DE VIERDE ORANJEOVERWINNING NEDERLAND—DENEMARKEN ONZE ACHTERHOEPE IN BRILLIANTEN VORM KOOLS DEBUTEERT MET EEN DOELPUNT DE WEDSTRIJD VAN V. D. MEULEN DENEMARKEN IN HET VELD STERKER De wedstrijd tegen dc Denen staat over het algemeen niet zoo in de belangstelling als d„ endere interland wedstrijd, ofschoon de ge speelde wedstrijden tegen de Deensohe tegen standers meestal met de slechtst© van onzen kant zijn geweest en de uitslag voor ons gun stig was. We WGrcn dan. ook voorbereid op niet te druk bezet stadion en toen we tegen twee uur in de omgeving van den Am- stelveer.schen weg kwamen dachten we dat de belangstelling zelfs niet heel gTOot was. Bij het binnentreden voor de laatste maal van de plaats waar de strijd gestreden zou worden, bemerkten we al spoed'g, dat ons vermoeden niiet juist was geweest. Alle ran gen waren bezet, geen open vakken waren te bespeuren en al was het geen stadion van een HollandBelgië-wedstrijd het was toch zoo goed als uitverkocht. Ook de Amstelveensche weg bood een enderen aanblik dan gewoon lijk, Daar in den loop van de afgeloopen week reeds met het oog op de Olympische spelen de trambaan was verlegd, waren er eenige straten voor het rijverkeer afgesloten. Het rieuwo van Tuylplein werd nu reeds benut ^or het parkeeren van auto's wat een groo- te verbetering beteekende. Ook nu weer werd gemeenschappelijk gezongen en zoowel de Philips luidsprekers als de Amsterdamsche tramharmonie, zorgden er voor, dat de groote menschenmen'.gte aangenaam werd bezig ge houden. Door de luidsprekers werd medege deeld dat Verlegh op medisch advies niet zou medespelen en zijn plaats zou worden inge nomen door Schreurs van Roermond, zoodot toch onze middenlinie uit Zuidelijke spelers zou bestaan Even voor half drie stelde de Blauwwit-eere- wacht zich op en kort daarop verschijnen de Denen, gekleed In roode truien en witte broek. Het Deensche volkslied schalt over het veld en nauwelijks zijn de laatste tonen verstorven of onze jongens betreden onder luid gejuich hef veld. Nadat de verschillende camera's en filmtoestellen hun plicht hebben gedaan kan het spel beginnen. uit te voeren. Eindelijk waagt onze midvoor een uitval, doch ofschoon de A. D. O.-speler in eens doorgeeft naar Elfring loopt deze uitval op niets mt, daar Havn den Alcmariaan te snel af was. V. d. Meulen kon bij een algemeenen Deen- schen aanval den bal niet klemvast grijpen; in stijl a la Beeuwkes ranselt hij 't leder weg. Dan neemt onze linkervleugel aan den strijd deel. Smeeto en Weber spelen een stevig partijtje, óok de tegenover de onzen. Maar de half Laur sen voelt hier wel iets voor. De Sparta-man ziet kans een hoogen voorzet te geven, welke Jen sen op dezelfde manier behandelde als de H. F. C.-er even te voren had gedaan. De wedstrijd biedt niets „reuze", toch was hij niet zonder pit, doch het bleef langen tijd in hoofdzaak aanvallen var, de Denen, welke geen kans zagen het trio v. d. AleulenDenisv. Kol te passeeren. Wel werd eens de linksbinnen Ulldal den bal op een paar meter van den Haar lemmer af, voor de voeten gelegd, doch een raak schot volgde niet. Toch was een doelpunt der gasten iets, wat de groote massa elk oogenblik verwachtte, v. d. Meulen dacht er ech ter anders over. Nlelson krijgt mooi aangege ven van z'n middenlinie, een goed schot