DE MARATHONLOOP OUAFI WINT Landheer No. 27. ïioorlijk spel. Op pdpgebied kunnen ze nog heel wat leeren, Belfjë doelpunt voor de rust zes keer zonder detdc Ieren daar iets tegen over weten te stellet. De Pauw maakt l$t eerste doelpunt, Coppie- ters de drie volgeide, Blitz het vijfde en De Pauw het zesde. Na de rust doelpunt Ierland door Dockrell. Dan is de beurt weer aan België, dat door Bauwens, Coppieters, Bauwens, De Pauw cn Malissart de score opvoert tot 11—1, waarmee het einde komt. Het slot van den dag is de watcrpolowed- strijd. Malta—Luxemburg 3—7. Luxemburg nam de leiding door Standt, maar bleek op den duur niet bestand tegen dc spelers van Malta, die dan door Bonavia, Magrj en Vclla doelpunten «n met 3—1 won nen. ZEILEN. Zondag. Resultaat zes meteT 1. Noorwegen. 2. België. 3. Estland. 4. Nederland. 5. Amerika. 6. Denemarken. 7. Zweden. 8. Hongarije. 9. Italië. 10. Duitschland. 11. Frankrijk. s 12. Portugal. Uitslag acht meters. Italië. Zweden. Frankrijk. Nederland. Noctrwagen heeft de mast gebroken. Ame rika en Engeland hebben opgegeven. f WIELRENNEN. Tweede dag. De Zaterdagavond door den legen ontijdig afgebroken series over 1 K.M. werden Zondag avond voor een goed bezet Stadion voortgezet. Het weer was nu uitmuntend. Allereerst ver schenen aan den start Maizarac (Nederland), duillet (Chili) en Cozens (Engeland). Na het startschot een gebolanceer met ais resultnat, dat Maizarac de tweede plaats ach ter Cozens inneemt. Er wordt niet gereden, doch gekropen en zelfs de bel brengt in dit tempo vooreerst geen verandering. Tot Maizarac in den voorlaatsten bocht er van doorgaat en zonder al te groote inspan ning met Y\ wicllengte voor den Engelschman over de streep gaat. Laatste 200 M. 13 sec. Volgen Standen (Australië, Severgnöne (Ita lië), Plume (Letland) en Jcrmo (Spanje). Wegens een lekke band wordt in de tweede ronde evenwel ofgcbeld. Vervolgens een repêchage rit tusschcn den Zwitser Knabenhaus en den Chileen Juiile;, vanuit den laatsten bocht door den Zwitser ge wonnen. Laatste 400 Mceter 14% sec. Dan wordt de afgebelde serie overgereden tusschcn den Italiaan Severgnini, deri Span jaard Jermo, den Australiër Standen en den Letlander Plume. In een fraaien spurt door Standen gewonnen. Tweede Severgnini, tijd laatste 200 Meter 15% sec. De volgende rit is de repêchagc van den Canadees Davies tegen den Aigentijn Malvus- si en den Italiaan Severgnini, die na cenig ge- balanceer den kop neemt. Even voor dc eind streep schiet Malvassi uit de tweede positie naar voren en wint met een bonddiktc. Tweede Severgnini. Laatste 200 M. 13% sec. In de tweede repêchage rijden Donelly (Ier land), Plume (Letland) en de Pool Koszutski. In een langen en feilen spurt wint de laatste. Tweede Donelly. Laatste 200 M. 12% sec. Dan komt de rit over 1 K.M. tegen het hor loge, waarbij de volgende tijden worden ge maakt: Doyen (Frankrijk) 1 min. 15 sec., Aerts (België) I min. 18sec., Bosch van Drake- steyp (Nederland) uit duizenden kelen en thousiast aangemoedigd I min. 15 sec In de volgende repêchage komen aan den start Cosens (Engeland), Jermo (Spanje) en David (Turkije). Na de eerste ronde te hebben gekropen, gaat de Spanjaard er voor de Ma- rathontribune tusschcn uit, doch wordt op het laatste rechte eind door den Engelschman met een fictslengte geslagen. Laatste 200 M. 13% sec. Einsiedel (Duitschland( 1 min. 17% sec., Ro driguez (Argentinië) I min. 18sec.. Gray (Australië) 1 min. 15% sec., Dusika (Oosten rijk) 1 min. 22 sec., Elder (Canada) I min. 19 sec., Maillnrd (Chili) 1 min. 20 sec., Cattaneo (Italië) 1 min. 18% sec., Lange (Polen) T min IA sec., Falck Hansen (Denemarken) 1 min. 74% sec. Deze