AMEP5FÖÖEI3CR DAGBLAD Herfst-Modellen in Mantels en Japonnen Het Geheimzinnige Genootschap TWEEDE BLAD Woensdag 19 Sept. 1928 DE OPENING DER KAMERS Een dag van praal en schittering in de residentie Voor het eerst een eerewacht van mariniers AFLOSSING DER AM. DOLLARLEENING Geen te groot optimisme! N.V. COMPAGNIE LYONNAISE DE MILLIOENENNOTA Nadeelig saldo van 145 millioen op den kapitaaldienst FEULLETON. 27e JAARGANG -DE EEMLANDER* P.O. 68 De Koninklijke stoel naar liet Binnenhof Men meldt ons gisteren uit Den Haog Heden heeft H. M. de Koningin, vergezeld door Z. K. H. den Prins der Nederlanden en door H. K. H. Prinses Juliana op de bekende plechtstatige wijze in de Grafelijke Zalen op het Binnenhof, waar de leden der Eerste en Tweede Kamer in vereenigde vergadering wa ren bijeengekomen, mitsgaders een groot aan tal genoodigden, het nieuwe zittingjaar van dc Staten-Generaal geopend. Dit schouwspel blijft, al is het jaar in jaar uit precies hetzelfde slechts verleden jaar was het eenige nieuwe de verschijning voor de eerste maal in den Stoet van Prinses Juliana honderden en honderden kijklustigen trek ken. Zoo ook weer heden En ook weer even els altijd waren de drommen het dichts ter plaatse waar het meeste te bewonderen valt de omtrek van het Koninklijk Paleis, waar tegen I uur 's middags de Koninklijke stoet afrijdt en dan het Binnenhof, dat, reeds eenige uren vóór de stoet daar ter plaatse stil houdt vóór den met rood fluweel en goud overhuifden in gang, een tooneel van een en al levendigheid en schittering biedt, door de aankomst der in ambtsgewaad of uniformen gekleede autoritei ten, die, meerendeels door hun dames verge zeld. de plechtigheid komen bijwonen. Onnoodig te zeggen, dot ook langs den weg dien dc stoet heen en terug reed Noordcinde, Hculstraat, Lange Voorhout, Korten Vijver berg en Binnenhof de belangstelling heel groot was, buitenshuis maar ook niet minder binnens huis, want aan de overal geopende vensters za ten bewoners en gosten opeengehoopt. Uit verscheidene woningen was de vlag uit gestoken. Even vóór 1 uur, verliet de Koninklijke Pa- milie, toegejuicht door de menigte, en onder de tonen van het oude Wilhelmus, gespeeld door de Koninklijke Militaire Kapel, onder lei ding- van luitenant Boer, het Paleis. De aldaar opgestelde Eerewacht van 100 Grenadiers, pre senteerde de geweren en diep neeg het Regi- mentsvaandel toen de Koningin, Prins en Prin ses instegen in de prachtige gouden koets, be spannen met acht paarden, terwijl uit de verte over de stad het eerste der minuutschotcn da verde, welke van het Malieveld uit, tijdens den duur der plechtigheid uit een batterij van vier kanonnen werden afgegeven. De Prins nam plaats naast de Koningin. Prin ses Juliana tegenover Hear. Het brecde lint van het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw tooide elk der vorste lijke personen. De stoet werd geopend door een detache ment cavalerie, waarbij de Standaard van hel Korps en de Trompetters, die van tijd tot tijd schitterende fanfares aanhieven. (Men scheen te hebben verwacht, dat ditmaal het pas op gerichte Vrijwillige Huzarcnmuziekkorps den stoet zou openen, maar die verwachting werd niet vervuld). Dan volgden, te paard, een rijknecht-majoor en twee rijknechts. Hierna kwam het met twee paarden be spannen rijtuig, waarin plaats hod genomen Graaf Du Monceau, Opperceremoniemeester der Koningin en