I0EL A. J. SCHOTERMAN&Zn. Gewas 1923 PQUJEAUX 3V.0ULIS Gewas 1920 St. EMIUON f 40.- f 56.- SPEENHOF'S JUBILEUM 1 oespraken en een couvert DOODELIJK ONGELUK De stoker gedood ONRECHTMATIGE OPSLUITING? Arrest van het Bossche hof WEGENVRAAGSTUK "Weer een groote schilderijenveiling KORT NIEUWS UTR.STRAAT 17 - Gevestigd 1878 - TELEFOON 145 f1.~ f 1.40 Humor-hoekje EEN AUTO AANRIJDING Een burgemeester ernstig berispt Opbrengst l1l2 millioen Een echt huiselijke en gemoedelijke huldiging te Rotterdam Echt huiselijk, gemoedelijk ging het giste renavond toe in den Grooten Schouwburg te Rotterdam, die tot het laatste amphitheatcr- ploatsje was volgestroomd met gcestdrifig^ Rotterdammelingen, om de tournee door Ne derland te helpen inluiden van Speenhoff en de zijnen, ondernomen ter gelegenheid van zijn drievoudig jubilé, zijn ÖOsten verjaordag, zijn zilveren bruiloft en bovenal zijn 25-jarig dichter-zangerschap. t Was aldus het verslag in de Msb. of de „geachte aanwezigen" zich op een groot familiefeest voelden, waarvan al aanstonds ge tuigde het onbedaarlijk applaus toen de fees teling ten tooneele verscheen maar meer nog de spontane wijze, waarop Spcenhoff's jubi- leerendc liedjes door een machtig koor van anders zoo moeilijk uit de looi tc krijgen Rot- tei dammers werden mec-bercfreind. Huiselijk ging het ook op het tooneel toe, waar de heelc familie Speenhoff in de wcoj was. Om te beginnen: Cees, de zilveren bruid, pas hersteld van een ernstige ziekte, door Koos gefêteerd om haar echtelijke trouw, nu zij beiden immers behoorden tot de 6, zegge zes, paartjes in heel de artistenwereld, die het zoo lang zonder scheiding met elkander hebben volgehouden. Daar was Koos Speenhoff Jr., als brave zoon, de voetstappen zijns vaders drukkend, die als op 'n familiefuif zijn geluk'.v^nschen in gebonden stijl den dierbaren jubilaris kwam aanbieden. Overigens met zijn jeugdig vrouwke menig licdeke ten beste gaf en zulks onder stijgend succes. Dan nog de jongste dochter van den feeste ling, Caesarina Jr., een H.B.S.-meiske of om trent dien leeftijd, dat ook al tot dc kunst zich getrokken schijnt te voelen en wier ontluikond talent mede veel waardeering vond. Zoo was er aan beide zijden van het voet licht de echte stemming. Die natuurlijk haar hoogtepunt bereikte bij dc huldiging vóór de pauze. Namens het comité, uit do burgerij hield de voorzitster, mevr. Marie van Eysden Vink, de officinale toespraak, den jubilaris huldigend 070 zijn „groote kleine kunst" en do beste wenschen uitend voor een nog- langjarige werkzaamheid te/amen met zijn 'lieve v:ouw Een couvert met inhoud vergezelde den lau werkrans en de bloemen, waarmee geheel hat Speenhoffkwintet werd geëerd. Nog werd het woord gevoerd door het ge meenteraadslid A. 'A. Lührs, die zijn „revolu- tiorvnair" sentiment had te goed gedaan aan Spcenhoff's liedjes (I) -en hem daarvoor zijn rkentelijkhcid wilde betuigen, mede dank brengend voor zijn vaak belangeloos optreden gedurende de .mobilisatie-jaren onder do troepen. De heer André de Jong bood namens den heer Tuschinski bloemen aanwaarna ten slotte nog de heer Hans van Ees zijn Schul- digkeit kwam doen. Welke bestondin het offreeren van bloe men namens den heer M. v. d. Lugt Melsert, den bescheiden directeur van den Grooten Schouwburg, momenteel helaas ongesteld, en namens Louis de Vries, die in een loge den avond bijwoondein het voorlezen van een stapel telegrafische felicitaties, meest uit de tooneelwerelden ten slotte in het ontvouwen van de plannen voor een Indische tournéo der familie Speenhoff, met welker financiering hij zich wil belasten. Onder den indruk van het overvloedig