F. H. LOMANS WIJNHANDEL J.A. SCHOTERMAN Zn. Wij leveren 0 een eomplete Radio-Installatie ACCOUNTANTSKANTOOR 0. SNAPPER Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f 1.- f 40.- Gewas 1920 St. EMILIONfl.40 f 56.- STADSNIEUWS. aangesloten op het electrisch licht com pleet met Luidspreker, accu en antenne voor den prijs van f 205.- Utrechtschestraat 15 Telefoon 483 Balans-controle Beiastingadviezen. ÜTR.S1RAAT 17 Gevestigd 1878 TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN - Per fleseh Per anker. onder volle garantie GEMAKKELIJKE BETALINGSCONDITIE De A mers foort sche Jandheelkundige Polikliniek Bergstraat hoek Utrechtscheweg Tel. 294 Geopend op Werkdagen van 9—12 uur Dinsdag I T o Vrijdag van 7~S uur n'm' Vast tarief (Lid v. cL Ned. Bond v. Accountants.} Tel. 873. AMERSFOORT Varkersmarfct 15a Ons kantoor belast zich met het inrich ten, bijhouden cn controleeren van admi nistraties. RAADSVERSLAG Openbare vergadering van den Raad der gemeente Amersfoort op Dinsdag, 22 Mei, des avonds 7 uur. Voorzitterde Burgemeester. Afwezig de hecren Kraan en Van Nieuwen- huysen. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering goedgekeurd, zooals ze ter visie hebben gelegen. T. Ingekomen zijn o.a. de volgende stukken en mededeelingen Koninklijk Besluit van 5 Mei 1923, No. 14, waarbij ongegrond wordt verklaard het beroep van den Raad der gemeente Amersfoort tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht, d.d. 25 October 1927, waarbij goed keuring is onthouden aan de begrooting dicT gemeente voor het dienstjaar 1926. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 24 April 1923, afd. 3, No. 893'835 tot verdaging van him beslissing op het Raadsbe sluit van 13 Maart 1923 tot het voeren van een rechtsgeding tegen Dt. H. Sparnaay omtrent opleveringv an grond van den z.g. Langen Akker. Kennisgeving. Adres d.d. 7 Mei 1923 van het Bestuur der O. L. Vrouwestidhting om gelden beschikbaar te stellen voor meubileering en leermiddelen voor de R.-K. Meisjesschool aan de Tollens laan. Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek d.d. 26 April 1928 van het Bestuur der Amersfoortsche Schoolvereeniging om haar het gymnastieklokaal aan de Oldenbameveldt- laan in eigendom af te staan voor school A. Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek dA. 24 April 1928 van W. de V 7gd om zijn aanslag in het vergunnings recht te verminderen. Burgemeester en Wethouders stellen voor adressant ontvankelijk te verklaren, aangezien de termijn van beroep verstreken is. Alus besloten. Proces-ver baal van de opneming ve kas en boeken van den gemeente-ontvanger d.d. Mei 1928 door den verificateur. Kennisgeving. Reclame d.d. 12 Mei 1928 van M. L. Jor- ritsma over zijn aanslag in het vergunnings recht. Burgemeester en Wethouders stellen voor adressant niet ontvankelijk te verklaren, aan gezien de termijn van beroep verstreken is. Schrijven d.d. 16 Mei 1928, afd. I, No." 2210 van Burgemeester en Wethouders van Amers» foort betreffende het Kamperbinnenpoort. vraagstuk. De heer v. Lonkhuyzen wijst er op, dat alleen architecten in de commissie zijn uitge- noodigd. 