^MERSFOfWHTSClH DAGBtAB Dondsrdag 7 Februari 1928 .DE EEMLANDER- 27e Jaarrang No 186 BINNENLAND. UIT DE STAATSCOURANT BRAND TE AMSTERDAM Een verdieping uitgebrand VRIJZ. DEMOCR. VER KIEZ1NGSPROGRAM Elf punten DE TREKHONDEN De minimum borstbreedte FEUILLETON. Oe Wettige Erfgenaam Toegekend de zilveren medaille Orde Nassau Orde M. de Wilde, meesterknecht bij de firma H. J. B. Wensing te Amers foort Herbenoemd met ingang van 15 Juli 1929 bij de N.V. de Nederl. Bank tot directeur- secretaris mr. G. H. M. Delprat en zulks met een tijd van 7 jaar. Op verzoek eervol ontslagen met ingang van 1 Maart J. P. J. H. M. Brouwers als burgemeester van Noorbeek. Benoemd tot Officier in de Oranje-Nas, sau-orde L. J. Dijkraans, pastoor te Eind hoven. Bepaald is, dat D. J. Hasselman, bij Kon. Besluit van 6 Augustus 1928 eervol als re serve tweede luitenant uit den militairen dienst ontslagen, na 3 Augustus niet meer tot het reservepersoneel der landmacht be hoort. PRINS HENDRIK. Uit Duitschland terug. Z.K.H. de Prins is gisterochtend per Staatsspoor van 10 uur 3 van zijn verblijf in Duitschland te 's-Gravenhage terugge keerd DR. A. BORMS. Een comité voor zijn ontvangst te Amsterdam. Voor de ontvangst van Dr. A. Borms te Amsterdam, op Dinsdag 12 Februari in Bel levue, heeft zich een comitó gevormd, dat als volgt is samengesteld Prof. H. Burger, hoogleeraar aan de Gemeente universiteit W. Goedhuys voorzitter van het D. S. V.; P^of. G. C. Heringa, hooeleeraar aan de Gemeente-universiteitHenriette Roland Hol&Jvan der Schalk, letterkundige; m»* P. W. de Koning, voorzitter der Vl.-Holl. Vereeniging „Guido Gezelle'; Dr. Dan. d» Lange Jr directeur van het Embryologisch Instituut te UtrechtHenri Polak, lid der Eerste Kamer: mr. C. P. M. Romme. lid van den gemeenteraad van Amsterdam prof. A. A. van Schelven, hoogleeraar aan de Vrije Universiteit: prof A. E. H. Swaen. hoogleeraar aan de Gemeente-universiteit mr. H. Verkouteren. lid der Eerste Karper; F. J. A. M. Wierdels, oud-wethouder van Amsterdam. GENERAAL VAN DER PALM. Eervol ontslag uit den ml< Iltairen dienst Dr Chef van den Gcneralen Staf. Luite nant-Generaal P. J. H. van der Palm. heeft den vensch te kennen gegeven In aanmer king te worden gebracht voor een eervol ontslag uit den militairen dienst met in gang van 1 Mei a.s. HET IJS. De schipbrug te Arnhem weer gelegd. Ondanks het feit, dat zich op het oogen- blik nog veel drijfijs in den Rijn bevindt, is gistermiddag te Arnhem toch weer de schipbrug gelegd. MET f 38.090 ER VAN DOOR. De voortvluchtige kruier gearresteerd. Men meldt ons uit Amsterdam Wij vernemen dat de 34-jarige kruiers knecht Frans van I.. die op 30 Januari j.l. is verdwenen na voor een bankier hier ter stede gelden tot een bedrag van 35935 te hebben geind, met medeneming van dit bedrag, hedenmiddag is gearrestreerd. Na dere bijzonderheden ontbreken nog. In hei magazijn van Vroom en Dreesman aan de Spuistraat Gistermidadg even na twaalven brak in de werkplaatsen van de firma Vroom Dreesman in de Spuistraat 23 te Amster dam brand uit. Een der werklieden die op de vierde verdieping m een vertrek waar de zoogenaamde twijninrichting is, zijn bo terham zou gaan eten haalde van een naastgelegen kamer een baal kapok om daarop gemakkelijk te kunnen zitten Doze baal kapok is tegen een brandende kachel gevallen en vatte vlam Pogingen door den werkman gedaan om