®-IED5F00KrSQH DAGBLAD OPRUIMING Japonnen, Mantels, Hoeden, enz. Valda Pastilles Emser Pastilles Wybert Pastilles Langs Glibberige Wegen Dinsdag 18 December 1928 .DE EEMLATSDEa- 27e Jaargang No. 145 RESERVE PERSONEEL LANDMACHT OFFICIEELE MUTATIES A. v. d. WEG. LAIMGESTRAAT 23 UIT DE STAATSCOURANT N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Ruime keuze, ook in groote maten. FEUILLETON. Bij K. B. is benoemd bi] het reserve-perso neel der landmacht, bij het personeel van den Geneeskundigen Dienst, tot reserve-officier van gezondheid der 2c klasse, de heeren W. F. Noordbrock Hegt en G. C. Geel, artsen. Bij K. B. zijn, met ingang van 1 Januari r02Qr benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, tot reserve-twccde-luitenont: A. bij het wapen der infanterie, bij het Ie regiment infanterie, de vaandrigs J. Jonker, A. Mauve, J. G. Kiefhorst, A van der Werf, W A. Vreeken, H. J. Duykhoff, G. G. Wolthuis, A. Zonnewijlle, J. W. Siebrands er. A Sorber, allen van het korps; bij het 2e regiment infanterie, de vaandrigs P. E. Bos, E. H. van der Meer, W. J. Terhenne, E. Barger en C. Coorengel, allen van het korps; bij het 3c regiment infan terie, de vaandrigs G. Maasbommel, P. J. C. van Vessem, A. J. C van Nienes, A. A. J. M. Mulders, J. J. Goud, S. de Vlieger, T. van Eek, H. Weegemers, A. F. L. Verheyden, J. Cohen, N. W. Lingen en A. Meyer, allen van het korps; bij het 4e regiment infanterie, de vaan drigs J. C. G. Verspyck Mynssen, C. Lourens, F. de Stoppelaar, J. P. F. Rauwerda, J. L Jannes, H. Krop, P. J. L. Boedert en J. van Kessel, allen van het korps, en de vaandrigs J. FranGois en M. Pont, onderscheidenlijk van het 22e regiment infanterie en van den Vrij- willigen Landstorm; bij het 5e regiment infan terie de vaandrigs J. L. L. F. Hartkamp, F. A. van Melle, G. J. Anthonissen, F. M. P. van de Burgt, A. Bliek. H J. C. Kamsteeg, L. J. M. L. Lodewick. P. J. Lebbink, G. H. van Mcche- len, S. Ouwerkerk, H. R. Swart, H. L. J. Swaak, J. Vis en W. C van de Wijngaart, allen van het korps; bij het 6e regiment infanterie: de vaandrigs W. C. Froger en T. H. E. van Wijnen, onder scheidenlijk van het korps en van het 18e regiment infanterie; bij het 7e regiment infanterie: de vaandrigs W. J. Hoppenbrouwers, M. Stillebroer, M. Molenmaker, M. T. Koeketorcn, H. J. J. Wak ker, T. W. de Jong, W. de Boer, H. Buurs, G. F. Douwsma, J. H. E. Groeneweg, R. H. J. Gerrits, D. J. Harten, H. A. C Koolwijk, P. J. Roose, J. C. Spaan, J. P. Stol, C. J. Uriot, M. K. Verburg, H. Visser, F. M. van Westree- ncn, D. J. Wiebes, J. Winsemius, allen van het korps; bij het 8c regiment infanterie: de vaandrigs C. J. de Kreek, J. T. Talens, H. Hoorn, P. L. Vorenkamp, T. Koster, D. P. Lens, L. B. Hos- pers, A. B. Hermsen, J. F. P. de Geus, J. S. von der Wal en H. J. Emous, allen van het korps; bij het 9e regiment infanterie de vaandrigs S. T. Bakker, P. ten Bosch, J. Bonsma, J. W. Brand, H. Fucht, G. T. Knol, D. Lcutscher, A. G. Roos, T, Steencher, K. Strijker, L. 1 onne- slager, d. de Vries, W. Wesseldijk en W. Wierda, allen van het korps; bij het 10de regiment infanterie: de vaan drigs A. G. van der Horst, J. Reitsmo, C. H. Muntz, J. Voorrips, J. J. H. W. Couvée en F. R. van AlderweTelt Rosenburgh, allen van het korps; bij het Ue regiment infanterie: de vaandrigs M. P. A. A. J. Quadekkcr, G. A. T. Bokhorst, M. Albeda, H. G. Opelle, W. C. Keyzcr, P. J. Maters, J. A. F. Schulpen en J. H. M. Water reus, allen