hul debetoon dankte Koos allen in hartelijke be woordingen, er op wijzend, dat het inde-daad zijn liefste wensch is, oen bezoek te gaan bren gen aan ons schoone Insulinde. MEVR. DE BOER-VAN RIJK. Huldiging tc Hoorn. Een volle Parkzaal heeft Maandagavond mevr. De Boer—Van Rijk toegejuicht na dc voor stelling van „Een Moeder" te Hoorn. Er was geen huldigings-comité, maar na af loop dezer voorstelling dankte de burgemees ter van Hoorn, mr. G. J. Bisschop, de actrice voor haar spel. Onder lang aangehouden ap plaus overhandigde hij een bloemstuk met een lint in de Hoornsche kleuren. Locomotief van een zandtrcin omgevallen In de Haringvlietstraat achter de Noorder Amstellaan te Amsterdam is gisteravond een ernstig ongeluk gebeurd. Door het losraken van de koppeling tusschen de wagens van een zondtrein zijn een vijftiental van deze z.g. kip- karren van een helling teruggeloopcn en tegen een locomotief van een zandtrein met beladen wagens gebotst. Het gevolg hiervan is ge weest dot de locomotief kantelde De machi nist wist er nog bijtijds af te springen, doch dc stoker, die onder den locomotief terecht kwam, werd doodgedrukt. Een gep. kapitein tegen een geneesheer In de bekende procedure van een gepension- neerd kapitein der infanterie bij het Ned. Leger, wonende te Rotterdam, tegen een geneesheer te Btrgen op Zoom, in welke zaak op O October door de raadslieden van partijen werd gepleit, heeft het Gerechtshof te 's-Hertogcrtbosch ar rest gewezen. Het Hof heeft het vonnis der Rechtbank te Breda vernietigd en den kapitein ambtshalve toegelaten tot het bewijs door getuigen be halve van de feiten door de Rechtbank hem bereids te bewijzen opgelegd van. de navol gende feiten Te. dat de appellant gedurende den lijd, dat hij den geïntimeerde ten huize van zijn schoon vader kon ontmoeten, dezen zeer zelden en nooit anders dan zeer terloops heeft gesproken en hem blijkbaar voor 20 Januari 1920 niet geobserveerd of onderzocht heeft 2c. dat hij zeer stond onder den invloed van den schoonvader van geïntimeerde 3e. dat hij enkel om dezen ter wille tc zijn of in afspraak met dezen, de verklaring van 20 Januari 1920 heeft afgegeven 4e. dat zijn observatie of onderzoek van den geïntimeerde gedaan bij de visite van 20 Janu ari 1920, slechts heeft geduurd tien minuten, althans zeer kort en niet ernstig geweest is 5c. dat hij op 20 Januari 1920 nic-t leed aan de krankzinnigheid door den appellant in zijn verklaring van 20 Januari omschreven. Tenslotte heeft het Hof de zaak teruggewe zen naar de Rechtbank te Breda en den kapi tein in de kosten van het hooger beroep ver oordeeld. DR. J. BREEN. f Con-rector Ticlsch gymnasium. In den afgeloopen nacht is in den ouder dom van 63 jaar te Tiel overleden dr. J. Brcen, con-rector van het gymnasium aldaar. Samenstelling der rijkscommissie van overleg voor dc wegenvcrbctering De collectie Marczell de Nemes BEDREIGING VAN NATUURSCHOON Vragen van het Kamerlid Polak. Do heer Polak heeft aan den Minis ter van Waterstaat de volgende vragen mede gedeeld: I. Is het bericht, dezer dagen verschenen in het Deventer Dagblad, meldende, dat het in de bedoeling ligt den Molenweg te Diepenveen le maken tot een grooten verkeersweg, juist II. Zoo ja, is het den Minister dan bekend, dat alsdan een van de schoonste land- en boschwegen des lands zal verloren gaan III. Is hot naar de meening des Ministers niet eveneens te duchten, dat alsdan verschil lende boschcomplexen, aan dien weg gelegen, verkaveld zullen worden cn aldus als natuur monumenten verloren zullen g'aan IV. Indien het antwoord op de beide iaatstc vragen toestemmend is, wil Zijn Excellentie dan