het vuur te dooven mislukten. Het breidde zich integen deel sterk uit en de man moest vluchten Toen de inmiddels gewaarschuwde brand weer verscheen puilde uit de vensters van deze verdieping dikgrijze rookwolken. De mechanische ladder werd onmiddellijk op gedraaid en vanaf den ladder werd hel vuur bestreden Ook een straal werd bin nendoor gelegd. Het vuur baande zich eep weg naar de vijfde verdieping, waar even als op de vierde étage de meubelstoffeer inrichting is gevestigd. Het vuur vond hier gretig voedsel in kapok en andere zeer brandbare materialen. Tenslotte werkte de brandweer met vier stralen. De vierde verdieping brandde gedeelte lijk uit. Ook de vijfde verdieping kreeg brandschade. Hier waren voornamelijk ijzeren ledikanten opgeslagen. De onderge legen étages hadden veel waterschade. De inhoud van het perceel zoowel als het huis zelf zijn verzekerd. NEDERLANDSCHE PROPAGANDA IN ROEMENIË. - -• Vertooning der rolprent „Nederlandsch Indie". De vereeniging „Nederland in den Vreem de" schrijft ons het volgende Dj rolprent ..Nederlandsch-Indië". eigen dom der vereeniging „Nederland in den Vreemde", werd op 31 December j 1. ten hui ze van den Nederlandschen consul-generaal te Roekarcst. den heer C. M. Dozy, mei groot succes vertoond voor een aandachtig publiek. Dezelfde film werd daarna op 24 Januari j.l. vertoond in de Internationale Industri- eele Club te Ploesti, centrum van de petro- leum-nijverheid, voor een publiek bestaan de uit de verschillende provinciale, gemeen- .telijke en militaire gezaghebbers en over heidspersonen. verschillende hoofden van scholen en lycea. Ingenieurs en beambten van de onderscheidene petroleumonderne- mingen enz. Op 27 Januari j.l. draaide dezo rolprent nog eens te Moreni. het voornaamste petro- leumveld. Ook hier bestond het publiek hoofdzakelijk uit de bij de petroleumonder- nemingen werkzame beambten van alle na tionaliteiten. Algemeen, inzonderheid te Ploesti, sprak men zeer groote erkentelijkheid uit voor het vertoonen van deze buitengewoon be langwekkende film. welke een beeld geeft van landen cn volken, waarvan de kennis in Roemenië nog uiterst gering is. Daar andere nationaliteiten nooit derge lijke rolprenten in Roemenië vertoonen staat vast dat deze Nederland.schc propa ganda goed werk gedaan heeft. UIT DE R. K. STAATSPARTIJ. He! „goval-Veraart". De aan- vraag voor een Partijraadsver gadering formeel niet in orde. Men meldt uit Den Haag aan het Cen trum: Gelijk bekend zijn door het secretariaat der r.-k. Rijkskieskringorganisatie 'sGra- venhage meer dan voldoende door leden van den partijraad onderteekende verklarin gen verzameld, inhoudende verzoek, dat uiterlijk in het begin \an Februari, althans vóór 15 Febr. een vergadering van den partijraad der R. K. Staatspartij zal worden gehouden. Bedoelde verklaringen zijn gezamenlijk door den secretaris van voormeld Kring- bestuur doorgezonden naar den partijsecre taris. De wijze der aanvrage blijkt naar de zienswijze van den partijsecretaris niet ge heel formeel in orde te zijn en bijgevolg wellicht niet rechtsgeldig. Art. 15 van het partijreglement bepaalt, dat de oproepingsbrieven voor de vergade ringen van den partijraad ten minste 3 weken vóór den datum dier vergadering moeten verzonden worden. Vermits eerst op 9 Febr. a.s. do aangelegenheid in do ver gadering van het partijbestuur aan de ordo komt. kan