't Is niet de bedoeling geweest alleen de zaak uit architectonisch oogpunt te bezien Spr. had gaarne gezien dat ook personen uit den middenstand er in waren gekozen. De Voorzitter acht het geen bezwaar dat die personen zich met de commissie in ver. binding stellen. De Raad heeft zich er toch v oor uitgesproken, dat de torentjes zullen blij ven bestaan. De heer v. Lonkhuyzen acht dat mei juist en wijst er op, dat verschillende leden het al of niet voortbestaan der torentjes in het mid- den hebben gelaten. De Voorzitter herinnert ar aan, dat een voorstel van Lonkhuyzen om de torentjes te sloopen heeft verworpen. De heer Noordewier zegt, dat de heei van Lonkhuijzen zijn standpunt juist interpre teert en hij betreurt het, dat B. en W. er zoon uitlegging aan geven. Spv. heelt een motie in- „cdieivd met de duidelijk uitgesproken bedoe ling, dat hij al of niet slooping in het midden wilde laten. Verschillende architecten hebben zich be reid verklaard in do Cómmissie zitting te ne men. Maar het vraagstuk heeft verschillende kanten en het is zeer wel mogelijk, dat een ar» chitect alleen de economische zijde beziet. Spr wil een degelijke voorlichting en daarna aan een persoon opdracht geven het stadsbeeld daar ter plaatse te bestudeeren. Spr. wil nogmaals aandringen in dien geest te besluiten. Dc Voorzitter zet nogmaals het stand punt van B. en W. uiteen. De heer van Lonkhuyzen gaat nog1 maals de vorigo besprekingen na en houdt zijn standpunt vol. De Voorzitter meent, dat na de ver werping van het voorstcl-Lonkhuyzen de zaak voor B. en W. duidelijk was, dat onderzochl zou worden de verbetering met behoud de* torentjes. Maar de Raad is toch aan niets ge bonden. Laten we dus eerst dit afwachten. Verzoek dd. 19 Mei 1928 van de Ouder- commissie van school 6 om de reiskosten te vergoeden voor een schoolreisje naar de Indi sche tentoonstelling te Arnem, Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek d.d. 14 Mei 1928 van de Ouder- commissie van school 12 om de reiskosten te vergoeden voor een schoolreisje naar de In dische tentoonstelling te Arnhem. Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek dd. 18 Mei 1928 van de OudeTcom missie van school 7 en het centraal 7de en 8ste leerjaar om de reiskosten te vergoeden voor een schoolreisje naar dc Indische tentoon stelling te Arnhem. Advies Burgemeester en Wethouders. Verzoek dd. 19 Mei 1928 van den Centra- len Ouderraad om jaailijks een bedrag beschik» baar te stellen voor het maken van een school reisje. Advies Burgemeester en Wethouders. De Voorzitter: Alvorens we overgaan tot behandeling der agenda zouden B. en W. ei prijs op stellen een vergadering met gesloten deuren te houden. Te 8.05 wordt de Openbare vergadering her opend. 2. Benoeming van een lid der Commissie van toezicht op het Handelsonderwijs (vacature J. Stuurop). Benoemd wordt de heer M. J. J. Straub. 3. Voorstel om aan mej. A. H. C. du Crocq overeenkomstig haar verzoek eervolg ontslag te verlecnen als tijdelijk leerares in de licha melijke oefening aan de Handelsscholen. Aangenomen. 4. Afwijzend advies van B. en W. ten aan zien van 'het adres van do Oudercommissie van school 14 aan de Vondellaan, houdende ver zoek bij deze school een gymnast ieklokaol te doen bouwen. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. om een crediet te verlecnen tor definitieve voorziening in de be hoefte aan schoolruimte voor het centraal 7e en 8e leerjaar. Do heer Boas heeft zich afgevraagd o\ do zes aanwezige klasselokalen niet voldoonde zijn. Er zijn maar 4 lokalen noodig, dc twee overige lokalen kunnen dan ingericht worden voor han denarbeid en natuurkunde. Er wordt wel een beetje lichtvaardig van het eene plan in het andere gegaan. Dat hulpgebouw, komt dat nu te vervallen Wethouder Thien zegt, dat er volstrekt niet lichtvaardig wordt gehandeld. Op 