P. E. SINTEL OPRUIMING SSSSSi BINNENLAND. LH1RONDELLE 16=18 Lan%estraai ,,T!JD£LIJAE AAMEIEDING" Inmaakbrandewijn a 1 3.50 int Liter bij S. H. fVS ASS A DES KONING'S STAATSGREEP Kroaten in de regeering DU1TSCHLANDS HERSTELSCHULD Westarp's oordeel ROTTERDAM IN 1928 Teruggeloopen cijfers ABNORMAAL HOOGE BAROMETERSTAND Waarom geen strenge vorst? RADIO-PROGRAMMA SLIJTHRIJ - HAVIX 41 TELEFOON 292. isErsscgBEfiAasae-'.tr" 'w^wuxifflMEaJ 'Malsjek legen het nieuwe bewind. Malsjek heeft een verklaring afgelegd, waarin hij zegt. dat z i. de regeering niet geschikt is om do Kroatische kwestie op lossen. Hij had aan de Kroatische leden van het kabinet niet den raad gegeven hun por tefeuilles te aanvaarden. De bladen die deze verklaring publiceeren. zijn in beslag ge nomen. A gram, 8 Jan. (V.D.l Het is waarschijn lijk, dat de Kroatische professor Schurmin tot minister van handel zal worden be- noemd Waarschijnlijk zullen ook nog eeni- ge andere posten in het ministerie door Kroaten worden bezet. De DuitschsNationalen roeren zich. De Duitschmationale leider graaf Wes- tarp zeide in een rede, dat volgens het rap port der Dawes-commissie de schadever goeding enkel uit het overschot van den uitvoer betaald kan worden. Op déze hare eigenlijke basis is de Dawesoverecnkomst echter nog niet uitgevoerd en heeft zij dus de proef nog niet doorstaan. Westarn richt te zich dan tegen het gebrek aan leiding in het verzet tegen de eischen van den agent voor de herstelbetalingen. Dij de geringe kansen op een vaste regeeringseoalilie, be toogde hij, hebben de Duitschnationalen don plicht van do mogelijkheden, die uit hun oppositioneele houding ontstaan, ton volle gebruik te maken, teneinde invloed uit te oefenen op den gang der herstel-bp sprekingen. Nieuwjaarsrede van den Voorzitter der Kamer van Koopt handel. DE EMIGRATIE IN CANADA. De Canadeesche minister van immigra tie kondigde gisteren aan, dat de immigratie uit Centraal Europa dit jaar beperkt zal worden en uitte de hoop, dat de immi gratie uit de Brilsche eilanden naar Cana da zal toenemen. De minister verklaarde, dat de immigratie-autoriteiten weten, dat de openbare meening in Canada niet gun stig gezind is tegenover het feit, dat er een te groote hoeveelheid immigranten komt uit niet-preferente landen. JEUGDIG MOORDENAAR. Uit Neurenberg wordt gemeld, dat een 9-jarige jongen uit Waidhaus Zondag door een 12-jargen kameraad met een jachtge weer doodgeschoten is. De jonge moorde naar sleepte zijn slachtoffer naar een 200 meter san diens woning verwijderd boschje en verstopte daar het lijk onder de sneeuw. De gërdarmerie vond het lijkje' pas Maan dagmorgen. Toen hij hel lijk terugzag, be kende de jeugdige moordenaar zijn daad. RUSSISCH VLIEGTUIG VERONGELUKT. In het district Slonim is gisteren een Rus sisch vliegtuig, dat blijkbaar tijdens het slechte Weer boven Poolsch gebied was ver dwaald, neergestort. Met toestel werd ge heel vernield. De bestuurder was up slag dood. GASONTPLOFFING. N e u r e n b e r g, 8 Jan. (V.D Hedenmor gen werd een 26-jarigo arbeider, die in de gieterij „Neurenberg"' aan een in den grond gelegen gasleiding werkte, door uitstroo mend gas bedwelmd. Bij h^ reddingswerk ontplofte het gas en kwam de ongelukkige in de vlammen om. Verscheidene anderen moesten in het ziekenhuis worden opgeno- STORM BIJ TRIEST. Sedert Dinsdagmorgen woedt in Triest een hevige storm, die op sommige oogen- hlikkcn een snelheid van 115 K.M. bereik- 7e. Ken trein van Triest naar Parenzo moest wegens den storm twee uur lang blijven stilstaan. De temperatuur is tot twee gra den onder het vriespunt gedaald. Het ver keer ondervindt groot naadeel van de glad heid. In 'n Woensdag in de zitting van de Kamer van Koophandel gehouden Nieuwjaarsrede heeft