AMERSFöÜftTM DAGBIAB TWEEDE BLAD 26c JAARGANG ..DE EEMLANDEQ." i N»238 Donderdag 5 April 1328 BINNENLAN». UIT DE STAATSCOURANT DE LOCOMOTIEVENORDER HET PESTHUIS TE AMSTERDAM HET HOTEL IN DE VIJZELSTRAAT HET ERASMIAANSCH GYMNASIUM N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Ruime keuze Stofjaponnen in voorjaarstinten FEUILLETON. Martin's Verjongingskuur. Benoemd tot plaatsvervanger van den rijks advocaat te 's Hertogenbosch mr. E. H. J. M. van Zinnicq Bergmann, te Vught; benoemd voor het tijdvak van 1 April 1928 t. en. m. 31 Maart 1932 tot leden van den Postraad: A. Pierson, bankier te Amsterdam, wonende te Baarn, tevens voorzitter; W. J. Aaldcrs, lid der firma D. Burger en Zoon, reederij te Rotterdam; H. Amelink, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht; A. Asscher, lid der Kamer van Koophandel en Fabrieken te Amsterdam; F. G. P. van Doorn, febrikant te Tilburg; F. v. d. Walle, secretaris van het N. V. V. te Amsterdam; J. Warnet, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor noordelijk Overijssel te Zwolle; tot secretaris van den Postraad H. Polak, oud- inspecteur bij het bestuur van den Postchèque* en Girodienst te 's Gravenhage; bij beschikking van den minister van Finan» ciën is verplaatst de inspecteur der directe be lastingen mr. W. J. D. C. Hirschman van de Inspectie van Amsterdam naar Haarlem, en de Inspecteur D. J. Rietveld de Hondt met intrek king van de verplaatsing naar Haarlem ver plaatst naar de inspectie Amsterdam en beiden toegevoegd aan het hoofd der inspectie; benoemd tot buitengewoon geëmployeerde bij *en telegraafdienst (groep 5) A. C. Melsert, thans op arbeidsovereenkomst werkzaam; met ingang van 8 Mei opnieuw voor vijf jaren benoemd tot commissaris van het Nederland sche Roode Kruis in de vesting Holland jhr. E. W. van Panhuys, gepensionneerd generaal- majoor der genie te Utrecht; met ingang von 1 April op verzoek eervol ontslagen de reserve-eerste-luitenant S. Roe- lofsen, van het 20e regiment infanterie. EEN MEDEDEELING IN DEN AMSTERDAMSCHEN RAAD Hedenmiddag heeft de burgemeester in den gemeenteraad van Amsterdam mededeeling gedaan van een telegram van den minister ven binnenlandsche zaken, waarin wordt mee gedeeld, dat de regcering onder de gegeven omstandigheden géén vrijheid kan vinden om !het prijis verschil inzake den bouw van 10 locomotieven door Werkspoor te overbrug gen De burgemeester voegde hieraan toe, dat het gemeentebestuur van Amsterdam zirb bij deze beslissing zal neerleggen. MARINE-MUTATIES. Bij beschikking van den Minister van Ma rine a. i. zijn de luitenants ter zee der 2e kl. L W. Reynierse en F. J. van dc Poll, de lui tenants ter zee der 3e klasse C. Hendriksc en J. S. Friederich, de officieren van den ma rine-stoomvaartdienst der le klasse J. Gestel, der 2e klasse J. H. van de Laar en der 3e klasse F. ter Horst en dc officier van admini stratie der 2e klasse J. C. Beugelink den 12den April as. geplaatst aan boord van Hr. Ms. torpedoboot Evcrtsen. TOEPASSING VAN ASFALTWEGEN. Een vereeniging opgericht. tn een te Amsterdam gehouden vergadering van firma's, die zich belasten met den aanleg van gewalste asfaltwegen, Is besloten tot het oprichten van een vereeniging met het doel propaganda te maken voor de toepassing van haar wegconstructies. Een voorloopig bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren S. Prins te Bloemendaal, B. J. Kerkhof te Utrecht en j G. H. te Siepc, te Ruurlo. EEN ADRES VAN HET KON. OUDHEIDKUNDIG GENOOTSCHAP Bestuurderen van het Koninklijk Oudheid kundig Genootschap hebben aan den Gemeente rood van Amsterdam een adres gezonden, waarin zij te kennen geven, dot zij met leed wezen hebben kennis genomen van de voor dracht von B. cn