WIJNHANDEL J. A. SCHOTERMAN «Zn. DEN BURG, Utr.straat - Arnh.straat. Fa. R. Sjaals met franje ONDANKS RADIO EN GRAMOPHOON Gewas 1923 POUJEAUX MQUUS Gewas 1920 St. EMSLION f1.- f40.- f 1.40 f 56.- STADSNIEUWS. BECHSTEIN - BLüTHNER IBACH enz, enz, „Qisick" L. HOUBAER, UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 UIT DEN OMTREK. WIJZIGING POST- TARIEVEN blijft de PIANO onder de muziekinstrumenten een eerste plaats innemen. Voor eigen studie is ze het aangewezen instrument. Het komt er echter op aan welk fabrikaat ge zult kiezen. Wij houden in onze_ magazijnen behalve bespeelde Piano's vanaf f 2r5.- ook die instrumenten geexposeerd welke reeds zoovele jaren een wereldvermaardheid genieten o. a: Wij verstrekken U gaarne Catalogi met betalingsvoorwaarden, „TIJDELIJKE AANBIEDING" S. H. MASSA L.J. LUYCX &ZOON Voor de winter komt. Eerste Amersloortsche Stoompersinr, Heeren- en Kinderkleeding. BIJZONDER AANBEVOVEN Per flesch Per anker GEMEENTERAADSZITTING VAN UTRECHT Algemecne beschouwingen over hét ontwcrp-gemecntebeg,rooling 1929. In de Maandagmiddag aangevangen verga dering van den gemeenteraad onder leiding van den burgemeester, dr. J. P. Fockema An drea e, werd naar B. en W. om praeadvies ge zonden een adres der pluotselijkc afdeeling van don Bond van Hotel-, Café- en Restaurant- personeel, verzoekende die maatregelen te treffen, dat koffiehuizen, café's, restaurants en cabarets cp 51 December a.s. des avonds te half 10 zullen sluiten. Daarna werd goedgekeurd een voorstel om bij de Levensverzekering-Mij. „Utrecht" een leening aan te gaan, groot f 510.000, renten de 4A pet. tegen den koers van 99'j en af te lossen in 34 jaren. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de algemecne beschouwingen over het ont- werp-Gemeentcbegrooting 1929. Eerste spre ker was de leider der S.D.A.P .-fractie, de heer J. 'Rijnders, die andermaal namens zijn partij zijn afkeuring te kennen gaf over hot feit, dat geen enkele S.D.A.P.-er zitting heeft in het college van B. en W. Het is, zeide spr., de on wil der Katholieken, die de S.D.A.P. buiten 't college hebben gehouden en dit college, dat slechts uit vier leden is saam gesteld en hoog stens in staat om de zaken loopende te hou den. Er is, zeide spr. verder, onder dit college niets gebeurd; integendeel zijn vele aangele genheden welke men verleden jaar nagenoeg gereed waande, nog steeds niet aan de orde gesteld of behandeld. Overigens meende spr. dat B. en W. het ditmaal niet al te moeilijk heb ben gehad om de begrooting sluitend te krij gen. Spr. heeft niets bemerkt van de democra tische gezindheid bij het indienen van voor drachten van de zijde der beide Katholieke wethouders. De nog bestaande 600 krotwo ningen moeten worden opgeruimd. Doch daar is, ondanks toezegging, niets van gekomen. Ook heeft spr. niets bemerkt van de Christe- lijke beginselen, volgens welke, naar het ant woord van B. en W. op het afdeelingenverslag verzekerde, de gemeente wordt geregeerd. In tegendeel noemde spr. dit college liberaal-con servatief. Inzake de kwestie der verbinding van AmsterdamBoven Rijn, de uitbreiding van het Centraal-Stotion en de opheffing der tol len op den weg Utrecht—Vreeswijk staat spre kers fractie achter B. en W. Ook is de S.D.A.P.