1 Sept. moeten wo zorgen voor huisvesting van het 7de leerjaar. Dat hulplokaal is volstrekt niet onnoodig daar het nog voor tal van zaken kan dienst doen. Dat B. en W. nu met zoon voor stel komen ligt hieraan dat aan die schooi teeds gebouwd wordt en nu de bouwkosten aanmerkelijk verminderd kunnen worden. Het karakter van die school eischt nu eenmaal de inrichting als is voorgesteld. De heer Stadig wijst er op, det het wel waarschijnlijk is dat het 7e leerjaar verplich tend wordt, maai het is nog geen wet. De Tweede Kamer heeft het wel aangenomen, waar het is nvcorvoorgekomen dot dc Eerste Kamer verwerpt wat dc Tweede heeft aange' nomen. Is het nu niet beter tc wachten, te moer daar het hulpgebouw er toch moet ko men. In de gegeven omstandigheden is het wel zoo verstandig eerst af te wachten. De heer Noordewier sluit zich aan bij den wethouder, overal in het land neemt men maatregelen om het 7de leerjaar te huisvesten. De kans waarop de heer tSadig doelt zullen we wel niet loopen. Daarom wil spr. zoo spoe dig mogelijk aan het werk beginnen. Wethouder Ruitenberg wijst er op, dat or bezwaren zijn met wachten daar we het gebouw al aan het verbouwen zijn en we heb ben al enkele dingen stop moeten zetten. Pxac- tisch is het dus zoo spoedig mogelijk het werk door te zetten. Wethouder Thien geeft toe, dat de abso lute zekerheid er niet is. Maar dit voorstel moet eerst nog naar Ged. Staten en direct zullen we toch niet met dijn bouw kunnen be ginnen. Bovendien moet de school van den heer Van Wijngaarden dringend verbeterd worden en dan kan die school tijdelijk in het andere gebouw worden ondergebracht. De heer Boas wijst er op, dat het in de Beekstr. zulke prachtige lokalen zijn gewor den, dat hij zich niet kan voorstellen, dat er weer verbouwd moet worden. Ook weten we niet of er zooveel leerlingen zullen komen. Dc heer S t a d i g vraagt of er niet een op lossing in dier voege is te vinden, dat we het besluit aannemen, mits B. en W. de toezegging geven niet tot uitvoering over te gaan voor do wet is aangenomen. Et worden allerwege mataregelen genomen, maar dat hebben wij ook gedaan, we zijn klaar om de kinderen te ontvangen. Wethouder Thien deelt mede, dat er enquête is ingesteld en die heeft tot uitkomst geleverd, dat die meerdere lokalen beslist noodig zullen zijn. We hebben nu al zes loka len noodig met het noodlokaal. Houden we het voorstel aan dan komen we in een moeilijk parket. We komen niet tot een spoedige uit voering en er is toch een heel kleine kans, dat de Eerste Kamer het wetsvoorstel niet zal aannemen. De heer S t a d i g merkt op, dat de wethou der heeft gezegd dat we toch moeten wachten op de goedkeuring van Ged. Staten. «Als de Eerste Kamer dan het wetsvoorstel niet heeft aangenomen komt het met Sept. ook niet. Wethouder Ruitenberg wijst er op, dat als we het voorstel niet aannemen dc school zal moeten worden afgebouwd en dan komen we voor grootcrc kosten te staan. Het voorstel wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Stadig en Boas 'tegen. 6. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een verordening, regelende het verkenen van een voorschot uit de gemeentekas op de vergoeding ex artikel 100 der Lager-Ondcr- wijswet. Aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot wijziging dei Verordening betreffende het Grondbedrijf. Aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. om in verband met de artikelen 8 en 10 van het Werklieden- reglement machtiging te verlecnen voor de vaste aanstelling van W. -Arlar tot arbeider op de Algemeene Begraafplaats. Het spijt mij dit voorstel opnieuw te moeten bestrijden. Toen ik de redactie van punt 8 las, dacht ik bij de stukken een nadere verkla ring te vinden. Er ligt echter niets anders dan het reeds bekende schrijven d.d. 11 April van B. en W-, waaruit ik alleen citeer„Nu ge bleken is, dat de voorgedragene voor het hem opgedragen werk geschikt is, wcnschen wij hem een vaste aanstelling to verstrekken." Hierin ligt dus het verband met art. 8 van het werkliedenreglement, al blijkt uit de stuk ken dat het onvolledig is. Immers is volgens sub b van genoegzame bekwaamheid niet gebleken; sub. c. deze bepaling zou dus door den Raad uitgeschakeld moeten worden; (leeftijd); sub. d, aan deze voorwaarde is nog niet voldaan en ze wordt niet opgeheven door het bepaalde bij art. 6 van het Werkliedenregle ment (voorafgaand geneeskundig onderzoek). In de vorige zitting is deze zaak aangehou den, nadat ik o.m. de wensohelijkheid had bepleit, eerst het hoofd der begraafplaats te hooren omtrent de geschiktheid voor het ver- eischte werk. Ik weet, dat het hoofd der be graafplaats nu in deze zaak gehoord is; ook diens mededeelingen zijn mij bekend. En dan sta ik toch even verwonderd, dat uw college het voorstel ongewijzigd en zonder eenige toe lichting opnieuw aan den Raad voorlegt. Mij is bij een niet lang geleden soortgelijke 2aak geantwoord, dat B. en W. toen gedrongen wer den door een moreele verplichting. Ik ben daar toen maar niet verder op ingegaan, alhoewel daartoe wel aanleiding was. Pas in de raadszitting van 26 Juli j.L dezelfde zaak was toen ook reeds 2 maal aan gehouden werd machtiging verleend tot aanstelling op proef over to gaan. Hij was, voor Zoover ik heb kunnen nagaan, tot dien tijd niet in gemeentedienst. Hij werkte als steenhouwer pl.m. 12 jaar aan den O. L. V.- toren, maar in dienst van een particulier. Een eventueel moreele drang hem déórom tege moet te komen zou daór misschien verklaar baar kunnen zijn; bij dc gemeente in geen ge val.. Wij staan hier buitendien voor een vrij grootc zekerheid, dat het vcreischte werk aan dezen werkkring verbonden niet kan worden verricht, dat ziekengelden uitbetaald en ten slotte een andere (tijdelijke) werkkracht aange wezen zal moeten worden. Zou het college er niet - van willen afzien dit voorstel verder tc behandelen? Nog wil ik hierbij herinneren aan mijn eer der reeds gegeven cijfers, waaruit bleek, dat het uitbetaalde ziekengeld (in ronde cijfers) heeft bedragen in 1924: 5935, in 1925: 6630, in Ï9Ö6 en ook in 1927 reeds tusschen de 10 en II duizend gulden, en dat bij een vrijwel stationair gebleven aantal werklieden (160). Die cijfers wijzen .op een bedenkclijken voor uitgang, tot nadeel voor de gemeente. In elk vol zeggen ze ons iets en ze moeten manen tot de meest mogelijke omzichtigheid bij het aanstellen van los en vast personeel. En tot mijn spijt heb ik ervaren, dat daaraan wel iets hapert. Ik blijf in overweging geven in deze materia maatregelen tot verbet' ring te treffen. Misschien komt de tijd nog, dot de overtui ging gevoeld wordt, dat er wel eens iets nut tigs zou kunnen schuilen in mijn aanwijzingen. Met nadruk wil ik er tenslotte pog weer op wijzen, dat het in de nu besproken zaak niet gaat om den persoon wien ik gaarne gunst i; gezind zou will en zijn, maar uitsluitend om de zaak. De heer G r a a f f wijst er op, dat herhaal delijk afwijkingen van liet werklieden-regie ment zijn lotgestaun. Hij meent dat iemand van 40 jaar juist uitstekend geschikt is voor den Gemeentedienst. De leeftijd van den man kan dus geen bezwaar zijn. Nu de geschiktheid. Den laatsten tijd heeft spr. gehoord, dat ons kerkhof er zoo netjes uit ziet. We misten den man, die de zerken In orde hield. En daarvoor is juist dezen Arlar bijzonder geschikt. Voor het graven is hij mis schien nog niet zoo geschikt, maar dat zegt nog niet dat hij het zal worden. 