de voorzitter, de heer J C. Veder, na den dood van Mr. Wytema en de benoe ming van Mr. Droogleevor Fortuyit tot bur gemeester liei dacht te hebberf, herinnerd aan het opruimen van handelsbelemmerin gen. Wij mogen, aldus spr., onze waak zaamheid ton aanzien van het protectionis me geen oogenblik laten verslappen, ge dachtig aan de rijke vruchten welke de Nederlnndsche vrijhandelspolitiek voor het bedrijfsleven heeft gebracht", aldus zeide spr. Aangaande de hervatting van de onder handelingen met België uitte spr. den op rechten wensch, dat spoedig een oplossing moge worden gevonden. Dat weldra de laatste tolboom voor goed zal worden opengeworpen, acht spreker een eisch des tijds, welke handel en ver keer niet luid genoeg kunnen doen klin ken. Als antiquiteit verdient de wegtol dringend de rust der vergetelheid. Voorts bracht spr. in herinnering, dat de nrbeid aan de nieuwe brug over de Ko- hinpshaven in het afgeloopen jaar krach tig werd voortgezet, en het zich laat aan zien, dat over nog slechts enkele weken dit aanzienlijke stuk werk zal zijn vol tooid. Intusschen, zal men dan toch altijd slechts één vaste verbinding over de rivier hebben, terwijl een tweede verbinding, naar spreker verwacht, op den duur niet ach terwege zal kunnen blijven. Voorts vestigt spreker de aandacht op den droevigen toestand van de stations <?;i herhaalde hij de oude klacht, dat verschil lende gemeen tel iike tarieven een te zwa- rcri last leggen op het bedrijfsleven en dat in 1928 het zooveelste verzoek der Kamer, nm eindelijk de onbillijke zakelijke belas ting op het bedrijf af te schaffen, wederom schipbreuk heeft geleden. In 1928 werd de haven bezocht door 12.370 schepen, tegen 1G 130 schepen in 1927. De cijfers van het goederenverkeer zijn oveneens teruggeloopen. De uitvoer van steenkolen ter zee met inbegrip der bun- kerkolon is in 1928 teruggeloopen tot ruim 10 millioen tons in de eerste 11 maanden, tegen ruim 12.1 millioen tons gedurende dat tijdvak in 1927. Vrij belangrijk is ook de achteruitgang van de ertsnanvoeren, die zijn verminderd tot ruim 7i4 millioen tons gedurende de eerste 11 maanden van 1928, tegen bijna 10'4 millioen tons gedurende het overeen komstige tijdvak van 1927. Verschillende arbeidsconflicten hebben hun invloed op ernstige wijze doen gevoe len. De graatiaaft voeren zijn niet over ne geheele linie even groot geweest, als in 1927, maar hebben loch met 3,9 millioen tons gedurende de eerste elf maanden des jaars tegen 4.24 millioen tons gedurende "t. overeenkomstige tijdvak van 't vorige jaar, wederom 'n behoorlijk figuur gemaakt. Ge lukkig ziet men een geringe stijging vnn do verkeerscijfers, wanneer men de aan- en afvoeren van graan, ertsen, steenkolen, oliën, hout en salpeter builen rekening laat. In de voortgezette vergadering werd de heer Veder als voorzitter der Kamer her kozen. EERSTE KAMER. Dij den aanvang der vergadering van Woensdag heeft do voorzitter, baron van Voorst tot Voorst, eenige hartelijke woor den gesproken naar aanleiding tan het jubileum der Koningin-Moeder. Spr. ge waagde van de hartelijke instemming en deelneming van het Nederlandsche volle met het jubileum en eindigde met de bede, dat God llare Majesteit nog vele jaren zal sparen (applaus). Aan de orde was het ontwerp tot goed keuring der wij éi ging van de internatio nale overeenkomst betreffende de instel ling van een internationaal landbouw* instituut te Rome. De heer Wibaut vreest moeilijkbeden bij de komst in Italië van socialistische afge vaardigden, en vroeg waarop gebaseerd is de verwachting van een regeling, dat der gelijke moeilijkheden zich niet zullen voor doen. Minister Beelaerts van Blokland meent, dat de houding van de I la liaan sché regee ring ten opzichte van dit instituut