Grootmeester van Hr. Ms. Huis. Onmiddellijk op dit rijtuig volgde de Gou den Koets met de Koninklijke Familie. Ter rechterzijde reed te paard Vice-admiraal Bau- duin, chef van Hr. Ms. Militaire Huis en Adju- Generaal der Koningin. Links van de Staatsie koets reed de Gouverneur der Residentie, Ge- neraal-Majoor Insinger te paard. Achter de Staatsiekoets sloten zich te paard aan alle officieren van het Militaire Huis der Koningin, te weten alle adjudanten en ordon- nance-offcieren in gewonen dienst en de vol gende adjudanten in buitengewonen dienst Luitenant-Generaal titulair b. d. P. W. Weber; gep. Luitenant-Generaal Jhr. E. J. M. Wittert; gep. Luitenant-Generaal K. F. C. Gerth van Wijk gep. Generaol-Majoor H. C. J. ter Beek Generaal-Majoor J. H. BorelKolonel H. G. Rambonnet en gep. Majoor A. Ruys. Een commando caveleiie sloot den stoet. Omstreeks kwart over één uur bereikte de stoet het geheel afgezette Binnenhof. De tal- looze vensters der openbare gebouwen vertoon den weer het zoo levendige schouwspel van genoodigden uit ambtenaren- en andere krin gen, die niet moe werden de Koninklijke Fa milie toe te juichen en toe te wuiven met han den en zakdoeken. En hier vond Hare Majesteit, voor de eerste maal bij deze jaailijksche plechtigheid, een eerewacht gevormd uit het kranige korps Mariniers te Rotterdam, 75 in groot tenue ge kleede manschappen, onder commando van een hunner kapiteins. De geweren weiden gepre senteerd, terwijl de Koninklijke Militaire Ka pel die. zooals nu al eenige jaren gebruike lijk is, van het Koninklijk Paleis in allerijl weer naar het Binnenhof was gesneld ook hier het Wilhelmus, oude toonzetting, ten gchoore bracht, totdat de Koninklijke Familie het ge bouw was binnengetreden Alvorens binnen te treden werden Koningin, Prins en Prinses eerbiedig begroet door zes marine-officieren van Haar Militair Huis, die hadden plaats genomen boven aan het bordes, dat naar den ingang leidt. Deze waren dc adjudanten in buitengewo nen dienst vice-admiraal titulair b. d. J. J. Rambonnetvice-admiraal-titulair b. d. C. C. Zegers RyserSchout-bij-Nacht b. d. Jhr. J. C. F. von MühlenSchout-bij-Nacht Jhr. G L. Schorer de adjudant in gewonen dienst ka pitein-luitenant ter zee, Baron de Vos van Steen wijk en luitenant ter zee Ie kl. Tcrmytclen adjudant van den Prins. Van de Hofhouding bevonden zich reeds in de Ridderzaal deGrootmeesteres der Konin gin, Gravin van Lynden van Sandenburg, ge boren Baronesse van Nsgellde Dame du Palais Mevrouw H. Snouck Hurgronje, geboren Jonkvrouwe van Tets; veischeidene der Groot- Officieren van Harer Majcsteits Huisde Ka merheer-Ceremoniemeester der Koningin, Ba ron van Hardcnbioek van Lockhorst, de Ka- merheeren in gewonen dienst F. M. L. Baron van Geen en Jhr. A. G Siekinghc, de Kamer- heeren in buitengewonen dienst Mr. S. B. W. Graaf van Limburg Stirum, te 's-Gravenhage Jhr. Mr. Dr. W. F. Röell te 's-Gravelande Mr. W. J. Baron van Lynden, te 's-Gravenhage Jhr. Mr. D. C. van Lennep, te Heemstede Jhr. H. J. Repelaer van Dricl, te 's-Gravenhage en Mr. J. C. Baron Baud te Katwijk aan Zee, Kamerheer van Prinses Juliana. Na aankomst van den stoet sloten zich bij deze Hofdignitarissen nog aan olie reeds ge noemde leden van Harer Majesteit's Militaire Huis, die in den stoet hadden medegereden, be nevens de mede reeds hiervoren genoemde ma rine-officieren, die de Koningin onder de pe ristyle