Een blik op het geteisterde Smyrna. We hebben reeds uitvoerig geschreven over de jongste aardbeving, die deze havenstad zoo vreeselijk geteisterd heeft. Vele huizen zijn totaal verwoest en ongeveer twintig menschenlevens gingen yerlo ren. „Les Laveuses" (Bretagne) een werk van Jacob Ritsema, dat op de tentoonstelling in het Stedelijk Museum te Amsterdam, den St. Lucas-prijs verwierf. Ter bemaling van den Noord-Westelijksten der toekomstige Zuiderzeepolders wordt nabij Mtdemblik een watcrgemaal gebouwd, dat het grootste van ons land zal worden. Een kijkje in den thans drooggevallen bouwput. Mej. Oorange, de Fransche paardrijdster, die onlangs met haar viervoeter van Parijs naar Berlijn is gerpden, heeft thans weer Qp een boerderij te Heemstede is de vorige week een veulen geboren. De moeder een nieuwen tocht ondernomen Het vertrek uit Panjs voor haar Jt,erf en he, J0nge dier werd gevoed d00r een k00 uitstapjo naar. Boekarest. Jr» da nabijheid van het „Gare du Nord" te Parijs, neett een vreeselijk spoorwegongeluk plaats flfnad. Twee ireinei» hepen op elkaar. De foto werd ge maakt tijdens het reddingswerk. In de Betuwe staan thans de boomgaarden weer in vollen bloei. Een kijkje in de omgeving van Eist; de takken buigen onder de geurige bloesempracht. BELLA HOPMAN die Zaterdagavond een viool-avond geeft fr» het gebouw Salvatori te Amsterdam. In den ooider nabij het Kleine Loo bij Oen Haag heeft gistermorgen een demonstratie plaats- gehad met den ge- vechtswagen Bij de oefeningen zakte Nederland s eenige tank zoodanig in een slootje weg dat het gevaarte geheel uitgegraven zal moeien worden „We behoeven getn vrees te hebben voor een buitenlandsche tank in ons land, daar jtieze van nog zwaarder ka'iber zijn dan de onze", aldus kolonel Borel Links: minister Lambooy bij de demuit» stratie» naast hem generaal T. F« Muller Massis en de Kolonebcommandint J. H< Borel* !»n het R. A. I. gebouw te A'dam is Vrijdagmiddag de zestiende beurs van de „Dameskroniek" geopend. De tuin met de vijf flatwoningen op den acntergrond, die een der hoofdattracties vormt van deze tentoon stelling.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 12