'AM ERSFOORTSCH DAöBIAD Gouden zak- en polshorloges. L. J. LUYCX Zoon Een Corset BINNENLAND. Zaterdag 24 Maart 1928 TWEEDE BLAD N.V. COMPAGNIE LYONNAISE W- Sport- en Regenmantels Wil I FM nRnFNHIII7FN langestraat 43 - telefoon 852 Sponsen en Zeemen- Borstelwerk Borstelwerk wordt onder garantie geleverd. A. v. d. WEG. LANGESTRAAT 23 alleen maar een milieukwestie FEUILLETON. Martin's Verjongingskuur. een artikel in „die burger" 26e JAARGANG ..DE EEMLANDER" No 228 HOE VORMT DE LAND ARBEIDER ZICH EEN EIGEN BEDRIJF Onder de onderwerpen, die de aandacht vragen van hen, wien de sociale en econo? mische toestand der landarbeiders ter harte gaat, behoort zeker in de eerste plaats de uitvoering van de Landarbeiderswet van 20 April 1918, ingesteld tot het door landarbei ders verkrijgen van land met woning in eigendom of in pacht. Deze wet zal bij een goede uitvoering het ontstaan van een krachtige, aan den bodem gehechte en sta biele landarbeidersbevolking bevorderen, wier maatschappelijk peil op den duur boven het tegenwoordige zal moeten uitkomen. Dat dit noodig is, blijkt mede uit het rapport van de Staatscommissie van den landbouw wier enquête zich heeft uitgestrekt over omstreeks 400.000 landarbeiders. De ver heffing van den landarbeidersstand is voor een land als het onze, waarvan de bevolking voor een groot gedeelte haar bestaan vindt in de voortbrengselen van den grond, van overwegend belang Het is dan ook nood zakelijk, dat de uitvoering van de Land arbeiderswet krachtig ter hand wordt geno men. Het valt echter te betwijfelen of er den laatsten tijd wel genoeg aandacht lan deze belangrijke wet wordt geschonken door de overheid, zoowel als door de be langhebbenden zelf. Er zijn natuurlijk moeilijkheden van' allerlei aard niet het minst financieele die de uitvoering der wet belemmeren, maar waarom kunnen in de eene gemeente de in aanmerking komende landarbeiders wel aan een „plaatsje" of aan „los land" worden geholpen, en niet in een naburige gemeente van ongeveer gelijke grootte en samenstel ling? Volgens de bepalingen der wet in eigendom verkregen of te verkrijgen „plaatsjes" treft men in vele gemeenten aan, maar de noodige medewerking, ter bereiking van het door de wet beoogde doel, ontbreekt veelal. Die medewerking behoort in de eerste plaats te worden verleend door de rechtspersoonlijkheid hebbende vereenigin- gen en stichtingen, ingesteld tot het ver krijgen van onroerend goed voor landarbei ders en waar deze lichamen ontbreken, door de gemeenten. Maar ook de landarbeiders zelf moeten niet met de handen in de mouwen blijven zitten. De wetgever heeft niet bedoeld on gelukkig den landarbeiders een cadeau in den schoot te werpen. Het doel van deri wetgever was en is nog altijd den arbeider in de gelegenheid te stellen zich op billijke wijze een vast gebruikrecht van den grond te verschaffen of, ten aanzien van de talrijke arbeiders, die alleen een huis heb ben, de gelegenheid te openen om land op gunstige voorwaarden te pachten. Hierdoor verkrijgt de arbeider kans z'n economische positie te verbeteren. Wordt hij kapitaal krachtiger, dan wordt hem de gelegenheid geboden, door uitbreiding van z'n bedrijf, verder te komen en zich geleidelijk op te werken. Daardoor zal zijn arbeid in loon dienst afnemen en zal hij allengs meer ar beidskracht aan eigen bedrijf moeten be steden. Hieruit blijkt dus wel, dat alleen ener gieke werkers profijt van de wet kunnen hebben. Behalve het voordeel, dat de arbeiders het land goedkoop kunnen krijgen de jaarlijksche pachtprijs mag niet meer dan 50 bedragen bestaat nog het voordeel, dat de arbeiders geen gevaar loopen den akker, die ze eens met zorg goed in orde hebben gebracht, een volgend jaar weer te verliezen. Het is jammer, dat alleen landarbeiders van deze wet kunnen profiteeren. Maar er zijn van regeeringswege reeds stemmen op gegaan, in een wetsherziening ook anderen