UIT DEN OMTREK. STADSNIEUWS. HUISVROUWEN OOSTERVEESV AGENDA. WEER EEN ONGEVAL MET EEN LASCHAPPARAAT Ditmaal op een scheepswerf te Dordrecht. Op de schoepswerf de Biesbosch heeft een ernstig ongeval plaats gehad, met een au- togenisch las,ch-apparaat. Terwijl de 51-ja- nge arbeider J. Th. Plus aan het lasschen was sloeg het toestel plotseling in brand. Ook de gummislang vatte daarbij vlam. Plus kreeg een krachtige» vuurstraal in den ïug en werd deerlijk gewond opgeno- In einstigen toestand is hij naar het ge meentelijk ziekenhuis overgebracht, naar wij vernemen moet het ongeluk geweten wordpn aan nalatigheid bij het bedienen van net toestel. (Tel.) ESN VERDUISTERINGSZAAK. In raadszitting behandeld. Eon lid van den raad der gemeente Wierden was in 1927 beschuldigd van ver duistering van gemeentegelden. Hij zou n.l. voor de gemeente jn Duitschland school- rneubeleh hebben gekocht en belangrijke bedragen op de koopsom hebben gezet. Ilij werd, na ruim twee maanden in voorloo- pige hechtenis te hebben doorgebracht, in vrijheid gesteld. Het raadslid G. J. Hietland vroeg behan deling van deze zaak. in openbare raads zitting. Donderdag werd de quaestie behan deld. De' burgemeester, de heer J. C. van den J3erg, deelde inede, dat de zaak hangende was gebleven, omdat de Duitsche hoofdge tuige niet in Nederland durfde komen. Een wethouder heeft, hem in het buitenland op gezócht rnet het resultaat, dat de man te Almelo is gekomen om getuigenis af te leggen. Hij bad o.m. verklaard, dat het be wuste raadslid de gemeente 3000 meer heeft laten betalen,-dan de meubelen kost ten. Dit bedrog zouden ze samen deelen De Duitscher ontving echter slechts 73 De advocaat van het raadslid, mr. G. J. Sy- bratuly, is vier keer bij den Duitscher ge weest en beloofde hem telkens, dat hij do 1500 wel zou krijgen, als hij maar niet te Almelo kwam om te getuigen. O m. deelde de Duitscher nog mede, dat. toon het raadslid in voorloopige hechtenis zat, er tv/ee personen bij hem, den Duit scher, zijn geweest, die hem een quitantie gróót 450 hebben laten teek'onen, doch waarvan hij maar 300 in handen kreeg Deze quitantie moest' als jaartal dragen 192.1, om bij de rechtbank te Almelo te die nen als bewijs, dat het geld toen was be taald. Mr. Sybrandy had nog gezegd, dat de Duitscher zelf ook gevangen genomen zou worden als hij naar Almelo ging om te ge tuigen. Over deze mededeelingen ontstond een langdurige discussie. B. en W. zullen zien, wat ze in deze zul len doen. (Hbld.) BEGRAFENIS J. R. C. GONGGRIJP Op de-algemeene-'-begraafplQats te Don Haag is gisteren teas vaarde besteld het stof felijk overschot van den heer J. R. C. Gong grijp, in leven de nestor der planters in Suriname, oud-lid van Koloniale Staten Dat de thans 'ontslapene zich in dat gewest allerwegen bemind had gèmaakt, bewees wel de groote belangstelling thans op do begraafplaats. O.m. waren aanwezig de oud-gouverneurs van Suriname Staal en baron Van. Heemstra, zoomede tal van oud autoriteiten op Suriname. Aan de groeve trad als eerste spreker naar voren notaris Ter Laag uit Zaandam, die herinnerde aan den pioniersarbeid, door den heer Gonggrijp in Suriname verricht op het 'gebied van cultures, spoorwegaanleg en industrie, daarmede het algemeen be lang dienende. Verder sprak mr. Schoch eenige woor den, waarin hij den overledene schetste als een man, die altijd het