laatste rijder krijgt daar hij tot nu toe de snelste tijd gemaakt heeft een applaus van de tribunes. Faes (Zwitser land) I min. 19% sec., Galib (Turkije) 1 min. 22% «se. Nadat dit voor den toeschouwer niet zeer interessant nummer geëindigd is, waarbij de Ncderlnnder Bosch van Drakestcyn dus derde werd, komt de finale der repêchogcs aan de beurt. Aan den stort verschijnen de Zwitser Knabenhaus, de Argentijn Malvassi, de Pool Koszutski en <Je Engelschman Cosens. Ir. de zeer snelle spurt weet de Pool Kos zutski den Argentijn met een hall wiel lengte te slaen. Laatste 2Ö0 M. 12% sec. De eerste kwart-finale ziet aan den start den Belg van Massenhovc cn den snellen Duitscher Bunhardt snol is hier een groot woord, •vont de eerste en een gedeelte an de tweede ronde worden in zeer langzaam tempo gereden. .Voor de Marathontribunc neemt de Belg eer. voorsprong van twee lengten. De Duitscher is bij het uitkomen in dc laatste bocht gelijk ge komen en wint met een nauwelijks waarnecnw baar verschil. Laatste 200 M. 13% sec. Stönden (Australië) en Maizarac (Ne- 'deri and) rijden vervolgens de derde kwart finale der 1 K.M. sprint, balanccoren langdurig, waarbij de Australiër den kop moest nemen- Kruipend gaat het onder door dc bochten, zoo rnogelijk nog langzamer cn een kunst op zich telf. Ook de bel brengt hierin vooreerst geen verandering. In den voorlaatsten bocht neemt de Australiër een voorsprong' van een lengte. Bij het uitkomen van den laatsten bocht is Maizarac gelijk om in een schitterend gereden eindspurt den Australiër met een half wiel lengte te slaan. Maizarac de man, die naar men zegt niet „vechten" kan heeft met de laatste 200 M. in 13 sec. een buitengewoon fraaien wedstrijd gereden. Vervolgens wint de Franschman Bcaufaud de tweede kwart-finale van den Argentijn Malvassi, Laotste 200 M. 13% sec. De Deen Falck Han sen slaat daarna den Pool Koszutski met een goed half wiel lengte. Laatste 200 M. 13% sec. Zonder voorafgaande aankondiging daar aan ontbreekt het algemeen nog wel een cn endcr komt de Achtervolgingswedstrijd over over 4 K.M. aoh dc orde. Allereerst rijden de Belgische tegen de Pool- sche ploeg, een interessante strijd, waarbij van een eigenlijke voorsprong van een van beide partijen niet kan worden gesproken, daar beide ploegen vrijwel even sterk zijn. Wegens een misverstand evenwel wordt deze serie geannu leerd. Frankrijk bindt hierna den strijd aan tegen Chili. Hier zijn de Franschen beduidend ster ker. Beide partijen rijden, wanneer er nog vier rorden te rijden is, met drie man. Zionder- cegen loopen de zeer fraai rijdende Franschent die om de beurt den kop nemen, in. Het begint er op te gelijken of de Chileenen gelapt zullen woidcn. Terwijl de spanning op zijn hoogst is, loopen in dc voorlaatste ronde in den bocht voor de staontribune de Franschen hun tegen standers voorbij. Het was van de Franschen Aumerle, Brossy en Trautoul een superbe ge reden race. Hierna komen de Engclsche en Turkschc ploegen in de baan. Het rijden der Turken valt niet mee. Ziendcroogcn winnen de Engelschcn terrein en wanneer er nog drie ronden te rijden zijn loopen de Engclschen hun tegenstanders voorbij. Italië en Letland rijden de derde serie Het duurt niet lang of de Lotton zijn aan dc ver liezende hand en in dc laatste ronde in den bocht voor dc staontribune worden zij zelfs nog gelapt. Don volgt het groote moment van de zeer interessante wedstrijden: NederlandZwitserland. Dc* onzen. Maas, Pijnenburg, Van der Horst ut Bosch van Drakestcyn, zetten er oogenblik- keüjk onder daverende aanmoedigingen een stevig tempo in en loopen bij iedere ronde meer in. In de vijfde ronde valt Pijnenburg