WIJMHANOEL J.A. SCHOTERMAM Zn. IGlrotrum-jSltcmrcejr PIANO' Gewas 1923 POUJEAUX MOULIS f1.~ f40.- Gewas 1920 St. EMILION f 1.40 f56.- STADSNIEUWS. R. VAN DEN BURG ÜTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 WAT 15 oe BETEEKENIS VAN OEN HOMOGENEN ZANGBOOEM 5IJ BELANGSTELLENDEN ADVI5EEBEN WU SPECIALE PROSPECT MET VOLLEDIGE BIJZONDERHEDEN AAN TE VRAGEN. ARNH. STRAAT-AMERSFOORT. BIJZONDER AANBEVOVEN Per flesch Per anker. De Amersfoort sche Tandheelkundige Polikliniek Bergstraat hoek Utrechtscheweg Tel. 294 Geopend op Werkdagen van 9—12 uur Dinsdag Vrijdag van 78 uur n.m. Vast tarief RAADSVERSLAG. Openbare vergadering van den Raad der ge meente Amersfoort op Dinsdag 18 Sept., des ëvonds 7 uur. Voorzitter: de Burgemeester. Afwezig de heer Hehenkamp. Na opening der vergadering worden de motulen der vorige vergadering vastgesteld, zooals ze ter visie hebben gelegen. Agenda: T. Ingekomen stukken cn mededeelingen. Ingekomen zijn o.a.: Schrijven d.d. 4 September 1928 van het be stuur van het Burger Weeshuis, waarbij ter goedkeuring wordt aangeboden dc rekening over 1927. Advies Burgemeester cn Wethouders. Besluit van Gedeputeerde Staten von Utrecht d.d. 4 September 1928, afd. 3 no. 2395/1891 tot goedkeuring van het raadsbesluit van 24 Juli 1928 tot het aanhangig maken van eeh rechtsgeding ter handhaving van de rechten der gemeento inzake een uitgang, verbonden aan het perceel 't Zand 39. Kennisgeving. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. II September 1928, afd. 3 no. 2446/1942, tot goedkeuring van het raadsbesluit van 28 Augustus 1928 tot het voeren van rechtsgedin gen betreffende de uitbetaling van een geld som, verschuldigd ann P. Volder. Kennisgeving. Schrijven d.d. 27 Augustus 1928 van het be- «tuur van het Melkcontrólestation te Utrecht, waarin verzocht wordt over het dienstjaar 1929 een subsidie van 500 te mogen ontvangen uit de gemeentekas. Advies Burgemeester en Wethouders. Schrijven d-d. 8 September 1928, afd. I no. 3775, van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, waarin mededeeling wordt gedaan van de totale bouwkosten van de autogarage op het terrein van de gasfabriek. De heer Spickermann merkt op, dat de auto 1400 zal kosten, terwijl in de vorige vetgadering 1000 geraamd is. Hoe rijmt xich dat nu met de verklaring van den wet houder dat hij met de raming liefst aan den hoogen kant is. Wethouder Veis H e y n deelt mede, dat aan de fabriek een opzichter van den ovenbouw was, di© meende voor 1000 de garage te kunnen bouwen. Er is echter een en ander bijgekomen, kasten enzT zoodat de prijs f 1400 is geworden. Schrijven d.d. 6 September 1928 van dr. J. de Vries, inhoudende het verzoek een boom, «taande voor de Koningin Sophiaiaan, te rooien. Advies van Burgemeester en Wethouders. Schrijven d.d. 13 September 1928 van het bestuur van de Nutsspaarbank te Amersfoort, v/aarbij wordt ingezonden een aanbeveling ter voorziening in een vacature. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht Ü.d. II September 1928, afd. 3 no. 2473/1906, waarbij het presentiegeld van de leden van den Raad wordt vastgesteld op 4 per lid en per vergadering, zulks met ingang van 1 Januari 1928. De heer Noordewier merkt op, dat d© Raad zeer bescheiden is geweest met de vast stelling op 5 per zitting. Nu Ged. Staten dat niet goedkeuren wil hij het bedrag op 3 houden. De heer Van Lonkhuizen wil nogmaals besluiten het bedrag op 5 te stellen. De Voorzitter wijst er op, dat het een verzoek van den Raad is geweest aan Gcd. Staten die het bedrag vaststellen. De heer Boas heeft in de stukken gelezen dat er vaste normen zijn. Dc heer Van