ONZE LLUSTRATIE Te Leuven wordt op het oogenblik het dertiende „Groot-Ned Studenten Con- Te Sluis Panheel had de opening plaats van de nieuwe sluis in het Kanaal Wessem— ti u - er -_-K;- Nederweert. De lengte der sluis bedraagt 15.3 m, terwijl de diepte 13 m is en het verval 8.10 m« gres" gehouden. Een aantal studenten op weg naar Genck nabij Leuven. y Ecn 3der eers^e bezoekers. Verschillende Pransche staatslieden zijn op tournee naar hun kies districten, om redevoeringen te houden voor de a.s. verkiezingen. PoincaN heeft o.a. te Carcassonne een redevoering gehouden Boven: tijdoni een betoog. Onder: een aantal luisteraars! De negen-en-zeventigjarige Berlijnsche koetsier Hartmann wil propaganda maken voor het ouderwetsche, uitstervende ver voermiddel Een dezer dagen is hij uit Berlijn vertrokken met 2ijn rijtuigje voor een uitstapje naar... Parijs! VATICAAN CONTRA QUIRINAAL. Een der kopstukken bij het Romeinsche conflict: Z.Em. Pietro Gasparri, kardinaal staats secretaris van den H. Stoel. 15 April a.s. zal het 25 jaar ge leden zijn dat de heer K. Vink benoemd werd tot burgemeester van Lopik, Jaarsveld en Willige- Langerak. Iets nieuws op het gebied van steigerbouw in de hoofdstad. In do meeste gevallen kunnen de voertuigen door middel van een klep, die van de ponten wordt neergelaten, de ponten oprijden, deze in aanbouw zijnde steigers zijn echter geheel beweegbaar. Men heeft veel gesproken over het huwelijk van de jonge Amerikaansche Nancy Ann Miller met den ex-Maharadja van Indore. Het belangrijkste van deze gebeurtenis is wel, dat deze .ondernemende" Amerikaansche .vóór haar huwelijk tot het Hindoeïsme Is toegetreden, hetgeen een groote ceremonie in Bri.tsch-lndifi Is geworden De afbeelding toont haar in de Hindoesche kloederdraoht. Dr. J. F. S. Esser heeft aan de gemeente Amsterdam ten geschenke aangeboden: „De Dam bij avond" van J. H. Breltner. Als blijvende plaats is het Stedelijk Museum aam gewezen. Een reproductie van dit stuk. Eenige Britsche kruisers maken op het oogenblik een oefenreis in de Middel- Jandsche Zee. De Engelsche „Jantjes" in de straten van Qlbraltar bij het passeeren lanas het Enaelsche gouvernementsoebouw. De ïn aanbouw zijnde stuw in de Maas nabij Sambeek. De gereedgekomen pijlers, waardoor de rivier voor een gedeelte zal worden afgesloten. De scheepvaart zal worden geleid door de geul aan de rechterzijde der pijlers. De groote gebeurtenis In de Londensche schilderswereld Is telkenjare de tentoonstelling in „Royal Academy". Een paar der honderden inzenders onderwea. VROUWENBETOOGING IN PARIJSl Een groep manifesteerende dames In de straten van Parijs, die o.a. met het oog op do a.s. parlementsverkiezingen krachtige propaganda maken om het stemrecht voor de Fransche vrouw te verkrijgen. De stand van het „Staatsbosch beheer" op de Drentsche Opbouw-Tentoonstelling te Amsterdam.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 8