in de bccht, doch dc drie overigen gaan onvermoeid verder. Nog twee ronden on nog 75 M. schei den de onzen van de Zwitsers en terwijl heel het Stadion jubelt en juicht, loopt het subliem rijdende drietal dc Zwitsers een poor motor voor de eindstreep. Canada en Duitschland wordt een overwin ning voor dc Duitschcrs. Venolgcns beginnen de wedstrijden Tandem over 2 K.M. Voor Nederland tegen Oostenrijk komen 0P20 jonge hoop: Leene en Van Dijk uit. Oianji zit in de achterhoede en blijft op zijn hoc-de. Bij de bel legt Holland er een schepj* op en loopt do Oostenrijkers voor de Marathon- tribune voorbij. Holland wint met twee lengten. Intusschen vvoidt medegedeeld, dat dc och- tervolgingsrace België en Polen in dc volgen de ronde worden geplaatst, daar bij de eerste ontmoeting een misverstand heeft plaats ge grepen In de tandemrace rijden vervolgens Frank rijk en Engeland, de eersten voorop, de En gelschcn op een wiellengte er achter. Deze afstand weten de Franschen tc handhaven tot in het midden der laatste bocht, waarop de Engclschen voorbijloopen, om met een I iets lengte te winnen in den fraaien laatste 200 M tijd van 12% sec., die trouwens nog sec hoogor is dan die der Hollanders. De namen der winnaars zijn: Chambers en L. A Wyld. In den strijd Duitschland—Polen leiden de Polen tot de bel. Voor de perstribune verhoo- gen dc Duitschers het tempo, om bij het uitgaan der laatste bocht gelijk te komen en tenslotte in een snelle spurt met een wicl lengte te winnen. Laatste tweehonderd meter der winnaars Köther en Bernhardt 12% sec. Tenslotte komen dc kwartfinales der achter volgingsraces. Nadat Engeland van Frankrijk heeft gewonnen in 5 min. 1% sec., rijdt Nederland tegen Polen. Zijn wij zoo nuchter als menschen, die ons niet kennen, zich zelvon en liefst ook nog aan andoren plegen wijs te maken Wie dit moc- nen mocht, ware hier spoedig van de dwalin- gens zijns weegs teruggekomen, want het „Hup Holland" en ver/ante krijgskreten zijn niet van do lucht. Nederland Is spoedig een weinig voor, doch weet dit weinige gestadig aan te vergiooten en wanneer nog vier ronder* tc rijden zijn, bedraagt Holland's voorsprong zeker een 50 Meter, zoo niet meer. De aan moedigingen daveren door het Stadion. Hol land haalt er uit wat er non kracht, fut en energie maar uit te halen is. En wanneer hei schot knalt, hebben de onzen 2oker met een goede 2C0 M. gezegevierd in den lraaien cn hoopgevenden tijd van 5 min. 4% sec. De derde serie der kwart finale ziet Frunk- rijk van Canada winnen in den tijd van 5 min. 6 sec-, waarop dc avond wordt besloten met de ontmoeting ItaliëDuitschland, waar bij beide partijen ongeveer gelijk oprijden. Dan loopen de Italianen hoe longer hoe meer uit en met een goede IOO M. voorsprong win nen zij in den tijd van 5 min. 10% sec. Als allerlaatste slot de uitgestelde tandem- race Italic—Canada over 2 K.M. Daar even- wel Canada niet aan den start verscheen - het was middernacht I ging Italië eilleen ovei dc baan. Tijd laatste 200 M. 13% sec. Conclusie: een avond van goede, mooie en faire sport, enkel ontsierd door een regeling, waarvan de verbetering moeilijk op zich kan laten wachten en nog het beste is: Bosch van Drakestcyn nr. 2 in dt-n strijd tegen het on verbiddelijke horloge 41 jaar en 1 K.M. in 15% sec. I Wij kunnen tevreden zijn over wat wij al vast hebben en vermoedelijk ook nog zullen krijgen. Frankrijk en Chili op de eerste en tieeede plaats. De klassieke Marathonrace is Zondag ge- loopen en de betrekkelijk weinigen, die het voorrecht hebben gehad hem te volgen, kun nen niet anders dan getuigen, dat het een waardig besluit, een schitterende slotapotheo se is geweest