ONZE Ter gelegenheid van dc Engelsche kunstzijde-tentoonstel ling te Londen, werd er propaganda gemaakt voor het dragen van kunstzijde door heeren Mannelijke .manne quins" toonden de speciaal vervaardigde modellen zijden heerenkieeding, welke de mannen der toekomst op kantoor en olders zouden dragen. DE INTOCHT VAN PRINS CARNAVAw. In den stoet van prins Carna-al werd een groote haard meegevoerd, waarschijnlijk om het einde van den winter aan te duiden, en een groep katten, als een m nder gebrui kelijk, maar duidelijk symbool van de naderende lento. Alle proporties op de noodige wijze overdreven. Een groote oppervlakte heidegrond nabij het Amstcrdamsche Kinder- Sanatorium te Hoog-Blaricum, staat op het punt door de spade vernield te worden Men wil door dit prachtige landschap een veldspoorweg aan leggen, waarvoor do heide ongeveer tot vier meter zal moeten worden afgegraven. Een Fransch kunstehaar exposeert op de tentoonstelling der Onafhankelijken te Parijs ;era «.an «jzerdraad ..geknoopte figuur welke hij betitelt als: man mei bloem Er hot zeer zeker ren meuw idee in. zoo niet uit kunstoogpunt, dan toch voor artisten, die geen geld meer hebben om duurder materiaal te koopen. Het plan van eenige Duitschers, om midden in een meer tusschcn »Jort- mund en Hagen, een hotel te doen bouwen, door bruggen met «ie oevers verbonden, doet denken aan een sprookje Dc maquette van het lo bouwen hotel bewijst echter wel, naf wo in den modernen tijd leven. OM HET WERELDDUURRECORD TE VERBETEREN, heeft men in Engeland een ,,Fairey"-vliegtuig gebouwd var» geweldige afmetingen Met dit reuzen vliegtuig zal oen poging worden gedaan om een non-stop vlucht van Zuid-Amerika— Engeland te maken. Het toestel zal voor ruim zeventig uren brandstof mede nemen EEN NON STOPVLUCHT KAAPSTADENGELAND Oe vliegers die de vlucht van Zuid Afrika naar Engeland in één étappe hopen af te leggen Links: de vlieger luitenant R V Major en rechts de escadrille commandant A. G. «Jones Williams. (Zie onder). Een Weensche Ingenieur heeft een nieuwen slede-automobiel geconstrueerd om in de sneeuw te gebruiken Het voertuig beweegt zich voort door middel van rups-raderen en glijdt, als een gewone sledo, op schaatsen. Als het carnaval is. wekt de vreemdste gast geen verbazing meer Het werr dan ook als heel gewo ir beschouwd, dat de zon en dc maan eens op aarde rondwandelden. Te Hengelo hobben drie kleine wereldburgers tegelijk nun intree gedaan Het zijn twee jongens en een meisje ue kiemen met twee pleegzusters van het Algemeen Ziekenhuis, waar de gelukkige moeder ze ter wereld bracht D VAN BEEK, die zijn veertigjarig ambts jubileum zal vieren bij de fa C v Esveld te Nijkerk Een bloempot, die twee millioen jaar geleden over de aarde rondwan delde, is het nieuwste snufje voer een modern salon Hij wordt gemaft van mammouthspooten, waarvan onlangs een geheele collectie rntdeKt is in een drooge rivierbedding In Rusland Een havenarbeider met -iet» stol mammouthspooton to Londen, waar de collectie bewaard wordt# ten oude Europeesche sport heeft thans onder de jeugd van Japan oijzondcr mgaij gevonden Op vele Japansche scholen wordt het stokschermen, bij wijze van gymnastiek onderwezen Een geroep leerlingen, in half Oostersche, half Westersche dracht, waarin z:j. bovendien nog gewapend met schermmaskers, en groteskene indruk maken. Monaco, net kléine vorstendom aan de C6te d'Azur. is in dezen tijd van net jaar overstroomd door vreemdelingen Ter gelegenhe.d van een feestdag werd •r onder geweldige belangstelling een groot vuurwerk afgestoken. d.;t o.a. bijgewoond werd door prins Louis van Monaco. Een qroofe vuurfontein

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 6