-fractie het reet B. en W. eens over de grenswijziging met Zuilen, terwijl harerzijds een voorstel te wachten is betreffende een va- cantie-toeslng voor het geheele gemeente-per soneel. Tweede spreker was de leider der Christelijke partijen, de heer M. Vermootcn (A.R.), die den steun zijner partij toezegde aan B. en W., over wier ontwerp-begrooting eigenlijk niet veel be hoeft te worden gezegd naar sprekers meening. Het college van B. en W., zooals het thans is saamgestcld, hebben dc christelijke partijen al dus niet bedoeld. Zij nemen er dus de verant woordelijkheid niet voor op zich. Het afdee lingenverslag noemde spr. een verzameling on welwillendheden aan het adres van B. en M welke dit college allerminst heeft verdiend. Vervolgens betoogde spr. dat hij en zijne frac tie zich krachtig zullen blijven verzetten legen alles wat op een feest week gelijkt en dat spr. daarom, mede namens de heeren Nhhuyzen (C.H.) en Botterwcg (A.R.) (weth.) een voorstel indiende om in de toekomst af te zien van het van gemeentewege organiseeren van feestwe- ken. Wat betreft den bouw van een nieuwen schouwburg, dit, meende spr., moest overge laten worden aan het particulier initiatief. Er moet, betoogde spr. verder, worden gestreefd naar het weder bereiken van den factor der inkomstenbelasting op 0.52'A. Over het ge heel zijn* de Christelijke partijen het eens met de richtlijnen in de begrooting uitgestippeld. Derde spr. was de leider dor R. K. tractie, dr. Oomen, die het eveneens ten sterkste be treurde dat het afdeelingenverslag een zoo on welwillenden toon heeft aangeslagen tegen het college van B. en W. en het heeft spr. in hco- ge mate verbaasd dat de heer Reijnders nu weer is komen vertellen, dat de S.D.A.P. in het col lege van B. en W. is geweerd, terwijl de heer Reijnders zelf gekozen is geweest tot wethou der, doch die benoeming niet heeft aanvaard. Spr. is van oordeel dat dit college van B. cn W. in het afgeloopen jaar voldoende werk kracht en werklust heeft getoond om de ge oefende critiek te logenstraffen. Spr. wil dan ook het regeerbeleid van dit college werkelijk pittig noemen en noemde eenigc uitstekend uitgevoerde werken op, doch wees daarbij op de noodzakelijkheid van de verbreeding der Biltstraat. Vooits betoogde spr. de wenschc- lijkheid van het zich clerk verzetten tegen een Amsterdam—Boven Rijn-verbinding door de Geldersche Vallei. In het bijzonder legde spr. verder den nadruk op de noodzakelijkheid der belastingverlaging hier ter stede, die spr. een belangrijk cultureel croed noemen wil. Wanneer men de vragenzee door de S.D.A.P. in de af- deelingen eens in materie wilde omzetten, zou dit tonnen gouds kosten, terwijl daartoe het geld niet voorradig is. Deze soort politiek is wel zeer doorzichtig, maar niet ernstig. Hierna werd de vergadering geschorst tot des avonds. POSTDUIVEN TENTOONSTELLING. Men deelt ons mede dat dc Ned. Alg. Bond van Postduiven liefhebbers, afdeeling B. een grootc tentoonstelling zal houden voor haar leden van provincie Utrecht in een der zaien van het Jaarbeursgebouw op 24 en 25 Nov. a.s. Hierop zal naar schatting een T200 post duiven ingezonden worden, waaronder Rome- en Barcelonavlicgers (afstand 1400 en 1100 KM Drie der beste Keurmeester uit Neder land dc heeren J. Wethmar, uit Randwijk, J. Heerschop uit Amsterdam en C. Witlox uit Waalwijk zullen hier keuren. Bezoek van deze tentoonstelling zal de moeite waard zijn. J. VAN OTTERDIJK. f Gisteren is te Apeldoorn onder groole be langstelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den te Nicuw-Millingen over leden wachtmeester der Huzaren J. van Ot- terdijk. De begrafenis van den overledene, die voor talrijke stadgenooten geen onbekende is de heer Otterdijk was hier geruimen tijd in garnizoen r— geschiedde met militaire eer. •Aan de groeve werd gesproken door den commandant van het remonte-depot, waarbij de overledene gedetacheerd was, luit. kolonel H. "A. C. Fabius, die enkele sympathieke woor den wijdde aan de nagedachtenis van den overleden wachtmeester. Dc Overste noemde hem een dapper mensch, niet als een moedig en onverschrokken soldaat, doch als mensch. wien <le slagen des levens niet zijn gespaard, doch die deze moedig wist te dragen ook on der het vervullen van zijn maatschappelijke en huiselijke plichten. Hij was een plichtsgetrouw, ijverig soldaat, die altijd gereed stond een steun voor zijn meerderen, een voorbeeld voor zijn minderen en een sieraad voor zijn rang. Het was moeilijk voor Overste Fabius woor den van troost tot de diepbedroefde jonge weduwe te spreken, toch hoorde deze dat het lichtende beeld van den oveiledene haar kracht moge geven, dezen zworen slag te kunnen dragen. Ais commandant van het Remonte depot bracht spr. den militairen groet aan dc geopende groeve als afscheid ook namens of ficieren, ondcr-offocicren, korporaals en hu zaren. Ritmeester Blusse van Oud-Alblas, oud commandant van de school van verlofs-offi- cieren, sprak hierna cenige woorden van waur- dcering, waarna adjudant van Dok namens de onderofficieren van het Remonte-depót hun overleden vriend en kameraad met trillende stem herdacht. Van het 2e half Regiment huzaren te Breda bracht adjudant-onderofficier Nauta namens de onderofficieren aldaar een afscheidsgroet aan hun overleden kameraad onder het leggen van een fraaie krans op het graf. Spr. noemde den overledene een uitstekend vriend, een uit nemend soldaat, de oogappel van superieuren. Onder de aanwezigen was ook de kapitein- paardenarts van het Remonte-depót, de heer H. Lubbels. Kransen cn takken waren op de lijkbaar ge legd door den commandant en Oud-leerlingen der S.V.O.C.personeel van de Grocp-Poli- tiecorps Nieirw-Milligen, het personeel van het Remcntc-depöt en de Paardenartsen van het Remonte-depót. De oudste broeder van den overledene dankte namens de weduwe en verdere familie voor de eer en belangstelling den overledene bewezen. De nieuwbeaoemde Commissaris van Politic, tie heer G. Goorhuis, thans Commissaris van Politie te Middelburg. GARNIZOEN. Mutatie's. De Kapiteins J. A. Brcdcrodc en C. Hcogers, van het 2-Ie Regiment Infanterie, zijn aange wezen om de dezen winter te houden kader- oefeningen te volgen bij het 4c Regiment In fanterie te Leiden De levering van aardappelen voor het Rijks opvoedingsgesticht te Amersfoort gedurende het tijdvak van T November 1928 tot en met 31 Maart 1929 is opgedragen aan den heer R. ten Hoeve te Amersfoort, en wel kleiaard- appelen tegen den prijs van 4.72 per 100 Kilogram. VEILING. Uitslag der veiling van vaste goederen gis terenavond ten overstaan van notaris G. P. A. L. te Leuken in „dc Zwaan" gehouden: Pcrc. T. Fabrieksgebouw „dc Geldersche Vallei" uit dc hond verkocht. Perc 2. Heerenhuis, Schimmelpenninckstr. ho. 55, opgehouden 5400. Perc. 5. Wagcnmakerswcrkplaats met twee woningen, Kruiskamp nos. 12 en 14, verkocht aan