hadden begroet. Gevolgd door al deze Hofdignitarissen^ en verder door de leden uit Eerste on Tweede Ka mer, aangewezen de Koningin in- en uitgeleide te doen, begaven de Vorstelijke personen zich naar de voor hen bestemde Troonzetels. De Grootmeesteres plaatste zich ter zijde achter de Koningin, en dc Grootofficieren, be nevens de Gouverneur der Koninklijke Resi dentie namen direct achter den zetel van Hare Majesteit plaats. De Kamerheer-ceremoniemeester, Baron van Hardenbroek van Lockhorst, die met luider stemme de aankomst der Koningin in de zaal had aangekondigd nam, met de overige Kamer- heeren rechts van den Troon plaats, dc officie ren van het Militair Huis, links van den Troon. Te ruim half twee werd op dezelfde wijze en langs denzelfden, doch in omgekeerde volg- Sneller tempo der Zuiderzeewerken Gister heeft dc minister van Financiën, jhr D. J. de Geer, ingediend de Staatsbcgrootmg 1929, begeleid door de millioenennota, waarin oen schets gegeven wordt ven den financicc- len toestand des lands. Blijkens deze nota ziet het totaalbeeld der begroeting 1929 er 6'ls volgt uit A. Gewone B. Kapitaal- Dienst. Dienst. Ontvongsten f GOT.797.758 44.151.942 Uitgaven f 595.650.930 189.221.078 Voordeelig soldo 8.146.828 Nadeelig saldo 145.069.136 orde gevolgden weg, naar het Paleis terugge reden. De commissie uit dc beide Kamers der Sta ten-Generaal, die H.M. de Koningin in het ge bouw der Ridderzaal ontving en uitgeleide deed, bestond uit dc leden der Eerste Karna de heeren De Vos van Steenwijk, Slingenberg, Diepenhorst, De Wit en Gelderman en uit de leden der Tweedo Kamer dc heeren Van Sasse van IJsselt, Schokking, Beumcr, Van Schaik, Ridder van Rappard, Zijlstro, Van Gijn, me vrouw BakkerNort en dc heeren Tilanus en Bi ererna. MINISTER DE GEER. zaken het niet noodig zou maken, het verlies ten dcele door eene nieuwe, minder schade, lijke heffing op tc vangen. Het laatste jaar werd bij deze waarschuwing in het bijzonder gewezen op eenige nieuwe uitgaven, waarmee het budget van 1929, ook bij de strengst mo gelijke beperking, zou moeten worden be zwaard, benevens op de 5 millioen, welke de verlaging der inkomstenbelasting in 1929 méér zou kosten dan in 1928, doordat zij don over het geheele jaar zou werken. Uit de begrooting 1929 blijkt, dat een ten deele compcnseerende heffing ook thans achterwege kan blijven. Doch de uiterste be perking, mede ter zake van wcnschclijke en dan ook aanvankelijk voorgenomen uitgaven, is daartoe noodig geweest. De feiten toonen dan ook aan, dat voor de waarschuwing ten vorigen jare reden bestond. Afgezien van het normaal accres der uitga ven, drukken op het budget von 1929 o.a. do volgende nieuwe lusten f 4.2 millioen wegens de in gevolge de wet verhoogde bijdrage aan het Invaliditeitsfonds; 1 millioen saneering van de waterstaotsuitgoven; f 3.3 millioen pen- sioensaneering, waartoe bij de jongste herzie ning der Pensioenwet besloten werd; klein f I millioen voor het zevende leerplichtjaar; A millioen bijdrage aan de stichting voor de oud- gepensionneerden; 8 millioen (voorloopig els „overschot" geboekt) deels voor dc verhoogd© kosten der Zuiderzeewerken, deels voor do technische herziening der ambtenaarssalarissen; en 5 millioen doorwerking van de verlaging der inkomstenbelasting. Gezamenlijk maakt dit 23 millioen. De nota wijst erop, dat dc belastingverla ging waarvan nu de laatste f 5 