't Is waar dat de man in particulieren dienst is geweest. Maar hij was feitelijk in semi-pu- blieken dienst en daarbij heeft hij een grooi deel van zijn gezondheid ingeboet. De moreele verplichting hem aan te stellen is er dus wel zeker. Wethouder Ruitenberg wijst er op, dat de zaak betreffende art. 6 al behandeld is in de vergadering van 27 Juli 1927. Toen is Arlar tijdelijk aangesteld cn toen is hij ook gck'eurd. Er is dus niets bijzonders gebeurd. De zaak is toen in den breedc besproken en tenslotte is besloten Arlar tijdelijk aan te stel len. Nu komt de vraag of Arlar heeft voldaan. Het grootste deel van het werk is het schoon houden der graven. Nu was ons bekend dat Arlar niet voor 100 pet. grondwerker was en ook niet voor 100 pet. tuinman. Maar dat was niet zijn hoofdwerk. Prettig was het voor ons geweest als hij in dot opzicht was meegeval len. Maar klaohten omtrent hem zijn nooit ingekomen. Er was dus geen enkele aanleiding hem niet voor te dragen voor vasten dienst. Eerst na zijn tijdelijke aanstelling zijn enkele bemerkingen losgekomen. De heer Hofkamp wijst er op, dat in het werkl.-reglement toch staat dat hij gekeurd moet worden voor hij in vasten dienst komt. Dc wethouder stelt het gunstig voor, maar mij is verzekerd dat hij niet geschikt is. Laten we den man nog een jaar op proef houden en dao andere lichte bezigheden voor hem zoeken. De heer Spiekermann is verwonderd, dat dc heer Hofkamp zegt, dat de adviezei- van B. en W. niet betrouwbaar zijn. Waarom is hij buiten B. en W. om gaan informeeren. Wethouder Ruitenberg deelt mede, dat de opvatting heerscht dat als ze eenmaal ge beurd zijn, een nieuwe keuring niet noodig is. De heer Hofkamp vraagt, of 'hij voor hij in den Raad zijn stem gaat bepalen geen in lichtingen mag inwinnen. Het voorstel van B. cn W. wordt aangeno men met 13 tegen 7 stemmen. Tegen de heeren Fremouw, de Mots, Hof kamp, Polder, Rekke, van Koetsveld van Ga les Last. 9. Voorstel van B. en W. tot wijziging dei gemeente-begTOoting dienst 1927 en 1928. Aangenomen. 10. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Amersfoortsch Nazorg Comité om een subsidie van ƒ1000.—. Aangenomen. 11. Voorstel van B. en W. tot hot inbrengen in het Grondbedrijf van 12 woningen aan den Soesterweg aangekocht van de fam. Hoksber- gen. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot overname van een strook grond aan den Arnhemschen weg vén L. Th. van Zwol. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot overname van een strook grond aan de Pullstraat van Hendriksen en van Wyland. Aangenomen. 14. Voorstel van B. cn W. tot verhuring van een perceel weiland gelegen nabij de Uv- sulinesteeg onder Leusden aan L. Oudshoorn Aangenomen 15. Voorstel ven B. en W. tot verkoop van een drietal perceelcn bouwterreinen gelegen nabij den Ouden Soesterweg groot 5650 M2 aan de Woningstichting voor Spoorwegperso neel. Aangenomen. 