bevorderen, dat, indien al verlegging van den weg Deventer—Zwolle noodig is, een tracé ge kozen wordt, dat geen verwoesting van natuur schoon veroorzaken zal V. Is Zijn Excellentie in staat en bereid mede tc deelen, welke plannen Zijner Excellen- tie's Departement heeft ten opzichte van den weg bij de Grebbe, en, zoo ja, of daarmede geen verlies van natuurschoon zal gepaard gaan HOOG MILITAIR GERECHTSHOF. Een woesteling. HU Hoog Militair Gerechtshof heeft uit spraak gedaan in de zaak tegen den dienst plichtig soldaat van het regiment genietroepen, die door den krijgsraad te 's Hertogenbosch is veroordeeld tot drie maanden gevangenis straf ter zake van mishandeling, zwaar licha melijk letsel tengevolge hebbende. Beklaagde heeft op 1 Juli 1928 te Ede een 17-jarige jon gen, die met een vriend hem, terwijl hij met zijn meisje in de heide lag, zou hebben ge hinderd, in drift met een mes zonder meer in het rechteroog gestoken, dat de jongen tenge volge daarvan heeft moeten missen. Het Hof vernietigde het vonnis van den krijgsraad en veroordeelde beklaagde tot zes maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. Ondeugdelijke cacao-pocder in beslag genomen. Men meldt ons, dot door den Provincialen Keuringsdienst in de provincie Groningen be slag is gelegd op aanzienlijke voorraden ca- cao-poeder, dat vermengd bleek te zijn met ijzeroxydc. Nader wordt gemeld, dat zoowel in de stad als in de provincie op verschillende plaatsen groote partijen van deze cacao van ondeug delijke samenstelling zijn aangetroffen, teza men vele honderden kilo's. Dc cacao, die afkomstig moet zijn van de Zaandomsche fa. C. K., bevatte behalve ijzer oxydc, ook schimmel. Ernstig auto-ongeluk. Gisteravond om 8 uur is een particuliere auto, bestuurd door zekeren J. S.. wonende te Groningen, op den weg van Groningen Grijpskcrk, onder laatstgenoemde plaats met groote snelheid tegen een boom gereden. De auto werd totaal vernield. S. werd uit don auto geslingerd. Ingeroepen geneeskundige hulp mocht niet meer baten, de man bleek reeds te zijn overleden. Het lijk werd naar Groningen overgebracht. Arbeidsongevallen. Gistermiddag was J. R. bezig met het in- stand brengen van de basculebrug aan de Hoornsche dijk, tc Groningen, door middel van een handler. Vermoedelijk door een defect aan de électrische inrichting kreeg hij een klap met den handle tegen het voorhoofd, waardoor hij tegen den muur geslingerd werd. Hij bekwam ernstige wonden aan voor- Cfl achterhoofd, en is naar het ziekenhuis tc Gro ningen overgebracht. Gistermiddag zijn op het Stationsemplace- ment van hel station Weespcrpoort te Am sterdam twee arbeiders, die werkzaam waren op een der gebouwen, van het dak gevallen. Een der mannen wist zich nog" vast te grijpen on bleeF hangen. De andere arbeider viel vait groote hoogte en werd ernstig gewond. Hij is in ernstigen toestand naar het OL. Vrouwen gasthuis vervoerd cn aldaar opgenomen. K olcndampvergif tlging*. Gistermorgen is tengevolge van kolendamp vergiftiging het echtpaar J. H. en hun 6-jarig dochtertje, wonende te Eeldc (Gr.), bewuste loos in hun woning aangetroffen. De oorzaak bleek te zijn het niet functioneeren van 'den schoorsteen. De toestand der slachtoffers was gistermid dag half drie niet ongunstig. Twee knaapjes onder een auto. Gistermiddag heeft te Tilburg een auto be stuurd door zekeren M. twee uit de school huiswaarts gekeerde knaapjes aangereden. Dc een A. L. werd met een been- en schedelbreuk in zeer ernstigen toestand naar het St. Elisa beth Gasthuis vervoerd. Het andere slachtoffer C. v. d. S. is licht ge wond. Door een auto gegrepen. Terwijl de heer B. per rijwiel