Inventaris-Opruiming. ®fEKSFOÖKTSCH DAGBLAD A. H. VAN NIEUWKERK Langs Glibberige Wegen Donderdag 3 Januari 1929 «DE EEMLATSDER" 27e Jaargang No. 156 ZWARE BRAND TE ROTTERDAM AAN DE LEUVEHAVEN Veel schade aangericht N.V. COMPAGNIE LYONNAISE Complete Woninginrichting Speciale aanbieding CLUBFAUTEUILS NIEUWJAARRECEPTIE IEin HOVE Ontvangst van het diplo matieke corps FEUILLETON. 'N AANVARING De Fortcastle beschadigd Met circa 15 stralen gebïuscht. Gistermiddag heeft aan den Lcuyehavcn te Rotterdam een zware brand gewoed. Omstreeks kwart vóór 1 ontdekten schip pers van de in de Leuvehaven liggende beurtschepen, dat er zware rook kwam uit pand 67 aan die haven, Westzijde. Bij onderzoek bleek, dat er aan de achter zijde brand was uitgebroken op de zolder verdieping. Op dat oogenblik was in het pand niemand aanwezig. Aangezien de Oostelijke wind de vlam men, welke al dadelijk uitsloegen, deed gaan in de richting van het gebouw van van de firma IJzendijk, welk gebouwen- complex loopt van de Leuvehaven tot den Schiedamschen dijk, het gebouw, waarin de brand woedde wordt door een binnen plaats van de achterzijde van de panden van. den Schiedamschen dijk gescheiden - waarschuwde men terstond het personeel van deze firma, welke terstond met 3 stra len op de eigen fabrieksleiding het blus- schingswerk begon. Het begin van brand aan het eigen pand, kon dit personeel spoedig stuiten. Anders stond het met het vuur, dat op de bovenste verdieping van pand 67 zich snel uitbreid de, zoo meldt de N. R. Ct. In het pand zijn de kantoren van ver schillende firma's gevestigd. De bovenver diepingen van 63 zijn bij deze ruimten ge trokken. In het benedenhuis van pand 67 is een winkel; het onderste gedeelte van pand 65 wordt gevormd door een poort, welke toegang geeft tot de reeds genoemde bin nenplaats. Van de kantoorlokalen in beide panden staan er enkele leeg. Er zijn gevestigd, die van de firma's: T M. Web er, agentuur cn commissie maat schappij W. G. van Oei, in scheepszeil- doek, welke firma ook den winkel in het benedenhuis drijft cn Hatenboer en Verhoeff, importeurs van meel. Laatstge noemde firma heeft het bovenste gedeelte in gebruik. Bij haar is dus vermoedelijk ook de brand uitgebroken. De scheiding tusschen de zolderverdie ping cn de derde verdieping was spoedig doorgebrand en weldra stonden beide ver diepingen in lichte laaie. Op tal van plaat sen sloegen de vlammen al spoedig door het dak cn dikke rookwolken stegen uit het brandende gebouw op. Achtereenvolgens verschenen de spuiten 23, 22, 21, 27, 21, 26, stoombrandspuit no II, 25, 17, de reserve-auto, de nieuwe auto spuit no. 7 en de nieuwe auto-ladder. Gas ten van spuit 21 legden 1 slang van een brandkraan aan de Brandsteeg en 1 van 6en kraan op den Schiedamschen dijk uit voor de achterzijde van het brandende per ceel; spuit 23 had inmiddels 2 slangen op de waterleiding aan de zijde van de Leuve haven uitgelegd, via de poort in pand 65; hetzelfde deden de gasten van spuit 25. Ook van 2 andere spuiten werden in totaal 2 slangen door deze poort geleid. Via hel belendende perceel werden eerst 3 cn later 4 slangen naar boven geleid. Enkele spuiten liet men met de pomp op de Leuvehaven werken. Maar het vuur breidde zich eerder meer uit, dan dat het minderde. Eerst toen