16. Voorstel van B. cn W. tot verkoop van het hotel „Birkhoven" aan M. L Jorritsma. De heer van Beurden merkt op, dat het noodig zal zijn dc bocht daar wat meer af te rondere Wethouder Ruitenberg vermoedt dat de heer Jorritsma ter gelegener tijd daartoe veel zal meewerken. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. 17. Voorstel van B. en W. tot intrekking van de Raadsbesluiten d.d. 26 Juli 1927 en 6 September 1927 nopens den verkoop van een perceel fabrieksterrein aan de N.V. „dc Bataaf- sche Petroleum Mij." en tot verkoop van eer. perceel fabrieksterrein aan de Eem aan die N.V. Aangenomen. 18. Voorstel van B. en W. tot intrekking an de Raadsbesluiten d.d. 30 Augustus 1926 nos. 470 en 474 inzake verkoop van grond aan den Ouden Soesterweg. Aangenomen. 19. Kohier hondenbelasting dienst 1928. 20. Reclames hondenbelasting dienst 1927. 21. Reclames straat- en rioolbelasting dienst 1927 en 1928. 22. Staten oninbare posten hondenbelasting dienst 1927, straat- cn rioolbelasting dienst 1927. Do punten 19—22 worden goedgekeurd. 23. Voorstel van B. en W. tot het doen van extra-afschrijving dienst 1927 der gasfa briek. De heer Spiekerman wijst er op, dat het nu heel wat duidelijker is, dat B. en W. uit d<? gTOoto winsten een extra afschrijving voor de gasfabriek willen. Do kaarten liggen nu open op tafel. De winst was 118.264.48ks in 1927. Spr. meent dat B. en W. verlegen zaten met de groote winst. Het is een verkeer de politiek de afschrijvingen afhankcb'jk te stellen van dc winst. We moeten ons houden aan de officicele percentages. Anders leggen we een onbillijke belasting op de gasverbrui- kers. Daarom is Spr. tc-gen het voorstel. Wa ren deze cijfers vroeger bekend geweest dan had de gasprijs met 2 cent kunnen verlaagd worden. Hij wil nu nog den gasprijs met 1 cent verlagen. De heer van Beurden heeft gezien dat voor dc transportbaas 1000 wordt afge schreven. Maar die 1000 zinken in het niet bij da onderhoudskosten. In 1927 bedroegen d;c 16973,02. De kosten van onderhoud 'bedroegen in 1920 6502.045 k* in 1921 12359.20 A AT UW A LAAT UW MAM GERIKT ROOKEN MAAR GEEF HEM K BP TA6LETTEN in 1922 10235.66 in 1923 12034.305 in 1924 f 11555,55 in 1925 f 10456.08 in 1926 9778.75 in 1927 16.973.02. In 8 jaar bedroeg het onderhoud dus totaal 89894. De loonen van den machinist cn werklieden zijn hieronder niet 'begrepen. De vraag is of oen luttele afschrijving van 10C0 wel doel treffend is. Spr. is geen deskundige maar zijn nuchter verstand zegt hem dat er wel iets aan hapert. De heer Boas is geen voorstander van af schrijvingen zoo maar te doen. Maar uit de gegevens van den heer Van Beurden blijkt, dot we lang niet genoeg afschrijven. We moeten dc v/aarde terugbrengen tot de werkelijke waarde. Als we reservceren doen wc feitelijk hetzelfde. Met een flinke afschrijving op dc transport» baan kan Spr. zich wel vereenigen. De heer Polder vindt het absoluut onjuist wat de heer Boas zegt. Ons gasbedrijf is top zwaar en we moeten dus zooveel mogelijk af schrijven om tot de werkelijke waarde te ko men. Dan zullen we ook den gasprijs kunnen verlagen. De heer Hehenkamp staat verbaasd over de cijfers van den heer Van Beurden. Hoeveel heeft dat ding gekost? Ik heb gehoord 60,000. De heer Boas: 3 ton. Dc heer Hehenkamp: 3 ton, laten we dan liever 50,000 afschrijven en onze werk lieden laten verdienen wat dat ding aan repa ratie kost. Wethouder Veis Heyn deelt mede, dat in het College al is besproken de waarde der objecten eens nauwkeurig te laten nagaan, we moeten nu we een gunstig jaar hebben, ook die objecten laten