©e Overtoomsche schutsluis in onze hoofdstad voldoet niet meer tan de eischen van het tegenwoordige drukke scheepvaartverkeer. Men heeft In Eemland veel last. Een aantal schepen, die door de ondiepte van de Eem zijn blijven steken en daar op water moeten wachten. WATERWEGEN ZONDER WATER! De beurtschepen ondervinden van den lagen waterstand fn de rivieren van het Gooi veel last. Een aantal schepen, die door de ondiepte van do Eem zijn blijven steken en dan op water moeten wachten. Tijdens een hondententoonstelling in Enqetand snapte een onzer medewerkers bovenstaande aardige foto. Een tweetal viervoeters onafscheidelijk van hun baas, aan de lunch vóór de keuring. De eerste Paasschveetentoonstelling van dit jaar heeft Eist plaats gehad. Een overzicht van deze koebeesten verzameling. ONZE LLÜSTRATIE De bekende Fransche tennisspeler René Lacoste heeft een trainings-machine geconstrueerd. De uitvinder tijdens eer» demonstratie bij zijn nogal zonderlinge toestel. Generaal Nobllé, dia binnenkort weer een reis naar da Noordpool onderneemt met het enorme luchtschip „Italia", heeft dezer dagen i» Italië proef gevlogen. Het luchtgevaarte bij het verlaten van zijn hangar te Clanv pineb nabij Rome- All Inzet de luchtvaarder. Een aardig tafereeltje tijdons de hengstenkeuring, die dezer dagen ta Eist (N. B.) gehouden werd. Donderdag bracht de commissaris van de koningin in Zuid-Holland, jhr. mr. dr. H. A. van Karnebeek, een bezoek aan de Biesbosch-lnpo!- derlng. Mèn ziet hem hier bij het „nemen" van een dammetje. Het Ver. Rotterdamsch Hofstad Tooneel zal Sardou's „Madame Sang Géne" weer ten tooneele voeren. We kiekten Annie yan Kae in da titelralo W. P. Zaalberg, eom. mies te Den Haag, herdacht zijn 40-jarig jubileum in dienst van het rijk. Op het vliegvold Schiphol bij Amsterdam heeft Donderdag een .demonstratie plaats gehad met het nieuwe driemotorige Junkervliegtuig, dat de Duitsche „Luft Hansa" In de vaart heeft gebracht. Boven: het gevaarte in do lucht; daaronder: het vliegtuig, dat aan 15 personen plaats biedt, op den beganen grond. De ambtsaanvaarding van den Maharadja van Tripura Is een buitengewone plechtig- held geweest. Een foto van den luisterrijken optocht, waarvan o.a. meer dan tachtig olifanten deel uitmaakten. Voorop de Indische vorst In zijn praalwagen; op den achtergrond zijn paleis. Alweer heeft een Amerikaansche filmacteur een bezoek aan Europa gebracht. Hier dq .vooral vroeger nogal bekende filmkomiek „Fatty" bij j^ijn aankomst te Parijs.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 12