gisteravond den Rijksweg tc Tegelcn wilde oversteken, werd hij door een auto gegrepen en overreden. Zwaar gewond is hij naar huis vervoerd Kerkdiefstallen. Voor de arrondissemcnts-rechtbank te Maas tricht heeft terecht gestaan H. J. M. W., kleer maker, ter zake van 4 diefstallen, gepleegd op 19 Mei in de kerk te Limmel, einde Mei ln de school te Einighousen bij Lembricht, 28 Juni in de kerken te Oirsbeek en Doenrade en daarna nog eens in de kerk te Limmel. Het O.M. eischte tegen verdachte: in de Tste zaak vrijspraak, in de 3 overige gevallen elk 8 maanden gevangenisstraf, dus bij elkaar 2 jaar gevangenisstraf. SIJZOiMDER AANBEVOVEiM Per flesch Por anker Kellnerin „Ik gelool dat Uc toch eens moet gaan kfjken wat hij bestellen wil. Hil ls nou begonnen met het menu op to eten", (London Opinion) Naar ons van bevoegde zijde wordt mede gedeeld zullen in de Rijkscommissie van Over leg voor de wegtnverbetering, waarvan de in stelling door den Miniver van Waterstaat bin nenkort kan worden verwacht, de volgende hecren zitting nemen: Lid en Voorzitter: Edo Bergsma te Enshedé, voorzitter van den Algemeenen Nederland- schen Wielrijdersbond, Toeristenbond voor Nederland; Leden: Ir. E. L. C. Schiff tn Voorburg, voorzitter van de Koninklijke Nederiandsche Automobielclub; A. J. ten Hope, te Rotter dam, voorzitter van den Bond van Bedrijfs autohouders in Nederland; C. Sormani te Rot terdam, voorzitter van de Unie van Chauffeurs en overig Automobiel Personeel te Rotterdam; H. W. O. de Bruyn te 's-Gravenhoge, secreta ris van de Vereeniging het Nedcrlandsche Wegencongres; Dr. H. Molhuysen te 's-Gra- venhage, secretaris van het Koninklijk Neder- landsch Landbouw-Comitc; J. J. Talsma te Kamerik, Burgemeester van Kamerik cn Zeg veld; J. Blomjons tc s-Grovenhagé, Lid van den Nijverheidsraad; Ir. Jos. Th. J. Cuypers te Roermond, Technisch Adviseur der Soci aal-Hygiënische- Commissie voor Zuid-Lim burg; J. van der Molen Tzn. te Renkum, voorzitter van de Vereeniging Automobielwe gen; W. A. Kruysdyk te Arnhem, Inspecteur van het Verkeer in Gelderland. De aangeredene in hulpeloozen toestand achtergelaten In den avond van 6 Nov. 1927 werd bij Grave een rijwielhersteller, die op een motor rijwiel naar zijn woonplaats Nijmegen reed, aangereden door een auto, hoewel hij rechts van den weg reed. Hij kon niet opstaan en is naar zijn motor gekropen en daar blijven lig gen. Later heeft een voorbijganger hem op zijn fiets gezet en zoo naar 'n dokter in Wychcn ge- gereden. Het bleek dot dc rijwielhersteller een beenbreuk boven den enkel had en bovendien een vinger had gebroken. De 39-jarige chauffeur van de auto stond terecht wegens het aan zijn schuld te wijten hebben van de aanrijding door niet voldoende naar rechts uit te wijken <*ri bovendien wagens het in hulpelooze toestand achterlaten van den gewonden rijwielhersteller. Verdachte beweert, dat de motorrijder dc auto heeft aangereden. Hij zegt ook dat hij rechts van den weg reed. Pres. mr. Quintus: „U staat te liegen op last van den hulpofficier van Justitie, den bur gemeester van Schaijk. Die burgemeester heeft zich schandelijk gedragen door de recherche voor te liegen. De burgemeester van de gemeente Schaijk werd als getuige o décharge gehoord. Getuige heeft met vrouw en dochter in de auto geze ten, waardoor de aanrijding werd veroorzaakt. Pres.