W. betreffende het bouwen van twee chirurgische klinieken op het terrein van het Wilhelmina Gasthuis en dc daaraan vastgekoppelde slooping van een gedeelte van het Pesthuis. Bestuurderen betreuren het, dat de stad Am sterdam meer en meer haar karakteristieke schoonheid gaat verliezen, wonneer ook nu DE M1DDENSTANDSRAAD. Geen vertegenwoordiging der kantoorbedienden. De Algemcenc Nederlandsche Bond van Handels- en Kantoorbedienden heeft een adies tot den Minister van Arbeid gericht met ver zoek ook de vertegenwoordiging der bedien den, werkzaam in middenstnndsbedrijven plaats te geven in den Middenstandsiaad. DE AFTREDENDE DEENSCHE GEZANT. De afgetreden gezant van Denemarken te 's-Gravenhage, de heer Axel Nörgaard, zal morgenmiddag per Hollandsche spoor ten 3 u. 20 voor goed de Residentie verlaten, zich be gevende naar Parijs. ONDERWIJZER CONTRA GEMEENTEBESTUUR. Een succes voor den Bond van Ned. Ond. In de gemeente Assen was een M.U.L.O> school met tien klassen. In de zevende klasse was geruimen tijd werkzaam de onderwijzer Duit, die op grond daarvan (zevende of een hooger leerjaar van een M.U.L.O -school) aan spraak maakte op de U.L.O.-margc. De gemeente weigerde deze uit te behalen, daar ook het departement van onderwijs hc bestaan van recht daarop ontkende. In opdracht van het hoofdbestuur van den Bond van Ned Onderwijzers werd nu het ge meentebestuur door mr. Mendels, rechtskun dig adviseur van den bond, gedagvaard. Na ruim 1'A jaar heeft de rechter vonnis ge wezen en de gemcerte Assen veroordeeld tot betaling van het volle geëischte bedrag bene vens de rente vanaf den dag der dagvasiding. weer dit zoo monumentale gebouw int het midden er 17e eeuw ten offer zou moeten val len aan eischen, welke met eenigen goeden wil ook op andere wijze bevredigd zullen kunnen worden. Wijlen prof. dr. Jan Veth heeft reeds in Oc tober 1900 een schitterend pleidooi gehouden voor het behoud van dit uitmuntend specimen van Oud-Hollandschen burgerbouw. Het lijkt bestuurderen overbodig hieraan iets toe te voegen. Zij houden zich overtuigd dat een ieder die Veth's opstel „Op den Volreep" leest, hetwelk is opgenomen in diens boek „Be- driegde Schoonheid", zijn stem aan deze voor dracht niet zal geven. Daarom wenden bestuurderen zich tot den Raad met het eerbiedig doch dringend ver zoek de voordracht van B. en W. niet aan te nemen, subsidiair zoodanig te wijzigen dot het Pesthuis voor ons en voor komende geslachten ongeschonden bewaard blijve. BRUTALE INBRAAK. In den afgeloopen nacht is een inbraak ge pleegd in de Baorsdorpermeer, gom. Berkhout, in de boerderij van Koster. De daders, vermoe delijk twee personen, zijn blijkbaar per motor fiets of automobiel gekomen en vertiokken. Door het uitsnijden van een ruit wisten zij zirh toegang te verschaffen. Uit een kamer aan dc straatzijde werden gouden en zilveren voo.wer pen en juweclen ontvreemd. Dc echtgeroote van den bewoner is raadslid van de gemeente Berkhoutden ochtend na de inbraak vond men de raadsstukken, die mevr. Koster thuis had opgeborgen, over den geheelen boom* gaard verspreid. De politic stelt met bemnp van een politie hond een onderzoek in. Tot dusverre heeft men nog geen spoor kunnen ontdekken. De waarde van het gestolcne kon nog niet met zekerheid worden vastgesteld. DS. CH. E. CORREVON. t Em. \V«alsch predikant. Op hoogen leeftijd is te Velp overleden ds Ch. E. Correvon em. predikant van de Waal- sche gemeente te Frankfort a. d. Main. Ds Correvon die van Fransch-Zwitserschen oor sprong was, was naar de Ned. meldt ge durende dr- oorlogsjaren belust met dc leiding der geestelijke verzorging van de krijgsgevan gepen. Als zoodanig bezocht hij. bij afwisseling in het Fransch Duitsch en Engelsch predikend, de