volgt, doch de Hollandsche doelwachter voorkwam het zeker schijnende doelpunt op bijzondere wijze. De bezoekers zullen dan ook wel niet ver wacht hebben Elfring den eersten goal te zien maken. De Hollandsche midhalf brengt goed op, geeft op 't juiste moment aan Tap, weike naar Elfring plaatst. Onze rechtsbuiten nadert snel keeper Jensen, welke plotseling 't leder over zijn hoofd ziet gaan en niet meer kan achterhalen. Holland leidt. Dit was natuurlijk tegen alle verhouding in, uoch tevens 't keerpunt van den strijd. Massy is niet meer te houden. Wel zijn wij geen be wonderaar van zijn capriolen, doch zijn enthou siast werken doet veel vergeten. Een schot van den midhalf is niet zuiver van richting, komt bij Smeets te land, welke nog zijn best doet, doch» de bal gaat gewoon uit. Meer en meer komt de oranje-voorhoede los. Nu zijn zij veel meer »n den aanval dan de gas- i ten. Elfring probeert od dezelfde manier als den 1 eersten keer een doelpunt te maken, doch nu zoekt hij 't doel te hoog. Ook nu stelde Tap hem hiertoe in staat Smeets en rechtshalf Laur- sen kunnen 't niet met elkaar vinden, zelfs zoo v. d. MEULEN. DENIS. meer tot Tarp c.s. komen. De Duitschc scheids rechter fluit voor halftime. Rust 10 voor Holland. Oogenblikkelijk na de thee trekt Weber er tusschen uit. Schreurs komt meer en meer in actie, blijft goed plaatsen. Wel heeft Elfring het doelpunt gemaakt, doch de Sparta-man vonden wij gisteren met z'n boog-voorzetten beter. De bezoekers komen dan weder opzetten, van Kol doet echter voor Deins'niet onder. Zijn hoofd werk en wegtrappen was uitstekend. Een Hollandsche aanval, Tap-Smeets dringt tot vlak voor doelman Jensen, de H. B. S.-er krijgt de kans tot scoren, doch op onbegrijpelij ke manier accepteert hij dezen niet. Het spel gaat nu op en neer, Tap opent 't spel goed, doch Weber weet niet langs Tarp te komen, steeds moet hij van veraf voorzetten. Jensen vangt of onderschept deze vele malen of het backstel Cristensen-Tarp doet dit. Kools heeft meer zelfvertrouwen als voor rust, eenige ma len plaatst hij goed naar Smeets, doch deze Hagenaar is te langzaam. De Nederlanders zijn sterker In den aanval dan voor rust. Nu vol gen de hoekschoppen zich snel op. Weber neemt deze goed doch een tweede doelpunt komt er niet. Wel tracht Massy met verre schoten den Deenschen doelman te passeeren, doch 't lukt hem niet. Een hoekschop op 't Hol landsche doel wordt door onze achterhoede eveneens weggewerkt. Smeets neemt een vrijen schop, plaatst naar Elfring welke omhaalt, Kools kopt mooi in, doch linkerstaander plus doelman Jensen voorkomen het tweede Ne- derlandsche doelpunt. De corner, door Elfring genomen brengt dit evenmin. Nielson, de Deen- De Denen waren voor rust vaak in de meedertieid en de aanvallen op onzo veste waren vele. uiterste Inspant om no. 3 te scoren. Wel werkt men, doch Tarp-Crlstensen werden niet meer gepasseerd. Tap werd langzaam evenals Smeets was; Kools trad nu meer op den voor grond, bleef echter dc minste uit het aanval lend quintet. Door zijn volhouden had hij ech ter dikwijls 't leder, was echter waarschijnlijk heel blij dat hij 't naar Elfring kon doorgeven. Deze speler vonden wij niet zoo snel meer als 't vorig seizoen. Tot het laatste toe trachten de Denen een te- genpunt te maken, 't blijft