van het korps; bij het 12e regiment infanterie: de vaandrigs I D. Boeremo, L. Pot, M. Knol, A J. Drenth, G. Bakker, G. Hulsebos, R. Kok, A. Scherpen- huizen, H. J. Meyer, G. Klaver, K. van der Weg, R. J. Siemelink, H. J. de Boer en A. P- L. H. Annyas, allen van het korps; bij het 13e regiment infanterie: de vaandrigs W. L, Jacobs, L. H. Schreinemacher, G. J. W. Koolemans Beynen, P. J. van Kcrkoerle, H. T. J. van den Bosch, C. T. Steenstra, C. van Goor en W. Sierksma, allen van het korps; bij het I4e regiment infanterie le vaandrigs H. C. J. M. van Mechelen, J. D. J. Rhoen, B. C. van der Horst, J. F. Bostiaanse, B. Minder- huis, C de Zwaan, J. H. Appel, P. Danielse, J. Catsman, D. F. W. de Haas, A. H. F. Ha- merlinck, A. J. de Klerck, J. J. Poelman, I. P. Schippers, P. A. F. van der Spek en A. A. Douw, allen van het korps; bij het I5e regiment infanterie de vaandrigs: H. T. Wijdeveld, H. W. Schcffers, A, J J. Scheffers, J. Landré, W. H. T. Heyster en j. Kui per, allen van het korps bij het 16e regiment infanterie de vaandrigs G Z. Jol, L. P. H. J. r-ï Vink, F. A. van Ingen, P. A. Dijkema, G. Geytenbeek, G. A. Teesing, H. A. Treu, S. J. Duinker, A. Bregman, C. W. M. Vinkcx, H. H. Gijzeis, H. C. P. Poels, C. B. Nederlof. W. Betzema en W. G. Ridders, allen van het korps bij het 17e regiment infanterie, de vaandrigs H A G. J. F. de Jonge, J. L. I. Bavinck, P. van der Veer, E. A. Oudenhove, H. W, Holsheimer, G C. A. M. Moerbis. V. C. Leebeek, A. J. van den Broek. H G. J. Bezemer. E. A C Weber, J F M M. Oor. E. Roelofscn, H. F. L. Thur- kow. V. Voogd, J H. Zimmermann, M. R. A. van der Velden, R. Naber, F. A. de Been, H. H. Cooien en J. F. H. van Elswijck, allen van hel korps; bij het 18e regiment Infanterie, de vaandrigs F. M. Stork. J. T. Meyer, G. P. Schutte. A. W. Lazonder. A. van der Hork. S. Staal, W. W. van Ec. L. J. R. Rous, H. T. C Holtz, J. J. Bijleveld, P. L. P. van Royen, H Hielkema. D. C. van Sülunter, J. Boogard, J. Vonk. J. B de Graaff, en D. W. Looman. allen van het korps bij het 19e regiment infanierie, de vaandrigs G. H. Tiemens, L. J. van der Wolk. F. van Co- Dclle, A. de Haas, H J Holthuis, H. Drielsmo, H G ter Wengel, J. B. Schalij, J. Roorda, G. A J. Hoitink. J Clerk en F. van Wezel, allen van het korps bij het 20e regiment infanterie, de vaandrigs R Bruynink, P. Langedijk, T J. Rikkers, J H. Stöve, M. Onnes, Mr. W. F. Prins en D. Wijmn. allen van het korps bij het 12e regiment infanterie, de vaandrigs A. M. C. Lindner, B. W. F. Paauwe, L. Blom, F M. Joseph, F. J. Steenhof, J M. Broekman, J. van der Oord, A. J den Engelsman en C van Ommeren, allen van het korps en de vaandrig J. D. de Jong van hei 19e reg. infanterie bij het 22e regiment infanterie, de vaandrigs G A. Tempelaar, G. M J van Deth, J. F. van de Plassche, F C. van Emden, L. Smelik. B M. van Praagh, A. van Selms, L. Lagerweij, J. J. van Sevcnter, C. G Montaubon, K, A. Wol- dringh, F. P. J. Hoomans en C. de Jong, allen van het korps bij het regiment wielrijders, de vaandrigs J G. M. Lauwers, C. M. R. Davidson, J. A. T dn Boer, J A. Langelaon, J Brouwers, J. H Els- hof, F. Helms, H. van 'l Hag, W. F. Jcurissen. J. Moora en I. W. J. Odé, allen van het korps bij de schoolcompagnie van den motoraienst de vaandrigs A. F G. Avis, W. Duyts, H. J J. van Werkhoven, M. L. Zeiander, M. Dekker, A. J. Oosterhuis, J. Nionhuys, F. C. J Dingc- mans, L. Aronstein, P. H. A. Hoffmann, R A. D. Loven. P. J. Denckamp, F. W. J. Jonge- macts, B. Seymondsbergen