op te nemen. Onder „landarbeiders" worden verstaan zij, die van landarbeid in loondienst ook taakwerk hun hoofdberoep maken. Landarbeid is alle werk in land-, tuin-, boschbouw en veenderij. Zoons van kleine boeren vallen er allen onder als ze van landarbeid in loondienst him hoofdberoep maken. Als de overheid stil zit, ligt het op den weg van den landarbeider zelf zijne belan gen voor te staan. Elke landarbeider, die aan de eischen voldoet, kan immers, wan neer hij een plaatsje kan aanwijzen, dat hij in eigendom zou kunnen verkrijgen, om het door hem benoodigde bedrag te verkrijgen, een schriftelijke aanvraag tot het bestuur van de vereeniging of de stichting, of, waar deze ontbreken, tot burgemeester en wet houders richten. Wanneer hij los land in pacht wenscht te verkrijgen, kan hij even eens een schriftelijke aanvraag doen. Het is bekend, dat het verkrijgen van een plaatsje in eigendom, d. i. land met de wo ning zoodanig vereenigd, dat zij één geheel vormen, momenteel niet gemakkelijk gaat Daarvoor zijn de tijden niet gunstig. Is hot al heel riskant voor iemand met kapitaal in deze tijden een groote boerderij te koopen, ir nog veel sterker mate is dit het gevel voor iemand met weinig bezit, die op afbe taling een klein gedoetje zou koopen. Anders is het gesteld met de verstrek king van los akkerland. Het losse land, dat niet in eigendom verkregen kan worden, moet in de nabijheid van de woning van den arbeider liggen en geschikt voor het doel zijn. De jaarlijksche pachtprijs mag, zooals reeds werd opgemerkt, niet meer dan f 50 bedragen en naar evenredigheid niet belangrijk hooger zijn dan wat een groote boer in die streek voor dergelijk land be taalt. Doordat het voorschot, dat door het Rijk wordt verleend, 4 rente doet, kan de pachtprijs lager zijn dan bij verhuring van groote boerderijen gegeven wordt. De arbeider kan dus zelf beginnen met een aanvraag in te dienen en indien er in zijn gemeente een vereeniging of stichting met hiervoren omschreven doel bestaat, cl-an is deze in de eerste plaats geroepen hem medewerking te verleenen. Maar ook al be staan er deze vereenigingen of stichtingen, dan nog kunnen d*e gemeenten mee helpen. Immers de gemeenteraad kan ren'e- gevende voorschotten verstrekken aan de meergenoemde vereenigingen en stichtin gen, terwijl aan gemeenten uit 's Rijks kas rentegevende voorschotten worden ver strekt. Indien een landarbeider geen plaatsje of los land kan aanwijzen, dan kan hij even goed schriftelijk de tusschenkomst van het college inroepen. Heeft de vereeniging on roerend goed tot haar beschikking, of zal zij dit kunnen verkrijgen, dan wijst zij een plaatsje of los land aan. Nu behoeft men niet de illusie te koeste ren dat, al zouden alle gemeenten terstond de behulpzame hand bieden, onmiddellijk een ommekeer, althans een belangrijke wijzi ging zou worden gebracht in den economi- schen toestand van onze landarbeiders, maar toch kan worden gezegd, dat een ijverige toepassing ten zeerste bevorderlijk zal zijn voor de economische ontwikkeling van deze breede laag der bevolking. Boven dien zal de voortbrenging van den nationa- Uirech'scVeuweg 10 Tel 179 Amersfoort RECLAMES. Van T—4 regels 4.05, elke regel meer T-— VIII.1.I.IVI UI 1ULI1IIUILC.I1 juweliergedipl.horlogemaker GEVESTIGD 1885 Langestraat 49. Tel. 190. zonder meer koopt U overal. Een Corset geschikt voor Uw figuur koopt U slechts daar waar vakkennis aanwezig is. len bodem daardoor groot er worden en de landbouwersstand krachtiger, hetgeen ten goede zal komen niet alleen aan den boe renstand en den landbouw, maar aan de ge- heele maatschappij. Daartoe te mogen en kunnen medewerken is een groote en giootsche taak voor allen, die ook maar eenigszins kunnen bijdragen tot verwezenlijking 'van het beoogde doel, het opbeuren en verheffen van het sociaal en maatschappelijk leven onzer natie. Amersfoort. A. OVER. UIT DE