profitecren, die in minder gunstige jaren niet hebben gedeeld in de af schrijving. Spr. heeft altijd geloof gehad m de gasfa briek en hij is dankbaar dat do bewijzen zijn, dat een gasfabriek van onze gemeente volko men op zijn plaats is. We moeten echter ook rekening houden met de verschillende uitbrei dingen, welke in de vorige vergadering zijn me degedeeld. Wc moeten echter niet tcf optimistisch zijn en denken dat de winst ook voor volgende jaren vaststaat. Deze winst is voor een goed deel gevolg van de gunstige cokesprijzen. Er zal een taxatie worden gedaan om na te gaan of de afschrij vingen goed zijn en dan gelooft spr. dat we de afschrijving best kunnen doen. Nu komen we tot den heer van Beurden. De tranen zouden haast over dc wangen loopen en men zou haast zenuwachtig worden. Maar zoo erg is het toch niet. Het bedrijf zou wel een goudmijn lijken als we die kosten hooren Bij de transportbaan hoort nog meer bij Daar hooren bij, loopkatten, een bunker, een traverse enz. Veel staat er op de koopwaardo van de te duur aangelegde transportbaan. De heele zaak staat nog op 54.745. Laten we dc zaak dus maar niet afbreken en er mee werken zooals het is. Het geheel heeft gekost 205.378. Dc heer v. Beurden is dankbaar voor het gehoorde. Die cijfers waren hem bekend. Maar hij stond versteld over de kosten van onder houd. De heer Boas vraagt of B. en W. de ver schillend»? objecten zullen laten taxeeren. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men, een stem tegen. Tegen dc heer Spiekermann. 24. Voorstel van B. en W. om afstand te cioen van het beheersrecht op een gedeelte van het talud der Stationsstraat. Aangenomen. 25. Advies van B. en W. naar aanleiding van het bezwaarschrift van P. J. M. van Gaa- len tegen zijn aanslag vergunningsrecht Drank- wet. Aangenomen. 26. Aanvullingskohier Voorbereidende school dienst 1927/1928. 27. Reclame schoolgeld Gvmnasium dienst 1927/1928. De punten 26 en 27 worden goedgekeurd. 23. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een rechtsgeding tegen de N.V. Bouw er Administratie-Mij. Thcodoric. Wordt aangehouden. 29. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel weiland onder Leusden groot 0.69.10 HA. voor f 3800 aan P. D. Hofland Aangenomen. 30. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan den Ouden Soes terweg groot plm. 1400 M2. oan H. G. de Greef voor 7700. Aangenomen. Rondvroeg. Dc heer Rekké wil eenige opmerkingen maken over het sportpark Birkhoven, Nu er een sintelbaan is aangelegd zijn we op den goeden weg van Birkhoven een eerste klas sportpark te maken. Maar als men A heeft gezegd moet men ook B zeggen. Er ontbreken n.l. goede kleedgelegcnheden. Worden bij alle verbeteringen wel de Exploitatie Commissie gekend Bij den aanleg van den sintelbaan moest de Commissie <at uit den Haag' hoe ren. En legt men wc] gi^eg zijn oog te luis teren bij dc deskundige personen op sport gebied. In de voetbalwereld zegt men in Amersfoort weten ze het wel. Het verbeteren van het sportpark komt het vreemdelingen verkeer ten goede. Daarom verzoekt spr. leg van goede kleedgelegenhcid. Voor het Openluchttheater zijn verschillen de voorwaarden, waarmee spr. zich wel kan vereenigen. Maar de huurprijs wordt afhanke lijk gesteld van het eantal bezoekers, We moeten een dusd'anigen huurprijs vragen waar mee het dragelijk wordt iets te organiseeren. Spr. wil een huurprijs van 15. Wethouder Ruitenberg merkt ofp dat

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2