He» nieuwe congresgebouw te Keulen, waar binnenkort de „Pressa"! DE MAASKANALISATIE BIJ MAASTRICHT. Op de mijn Maurits te Lutterade Is men bezig met den bouw de internationale perstentoonstelling gehouden eal worden. Hoever men thans gevorderd is met de kanalisatie van de Maas bij Maastricht. Zooals men op de foto ïa" een saslnstallatie, welke het grootste gedeelte van Luw- r ourg van gas zal voorzien. Een der gaskeieis, aio een dor zlety zijn at meerstoe len reeds geplaatst. grootste is van ons land. ONZE LLUSTRATIE DE AFGRAVING VAN DEN ST. PIETERSBERG. Ten behoeve van do stichting der Eerste Ned. Cement industrie gaat een prachtig brok natuurschoon verloren. Het gebouwencomplex met los- en laadplaats bij den afgegraven St. Pietersberg. Hoever de afgraving reeds gevordord is. Op do hoogte, de ruïne van het Kasteel Lichtenberg, dat wegens instortingsgevaar voor het publiek is gesloten. Het kleinste openluchttheater in Nederland bij Slavante op den St. Pietersberg ,dat geheel uit mergelsteen is opgetrokken, zal dezen zomer geopend worden. Wen heeft reeds lang gedacht over de mogelijkheid zich met ski's op het water voort te bewegen. Een Australiër heeft thans een paar waterschoenen geconstrueerd, waarmede hij fa vlor minuten drie honderd zeventig moter aflegde. Het huwelijk van Otto van Bismarck, den kleinzoon van den grooton staatsman ,met de jonge Zweedsche Anne Marie Tengblom, is te Berlijn met groote plechtigheid gevierd. Het jonge echtpaar bij het verlaten van den „Berliner Dom". In Weencn heeft een herdenking plaats gehad, ter gelegenheid van het feit, dat het tien jaar geleden was, dat ZuiJ-Tirol aan .Italië overging. Twintig duizend deelnemers, allen voorzien van een vlag, trokken langs de „Karlskircha"* Truus van Aalten, de Nederlandsche filmactrice, die eenige jaren geleden haar debuut voor de Jfilm maakte, Is uit Berlijn overgekomen, om een bezoek te brengen aan de internationale film tent in Den Haag. Dadelijk bij haar aankomst moest ze voor den filmoperateur poscercn. Nog een foto van de brand te Joure. De olieslagerij van de fa. E. A. do Boer Zoon, die eveneens door het vuur vernield is. (Zie rechtsboven). In de oliefabriek van dc fa .De Boer, te Joure, heeft een zware brand gewoed. Door den krachtigen wind, sloeg het vuur over op een boerderij, daarna op drie woonhuizen en op een fabriek, die geheel in de asch gelegd werden. Wat er overbleef van de N.V. Zijlstra's Meubelfabriekon. 4 Een der vteeschhaüen op de centrale markt te Parijs, is Donderdag met donderend geraas Ingestort. Op de foto ziet men nog de stukken vleesch en tongen hangen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 12