Inventaris-Opruiming. AMEBSFOORTSGH DAGBLAD BINNENLAND. Donderdag 24 Januari 1929 .DE EEMLANDEft", 27e Jaargang No. 174 HERDENKING VAN DE UNIE VAN UTRECHT N.V.COMPAGNIE LYONNAISE DOODELIJK AUTO ONGELUK Het slachtoffer onbekend FEUILLETON. Ce Wettige Erfgenaam Belangstelling van de ge- heem Koninklijke Fawdo. Gister werd de dag herdacht, waarop vóór 350 jaren is bezegeld de Unie van Utrecht, die den grondslag heeft gelegd van ons onafhankelijk volksbestaan. Hoe wel de herdenking er eene is, die een na tionaal karakter draagt, had de feestvie ring zooals begrijpelijk is speciaal in Utrecht plaats. De gehecle stad was rijkelijk bevlagd aan de feestvreugde werd op bijzondere wijze luister bijgezet door de aanwezigheid van de Koninklijke familie, die met den trein van 10.53 uur aan het Centraal Sta tion te Utrecht aankwam. Daar waren CcU ontvangst aanwezig de Commissaris der Koningin, dr. J. 'sJacob, en de burgemeester van Utrecht dr. J. F. Fockema Andreae. Na de begroeting werd in auto's naar hel Domplein gereden waar de hooge bezoekers aan den hoofdingang van het Universiteits gebouw verwelkomd werden door het col lego van curatoren onder voorzitterschap van rar. A. baron \an Lijnden, die zijn me deleden aan Hare Majesteit voorstelde. De Koningin begaf zich naar de kapittel zaal in het Universiteitsgebouw, waar prof. dr. G. W. Kernkamp en dr. J. Th. de Vis ser redevoeringen hielden. Rede prol. dr. G. W. Kern kamp. Prof. dr. G. Kernkamp had tot on derwerp van zijn rede gekozen „De wor ding der Unie van Utrecht". Dc redenaar trad hierbij in een breed voerige historische beschouwing. Over de tot stand gekomen Unie spre kende. wees de spreker er op, dat Oranje van den aanvang af gewenscht heeft, dat ue Unie ook voor de Roomschen aanneme lijk zou zijn. De letter van de Unie was dan ook niet anti-Roomsch, maar de praktijk er van zou dit wel zijn. En dit kon ook niet anders, zeide spreker, die verder uiteenzette, dat de Unie werd aangegaan tusschen gewes ten, die of Gereformeerd waren, of in een overgangstoestand verkeerden en het straks zouden worden. De Unie kreeg ook daarom een Protestantsch karakter, omdat ".ij bestemd was een tegenwicht te vormen te,gen de Unie van Atrecht, waarin de Waalsche gewesten hun verzoening met den koning voorbereidden. De gebeurtenissen in het Zuiden beletten Oranje persoonlijk deel te nemen aan de beraadslagingen over de Unie. Met het re sultaat ervan was hij niet tevreden. On bewimpeld gaf hij dan ook in Februari 1579 to kennen, dat de Unie zooals zij te Utrecht was gesloten, hem niet bevredigde. Hij koesterde nog altijd de hoop een Gene rale Unie tot stand te brengen, waarin de beginselen van den godsdienstvrede zouden worden aanvaard. Eerst toen deze verwach tingen in rook waren opgegaan, omdat de Waalsche gewesten zich bij den vrede van Atrecht (Mei 1579) weder onder het gezag van den koning hadden gesteld, betuigde hij in zeer omzichtig gestelde acten zijn adhaesie aan de Unie. Het waren feitelijk slechts drie gewesten, die op den 23en Januari in de vergaderzaal van het Domkapittel de acte van dc Unie onderteekenden Holland. Zeeland en Utrecht. Graaf Jan van Nassau, de stad houder van Gelderland, was de eerste on- der tekenaar, om zijn rang, om het aan deel. ik.t hij aan het sluiten van de Unie had de Geldersche kwartieren zouden echter eerst later toetreden. De Ommelan den waren door twee afgevaardigden ver tegenwoordigd, waarvan er