millioen in de budgetcijfers voor 1929 zijn verwerkt i nog allerminst geacht kan worden tot een be vredigend eind te zijn gebracht. Verschillende verschijnselen, die ten decle door den hoogen belastingdruk worden beïnvloed, o.a. de in ons land heerschendc duurte, blijven een bedrei ging vormen voor ons economisch leven, dat, gelijk ook uit de nog steeds omvangrijke werk loosheid blijkt, zich slechts moeizaam kan her stellen. Tegen een te groot optimisme zou de minis ter dan ook willen waarschuwen. Het komt minister De Geer voor, dat, wel verre van op meergemelde butige sloten over achterliggende jaren onze toekomstige finon- cieele politiek te bouwen, er veeleer aanleiding bestaat, met mr. Wintgens in dc parlements- zitting, waarin destijds het laatste Indische ba tig slot behandeld werd te zeggen Neemt uw hoed af; gij zult het (in dezen vorm) niet terugzien.'' NOTARISKANTOOR STAAKT ZIJN BETALINGEN. Een landbouwer uit Appelscha vervoegde zich Zaterdag bij het notariskontoor R. te As sen om betaling te vragen van geld, dat onder beheer was van den, nu drie weken geleden overleden, notaris K. L. R. Het bleek, dat aan de verplichtingen niet kon worden voldaan cn aangifte bij de politie is nu gevolgd. Dc overleden notaris stond goed bekend en genoot algemeen vertrouwen. Hij had een zeer druk kantoor en zitting in zeer veel plaat selijke vereenigingen. Wèl deelde men aan Het Volk mee, dat de familie (dc weduwe en zoons) dc nalatenschap niet hebben aanvaard. Het kantoor is gesloten. Vele kleine luyden uit Assen en ver in den omtrek zijn het slachtoffer geworden. INBRAAK, DIE DE MOEITE LOONDE. Tijdens afwezigheid van de bewoners van een huis in de J. J. Viottastraot te Amsterdam werd een inbraak gepleegd, die pas Vrijdag ontdekt werd. Het bleek, dut de daders aan do achterzijde waren binnengekomen cn een deur of raam hadden geforceerd Nu de bewoners uit het buitenland zijn weergekeerd kon pas de inventaris worden opgemaakt. Vermist worden o.a. een zilveren koffiepot, een zilveren theepot, een zilveren bonbonbakje, een zilveren melkkan, 18 vorken en lepels, eenige groote lepels benevens een paarlencollicr, dat een waarde vertegenwoor digt van T0.000. Ook is gisteren aangifte gedaan van een in sluiping in dc Valeriusstraat, waar eenige zil veren lepels en vorken vermist worden. Utrechtschevweg 10 Tel 179 Amersfoort Het tekort op den kapitaaldienst wordt voor IOO millioen veroorzaakt door een ten loste van Hoofdstuk VII A (Nationale Schuld) ko mende buitengewone aflossing van de dollar- leening Schakelt men dien factor uit, dan be draagt derh'alve het nadeelig saido von den kapitaaldienst ruim 45 millioen. Voor de beoordeeling van het financieel be leid moet ook overigens de kapitaaldienst worden uitgeschakeld. Het blijki dan, dat de gewone diensten in de aan 1929 voorafgega' ne vier jaren hebben overgeleverd aan over schotten Overschotten gewone diensten. Dienstjaar 1925 44 280.128 Dienstjaar 1926 1 f 68.149.828 Raming 1927 1 64 500 000 Raming 20 600 000 Totaal'1925-1928 197.529.956 Dc minister merkt in zijn nota op, dat het batig saldo van den gewonen dienst 1929 noodig is tot dekking van nog niet op de bo- grooting te ramen, maar wl in 1929 te ver wachten uitgaven. In de eerste plaats is kort geleden ean de Regeering gebleken, dat de ramingen, welke in 1925 voor een reeks van jaren zijn gemnakt voor de vei snelde uitvoering