond geplaatst, in afwachtinj demonstraties qegeven van wat er door schoolonderwijs en vakopleldirtfl Op een der Moskausche pleinen zijn dagen lang filmopnamen gemaakt ten van do spoedige uitbaggering en het maken van een nieuwen loswal tel blinden te bereiken valt Borstelmakers m actia. behoeve van de nieuwe rolprent „October", olaatse. Ean aazicht. even voorn»! da Moaabrufl.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 4