geen vrees doet ontstaan voor moeilijkheden ten opzichte van afgevaardigden van bepaal de politieke kleur. Het ontwerp wordt aangenomen met 28 tegen 8 stemmen tegen stemden de so ciaal-democraten, behalve do heeren Wi baut en Polak. Bij de behandeling van het ontwerp» houdende bepalingen inzake procedure In kantongerechtszaken, ontwikkelde de' heer Pollema bezwaren tegen reis- en verblijf kosten voor de verliezende partij. Ook vreesde liij verhooging der kósten van procedure. De heer Men dels achtte het ontwerp halfslachtig. Spr. begrijpt niet, waarom ai- leen beroepszaak waarnemers genoemd worden en geen incidenteele zaakwaarne mers en hoever de vergoeding moet gaan voor den gemachtigde van de winnende partij. Het hoofdbezwaar van spr. is de voogdij van de wet over het publiek, dat zelf behoort te beoordeelen door wien h« t vertegenwoordigd zal worden. De heer Verkouteren acht de procedure te duur worden door het ontwerp en meent, dat de procedure vrij moet zun, evenals de politie voor niets werkt. De heer van der Hoeven acht de bezwa ren overdreven. Van de nieuwe bepal'ng gaat een preventieve werking uit. Minister Donner 'acht. de bezwaren niet opwegende, tegen de voordeden van het ontwerp. Verhooging van de kosten der procedure heeft niet plaats, alleen een an dere verdeeling. Het bezwaar van den heer Mondeis tegen de weigering van bepaalde zaakwaarnemers is niet principieel, «laar cok de regeling van het beroep van zaak waarnemers. hetgeen de heer Mondeis wil, Staats voogdij is. Spr. voelt voorloopig meer \onr deze informeele regeling. Het ontwerp wordt aangenomen z.h.s. De vergadering wordt verdaagd tot na dere Bijeenroep ing. Doordringend koud en toch geen lage temperatuur DE RIJNDAM VERKOOKT. Het schip zal worden gesloopt. Door bemiddeling van het makelaars kantoor Jacq Pierot cn Zonen is het stoom- schip Rijndam, van de Ilolland-Amerika- lijn, verkocht aan Frank Rijsdijks indus- trieele ondernemingen te Hendrik Ido Am bacht om to worden gesloopt. Na do Noor- dam, welke het vorige jaar naar dezelfde onderneming voor sloop is verkocht, is dit dus het tweede passagiersschip, dat, als tot een ouder type behoorende. van de vloot van de Holland—Amerikalijn moet worden afgevoerd, aldus de N. R. Ct. Voorloopig zal het schip evenwel nog in de vaart blijven. Ook als do Statendam in de vaart gekomen zal zijn, zal hot mogelijk nog een paar reizen maken, maar dan zal het onherroepelijk gedaan zijn. De Rijndam» een dubbelschroefstoom- schip, welke in 1901 is gebouwd, meet 12,535 ton. Het schip heeft eenige jaren geleden een reis om de wereld gemaakt niet een groot aantal Arnerikaansche studenten aan boord. Op dc/.e university cruse is ook onze haven bezocht. Verleden jaar heeft, de Rijn dam enkele reizen gemaakt voor de Neder landsche reisvereeniging, naar Engeland en Noorwegen, H. fig. DE KONINGIN-MOEDER. Een bloemenhulde uit Boskoop. Gisterochtend heeft de heer van Straaten vaji Nes, namens de Boskoopsclie kweekers een bloemenhulde gebracht aan de jubilee- rende Koningin-Moeder, beslaande in een groote mand met prachtige azalea's. Do Koningin-Moeder nam het geschenk persoonlijk van den heer van Straaten van Nes in ontvangst en betoonde zich zeer met deze bloemenhulde ingenomen. TWEE BERUCHTE INBREKERS. Van wie één 28 jaar In de ge vangenis doorbracht. ïn den nacht van 31 October op 1 Novem ber 1.1. heeft te Amsterdam een inbraak plaats gehad in perceel Keizersgracht 013, waar om. is ondergebracht de gemeentelij ke dienst voor Rente-gevende Eigendom men. Aan den oorgevel was een raam opengeschoven; in enkele lokaliteiten van het gebouw heerschte een ware chaos, stoe len waren omver gesmeten, terwijl hoven- dien een kleine brandkast geforceerd was, waaruit twee bedragen, resp. van 182.55.