talrijke gevangenenkampen onder welks be woners hij zich bijzonder bemind heeft ge maakt. Tijdens een langdurige ongesteldheid van Pastor H<*rbst, predikant bij de Duitsch- Evang. Gemeente 's-Gravenhage nam. ds. Cor revon gedurende cenigc tijd met greote opge wektheid diens ambtswerk waar Het werk voor de Armcensche Christenen had in fcijzordere mate zijn belangstelling. De teraardebestelling van het stoffelijk overschot •/al Vrijdagmiddag ep de begraafplaats „Hei- derust" te Worth-Redcn plaats hebben. HET WORDT OPGEBOUWD Zooals bekend, hebben de makelaars Gebr Boendermaker Maandagavond in openbare veiling het hotel in de Vijzelstraat tc Amster dam gekocht voor een bedrag van 625 000. Wij vernemen thans, dol deze koop ge schiedde voor een combinatie, die het hotel in een Naamlooze Vennootschap zal inbren gen. Het hotel zal zoo spoedig mogelijk wor den afgebouwd. De nieuwe combinatie. Omtrent de nieuwe combinotie, die het in aanbouw zijnde hotel in dc Vijzelstraat tc Am sterdam heeft aangekocht, vernemen wij nog het volgende De makelaar Hoendermoker heeft Maandag avond op de veiling Acte de Common gctcc- kend en heeft in verband hiermee hedenmid dag te twee uur bij notaris A. van Ricl aan gewezen een maatschappij, die gevormd wordt door eenige personen, die ieder voor zich een kapitaalkrachtige groep vertegenwoordigen Deze groepen beschikken over voldoende mid delen om den afbouw van het hotel in dc Vij zelstraat to voltooien. Binnen enkele dagen zullen de namen van dc personen, die bij dezo Mij zijn betrokken, bekend kunnen worden ge maakt, terwijl dan tevens gepubliceerd ruller» worden de namen van dc architecten, aan wie de afbouw van het hotel zal worden opgedra gen. UIT DE R.K. STAATSPARTIJ. Het recht van vereeniging voor arbeiders. In een bericht in de katholieke bladen wordt o.o. het volgende medegedeeld Naar aanleiding van een vraag, tot het da- gelijksch bestuur der R.-K. Staatsportij ge richt, meent dit bestuur goed te doen tw voorlichting van dc verschillende partij-instan ties, welke voor dc beoordeeling van soort gelijke gevallen kunnen worden gesteld het navolgende als zijn mcening kenbaar te maken. R.-K. personen, die als werkgever weigeren het recht op vereeniging van hunne arbeiders te erkennen en dit recht metterdaad aantasten, zijn daardoor in openlijken strijd met de ko tholieke beginselen, neergelegd in het Natuur recht en de leeringen der kerk, met name de Encycliek Rerum Novarum van Paus Leo XII! Omdat deze beginselen evenzeer den grond slag vormen van de programma's der R-K Staatspartij zooals dit met name uitdrukke lijk tot uiting komt in de Beginselverklaring cn het Beginselprogram 1896 kan zonder vrees voor tegenspraak worden verklaard, da? voor zoodanige personen, indien zij in deze gewraakte houding volharden, de R.-K. Staats*- partij geen plaats biedt, wijl zij rechtstreeks ingaan tegen de beginselen, door deze porti, nagestreefd cn gehuldigd. HET EILAND PALMAS. Ncderlandsch grondgebied. De heer Max Huber, scheidsrechter in het tusschcn Nederland cn de Vcreenigde Staten van Amerika gerezen geschil ten aanzien van de souvereinitcit over hot eiland Palmos (of Miongas), heeft gisteren vonnis gewezen in deze zaak, waarvan de beslechting bij het op 23 Januari 1925 te Washington geteckend compromis oan het Permnentc Hof van Arbi trage was opgedragen. De scheidsrechter heeft beslist, dat bedoeld eiland in zijn geheel deel uitmaakt van het Nederlandsche grondgebied. A. ROLAND HOLST ERNSTIG ZIEK. De dichter A. Roland Holst, die in zijn wo ning te Bergen reeds veertien dagen aan het ziekbed was gekluisterd, is naar de Tel. meld», Dinsdagavond per ziekenauto naar het R. K ziekenhuis te Hilvetsum vervoerd, om zich al daar onder behandeling te stellen van zijn viocgeren arts, dr. Van der Linde, aangezien gebleken is, dat hij lijdende is aan een dubbel zijdige pleuritis. Dc toestand geeft geen reden tot directe on gerustheid. VIERING VAN HET 600 JARIG BESTAAN FEESTPLANNEN Het Comité tot Herdenking van het zeshon derdjarig bestaan van de Groote School der stad Rotterdam, het Erosminansch Gymnasium (voorzitter dr. H Burgerhout, secretaris mr. A. Schaden) deelt h».