stoombrandspuit no 2 met 2 stralen een woordje mee ging spre ken in het blusschingswerk, nam het vuur wat in hevigheid af. Maar voor alle zeker heid ontbood men ook de nieuwe autospint no. 7, welke ziechts wein.0e minuten ja bet ontbieden, ter plaatse kwam. Behalve op het laatste gedeelte van haar weg, had zij veel nut gehad van tfe loeiendo syrene, welke het publiek verplicht ruim baan te maken. Over het algemeen bleek men zich al vrij goed aan de desbetreffende nieuwe verordening te houden. Van de autospuit werd een zuigbuis neergelaten in de Leuvehaven en met 1 straal nam zij deel aan het blusschings werk. Een van de stralen van stoomer II werd nu ook via het belendende perceel geleid; met de slang van do autospuit werd ineens van de straat af in het vuur gespo ten. Toen even later ook de machinale lad der was verschenen werd deze voor het pand opgesteld, de slang van de motor spuit werd hier langs naar boven geleld. Door de ladder nu eens naar links, dan weer naar rechts te laten zwenken kon men, tevens met behulp van een richtlijn, de vaste straalpijp op het hoogste punt van den ladder, van de straat af bedienen. De brandweer had op dat oogenblik de brand al vrijwel onder de knie, zoodat als kort daarna tot de z.g. nablussching kon wor den overgegaan. Het blusschingswerk stond achtereenvol gens onder leiding van brandspuitmeester van Lierhout, brandmeester van Putten en hoofdman J. Bakker. Uit den aard van de zaak heeft deze zware brand veel belang stelling getrokken. Zoowel op de Leuveha ven Westzijde als aan den overkant in de aangrenzende stegen en bij de Vischmarkt stonden zeer velen naar den strijd tus schen vuur cn water te kijken. Op het afgezette gedeelte waren o.a. aan wezig de burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn, de hoofdcommissaris van politie, de heer A. H. Sirks, de directeur van ge meentewerken, ir. L. W. H. van Dijk, de directeur van den vervoer- en motordienst, dr. M. F. de Bruyne, de adjunct-directeur van den dienst, ir. J. L. G. Köhler, bijna alle hoofdlieden van de brandweer, de hoofdopzichter van de afdeeling brand- bluschmiddelen, enz. In bet pand van de firma IJzendijk is natuurlijk veel waterschade veroorzaakt. Het bedrijf kon evenwel in gang gehouden worden. Het dak van de perceelen 67 en 65 is geheel doorgebrand en over groote deelen ingestort, evenals de vloer tusschen den zolder en de derde verdieping. Ook de vloer van deze derde verdieping is door gebrand en groote brokstukken van deze vloer zijn gevallen. Omdat voor instorting werd gevreesd, heeft bouwpolitie gedurende eenigen tijd order gegeven de kade voor het pand te ontruimen. Behalve met de reeds genoem de slangen, werd ook nog water gegeven met slangen welke naar de daken van de panden 63 en 69 waren gelegd. Een van de drijvende stoomers en 3 par ticuliere pompbooten, welke naar de Leuve haven waren gekomen, hebben geen dienst behoeven te doen. ÜIT DE STAATSCOURANT Overgeplaatst bij den Gcneralcn Staf met ingang van 1 Januari 1929 Majoor J. F. v. d. Vijver van het 14e regiment infanterie, en met ingang van 16 Januari kapitein J. G. M. Plassthe van het 15e regiment infanterie, adjudant voor den commandant van de le divisie. Bij het wapen der infanterie, bij het lie regiment met ingang van 16 