Lonkhuizen wil aan Ged. Staten verzoeken het op het oude bedrag terug te brengen. Dc heer Hofkamp wijst er op, dat Ged. Staten de verhooging wilden doen ingaan op heden, dat was Aug. Spr. heeft daarop gewezen en Ged. Staten stellen het nu reeds op 1 Jan. 1928. Is dit naar aanleiding van de opmerking? Dc heeren Van Lonkhuizen c.s. stellen voor het presentiegeld op 5 te handhaven. Dc heer S t o d i g merkt op, dat we heel ge- Tnakkelijlt kunnen handhaven, maar hij meent dat dit in strijd is met de waardigheid van den Rfrad. We moeten thans de zaak laten rusten en niet meer bij Ged. Staten aankloppen. Het voorstcl-Van Lonkhuizen wordt in stcm- ming gebracht; de stemmen stoken, zoodat in de volgende vergadering opnieuw moet worden gestemd. Tegen de heeren: Verhey, Boos, Van Galen Last, Graoff, Hofkamp, Van Koetsveld, Van Nieuwenhuysen, Ruitenberg, Spiekermonn, Sta dig en Van Beurden Schrijven d.d. 15 Sept. 1928 van L. Pesic, waarbij wordt overgelegd een afschrift van een door hem aan dc Badhuis-commissie gericht schrijven. Te behandelen bij punt 14 van de agenda. Schrijven d.d. 14 September 1928, Afd. 111 No. 3887 van Burgemeester en Wethouders van Amersfoort, waarbij een toelichting wordt gegeven op volgnummer 475 van dc ge- meentebegrooting 1929. Te behandelen bij de begroeting. Schrijven d.d 12 September 1928, Afd. 111 No. 5855 van Burgemeester cn Wethouders van Amersfoort betreffende afschrijvingen op de bezittingen der gasfabriek. Als veren. Schrijven d.d. 11 September 1928 van het bestuur van de Stichting „Het Utrechtsch Landschap", inhoudende het verzoek deel te willen nemen in een door dc Stichting uitge schreven obligotiel'cening. Advic-s Burgemeester en Wethouders. Schrijven d.d. 14 September 1928 van Bur gemeester en Wethouders van Amersfoort, waarin machtiging wordt gevraagd adhaesie te betuigen aan het adres van den Raad der gemeente Arnemuiden, betreffende wijziging van artikel 104 der Lager Onderwijswet 1920. De machtiging wordt verleend. Adres d.d. 17 September 1928 van den Ned. R.-K. Bond voor groote gezinnen, afd. Amersfoort cn 11 andere vereenigingenr waarbij wordt verzocht den kinderaftrek voor de hef fing van de gemeentelijke inkomstenbelasting te vehoogen. Advies Bugemeester en Wethouders. Adres d.d. 17 September 1928 van den Ned. R.-K. Bond voor groote gezinnen afd. Amers foort en II andere vereenigingen, waarbij wordt verzocht voor meer schoolgaande kin deren uit hetzelfde gezin een lager tarief van schoolgeld vast te stellen. Advies Burgemeester en Wethouders 2. Advies van B. en W. naar aanleiding van het adres van het Bestuur der R.K. Jon gensscholen aan de Breestraat, Schimmelp. straat en -kade, uitgaande van de R.K. Kerk besturen van den H. Frandscus Xaverius en O.L.Vr. Hemelvaart, waarbij verzocht wordt de benoodigde gelden te mogen ontvangen voor de aanschaffing van sc'noolmeubelen er« leermiddelen voor dc school aan de Schimmelp. kade. Aangenomen. 3. Advies van B. en W. naar aanleiding van het verzoek van het Bestuur der Vereeni- ging tot Bevordering van Christelijk Natio naal Schoolonderwijs om dc gelden beschikbaar te stellen, bcnoodigd voor de aanschaffing van school meubelen etc. voor dc school J. v. Diest- straat. Aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van pensioensgrondslagen von eenige onder wijzers bij het openbaar lager onderwijs. Aangenomen. 5. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der kasgcl<Leeningsbcsluiten 1927 en 1928. Aangenomen. 