één de rij van onderteekenrars der Unie sloot. Maar na een jaar hadden alle Noord-Nederlandsche gewesten die men van den beginne of had willen opnemen, zicb bij de Unie aangeslo ten en hadden ook steden van Brabant en Vlaanderen bij de Unie steun gezocht te gen het Spaansche geweld. Waartoe verbonden de leden der Unie zich Om elkaar met goed en bloed bij te staan tegen den gemeenschappcliiken vij and Daartoe vereenigden zij zich ten eeuwi gen dage, tegen iedereen, alsof zij slechte één provincie waren, zonder op eenigerlei wijze te kunnen worden gescheiden. In die verbintenis ligt do duurzame beteekenis van de Unie. Daarom kunnen alle Neder landers onverschillig van welke gezind heid, deelnemen aan de herdenking van het sluiten van de Unie van Utrecht Om dat zij aan Zeeuwen en Ommelanden, aan Friezen cn Gelderschen, het begrip van seamhoodigheid heeft ingeprent. Omdat zij den band heeft gevormd tusschen de ge westen die onze nationale zelfstandigheid hebben bevochten, omdat zij het cement is geworden, dat de Republiek der Vereenig- do Provinciën zou bijeenhouden. Zóó willen wij haar heden gedenken cn eeren: als hoeksteen van het gebouw onzer vrijheid, als plechtanker van het Schip vun Staat onzer republiek. Rede oud-minister De Visser. De oud-minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, dr. J. Th. de- Visser, sprak vervolgens over de „Beteekenis van de Unie van Utrecht". !n zijn rede zette hij uiteen, dat dank vooral het eenparig vrijheidsstreven, de dwangpolitiek van Philips hier te lande de nederlaag geleden heeft en met de vrijheid van Noord-Nederland, ook de gewetensvrij heid aldaar voor goed gered is. Spr. dankte de Koningin en de Koninklij ke Familie voor hunne hooggewaardeerde tegenwoordigheid bij deze herdenking. Het nationaal karakter der Unie-herdenking is ook hoog gehouden door de tegenwoordig heid van Hare Majesteit, wier stamvader Jan van Nassau, die tot zijn leus had geko zen: „De zaak der Nederlanden is de zaak der Nassau's", de maker en wier stam ver want, Willem van Oranje, eveneens H. M.'s geestelijke vader, de voorbereider, al was het. in anderen vorm, is geweest. Ten slotte zeiclo spr. houdt de Unie alle Nederlandsche geslachten welsprekend voor wat eendracht vermag. De beide toespraken werden afgewisseld door zang van een dubbelmannenkwnrtet uit Coers Liederenkoor (koor van de Kon. Vereeniging „Het Nederlandsche Lied"), het welk onder leiding van den heer J. H. P. Winnubst het „Wilhelmus" en een tweetal Valerius-liederen ten gehoore bracht. Da aanwezigo autoriteiten. Onder de talrijke aanwezigen, die bij de samenkomst in de Aula op het podium za ten, waren behalve de beide redenaars Ministers De Geer, Beelaerts van Blok land, Slotemaker de Bruine. Van der Vegte, Donner en Koningsberger, de ministers van Staat Heemskerk, Idcnburg, Van Karne- beek en Fock, de voorzitter van de Eerste Kamer, baron Van Voorst tot Voorst, de vice-president van den Raad van State, graaf Van Lynden van Sandcnburg, de di recteur van het Kabinet der Koningin, jhr. Van Tets, de commandant van het veldle ger, luitenant-generaal lnsinger, de com mandant van de Marine te Willemsoord, Schout bij Nacht Quant, de voorzitter en ondervoorzitter van de Kon. Academie van Wetenschappen, onderscheidenlijk de hee- UTRECHTECHEWEG 10. TEL 179 - AMERSFOORT. ren prof. Van Vollenhoven en prof. Van der Hoeve, curatoren van de Rijks-Univer siteit te Utrecht baron Van