licht zag cn een onverwoestbaar geloof toonde in de mooie -oekomst van Suriname, ondanks de te leurstellingen, die hij zelf had ondervon den. Voor dat. gewest is hij daarom van groot; 'nut geweest Een broeder van den ontslapene zeide dank voor de belangstelling. DR. R. C. LELY. Rouw Delfisch Studentencorps. In verband met het overlijden van dr. ir. C. Lely, in leven voorzitter van het college van curatoren der T. H., heeft het Delftsch Studentenkorps voor een week den rouw aangenomen De Goereesche visschersvloot de vlag halfstok. In verband met het overlijden van oud- minister Lely heeft de Goereesche vis schersvloot gisteren de vlao. halfstok gehe- schen, dankbaar gedenkend wat de minis ter in de jaren 90 heeft gedaan, speciaal de de afdoende verbetering van den haven mond, waardoor aan de verzanding voor goed een einde is gekomen. NATION. PROP.-BUREAU VOOR MELK EN MELKPRODUCTEN In beginsel tot oprichting besloten. In een bijeenkomst van daartoe genoo- digde - belanghebbenden en belangstellen- don op 23 Januari j.L, heeft dr. A. van Ranllft. directeur van den Keuringsdienst van Waren te Amsterdam, een rede geliou- den ten betooge van de wenschelijkbeid, «en Nationaal Propaganda-Bureau voor melk en melkproducten op te richten. De aanwezige vertegenwoordigers van bonden van melkveehouders, van vereeni- gingen van melkslijters e.a. veiT.1 a>*dcn zich eenstemmig voor oprichting, v.aartoe in beginsel werd besloten Een ontwerp der statuten werd behan deld en een reglement vastgesteld. De aan wezigen brachten, staande de vergadering een bedrag bijeen, noodig voor de voorbe reiding van de. stichting van het Bureau. In het voorloopig bestuur werden geko zen de heeron A. M. Vaandrager, Rotter dam C van Goor AmsterdamG. C. v. d. Leek, Rotterdam; A. A. van Swieten, Den Haag en dr. A. van Rnalte, Amsterdam. Het adres van het Bureau is voorioopig: mevr. N. J. Tjebbes, Jan van Eyckstraat 22 I, Amsterdam. UIT DE S.D.A.P. Tegen nnnulatie van functies. De afdeeling Middelstum van de S.D.A.P heeft, naar Het Volk meldt, het volgende voorstel ter behandeling op het in Februa ri te Nijmegen te houden congres ingediend* Het congres spreekt, zich uit, dat function- narissen, die méér dan één functie hebben, het meerdere inkomen dan f 6000 in rle par tijkas storten. BRAND IN DE KAARSENFABRIEK TE GOUDA. Het vuur echter nog bijtijds bedwongen. Men meldt uit Gouda, d.d. 23 Jan., aan de Tel.: Hedenavond te kwart voor zessen is onze stad in groote opschudding gebracht dooi de zich snel verbreidende mare, dat de Kon. Stearinekaarscnfabriek in brand stond. Een groote menigte spoedde zich naar de ter reinen aan den Rotterdarnsche dijk, waar uit de schoorsteenen van de vetvurenafdee- ling enorme vlammen omhoog sloegen. Ij et bleek, dat de omvang van den brand niet zoozeer reden tot ongerustheid gaf maar wel de gevolgen die daardoor zouden kun nen ontstaan in de vetvurcnafdeeling. waarin vlak naast elkaar vier groote kui pen, waarvan de eerste, tweede en vierde met 2000 liter olie cn vet bordevol gevuld waren. De derde, die evenals de overige uit Joodcn platen bestaat waarover een hout bedekking, was leeg in verband met repa ratie door loodgieters daaraan hedenmid dag verricht. Kort na het vertrek der loodgieters vatte de houten bedekking vlam, welke vlammen door den hoogen schoorsteen een uitweg vonden. Middelerwijl werd