en V. Lepoutre. allen van het korps; B. bij het wapen der cavalerie, bij het Tc reg. huzoren, de kornetten F. B. s' Jacob, J H. C. van Reenen, jhr. B. W F. van Riemsdijk, J. J. A. Korthals," P. V. Astro en H. Simon Tho mas, allen van het korps bij het He reg. huzaren de kornetten A. Corts en F. J. J. Besier, beiden van het korps C. bij het wapen der artillerie, bij het Ie reg. veld-artillerie, de kornetten M. C. Veldhuyzen, J. Jilderda en C. L. H. Engel, allen van het korps bij het 2e reg. veld-artillerie de kornetten J. J. Bergansius, A. Q. de Flincs, G. D. Gut ters, F. J. van Lookeren, V. H. M. Nijg-h, J. M. Rovesloot, jhr mr. G. A. M. J. Ruys'de TWrenbrouck, B. J. Schooneveldt, C. H. Wa- genanr Hummelinck, K. A. de Weerd, jhr. R. W. C G. A. Wittert van Hoogland en H. Stogink. allen van het korps bij het 3e regveld-artillerie de kornetten A. C. H. G. N. Voet en R. H Volbeda, beiden van het korps bij het 4e reg. veld-artillerie de kornetten J. C Kielstra. C. H. Suerink. J. H. P. Eune> ma. W. M. Gunning. W. G. H. Willemscn, J. C. S Koch en J. Schottee de Vries, allen van het korps bij het 5e reg. veld-artillerie. de kornet E. A. Bierdrager, van het korps bij het 6e reg. veld-artillerie de kornetten H. van 't Hof, L. V. Ledebocr, P. O. F. M. Cremers. C. C. van Hensbergen, H. J. Braad- baart, W J. Alsbach, A. Bonn, B. J. A. Her- weiier en jhr. F. F. Röcll, allen van het korps; bij het 7e reg. veld-artillerie de kornetten T. J. de Vries, W. K. H. Dieleman. J Hussen, F. M Thijssen, M. A. van Lennep, H. A. van Roosmalen en H. J. van der Linden, allen von het korps bij het 8e reg. veld-artillerie de kornetten G. H. Pcsman, J. C. van Dongen. H. Wurf- kain. J A H. K Gunithérie van Weezei, G. Haverkate, C. W de Visser, P. J Kreek. F Stokvis en M. F. Vigevcns, allen van het korps bij het korps rijdende artillerie jhr. C. van Holthe, jhr A. H S van der Wijck, C. A H Loudon, F M. van Panthaleon baron van Eek en jhr. J A. de Jonge, allen van het koips: bij het le reg. onbereden artillerie de vaan drigs J. A. Pennock, T. O van Dissel, J D de Bats, G. R. Spinstra, J. D N. de Gremery, C. J. Veldhuizen, A J. von dei Loo, P. van Loo, A. J. J. van dei Mode, J. Wesselsboer. D. A Hamburger, C. D de Jong. H. van den Ham, C J Boukelmnn. B H. Faddegon, P J L. Rommelse, H C. Michels, W. van Hasselt. W. J. van Ede, A G. van den Broek, J. Pley, A Eggink, K. Gerhardt, J. van de Griend. M. C. M. Ras H. J. te Winkel, Z W Bloemendaal cn K. W. Jacobs, allen van het korps bij het 2e regiment onbereden artillerie de vaandrigs C. I. Jansen, J. C Kruisheer, C. W. Mühlsteff, F. C J. Picard, D. J. Schaap, mr. P. Lieftinck, G. Althuisius, B. A. J. M. Luyckx, J van Andei, A S. Eycken. J N Faro, C W. van dei Poel, P. van Bussrhbnch, F. Stcr- neberg, J. H. C. von de Putte, G. L. Jam- broes en A. H Borgers, allen van het korps en de vaandrig T. Poelstra, van het le regiment onbereden artillerie bij het koips luchtdoel-artillerie de vaan drigs mr. B F. baron van Harinxma Tltoe Siooten, M. Hauer, J Baurt, W J. P Broek, .1. Loggers. E. Kranenburg, S. M L. M. Tim mermans, C. K Scharenberg, D. Hogen, J F. Deer.ik, J. F Schieck, J A A. Hnrmse, P K. C. van deT Meer. J J. F Kimmijzer, G. J Korte- bein, W. A Feitsma, G. V L. H van Waardt, A. R H. Pino en H. C. Vissen, allen van het korps bij het regiment kust-artillerie dc vaandrigs J P. N. du Quesne van Bruchem. F van den Brink, A. C. J. Schippers