van een uitstekend geslaagd Olympisch Athletiektournooi. Toen wij on om drie uur naar het Van Tuyllplein begaven, vonden wij daar een 25- tal buitenlandsche journalisten en eenige of ficials die de race per auto zouden volgen, bij een. Over de persregeling waren lang niet al len voldaan. Er was slechts één groote, dicht# sight-seeing car aanwezig, waarin we opge propt zaten als haringen in een ton, zoodat het zelfs moeilijk was gedurende de race korte notities te maken. Bovendien moest er angst vallig voor gewaakt worden met dezen breeden wagen op de smalle wegen de loopers niet te hinderon en het gevolg was, dat men zich voor de uitoefening van zijn perstaak in het alge meen lang niet vrij kon bewegen, hetgeen heel wat gemopper veroorzaakte. Op enkele plaat sen, zooals op den heenweg bij het Kalfje, werd onze auto bovendien door de politie aan gehouden. maar na eenige pourparlers met een vriendelijke politic-inspecteur mochten wy dan toch weer passeeren. Neen, die regeling voor de persbroeders der gcheele wereld was wel verre van ideaal. Op het Van Tuyll-plein dan bevonden zich voor het vertrek ook een drietal auto's van don Amsterdamschen Geneeskundigen Dienst, die eventueele slachtoffers van de race onder weg zouden oppikken. Hoe groot hun vangst is geweest, vermogen wij niet te zeggen. La ten wij er echter het beste van hopen. De regeling langs den weg bleek uitstekend. Niet alleen op het van Tuyllplein, waar vrij wel overal langs den weg, voornamelijk echter binnen de grenzen van de Hoofdstad maar ook aan het Kalfje en in Ouderkerk hadden zich in dikke hagen duizenden en nog eens duizen den menschen opgesteld om de loopers te zien passeeren. De weg zelf was overal perfect vrij gehou den. Om elf minuten over drie hoorden wy het startschot binnen de Stadionmuren vallen. Het was een historisch moment. Een oogenblik ia- ter kwamen de loopers met een flink gangetje door de Marathonpoort naar buiten gestoven, door de menigte toegejuicht, nagestaard met ontzag of wel met medelyden, al naar golang men geneigd is over een Marathonrace van ruim 42 Kilometer te donken. Voort ging hel, langs den Olympiawog, en de Apollolaan door plan Zuid en daar, via de Noorder Amstellaan, dei\ Amsteldijk op in de richting van het Kalfje., Overal staat het zwart van menschen om de circa 70 loopers, welke dien reuzentaak hebben aangedurfd voor de eer van hun landen, even te kunnen aan schouwen. Intusschen zijn die 70 moedigen bij hun komst op den Amsteldijk al niet allen meer bijeen. Het veld heeft zich reeds zoodanig uit gerekt, dat tusschcn de eersten en de laatsten een verschil ligt van circa 700 a 800 meter. Of de snelheid van circa 20 K.M. per uur de staartgroep nu reeds te machtig is dan wel of hier tactische overwegingen in het spel zijn, ermogen wij nog niet te zeggen, maar zeker is, dat er zich langzamerhand groepen vormer, welke op onderlinge afstanden van 100 tot 200 Meter, met daartusschen enkele „eenzamen" uit elkaar liggen. Bij de middelste, groep be vinden zich de meesten met Oranjepantalons aan. Dat zij" de Hollanders, die er nu nog een ruatigen gang in hebben Onder hen noteeren wy Vermeulen, Groenewcg, Landheer en van dor Steen en het doet ons Hollandsche hart goed te hooren hoe zij hier en daar door het publiek luide worden aangemoedigd. Dit neemt niet weg, dat de onderlinge af standen tusschen de 5 groepen, die zich thans eeds gevormd hebben, zienderoogen groeien en wanneer wy bij het Kalfje er even een partje inzetten om alle deelnemers te zien passeeren tot het opnemen der volgorde no teeren wy een hoofdgroep van dertien, be staande uit: Wandrcr (Duitschland), Isuda (Japan) Vumada (Japan), Martilainen Bastas, Laakso- men, Kuckka en Sipilu, allen Finland, de Belg Linsen, den Amerikaan Joie Ray on nog en kele anderen, die wy niet zoo snel kunnen on derscheiden. De tweede groote groep volgt nu pas op een 500 Meter en hierbij ontdekken wij van onze landgenoten nog slechts Landheer. De andere Hollanders liggen reeds een stuk achter, doch zijn toch nog niet de allerlaatsten. Vast staat echter dat de voorsten op de laatston zeker reeds twee kilometers voorlig gen. En dat op een afstand van nog maar \2 K l-I., welko tot dit punt zijn afgelegd. Het heeft weinig dool de achterblijvers »iu verder nog geregeld in het oog te houden. Het gaat immers om de overwinning. En wy be sluiten dan ook de leiders weer op te zoeken en te zien hoe zy het maken. Intusschen zy nog opgemerkt, dat die afstand van 8V2 K.M om 3.30 uur was afgelegd, dus in 27 minuten tijd. We zullen hier niet de tientallen namen noe men der loopers van allerlei nationaliteiten die 500 of meer meters op dc leiders achter zijn. Genoeg zij, dat, toen wy Ouderkerk passeer den om 3.52 uur (de 13 K.M.) tot hier waren afgelegd in 41 minuten, de straks genoemde hoofdgroep nog volledig hijeen is. Voorop gaan de beide Japanners Isuda en Yamatla, die in een schaduw door den Amerikaan Ray gevolgd worden. Enkele meters daarachter volgen de overigen van het hoofdpeleton. Toch zien wij spoedig ook die hoofdgroep slinken. De Fin Sipila met nog een landgenoot, wiens nummer niet klopt met de officieele opgave, zakken langzamerhand af, ondanks het feit, dat de race iets matiger wordt cn thans varieert \an 16 tot 17 K.M per uur. Bij de Nesserlaan (16.2 K.M groeit het hoofdpeleton weer met twee man aan, doordat de Canadees Brickei met een landgenoot, wiens nummer ook al niet klopt met het programma, zich weer daarbij voegt. Even verder echter een belangryk mo ment. De Japanners versnellen het tempo weer en slechts Martilainen, Laaksonen en Joie Ray volgen. De overigen blijven echter achter cn verliezen weldra eenige honderden meters terrein. Als we even een blik werpen op den weg achter ons zien wij met een kijker heel in de verte nog enkele loopers afzonder lijk als ook enkele kleinere groepen. We nade ren nu langzamerhand het keerpunt, dat aan gegeven staat als Amsteldijk-Zuid. Op dat punt is bijna de helft van dc race, n.l. 20.8 K.M. afgelegd. Onze auto kan hier niet verder, omdat de wagen zich daartoe niet leent en ons rest dus niets anders don te kecren om onge veer 8 K.M. later, op welken afstand wy de loopers dus niet(kunnen volgen, hen weer by de Nesserlaan op den terugweg af te wach ten, Intusschen maken wy van dat oogenblik gebruik om het passeeren van alle deelnemers af te wachten. Het heeft geen zin al hun na men hier te vermelden. Wij volstaan daarom met op te merken, dat het verschil tusschen den eersten en de laatsten thans ongeveer 2'/^ t\ 3 K.M. was geworden. De Hollanders, thans nog slechts 3 in getal, behoorden weliswaar niet tot de laatsten, maar waren toch zeker 2 K.M. achter de leiders. Bij de telling bleek dat ook reeds verschillende loopers den strijd had den gestaakt. Als we de loopers op den terugweg op den hoek van de Nesserlaan weer opvangen, blijkt dat daar nog steeds aan het hoofd gaan de beide Japanners, gevolgd door Ray, Laakso nen, en Brickei'. Toch is de volgende groep op dit oogenblik niet verder dan 150 Meter achter, maar het schijnt, op een afstand ge zien, dat dit niet de loopers zijn welke voor dien zich bij de leiders hadden bevonden. Eeni ge honderden meters daarachter zagen wij een robusten jongeling in het wit, dien we voor dien ook nauwelijks opgemerkt hadden cn ach ter hem kwam