echter bij een pogen. De linksbinnen Uldall krijg een bijzonder moolen kans hiertoe, doch ofschoon hij tot op een paar meter v. d. Meulen nabij is gekomen is, en iedereen denkt dat hij zal scoren, gebeurt dit niet. De laatste minuten gaan zonder span- ning voorbij. De arbiter verstaat zich met een der grensrechters, raadpleegt zijn horloge; vele bezoekers verlaten hun plaats. De aanvallers komen niet verder dan de backs van beide par tijen, de stand blijft 20 voor de Oranje's. Een tegenpunt hadden de Denen zeer zeker ten volle verdient. Met een v. d. Meulen bij hen tusschen de palen had het waarschijnlijk een WEBER. TAP. VAN DER MEULEN (H.F.C.) DENIS (H.B.S, aanvoerder) ELFRING Alcmaria) ERICSSON VAN BOXTEL (N.A.C.) KOOLS (N.A.C.) MASSY (Roermond) TAP (A.D.Q.) VAN KOL (Ajax) SCHREURS (Roermond)'. SMEETS (H.B.S.) WEEER (Sparta) Scheidsrechter Dr. BAUWENS (Keulen) ULDALL HAVN P. CHRISTENSEN E. NILLSONN P. JENSEN SVEND JENSEN S. HANSEN E. LARSEN LAURSEN TARP De wedstrijd. De binnenkomst in de Arena van de „gladia toren" was als bij alle interland-wedstrijden; eerst de gasten, daarna de uitverkorenen van de T. C., nietvan 't volk. Arbiter Bauwens met zijn beide linesmen vol gen spoedig en de traditioneele toss kan plaats hebben. Onze aanvoerder heeft de keus, de De nen den aftrap. Zon ontbreekt; hagelsteenen niet, wind evenmin, doch volgens de vlaggen van de onoverdekte tribune had men al heel weinig voor- of nadeel hiervan. Opgevallen is clit in elk geval niet een enkele, dat men 't aan Massy's spel bemerkte. Het is ruim half drie als Nielson het leder aan het rollen brengt. Reeds in de eerste minuten forceert de voorhoede der gasten een hoek schop. v. Kol wist waarschijnlijk niets beters te doen. De achterhoede der bezoekers heeft onzen aanval volkomen in bedwang. Ons quintet keek meer naar hun eigen verdediging, dan te pro- beeren langs Christensen en Tarp te komen. Aanvoerder Denis tracht 't spel te verplaatsen, hetgeen hem voorloopig niet gelukt. Eens gaat de Hagenaar zigzagsgewijze over 't veld en raakt 't leder kwijt op de plaats van Schreurs. De Deensche middeniinie kon echter niet zoo spoedig 't leder naar den linkervleugel expediee- ren of de H. B. S.-er dook daar ter plaatse op en nu met een fermen trap ging 't beter naar Kools, welke nog steeds te nerveus was waar schijnlijk, om iets met den goed aangegeven bal slecht, dat arbiter Bauwens er aan te pas moest komen. Later ook de Hollandsche aanvoerder. Beide spelers zoeken elkaar meer op dan noo- dig is, in een interland is dat al evenmin op zijn plaats. De rechtervleugel der Denen komt dan weder in actie; de kleine, vlugge Larsen is door Schreurs somtijds niet te houden. Deze Roer mondenaar doet echter wat hij kan. Voorkomt de goede afwerking van dezen vleugelspeler. De achterhoede der Denen heeft kans gezien ge durende 31 minuten hoekschoppen op hun doel te voorkomen. De corner dan door Elfring ge nomen, komt bij Tap, welke wel inschiet, doch keeper Jensen heeft weinig moeite het schot te keeren. Larsen gaat wederom eens Schreurs voorbij, doch een der andere voorhoede-spelers der gasten stond offside. Denis treedt sterk op den voorgrond, passeert twee, drie tegenspelers, doet dit op uiterst snelle en handige manier, doch „backspel" vonden wij 't niet. In andere internationale