6. Voorstel von B. en W. tot benoeming van een commissie voor de vaststelling van eventueel te vergoeden schade aan Vonkeman en van Laar. Dc heer Van Koetsveld meent, dat niet alleen zal moeten worden onderzocht of er schade is en hoe groot de schade is, maar er zal ook moeten worden onderzocht aan wiens schuld de schade is te wijten. Van een amb tenaar heeft Spr. gehoord, dat den heer Von- kemon volkomen vrijheid van bouwen had, terwijl hij cok 25 c.M. boven het peil mocht gaan. Als dat zoo is, is er zeker geen reden schade te vergoeden. We moeten eerst over de schuldvraag zijn ingelicht. De Voorzitter meent, dat de opmer kingen van den heer Van Koetsveld te laat komen. Het voorstel van Lonkhuizen spreekt van het benoemen van een commissie om do schade vast te stellen door de schuld van open bare werken. De heer De Graaff wijst er op, dat het besluit is genomen na breedvoerige discussies, en naar zijne mecning stond dc schuld van openbare werken vast. De Voorzitter: Dat heb ik toen tegen gesproken. De heer De Graaff meent, dat de Raad van oordeel was, dat de schade dqor Openb Werken moest worden vergoed. De Voorzitter: D§> Wethouder heeft tegengesproken dat er schade was. De heer van Lonkhuizen meent, dat er niet is uitgesproken, dat dc schade door Openb. Werken is veroorzaakt. De Voorzitter. De Commissie heeft al leen uit te maken of cr schade is en hoe groot de schade is, de schuldkwestie staat hier abso luut buiten. De heer van Nieuwenhuysen zegt, dat de voorgedragencn bij uitstek deskundig zijn, maar niet als de schuldvraag moet worden be sproken, want dan moet er een jurist in de commissie zitten. De Voorzitter: Dc schuldvraag staat cr buiten. In de commissie worden benoemd de heeren W. van Haselcn P.Hzn., L. J. Hemels en H. A. Pothoven. 6a. Verkiezing van een bestuurslid der Nutsspaarbank wegens periodieke aftreding van den heer S. B. van Delden. Herkozen wordt de heer van Delden. 7. Voorstel van de Commissie van Wet geving tot het opnieuw vaststellen van een verordening krachtens artikel 4 sub 2 der Hinderwet betreffende het oprichten en hebben van beenderenbewaarplaatsen. De heer de Mots. De Gezondheidscom missie heeft gevraagd ook de honden in de verordening op te nemen. Waarom is dat niet gebeurd. De Voorzitter. Dit advies is nog niet in behandeling geweest, maar ik beloof U dat het in B. en W. ter sprake zal komen De heer de Mots Is het dan niet betei deze zaak uit te stellen. Verschillende werk- loozen drijven een handel in lompen, huiden enz. en deze worden als ze geen waarde heb ber. op den zolder bewaard, waardoor de om geving wordt verpest. Spr. verzoekt daaraan aanacht te schenken. De Voorzitter zegt dit toe. Het voor stel wordt aangenomen. 8. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting dienst 1928. De heer van Koetsveld heeft eenige pesten gevonden die de aandacht vragen. Zoo is er 1100 voor clectrische verlichting der school Muurhuizen, 15000 voor twee lokalen bij de school aan de Jacob Catslcon cn 19000 vcor het gymnastieklokaal aan dc school J. v. Dieststraat. Is dat nu zuinig be heer. Spr. zou wi'len dot B. en W. dit voor stel terugnamen maar als hij geen steun vindt zal hij er mee volstaan met deze opmerkin gen. De heer Noordewier wijst er op, dat het hier niet de gemeente is die bouwt maar schoolbesturen vragen de gelden aan en de Gemeente moet zc toestaan. Wethouder Thien deelt mede dat de som men zijn tot stand gekomen na aanvrage dooi het Schoolbestuur cn na overleg met dat be stuur en den Inspecteur. Bij dc gehouden aan besteding is gebleken dot do sorn noodig is. De heer van Koetsveld wist niet dat de Gemeente de gelden moest toestaan. Moor als het schoolbesturen zijn die hem sympa thiek zijn, dan wil hij er hier tegen protestee ten dat die besturen in dezelfde fout verval len, die we vroeger bij het openbaar onder wijs zoo hebben afgekeurd. De Voorzitter betreurt het dat de heer van Koetsveld zoo heeft gesproken. Hij spreekt over een zaak waar hij absoluut niets afweet. De heer Noordman noodigt den heer Van Koetsveld uit morgen eens bij hem te komen, dan 'zal hij hem laten zien, dat de som men niet te hoog zijn. Het voorstel word taangenomen. 