weer een klein tenger kereltje met bruine gelaatskleur cn kroeshaar, dat op dat oogenblik vrywel niemands aandacht had gehad. Deze twee laatstgenoemden bleken de Chileen Plaza te zyn en het kleine tengere ventje in blauw, de Franschman El Ouafi, een geboren Algerijn. Veel aandacht schonk men echter zelfs op dat oogenblik aan dat tweetal nog niet. Wat zouden zy ook willen met een Joie Ray, een Martinlainen en twee van die kranige Japansche telgangers voor zich Terloops namen wij de leiders eens wat nauw keuriger op en zien dat de Fin on de Canadees er nog vrij frisch uitzien. De Japanners ech- len loopen zwaar hoewel men aan hun gezich ten niet zou zeggen, dat zy erg vermoeid zyn. Den Amerikaan Ray echter, die kletsnat is, is het aan te zien, dat het gewicht van de circa 35 K.M. welke thans achter hem liggen, zwaar op hem drukt. Martilainen is blijkbaar van meening dat een kleine hartversterking hem goed zal doen en hij stopt aan oen tafeltje waar hij haastig eenige vruchten en een kop thee tot zich neemt. De beide Japanners hebben zich intus schen van de drie overigen losgemaakt en het verschil beloopt weldra een 50 meter. Zoo na deren we geleidelyk den nieuwep Wandelweg, het laatste gedeelte van het geweldige par cours en daar, op het midden ongeveer van len onverwacht, de groote sensatie van den dien Nieuwen Wandelweg speelt zich, voor ve- stryd af. Tot enkele minuten voordien dacht men algemeen dat de Japanner Yamada, die de leiding had met een dertig meter voor sprong op Joie Ray zou winnen. Hoogstens had men ook dun Fin Martilainen. die in derde po sitie lag, nog een kans gegeven. Maar wat was dat? Daar schiet plotseling het kleine ten gere kereltje, de Fransche Algerijn, El Ouafi, in ongedacht tempo vooruit. Hij passeert den Fin, vervolgens ook Ray cn een oogenblik la ter schiet hij ook langs den leidenden Yamada heen, om in een minimum van tijd den voor sprong van circa 100 Meter te nemen. Dit was echter niet de eenige sensatie. Op een 50 meter achter don Franschman volgt de stoere Chi leen Pluza en than3 wordt het duidelijk hoe uitermate tactisch, hoe welberekend dit twee tal de course heeft geloopcn. Er valt niet meer aan te twyfelen, de strijd voor de eerste en tweede plaats zal gaan tusschen deze twee en deze twee alleen. Weg zyn de kansen van den kranigen Ja panner, die bijna 40 K.M. lang op zoo schitte rende wijze de leiding had gehad, weg zijn de kanson van den befaamde» Joie Ray, weg zijn de kansen ook der in den Marathon zoo ge vreesde Finnen. Onze auto zet een spuitje en we zwaaien van den Nieuwen Wandelweg den Amatelveenschen weg op, om op do laatste tientallen meters den strijd, die een zoo emo tievol einde nam, te volgen, een str.yd waar- voor ook luizendon, die langs den weg ge schaard stonden, zich hadden opgemaakt, en die niet ophielden de kranige loopers in hel voorbijgaan zoo enthousiast mogelijk toe te juichen. Van een eigenlijken strijd op die laai- ste meters van de race is feitelijk geen sprake geweest De Franschman, die nog volkomen frisch scheen, was en bleef voor. Hy won zelfs nog op zljn> Chileenschcn rivaal en toen om 5.44 uur, dus na 2.83 uur, door de Marathon- poort het stadion binnenschoot om zijn laatste halve ronde tot de finishlijn te loopen, barstte het gejubel in het Stadino uit duizenden kelen omhoog als een hulde voor den triomphator van de meest klassieke race, welke de wereld kent. Een goede 50 meter na hem volgde als tweede de Chileen Plaza en als een bewijs, met welk een grootsch tempo dit tweetal het laat ste gedeelte van de race van den Nieuwen Wandelweg tot het Stadion, dus hoogstens 1 K.M. h^d afgelegd, moge dienen dat Martilai