WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN&Zn. KOENDERPARK-EI DE FIJNPROEVER PREFEREERT EEN HOENDERPARK „BLACK AND WHITE" BEZORGEN ZATERDAGS. De A met s foor t sche 2 andheelkundige Polikliniek UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 BIJZONDER AANBEVOLEN Per flesch Per anker, Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f1.~ f 40.- Gewas 1920 St. EMIIION11.40 f 56.- DE INDISCHE TENTOON STELLING KELLOGG OVER NEDERLAND FRANSCH OP DE LAGERE SCHOOL RADIO-PROGRAMMA UIT DEN OMTREK. PERSONEEL VAN GEND EN LOOS UTRECHTSCHEWEG 242 TELEPHOON 261 Bergstraat hoek Ütrechischeweg Tel 294 Geopend op Werkdagen van9—12 uur Dinsdag Vrijdag van 7—8 uur n.m, Vast tariej Ook dc heer Bakker (C.-H.) was geen voor atander van een invoerrecht van 12 aan gezien daarmede het verschil in productiekos ten tusschen Nederland en België hoegenaamd riet zou worden overbrugt. De klompen wa len nu in een uitzonderingspositie gebracht en daardoor was de indiening van wetsvoor stellen als 'het onderhavige bevorderd. De heei Leenstra (A.-R.) was ook al geen warm voor stonder van het wetsvoorstel. De klompen industrie in ons land was hoofdzakelijk huis industrie; de sociale voorzieningen maakten de klompen niet duurder dan in België. Z. i. kon den verbeteringen worden aangebrucht om de Nederlandsche klompenindustrie op hoogei peil te brengen. Na deze verdediging van het wetsvoorstel kreeg men een onvervalschte aan prijzing ervan te hooren, door den heer Bulten (R.-K.), die de concurrentie, welke het buiten land aan onze klompenindustrie aandoet, weet aan onze handelspolitiek, die zich niet ver weert tegen den buitenlandschcn concurrent. De Belgische sociale dumping was oorzaak dat de Belgische klompen, ofschoon minder duui- zaam, zooveel aftrek vinden, omdat zc zoo goedkoop zijn. Ook do heer Van Voorst tot Voorst (R.-K.) meende dot het voorstel aan beveling verdiende. Het bleef binnen het kader der Tariefwet. Daarna kwamen een paar bestrijders aan het "woord. De heer Oud (V. D.) meende, dat won neer het klompenbedrijf niet loonend meer is, de klompenmokers wat anders moeten begin nen. Ook de heer van Gijn (lib.) kwam tegen he.t wetsvoorstel in verzet. Hij wees erop dat de voorstellers in de Memorie van Toelichting en de Memorie van Antwoord geheel andere cij fers geven. Ook ontkende hij dat hier een zeer acute noodtoestand aanwezig was. Nu kwam Minister Slotemaker de Bruint plotseling aan het woord om iets over de motie te zeggen. Het was hem niet duidelijk gewor den, wat die motie bedoelde. Een dergelijke taak voor de overheid wilde de Minister overi gens slechts in het alleruiterste geval aanvaar den. De ervaring met dergelijk optreden van de Overheid was trouwens ongunstig. Bovendien, hoe krijgen we de medewerking der belangheb benden De Minister kon de motie dus niet aanbevelen. Beter achtte hij het, te helpen bij de reclame en bij de technische voorlich ting. Ook wilde hij medehelpen aan het orga- niseeren van het bedrijf om te komen tot een verkoopsorganisatie. Daarna was de eerste voorsteller, de heer Flcskens (R. K.) aan het woord ter nadere ver dediging van het voorstel. Hij adstrueerde zijn betoog omtrent vorm en qualiteit der klompen met de vertooning van cenigc paren klompen, getooid met Nederlandsche en Belgische vlaggetjes, welke op de tafel van den Voorzitter werden gedeponeerd. Deze gewichtige gebeurtenis vond plaats om 5 mi nuten over twaalven. Hij verklaarde ten aan zien van het amendement