Januari, de majoor van den Gcneralcn Staf W. F. A. Hackstroh, toegevoegd aan den Comman dant van de ^telling den Helder. Benoemd tot luitenant ter zeer 3e klasse UTRECHTSCHEWEG 10. - TEL. 179. - AMERSFOORT ALDEGONDESTRAAT 103-105-107 TEL ^43. GROOTE SORTEERING CLUBFAUTEUILS en THEEMEUBELEN de adelborst van de le afdeeling voor Zee dienst M. J. Renaud. Benoemd tot officier van gezondheid 2e klasse der zeemacht W. Mooy. Bepaald is dat deze benoeming zal ingaan op den datum waarop de betrokke nen ontslag uit den dienst bij het Neder- landsch-Indisch leger wordt verleend. Op verzoek eervol ontslagen de officier van Gezondheid 2e klasse der zeemacht C. L. Overman. Met ingang 1 Jan. 1929 op verzoek eervol ontslag uit den militairen dienst, de le Luitenant op non-activiteit E. A. A. Liera. Op verzoek eervol ontslagen met dank F. E. Hylkema, geboren de Vries, als lid van don Voogdijraad Rotterdam II. Benoemd tot burgemeester van Nieuw Vossemeer P. J. J. Letschert met ingang van 1 Januari tot burgemees ter van Gemert J. Phaf, met eervol ontslag als burgemeester van Aarle Rixtel tot burgemeester van Uden, C. L. Bus- kens, met eervol ontslag als burgemeester van Rochel. Eervol ontslagen uit 's lands dienst met 1 Januari, de commies bij het departement van koloniën P. J. Goes cn bevorderd tot adjunct commies de klerk H. J. van Riet schoten bij dat departement verleend de gouden eeremedaille der Oranje Nassau orde aan H. van Zoelen, notaris-klerk te Leiden do zilveren idem aan G. J. v. d. Vliet, bedrijfsleider te Schie dam de gouden idem aan .1. Zemel, advi seur bij de N. V. Stijfselfabriek „de Bijen korf' to Koog a. d. Zaan. Benoemd tot inspecteur der regestratie cn domeinon te Amsterdam (directe belasting) T W. de Tourton Bruyns, registratie ont vanger aldaar; te Winschoten T. J. B. v. d. Mevden, registratie-ontvanger te Winsum; te Amsterdam ten inspectie der directe be lastingen J. Wolfswinkel, registratie-ont- anger aldaar; tot adjunct accountant der directe belastingen te Tilburg P. Urisse, thans tijdelijk; te Den Haag eerste bureau, C. J. Vis, thans tijdelijk; te Rotterdam eerste bureau H. T. Ilueck, thans tijdelijk; te Rot terdam 2e bureau J. Braamse, thans tijde lijk. Op verzoek eervol ontslagen uit 's Rijks dienst H. de Leede, accountant der directe belastingen te Den Haag eerste burëau. Benoemd met ingang van 1 Januari 1929 in de commissie tot de zaken der Pro- testantsche kerken in Nederlandsch Oost en West-Indië tot vice-president de heer P. de Wijs, thans lid en tot lid Ds. C. Ferguson, predikant te Den Haag. Benoemd tot kantonrechters-plaatsver- vanger te Breda mr. W. Ingen Housz; te Helder J. Zwart; to 's Hertogenbosch mr. J S. L. Aghina; te Harlingcn W. S. Noord hof; te Oud-Beijerland J. Vlielander; te Sneek mr. P. S. Gerbrandy; to Emmen mr. J. A. ten Holte; te Wageninpen mr. A. van der Deure; te 'sGravenhagc mr. J. G. Bergsma; te Amsterdam mr. P. J. Prinsen Geerligs: te Assen mr. L. II. Stoutjesdyk: te Zevenbergen J. ter Laag; te Zutphen mr. C. E. Stolk; te Hilversum mr. A. II. Wal- kate, oud-vice-president van het Hoog Ge rechtshof in Nederl.-Indië; te Beetsterzwaag mr. B. Ph. baron van Harinxrna thoe Sloo- tcn, wonende te Beetsterzwaag. DE NIEUWJAARSVLUCHT DER K. L. M. BATAVIA—AMSTERDAM. Bij de directie van de K. L. M. is van de bemanning van het vliegtuig P.H.