Lynden, jhr. Bronkhorst Sandberg, baron Van Wijnber gen en de secretaris baron Van Geer van Jutphaas en de president van de directie der Nederlandsche Bank, dr. G. Vissering. Verder bevonden zich in de zaal o.m.de Commissarissen der Koningin in dc pro vinciën met uitzondering van die van Dren te, wegens verblijf buitenslands, liet college van Gedeputeerde Staten in de provincie Utrecht en de griffier der Staten met hun ne dames, verschillende leden van de Eer en Tweede Kamer der Stalen Generaal, hoofd» n van kerkelijke fe' nootschappen (Nel. ïlerv., Christ. Gereformeerd, Evang. Luth.. Doopsgezinde Sociëteit. Remonstrant- sclie Broederschap, Oud-Bisschoppelijke Cle- rezy, Ned. ïsr. Kerkgenootschap). Leden van Gedeputeerde Staten der pro vinciën (uitgezonderd Noord-Brabant cn Limburg). Burgemeesters der provinciale hoofdste den (uitgezonderd die van Zwolle). De plechtigheid op het Domplein. Na afloop van de plechtigheid, om 12 uur, begaven de genoodigden zich door den Kloostergang naar het Domplein. De Ko ninklijke familie vertoefde inmiddels eeni- ge oogcnblikken in de Senaatszaal en be gaf zich vervolgens door den hoofdingang van het Universiteitsgebouw in de na bijheid waarvan een eerewacht van de Ulrechtsche Studenten-Weerbaarheid was opgesteld naar het plein, waar aan den voet van het standbeeld van Graaf Jan van Nassau kransen werden geleed. Onderwijl speelde de carillonnist van den Domtoren het Wilhelmus, door alle lieercn met ontbloot hoofd aangehoord. Na deze indrukwekkende plechtigheid begonnen de groote Domklokken te luiden, evenals 350 jaar geleden geschiedde na het beteekenen van de Unie van Utrecht. Het défilé. Inmiddels begaf de Koninklijke familie zich weer naar het Universiteitsgebouw, waar de Koningin, de Koningin-Moeder, de Prins en de Prinses plaats namen achter een der vensters der bovenverdieping, (en- einde het défilé van een groot aantal \er- eenigingen met hare vaandels en muziek corpsen gade te slaan. De stoet, opgesteld in de Maliebaan en de Nachtegaalstraat, de Nobel9traat, het Jans kerkhof, de Korte Jansstraat en de Dom straat, onder, groote belangstelling van de zijde van het publiek gevolgd hebbende, trok recht op de Universiteit aan en ver volgde haar weg. na gedefileerd te hebben, langs het standbeeld naar den Domtoren, door de Servetstraat. Na aflooD van het défilé reed de Ko ningin-Moeder naar het Centraal Station, vanwaar H. M. orn half twee naar Den Haag vertrok. De Koninklijke familie was inmiddels door de Trans naar Paushuize gereden, waar geluncht werd. In de St. Mlchaelskapel. Om half drie reden de Koninklijke gasten naar den Domtoren, waar men zich kort ophield in het ontvanggebouw, vanwaar H. M., vergezeld van den Prins en de Prin ses, zich langs de Bisschoptrap naar de St. Michaelskapel begaf, waar een drietal leden van het U. S. 0„ de heeren Vellers, Van Leeuwen en Kwant, bij haar binnen treden eenige gedeelten uit een trio voor viool, alt en fluit van L. van Beethoven ten gehoore bracht. Rede burgemeester Fockema Andreae. Nadat de Koninklijke familie plaats had genomen, hield de burgemeester van Utrecht, dr. J. P. Fockema Andreae, een rede, waarin hij eerst herinnerde aan het plan, dat in 1899 de toenmalige directeur der gemeentewerken opmaakte voor de res tauratie van den toren cn waarboven ge schreven stond „De Domtoren in Wel stand." Spr. ging vervolgens in deil breede na de totstandkoming van den Domtoren, waar voor op 26 