groot alarm ge maakt. De fabrieksspuit begon met beide slangen direct het blusschingswerk, terwijl ook van gemeentewege de motor en stoom spuit spoedig ter plaatse waren. Het ge vaar bestond, dat het vuur ook de houten bedekking van de andere kuipen zou aan tasten, het lood zou gaan smelten en de olie daardoor vrij zou kunnen wegloopen. waardoor een brand van zeer grooten om vang zou kunnen ontstaan. Onder leiding van de opperbrandmeesters J. den Boer en C. van Evk is men het blus schingsvverk met groote voorzichtigheid aangevangen cn er inderdaad in geslaagd- de andere kuipen voor aantasting te be hoeden. Na een uur had men den brand volkomen bedwongen. De aangerichte schade, die door verzekering is gedekt, is niet groot. Het bedrijf zal geon stagnatie ondervinden. De oorzaak is nog niet met zekerheid vast te stellen, maar zal in ver band gebracht moeten worden met de aan gebrachte reparatie. Burgemeester Ganr- landt en de wethouders Donker cn Van Staal sloegen met belangstelling de blus- sching gade. Een groote politiemacht \vn,s op de been om de zeer vele nieuwsgierigen op een afstand te houden. GEMEENTERAADSZITTING VAN UTRECHT. Donderdagavond werd de vergadering van den gemeenteraad onder leiding van den burgemeester dr. Fockema Andrea voortgezet met de verdere behandeling der voordracht omtrent het te verbouwen voor malig museum voor kunstnijverheid voor het Meisjes-LyCeum en het Bureau van Be roepskeuze. Hierbij werd een voorstel-Bre- dero (R K.)—Queries van Ufford fC.H.) om alleen de voorzieningen te treffen aangaan de het Meisjes .Lyceum en die betreffende het bureau van beroepskeuze na te laten verworpen met 21 tegen 14 stemmen. Daar na werd de voordracht van B. en W. aan genomen. nadat aanvaard was een voorstel de Haes (S.D.A.P.) om het gebouw waarin thans het bureau voor beroepskeuze is ge vestigd niet te verkoopen doch te verhuren. Bij een voordracht tot verkoop van grond aan de Potterstraat nan Ph. Cohen (Heck's Lunchroom) deelde wethouder Smulders (R. K.) mede, dat de tramrails in de Potter straat nog niet konden verlegd worden, (waarop Heck's Lunchroom's Werke wacht) daarin het Ruhrhekken staking was uitge broken en de rails niet afkwamen. Thans zijn zij er en nu zal spoedig met dit werk worden aangevangen. Ook betreffende voor stellen voor een nieuwe Viebrug zal de fa- bricage-commissie spoedig haar oordeel kunnen uitspreken. De grond verkoop van 33 M2. a f200 per M2. werd daarop goed gekeurd. Ten slotte werd door de heeren Bredero (R.K.), Serton (V.B.) en van Some ren (A.R.) ingediend een voorstel om B. en W. op te dragen in overleg met de aanne mersbonden de beleende wijziging' tot af schaffing van borgstelling en instelling van arbitrage in de gemcentebestekken uiter lijk 1 Maart a.s. \ast te stellen en in te voeren. Hierover zal de Raad nader beraadslagen. De vergadering is daarop gesloten. ERNSTIGE AANRIJDING. Autobus in botsing met een vrachtauto. Hedenmiddag te ongeveer 12 uur heeft in de Amhemsche straat bij de Varkensmarkt een ernstige botsing plaats gehad tusschen «en autobus van een dienst op Baarn en een zware verhuisauto van de firma Van den Hoek alhier. De autobus kwam de Varkens- straat af cn wilde de Acnhemscho.straal in rijden. Aangezien echter daar ter plaatse aan de rechterzijde van den weg een ande re auto stil stond wilde de bestuurder van de bus links