—H.E.N. bericht binnengekomen, dat het vertrek uit Batavia in overleg met de Nederlandsch- Indische posterijen bepaald is op 9 Januari. Voor de hoogere autoriteiten ie 's'Gravenhage. Ter Nieuwjaarsreceptie, welke op 1 Jan. ten Hovo plaats had voor de hoogere auto riteiten te 's Gravenhage, verschenen de Ministers, hoofden der departementen van algemeen bestuur, de Voorzitter van de Eerste Kamer, luitenant-generaal Baron van Voorst tot Voorst (do Voorzitter der Tweede Kamer, jhr. mr. Ruys de Beeren- brouck is, naar men weet, in verband met zijn hersteel uitstedig)jhr. van Tets, di recteur van bet kabinet der Koningin, de Minister van Staat jhr mr. Van Karne- beek, Commissaris der Koningin in Zuid- Holland; de burgemeester van 's Graven hage mr. Patijn en de gouverneur der re sidentie luitenant-generaal Insinger. Daarna verleende de Koningin audiëntie nan de leden der hofhoudingen tot het aan bieden van gelukwenschcn bij de intrede van het nieuwe jaar. Woensdagmiddag had ten. ïlove ten 12 ure op de gewone plechtstatige wijze de ontvangst plaats van het bij Hr. Ms, Hof geaccrediteerde diplomatieke corps, ter aanbieding' van gelukwenschen aan Hare Majesteit de Koningin bij de jaarswisse- üng. Het meerendeel der diplomaten droeg hierb'ij het ambtscostuum. Onmiddellijk na deze audiëntie ontving de Koningin het Permanente Hof van In ternationale Justitie voor het aanbieden van gelukwenschen. MILITAIRE MUTATIES. Bij Kon. Besluit is de luitenant ter zee der 3e klasse bij de Kon. Marine-reserve M. Wildschut bevorderd tot luitenant ter zee der 2e kiasse bij die reserve is aan den reseve-majoor O. C. G Bee- laerts van Emmichoven van het 7e reg. veld-artillerie een eervol ontslag verleend uil den militairen dienst is met ingang van 1 Januari 1929 aan den reserve-kapitein W. M. Duduk van het regimeent genietroepen op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ont slag als zoodanig verleend uit den mili tairen dienst is met ingang van 1 Januari 1929 aan de reserve-eerste-luitenants J. Rosendaal, van het 7e reg veld-artillerie, A. L. Wurf- bain van het le regiment huzaren, M. A. Brouwer van het 12c reg. inf., A. M. Rotte veel van het 21e reg. inf. en G. Blok van het 20 reg. inf. op het daartoe door hem gedaan verzoek een eervol ontslag als zoo danig verleend uit den militairen dienst is benoemd bij het resel've-personeel der landmacht van den geneeskundigen dienst, tot reserve-officier van gezondheid der 2e klasse de heer J. N. C. Frijer. arts. Bij Kon. besluit is I. de termijn van benoeming als reserve- officier van gezondheid van de hieronder genoemde reserve officieren van gezondheid der 2e klasse, allen van het personeel van den Geneeskundigen Dienst der landmacht, met ingang van den achter hun namen ver melden datum, voor den tijd van tenmin ste vijf jaren verlengd, t.w. M. J. ten Raa 3 Januari 1929 A. Siegenbeek van Heukelom 11 Jan. 1929; E. J Haansehoten 2 Maart 1929; V. Duysens 16 Maart 1929; H. B. Hupkes 7 April 1929; F. J. Meilink 10 Mei 19229; H. Mulders 23 Mei 1929; J. M Broekman 23 Mei 1929; W. C. M. Klasens 9 Juni 1929; A. C. Oosterhuis 9 Juli 1929: J M. J Vuylsteke 26 Juli 1929; ,Dr. H. de Raad 13 Augustus 1929; A. H. M. J. G