Juni 1321 de eerste steen is ge legd. En verder weidde hij uit over de restau ratie, aan alle pogingen daartoe, welke ver geefs vooraf waren gegaan. Op dit oogenblik zoo sprak de burge meester maakt een blijde ontroering zich van ons meester, nu een herstellingswerk, waardoor het dreigend gevaar voor schade en verval is weggenomen en vroeger bedre ven vandalisme is goedgemaakt, tot een gelukkig einde is gebracht. Verrassend is wat thans nadat het jaren achter steigers verborgen was gehojden, te voorschijn is g°komer. Eerst de lantaarn met haar traptoren en dc rijkbewerkte borstweringen van natuur steen vervolgens de middelste verdieping in al haar fraaiste vormen en eindelijk het onderste vierkant, voor den voorbijganger het imposantst en in zijn nieuwe beter gezegd oude gedaante het sterkst ver schillend van dat waaraan men langzamer hand helaas gewend was geraakt. Een niet minder groote verrassing zal aan ieder die den toren vroeger wel beklommen heeft, het inwendige van de onderste partijen bieden. Op den Klokkenzolder zaPhij alles vernieuwd vinden en de twee kapellen zal hij nauwlijks herkennen. Na deze rede volgde de uitvoering van het menuet door genoemd trio, waarop de Koninklijke familie afscheid nam en na een rijtoer de stad om 3.57 van het Centraal Station verliet. Na afloop van de plechtigheid in de H. Michaelkapel in den Domtoren is de Dom- klokkenist de heer J. A. H. Wagenaar, die al zooveel jaren op zoo'n voortreffelijke wijze het klokkenspel van flen toren heeft bespeeld, geheuldigd. De Utrechtsche Klok- kenspelvereeniging heeft hem voor het klokkenspel een nieuwe Engelsche klok aangeboden, een zoogenaamde d-klok waar op zijn beeltenis otaai Hij ontving vt-rdei een plaquette van de beeltenis van den heer Wagenaar en een foto van de klok. Deze laatste twee geschenken ten behoeve van het Dommuseum in de Egmontkapel. Bij deze huldiging voerde namens de Utrechtsche klokkenspelvereeniging de heer G. A. E. Meyer het woord, iii*wijl de burgemeester met eenige woorden de klok namens het iremeiuitebes'.n'ir aanvaarl-lc. Des avonds werd de Domkerk op bijzon der fraaie wijze in- en uitwen lig verlicht. Door deze blauw-rood-witte verlichting kwamen de vormen van den toren prach- uit. Er was zeer veel publiek op straat om die \erlichting te bewonderen. Op den Utrechlschen weg tus schen de Bilt en Zeist Zeist. Gisteravond heeft omstreeks half 9 op den Utrechtschen weg nabij den Schorteldoek, juist op de grens tusschen de Bilt en Zeist, een droevig ongeluk plaats gevonden, dat aan een tot nu toe onbekend gebleven persoon het leven heeft gekost en dat zich als volgt heeft toegedragen. Ter hoogte van den Schorteldoek heeft de Zeister tram in de richting naar Utrecht een halte, welke schuin tegenover de daar ter plaatse op den hoofdweg uitloopenden Kroostweg is gelegen. De onbekende per soon heeft nu, loopende op dien Kroost weg, de tram zien stilhouden en nog ge tracht deze tramtrein te halen. Hij is daar door hard den Kroostweg komen afloopen cn bemerkende dat de tram zich weder in beweging zette, heeft hij zijn vaart nog vermeerderd, zoodat hij op het moment dat hij den straatweg naderde, een groote snel heid had. Geheel zijn aandacht bestedende aan het feit om de tram nog te halen, heeft do man niet op het overige verkeer op «oft straatweg gelet en in wilde vaart den weg overgehold. Zoodoende zag hij niet een na derende auto uit de richting Utrecht, met het