„U is destijds door dc recherche ge hoord en hebt ontkend iets van een autoongc- luk af te weten. U heeft uw vrouw, uw doch ter en uw chauffeur opgedragen om, als de politie kwam, te liegen. U is niet waardig om hulpofficier van justitie tc zijn. U hebt aan uw chauffeur ook nog gezegd, dat hij moest zeg gen, dat hij de beschadigingen aan de auto moest toeschrijven aan een ongelukje op de pont. LI bent ook bij den substituut-officier van Justitie geweest en hebt gezegd, dat u de zaak financieel wel zoudt stoppen, daarbij een handbeweging makend van „in den doofpot stoppen." Getuige ontkent dit laatste. Hij erkent dat hij een fout, heeft begaanhij en zijn familie verkeerden na" dc aanrijding in zenuwachtigen toestond. De substituut-officier van justite jhr. mr. Nahuys wees op den ernst van de beide ten laste gelegde feiten. Uit moreel oogpunt, meent spr., dot alle inzittenden van de auto evenveel schuld hebben aan het tweede feit als de verdachte. Na lang zoeken is ontdekt wel ke auto de aanrijding had veroorzaakt. Dc burgemeester heeft zich toen in een waas van leugens gehuld, al is hij dan later naar den burgemeester van "Wychen gegaan om de toe dracht te vertellen. Eerste christenplicht is dut men den gewonde helpt en het wil er bij spr. niet in, dat alle inzittenden uit zenuwachtig heid zijn weggereden. Het wegrijden geschied de z.i. om zich aan strafrechterlijke cn ci". icl- rechterlijke aansprakelijkheid to onttrekken. Dc eisch tegen den verdachte luidde 3 maunden gevangenisstraf. De verdediger jhr. mr. v. d. Goes van Nafcis pleitte vrijspraak voor het eerste feit en ont slag van rechtsvervolging voor het tweede, subsidiair oplegging van een geldboete. BEDIJKING VAN DE BOLKSBEEK. Dc tewerkgestelde werkloozen naai huis gezonden. Op het laatste moment, aldus de „Zwolsche Crt.", is er nog stagnatie gekomen in dc bedij king van de Bolksbeek. Aan de Bcrkelzijde is n.l. het beschikbaar gestelde geld opgebruik*. Nu heeft de regeering zich wel bereid ver klaard het ontbrekende bij te possen, en ook hot waterschap De Bcrkel wil wel, doch de provin cie Gelderland heeft er voor bedankt en wenscht geen geld meer te votecren. In totaal moet nog een stuk van pl.m. 400 meter in orde worden gebracht. Hiervoor zou Gelderland nog hoog stens 2000 moeten bijdragen, doch de pro vincie heeft er de voorkeur aan gegeven 't werk te doen stopzetten cn de werklieden weg te zen dep. Wat de linkerkade van de Bolksbeek betreft, in onderhoud bij het waterschap van de Schip beek, deze is nu zoo goed als gereed. Hei grondwerk is thans verlicht en alleen moet de dijk nog met krammatten worden afgewerkt. onder den hamer. Dinsdagmiddag had weer onder groote be langstelling in de Kunstzaal van Frederik Muller en Co. te 'Amsterdam een schilderijen veiling plaats, thans van de collectie Marczell de Nemes. Zoowel uit ons land als uit het buitenland waren, evenals voor eenige weken bij dc veiling van de collectie Six, vele voor aanstaanden uit de kunstwereld aanwezig. In totaal bracht de verkoop van de 67 schilderijen, welke in vcling kwamen, cn waar van de meeste van bekende Italiaansche meesters zijn, een bedrag van circa IA mil lioen gulden op. De kunstfirmo Goudstikker uit Amsterdam werd kooper van het duurste stuk, n.l. „On bevlekte Ontvangenis" van D. Theotocopuii, genaamd El Greco. Deze schilderij bracht f 175.000 op. Genoemde firma Goudstikker kocht, voor zoover wij konden nagaan o.a. ook nog de schilderij „Rioltobrug" van Francesco Guarcft voor 32.000 en het "Portret van een jon gen man" von Giovanni .Battista Moroni voor 8200. Door Ferd. Muller zelf werd een groot aan tal schilderijen gekocht, o.a „Heilige Familie" van Francesco Melzi voor 32.500, „Por tret van den Marcics van Son Andreas" van Francisco José de Goyay Lucientes voor f 36.000, „Portret van Don Francisco de Savedra" van denzelfden schilder voor 65.000, „Soo de oude songe, Soo pijpen de jongen" van Jan Steen voor 