een eventueele bijeenkomst van den partijraad niet meer in Februari ge houden worden. In een rede te Groningen door Mr. Marchant ontvouwd In een gisteravond te Groningen gehou den vergadering die de vrijzinnig-demoera tische kiesvereeniging „Burgerplicht' had belegd, heeft mr. H. P. Marchant, lid van de Tweede Kamer, een rede gehouden over „de parlementaire partij". Aan het slot van deze reden deelde hij mede, dat de vrijz. democratische partij bij de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer bij de kiezers zal komen met het volgende program le. herstel der parlementaire partij 2e. handhaving van het recht voor alle maatschappelijke groepen verbetering van de rechtspositie der vrouw in en buiton het huwelijk, erkenning van de gelijkwaar dige rechtspositie der vrouw met die van den man 3e. verbetering der bestaansvoorwaar den voor de middenstandsbedrijven, in het bijzonder door maatregelen op het gebied der belastingheffing en door nijverheids onderwijs. Bestrijding der misbruiken van trusts en kartels, verbetering van rechts, positie van hoofdarbeiders; 4e. bevordering van het landbouwbedrijf door middel van voorlichting en landbouw onderwijs; bevordering van het grondbe zit van den grondgebruiker, herziening van de wettelijke regeling van de pachtovereen komst, maatregelen tegen onredelijke op drijving der pachtprijzen 5e. handhaving der openbare school, herziening der onderwijswetgeving door wegneming der misbruiken, waartoe de be staande regeling der financieele gelijkstel ling tusschen openbaar en bijzonder onder wijs aanleiding geeft e. vereenvoudiging van den staats dienst; 7e. herstel eener redelijke verhouding tusschen directe en indirect*» belastingen door verlaging van den druk der laatste, zonder verhooging van de totaalbelnsting- druk, herziening der successiebelasting met zwaardere belasting van groote erfenissen in de volgens het bestaande tarief laag be laste verwanlschapsgraden; 8e. handhaving van het beginsel van den vrijen handel 9e. nationale ontwapening. De gewapen de macht te land en ter zee worde gereorga niseerd voor het uitsluitende doel van mili taire bewakings, en politiediensten: 10e. invoering van premievrij staatspen sioen, tenminste op den voet van een ouderdomsrente van 3 per week voor een ongehuwde en 5 per week voor een echt paar voor 65-jarigen en ouderen, wier in komens onder 1200 per jaar bedragen 11e afschaffing van het stelsel van fondsvorming bij de sociale verzekering. Een open brief aan minister Kan inzake het trekhonden vraagstuk De heer Henri Polak vestigde in de Eerste Kamer de aandacht op den trek hond In heel het land ontstond ecne be weging voor afschaffing. Na raadpleging der commissarissen der Vereenigingon in de provincies cn na overleg met de Vee art8enijkundige Hoogeschool te Utrecht kwam op 1 Augustus 1927 een Koninklijk besluit, dat keuring voorschreef cn ver bo-'d op den kar te zitten, en op 17 De O'rnber 1927 kwam een circulaire van 7ijne E*c. Minister Kan. hoe het wel zeer vag»» Kon Besluit was op te vatten. Dit. alles behandelt een Open brief van ..Dierenbelang' en van de „RotterdaniRChe Vereeniging tegen trekhondenmisbruik". Met het optreden van den Minister in 1927 hadden de Vereenigingcn vrede. De circulaire maakte, aangezien zij de door burgemeesters te verleenen zitvergunning beperkte tot ouden van dagen en