9. Voorstel van B. en W. tot overname van stoepen aan de Teut van J. A. de Groot. Aangenomen. 10. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een perceel grasland, gelegen nabij dc Dorresteinsche steeg aan W. J. Kreikamp. Aangenomen. 11. Voorstel van B. cn W. tot verhuring van een perceeltje grond, gelegen nabij dc Eem aan F. J. de Herder. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot verhuring van een perceeltje grond, gelegen nabij den Ouden Soesterweg aan Gebrs. Pierik. Aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot verkoop van een perceel bouwterrein aan de Vondellaan hoek Bilderdijklaan groot 1105 M'. en van een perceel bouwterrein aan de van Mornixlaan hoek Beetslaan groot 1077 M5. respectievelijk voor 6700.en 6200.aan H. Hertzin- ger en K. Schimmel. Aangenomen. 14. Voorstel ven B. en W. betreffende den bouw van een badhuis op het terrein naast de Ambachtsschool. De heer Rekke wijst er op dat het een heele geschiedenis wordt reeds dateerend van 1926. In de plaatselijke pers wordt stem ming gemaakt tegen het Stichtingsbestuur. Dit bestuur woidt beschuldigd van niet feil te handelen. De artikelen voorzien niet op de hoogte zijn. Het maakt den indruk dat hot gaat om het belang van den heer Pcsie zelf Men is bezig een stemming voor den heer Pe sie te maken. Spr. heeft veel sympathie vooi den heer Pcsie en waardeert wat hij voor het zwemmen heeft gedaan. Maar bij mij staat het Gemeentebelang hooger dan het belang van een persoon. Het gaat er maar om, hoe krijgen we het badhuis met kans op een gunstige ex ploitatie. Onze badhuizen moeten in de toe komst worden gesticht: Leusderweg, Soester weg en Kruiskamp. Spr. hoopt dat de heci Verhey, die in de vorige vergadering over het Stichtingsbestuur sprak als of het kinderen waren, door het uitvoerige stuk tot de over tuiging zal zijn gekomen, dat hij niet op de hoogte was. De heer Verhey. Integendeel. De lezing van het stuk doet vragen of het bestuur wel een goed stijlist in zijn midden heeft. Spr. stelt het op prijs dat B. en W. een officieel advies hebben gevroagd aan de Am bachtsschool en dat ze den prijs naaT bene den heeft weten te drukken. Maar het advies van de Ambachtsschool zegt, als we er later ^och bouwen, moet ge het ons niet kwalijk nemen. Het bestuur houdt dus een achter deurtje open. Spr. is geen jurist, maar als normaal mcrisch meent hij, dat de heer Pesie geen enkel recht kan laten gelden. Maar het groote bezwaar is, dat de gemeente het heele tekort zal dekken. Dan is de heele opzet toch een groote come- dievoorstelling. Vooral als wc zien dat er pos ten op voorkomen, die veel te hoog zijn. De aflossing cn rente zal bedragen J 2700 en de bijdrage van de gemeente f 3370, dus nog meer dan de heele aflossing. Spreker wil een heel andere opzet. Laat de gemeente hel badhuis bouwen en dot geven aan de stichting dan komen we waar we zijn willen. Nu dc grond in erfpacht wordt gegeven, kunnen we nog f 3000 aftrekken voor den grond. Als de gemeente in eigen beheer bouwt, vervallen de kosten voor den notaris enz. en dan kan de gemeente voor 29,000 een behoorlijk badhuis bouwen. De heer Van Koetsveld wijst er op, dat B. en W. zich hebben gewend tot het stich tingsbestuur; zij zeggen