cn J. H. W. Schla- ,tï)ilch, allen, van het, k,orp$ D. bij het wapen der genie, bij het regi ment genietroepen de vaandrig W. J. Schox, met bestemming voor den militoircn tele graafdienst en de vaandrigs B. IJspeert, W. A. Breukelman, ir P. G. Zaaver, ir. E A. ba ton van der Capellen, ir. A M. Verschoor, J. van Dijken Keus, allen van het korps bij het korps pontonniers en torpedisten de vaandrigs M de Niet, M. W. Rombout. W. van der Lee, J. Koekebakker en K. Silbiger, allen van het korps E bij het dienstvak der militaire admi nistratie, bij het 2e regiment infanterie, de vaandrig J. L. Schippers, van het 13e regi ment infanterie, bij het 3e regiment infanterie, de vaandrig J. J. Solome, van het korps bii hot 3e regiment infanterie de vaandrigs J Herweijen, van het 4e reg. infanterie en J. R. A. Bocrmons, van het I8e reg. infanterie bij het Tic reg. infanterie dc vaandrigs F. A. Mann, van het 7e reg. infanterie, H J. Tnckenbcrg, van het 15e reg. infanterie, en G. J. Lamfers, van het 20e reg. infanterie; bij het 14e reg. infanterie de vaandrig A C. Hoilebrands, van het korps bij het 22e reg. infanterie de vaandrig F. J. J. Leeuw van het 13e reg. infanterie; bij het 2e reg. veld-artillerie de vaandrigs J H Nioasic, van het reg. kust-artillerie, G. J Spierenburg, van het 5e reg. infanterie, en C. E. J. Sikkcma van het 4e reg infanterie: bij het 3c reg. veld-artillerie de vaandug M. F H. Hoedemaekcrs, van het 2e reg. in fanterie; bij het 4e reg veld-artillerie de vaandrigs T C A. Bolger, van het reg jagers, J. M. E M. A. Zonnenberg, van het 4e reg infanterie. H Tinbergen, van het 17e reg infanterie en D Brei-baart, van het 21e reg. infanterie; bij het 7e reg. veld-artillerie de vaandrig J Luiken, van het 4e reg. infanterie bij het le reg onbereden artillerie de vaan drigs C H. van der Linden, van het 15e reg. infanterie; G de Jong, van het 16e reg in fanterie, C. Bakker en H. Riedeman, beiden van het 21e reg infanterie; bij het korps luchtdoel-artillerie de vaan drigs J de Jong en J. B Ludwig, beiden van hei le reg. infanterie en U. de Jong, van het 9e reg. infanterie. Op verzoek eeervol ontslagen met donk Ir. G. Roozenboom, inr-pecteur-generaal van den Rijkswatorstest, lid van de Staatscommissie betreffende de wettelijke regelen cn aanzien van het Waterstaatsbestuur gesteld, en zijn tot lid benoemd ir. A A. H. W. König. oud minister van Wateistaat cn A. B. G. M. van Ryckevorssel, Commissaris der Koningin in Noord-Brabant. Op verzoek eervol ontslagen J. Gondog, to Breda, als landmeter van het kadaster. Opnieuw benoemd tot voorzitter van het algemeen burgerlijk pensioenfonds Mr. R. J. H. Patijn te 's-Grovenhoge en tot leden Prof. A. O. Holwerda te Rotterdam, M. Rot te Utrecht, P. J. Ranymakers te Overveen cn B J. van Stapele te 's-Gravenhoge. RUD. LEHMANN. f Oud-consul-generaal van Grieken land te Amsterdom. Naar het Hbld. verneemt is te Parijs overle den de heer Rudolf Lehmann, gezant van Li beria bij de Fransche republiek en voor eerst- genoemden Afrikoanschen staat vertegenwoor diger bij den Volkenbond. De vorst van Monoco heeft indertijd den heer Lehman in den adelstand verheven met den ti tel van baron. Zooals men zich zal herinneren was de heer R. Lehmann vroeger consul-generaal van Grie kenland te Amsterdam, en heeft hij zich, zoo lang hij tc Amsterdom gevestigd was, doen kennen als een beschermer van kunsten en we tenschappen en als filantroop. UTRECHTSCHEWEG 10. - TEL. 179. - AMERSFOORT OUDERS, rJET OP UW SAECK. Ouders, laat Uw tucht heel sterk zijni Nu het ijs zoo zwakjes is. Let aandachtig op Uw kleinen. 