invaliden, praclisch een einde aan het jakkeren op de kar en sloot door een hoegbreedte van 16 c.M te eischen. de tengere honden uit. Hoeveel nietige dieren trokken, blijkt uit de schatting van ür. Klarcnbeek. van de Hoogeschool te Utrecht, die verwachtte, dat niet meer dan 10 zou worden goed gekeurd. Maar om wat volgde, laken zij Minister Kan zeer. Daar in enkele plaatsen vele honden werden afgekeurd, nrotesteerden de eigenaars en Minister Ka. vernietigde in zijne circulaires van 17 Februari en 7 Maart "28. zijn vorig werk. De borstbreedte werd tot 1931 tot slechts 14 c.M. terugge bracht, voor Rotterdam zelfs tot 12 c.M., zoodot volgens den brief alleen schoot hondjes daar nog vrij zijn Honden, die aan redelijke eischen voldoen, moesten maar worden goedgekeurd en hoewel de Minis ter op 17 December '27 uitdrukkelijk strenge naleving zijner bepalingen had ge- eischt, werd het nauwkeurig opvolgen daarvan nu in scherpe bewoordingen ges laakt. Dus feest voor de trekhöndenbazen cn de hun goedgezinde gemeentebesturen Men acht het hek van den dam, en leeft daarnaar, dat toonen de waarlijk afgrijse lijke foto's in den brief. Een lange slungel van 17 jaar heeft zitvergunning. In Bra bant en de Betuwe drukken vele gemeen ten het op de rijbewijzen De uitzondering is daar regel. Deerniswaardige dieren zijn goedgekeurd, ook moeten afgekeurde ook nog werken. Zieke dieren ploeteren maar voort. Overlaad den politiebeambte niet met een boekdeel bepalingen, het toezicht op welke een kennis vereischt, die hij niet bezit, maar schaf den trekhond af, raadt de brief. Amsterdam in de 18de eeuw. Pa rijs in 1824. heel Engeland in 1854. het departement du Nord, het centrum der overigens in Frankrijk vrijwel uitgestor ven hondcntractie, met 1 Februari 1928 gaven het voorbeeld. Het overige Europa heeft ook zonder verbod bijna geen trek hond meer. Bestelwagens, Ford en Blitz, twee- en driewielfietsen zullen beter vol, doen dan de hondekar. Men kan den brief gratis verkrijgen aan het secretariaat 65a Coolsingel, Rotterdam BARON MICHIELS VAN VERDUYNEN. t Te Monte Carlo begraven. Het stoffelijk overschot van baron Mi chiels van Verduynen, in leven secretaris generaal van het Permanente Hof van Ar bitrage, is gisteren te Monte Carlo, waar hij is overleden, aan den schoot der aarde toe vertrouwd. In verband met deze plechtigheid was gis teren de vlag h»tlfstok geheschen van hel gebouw van het Vredespaleis aan den Ouden Scheveningscheweg, waarin liet Hof van Arbitrage gevestigd is. DE 750.000STE INWONER(STER) VAN AMSTERDAM. Wat or over bom (baar; geschreven wordt Reeds thans, ongeveer ruim »^n half jaar voor de geboorte van de(n) 75u.000sto.'n) in woner (inwoonster) van Amsterdam ver schijnen dagelijks berichten in de nldaat uitkomende dagbladen over deze belangrij ke gebeurtenis, voor de hoofdstad Vele fir ma's bieden de (n) nansti9ii<le(n) hnoMste- deling(e) en zijn (haar) mjeder geschenken aan. Het Centraal Bureau voor Persii'lichtin- gcn. afdeeling van het Persbureau v.az pias te Amsterdam, verzameld alle berichten, die in de geheele Nederlai dsche pers ver schijnen over dit heugelijke feit. Deze wor den in een album bijeengebracht en zendia bekend is. wie de gelukkig*» is, over wie(n) zooveel voor de geboorte is geschreven, zal het album hem (haar) worden „aangebo den." WINKELSLUITING. De Rottordamscbo verordening. Het Haagsche Hof heeft arrest gewezen in de volgende zaak W. H. J. van M., koopman te Rotterdam, is door de rechtbank aldaar met ver nietiging van een vonnis van den kanton rechter wegens het te Rotterdam voor werpen aan den weg buiten de deuren der winkels uitstallen, veroordeeld tot 50 ct boete subs. 1 dag hechtenis. De Hooge Raad vernietigde echter het vonnis der recht bank en verwees de zaak naar het Haag sche Hof, dat thans den vordachte heef', vrijgesproken. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN DEVENTER. 15 dezer de installatie. De nieuwe, burgemeester rnr. F. W. R Wttewaall. zal op 15 dezer in een plech tige raadszitting worden geïnstalleerd. De» dag te voren neemt hij te Lochern afscheid van zijn tegenwoordige gemeente. Er he*»fi zicb daar een uitgebreid comité gevormd van nolabelen, om hem cn zijn echtgenoote te huldigen en een stoffelijk blijk van waar deering een le bieden. KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Blauwesluls onder Lage Zwa'üwe i- do kapitale boerderij van den lieer A Francois tot den grond toe afgebrand paarden en 25 stuks hoornvee konden v or den gered. MISDAAD OF ONGELUK? De spiritusdrinkers Omtrent do spiritusdrinkers in de St. Ni- colaasstraat te Amsterdam, waar een 34 jarige man dood werd gevonden, wordt nog gemeld, dat de koloniaal, wien een verhoor is afgp-omen. zich niet weet te herinneren wat er is gebeurd en hoe het gekomen i- dat de ander overleden is. Men vermoedt dat beiden de trap zijn afgevallen en een hunner den nek heeft gebroken. De kolo niaal is weer op vrije voeten gesteld. DE DOETINCHEMSCHE GASKWESTIE. Het ontslag van den directeur door de Kroon vernietigd. Gisteren is verschenen het Staatsblad no 26 bevattende een Kon. besluit van 4 Fe bruari, waarbij vernietigd is het besluit van den gemeenteraad van Doetinchem van 9 Februari 1928. strekkende tot het me* ingang van dezen datum verleenen van on eervol ontslag aan den heer G. Pieterson al. directeur van het gemeentelijk gasbedrijf Mede is krachtens dit Kon. besluit vernie tigd het besluit van genoemden raad van 11 Februari 1928. strekkende tot ontzegum* van den heer FMeterson. van den toegang tot de terreinen en gebouwen van de gas fabriek dier gemeente gedurende den ter mijn verloopcnde tusschen het ontslag cn d< beslissing door de Kroon te nemen omtrent de gevraagde vernietiging van 9 Februar 1928 En vrede heeft wie vreugdo vinden kan. J. PERK. Door E PHILIPS OPPKNHEIM. Geautoriseerde vertaling van Mej. E. J. B. "^•tatius keek hem aan met een uitdrukking van twijfel. „Zie je, ik moest je op die dingen wijzen. Mijn ouwe heer sprak er mij gisteren oveT Hij schijnt *e denken, dr* jij je hoofd een beetje op hol Taat brengen door al die wufte dames en soupérs en zoo. Je wilt je zetel in het Huis niet innemen, je wilt niet komen dineeren om de familie te ontmoeten Je wilt zelfs geen bezoeken beantwoorden Er zijn hoopen ver wanten, die verlangen je hand te drukken en je wilt niet eens een visitekaartje bij ze pes- seeren." „Als hertog ben ik zoo'n beetje mislukt zuchtte Francis. „Zoo moet je het niet opvatten, ouwe jon gen", verzocht Eustatius. „Ik zal hun zeggen, dat het alles wel binnen enkele weken in orde zal komen, dat je nu wilt genieten en dan de moeilijkheden onder de oogen zult zien Het zou jammer zijn, als je niet een beetje plerici kon maken, na al wat \e hebt doorgemaakt „Doe je