voorbij rijden, blijkbaar heeft hij daarbij niét opgemerkt dat van tegen overgeslelde zijde de verhuisauto naderde dié rechts van den weg reed, hoewel no; getracht is een aanrijding te voorkomen, bottten de wagens met vrij grooten krocht tegen elkaar. Hoewel geen persoonlijke on gelukken "voorkwamen cn ook do inzitten den van de autobus met den schrik vrij kwamen, werden beide auto's aan de voor zijde ernstig beschadigd. Zoo vast zaten do wagens in elkaar, dat- er geruimen tijd mee gemoeid was voordat zij konden wor den weggebracht. Op het drukke middag uur trok deze aanrijding in het centrum van de stad uit den aard der zaak een enorme belangstelling. Dc politie regelde echter het verkeer, zoodat. dit geen stagna tie ondervond. Beide auto's zijn door de po litie in beslag genomen. AMERSFOORTSCHE RADIO-CENTRALE. Feestavond in Amicitia. In de zalen van Amicitia gaf de Amers- foortsche Rac(io-Gentrale gisteren vporhare abönné's en verdere belangstellenden een feestavond. Er bestond voor dezen avond ccn groote belangstelling, hetgeen bleek uit het zeer gioote aental aanwezigen. Namens de directie der Amersfoortsche Radio-Centrale opende de heer G. van Har ten, nadat het trio van den heer Reichmann een pittige marsch ten gehoore had ge bracht, den avond met een korte toespraak. Hij heette daarin, de aanwezigen hartelijk welkom en memoreerde, op welke wijze dezen feestavond was ontstaan. Van ver schillende zijden kwamen er n.l. herhaal delijk verzoeken van de luisteraars om via de crramofoonplaat Kees Pruis te laten hoo- ren. Dit heeft de directie er toe gebracht Kees Pruis in zijn eigen persoon voor de zen avond te engngeeren. Spreker leidde voorts het verdere programma bij de aan wezigen m, daarbij den wensch voegende, dat men zich naar genoegen mocht artiu- seei en Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het overvloedige pro gramma. Het. tooneelgezélschnp van de on- derofficiers'socicteit Eensgezindheid, bracht allereerst voor het voetlicht de aardige klucht „Tante Jutta uit Calcutta", of te wel ..Een zeer wild huwelijk". Toen dit ge zelschap eenigen tijd geleden ditzelfde blij spel opvoerde in eigen kring, waren wij in de gelegenheid met waardeering te schrij ven over het spel. dat door de dames en heeren werd gegeve$i. Ook gisteren werd er weer vlot gespeeld en had het stuk een uitbundig succes Men heeft geschaterd en gegierd om de malle rn ingewikkelde situa ties, waarin Hans Ï-Ianneman werd ge bracht dror zijn overijld huwelijk met de lipftallige F.va. De optredenden werden na ieder bedrijf uitbundig toegeklapt door het enthousiaste publiek. Do entre-actus werden aangevuld -met vroolijke muziek dèoi* hel trio Reich mann. Na de pauze, die eveneêns met muziek werd opgeluisterd, vermeldde het program ma een afwisselend cabaret, met medewer king van de Hom bekende humorist-confe rencier Kees Pruis, het trio Reichmann, do accordeon-virtuoos, de hoer Itijnders, en liet Varia Svmphonie- óii Dansorkest. Het behoeft geen betoog, dat ook dit ge deelte van den avond met veel succes werd afgewerkt en bij de aanwezigen een wel kome ontvangst genoot. Wij hebben het In de van dezen feestavond niet afgewacht er was om over elven nog geen pauze geweest doch wij twijfelen niet of ook tijdens dit gedeelte van het programma zal de stemming even geanimeerd zijn ge weest als vóór de pauze. De