wedstrijden zagen wij hem dit op deze manier nooit doen. Nog steeds kan Smeets niet overweg met Laursen; eens begaan bel den een overtreding. Arbiter Bauwens weet niet anders te doen dan „stuitbal" te geven. De eerste drie kwartier gaan langzamerhand voorbij, nog heeft Holland de leiding wanneer de scheidsrechter zijn horloge raadpleegt gaat de Deensche rechtervleugel er vandoor. Het com bineeren was af, doch v. d. Meulen ziet kans den voorzet te onderscheppen en 't leder weg te werken. De Oranje-menscben kunnen niet Maar ook do Hollander» zaten niet stil. Hierboven een aardig overzicht voor het Deensche doel. ELFRING. MASSY. v. d. Meulen speelde een pracht wedstrijd en dikwijls trad hfl reddeDd op. Een Dcensch schot belandt in de veilige handen van den Haarlerasohen keeper. sche midvoor tracht door solowerk gelijk te maken. De Ajaxied en de H. B. S.-er vinden dit opperbest, steeds ontnemen ze hem den bal. Denis herhaalde een paar voetbalstaaltjcs van voor rust, daarbij rekenende op v. Boxtel welke dan zijn plaats inneemt, eenmaal voor kwam deze speler een zeker Deensch doelpunt. De verdediging der bezoekers weet achtereen volgens verschillende Hollandsche aanvallen al te slaan. Dc D. middenlinie ziet kans het spel te verplaatsen. Ineens krijgt de strijd weder een ander aanzien. Nu is 't aanpakken voor 't duo v. Kol-Denis. De Amsterdammer is in vorm, 't geen veel zeggen wil. Zijn stijl is heel anders dan van den Hagenaar doch zijn ma nier van wegwerken, zeer zeker even afdoen de. v. d. Meulen blijft eveneens schitterend. Soms grijpt hij den bal vlak voor de Deensche aanvallers weg, kon niet wegtrappen, doch dan I gooide de Haarlemmer 't Ieder 't veld in. Ein delijk 29 minuten na de hervatting komt het tweede Hollandsche doelpunt. Weber is niet in bedwang te houden. Of Laursen nu te veel aandacht had voor Smeets weten we niet, doch Tarp kon de voorzet van den Sparta-man niet voorkomen. Tap-Kools-Elfring stormen op 't le der af. de N. A. C.-er wes er 't vlugst bij. Over de handen van den doelman der gasten gaat no. 2 In de touwen. Ook dit doelpunt was o.i. te houden geweest. Men is enthousiast. De overwinning was aan ons. Dc achterhoede en bloc zoo goed dat waarschijnlijk niemand hieraan meer twijfelde Toch is er van „opgeven" van den strijd door de bezoekers geen sprake, doch als voor rust, J heeft de goed combineerende Deensche voor hoede 't schot niet te pakken. De midvoor zoekt nog steeds zijn heil in solospel, 't geen zeer aardig was om te zien doch voor 't elftal- zeer onproductief. Dc wedstrijd krijgt langza merhand 't aanzien van een strijd tusschen twee partijen waarvan de een geen kans ziet een enkel doelpunt te behalen en van de ande re partij de aanval zich niet meer tot het „bril" geworden. De gevaarlijke schoten van den Holl. midvoor heeft iedereen kunnen ont houden om de eenvoudige reden Nabetrachting. Allereerst zal de vraag- gesteld worden heeft deze nieuwe opstelling voldaan. Ja en neen. De voorhoede in haar nieuwe samenstel ling was wel geen openbaring maar de spe lers hebben stuk voor stuk hard gewerkt en van den wedstrijd gemaakt, wat er van te maken was. De nieuweling Kools heeft niet veel bijzonders gepresteerd, maar bepaald slecht was hij niet. Zij doelpunt was geen ju weeltje, maar het bewees dat de N. A. C.