't Loopt zoo makk'lijk éénmaol rr.fs O, het ijs is zoo vcrlcid'lijk, 't Ligt zoo prachtig, spiegelglad En het zou geen jongen wezen. Als hij door geen erg in had. Uit ons eigen kinderjaren Weten we het nog zoo goed. Wot de jeugd bij 't dichte water Op het zwakke ijsveld doet. Eerst voorzichtig 'n enkel stapje En don nog één wat genot! En de waaghals viert triomphen Ondanks 't ouderlijk verbod! Zie de krant van eiken avond Lees de ijsberichten na, „Door het ijs gezakt", „Verdronken" Droefheid zonder wederga. O, nis zoo Uw eigen kleuter In de krant een werd vermeld Dan pas zal U goed begrijpen. Wat zoo'n koud bericht vertelt. Reken niet op and're mcnschen Met een flinke reddingslijn. Want als 't ongeluk eens dreigde Kon 't mis-gcrckend zijn. En als iemund zich eens waagde Voor Uw kleuter, denk cr aan Dot soms drenkeling en redder Wel te zaam verdrinken gaan! Ouder, wees dus dubbel waakzaam •Zeg het, schreeuw het! telkens weerl Leer Uw kind de ijsgevoren 's Morgens, 's middags, keer op keerl Slechts een strenge handelwijze Spaart U rouw en droefenis. Ouders, laat Uw wil'heel sterk zijn. Nu het ijs zoo zwakjes is. GROEGROE (Alle rechten voorbehouden). HET ONGELUK OP DE STAATSMIJN „HENDRIK". Contra-rapport van den modernen mijnwerkersbond. Door den voorzitter von den Alg. Ncdcrl. Mijnwerkersbond, den heer Chr. v. d. Bilt, is een rapport samengesteld en aan de regecring gezonden, waarin ann de hand der officiecle getuigenverklaringen de oorzaken van het on geluk op de Staotsmijn „Hendrik" worden be sproken en waarbij tot geheel andere conclu sies wordt gekomen dan in het rapport van het Staatstoezicht, do Staatsmijndirectie en den Mijnraad. In de conclusies wordt o m. gezegd, dot naast de maatregelen, door de directie van dc Staatsmijnen voorgesteld, als verdere maat- 'Cgelen moet worden getroffen: Een reorganisatie van het Staatstoezicht moet plaats vinden; het aantal arbeider-contro leurs moet worden uitgebreid, zoodat voor iedere mijn cr een ter beschikking is; aan dc arbeider-controleurs moet de bevoegdheid wor den verleend, welke aan de controleurs van den arbeid bij de arbeidsinspectie is toegekend; voor deze arbeider-controleurs een behoorlijke rechtspositie wordt getroffen, opdat zij na een dienstperiode van vijf jaai niet broodeloos wor den; aan de beide grootste mijnwerkersbonden een plaats wordt toegekend in den Mijnraad; het onmogelijk wordt gemankt, dat bij een on verhoopte nieuwe ramp het ondetzoek in han den kan berusten van de eventueel bij dc ramp betrokken mijndirectie; dot wordt onderzocht of er wijzigingen in het systeem van afbouw moet plaats vinden en zoo ja, welke wijzigin gen, en aan de vakbonden de gelegenheid wordt gegeven aanwezig te zijn bij onderzoeken en verhooren als die bij de ramp in Staatsmijn Hendrik zijn gebeurd. „Dom cn goed", zegt men. Mijne ondervin ding is, dat alleen verstandigen werkelijk goed zijn. Averbach. Door R. L. de W. 37 „Ik durf 't niet te wagen", zeide Drewith. „Tegenover geesten heb je niets in te bren gen. Over het algemeen hebben op de aarde mcnschen nog de beleefdheid om achter je rug te zeggen, wat hoogstwaarschijnlijk een geest je pardoes in je gezicht zou zeggen." Droe-v'g schudde mr. Quelch het hoofd, wat hem niet belette met welgevallen zijn zwarten knevel op een lepel witte soep te