A. Smink voor 8200 AMERSFOORTSCHE IJSVEREENIGING. Algemcenc Vergadering. De Amersfoortschc IJsvereeniging hield gis teravond in een der zalen van „Concordia" haar jaarlijksche algemecne vergadering. Dc Voorzitter, de heer P. K a m, opende de vergadering met een woord van welkom tot de aanwezigen en sprak er zijn spijt over uit, dat zoo weinig leden der vereeniging belang stelling toonen door deze vergadering bij te wonen. Spreker memoreert vervolgens met en kele sympathieke woorden den heer Valkenhoef die den vereeniging door den dood ontvallen is en die steeds een groote belangstelling aan den dag legde voor het werk der vereeniging, evenals de oude baanveger, den heer Snijders, wien nimmer eenig werk voor de vereeniging te veel was. Hierna worden dc notulen der vorige verga dering door den secretaris voorgelezen, die on veranderd worden goedgekeurd. Het jaarverslag van den secretaris vermeldt breedvoerig de gebeurtenissen der vereeniging in het afgeloopen jaar en memoreert uitvoerig den aankoop van den nieuwen tent. Deze tent, die het vorig jaar dienst heeft gedaan, hoeft aan alle verwachtingen voldaan, cn zal naar wc ho pen, ook dit jaar nan velen weer een genoeg lijken plaats vinden. De tent, die het vorig jaar door den storm zeer veel tr lijden had en ernstig gescheurd werd, is thans weer geheel hersteld en er mag verwacht worden, dat zij aan alle redelijk te stellen eischen zal voldoen. De exploitatie van den tent door den heer Hastrich was naar aller wensch, zoodat de heer Hostrich zeer zeker een wóórd van hulde toe komt voor het succes, dat de vereeniging met de tent heeft gehad. Aan het financieel verslag van den penning meester ontleencn vrij, dot de vereeniging per 1 September 1927 een ledental had van 681 Bij het begin van het nieuwe vcreenigingsjaar bedroeg dit 602. De toeloop van nieuwe leden die gebruik wenschen te maken van de gunstige bepaling van 50 reductie op de entreegelden, had tot resultaat, dot 18 nieuwe leden op die voor waarden toetraden. Voorts traden nog 87 nieu we leden toe. Wegens verhuizing, overlijden cn bedanken waren per September 1928 ingeschre ven 675 leden. De winst- en verliesrekening sluit met een bedrag van 5496.51, terwijl de balans een eindcijfer aangeeft van 1169.91. Dc begroo ting voor het komende jaar sluit met f 5239.61 Tot leden der Commissie tct nazien der re kening en verantwoording over het jaar 1927/ 1928 worden gekozen de heeren Wanningen, Naarding cn Boender. Aan de orde komt hierna een bestuursver kiezing van tv&e bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de heeren J. J. A. Aghina en Mr. E. H. Bergsmo. Beide aftredende bestuursleden worden bij acclamatie als zoodanig" herkozen. Bij de rondvraag vraagt dc heer Naarding of het bestuur maatregelen genomen hoeft om te voorkomen dat de baan niet meer in zulk een toestond lean komen, als vorig jaar het ge val is geweest. Spreker zou gaarne zien dat er eon installatie kwam, die de boon, wanneer er sneeuw gevallen is, geheel kon besproeien. De Voorzitter deelt mede, dat hot vorig jaar een proef genomen is met water te brengen op de baan. Deze proefneming heeft echter niet het gewenschte resultaat opgeleverd. Spreker geeft hierover een technische ver klaring, waarbij hij de bezwaren nader uiteenzet. Een afdoend middel is hierop nog niet gevon den. De heer Koning brengt het bestuur dank oor