*t volgende mede Den 8stcn April 1928 zal het zeshonderd joor geleden zijn, dot Willem III, Graaf van He negouwen, Holland en Zeeland de Groote School der stad Rotterdam schonk oan zijn clerek Picter Munc. Dit feit, waarmee de ge schiedenis van het Rottcrdomschc schoolwezen een aanvang neemt, zal op 19, 20 en 21 April n.k., onmiddellijk na het eindigen der Pansch- voenntie, worden herdacht. Een aantal oud leerlingen van het Erosmiannsch Gymnasium, dat zich als directe afstammeling van genoem de Groote School kon beschouwen, heeft daar toe het initiatief genomen. Aon den vooravond van de eigenlijke her denking, Donderdag T9 April, zullen de tegen woordige leerlingen aan eeregasten en oud leerlingen een fecstvoorstelling in den Grootcn Schouwburg aanbieden. Vertoond zal worden het blijspel De Revisor, naar het Russisch var» N. W. Gogolj, opnieuw bewerkt en geregis seerd door den heer A. W. Steil wagen, dot als een soort van Laus Stullitioe aan het ernstiger deel der herdenking zal voorafgaan. Het or kestje en het meisjeskoortje van het gymna sium zullen den feestclijkcn avond opluisteren. Vrijdag 20 April is de groote dog. Des na middags zal door curatoren, rector en docen ten een officicele receptie in de Groote Doelen- zaol worden gehouden; daarna volgt een ge zellige maaltijd van dc oud-leerlingen met hun gasten in het sociëteitsgebouw der Diergaarde Zaterdag 21 April zal, wind en weder die nende, een boottocht worden gehouden Des avonds bieden de oud-leerlingen aan de te genwoordige discipelen een cabaretvoorstelling aan, gevolgd doo* een bal. INDISCHE DIENST. Bestemd voor uitzending naar Ned.-ïndië: Mr. H. M. Cohen, rechterl. ambt., 's-Graven- hagc; mej. J A. Nuijsink, vcrpl Iste kl. bi) de Mil. Hospitalen, 's-Gravenhagc; N. H. Sax, 3de off. bij de Gouvcrn. Marine, Willemsoord CENTRALE VOOR HOOGE GEMEENTE AMBTENAREN. Vergadering van den vereni gingsraad. In de dezer dagen gehouden vergadering van den Vercenigingsraad deT Centrale voor Hoo gt re Gemeente-ambtenaren werden de rekenin gen over 1926 en '27 en de begrooting voor 1928, alsmede het verslag over het vorige jaar goedgekeurd. Tot voorzitter werd benoemd, in de plaats van prof. mr. G. A. van Poelje, die wegens zijn benoeming tot hoogleeraar had bedankt en wicn dank werd gebracht voor hetgeen hij voor de Centrale heeft gedaan, de heer M. Rooy, hoofd ambtenaar bij de gemeente Rotterdam. Vervolgens hebben besprekingen plaats ge had over het wetsontwerp tot wijziging van het voorbereidend hooger- en middelbaar onder wijs cn wel in het bijzonder over art. 25, waar bij wordt bepaald, dot de regeling van de jaar wedden van het onderwijzend personeel zal geschieden bij algemeenen maatregel ven be stuur, waardoor dus en uniforme regeling zou worden ingevoerd, boven welke geen gemeente zal kunnen uitgaan. Ook do overgangsbepaling werd oan critiek onderworpen. Het bestuur verklaarde zich bereid, om, te zijner tijd, na raadpleging van de lecraarsorga- nisaties, op te komen voor de belangen der Iceraicn. EERSTE KAMER. Een aanvang met de Staafsbo* grooting. In haar openbare vergadering van Woens dag II April a.s., des middogs twee uur, rol de Eerste Kamer een aanvang maken met do algemeenc beschouwingen over de Staatsbe groting 1928. Utrechtscheweg 