-— en 30.52 ,'4, toebehoorende aan de gemeen te Amsterdam, weggenomen bleken te zijn. In verband hiermede hebben zich voor de Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam te verantwoorden gehad de 48-jarige kleer maker G. E. van der H, cn do 34-jarige tim merman J. K. M., beiden oude bekenden van do politie cn justitie in de hoofdstad. Van der H. heeft bij elkaar niet minder dan achtentwintig jaar in de gevangenis door gebracht, ook M. heeft talrijke veroordeelin gen achter den rug. De belangstelling voor dezo zaak uit donker Amsterdam was zeer groot. De publieke tribune was geheel ge vuld met vrienden en bakenden van de ver dachten; bij den aanvang der zitting waren er in de zaal bovendien niet minder dan 15 getuige décharge van wie het meerendeel zoo niet allen, bij de politie in een slecht blaadje staan. De verdachten ontkenden pertinent, iels met den inbraak uitstaande te hebben; zeer fezwarend echter waren de verklaringen van de twee rechercheurs, die do verdach ten gevolgd waren en hen, na do inbraak gecontateerd te hebben, arresteerden. Het O. M. rnr. Versteeg, trachtte in zijn zeer uitvoerig requisitoir aan te tooncn, dat de verklaringen ii decharge meer wapenen aan den aanval dan aan do verdediging in handen hadden gegeven. Deze getuigen en ook de verdachten zijn in hun verklaringen geregeld in strijd geweest met hetgeen de verbalisanten zoo juist en minutieus heb ben gezien. Spr. wees er voorts op dat bij do zaak minstens 4 ft 5 verdachten betrokken zijn. Hulde bracht spr. aan de rechercheurs voor het feit, dat zij de hand hebben weten te leggen op twee personon. die de stad ge- ruimen tijd onveilig hebben gemaakt. Ge zien hun ongunstig verleden eischle hel O. M. tegen elk van hen twee jaren en zes maanden gevangenisstraf (protesten bij de vrienden van verdachten in do zaal en op de publieke tribune). r Als verdediger trad op mr. D. Bosboom, Dc weerkundige medewerker van het Vaderland schrijft: Het verschijnsel, dat in meteorologische kringen op dit oogenblik de aandacht trekt en met belangstelling gevolgd wordt, is de buitengewone hooge luchtdruk, die niet al leen hier te lande, maar ook in andere ge deelten van Europa wordt waargenomen. Gisteren steeg de barometer hier tot onge veer 782 rn.M. cn na een kleine daling in den nacht kon vanmorgen weer een stijging worden waargenomen, zoodat het er begint uit te zien naar een record-lioogte van den barometer. Met is stellig minstens 20 Jaar geleden, dat zulk een hoogebarometer stand hier werd waargenomen. In Zweden was gisterenmorgen de luchtdruk nog hoo- ger, n.l. 789.1 m.M. tc Stensele. Het is niet alleen deze hooge barometer, die de aandacht trekt. Integendeel, de weerstoestand in het grootste gedeelte van Europa verdient de aandacht. Er heeft zich langzamerhand een zeer. groot gebied van hoogen druk gevormd, dat zich naar het Westen tot den 20sten lengtegraad van Greenwich uitstrekte. Het bedekte het ge heele waarnemingsgebied, van de Noord- kaap tot de Middellandsche Zee, terwijl de 'begrenzing in het Oosten ver buiten het waarnemingsgebied lag. Daar een kern Do ven Skandinavië en een tweede boven En geland en Schotland lag, was de wind over het Vasteland zwak. Dit is tot op zekere hoogte een gelukkig verschijnsel, daar nu de koude lucht uit het Oosten bijna niet of althans in een langzaam tempo naar het Westen getransporteerd wordt, zoodat de vorst hier tot nu toe matig is gebleven. In het Oosten is de vorst n.l. sterker gewor den. In Oost-Duitschland was de morgen- temperatuur gisteren ruim 15 graden C. onder nul, zooals uit'de officieele weerbe richten blijkt. Van het Oosten naar het Westen nam de vorst gaandeweg af. Giste renmorgen was de morgen témper a tuur in hot