in eenigszins moeilijke positie to verkeeren. Daar het inlusschen het recht permanent verklaarde, verklaarde hij om tactische redenen het amendement over te nemen. Hiermede was de behandeling' afgeloopen. De stemming over het wetsvoorstel en de motie zal heden plaats hebben. NOG EENIGE BIIZONDERHEDEN OMTRENT DE OPENING Bij do opening van de bijeenkomst ter ope ning van de Indische tentoonstelling deelde mr Hughes, de voorzitter van de Ver. Oost cn West afdeeling Arnhem nog mede, dat de Sultan van Koetei, die bij do opening tegen woordig zou zijn geweest, door een auto ongeluk bij Doorn verhinderd was te komen, doch bericht had, dat hij later op do ten toonstelling zou verschijnen. Voorts deed mr. Hughes voorlezing van een telegram ran den gouverneur-generaal, waarin deze zijn beste wenschcn uitsprak voor het welslagen van de tentoonstelling en doorbij de hoop uitte, dot zij mocht mede werken tot het wekken van belangstelling, kennis en sympathie voor deze gewesten. Voorts was ingekomen een telegrafische gelukwensch van den gouverneur van Suri name, namens elle Surinamers, waarin tevens hulde werd gebracht aan het West-Indische comité. Dc openingsplechtigheid, welke o.a. nog werd bijgewoond door den regent van Ban doeng, werd door fraai weder begunstigd. Prins Hendrik nom met veel belangstelling kennis van de verschillende inzendingen. Hii bezichtigde, door mr. Hughes begeleid, aile paviljoens en het kasteel, cn vertrok te tien minuten over halfzes per auto naar Het Loo. Gisteravond, dc eerste tentoonstellings avond, was het, ondanks de koelte van het bosch, zeer druk in het Europcesche restau rant van de I. R. A., waar talrijke danslus- tigen hun hart konden ophalen. De bosch- lonen op het terrein zijn uitstekend verlicht zegt het Hbld. en als groote attractie wierp een lichtfontein in den kasteelvijveT vurige en groengekleurde waterstralen om hoog. Het kasteel toonde langs alle lijnen van het dak, den gevel en de raamkozijnen een electrlsche verlichting, die zich schitterend in het donkere watervlak weerspiegelde. De ver» lichting bleek nog niet geheel in orde te zijn, enkele lichtlijnen aan het dak cn den voor gevel ontbraken, maar het geheel was toch reeds zeer aantrekkelijk. EEN F EDE BIJ HET DERDE EEUWFEEST DER „REFORMED DUTCH CHURCH JN AMERICA" HULDE AAN ONS VREDESWERK Gisteravond heeft staatssecretaris Kellogg aan een banquet in het Pennsylvania Hotel te Washington ter gelegenheid van de herden king van de stichting van dc Eerste Hervorm de Nederlandsche kerk in 1628, op het eiland Manhattan (New-York City) een rede uitge sproken, waarin hij begon met te zeggen Wij herdenken een zeer belangrijke gebeur tenis in de geschiedenis van de Amerikaansche kerk, een gebeurtenis, welke een groote invloed heeft gehad op dc ontwikkeling van de Ame rikaansche beschaving. Het staat niet aan mij to spreken over de ontwikkeling en den groei vön de Ned. Herv. kerk in de Ver. Staten, haar invloed in New-York en de aangrenzende sta ten, of over haar verspreiding ten Oosten en Westen van het Manhattan-eiland en ten Nooi- den daarvan langs de Hudson. De geschiedenis van de kerk moet worden overgelaten aan hen, dio meer bevoegd zijn over dit onderwerp te spreken, dan ik. Drie vermeldingswaardige feiten hebben zich voorgedaan bij den aanvang van de Amerikaan sche geschiedenis t de stichting van James town, de aankomst van de pelgrims in Massa chusetts en de stichting van hetgeen thans New-York is. Onafhankelijk van