nen, de Fin, die derde binnenkwam ?set eon achterstand van circa 2 minuten. Dan volgde op ongeveor 50 M. No. 4 de Japanner Yamada en eerst 200 meter na hem kwam dc Ameri kaan Joie Ray binnen, met vrij groote onder linge afstanden gevolgd door Isuda, Koski, Ferris, Michelson, Bricker en anderen. Voor de weinigen, die het vergund was deze Mara thonrace te volgen, zal zij altijd onvergetelijk blijven. Uitslag. De drie eerstaankomenden zyn in uitsteken den toestand aangekomen. Het gejuich hield vele minuten aan. De volledige uitslag is als volgt: 1. El Ouafi (Frankrijk). Tyd 2 uur 32 min. 57 sec. 2. Plaza (Chili). 3. Martellin (Finland). 4. Yamada (Japanfi 5. Ray (Amerika). Isuda (Japan). 7. Korholin Kosti (Finland). 8. Ferris (Engeland). 9. Michelson (Amerika). 10. Bricker (Canada). 11. Wood (Engeland). 12. Laaksonen (Finland). 13. Payno (Engeland). 14. Rastas (Finland). 15. Sipila (Finland). 16. Krof (Tschecho Slawakye). De Nederlander H. Landheer kwam 27e bin nen in den tijd van 2 uur 52 minuten. De Marathon-weg voerde door dc Nesserlaan De eerstaankomende is de Franschman El Ouafi. De winnaar, die vroolijk wuivend arri veert, wordt gekust. Tweede is Plaza (Chili), die in een Chileen- sche vlag wordt gewikkeld. RADIO-PROGRAMMA Dinsdag 7 Augustus. 340.9 (Nn 6 uur: 1950 M.) 12.30. Tijdsopgave. 72.30—1.30. Lunchniuziek door hët Trio van Café Rest. „Winkels" te Amsterdam. Piet Lustcnhouwcr, pi-ar»0 (leider), Heinrich Scholl, viool en Otlo Hendriks, cello. 6,007.00 Dinermuzick. 8.00, Concerto vond. Uitzending uit den Dierentuin te 's-Gravcnhage door het Haug- sche Harmonie Orkest onder leiding var. den heer Henri Zeldenrust. 10.00 Persberichten vun het Persbureau Vaz Dins Hilversum, 1060 M 12.00 Politieberichten. 12.302.00. Lunchmuzick door het trio Courtel. 6.00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok. 6.00—7 4 5 Vooravond-concert door het A. V. R O.-kwartet, rr.ct medewerking van A. Bleekcrode, viool. 7.45 Politieberichten 8.00 Tijdsein van de A, V R. O.-klok. 8.15. A V.RO -Radio tooncel Studio-opvoering van het Vcreenigö Too ncel. Directie Verkade en Verbeek. Opvoering van „De Huizen van den Weduwnaar". Too— neelspel in drie bedrijven van Bernard Show. 9.00—9 05 Verplicht stoppen voor Do Bilt. 10.00. Persberichten van Vuz Diaz Daarna dansmuziek von l ed. Staves and his Band van het Casino te Schrveningen, Dav entry (experim.) 492 M. 4.20. Militair Concert door het Birming ham Militair Orkest. Doris Htchencr, sopraan. 7.05. Het B.B.C.Idanrorkest. Marova, Rus- ssche sopreon. Th'ornley Dodge, conferencier. 9.20. Een Coleridgc-Toylor progrumma. Mnrie Wilson, viool. Het Radio Militair Or kest. 10.3511.35. Dansmuziek door dc Picca dilly Players o. 1. v. Al Starita en het Picca dilly Dans Orkest van Piccadilly Hotel. langenberg, 468.8 M. 12.301.10. Mechanische muziek. ,1.252.50. Middagconcert door het Phil harmonic Orkest. 6.20—7.15 V001 avondconcert doo.' het Wcrag Koor. Erich Rummcl, pieno. Wilhelm Strienz, bas. Londen 361.4 M. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20. Lichte muziek door hot Gladys Nooo Trio, Arth. Horman, bariton. 4.20. Concert door William Gorigsoo's Marble Arch Pavilon orkest van het Marble- Arch Pavilion. 6.20. Gramofoonmuzick. 7.35 Pianoduetten van Dvorak, gespeeld door Isabel en Claude Pollard. 7.25. Muziek. 7.50. Weensche muziek. Licht concert. R se Hignell, sopraan. 9.55. Vocnol concert door MaVinn Ander son, uit. 11.00—12.20. Dansmuziek. Dc Piccadilly Players, o. 1. v. Al Starita en het Piccadilly Hotel dans-orkest, vun het Piccadilly Hotel. PLUYGERS, onzer zesmeter-stunrmaiL

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 7