ONZE LLUSTRATIE Het jongste portret van mevr Maria Vérone. reiiac»ric® van. „Droits de la femme", die van plan is de ruiten .van het Luxembourg in te gooien.^ De aankomst van prinses Mary, de vrouw van burggraaf Lasceltos, te Kalro. Zooals men weet, maakt de dochter van het Engeische koninklijke paar een reis door Egypte. Naar aanleiding van de event, te nemen onwelkome besluiten van de Kroon inzake de autoous-concesslcs In Friesland,, heeft men In Leeuwarden een demonstratle-ru genouden. Op de bussen plakte men verschillende papieren, waarin op het behouj van dit vervoermiddel wordt aangedrongen'. 'In het Centraal Theater te Amsterdam is Woens dagavond de première gegaan van het Fransche stuk ,,Wie van de Heeren .7" Mevr. Van KerekhovenKling als Raymonde en Cor Ruy» als Armand. ,,Jong gewend, oud gedaan". Zoo denkt men ook bij de Parijsche Opera. Kinderen van acht jaar debuteeren daar reeds In de wereld van den dans. Het onderwijs wordt In het Operagobouw zelf gegeven. Links, zoo'n stel kleuters tijdens een dansles. De rechtsche' foto lijkt ons heel wat sympathieker; daar ziet men ze in de schoolbanken, tijdens de schrijf- en rekenles. In Engeland Is dezer dagen een zesriaagsehe motorrit begonnen. De leidende, g^oep bij het „nemen" van-een- natte hindernis te Kineton (Warwickshire). Dr P C. Vlaanderen, een bekend Amsterdamsch Ton behoeve van de Zuideraeeweiken wordt een enorme zandzuiger gebouwd; een gedeelte van djt gevaarte onderweg naar Van .medicus zal Zaterdag as afscheid nemen van zijn Ewjcksluis. patiënten en zijn praktijk neerleggen Geieon wil zelfstandig blijven! Hoe men In dit Llmburgsche dorp props» ganda maakt tegen de annexatieplannen van Sittard. In verschillends straten heeft men borden opgericht, waarvan wij hier een afbeelden. De bibliothecaris van den Volken bond, onze landgenoot dr. Sevens una. zal binnenkort naar Amerika vertrekken, om daar een studiereis tt maken in vèrband met de inrich ting van de nieuwe Volkenbonds» bibliotheek. De Oostenrijksche com ponist Franz Schrecker, wiens opera's blijk geven van een sterk en zeer persoonlijk talent. wordt Vrijdag vijftig jaar oud. Op het terrein van een timmerfabriek te Swal- men heeft men een eigenaardige manier om hout op te stapelen ter beschutting tegen den regen. Een'kijkje op de „ultheemsche stapels".

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 4