Sluyters 1 November 1929; Door R. L. de W. 4S Drewith h-ield even op om een slok vun do whisky and scda te nemen. Met een zucht van verveling ging hij door „Zij informeerde of er van haar verwacht werd, dat zij jou en je aanstaande vrouw, sa men met mogelijke spruiten, die uit de ver- leniging zouden kunnen ontstaan, zou onder houden. Ik heb haar de verzekering gegeven, dat ik op dat punt niet in je vertrouwen was. Z'ï*r\ met een stem waarvan de draad begon Cellen, vroeg ze wie dan jou cn ie Z'.geu» f "touw de uitdrukking is van haar moest onderhouden. Ik voor mij verklaarde er geen plan op te hebben, er den nudiuk op loggend, dut het voorzichtig noch wclvocge- liik voor een Pair van het Br-tsche Rijk zou zijn om Je vrouw vau iemand nnd»rs te on derhouden We waren op dit punt gekomen, teen ze mij beschuld'gde van onkieschhcid en gebrek aan die verfijning, welke, als ik t goed begreep, het grootste lokaas is voor onbedorven rijke erfgenamen Drewith hield op om een sigaret aan te steken en nog eens van zijn whisky and soda te drinken „Eindelijk", ging hij door, ,.heb ik haar moeten herinneren dat we hier in de ,Diplo- mat'c Club" waren, waar iemand nocit zegt wat hij meent, of dc feiten zoo aankleedt, dat ze onherkenhaar vermomd zijn. Ten slotte commandeerde ze me om jou uit te vinden cn er je vanaf te brengen. En nu Richard, als man tegen man, als vrienden om van neven niet te spreken, hoe vindt jij, dat ik 't het beste aanleg om je er vanaf te brengen V Zijn monocle- nog wat vaster in zijn rechter oog zettend, leunde Drewith achterover in zijn stoel en keek naar Bercsford „Nu Drew, ik ga er vandoor", zei hij la chend, terwijl hij opstond. „Wat ik zeggen wilde, ik eet vanavond bij Loin in Bellcvue, kom je ook „Mij is bevolen in Curzon Street te komen eten maar na afloop voor ik naar de socië teit go, kom ik wel even aan", antwoordde hij. „Ik geloof, dat ik nu maar met je mee ga. Ik zie oude sir Redman naar je kijken." Bij den uitgang van de soc'ëteit namen ze afscheid; Drewith ging in Westelijke richting en Beresford liep Piccadilly in naar Jermyn Street toe. HOOFDSTUK XXI. L<>rd Drewithafgezant. I. „Jerry, ik vind dot je erg wreed geweest bent". Lola keek Beresford verwijtend aan. maar opeens draaide ze haar hoofd om, toen ze voelde dot haar mondhoeken begonnen te tril'en. Ze zaten na het diner in den wintertuin van B-llevue cn Beresford had haar juist het ver- hanl gedaan van zijn bezoek bij lad»y Drew th. „Wteedherhaalde hij zonder begrijpen. „Waarom wreed „Begrijp je n:et. wat het voor haar zou zijn alszij hield op. „Maar zij behoeft niet met me te leven", protesteerde hij. Zij sloeg haar oogen neer en een zacht rood kleurde haar wangen. „'t Was wreed", zeide ze bedaard* „heel wreed zelfs encnWeer begonnen haar mondhoeken verraderlijk te trillen, al deed ze ook nog zoo haar best om haar gezicht in de plooi te houden. „Ik weet wat je wilt beweren", riep hij jon- gensacht'g. „Neen, dat weet je niet." „Ik weet 't wel. Wedden Zij knikte. „Om wat „Vijf pond". „Goed „Nu en wat was 't vroeg Lola „Dat ik 't £an tante Caroline overliet mijn schuld met Payne te vereffenen." Zij maakte haar taschje open en telde vijf één ponds bankbiljetten uit. „Niet doen, Lola". Zij keek hem uitvorschend aan. verschrikt door