Oosten van ons land ongeveer 5 gr., terwijl, de grens tusschen vorst cn dooi dicht bij de Noordzee werd aangetroffen, waarvan het gevolg was. dat na een geringe vorst des nachts overdag dooi intrad. In den afgeloopen nacht echter breidde de vorst zich weer Westwaarts uit. waarbij de temperatuur tot —6 gr. C. daalde. Vanmor gen was zij weer tot 3.5 gr. C. gestegen. Hoewel de vorst nu en dan iets sterker Ss, valt het toch op, dat zij voortdurend zeer matig is gebleven. Er zou alle reden zijn orn bij den tegenwoprdi^en vveerstop- stand sterke vorst voor waarschijnlijk te houden. Men kan iu de meteorologischs journalen tal van gévallen terugvinden, waarin de vorst onder dezelfde omstandig-1 heden sterker was. Men kan echter wel een paar oorzaken aanwijzen, die thans de vorst matigen. Hierboven is reeds gewezen op het lang zame transport van koude lucht uit het Dosten. Een andere, wellicht belangrijke factor is, dat do lucht des nachts geheel bedekt, of slechts, bij eenige helderheid, toch weinig transparent is, zoodat de nach telijke afkoeling door uitstraling-gering is De nabijheid van de zee werkt thans, nu de aflandsche wind zoo zwak is, temperend op de koude, en einde is hel gemis aan een dik sneeuwdek (hier en daar is wel sneeuw gevallen, maar niet veel) een factor, die do sterke afkoeling der onderste luchtlagen niet begunstigt, zoonis in tal van vroegèt voorgekomen gevallen daarentegen wel het geval is geweest.. Bij de matigo en lichte vorst in het Wes ten van ons land is de ijsvorrrilng natuur lijk gering. In het Oosten daarentegen, waar de vorst sterker is, schijnt het ijs, blijkens de berichten over schaatsenrijden, veel dikker te zijn. De tegenwoordige toestand van het weer gaat vergzeld van een bijna voortdurend betrokken lucht, van - een nevelige at mosfeer en zelfs van dikken mist. Alge meen wordt geklaagd over de on&nïigê' name koude, niettegenstaande de tempera tuur niet zoo bijzonder laag is. De ooizaak van deze klachten moet worden gezocht iri den neveligen toestand tvan de lucht. Men kan dit n.l. wel als volgt verklaren: Uit do wolkenlaag dalen voortdurend zeer kleine waterdruppeltjes neer, die zich in de on derste luchtlaag verzamelen en daar als een ne\el zichtbaar worden. Het gehalte aan water van d,e lucht is dientengevolge vrij groot, maar daar dit water niet alk damp, maar als vrij zweventw druppeltjes in de lucht voorkomt, onttrekken die deeltjes, wélke met ons lichaam cn met onze kleeren in'aanraking komen en dto bij de ademhaling in de longen komen, Veel warmte' aan het lichaam, daar zij lot ver damping gebracht worden. Dit verdam pingsproces eischt veel warmte, dto dan door het lichaam moet worden geleverd. De dikke mist, die iri den nacht is ont staan, geeft bij het vriezend weer een be slag Van ijsnaalden op allé vaste voorwer pen. Wanneer het tot opklaring en zonn'g weer mocht komen, zullen de hoornen stel lig een prachtige witte versiering dragen. MARINE-OVERPLAATSINGEN. Bij beschikking van den minister van Defensie is de officier van gezondheid der 2e klasse H. C. van Hoek den 14den Januari a s. geplaatst aan boord van Hi Ms. Wacht schip to Willemsoord. Bij beschikking van den .Minister van Defensie is de officier van den Marino- stöomvaartdlenst der 2e klasse J. tlnjenins den 14en Januari a.s. geplaatst aan boord van Hr. Ms. Z 5, Een costuum zoncfer coupe is als een auto zonder benzine. Beide beioven te veel doch ceven te weinig. Voor MAAI KLEEDING uitsluitend VARKENS MARKT 13 15 Vraagt het Uw vrienden en kennissen EINDHOVEN HEEFT THANS 77548 INWONERS. Re achtste stad ln Nederland, Eindhoven passeert thans Arnhem in zie lental en stelt zich daardoor op de Se plaats in de rij der Nederlandsche gemeenten. In 1928 vestigden zich te Eindhoven 