STAATSCOURANT Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau P de Ridders, administrateur ter ge meentesecretarie, chef der afdeeling militaire zaken te Rotterdam; toegekend de gouden cere-medoille dei Oranje-Nnssau-orde aan L. Penning, schipper in dienst geweest van N.V Visscherij-Maat- schappij „VI aar din gen", te Vlaardingen, wo nende te Rotterdam- de bronzen idem aan H. J. K. Povée te Slijlc- Ewijk, tuinarbeider op het landgoed Loinen, irv dienst van mr A M. Q. baron van Boetzelacr en aan A. Noordhoek te Kortgenc, arbeider in dienst van den heer J. de Regt, londbouwei oldaar; herbenoemd tot burgemeester van Giessen- dam W. A. Laurense; van Egmond aan Zee C. J. Eyma; van Oostburg P. Erasmus; va». Schoondijkc M A. Bleikcr, secretaris dier ge meente; von DokkumA. Jonker Benoemd tot technisch ambtenaar 2e kl. bij het technisch bureau van het departement van Koloniën de heer J P. Puister, adjunct-com mies bij de rijkstelegraaf met verlof buiten bezwaar van 's rijks schatkist en tijdelijk technisch ambtenaar bij genoemd bureau. POLITIEKE RICHTING EN SOLLICITATIES VRAGEN VAN HEI KAMERLID POLAK BEANTWOORD Op de vragen van het Eerste Kamerlid der» heer Polak betreffende het stellen van vragen in zake godsdienst en politieke richting van gegadigden naai de betrekking van commies ter provinciale griffie van Zeeland, heeft d* Minister van Binncnlandsche Zaken en Land bouw het volgende geantwoord: Gedeputeerde Staten van Zeeland hebber, volgens hun gewoonte, aan gegadigden na-v de betrekking van commies ter provincial griffie een vragenlijst gezonden, waarin o m gevraagd wordt naar godsdienst en politiek* richting. Met geest en bedoeling van artt 5 cn 170 van de Grondwet verdraagt zich stellig nle» een vooropgezette meening om sollicitanten van bepaalde godsdienstige of politieke ge zindheid van het vei vullen van openbare be trekkingen uit te sluiten. Zoodanige voorop gezette meening spreek? echter geenszins ur de gestelde vragen De bedoeling daarvan kennelijk om behalve over andere eigenschap pen der sollicitanten, zich een oordeel te vor men ook over hun geschiktheid om in een be paald milieu werkzaam te zijn Bij verschillen de benoemingen men donke b.v aan die to' burgemeester kan dit een factor van be- f>PVenis vormen. Hieruit volgt, dat dc Minister in het bloo*** stellen van dergelijke vragen geen strijd me* de Grondwet kan zien Een opmerking d°s wege aon een College van Gedeputeerde Sta ten, dat trouwens allerminst ondergeschikt is •mn den Minister, zou hij dan ook misplaatst rchten. DE ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een waarschuwingstoestel. Donderdagmorgen zijn op de spoorlijn „Nuth- Staatsmijn Emma wederom proeven genomen met het toestel van de heeren Ringelberg en Putman. Dit toestel was het vorig jaar reeds beproefd. Thans wes de bel, die aan den over weg moet waarschuwen, giooter en het licht signaal duidelijker. De locomotief reed een keer of vier over hef toestel, dat naast de rails gemonteerd werd, en eiken keeT werkten de signalen uitmuntend. Bij de proefneming was o.m. aanwezig de heer Wijnmalen namens den Minister van Wa terstaat. (Hbld.) Het jagen naar geluk is het grootste beletsel om het te vinden. Dooi RAFAEL SABATINI. Uit het ,Engelsch door C. M. G. d. W. Maar al zag hij de beweging niet van de markiezin, mademoiselle zag zc en ze sperde haa oogen open van angst Zij ocgreep wat hei verraderlijke plan was van de vrouw En ze had het niet begrepen met een snik van angst, of ze dachtwat madame kan doen, leen ik ook doen." Plotseling zag Garnache ietsFortunio, di* het plan van de douairière begreep, keek ven niet zijn tegenpartij aan, hetgeen hem nood lottig geweest zou zijn. daar Garnache op he» punt was een aanval te doen, toen hij zie van achteren voelde aangegrepen, zijn armen werden vastgehouden door een paar slanse armen, die zich om hem heen sloegen en