-'er voor het doel zijn hoofd er bij weet te houden, wat in een internationalen wedstrijd heel wat waard is. Egoistisch speelde hij ook niet en de manier waarop hij Smeets vlak voor doel een dot van een kans gaf, .'s wel een bewijs dat bij dezen speler de zelfzucht geen gTOOte plaats inneemt. In deze linie was Weber weer d e man. Zijn passeeren en op het juiste mo ment voorzetten, was subliem en het tweede doelpunt was dan ook het resultaat van zijn goede partij. Elfring speelde weer zooals voor heen, maar in vergelijking met vorig jaar is hij wat snelheid betreft hard achteruitgegaan. Smeets en Tap kunnen eveneens op een goe den wedstrijd terugzien. Tap bepaalde zich dit keer meer tot het spelverdeelen dan anders. Om beurten steïde hij zijn vleugels aan het werk, waardoor hij wel eens vergat te schie ten. Smeets had het geregeld to kwaad met Loursen en soms ging hot tusschen deze twee hord tegen hard. Onze middeniinie was als van ouds met Massy ols de beste. Invaller Schreurs heeft uitstekend voldaan en toonde zach een goed vleugelhalf. Van Boxtol trad ook nu weer dooT zijn plotseling opduiken voor dc goal op. Over onze achterhoede hebben we niets dan lof. De ster van het veld was v. d. Moulen die in aller grootschen vorm was. Maar ook Denis speelde een van zijn beste wijdstrijden en Van Kol was als altijd, robust en trapvast. Over het geheel heeft dit elftal good vol daan en heeft bet bewezen dat er op het moment materiaal inn overvloed is om een goed Olympische elftal samen te stellen. De Denen speelden als oltijd In het veld uitstekend, maar voor doel hopeloos slecht- Hun kracht schuilt in E. Larsen en Christensen die op een pracht-wedstrijd kunnen terugzien. Keeper Jensen was de minste en vooral de tweede goa3 had hij moeten voorkomen. Scheidsrechter Bouwens leidde uitstekend, hoewel enkele beslissingen niet al te zuiver woren. Maar hot snelle spel volgde hij op den voet. AJlcs in alles een prettige wedstrijd om te zien waarin de onzen wel wot meer kregen don zij verdienden. KAMPIOENSCHAP U. P V B. Tl Amsvorde— Zeist 2. Een gelijk speï. Om het kampioenschap van den U. P. V. B. werd gisteren in Amersfoort gespeeld de wedstrijd Amsvorde—Zeist 2. Amsvorde is kampioen van de eerste klasse en Zeist 2 van de reserve eerste klasse. Zooals bekend pro« moveeren beide elftallen naar den N. V. B, doch spelen twee wedstrijden om het kam pioenschap van den Utr. Prov. Voetbalbond. Deze eerste ontmoeting is geëindigd in een 2—2 gelijk spel, hetwelk voor de Zeist-reser* ves een buitengewoon goede prestatie is te noemen, doch van Amsvorde valt ons dit wel wat tegen. Dc paarswitten zullen nu in eigen huis moe ten winnen om het kampioenschap binnen te holen, iets wat ons lang niet onmogelijk lijkt. UIT DEN UTR. PROV. VOETBALBOND. Uitslagen. Kampioenschap U. P. V. B. Amsvorde—Zeist 2 2—2 le klasse. St. Boys—Hard. boys afg. 2e klasse A. Brederodes—Elinkwijk 53 Reserve Ie klasse. U. V. V. 5Donar 2 22 Reserve 2e klasse A. U. V. V. 6—Voorwaarts 3 53 Elinkwijk 2—Hercules 4 22 Reserve 3c klasse A Elinkwijk 3—Hercules 6 5—0 Afdeeling D. Hercules 5Kampong 4 O5 Zeist 4—Voorwaarts 4 4—0 Van Kol cn Denis waren ongenoakbuar. De Amsterdammer weet nog juist op'ftid den bal weg te trappen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 7