11595 per sonen, waardoor het aantal inwoners óp 1 Januari j 1. tot 77548 steeg WIJZIGING LEERPLICHTWET. Eon ingediend wetsontwerp. Ingediend is een wetsontwerp tot wijzi ging-van art. 3 der Leerplichtwet Volgens de memorie van toelichting heeft; onder liet tegenwoordige artikel 3 een kind aan alle eischen van clat artikel voldaan als het aan het eind der hoogste klass« van een zesjarige school 13 jaar oud is, indien het na het bereiken van den zesjarigen leef tijd tot de eerste klasse -was toegelaten en éénmaal niet verhoogd is. of indien het vóór het bereiken van deti zesjarigen leeftijd tot de eerste, klasse was toegelaten en tweema len niet.is verhoogd. In heide gevallen is het 7.jaren leerling éoner school geweest, het heeft alle klassen doorloopen cn het heeft de klasse afgeloopen, waarin het 13 jaar werd. Intusschen moet worden erkend, dat al dus de duur vnn den leerplicht verschillend is voor hen, die 'n G-jarige cn hen, dio 'n 7- jarige school bezoeken. De voorgestelde le zing stelt daarom buiten twijfel, dat in de gestelde gevallen 'l kind niet aan de leerver plichting heeft voldaan en dus zijn onder wijs hetzij nan een 7-jarige lagere school o? een centrale school voor het zevende leer-' jaar. hetzij nan een school voor irtgebreirt lager onderwijs zal moeten voortzetten, ten zij het valt order de vrijstelling volgens •art. 7. 3a der Leerplichtwet Vrijdag 31 J&nuarL Huizen, 310,9 M. (Na G uur 1852 M.): 12.30 Tijdsein van de KRO. klok. 12.30—1.30 Lunchmuziek door het K.R.O. trio Piet Lustenhouwer. piano; ïleinrich. Sclioll, viool cn Otto Hendriks, cello. 300—100 Vrouwenuurtje door mejuf- fiouvv Do Twaalfhoven uit den Haag. 4 005.00 n.m. Gramofuonplatenconcert. 5.00—G.40 n.m. Concert Mevr. R. A. v. d. Morst—Bleekrode, piano; de heer H. v. d. Morst Jr., collo; de heer H. Hermann, viool. 6.407.00 Spreker: P. Ileilker uit Hoofd dorp. Onderwerp. „Esperanto". 7.00—7.30 Cursus Paedagogio, door den weled. zeergel. heer Dr. Jac. van Duel. 7.30 Weekuitzending. Sprekers. Dr. J. van Dorp, Enschedé en prol', dr. II. J. Jordan, Utrecht. Muzikale medewerking van: mevr. VV. J. Lange veld—IIol leman, sopraan, Alk maar; Gerrit Ilekket. piano, Alkmaar; Jacq. Jansen, piano, Bergen. Declamatie: Sara Ileyblom, Amsterdam, Albert van Dalsum. Amsterdam. 7;35 V.P.R.O.-catechisaiie. Oude Testa ment. Spreker: ds. J. van Dorjpi Onderwerp, liet Profeiisme II. 8.10 Persberichten. 8.15 kjuziek. 8.50 V.P.R.O.-lezing. Spreker: i'voL dr. ïl. J. Jordan, hoogleeraar aan de Universiteit ie Utrecht. Onderwerp: De instincten bij mensch en bij dier. 9.30 Muziek. 10 00 Declamatie: Fragmenten uit de Op standelingen van Henr Roland Holst. (Sara HeybJom en Albert van Dalsum). 10.20 Muziek. H i 1 vers u m, 10 00 M.: 10 00 Tijdsein van cle A.V.R.O.-klok. 10.00—10.1.3 Morgen wij «Tin g. 12.00 Politieberichten. 12.15—2.00 Lunchmuziek door liét Bórift Lensky trio. 2.03—2.45 S( hooiuitzending. Jhr. Jan Feith spreekt over Jules Verne. 4.00—1.30 Huisvrouwenhalfuurfcjé. Spreek' ster; Mevr. D Jacobs- Zoethout, over: „Het Instituut. 5.30—G 00 Spreekuur van don Radiodokter. 0 00 Tijdsein van de A.V.R.O.-klok, G.00—7.15 Dinermuziek door het. Boris Lensky Trio. 7.15—7.45 Cursus vanwege het Onderwijs fonds voor de Binnenvaart. Spreker: C. A. M. C van Kasteel. 7.45 Politieberichten. 8.00 Tijdsein van de A V R.O.-klok. 5 00—8.50 Concert door het Omroep Orkest o. I. van Nico Treep. 8.50—9.35 Lezingcyclus A.V.R.O.-Nut. Spr.: Prof Dr. M. O van Mourik Broekman on derwerp' Geestelijk leven in Amerika (2). Vowtzetting van het concert. 9.35—1015 Opfretten walsen. 10.15 Persberichten van Vaz Dias. 10.30—11 30 Dansmuziek door het A;V. R. O. dansorkest. 11.30 Sluiting.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 2