zijn toon en zog de harde uitdrukking in zijn oogen. „Maar het was een weddenschap." „Liever niet", zeide hij ernstig, „althans nu nog niet. Ik weet wel, dot 't dom is maar Zij keek hem aan, een glimlach in haar oogen. „Weet je", ging hij gejaagd door. „Drew stuurde me vanmiddag rond vijftig pond." „Goed dan, cn morgen ga ik naar tante Ca roline om excuses voor jou te maken Vluchtig keek hij haar aan; wat klonk dat grappig irtiem, de wijze waarop zij tante Ca rol'ne zeide. Zij scheen zich al bij ronder ge- ma' kelijk aan de rieuwe familierelaties te kun nen nanoassen. Hij benijdde haar die eigen schap. Hij geloofde dat al werd Tui duizend jaar, hij nooit de vernedering van een vrouw met geld te trouwen zou te boven komen. „Zullen we morgen wat op de rivier gaan?" vroeg hij, het over een andere boeg gooiend. „Hé ja", riep ze, in haar handen klappend. „Lola", beweerde hij streng, „je gedraagt je als een kostschoolmeisje." „Ja?" vroeg ze de opgewektheid wes verdwenen, maar even later ging ze door: ,,'t Komt zeker, omdat ik zoo gelukkig ben. O, maar dat had ik heelemaal vergeten „Wat?" „Morgen kunnen we niet op de rivier gaan: ik zou immers naar tante Caroline" „O, daar komt Drew aan", riep Beresford, opspringend Hij zag Drewith. die door een pTcolo naar hen tor gele id werd Na Lola be- gToct te hebben, liet hij z'ch in een stoel neer. „Ja, Richard", ze'de hij, „je hebt 't geraden koffie. Was Hoskins maar hier." Op de koffie wachtend behandelden ze de hedendaagsclie koetjes en kalfjes. Toeh twee kopjes Drewith genoegzaam versterkt hadden, wendde hij zich tct Beresford „Richard', zeide hij, „heb je een volledig, heel omstandig cn waar verhaal gcc\aan om trent je onderhoud van vandaag met tante?" Lo'a's glimlach beantwoordde de vraag. „Welnu", zeide Drewith, zich tot Lola wen dend. rJk moet u vragen welk bedrag u ver langt om Richard vrij tc maken van zijn be lofte." „Welk bedrag?" Verbaasd keek ze Drewith aan. „Ik kom jui«t terug van Curzon Street, waar ik heb gedineerd", zeide Drewith Zich tot zijn neef wendend ging hij door: „R'chard, je bent me wat schuldig voor dat diner. Het was één vrn de onverteerbnarste die ik ooit ver orberd heb. De crisisatmrsfcer scheen tot zelff in de keuken doorgedrorgen. De tong was t< gaar en dc kwartels totaal rauw en tonte\s in- zichten over liefdesbetrekkingen hoogst on kiesch." G. Manschot 18 November 1929; J. B. Zwaardemaker 18 Nov. 1029; D. van Vugt 3 Dec. 1929; S. J. van Slooten 27 Dec. 1929; R. E. de Boer 31 De-.. 1929. II. Aan de hieronder genoemde reserve officieren van gezondheid, allon van het personeel van den geneeskundigen dionst der landmacht is met ingang van de achter hun namen vermelden datum, een eervol ontslag als zoodanig verleend uit den mili tairen dienst, t w B. Luza 3 Jan. 1929; II. Oort 3 Jan. 1929; A. J. R Hogenhuis 7 Jan. 1929; F. II. Reijnders 8 Jan. 1929; P. K. van Daalen 17 Jan. 1929 E. J II. Vijgen 17 Jan. 1929; Dr. C. de Mendes de Leon 17 Jan. 1929; J. de J. Arends 18 Jan. 1929; Dr. A. P Timmer 25 Jan. 1929. III. Benoemd bij het reserve-personeel der landmacht, bij het personeel van Ueu Geneeskundigen Dienst, onderscheidenlijk met ingang van 3 en 11 Januari 1929, tot reserve-officier van gezondheid der le kl., die der 2e klasse M. T. ten Raa en