21.000, een Riviergezicht met ruïne van Jon van Goyen voor 20.000. Prof. Lanz, die ook verschillende schilde rijen kocht, werd kooper o.a. van „Aanbid ding der wijzen" van Jacopo del Sallaio voor 55.000. De heer J. H. van Heek uit 's-Heerenberg kocht een triptiek van Hans Dürer, voorste lende „De Heilige Familie" voor f 56.000 Dc Berlijnschc kunst firma Cassircr werd eigenaresse van „Het oordeel van Parijs" van Lucas Cranach de Oude voor een prijs van 52.000. De kunsthandelaar Drey uit München, die ook menig schilderij aankocht betaalde voor „Suzanne in het bad en heide ouderlingen" van Jacopo Tintoretto, 67.000. en voor de portretten van een Heer en Dame van Bortho- lomeus Bruyn f 25.000. De Italiaansche kunsthandelaar Venturi kocht „De Heilige Maagd cn het Kindeke Je» zus" van Giroamo di Giovanni da Camerino, voor 25.000 en „De Heilige Maagd met twee Engelen, het Kindeke Jezus aanbidden de" van den meesier van de Madonna dello Nativita di Castello, voor 20.000. Van de schilderijen die nog een hoogen prijs opbrachten noemen wij „De Heilige Maagd met het Kindeke Jc2us en Engelen" van den Meester van den „Madonna del Bambino Vis- po" 72.COO), „Portret van een jong Meisje- van Francois Boucher T 31.000, „Portret van een jonge Man" van den „Frankischen mees ter" van 1492 voor 48.000, Mansportret van Bernhard Strigel, J 30 000. „De heilige Maagd tusschen twee Heiligen", van Jan van Eyk of uit zijn School, 25.000, „Landschap met de Drie Eiken" van Jacob Ruysdoel, 20.500, „Landschap met^ bergstroom" van denzelfden schilder voor f 7700, „Rivierge zicht" van Salomon Ruysdacl voor f 37.000. een „Stilleven" van Joh. Vermeer van Delft '21.000 cn eon portret van „Madame Jor- dans" een beroemde actrice 17621816, door John Hoppner, f '17.000. DR. J. H. BAVINCK. Naar Solo. Dr. J. H. Bavinck, predikant bij de Geref. kerk tc Heemstede, vertrekt in Janauri naar Solo, op Java, waar hij een beroep heeft aan genomen. INDISCHE DIENST. Bestemd voor uitzending naar Ncd.-Indic: Mr. H. A. Zeven, ambt. ter besch. bij den Belastingd., Wildervank; mr. S. J. Barnstijn, Scheveningen; mr. F. P. Stöcker, Leiden, bei den rechterl. ambt.; J. J. Stienstra, adm. ambt. bij het Binn. Best., Leeuwarden; J. Hansscn, onderw. bij het M.UX.O., 's Gravenhage; F. de Groot, Leiden; C. P. de Reus, Heusden; P. A. Dingcmans, Aarle en Rixtcl; Th. P. L. Strang, Breda; H. de Beer, 's Gravendeel; A. Twiest, Drieborg, allen onderw. bij het O. L. O.; mej. E. Gouka, Santpoort; mej. A. A. Vissers, Rot terdam, beiden verpl. Istc kl. bij het Krank- zinnigenw.; P. R. van Aldcrwcrelt van Roscn- burgh, adm. ambt. bij het Binn. Best., Leiden; mr. dr. J. G. \V. Lekkerkerkcr, rechterl. ambt. Amsterdam; J. C. Chouffour, veearts bij den Burgerl. Vecartsenijk. Dienst, Delft. DE LOUISE-GROEVE Het adres-Rosenwald c.s. in getrokken. Bij de Tweede Kamer is ingekomen een adres van dc heeren P. H. A. Roscnv/ald. admini strateur bij het departement van Waterstaat, F Westendorp, hooglccracr aan de Techni sche Hoogc-school tc Delft, en dr. L. R Wcnt- holt, hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, waarin verzocht wordt hun adres, ingekomen in de vergadering der Kamer van 9 dezer be treffende het aan dc Tweede Komcr te richten adres van F. Smith, directeur der N.V. Louisc- Groeve, als niet ingekomen tc willen beschouwen. PRINSES JULIANA BIJ VOGEL DER BLAUE Donderdagavond heeft Prinses Juliana ver gezeld door haar Kamerheer Baron Band er enkele vriendinnen, de geheele voorstelling van Jushny's Tender „Der Bloue Vogel" in het Theater Hecrengracht, le Amsterdam, bijge woond.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 6