Amersfoortsche Radio Sociéteit kan met voldoening op haren eersten feestavond terugzien. FRUIT- EN GROENTENVEILING. Prijsnotering Veiling 25 Jan. '29. Zoete appels 18—19 cent, winter jannen 17 —26 ct., uien 89 cent, spruiten 1823 cent per K G. Wortels 30—32, bieten 38^39, rapen 29—31 cent per K.G. Boerenkool 924 ct., groene kool 2330 ct.. prei 21--29 cent. per 10 stuks. Roode kool 1—15 ct., gele kool 1012 ct. per stuk. ONS FOTO-BORD. In ons foto-bord aan de Utrechtsche- straat plaatsten wij nog een fraaie opname van den Dom-torcn te Utrecht, zooals die cok hedenavond verlicht is en van de l-Ierdenking van het 20-jarig bestaan der afdeeling Amersfoort van de Ned. Ver. voor Afschaffing met.de vaandelaaubie- ding van j.l. Donderdagavond. NED. VER. TOT AFSCHAFFING VAN ALCOHOLHOUDENDE DRANKEN. Dc herdenking van het 20-jarig bestaan. In aansluiting op ons verslag van de feestavond ter herdenking van het 20-jarig bestaan der plaatselijke afdeeling van bo vengenoemde verecniging, kunnen \ye nog niededeelen, dat in het verdere gedeelte van den avond door een sextet, van leden der verecniging, eenige zeer mooie num mers werden gezongen, terwijl door ande ren twee schitterend mooie tableaux wer den vertoond: „De drankflesch moet stuk" cn 2o Menschen, hun gevallen mede- menschen wijzende op en brengende naar de geheelonthouding „Abstihentia". GEEN VOETBAL. Alle wedstrijden afgelast. Naar wij vernemen zijn alle, door den Nederlandsclien Voetbalbond op Zondag a.s. Uitgeschreven wedstrijden, wegens het ijs vermaak en onbespeelbaai heid der terrei nen, afgelast EXAMENS. De heeren J. G. van Ruay en L. A. Koe- a ncn slaagden voor hot Mercurius-diploma boekhouden, terwijl de heer E. Veldhuizen geslaagd is voor de diploma's Mercurius en I de Yeroeniging van Leeraren. ORKESTVER. AMERSFOORT EN AMERSFOORT'S MANNENKOOR. c Een gecombineerd concert. I Het is verblijdend te kunnen mededeclon i dat tusschen bovengenoemde plaatselijke vereenigingen ecu samenwerking is tot stand gekomen, die het mogelijk heeft ge maakt, dat beide vereenigingen een ge combineerd concert geven. Dit concert is vastgesteld op 15 Februari a.s. cn zal al leen toegankelijk zijn voor de leden en donateurs Daar beide vereenigingen er naar streven, concerten te geven tegen, een lagen entreeprijs, meenden de besturen nog een 2en concertavond to moeten organisee- ren, welke is bepaald op 14 Februari. Do aanplakbiljetten vermelden den toegangs prijs, die zeer laag wordt gesteld. Voor nie mand kan het dus een beletsel zijn dit mooio concert te bezoeken, temeer nu we dit seiz.oen niet verwend worden met goede roncortcn! Wij kunnen nog vermelden dat het eerste gedeelte van het concert gewijd zal zijn aan Fr. Schubert's nagedachtenis en dat de heer Gerrit van den Beug als orgel-solist het grooto Concertorgel hier welbekend zal bespelen. Na de pauze komen werken op het pro gramma van jongere componisten met als slot de Strausswals „an der schónen blauen Donnu", voor koor en orkest. Vermelden wij nog dat de ork. ver. Amers foort tegenwoordig een goede bezetting heeft on A. M. K. 100 leden telt, dan kunnen we nu reeds een uitstekenden concertavond voorspellen. De toegangsbewijzen voor den concertavond van li Febr., zullen tot eon beperkt aantal, volgende week reeds ver krijgbaar worden gesteld, bij de leden ko men wij nader op dit concert terug. NED. PROTESTANTENBOND. Lezing