niet of zij zich ook gewend hebben tot den heer Pesie. Wil men volledige inlichtingen, don moet men zich wen den tot beide partijen en de Raad heeft vol ledige inlichtingen gevraagd. De Raad heeft zich uitgesproken voor het terrein in de-St. Anfridusstraat. De vervuiling van het beekwater kan ge- ïust onbesproken blijven. aangezien die bad inrichting dat water niet behoeft te gebruiken. B. en W. hebben het stichtingsbestuur ge vraagd of het niet gewenscht was op een andei terrein te bouwen. De wensch is dus niet ge komen van het stichtingsbestuur, maar is door B. en W. in den mond gegeven. De bouwkosten vindt spreker ook erg hoog. Zijn de badkuipen onder de bouwsom begre pen? Maar wat verstaat men dan onder inven taris? De enkele stoelen en handdoeken zullen toch geen 1600 kosten. Het bestuur van de Ambachtsschool zegt we moeten uitbreiden, dus voorzichtigheidshal ve zou men het hccle terrein moeten reservee ren. Gebruikt men het terrein dan zou een tweede school noodig kunnen blijken. Voor zichtig is dus het terrein voor de uitbreiding te laten liggen. In het voorloopig koopcontract op 1 Dec. '27 gesloten zijn verplichtingen opgenomen. En nu zien we een der partijen pogingen doen von die verplichtingen af te komen. Als er zich omstandigheden voordeden die niet waren voorzien, zou men een ander terrein mogci. kiezen. Zijn er omstandigheden die de verbre king rechtvaardigen? Zijn die cr niet, dan mag het voorloopig contract niet als een vodje pa pier worden beschouwd. Er wordt gesproken van een bovenwoning waarvoor de fundamenten moeten worden ver zwaard. Maar de heer Pesie woont dichtbij en dan is een bovenwoning nic-t noodig. De heer Stadig kan begrijpen, dat de be langen van Pesie naar voren zijn gekomen. Het gaat echter alleen over het badhuis waar bij Pesie als zoodanig geen belang heeft. Het gaat alleen over het koopen van het stuk grond. Spreker meent dat er alle reden is ge bruik te maken van de laatste bepaling en een ander terrein te kiezen. liet voorloopig con tract is gesloten, maar de zaak was nog niet in kannen en kruiken. De moeilijkheden gaven alle aanleiding naar een ander terrein4 om te zien. Wc hebben een stichtingsbestuur dat de zaak voor elkaar zal brengen. Maar dan gaai het niet aan er langs heen te locpen. Wc moe ten de verantwoordelijkheid laten aan het be stuur. Is het nu niet beter dot de gemeente zelf bouwt? Na de ervaringen welke we met de gemeentediensten hebben opgedaan, kunnen we toch niet zoo happig zijn dot te entemee- ren. Spreker acht dc eenige oplossing met het voorstel van B. en W. accoord te gaan. De heer Spiekcrmann vindt het aan wijzen van een terrein voor den Raad altijd een puzzle. Eerst is het terrein in de Wijer straat aangewezen, daarna is met 14 tegen 8 stemmen besloten de Anfridusstr. te kiezen Het College van B. en W. was daar unaniem voor. Bouwen we nu aan den Leusderweg dan zullen we in het Soesterkwartier ook een bad huis moeten hebben. Beter is dan het terrein aan de Wijerstraatte nemen. De overeenkomst met den heer Pesie kan maar niet zonder meer worden afgewezen. Do voordeelen dat Badhuis en zweminrichting in één hand kwamen schijnen niet meer te be staan. Toch is naar spr. dat het meest vooi de hand liggend. De heer Boas is het er mee eens, dat we het Stichtingsbestuur niet kunnen voorbijloo' pen. Maar <ïat heeft de Raad niet gedaan, dai hebben B. en \V. gedaan. Het college wilde geen hooger crediet aanvragen voor het ter rein in de Anfridusstr. maar voor den Leus derweg vragen ze wel hooger crediet. Spr. heeft zich verwonderd, dat de heei Stadig, fdie anders zoo voorzichtig is, zich zoo heeft