vleien. „Waarom praat u toch zoo onverschillig over alles?" vroeg Lola aan Drewith, haai hoofd opzij en met opgetrokken wenkbrauwen. „Proat ik onverschillig?" Zijn woorden gin gen vergezeld van een glimlachje, dot hij uit- ohutend voor zijn intieme vrienden bewaarde. „Misschien omdat ik niet romantisch aange legd ben." „Is u dat niet?" vroeg ze in vollen ernst. „Als ik van Mallory of Froissart lees, tracht ik mezelf wel eens voor te stellen, het land rondtrekkend op een karrepaard, met een lan ge lans in mijn hand, met hot doel hulpelooze meisjes van dienst te zijn of vuur etende dra ken te verdelgen, maar eerlijk gezegd vind kant", zeide ze glimlachend. „Ik ril altijd van zulke verhalen." „Omdat u er het kunstmaFge niet in ziet", antwoordde hij. „U ziet slechts den knappen, galanten ridder, rijdend op een edel strijdros, zijn leven wagend, maar als u nu wilt beden ken, dat er wel eens alles behalve knappe rid ders waren en dat hun paarden soms logge, afgebeulde stumpers konden zijn, en dat him gevechten niet meer gevaarlijk waren dan een voetbalmatch of een bokspartij „O, alsjeblief, houd op", lachte zij, „u zou in staat zijn zelfs de romantiek uit een hu welijksreis te pluizen." „Nu, ik vind een huwelijksreis dan ook al zoo onromantisch als maar mogelijk is", ging Drewith door. ,Zc ontneemt oan het ideaal al zijn glans. Groote int'miteit bederft het huwelijk, groote intimiteit en zorgeloosheid.' „Zorgeloosheid?" vroeg ze. „Ja", anwoordde Drewith, heel zorgvuldig zijn monocle afwrijvend. „Ik heb wel gehoord, dat sommigen als oord om hun toekomstige wittebroodsweken door te brengen, een plants uitzoeken, dio alleen over zee te bereiken is. Het gevaar is buitengewoon groot." „Hè, ik wilde dot ik niet zoo dom was", zeide ze gemaakt wanhopig. „Wolk gevaar? „Het gevaar, dot de aangebedene onpasse lijk wordt." „O, alsjeblieft niet", protesteerde ze. „Wat een idee." „Hoe verder het schip zich van den wal ver wijderd, des tc valer en groener wordt de aangebedene, tot ze op 't laatst opspringt...." „Alsjeblieft, houd op!" riep Lola. „Het zou me spijten, els ik uw geloof aan romantiek aan het wankelen had gebracht, maar er zijn feiten in 't leven, die men onder oocren moet zien. kunnen aanzien als één die van haar hield „Integendeel", antwoordde hij, „ik zou haai juist altijd met liefhebbende oogen aanzien Met Oostenwind zou ik mc gebelgd tonen over haar rood-e neus, 's zomers over haar verbranden ho's, 't zinnebeeld van de kussen van Juni. Verbeeld u eens, miss Craven, wat moeten wel de gevoelens van een Romeo zijn geweest, toen hij tot de ontdekking kwam, dat Julia driftbuien bod, of dc marteling von een Pclléos toen hij bemerkte, dat Melisande vol- sche tonden had, of weer, denk u eens de op winding van een Abélnrd, die zag dot Hélolse aan winterhanden leed." Lola lachte, maar voor ze tijd had iets te zeggen, begon mrs Crisp. „Dot is zoo iets vreeselijks. lord Drew'th. Ik heb er 's winters ook lost van cn mr. Quelch ook. Is het niet mr. Quelch? Ik heb er van alles ann gedaan. En het doet pijn ook. Ik heb gehoord, dat 't komt van te veel vleesch eten. En het is nog wel zoo moeilijk te krij gen. Vegetariërs hebben ze, geloof ik nooit.' „Vegetariërs krijgen nooit wat, mrs Crisp", zeide Drewith, uitgezonderd' k'ndercn. afschu welijke kberen en tuindorpen." Mrs. Crisp lachte. Haar lach kwam altijd zoo onverwacht, dat men cr von opschrikte. Eerst kneep ze haar oogen half dicht cn fron ste haar