prof. dr. van Mourik Broekman. In de Remonstrantsche Kerk sprak gis teravond prof. dr. M. C. van Mourik Broek man over De houding van den geloovige tegenover het leven. Onze levenshouding, voortgesproten uit aard, gewoonten, gewaarwordingen en in drukken, maakt van ons de menschen, die we zijn. Bij niet zeer velen komt er de hoo- gere mentaliteit uit voort eener levensbe schouwing. Bij die levenshouding komt veel angst voor. Spr. gaat de verschillende vormen van angst na, en waar is het bekende vers: Een monsch lijdt dikwijls 't meest, Door 't lijden, dat hij vreest. Ook moet men in toepassing brengen het Engelsche spreekwoord Tob niet over een verloren shilling, meer dan hij waard is. De vrees voor den dood schuilt in vrees voor leven in den dood. En die vrees wijkt, waar in den dood wordt gezien een bevrijd zijn, een uitbloei en in zuiverer, schooner leven, een hopen op God meer nabij te ko men. Ook liefde kont geen vreeze, daar zij rust op vertrouwen. Spr. behandelt de vrees eener ganeefte groep, de vrees voor het leven de deca dentie die het leven niet aandurft; het zoe ken naar een leven in sleur, een huwen, waar men het kinderleven niet* aandurft. Tegenover de vrees staat de moed; niet de overmoed en ijdelheid, die zwakheid is en vrees. Ook hier beziet spr. de uitingen van moed in verschillende schakeering, met als hoogste de moed. die het geloof geeft, on als wisselwerking de moed die het geloof vraagt, want dit rust op vertrouwen. De«e geloofsmoed heeft als hoogtepunt de erkenning en aanvaarding van de roe ping, die ons voor het leven duidelijk wordt. In het tweede deel van den avond behan delt spr. de moed, de, durf dor liefde te genover den evenmensch en onze omge ving. Liefhebben wordt ook gesteld in mo gelijkheid tegenover God. Hier is het niet gelijk tegenover gelijk, 't Brengt iets spiri tueels, iets sereens 't gaat tot een werke lijkheid. die wij niet kunnen zien. Spr. beziet verder de liefde in samen hang met schoonheid en blijheid. Een blij heid van geestelijke gozondheid, die ook menschen kan eigen zijn, welke door het leven worden geteisterd. Ook de humor is noodig met een traan in het oog en een lach om den mond. Men voelt zich tot blije menschen aangetrokkenvan hen gaat kracht uit. Durf blijde te zijn. Blijdschap is een ver dieping, een lichte wijze om het licht tege moet te gaan. lUlwwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii VOOR ONZE K o 111 e t a I c I. Roereieren met Ham. Middagtafel. Koninginnesoep. Rollade. Doperwtjes uit de bus. Vanillevla met Bisquit. Vruchtenbowl per llesch f 2.— Door bijvoeging van ecri flesch MF.l WIJN BESSENWIJN CHERRY of CHAMPAGNE verkrijgt U een heerlijken drank NIEUWE WAFELTJES Mcursika per ons f 0.20 Manderijnwafcls. per ons f 0.15 Zoeto sappigo Sinaasappels 7 cent Langestraat 42. Tel. 77. BIJ VERSTOPPING, spijsvertëringssto- ringen, maagbranden, congesties, algerïie-n gevoel van onwel zijn, neme men 's ochtends op dc nuchtere maag een glas natuurlij v „Franz-Josef'-bittcnvator, volgens de 'n klinieken voor inwendige ziekten opgedane ervaringen is het „Franz-Joscr-water een uiterst weldoend afvoermiddel. 28 Jan. Luth. Kerk. Evang. Mij. Lezing Ds. L'ngbeek. 20 Jan. Gemeenteraad 7 uur. 29 Jon. Amicitia. Nieuw Rotterd. Tooneel (Tartaud) „Allerzielen" (niet in abonne ment). 30 Jan. Geb Theos. Ver. Regentesselnan. English Association. Major T. Worswick. 