uitgelaten. Men moet ook weten, wal er onder vier oogen is besproken. En dan heb ben we toch ook nog te maken met fatsoen. De kwestie Pesic heeft er niets mee te ma ken. Het gaat om het belang van de Gemeen te. Het College heeft misschien vergeten, dai het unaniem voor de Anfridusstr. was, omdat de koop daar ec-nmaal was. Bovendien is hei badhuis daar gemakkeb'jk te bereiken en men hoopte het daar gunstig te exploitceren. Spr. is aangevallen in het stuk van het Stichtingsbestuur. De voorzitter van het be stuur heeft spr. onder getuigen verklaard, da\ op last van mej. Bolleman naar notaris Klaas- sen is getelefoneerd dat de koop niet door ging. Bij notaris Kleassen ligt de concept-acte van het definitieve contract door den voorzittel van de stichting opgemaakt. B. en W. hebben het voorstel van den Raad gesaboteerd door aan het Stichtingsbestuur een ander terrein aan te wijzen. De heer Noordewier vindt ook den op zet van het badhuis onlogisch. In den Road van 22 Febr. 1926 is een voor stel van de heeren Rekké, Schrijver en Nieu wenhuysen aangenomen, dat de gemeente zelf een bodhuis zou stichten. Van de heeren Boas, Thien en van Veen werd een voorstel aange nomen om een commissie te,benoemen ten einde de exploitatie van een badhuis te onder zoeken. Men ging uit van de meening dat het via een stichting vlugger zou gaan. Dat is een misrekening geweest, dat stond trouwens van te voren wel vast. Het badhuis is aan de orde geweest in de vergaderingen van 26 Maart 1926, 23 Nov. '26. 15 Dec. '26; 25 Jan., 8 Maart, 29 Maart, 14 Juli en 27 Oct. 1927 (^ok in '28 is het eenige malen ter sprake geweest. Wanneer men serieus wil werken, maak er dan een einde aan. Het is jammerlijk dat over een zoo belangrijke zaak zoo wordt gezeurd. Laten we het voorstel van B. en W, aannemen, voor de uitbreiding van de Am bachtsschool blijft voldoende ruimte over. De heer Graaff voelt ihet als een arbei dersnoodzakelijkheid, dat het badhuis aan den Leusderweg komt. Noch juridisch, noch als een normaal mensch kunnen we wegredeneeren dat zeer sterke ver wachtingen zijn gewek». bh den heer Pcsie. dat de grond zou worden gekocht. De gemaakte onkosten moeten dan ook den heer Pesie vergoed worden. Dc heer Kraan ziet de noodzakelijkheid in dat er een badhuis komt en is voor het voor stel van B. en W. Wethouder Ruitenberg: Het gaat er om het badhuis op de plaats te krijgen welke we het beste vinden. Den persoon van den heer Pesie vinden we allen zeer sympathiek en het College wil niet onder doen in achting voor hem. Maar wc hebben slechts te vragen welke plaats is de beste. Den weg door den heer Verhey aangegeven, zou ik ook gaarne willen ingaan. Maar na de vel^ veigoderingen, reeds aan de zaak gewijd, kunnen we nu toch niet anders doen. Het stichtingsbestuur heeft ai het mogelijke gedaan, wot gedaan moest wor den, maar iedere keer was er wat tusschen. Nu hpbben B. en W. aan het Stichtingsbe stuur een ander terrein gevraagd. Dat hadden we zelf in de stukken gezet; hot was dus geen vinding van den heer Boas. Maar B. en W. dragen de verantwoordelijkheid en als wij een andere mogelijkheid zien, moeten we daar op merkzaam opmaken. De heer van Koetsveld heeft heel slecht de stukken gelezen. De bovenverdieping is direct door het College van de baan geschoven, om dat B. en W. meenden dat de kosten zoo laag mogelijk moesten worden gehouden. Toen het Stichtingsbestuur meende aan het crediet niet voldoende te hebben, zijn we daarin meege gaan. Indien de heer Pesie werkelijk schade heeft, dan hoop ik dat dit zoo loyaal mogelijk ge regeld zal worden. Maar ik meen dat dit niet zoo'n vaart zal