van de droog legging der Zui'lerzeo niet zullen kunnen wor den gehandhaafd, maar tot een hoogcr bedrag zullen moeten worden opgevoerd. Deze over schrijding is deels een gevolg van dc te laag gebleken raming van sommige uitgaven, deels ook van de gebleken noodzakelijkheid om bij de uitvoering van het werk een nog sneller tempo te volgen dan in 1925 was gedacht Het betreft zoowel de kosten, verbonden aan hei maken \an den afsluitdijk, welke blijkens de genoemde Memorie van Toelichting voor de helft drukken op den gewonen en voor do helft op den buitengewonen dienst, als het verlies tc lijden op de drooglegging van den N.W. polder. Deze omstandigheid maakt het noodig, zoo spoedig mogelijk een nieuw financieringsplan te ontwerpen en aan de Staten-Gc-neroal voor te dragen het daarvoor door den minister met zijn ambtgenoot von Waterstaat geopend overleg kon echter in den korten tijd, welke nog beschikbaar was, niet tot een reeds in de ontwerp-begrooting verwerkt resultaat leiden. In afwachting van hel cvenbedoelde resul taat is daarom voor 1929 voorlcop:g hetzelf de bedrag geraamd als voor 1928, met de bedoeling, die bedrag nader uit het thans aanwezig soldo te verhoogen. In de tweede plaats zijn nog geen gelden uitgetrokken voor dc technische herziening van de ambtenaarssalarissen, waarvoor de mi nister zich ten vorigen jare bereid heeft ver klaard een matig bedrag uit de schatkist be schikbaar tc stellen. De kosten van deze her ziening kenden vooralsnog niet in de bcgroo- ting worden geraamd, omdat de destijds ge stelde voorwaarde, n.l. een éénstemmig advies van de Centrale Commissie voor Georgani seerd Overleg waaraan gevolg zal kunnen wor den gegeven, op dit oogenblik nog niet is vervtild. Komt een herziening op den aangegeven voet tijdig tot stand, dan zal ook daarvoor een deel van het thans op de begrooting voor T929 aanwezige saldo beschikbaar gehouden moeten worden. Dc minister herinnert eraan, dat in de beide loatstvoorafguandc Nota's bij de uiteenzetting van de toen respectievelijk voorgenomen be lastingverlagingen, telkens de waarschuwing een plaats moest vinden, dat het nog onzeker was, of deze belastingverlaging tot het voJK bedrag een blijvend effectief aan verlichting zou kunnen geven, m. a. w. of de loop van Gewone dienst 593.5 millioen met een voordeelig saldo van S millioen Onvermengde levensvreugd valt niemand ten deel. Naar het Engclsch van J. S. FLETCHER door Mej. A. T. 2d Eva keek hem vragend aan. ,,Moar, later?" zei ze. Later I" Jimmie stondt stil en keek haar aan. „Wat later betreft'", zei hij langzaam, later moeten u en ik samen praten. Waar wij nu mee te doen hebben, is het zeer gewichtige heden. Be geloof, dat ik precies weet, wat hier gebeurd is. Er is geen twijfel aan, dat Charles die kamers boven bewoonde. Hij heeft mij doen volgen sedert ik hem van middag verliettoen hij zag, dot ik naar de politie ging, is hij bang geworden, vreesde een ea-nval van dit huis, kwam terug, stuurde iedereen er uit weg en verdween zelf De politie zal hier olies heime lijk in het oog houden, totdat zij van mij uit Londen hooren En wot u en ik te doen heb ben, is, dadelijk met den eersten ochtendtrein naar Londen terug te keeren. Wij hallo, wat is dat Van beneden klonken stemmende straat deur werd geslotende stemmen kwamen na der dc een was die van een vrouw. „Mijn hemel I" riep Jimmde uit. „Is het mo gelijk, dat