gevorg dat de man pardoes onder den auto liep, welke hem omver reed, waar door hij op slag gedood werd. Uit deze mededeelingen blijkt dus, dat den chauffeur van den auto het was een wagen van den burgemeester van Drieber gen, jhr. P. P. de Beaufort, die momen teel in het buitenland vertoeft en waarin gezeten waren een kinderjuffrouw en kind aan dit zoo ernstige ongeluk geon schuld treft. Want de niets vermoedende bestuur der zag plotseling een man uit het donker voor zijn wagen springen en had dus geen moment gelegenheid meer om dezen to ont wijken of door krachtig remmen zijn auto nog tot stilstand te brengen. Alles had zich in een paar seconden afgespeeld Ook dient hierbij in aanmerking genomen te worden de nog al spaarzame verlichting van den weg ter plaatse. Men heeft direct na het gebeurde de Bilt- sche politie met het een cn ander óp de hoogte gesteld, die onmiddellijk ter plaatse was, maar daar het ongeval plaats vond op grondgebied van de gemeente Zeist, werd de politie van die plaats gewaarschuwd, welke het 3lqclitoffer naar Zeist vervoerde en proces-verbaal opmaakte. Men heeft in Zeist alles in het werk ge steld om de identiteit van het slachtoffer vast te stellen, doch niets wees er op waar uit men kon opmaken wie de ongelukkige was en waar hij thuis behoorde. Orn de taak van de Zeister-poli tie te ver lichten bij het onderzoek naar naam en adres, laten wij hieronder het signalement van den overredene volgen: Het is iemand uit den werkenden stand, leeftijd ongeveer 35 jaar, flink postuur, kort geknipt blond haar cn kort geknipte kne vel, gekleed in blauw colbert costuum, don ker grijze overjas, licht gekleurd overhemd met dito boord, donkere zelfstrikker, lichte grijze gleufhoed, zwarte rijgschoenen en zwarte sokken. Hij was in het bezit van eenige leer boekjes van de lagero school, twee sleutels aan een ringetje, waarvan een van een yaleslot, ongeveer 914 aan geld en een horloge met roode cijfers tot 24. De Commissaris van Politie te Zeist ver zoekt hun, die inlichtingen omtrent de iden titeit van het slachtoffer kunnen verstrek ken zich bij hem of de politie in Utrecht to vervoegen. ERNSTIG ONGEVAL. Tijdens een reparatie in een liftkooi, in de vleeschwarenfnbriek der firma A. Hun- ninlc te Deventer, kwam door ecu ongeluk de zware lift naar beneden, die daarbij den 23-jarigen arbeider Porn zeerd ernstig ver wondde. Met levensgevaarlijke inwendige kneu zingen werd P. naar het St. Jozef Zieken huis vervoerd. Door E. PHILIPS OPPKNHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. HOOFDSTUK IX. Om acht uur precies verliet Francis, hertog van Chatfield, zijn kamer cn vond, toen hij de breede trap naa de hall afdaalde, Johnson, die h^m daa* wachtte en sir Stephen, een beetio .T.eer op den achtergrond. ,,K/ diner is gereed, uw genade, in de feestzaal" kondigde dc eerste aan. „Wilt u zoo vriendelijk zijn mij to volgen „Wij worden soms de slaven van onze be- diendtn," fluisterde, sir Stephen, toen hij mee ging me» zijn gastheer Johnson is meei don een gewone bediende. Hij is do major domo Hij heeft zijn eigen opvatting van wat goed of verkeerd is. Ik stelde voor vanavond te eicn in de kleine eetzaal, maar hij wiHe er nic-t van weten. Ik denk, dat hij u wilde impcr, eeren."' Indien dit inderdaad Johnson s bedoeling was, zou hij worden teleurgesteld. Francis ging zitten in den grooten stoel met den hoogen rug, aan het hoofd van de tafel, waaraan gemakkelijk