10 Tel 179 Amersfoort Een gedeelte van het oude Pesthuis te Amsterdam. Die wel op een zaak wil jachten. Die en moet vooral niet Jachten. Cats. Door RAFAEL SABATINL Üit het Engelsch door C, M. G. cL W. tO - Eindelijk stond zij op en ging naar buiten om te informecren of er nog geen bode geko men was, afschoon zij wist, dat het onmoge lijk was, een bode kon het kasteel nog niet be reikt hebben. Zij klom de steenen wenteltrap op die naar de wallen voerde en daar liep zij in den November zonneschijn alleen urenlang heen cn weer, tijding verwachtend, haar oogen inspannend om het dal van de Isère af te kij ken, of de man te paard nog niet aankwam. En toen de tijd voortspoedde en de zon ten ondergang neigde, bedacht zij, dat in geval Marius iets kwaads was overkomen, niemand dien avond naar Condilloc zou komen. Dit uit- 6tei scheen een zeker bewijs van een slechte tijding. Maar dan weer schudde zij haar VTees af en trachttte zich zelf moed in te spreken Het was nog geen tijd. Daarenboven, wat kon rjj voor Marius vreezen Hij was sterk en vlug en hij had Fortunio bij zich. Er was ze ker op 't oogenblik één doode in La Rochette; maar dat kon Marius niet zijn. Eindelijk zag zij in de verte iets bewegen, in de stille avondlucht meende xij heel In de verte het kletteren van paardehoeven te hoo- ren. Er kwam iemand aangaloppeeren, deze kont uit. Hij kwam dus eindelijk terug. Zij leunde op de borstwering, haastig ademhalend en zag den ruiter al grooter worden naarmate het paard naderde. Er wam mist op boven de rivier, zoodat de gedaante moeilijk te onderscheiden was; zij verwenschtc den mist die haar angst ver meerderde, haar ongeduld deed toenemen Toen beving haar een nieuwe vrees. Waarom kwam cr maar één man aan, er moesten er twee zijn. want er waren er twee uitgereden Wie was het die terugkwam en wat was zijn metgezel overkomen Gode geve, ten minste dat het Marius is die daar kwam aanrijden met zulk een gevaarlijken spoed. Eindelijk kon zij hem onderscheiden. Hij was nu dicht bij het kasteel, zij zag dat zijn rcchteT arm verbonden was en in een doek hing. En toen kon zij een kreet niet weerhouden en zij beet zich op de lip om een gil in te houden, want zij had het gezicht van den ruiter her kend; het was Fortunio. Fortunio en ge wond I Dan was Marius zeker dood I Zij kon zich haast niet staande houden. Zij sloeg de hand op haar borst, boven haar hart, alsof zij het kloppen van het eene en het hijgen van haar boezem wilde onderdrukken; haar ziel leed hevige pijn en haar geest scheen te verdooven, terwijl zij daar bleef staan en de tijding verwachtte die haar angst zou bevesti gen. De hoeven van zijn paard maakten een dol geluid op de planken van de ophaalbrug er bleven eensklaps stilstaan toen de ruiter zijn paard inhield op het binnenplein beneden. Eer- geluid van voetstappen van mannen die te hulp schoten. Madame wou naar beneden gaan om hem te gemoet te gaan maar haar voeten sche nen hun dienst te weigeren. Zij leunde tegen een der kanteelcn van de borstwering, de oogci» gevestigd op de plek waar hij de trap op moes: komen en zoo wachtte zij hem op, met wijd geopende oogen en vertrokken gelaat. Eindelijk kwam hij slingerend op zijn beenen want hij was stijf van den langen rit. Zij deed een schrede naar hem toe. En zij opende den mond. „Welnu vroeg zij. Haer stem klonk scherp en hard. „Hoe is het afgeloopen ,.Op de eenig mogelijke manier," antwoordde hij, „zooals u gewenscht heeft." Toen dacht ze, dat ze zou flauw vallen Haar longen schenen te snakken naar lucht zij deed den mond open en ademde den op komenden mist in, maar sprak het eerste oogenblik niet, voordat zij zich voldoende her stelde had van den plotselingen ommekeer in haar gemoed. „Waar