geest, vrij heidsliefde en oen christelijk enthousiasme gingen elk dezer drie migraties, welke den grondslag vormden, waarop onze republiek is gesticht, vergezeld. Wij zijn onze voorvaderen veel verschuldigd. Dc kolonisten in Virginië hebben ons vele genieën gegeven; de pelgrims lieten ons een rijke erfenis na en de Neder landers, die New-York stichtten, hebben vee) bijgedragen tot karaktersterkte, vrijheidsgevoel en godsdienstvrijheid. Wij weten, dat dc vormers van onze con stitutie zeer veel hebben overgenomen van de instellingen en de idealen van het Nederland sche stelsel, zijn grondwet, zijn wetten, zijn beginsel van zelfbestuur en zijn scholen. Men moet met bewondering kijken naar 't heldhaf tige leven en het hooge karakter van het volk van dat kleine land aan de Noordzee, wiens mannen en vrouwen zulk een grootep invloed op de wereld hebben uitgeoefend. De Neder landers hebben ons gegeven Van Buren en Roosevelt, presidonten van de Vercenigde Sta ten, Frelinghuysens, staatslieden en senatoren, Vanderbilts, groote financiers en bouwers, Voorhees, senator van Indiana en, naast hem, Schuylers, Van Rensselaers, Van Dijkes en ve le andere bekende namen in de Vereen. Staten. En zeker niet de minste van de gaven, welke wij aan deze krachtige pioniers te danken heb ben, is de Kerk, welker driehonderdjarig be staan wij thans herdenken. De invloed van deze kerk heeft zich door de geheelo geschiedenis an de Vereenigde Staten doen gevoelen. Zij heeft bevorderd opvocdipg, weldadigheid en christelijk gevoel. Haar macht is nog onver zwakt en ik acht mij gelukkig aanwezig te kunnen zijn bij deze plechtigheid en mij per soonlijk te kunnen uiten over de Kerk en de natie, waaruit zij is voortgekomen. Nederland heeft nog andere groote dingen gedaan. Er is geen land, dat krachtdadiger voor den vrede gewerkt heeft. De natie is een natie, gewijd aan den vrede. Kellogg ging hierop nog uitvoerig in. Wij verwijzen hiervoor naar onze rubriek Buiten land. LUCHTPOSTZEGELS. Naar ontwerp van Chris Lebcau. Zooals bekend ligt het in do bedoeling eer lang over te gaan tot de uitgifte van een tweetal lucht postzegels, ter voldoening van het luchtrecht, dat boven de gewone frankecring verschuldigd is voor correspondentie, welke met een der 4 dit jaar uit te voeren Holland In die-vluchten vervoerd wordt. De zegels, welke een waardc-aanduiding van 40 cn van 75 cent zullen dragen (resp. voor briefkaarten en per 20 gram, voor de overige stukken), worden vervaardigd naar ontv/erpen van Chris Lcbeau; de afmeting is iets grooter don van de gewone zegels, omdat de nieuwe zegels nagenoeg vierkant zullen zijn. Met het oog op het gebruik waarvoor deze zegels bij de uitgifte zijn bestemd het lucht verkeer haar Ned.-Indië zal door deze ze gels de herinnering worden vastgelegd aan dc eerste vliegers, die luchtpost naar Indië ver voerden het zegel van de hoogste wsnrde (75 cents) zal dc beeltenis dragen van Van der Hoop, den leider van den eersten vliegtocht het zegel van 40 cents die van luitenant Kop pen, die de tweede postvlucht naar Indië vol bracht. De luchtvaarders worden afgebeeld zit tende in de cabine van him vliegtuig. Daar boven staat bet woord „Nederland", er ondei dc- waardcaanduiding met 'het woord „lucht post". De kleur van het zegel van 40 cent is rood, yan 75 cent groen. NIJVERHEID SRAAD. Het oordeel over het ontwerp voorbereidend M.O. en alge meen vormend M.O. De Nijverheidsraad is in zijne laatste verga1 dering naar aanleiding van ttn