alles, dat het doet voor de ijsspor! in on ze gemeente en dc bclangeloozc arbeid, die het steeds voor'de vereeniging verricht. De voorzitter dankt hierna voor deze wek willende woorden, die het bestuur zeker aange naam aandoen, waarna de vergadering wordt gesloten. Met ingang van 1 November a.s. Met ingang van T November a.s. treedt het K.B. van 18 October 1928 (Stbl. No. 598) in werking. De aandacht wordt gevestigd op de navol gende wijzigingen, welke uit het besluit voort vloeien 1. Ingevoerd is een locaal port voor brie ven van een gewicht voor meer dan 20 gram en niet meer dan 100 gram. Dit port bedtaagl 10 cenl. 2. Het lari< f der brieven in het algemeen verkeer met België is verlaagd tot 10 cent voor de eerste 20 gram en tot 7 ka cent voor elk volgend gewicht van 20 gram. 3. Het tarief der brieven in het verkeer me: het overige buitenland is verlaagd tot 12A cent voor de eerste 20 gram en tot 7,'i voor elk volgend gewicht van 20 gram. 4. Het port der briefkaarten in het alge meen verkeer met het buitenland is verlaagd tot 7 A cent per kaart. 5. Het port der gedrukte stukken, acten en monsters in het vorkeer met het buitenland en met Ned. Indië, Suriname en Curacou, pel landmail is verlaagd tot 23* cent per 50 gram minimum port voor actrn 12cent; minimum port voor monsters 5 cent 6. Het port der braillc-drukwcrkcn in het vei keer met het buitenland en met Ned Indii Suriname cn Curaqrau is verlaagd tot 2 A cent per 1000 gram. 7. Het bij vooruitbetaling verschuldigdi recht wegens expresse-bestelling van briefpost zendingen in het verkeer met het buitenland en met Ned. Indië is verlaagd lot 25 cent. 8. In verband met dc onder 5 bedoeld, verlaging van het poit der brieven in het In ternationaal verkeer zijn de antwooid-cou- pons van 1 November a.s. af hier tc lande in wisselbaar tegen een fronkeerzegel van 12 A cent, of tegen 2 of racer frankeerzegels tot een gezamenlijke waarde van 12,'/. cent. O. De briefkaarten mot zegelafdruk van 10 cent (c.q. 12'/2 cent) zullen nu 31 October o.s. zonder dat de zegels daartoe van een opdruk worden voorzien worden opgebruikt als ware het briefkaarten met een zegelafdruk van 7 A cenl. Mitsdien worden van! November a.s. af di; voorhanden briefkaarten ter waarde van 10 cent tegen don prijs van 7A cent aan het pu bliek verkocht. 10. Van dien datum af worden de brief kaarten van 10 cent, welke voor het gebruik ongeschikt zijn geworden, ingeval van inwis seling gelijk gesteld met briefkaarten met ze gelafdruk van 7 'j cent. 11. De bij het publiek voorhanden brief kaarten van 10 cent kunnen uiterlijk 31 Octo ber a.s. tegen ontvangbewijs-aan- de -kantoren dc-r Posterijen, bij de Poststations of bij dc agentschappen worden ingeleverd. Op I No vember a.s. moeten de ingeleverde briefkaar ten tegen intrekking van het ontvangbewijs aan belanghebbende worden teruggegeven met terugbetaling van 2 cent voor elke ingele verde briefkaart. 12. De bij het publiek voorhanden frankeer zegels van 15, 10 en 5 cent, kunnen, mits gaaf en ongeschonden, gedurende de maand No vember a.s. worden ingewisseld tegen fran keerzegels van resp. 12 A, 7 A en 2 A cent, tot •en gelijke totaalwaarde, eventueel met bijvoe ging van een overschietend bedrag jn geid of zegels. 15. Inwisseling van frankeerzegels van 15, 10 of 3 cent tegen een gelijk aantal van resp 12/2, 72 of 2 A cent met bijvoeging van het prijsvei schil in geld. kan, indien belangheb benden zulks verzoeken, mede worden toege staan. 