een van hen teruggekomen is? Waar is Schmidt gebleven?" Maar toen werd juist de half gesloten deur van de zitkamer geopend en de detective kwam binnen met een stevig gebouwde, moe derlijk uitziende vrouw, die glimlachend voor de beide anderen boog. „Mejuffrouw", zei Schmidt, „in de meening, dat u graag gezelschap van iemand van uw eigen sekse zoudt hebben, tot den tijd van uw vertrek, ben ik zoo vrij geweest ons hoofd bureau op te bellen om deze dame, die een van onze ambtenaren is madame Perrine. Alles, wat mama voor u kan doen. made- moisselle" „zal met het grootste genoegen gedaan worden, mademoiselle", viel mod. Per- rine in, op opgewekten toon, die vertrouwen wekte. „Ik stel voor, dat mademoiselle, die op het punt staat naar Engeland te vertrekken, nu dadelijk eenige ververschingen neemt en dan wat gaat rusten. Als gij heeren. mij nu alleen met mademoiselle wilt laten „Wij verlaten het huis niet, mademoiselle", zei Schmidt, die opmerkte, dat Eva plotseling een blik op Jimmie wierp. „Wij gaan naar dc kamers boven op een enkel woord zijn wij weer bieT. Wees verzekerd, dat madame Per- rine u bewaken zal „Alsof mademoiselle de appel mijner oogen was I" zei madame Perrinc, die al bezig was, de tafel wat op te ruimen. Gaat nu maar heen, heeren, wij kunnen ons best redden." Jimmie wierp Eva een geruststellenden blik toe en volgde Schmidt de kamer uit en de trap op. „Dit was een prachtig idee van je, Schmidt", zclde hij, toen zij de kamer op de bovenverdie ping binnentraden. „Ik ben je zeer dankbaar. Een ombtenaar, hè Wat soort van ambtenaar is madame beneden Schmidt lachte. „Madame, mijnheer, is wat de politie een visiteur noemt", antwoordde h'j. „Zij is een vrouw met ervaring en een bijzon der goed hart. Ziet u, mijnheer Trickett, het was te laat om de mademoiselle ergens anders heen te brengen van nachtwij konden haai hier niet alleen laten, en het is het beste, dat zij een vrouw bij zich heeft. Madame Perrinc, zal haar verzorgen, bewaken, terwijl zij rust, en haar voor de reis gereed maken. U vertrekt met den ochtendtrein naar Londen, mijnheer „Ja I" antwoordde Jimmie. „Hoe gauwer wij weer teiug zijn, hoe beter." Schmidt, dao bezig was geweest met het vuur op te stoken, trok er twee leunstoelen b»j- „Wij kimncr. evengoed rusten, terwijl wij de wach't houden", zei hij met een glimlach. „En pJs mijnheer er behoefte aan gevoelt, hier is mijn flesch, die ik zorg gedragen heb te vul len, toom ik van ochtend aan het hotei kwam zooals mijnheer ziet, is zij groot en de inhoud is goed en juist gemengd." „Goed gedacht I" zei Jimmie goedkeurend. Je dacht dus, dat wij het misschien noodig zouden hebben, dat wij avonturen zouden be leven „Mijnheer, men moet altijd voorbereid zijn op avonturen", antwoordde de detective ern stig. „Dit, bij voorbeeld, is maai heel kalm ik voorzag iets, dot veel ernstiger was. Wij zullen niet gestoord worden, mijnheer Trickett; u zult uw avonturen met betrekking tot deze zuak in Engeland hebben niet hier." „Denk je dat vroeg Jimmie licht ver. buosd. „Ik ben er van overtuigd", ontwoord'd'e Schmidt. „Uw werkelijk avontuur in verband met dit geval zal beginnen, zoodra u Londen bereikt misschien al eerder maar op Engelschen bodem. U kunst hiervan zeker zijn mijnheer, die menschen weten, dat u nu in dit huis ishet zal gezien worden, dat u het ver laat u zult gevolgd worden, als u 't verlaat, naar