schrijven van den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen teruggekomen op zijn aanvanke lijk besluit, om zijn oordeel over het ontwerp van wet tot regeling var» het Voorbereidend Hoogcr en Algemeen Vormend Midde'baar On derwijs niet ter kennis van dc Regeering te brengen en besloot voor dit geval af te wijken van zijn standpunt, om over wetsontwerpen, die reeds bij de Tweede Kamer der Staten-Ge- neraal zijn ingediend, geen advies meer uit te 'otengen. Intusschen is reeds een uitvoerig rap port over bovengenoemd wetsontwerp, voor zoover het het handelsonderwijs betreft, aan den Minister van Onderwijs, Kunsten cn We tenschappen toegezonden. In de plaats van den heer Mr. J. Bierens de Haan Jr. is tot buitengewoon lid van de Ten toonstellingscommissie uit den Nijverheidsraad benoemd de heer W. B. Reynen. NEDERLANDSCHE JOURNALISTENKRING Dc reis der buitenlandschc journalisten. In de Zaterdag gehouden bestirursvergadc ring van den Ned. Journalistenkring heeft de voorzitter namens den geheelen Kring woorden van hartelijken dank en groote waardeering gesproken jegens de verecniging „De Amstcr» damsche Pers" en in 't bizonder jegens haai voorzitter, den heer D. Kouwcnaar, voor de uitnemende wijze, waarop zij de opdracht van het Kringbestuur tot ontvangst der buitenland- sche journalisten hadden uitgevoerd. Spreker herinnerde eraan, dat de Kring reeds twee jaat geleden met de voorbereiding van deze ont vangst was begonnen. De wijze, waarop „Di Amsterdamsche Pers" thans de genomen be sluiten heeft uitgevoerd, is, ook blijkens dc vele artikelen in buitenlandsche bladen ove ons vaderland verschenen, een groot succes geweest. Spreker meende don ook, dat hier e werk van nationale beteckenis is verricht er> bedankte ook nog den heer J. H. Rogge, die de financieele regeling in handen had. EEN ADRES VAN „HET NUT" Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen heeft aar» den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een adres gezonden, waarin o.a. gezegd wordt Uitgaande van de onderstelling, dat ondei den voortdirrenden aandrang van de voorstan ders van het Fransch op de Lagere School do Regeering binnen ofzienbaren tijd er toe over zal gaan voorstellen te doen tot wederinvoering van het Fransch, heeft het hoofdbestuur dei Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zich ernstig afgevraagd op welke wijze deze taal weder zou kunnen worden ingevoerd op dc Lagere School, zonder dat aan dit herstel do bezwaren zouden zijn verbonden, die indertijd ge,leid hebben tot de afschaffing. Het hoofdbestuur is bij zijn onderzoek tot de conclusie gekomen, dat de bezwaren, die indertijd hebben geleid tot de afschaffing, min der van essentieelcn, dan wel van gradueelen aard waren en het heeft er naar gestreefd deze bezwaren op tc heffen op zoodanige wijze, dat cenerzijds het Lager Onderwijs door de weder invoering zich niet zou zien belemmerd, terwijl het anderzijds gezocht heeft naar den vorm, die aan de eischen van het Middelboar Onder wijs op voldoende wijze tegemoet zou komen Het behoeft geen betoog, dat zonder ter dege rekening te houden met deze beide aan elkaar grenzende vormen van onderwijs een opheffing van de bestaande tegenstellingen nooit zal zijn te vinden. Uitgaande van deze g'edachten, heeft het hoofdbestuur voor geval het Fransch op dc Lagere School weer zou worden ingevoerd, de volgende denkbeelden ter overweging aan te bicden 1. Alle ouders zullen in de gelegenheid worden gesteld hun kinderen aan het onder wijs in het Fransch tc doen deelnemen, voor zoover hun kinderen bekwaam moeten worden geacht in de desbetreffende klasse te worden toegelaten. 