loopen. Later, we een badhuis bouwen op de plek, welke we het meest gun stig achten. De heer Boas merkt op, dat B. cn W. het terrein wilden, omdat we een uitgang krijgen op den Leusderweg. Maar deze uitgang ver valt. We krijgen een badhuis aa^ den Woestij- gerweg. Spr. is overtuigd dat de meest gun stige plaats is de Aufridusstraat. Met een beetje goeden wil hadden we het best daar kunnen krijgen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men met 16 tegen 6 stemmen. Tegen de heeren: van Nicuv/enhuijsen, Spie kermonn. Verhei], Boas, van Galen Last, van Koetsveld. 15. Voorstel van B. cn W. tot wijziging van de leges-verordening. De heer Verhey vindt dit weer zoo'n ge- iegenheidsvoorstel. Het is gemaakt voor den heer Pilger. Het was toch vooruit te zien dat van de groote plannen niets zou komen. Er zijn heel wat ambtenaren voor hem aan het werk geweest. De heer Pilger wist dat hij deze leges moest betalen, ook als de bouw niet doorging en nu bij ook betalen. Wethouder Ruitenberg geeft toe, dat de wijziging wordt voorgesteld naar aanleiding van het gevnl-Pilger. Maar de onbillijkheid was toch reeds meermolen ingezien. De heer Verhey wil dan eerst de zaak van het hotel afwikkelen en een volgend keer het voorstel behandelen. De heer van Nieuwenhuijsen. Juist. Dc heer Noordman: Neen dat is niet juist, en bovendien onbillijk. De Voorzitter. Het geval Pilger is de aanleiding maar we vonden het ook billijk. Het voorstel wordt aangenomen met 16 te gen 6 stemmen. Tegen de heeren: Spiekermann, Vos, Beur den, Verhei], Hofkamp, van Lonthuizen, van Nieuwenhuijsen. Rondvraag. De heer van Lonkhuizen herinnert er aan de brandweer van Amersfoort hulp wilde verlcenen te Barneveld. Wat is cr waar van do geruchten die in omloop zijn. De Voorzitter deelt mede, dat de Com* 'mandant is uitgerukt voor hulp wordt inge roepen. Aangezien er geen open water was kon geen hulp worden verleend. De heer van Koetsveld heeft gezien dat er 7 banken zijn geplaatst in de laan bij het Bomeoplein. Dat is toch wel wat veel. Hij wil voorstellen er 4 weg te nemen en deze aan den Leusderweg te plaatsen Wethouder Ruitenberg. We zullen de zaak onder de oogen zien. Doarnu wordt een vergadering met geslo ten deuren gehouden, welke niet meer door openbare vergadering wordt gevolgd. WAT IS BONA „Bona, met melk bereid", zoo heeft men op de advertentiepagina deze week kunnen lezen. Wat Bona echter is, bleef een raadsel. Thans kan men de oplossing van deze puzzle vinden. Bona iseen nieuw product van Jut- gens' Margarine fabrieken. Een nieuwe mar garine, die haar intrede heeft gedaan en thans haar weg gaat zoeken noar het publiek. Wij twijfelen niet of deze weg zal, gezien de er varing met vorige producten dezer firma, spoedig gevonden zijn en „Bona" z&\ er even vlug „inzitten" bij het publiek als de andere merken dezer firma. EEN GESLAAGDE RECLAME. Van de N. V. Droisma van Valkenburg s Levertraanhondel te Leeuwarden ontvangen wij een aardig reclame boekje voor haar pro duct, ontworpen door niemand minder dan Piet van der Ham. Een aantal gekleurde plaatjes geven een kijk op Noorwegen en op de vangst van de kabel jauwen, die dienen voor de bereiding van Draismn van Volkenburg's Levertraan, die in vijftien wit-betegelde reservoirs met een ge zamenlijke inhoud van tweehonderdduizend Liter te Leeuwarden is opgeslagen. Als opvallende en artistieke reclame» mag het boekje er wezen, aan wie er belang in stelt zal de bovengenoemde firma gaarne een exemplaar gratis zenden, terwijl het ook bij de verkoopers van deze levertraan verkrijg baar zal worden gesteld.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2