Londen. En a propos van dit alles, wat wenscht u tc doen, ols u te Londen aankomt, mijnheer Bij voorbeeld, ten opzichte van ma demoiselle boneden Ik begrijp, dat zij woont bij die madame Charles, in South Mo1 ton Street, in den Londenschen hoedenwinkel „Juist", antwoordde Jimmie. „Daar tobt ze over. In den gewonen gang van zaken, zou zij daarheen gaan." „Mijnheer, neem goeden raad van mij oen I Laat haar daar niet heen gaan. Maar als zij dat doet, zal zij madame Charles niet vinden." „Haar daar niet vinden „Ik denk het niet, mijnheer. De zaak van Valerie en Co. sluit plotseling hier in Parijs zij zal even plotseling sluiten in Londen. Er zal morgen geen madame Charles in South Molton street te vinden zijn. En ik zeg nog eens houd mademoiselle uit die buurt van daan. Als zij vrienden heeft, laat haar daar dan heengaan; als zij geen vrienden heeft, breng haar dan in veiligheid bij de uwe. Het is een verstandige raad, mijnheer Trickett." „En ik ben u zeer verplicht, dot u mij dien geeft", antwoordde Jimmie. Hij bood den de tective een sigaar aan, stak er zelf een op, en zat even in gepeins tc rooken. „Ik weet wel, hoe ik wat ontdekken kan omtrent den winkel in South Molton Street", zei hij. „Ik zal een telegram zenden naar mijn vriend Packe over wien ik u sprak zoodra wij hier ver trekken. Hij zal het oan het ontbijt krijgen, en tijdig genoeg kunnen informeeren om het mij raar Dover te telegrofeeren. En het zal wel wat waard zijn te weten, hoe de zaken staan, niet waar „Dat zal zeker veel waard zijn, mijnheer, en het zal goed zijn, inlichtingen te krijgen zoo dra u in Engeland aankomt", antwoordde Schmidt. „Maar houd in ieder geval made moiselle weg van ieder plaats, waar iemand van deze bende haar kan bereiken." Jimmie kreeg een blad papier cn begon te schrijven. „Wat vrees je vroeg hij. „Mijn vrees is vaag, mijnheer Trickett", ant woordde de detective. „Maar u kunt er zeker van zijn, dot de bende machtig, gewetenloos en handig is. Nu haar agenten weten, dat u iets van haar geheimen ontdekt hebt, zal zij geen moeite sporen, om met u af te rekenen, voordat u haar verdere operaties kunt verhin deren En zij zullen begrijpen, dat zij u kun nen vinden door mademoiselle beneden." „Dat begrijp ik dat begrijp ik I" zei Jim mie. „Hm I Denk je, dat ik in persoonlijk ge vaar ben „Ik geloof van wel, mijnheer. Ik zou het in derdaad veel beter vinden, als ik u en made moiselle naar Engeland mocht begeleiden I" „Dan za' bet gebeuren I" riep Jimmie uit. „Zeker. Kan je dat met je chef in orde maken?'* Schmidt knikte. „Dat is al in orde, mijnheer Trickett", antwoordde hij. „Ik heb verlof om alles te doen; uw toestemming alleen is noo dig. Dus goed, wij drieën reizen samen wij zullen zien, wat er gebeurt." „En lees intusschen dit", zei Jimmie, hem het blud papier toereikend. Dit is wat ik aan Packe wil telegrafeeren. Hij is slim zal het begrijpen en er naar handelen." De detective las het telegram hardop 1 „Aan Nicholson Packe. I23a Charles Street, Haymarket, Londen. Ga van morgen onderzoeken, of de zaken in Valerie, South Molton Street, als gewoonlijk hun gang gaan. Bedenk een geldige reden, om de eigenares, madame Charles, te spreken. Te legrafeer mij antwoord van middag naar Lord Warden Hotel, Dover. Ik zal het uitleggen, als wij elkander spreken, maar het is dringend. Trickett. f (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5