2. Het onderwijs in het Fransch zal zijn be perkt tot het vijfde en zesde, eventueel zevende leerjaar. 3 Voor dit onderwijs zal per klasse en per week 2 uur worden uitgetrokken, als de aan sluiting met het M O. pas te verkrijgen is op het eind van het zevende leerjaor, of 3 uur per klasse en per week bij scholen, die aan het eind van het zesde leerjaar hun leerlingen naar dc Middelbare School plegen te zenden» ZENUW- EN ZIELSZIEKTEN. Behartiging hunner maatschap», pclijkc belangen. Zaterdag jj. werd hier ter stede de alge- meene vergadering gehouden van de „Cen trale Vereeniging ter Behartiging der Maat schappelijke Belangen van Zenuw- cn Zicls-- ziekten". De voorzitter, dr, F. S. Meijers, gaf een toe lichting omtrent de belangrijkste gebeurte nissen van het afgeloopen jaar. In de eerste plaats werd melding gemaakt van de samen werking met dc „Ned. Ver. ter Bevordering van Consultatie-Bureaux voor moeilijk op voedbare kinderen". De voorzitter herinnerde eraan, dat moeilijk opvoedbare kindoren meer dan anderen een kiem van geestelijke even- wicht-stoornissen met zich dragen, waai dooi bij hen eerder van verwaarloozing en degene^ ratio sprake kan zijn. Een spoedige behande ling zou hier toekomstige onmaatschappelijk heid kunnen voorkomen. Met een kort woord wees de voorzitter op den weinig rooskleurigen toestand van de geldmiddelen. Het bestuur is begonnen een nationaal comité in hot leven te roepen. Ten einde de hoog noodige geschiktheid en des kundigheid aan te kweeken bij de wijkver pleegsters, die in de eorsto plaats hare mede werking moeten geven ter leniging* van de nooden, die uit geestelijke invaliditeit voort spruiten, heeft men het p*an opgevat cursus sen te oirganiseeren in de z.g. „maatschappe lijke psychiatrie". Het bestuur hoopt nog dit jaar met do cursussen een aanvang te kun nen maken. Allerwegen doen zich verschijnselen voor, dat de belangstelling in hc-t werk der Cen trale Verceniging groeit, terwijl het aantal ge vallen, waarin de hulp der verceniging werd ingeroepen, zich uitbreidt. HET ONTWERP OP DE N. V. Een adres van den Ned. R.-K. Middenstandsbond, Nu de Eerste Kamer dezer dagen voor do beslissing staat over het wetsontwerp op de naamloozc vennootschappen, heeft de Ned R.-K. Middenstandsbond zich gewend tot dc Eerste Kamer met een adres, waarin met klem wordt aangedrongen op verwerping van het betrokken wetsontwerp, wijl de voorgestelde bepalingen voor allo naamlooze vennootschap pen, geene uitgezonderd, geldend zullen zijn. Deze bepalingen zijn evenwel voor z.g. fami lie-vennootschappen, welke speciaal in midden- standskringen voorkomen, volgens adressunt onaardvaarbanara. VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN. Een federatie tc Leiden. Te Leiden heeft een bijeenkomst plaats ge had van vertegenwoordigers van kerkgenoot schappen o.a. van de Doopsgezinde en de Remonstrantsche Gemeente, van de Vrijzin nige leden der Luthersche en Waalscho Ge meente, van de Verecniging van Vrijzinnii Godsdicnstigen, den Protestanten Bond, di Vrijzinnige Jeugdorganisatie en andere corpo raties van religieus-vrijzinnigen aard, in totaal ongeveer 20. Het doel was tc komen tot een federatie om gemeenschappelijk de Vrijzinnig Protcstantschc beginselen te propagecren cn tc verdedigen. In beginsel werd tot de oprichting