wenkbrauwen waardoor ze den in druk gaf, dat ze plan hod in huilen uit te barsten. Beresford had respect voor de uiting van haar vroolijkhcid; ze gaf hem een ang stig gevoel. „Gelooft u aan romant'ek, mr. Quelch?" in formeerde Lola, het medium aankijkend, dat gedurende den maaltijd zoo stil als een muis was geweest en zich geheel gewijd had aan de meer belangrijke bezigheid van eten. Somber schudde mr. Quelch ziin hoofd. with, „waarom huwelijken ook daar gesloten worden." „Wat u onder romantiek verstaat", zeide mr. Quelch, naar Lola kijkend, „maar do groote romantiek is niet van deze uardc." „In het schimmenrijk dan?" opperde Dre with, maar weer schudde mr. Qeulch zijn hoofd vol sombere berusting cn hij deed met een een aanval op de p?»chcs Melbn voor hem. „Hc", zeide Lcla, „alle mcnschen zijn som ber on cynisch. Daar heb je tante en mr. Quelch, beic'cn met één been in de andere we reld, en lord Drewith en mr. B resford tracht ten alles wat er in deze wereld is in een be lachelijk daglicht te stellen. „Arme ik", riep ze met komische wanhoop. „Ik ben net als een kindv dat al zijn speelgoed voor zijn oogen ziet verminken. U maakt op die ma niet, dal ik nooit meer kan voelen voor iets wat mooi of verheven is." „Maar mijn lieve m:ss Craven", zeide mr. Quelch, een hap ijs met zoo'n vaart verwer kend, dat hij zich bijna verslikte. „Mijn lieve miss Craven." Drewith staarde mr. Quelch aan, die nu weer een cn al aandacht voor zijn Pèchcs Mclba was. Beresford stelde zich mr. Quelch voor Lola achterna hollend door het mulle zand, zoonis hij een paai dagen geleden gedaan had en een glimlach speelde om zijn mond. „Waarom lacht u, mr. Beresford?" vroeg ze. „Laat ons ook eens lachen." „Ricbard is een echte grappenmaker", zeido Drewith, zonder bedoeling te hulp komend „In Londen is hij de een:ge ezel. die er rond voor uitkomt. Is 't niet Dickie?" „U doet alsof u werkelijk van dio beestjes houdt", glimlachte ze „Als ik een ezel zie, blijf ik altijd staan en aai hem oveT zijn snuit." „Wc zullen de koffie in den wintertuin ne men," riep mrs. Crisp. „Daar is het zoo aar dig. Ik houd van muziek. Komt u eens bij mij zitten praten, mr. Berry. Ik heb u haast nog niet gesproken." Eenmaal in den wintert^n, scheen mrs. Crisp haar wcnsch vergeten om met Beres ford, die naar het gesprek dei anderen zat te luisteren, te praten. Lola deed herhaaldelijk vergcefsche pcg:ngen om hein in het gesprek' te doen dcebn, maar mrs Crisp bleef hem ne- geeren en wijdde zich geheel aan Drewith en mr. Quelch. Maar op een gegeven moment deed een ga ping in het gesprek haar de tegenwoordigheid van Beresford herinneren. Ze verhuisde naar hem. „Ik heb Lola eens onder handen genomen", zeide ze met gedempte stem cn een gemaakt lachje, ,,'t was zoo onvoorzichtig van haar. Wat moeten ze in het hotel gedacht hebben. Ik ben heel boos op haar. Ze had direct terug moeten gaan. Die arme miss Broek. Ze is zoo dikwijls ziek. En ze heeft zoo'n last van hoar beenen." Beresford kreeg niet te hoóren waaraan miss Breek lijdende was, want onverwacht schoot mrs. Crsp snelvuur nf op mr Quelch, om even later weer tegen Beresford te beginnen. Toen deze afscheid van Lola nam. zag hij kans haar te vertellen, dat hij vreesde weder te zullen instorten; of zij niet een paar uur* tj^s voor hem kon open houden. Zij cchudde von neen, een beetje treurig, dacht hij. (Wordt. VRrvolird^

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1928 | | pagina 5