zestig menschen konden plaats nemen ponder een'g toeken van groote belangstelling Hij keek biino onverschillig orn zich heen in de reusachtige kamer en naar de gewelfde zoldering. Er was in zijn manie ren niets, dat er op wees, dat hij zich bewust was van het feit. dat hij zich bevond in een van de prachtigste eetzalen van Engeland. ,,Ik heb het gewaagd order te geven de ge wone wijnen te schenken," deelde sir Stephen een beetje weifelend mee. „U zult zien- dat uw kelders buitengewoon goed voorzien zijn." Francis proefde tot groote verlichting van den advocaat de sherry cn gaf zijn bijzon dere goedkeuring te kennen over een wijn „Wij maakten onze eigen wijn te Pelline". merkte hij op, ,maar ik geloof niet, dat wij heel gelukkig waren Dc druiven in dat district zijn vrij wrang" „Chatfield is altijd beroemd geweest voor zijn wijnen", vertelde sir Stephen. „Johnson zal ons hierna port geven, dien ik denk, dat gij zult waardeuren. Ik ben blij te zien, dat onder de eenlgszins strenge beginselen van de orde, welke gij hebt verloten, onthouding van wijn niet was opgenomen." ,Jn Italië drinkt iedereen wijn", antwoord de Francis, juist zcoals zij fruit eten en ta bak rooken." Deze dingen zijn alle goed en ol'e geoorloofd." Eon uili emend diner werd opgediend en bijna zwijgend doo- de beide heeren gebruikt. Johnson bleef met uiterst nauwgezette op vatting van plichtsvervulling den geheelen tijd achter den steel van Francis. Andere bedien den liepen heen en weer. Conversatie van vertrcuwelijkcn aard was onmogelijk en on- beteekenenJe onderwerpen van gesprek wa ren moeilijk te vinden. Na het opdragen van de groote schotels rnet fruit en de port en modc-iip was de toestand echter veranderd. Zelfs Johnscn schoof naar achteren De bci^e mennen waren feitelijk alleen. Het was sir Stephen, die de conversatie op meer ver trouwelijk geb:ed bracht. „Ik bon n«-g zoo zeker niet", merkte hij op, „dat u niet heel verstandig deed, toen u aan drong op eenzaam! eid voor uw eersten avond hier. Ik hoop, dat u mij zult gelooven, als ik zeg, dat ik het als een groot voorrecht acht, u bij deze gelegenheid te mogen gezelschop houden „U re wel goed", was het fluisterend ant woord Het is een romantische, bijna overweldi gende toestand", ging de advocaat voort. „Met uw vijf en twintig of zes en twintig juar verschijnt u nog zoo frisch in de wereld als een jengen die pas uit Eton komt. U doet feitelijk hedenavond uw intrede in dc wereld uw intrede als het hoofd van één der oua«te families, met een enorm inkomen en een grooten naam. Het is verbazend I" De intrede is wot laat", opperde Franois. „Op uw leeftijd hebt u niets gemist", ver klaarde de onder U heeft de wereld aan uw voeten." ,Heeft u eenig voorstel met betrekking tct mijn naosle toekomst'?" vroeg de jonge man. „Inderdaad. Daarvoor ben ik hier." .Go dan verde-, a!s 't u blieft." Sir Stephen bediende zich van wijn en ging gemakkelijker zitten, achterover leunend in zijn stoel cn zijn beenen over elkaar kruisend. „In de eerste plaats moet u uw zetel in nemen in het Hoogerhuis Lord Grantley, Lady Henry's broer, zal trotsch zijn u te introdu- ceeren Don zou ik u raden deze plaats open te stollen en te ontvangen. Ik weet, dot u kunt paardrijden. U kunt les nemen in goïf en ten nis en wij moeten den ouden Amos, den hoofdjachtopzichter hier, verzoeken u te lee- ren een geweer hanleeren De Chatfield-jacht is buitengewoon U zult hier zeker eenmaal