besloten. Een voorloopig bestuur werd gekozen, dat een program van actie zal voorbereiden, sta tuten ontwerpen enz., waarna de federatie zal worden opgericht. Reeds werd besloten, meensohappelijk dit jaar den hervormingsdag te vieren. VALSCHE ENGELSCHE BANKBILJETTEN De Vierde Kamer der rechtbank te Arnsler» dam heeft heden uitspraak gedaan in de zaak- ven den 3I-jarigen Russischen kunstschilde» Salomon Smolianoff, die terecht had gestaan wegens het als echt en onvervalscht uitgeven ven vier bankbiljetten van de Bank of England, elk van vijf pond sterling. Verd. zou deze bil jetten te zomen en in vcreeniging met ande ren, dan wel alleen, hebben nagemaakt; in elk geval zou de valschheid, toen hij ze ontving, hem bekend zijn geweest. De rechtbank verklaarde verd. schuldig aan het primair ten laste gelegde en veroordeelde hem deswege, overeenkomstig den eisch v het O. M., tot twee jaar en zes maanden ge vangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. De rechtbank overwoog o. m. dat verd. zeer zeker een geringere straf zou kunnen worden opgelegd als op het verzoek tot zijn uitlevering vanwege de Zweedsche regecring gunstig zou worden beschikt. Waar de rechtbank dit echter niet positief weet, kan zij met deze omstandigheid echter geen rekening houden. Voorts beval de rechtbank do vernietiging van de vier bankbiljetten en dc teruggave aan de rechthebbenden van een gedeelte der op verd. gevonden gelden. Donderdag 14 Juni. Davcntry (Exp. station), 491.8 M. 3.20. Studio Concert. Frank Philips, bariton. Het oud-Engclsch Kamer Orchest 4.50. Lozells Picture House Orkest, o. 1. v. Paul Rimmcr. Frank Newman, orgel; Ch Ingram, alt. 7.05. Het B. B.C.-densorkest. Nellie OT.iszt. Ernest Melyin. 8.20. Vaudeville, Toni Farrell, gesync. piano Ailhur Clifford, conferencier; John Pidoux, banjo; Gable en Banks, mimiek; Philip Brown's Dominoes Dance Band. 9.55. Rosalie, comcdie in een acte door Max Maurey. 10.35. Militair Concert o. 1. v. B. Walton O'Donnell. Louise Trenton, zang. Hilversum, 1C60 M. 12.00. Pob'ripberichten 12.30 Ltinchmuziek door het Trio Ve-'ney 3 00. Uuitje voor Ziekenhuizen en thuiszit- tanden o. 1. v. Mevr. C. Schaake Verkozen. I 5.30. Vooravond-concert door het Omroep- orkest o. I. v. Nico Treep, met medewerking van Louis Noiret. 7.15. Engclsche Olympiade les door Frcd Fry. 7.45. Politiebericht. 8.00. „Een huwelijk onder Lodcwijk XV" Blijspel in vier bedrijven. Opgevoerd door het Ver. Tooneel. 10.00. Persberichten van Vaz Dias; Daarna Dansmuziek door Rcntmcester's orkest. Huizen, 340.9 M, (na 6 uur 1870 M) (Uilsluitend N C.R.V. uitzendingen). 12.301.45. Middagconcert. 5.006.00. Kinderuurtje. 7.308.00. Gramofoonmuziek. 8.00. Concert met causerie van den heer K Meima. Daarna Persberichten. Londen en Duventry, 1600 M.' 11.20. (alleen Dav.). Gramaf.-platen. 12.20. Lunchmuz. door Corelli Windeatt'a Octet. Maud Bostock, sopraan. 1.202.20. Gramuf-concert. 3.20. Vesper gcrealyccrd van Westminster Abbey. 4.20. Orgelconcert, door Frank Newman, gercalyeerd van Lozells Picture House, Bir mingham. 4.50. Ballade Cone, door Elsic Wynn, olt. Fiederick Steger, tenor. Harold Fairhurtsr viool. 7.35. Dc grondslagen der Muziek. Bach's sonates voor fluit cn piano, gespeeld door J. Siater, fluit, en Gordon Bryan, piano. 8.05. Cone, door Vrouwenkoor. Het Radio koor cn klein orkest. Bctty Humby, piano. 9.12. Liederen zonder begeleid. The Haw thorn Tree (volksliedje) arr. Gerrard Williams. 