A. Sie genbeek van Heukelom, beiden van dat personeel. In de haven van Amsterdam. Gisteravond te ongeveer kwart voor zeven Is in de Amsterdamsche haven het Engel- scho stoomschip „Fordcastlo" een kolenboot met bestemming naar Sunderland, bij het vertrek in aanvaring gekomen met het aan de Sumatra kade op de stoelen gemeerde „Bali" van de Mij. Nederland. De „Ford- caslle" bekwam belangrijke schade aan zijn bovenbrug en moest naar de Amsterdam sche Droogdokmaatschappij worden ge sleept om te worden gerepareerd. VECHTPARTIJ TE OOSTERBEEK. Een oude veete «tot klaarheid" gebracht. Gisternacht zijn een viertal Oosterbeekers weer eens Duderwets aan liet vechten ge weest. De lantaarnopsteker C. cn dc groen- tenkoopman van B. hadden sedert gerui men tijd oneenigheid. Op Nieuwjaar heeft men deze veete uit den weeg willen rui men cn beide vechtersbazen, geassisteerd door hun zoons, trokken er met een groo- ten ijzeren staaf, stokken, waardoor eenige spijkers waren geslagen en meer dergelijk materiaal er op uit. Er werden hevige sla gen uitgedeeld. De strijd was zóó verwoed, dat eenige agenten eerst na heel veel moeite en na van de gummistokken gebruik te hebben gemaakt, de vechtenden konden arrestee- ten. Alle vier hebben ernstige verwondin gen opgeloopen. EEN CHRISTELIJKE VOETBALBOND? De oprichtingsvergadering zal in onze stad plaats vinden. Naar wij vernemen worden er sinds eeni gen tijd ernstige pogingen in het werk ge steld om te komen tot de oprichting van een Christelijken Voetbalbond in Neder land. Te dien einde heeft zich te Dordrecht een commissie van voorbereiding gevormd, welke thans zoover met haar werkzaam heden gevorderd is, dat er eind Januari alhier een vergadering zal worden gehou den met de betrokken vereenlgingen, op welke vergadering men eventueel zal over gaan tot de oprichting van den bond. Het plan Is om omstreeks Maart a.s. dc compe titie te doen aanvangen. De wedstrijd*** worden uitsluitend op werkdagen gespeeld M»—» „Begin liever bij 't begin", stelde Beresford bedaard voor. „Tante was bang, dat ik niet beginnen zou vóór 't begin", antwoordde hij, „om die reder» ben ik hier, om met miss Craven het bedrog vast te stellen, waarvoor zij genegen is jou. Richard, van haar kluisters te ontslaan." Hij keek naar Lola. Haar wangen gloeiden en haar oogen dansten van plezier. „Mochten er ver wikkelingen van komen, dun, werd mii te ver staan gegeven, zou de verantwoordelijkheid van jou misstap, Richard, op mijn hoofd neer komen." „Op jou hoofd", herhaalde Beresford opkij kend van zijn sigarette, die hij bezig was aan te steken. Drewith boog zijn hoofd. „Tante was van oordcel, dat, had ik je eerste onsch'ld;ge jeugd beter weten te leiden, dan zou dit niet ge beurd zijn." „H^oft ze niet aan de mogelijkheid gedncXf, dat Rirhard niet wenschte bevrijd te worden?" vroeg Lola. „Tets zoo intens romantfsrh zou nooit :n het brein van een lid onzer familie opkomen", zri- de Drewith, met vo'lmmer. overtuiging zijn hoofd schuddend „Volgen* tante worde-» hu welijken in den hemel gesloten, nadat eerst op aard© de noodige informaties zijn geno men ..Vindt u, dat u erg tactvol hoeft gehandeld?" |r»frrmeord/% I <"»ln z^ig. Even keek Drewith hear verwijtend aan. (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5