14. Nieuwe tariefboekjes van 10 en tarief tabellen van 5 cent zullen zoodra mogelijk verschijnen. LEGER DES HEILS. Bijzondere bijeenkomst. Men schrijft ons: Op Woensdag 51 Oct., wordt in de zaal van het Leger des Heils, een bijzondere sa menkomst gehouden. Deze bijeenkomst vangt aan om 8 urn, terwijl als spreker zal op treden Lt. Kolonel Westergaard, de tweede leider van het werk in Nederland. De kolonel is een begaafd spreker en reeds meer don 30 jaar officier van het Leger des Heils. Uit Noorwegen afkomstig, weet hij, door de karakteristieke schilderijen van land schappen, zeden en gewoonten van zijn volk, zijn gehoor zeer te boeien. Daar de kolonel de Nederlandschc taal nog niet geheel machtig is, zal hij vertolkt worden door Majoor v. (1. Hoven, zijn „aide de camp Inmaakbrandewijn a f 3.50 per Liter bij SLIJTERIJ HAVIK 41 TELEFOON 292. LANGESTRAAT 49 - TEL. 190 MOOIE COLLECTIE voor avondgelegenheden. Laat thans Uw bontjas repareeren of vermoderniseeren. Stationsstraat 16b - Tel. 344 Nieuwe voorraad Jongens Overhemden tevens Blouse in flanel (krimpvrij) en kunstzijde (zeer soliede). LANGESTRAAT 62, 64, 66. Tevens vermelden we nog, dat Muziekkorps en Zangkoor hun medewerking zullen vei- leenen. HANDEL EN NIJVERHEID. Lezing Over plakkaatverven. Voor dc Vereeniging Handel cn Nijverheid alhier zal de heer Jakma a.s. Donderdagavond een causerie houden over het gebruik van plakkaatverven voor etalagekaarten. De bijeenkomst wordt gehouden in (le Zwaan en vangt te kwart over acht aan. „AMERSF. DAMVESREENIGING." A.D.V.—D.K.K. I: 4—4. Gisteravond speelde de A.D.V. haar eersten competitiewedstrijd voor den U.P.D.B. Ie klas se tegen D.K.K. I (Baarn). Onze voorspelling omtrent deze ontmoeting is gelukkig te pessi mistisch geweest. De A.D.V.-ers hebben zich kranig geweerd tegen de kampioenen, want de eind-uitslag, die een gelijk spel of een zeer kleine nederlaag voor onze stadgenooten zal worden, is zonder twijfel een succes tc noe- en. Ondanks het nieuwe Bondsvoorschrift, be palend, dat 45 zetten in iVi uur gedaan moe ten worden, zijn toch niet minder dan zes van dc tien partijen ter arbitraire beslissing op- czonden. De persoonlijke resultaten zijn A.D.V O.K.K. E. Kroes, afgebr., H. A. Staal. J. v. d. Velden O2 C. J. Nobels. A. J. Bcij, afgebr., G. Staal. F. von Rupprecht, afgebr., A. Dolman. A.' v d. Starre, afgebr., E. Dijkhuizen. Ch. Smeitink 20 D. Bruidegom. A. Ploeg, afgebr., IJ. J. Timmer. E. v. d. Wart 0-2 P. de Klcer. J. Horsmeier 2—0 A. Noordijk L. H. Alings, afgebrJ. D. Lüschcn. Totaal 44. ROODE KRU1S-CC7LLECTE. De opbrengst. De collecte van het Roode-Kruis, die j.l. Zaterdag heeft plaats gehad, heeft naar wij vernemen,, ruim 500.— opgebracht. BURGERLIJKE STAND. Geboren: Egbert Gerrit z. v. Wilhelmus Johannes van Kolfschoten en Antonetta van GrootheestFrederika Hendrika Loeky d. v. Hendrik van de Kuilen en Lolkjc Grietje By- holdJan z. v. Cornelis van Willigenburg en Teunisjc dc Brec. Overleden: Antonia van den Bedem oud 22 jaar echt. van Wijnand van der Lin den. KAASMARKT GEMEENTE UTRECHT. 29 Oct. 1928. Aangevoerd 70 wagens bevattende 1800 Kilo. Prijs 50—57 per 50 Kilo. Handel traag. WIELRIJDERS. Fietslantaarn aansteken 5 uur 7 min. T

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 2