ce zijn schouder voelde hij den adem van haar arme wang en hoorde hij een boosaardige stem „Steek nu toe, Fortunion De kapitein deed niets liever Hij hief zijn vermoeienden arm op en bracht de punt op de hoogte van de borst van Garnache, maar op dat oogenblik was het, of die arm van lood was Valérie volgde het voorbeeld van de markiezin en was juist bij tijds Zij greep For- turuo's half opgeheven arm en hing er aan gnet «1 haar .gewicht. De kapitein verwenschtc haar afschuwelijk, want hij was wuanzinnig van angst. Hij bo greep, dat als Garnache de markiezin afschud de, het met hem zelf gedaan zou zijn Hij trachtte zich los te wringen, maar de inspan ning mankte, dat hij op den grond viel, hij was dood vermoeid en het jonge meisje bleef met al haat gewicht oon zijn arm hangen. Hij viel op de knieën, Valerie bleef hem dapper vasthouden en viel mot hem mede en riep Garnache dat zij den kapitein vasthield. Garnache spande al de krachten in die hij nog over had en maakte zich los uit de om arming Toen duwde hij hear van zich of met een geweld, waar hij zich geenszins van be wust was. „Dit zijn de eerste vrouwenarmen, madame, waarmee Martin de Gamachc ooit heeft kennis gemaakt, zei hij „En nooit zal de omhelzing van een schoone vrouw iemand minder welkom zijn geweest Hijgende pakte hij een van de omgeworpen stoelen op Hij hield den stoel bij den rug vast en liep naar het venster Hij lv>d zijn zwaard laten vallen en riep mademoiselle toe den kapitein nog even vast te houden Hij zwaaide den stoel in de hoogte en wierp hem tegen het raam Men hoorde een donderend geluid en kletteren van glas en voelde een koudet» luchtstroom van den Novemberavond, die d* lucht kwam zuiveren, verpest door het gevecht van zooeven. Weder zwaaide hij met zijn stoel en weder en weder, totdat er eindelijk geen venster meer openbleef, maar niets dan een groote opening met hier en daat een stuk glas aan het lood Op dat oogenblik kwam Fortunio weer met moeite op de been, bevrijd van het jonge meisje, dat bijna bewusteloos nederzonk. Hij sprong naai Garnache toe. Deze keerde zich om en wierp den gehavenden stoel naar den kapitein. De stoel bleef aan rijn voeten liggen VIER JONGENS VERWOND. Bij het inslaan van „dc laat ste paal". Men meldt ons uit Amsterdam Bij het inslaan van de laatste paal voor het bouwwerk van de Ned Herv Kerk in plan West zijn gistermiddag vier schooljongens ge wond zooals bij deze gelegenheid gebruike lijk is. was op de paal een kleine hoeveelheid kruit gelegd En toon dit kruit tot ontploffing kwam, nadat het hijschblok gevallen was, wer den de jongens er door in het gelaat getrof fen De jongens konden na verbonden te zijn huiswaarts keeren; de politie onderzoekt de zaak. tegen zijn boenen aan, zoodat hij op den grond viel, bezeerd en spartelend. Voordat hij zicK kon herstellen, vloog een gedaante door de opening van het gewezen venster. Mademoiselle gilde: „U zult dood vallen mijnheer de Garnache u zult dood vallenHartverscheurend was haar angstige stem. Dit was het laatste wat de ooren van mijn heer de Garr.nche bereikte toen hij met het hoofd vooruit in de duisternis verdween van dien killen Novembernacht. HOOFDSTUK XVm. In do gracht. Fortunio en de markiezin kwamen gelijkertijd aan het raam en waren juist bij tijds om een doffen plof in het water te hooren, ongeveei vijftig voet beneden hen. Hen maansikkeltje- was juist door een wolk bedekt en voor hun oogen, die nog verblind waren van het kaars licht, was de duisternis ondoordringbaar. „Hij ligt in de gracht I" riep de markiezin opgewonden uit en Valérie, die nog op den grond zat waar Fortunio haar van zich had uf- geschud, trilde van angst Voor al de afschuwelijkheden rondom haai, de i.neengedoken lijken, die stil op den grond logen, het bloed overal, de gebroken meubelen en het kermen van den man met de gewonde dij voor dat alles was zij ongevoelig Gar nache was dood, dacht zij; hij was zeker dood, het was of die gedochte ook in haar iets dood de Onwillekeurig snikte zij hardop: „Hij is dood! hij Is doodl hij is doodl" De markiezin hoorde dien droevigen kreet: zij keerde zich om en zag het meisje aan; zii trok de wenkbrauwen op, met open mond van verbazing, din een oogenblik al het afschu FINSCH-NEDERLANDSCHE VEREENIGING De Finsch-Nederlandsche vereeniging heeft dezer dagen haar jaarlijksche vergadering ge houden te Amsterdam. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren \V Graadt van Roggen te Utrecht en J. J R Schmal te 's Gravenhage. Besloten werd aan de Finsche deelnemers aan de Olympische Spelen zoo mogelijk een excursie aon te bieden, voor welk doel staand- de de vergadering van verschillende zijden be langrijke bijdragen werden toegezegd Na afloop van de drukbezochte bijeenkomst vereenigden de leden der vereeniging zich aan een gemeenschappelijken maaltijd onder prac- sidium van den heer Graadt van Roggen welijke van dien nacht op den achtergrond dreef. Een vermoeden verspreidde zich als een olievlek over haar boozen geest Zij liep voor uit en greep het meisje bij een van haar krach- telooze armen. Marius nog bleeker dan straks stond tegen den deurpost geleund en keek haar met roode oogen aan Indien ooit een jong meisje haar hartsgeheim heeft bekend, dan was het Valérie op dot oogenblik. De markiezin schudde haar woedend „Wat was hij voor jou, meisje? Wat was hij voor jou vroeg ze met schrille stem. „Dc dapperste man, de edelste vriend dier» ik ooit gekend heb." „Ach kom." Zij liet den arm van het jonge meisje los en keerde zich tot Fortunio om hem een bevel te geven Maar dit- was al weg Met vrouwen moest hij niets te doen hebben, maar met den man die hem ontsnapt was Hij moes' zekerheid hebben of de val Garnache gedood had. Ademloos en afgemat als hij was, met bloed bevlekt uit de snee in zijn gezicht, hetgeen hem er afzichtelijk deed uitzien, vloog hij die slachtplaats uit en door de wachtkamer Hii pakte een brandende lantaarn op die op den drempel was blijven staan en vloog de trap at naar het binnenplein Hier kwam hij rnrnhecr de Tressan tegen, gjvolgd door «*en haif dozijn kerels, allen min of meer r.all gekleed, maar goed gewapend met zwaarden en «nessen e> een of '.wee met geweren. Ruw, met weinig eerbied voor zijn hooge waardigheid, duwde nij n.jnheer den Sénéchal op zij en wendde zich tot de mannen. Sommi gen zond hij naa- de stallen om paarden te balen, want indien Gainoche den sprong over leefd had en de gracht overzwom, moesten zij hem nazetten. Wat er ook gebeurde, Garnache mocht niet ontsnappen .De^geyojge^t van zpö. DE STERRENWACHT TE JOHANNESBURG EEN NEDERLANDSCHE GELEERDE BENOEMD TOT ONDERDIRECTEUR „Die Burger" (Kaapstad) schrijft uit Johan nesburg Dr. Van den Bos is benoem tot onder-direk» leur van die Johannesburgse Sterrewag Hierd- te Hollandse geleerde het in 1923 in ons land gekom, gcleen deur die Leidse Sterrewag, en is lus tans in die stoatsdiens van die Unie oor- gegaan. Hy is gebure in Rotterdam en het in 1914 sy uniwersitêre studies in Leiden, Holland be gin, waar hy die leergnnge in wis- en natuur kunde gevolg het In 19T7 het hy sy Kandi- daatseksomen in dierdie vokke ofgelê maar sy studie moes hy vir twee jare onderbreek, omdat hy sy krygspligte moes vervul Na dio vrede is hy os assistent verbonde aan dio Leidse sterrewag Tydens sy werk daar is hy na Potsdam gestuur, belas met die uitmeting van fotografies? plate wat deur sterrekundiges daar in somewerking met die Leidse kollega's ?encem is In 1923 het dr v d Bosch sy dok toroio eksamen gedoen en twee jaar later in Leiden sy doktcrstietel behaal, met 'n proef* >krif oor mikrometriese metings van dubbei- sterre. In 1923 is daar 'n reeling getref tussen dr. Innes, die toenmalige direkteur van die Jo hannesburgse Sterrewag, en dr de Sitter, dio ^irekteur van die