is Marius dan vroeg zij eindelijk „Hij is achter gebleven om het lichaam naa* huis te brengen. Zij brengen het hier naar toe „Zij herhaalde zij. „Wie zijn dat „Dc Franciskaner monniken van Oheylas". Er was iets in zijn toon, iets in zijn slimme oogen, een sombere wolk over zijn knap en gewoonlijk zoo open geloot, dat haar argwaan opwekte en haar herleefden moed weder ver minderde. Zij greep hem met kracht bij de armen en noodzaakte hem haar aan te zien bij het weg stervend daglicht. „Is het de waarheid die je mij vertelt, For tunio," vroeg zij; haar stem was boos maar ook angstig. Nu zag hij haar aan, met brutale oogen. Hij hief de hand op om zijn woorden klem bij te zetten. ,Jk zweer mevrouw, bij het heil van mijn ziel, dat mijnheer Marius gezond en wel Is Zij was voldaan en liet zijn arm los. „Komt hij von avond terug vroeg zij. „Zij zullen morgen hier zijn, madame. Ik bes» vooruit gereden om het u te vertellen." „Een dwaas idee van hem. Maar" en een glimlach verhelderde haar gezicht „wij zul len een van die monniken een nuttiger werk lo ten doen." Een uur te voren hod zij mademoiselle gaar ne haar vrijheid terug willen geven in ruil voo» de verzekering dat Marius geslaagd was in de zaak die hem naar Savoye geroepen had. Zij zou het met genoegen gedaan hebben en blij zijn, dat Marius erfgenaam van Condillac zou wezen. Maar nu ze voor haar zoon zeker was van Condilloc moest zij nog meer voor hem hebben, haar onverzadelijke begeerte naar zijn macht en voorspoed liet haar niet los. Nu. meer dan ooit nu Florimond dood was moest zij La Vauvrage voor Marius hebben en mademoiselle zou niet zoo moeilijk meer te buigen zijn. Het kind was verliefd geworden op dien gekken Garnache en als een vrouw tegen gewerkt wordt in haar liefde cn haar verdriet niet weggenomen kan worden, don kon het haar weinig schelen met wien zij trouwt. Had zij dat niet zelf ondervonden? Was het dat niet geweest de dwang van haar eigen vader om een man te trouwen zooveel ouder dan zij, der< markies van Condillac dat haar verhard had er haar gemaakt tot de vrouw die zij nu was? Zij had een man liefgehad; zoo lang die leef de. had zij haar vader weerstand geboden er» zich verzet tegen dat ellendige huwelijk dat hij ^aar hadden willen opdringen Hij werd gedood in een duel te Parijs; toen die tijding kwam. had zij de handen gevouwen en er zich bij neer gelegd en ze was getrouwd volgens haar va ders verlangen. Een dergelijke gedrukte stemming had rij bij Valérie opgemerkt; laten ze daar von pro- fitcercn zoolang ze duurde. Ze hadden het op Condillac lang genoeg gedaan zonder kerke lijke plechtigheden. Morgen zouden er twee zijn om het goed te maken een huwelijk cn een begrafenis. Zij ging de trap op en Fortunio volgde haat, toen haar gedachten terugkeerden tot de ge beurtenissen te La Rochette. „Jo moet er mij oen volledig verslag van geven", zei ze, want ze dacht terecht dat er nog iets was, dat nadere verklaring behoefde ..De markies had mannen bij zich cn had het duel in Frankrijk plaats gehad, dan had het leelijke gevolgen kunnen hebben". „Ging het goed?" vroeg zij. „Het maakte wel wat opschudding", zei hij. Toen lachte zij zachtjes voor zich heen „Je, het was een gelukje dat hij juist te La Rochette 'ogeerde. Florimond was onder een ongeluks ster geboren, geloof ik, en jij onder een geluk ster." „Dat geloof ik ook zoover het mij betreft", antwoordde hij grimmig en hij dacht aan het zwaard dat den vorigen avond zijn wang had getrofien cn zijn rechterarm dien morgen had doorstoken cn hij dankte de goden die hij in zijn goddeloosheid mocht erkennen, voor het geluk, dat het bewuste zwaard niet zijn hart had getroffen. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5