30 Jan. Het Boompje. Oranje Vereenjging. Algem. ledenvergadering. 31 Jan Amicitia. Uitv. Znngverecn Mendels sohn. 31 Jan. Kerkgeb. Appelweg. Winterlezing Dr. Korff. 1 Febr. Luth Kerk. Vrijz. Herv. Lezing, Ds. G Westmyse. 8 uur. 1 Febr. Hotel de Witte. Jaarvergadering A. B. L. O. 2 Febr de Valk Sociëteit Eensgezindheid. 2, 3 cn 4 Febr. Amicitia Bioscoop. 4 Febr. Amicitia (foyer) Verecniging van Huisvrouwen. Lezing Mevr. TedJng van Berkhout. Half 3- en 7 Febi Amicitia. Gymn Ver Fxcelslor 9 Febr. Dansschool Klaassen. Bal-Masqué 9 Febr de Valk Groninger riuo 0 Febr. Amicitia. Soireé Gymnasiasten (L. E. A.). 11 Febr. Amicitia (foyer) Vereeniging van {Huisvrouwen Jaarvergadering» Half 3. 12 en 13 Feb» Amicitia Nutsavond Or- chestver Amersloort 14 en 15 Febr. Amicitia, Concert Amers- foort's Mannenkoor en de Amersfoortsche Orkestvereeniging. 16 Fobr Dp Valk PTT 16. 17 cn 13 Febr Amicitia Bioscoop- 20 Febr. Eben-Haëzer. Feest. Jaarverg. Ned Chr. Reis Ver. 20 en 21 Febr Amicitia Zendingsfilm. 21 Febr. Rem Kerk. N.P B. lezing Tony do Ridder 22 Febr. Kerkgeb Appelweg. Winterle zing Ds J J. Buskes Jr 23 Febr Amicitia Soirée Handelsschool. 25 Febr Tooneel N V Het Scbouwtooneel. „Mijn vrouw wil scheiden". Laatste abon- nementsvoorstelllng. 26 Febr. Amicitia. Tooneel-uitvoering ten bn»e rt«r Amersf T R O.-bestritding. 27 Febr. Amicitia Uitvoering Chr. Gymna- stiekvet. „Jahn" 2 Monrt dp Valk. Frysk Selskip. 2, 3 en 4 Mrt Amicitia Bioscoop. 9 Mrt Amicitia Soirée H R S. 9 en 10 Mrt De Valk Kunst na Arbeid Too- neelavond 12 Maan Amicitia Jubileumconcert Amersf- Muziek verepniging. 14 Mrt Amir'tia Kunstavond Ons Belang. 15 Mrt Amicitia Nutsavond lezing Dcm Bau- duin 16. 17 en 18 Mrt. Amiqitia Bioscoop. 18 Mrt. Geb. Theos. Ver. Lezing Tony de Ridder. 21 Mrt Kerkgeb Appelweg. Winterlezing. Ds. J G Geelkerken 26 Manrt Amicitia Concert Banmsch da meskoor ten bate der Amersf T.B.C.-bestrij- ding 50, 31 Mrt. T April Amicitin Bioscoop. 13. 14 en 15 April Amicitia Bioscoop. 27, 28 en 29 April Amicitia Bioscoop. Dagcl ij ks: Cinema Royal Langstraat. Casino Theater Arnheiimcbeweg. Kunstzaal „Sierkunst". Utrechtscheweg hoek Steven van der Hagenlaan. Museum Flehite, Westsingel Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Theosofische Bibliotheek Gebouw Theos. Vei Regentesselaan (Zaterdags van 130— 2.30 uur). Openbare Leeszaal (met Jeugdleeszaal en Bibliotheek), Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal. Nieuwstraat 24. Princess-room Zondag, middag, en avond concert Hotel Monopole, Zondagmiddag- en avondconcert. Danszaal Klaassen Zondags Dandng. 26, 27, 28 Jan. 1 Febr. Amicitia. Bioscoop. 26 Jan de Valk. Nederl. Reis Vereeniging. Bal Masqué. 28 .Tan. Ver. van Staatsburgeressen. Le zing mej. mr. G. E. Bergsma. UTRECHT. Stadsschouwburg. 26 Jan N.V. Ver. Rotterd. Hofstad Tooneel „Boefje" Half 8. 27 Jan. N. V. Het Schouwtooneel. „Eva Bonheur." Kwart voor 8. N.V. Schouwburg. 27 Jan. De Vereenigde Schouwspelers. „De Rozenkrans," 8 uur. .v OMREKENINGSKOERSEN OH. Nol. Niet Off Not, 2'. Jan 26 Jan. 12 uur Londen 12.09'/, 12.0"% Berlijn59 25 59 26'/, T ariis 9 75% 9 75% Brussel34.66 34.67 Zwuserland4*. 91 47.99 Weenen35.07 35 07 Kopenhagen6' .53 66.53 Oslo 66.50 66 48 Stockholm66 69 66 68 j New-York....2.49.45 2.49.45

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 3