Leidse Observatorium, dat Haar gerccld waarnemers van Leiden hiernatoo sou gestuur word en omgekeerd. Die werk var sulke waarnemers is in hoB mate gespesinliseer en olleen eerste klos des kundige op die gebied waarop die waarne- mings moet gedoen word. kon donrvooT in aanmerking kom Dr. Hertzsnrung was die eer ste deskundige wat van Leiden uitgekom het, en bv sy terugkoms in T925 het dr Van den Bos die opdrag gekry om na Johannesburg te ?aa. Op sy uitrei-, het hy die Internationale ver- Tadering van Sterrekundiges in Cambridge by- Tewoon en die Obserwotoria van Oxford en Greenwich bezoek Aan loosgenoemde Sterre wag het hy nog 'n rukkie gewerk. In Augustus 1925 het hy in Kaapstad ge» and en na 'n kort besoek aan die Kaapse Ster» 'ewng is hy no Johannesburg Sy besonder taak is waornemings met dio groot kijker een van die grootstes in die Siri- "*elike Halfrond Hy het gespesialiseer in die selfde onderdeel as dr Innes, n.l wanrnemings van duhhelsterre Die taak is ontsaglik en die werk het, om so te sê, van die grond of moet begin, want die kykers wat in gebruik was voor die installering van die groot kyker, was heeltcmal onvoldoende. Gedurende die afwesighmd or> verlof van mnr Wood, die tenswoordigc Direkteur van 'ic Johannesburgse Sterrewag, het dr. Van den Bos die kolleges in Sterrekunde non dio Rnndse Uniwersiteït waorgeneem. Hij lower ook bydrnes tot verskillende suiwer vakkundige tydskrifti» in Europa. AUTO-ONGELUK. Een auto in dc Haarlemmer» vaart gereden. Men meldt ons uit Haarlem Gistermiddag is een auto die tusschen Slo* terdijk cn Halfweg over den straatweg reed, doordat de bestuurder het stuur over den we gen verloor, ovct den kop geslagen en in do vaart terecht gekomen. De twee inzittenden werden door glasscherven gewond, doch kon den worden gered. •AUTO OVER DEN KOP Een inzittende ernstig verwond. Donderdag is op den Bctumenwcg te Noord» wijkerhout een auto, waarin de heeren J. C L. M en C. van S uit Noordwijkerhout gezeten waren, tengevolge van het springen van een band over den kop geslagen De heer M werd ernstig aan het hoofd verwond en is in zorg- wekkenden toestand naar het academisch zie kenhuis te Leiden overgebracht. De heer Van S. is er nagenoeg ongedeerd afgekomen. iets vreesde hij zoowel voor zich zelf als voor Condilloc Vijf of zes der marschappen ver zocht hij hem te volgc-n en zonder zich op te houden om Tressons ongstigf vragen te beant woorden, spoedde hij zich het binnenplein over, door de keukens, dal was de kortste weg, naar het vierkante buitenplein. Hij gaf zich geen tijd om tot adem te komen, hoe rrirotid hij ook was, hij vloog voort onder den gewelfd"!» doorgang onder de.' slottoren h«en cn <ie op haalbrug over; de brug was dien avond nog niet opgehaald omdat de Sénéchal nog ver trekken moest. Hier op do brug bleef hij staan en riep zijn volgelingen toe meer fakkels te balen Intusschen trok hij de eenige toorts uit de hand van den man die hem volgde Zijn marschappen renden de wachtkamer van den s;ottoren door, went zij begret>.-n uit zijn bijna waanzinnige manier van doen dat er haast bij het geval was En terwijl hij op hen stond te wachten, op de brug met zijn tooria in de hoogte, keek hij door het roode licht onderzoekend in het water, zoover zijn oog aan beide zijden reikte Er was nog een flauwe beweging in de don kere olieachtige oppervlakte, dat door geen windje bewogen kon worden Het kon niet meer dan vier of vijf minuten geleden zijn, dat Gar nache er in gesprongen was en het scheen, dat het laatste rimpeltje van de verstoring van zirn ülof nog niet geheel verdwenen was Maar behalve dat was er niets te zien en Fortunio verwachtte ook niets Het raam van den noor delijken toren was aan den anderen kant van het kasteel, daar moest hij uit zien naar spo« ren van den vluchteling of naar rijn lijk. (Wordt vervolgd)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5