de leder van de koninV'ijVe familie krijgen. U moet natuurlijk ook leeren een auto be sturen en wij moeten een kleermaker voor u zoeken De kleeding voor diner, welke ik zoo vrij was in uw kamer te laten brengen en welke ik tot mijn vreugde zie dat u draagt, kreeg ik dooi naar uw moot te gissen. U moet ze afdanken zoodra u voorzien is." „Nog iets De advocuot speelde met zijn kelk. „U moet bcs'issen. welke partij uw politioke sympathie heeft", ging hij voort. .De Chatfields zijn altijd Tories geweest maar er is geen reden, waarom u niet uw eigen weg zoudt gaan, indien u er zin in heeft. In het Hoogerhuis zal hef niet het minste onderscheid maiken Fionris proefde den wijn zorgvuldig en waardcerend. Zijn wangen waren nog even bleek, maar het licht in zijn oogen scheen schitterender „U is voornemens, mij het aanzien van de familie te doen hooghouden, zie ik" merkte hij op. „Ik zie geen reden, waarom u het niet ver zoudt brengen", verklaarde sir Stephen gewich tig. „Uw vToeger leven en uw opleiding hebben natuurlijk in u een ernstigen smaak ontwik keld het kan zijn, dat ge in den beginno do wereld een onrustbarende plaats vindt. Dut zal, daar ber ik zeker van, op den duur wel af slijten. Politiek en philantrophie kunnen goed samengaan en in dezen tijd vnn o'gcnneene ver draagzaamheid behoeft u rf godsdienst voor u geen bezwaar te zijn om vooruit te komen. Er is zelden een geslaoht geweest, dat niet een Chatfield in het kabinet had. Noch 'ord Henry, noch uw neef hebben de geringste nei ging gevoeld carrière to maken Ik geloof, dat ik. zonder iemand te beleedigen kan zeggen, dat zii er niet de noodige hersens voor heb ben. Met u is het anders" ,Is dit vleierij vroeg Francis rustig. „Het is niet a's zoodanig bedoeld" verzeker le sir Stephen hem. „Ik wensch alleen, dat ge u een helder denkbeeld vormt omtrent dc moge lijkheden van uw toekomst Francis keek over de geheele lengte van de kamer. Zij zaten in een hoekje van getemoerd lichtverder was er de ontzaglijke ruimte. Men kon nauwelijks zien waar de groote zaal ein- dfgde. Zelfs de schilderijen aan de wanden ice- kenden zich slechts vaag af. „Sir Stephen", zeide Francis gij zijt als ik het goed begrijp sinds jaren de zaakwaarnemer van mijn familie en ongetwijfeld dank ik het aan uw moeite, dat het geheime huwelijk van mijn vader te Rome werd ontdekt en dat ik hier ben. Ik ben dus aan u verplicht er voor te zorgen, dat er tusschen ons geen misver stand heeTsoht." „Ik verlang niets liever", verklaarde do advocaat, „dan niet alleen uw zaakwaarnemer, maar uw vriend en leidsman te zijn in alle andere opzichten, indien u mij dit voorrecht wilt toestaan. Niets zou ik zoozeer betreuren als ook maar het geringste misverstand tus schen ons „Dat is dus goed", zeide Francis. „Luister dan s v.p. even naar mij. Ik heb niet de min ste eerzucht om op eenige manier bij te dra gen tot den roem van de familie Ik heb an dere plannen" „Plannen herhaalde sir Stephen U is pas gisteren in Engelend aangekomen Wat voor plannen kunt u hebben gemaakt „Zij waren reeds aanwezig in mijn g°est", verzekerde Francis hem koel. „toen de deuren van het klooster voor mij weiden geopend en ik terugkeerde tot de wereld. Hebt u ooit ge meend, sir Stephen, dat ik dat met vreugde deed r „U scheen niet verlangend", gaf de advo caat toe. „Alles wel beschouwd was er veel noodig om u te overtuigen (Wordt vervolgd.)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5