10.55—12.20. Dansmuziek door de Snvoye Orpheans en Fred Elizoldc en zijn Orkest uit Scvoyc Hotel. Langenberg, 469 M. 1.252.50. Middagconcert o. 1. v. Evsoldt. 6.20—7.15. Vespcrconc. o. 1. v. Eysoldt. 9.20. Intermezzo. Uitz. uit de Tonhalle tc Düsseldorf. Sinfonic E-moll. Op. 38, rof Ad. Bil sc h. 10.20. Vroolijke Avond (verv). Daarna: Be richten over de Olymp. Spelen te Amsterdam. Daarna: Laatste berichten en sportbr.r. Tor 12.20 Dansmuz. o. 1. v. Eysoldt. DB DREIGENDE STAKING EEN MOTIE Hen zendt ons het volgende communiqué Uiterlijk Donderdag- wordt regeling van het toegezegde bedrag voor hot pensioen gevor derd. Op 10 Juni had te Utrecht in het N.V.-Htris een vergadering plaats van gedelegeerden van hut Van Gend en Loos-personeel, georgani seerd in den Centralen Bond en R.-K. Bond van Transportarbeiders. De vergadering was zeer druk bezocht. Na een kort openingswoord ran don heer Zjcve- rink van den Centralen Bond, bij wien de lei ding dei vergadering berustte, heeft de heer Lindsen van den R -K. Bond een uiteenzetting gegeven van de gebeurtenissen en medege deeld hoe de besturen eigenlijk eerst j.l. Don derdag van de directie der Spoorwegen pre» cies vernamen, dat Van Gend cn Loos nage laten had voor het pensioen ran het personeel te zorgen. De beide organisaties mcencn, dat cr niets anders overblijft dan Van Gend en Loos te dwingen do gedane toezeggingen ten aanzien van het pensioen in te lossen. Medegedeeld werd, dat de directie der Spoorwegen namens de nicuwo onderneming zich bereid verklaard heeft, indien de 130 000 gulden, welke Van Gend en Loos alsnog moet storten voor het pensioenfonds, ter beschik king komen, op basis daarvan verdere onder handelingen met de organisaties te voeren. Nadat do gedelegeerden uit alle groote plaatsen namens het personeel zich bereid hadden verklaard een eventueel parool van de hoofdbesturen unaniem op te volgen, werd de volgende motie aangenomen De vergadering van gedelegeerden van het Van Gend cn Loos-personeel, georga niseerd in den Centralen Bond van Trans» portarbeiders en den R.-K. Bond van Transportarbeiders, gehouden op 10 Juni 1928 te Utrecht gehoord de mededeelingen van de be sturen inzake do gevoerde besprekingen met de hoofd-inspectie van Van Gend en Loo« en de directie ,der Spoorwegen ten aanzien der pensioenregeling keurt het optreden der besturen goed en vereenigt zich met hot advies om tot soherpe maatregelen over te gaan, indien aan den gestelden eisch niet in den loop dezer week wordt voldaan zij draagt de besturen op om het sta» kingsparoo] uit te vaardigen óp het meest- geëigende oogenblik en op de wijze als naar het inzicht der leiding het meest doeltreffend moet worden geacht, cn spreekt de verwachting uit, dat hieraan door het personeel als één man gevolg zal worden gegeven. AANRESTEDINGSNIEUWS. Utrecht. Door de Ncderlndsche Spoor» wegen is gisteren uan het hoofdadministratie gebouw te Utrecht aanbesteed Bestek no. 1513 (S.S.): het maken var» een 3e perron met ge- wapend-betonfundeeringen voor de overkap ping- en overbrugging, het wijzigen van water leidingen enz., met bijkomende werken, on het emplacement Groningen, raming 61000 Ingekomen waren 23 biljetten, waaronder in schrijvingen van E de Bruin te Hoogland voor 59583.en D. Stuij en A. van dc Leur te Apeldoorn en Baarn, samen 63980. De hoogste inschrijving was van J. Wasscher tc Finsterwoldc voor 68400.—, de laagste van de firma II. J. Eijkelboom te Apeldoorn voor 7 56750.-.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2