best voor mij", verzocht zijn neef. „Ik Van elk oogrnblik veranderen. A propos, is alles, wat je daai zei over miss Peggy ook toeoassoHjk op mrs Dringc?" Eustatius, die ingedoken in zijn stoel rat, duwde zijn onberispelijk geborstelden zijden hoed een beetje achterover op zijn hoofd en krabde zich achter het oor. Deze houding be- teckende bij hem diep nadenken. rrDat is een lastige kwestie, Francis", meende hij. „Je weet, Felicia kwam uit de goede stal, hoewel zij niet in het gareel liep. Je kan Feli cia's tegenwoordige positie niet uitmaken. Toch zcu ik, als je mij rood vroeg, zeggen, waarom die geschiedenis met haar aan de klok te han gen? Het zou zoo erg riet zijn, als ik het was, maar al zijn wij van dcnzelfden leeftijd, jij bent de hertog, weet je, een van die lui, die ge ïnteresseerd zijn in den bloei .van het land cn die een voorbeeld moeten geven, enz. In elk geval, wat doet het er toe? Felicia haat restau rants. Je kunt met haar dineeren, zoo dikwijls als je wilt. Je kunt haar in Chatfield House binnensmokkelen voor een klein „onder-onsje". Je heb», geen begrip, hoe handig die dingen kunnen worden ingepikt, als je de ware men- schen om je heen hebt: O wee. daar is Monicnl Om je de waarheid te zeggen, ik kan haar van morgen niet onder de oogen komen, ouwe jon gen. Maak mijn excuses, zeg dat ik iemand moet spreken over een paard. Die ezel van een Halston heeft haar zeker verteld van gister avond." Hij verdween haastig. Monica zag hem nog juist verdwijnen. „Ik ben bang, dat dit beteekent, dat hij zich heeft misdragen", merkte zij op, toen Francis opstond om haar te bcgToeten. deelde Francis haar mede. „Eustatius is gaan spreken over een paard". Monica maakte een veelbeteekenend gebaar. „Wil je met mij wandelen, of zal ik bij je ko men zitten „Kom bij mij zit'en", verzocht hij haar. ..Als we wandelen, houden de menschen je a'tijd op, en dan stel je me voor, en ik weet niet wat te zeggen en kon evengoed met een ander uit zijp." „Kan het je don schelen, met wie jc bent vroeg zij haoslig. „Ja zeker", verklaarde hij. „Ik vind het pret- tig bij je te zijn. Ik besef, dat een straf voor dat woeste leven, waarin ik mij heb geworpen, is. dat ik waarschijnlijk minder met jou kan om gaan." „Dat is niet noodig. Ik vind het amusant er over te hooren. Ik heb gehoord, dat je a'le da gen in Mario's Gril'room dejeuneert. Is het hcusch amusant Waarom neem je mij niet mee „Maar beste Monica", zeide hij, „als Eusta tius je dat hoorde zeggen, zouden zijn haren te berge rijzen. Ik heb vanmorgen al een stand je van hem gehad. Begrijp je niet, dat er ver schillende restaurants zijn voor verschillende menschen. Jij bijvoorbeeld „O, wees maar gerust", zei zij. „Ik verlang niet een standje bij procuratie van Eustatius. 't Malle van Eustatius is, dat, hoewel hij een vreeselijke deugniet is, hij ook verschrikkelijk conventioneel is. Neem mij mee om te lunchen bij Mario's. Francis." „Ik durf mij je broeders toorn niet op den hals halen", bekende hij. „Bovendien heb ik een afspraak voor de lunch met Felicia Dringe „Die heks I" riep Monica uit. „Toe, vertel mij er alles van, Francis. Vertel mij of je houdt van het nachtbraken en benauwde kamers en jazz-muziek en meisjes, die haar lippen afvegen voor je haar kust en dat afschuwelijk gevoel 's morgens, wanneer je te veel champagne hebt gedronken". „E?n vreemd leven", verklaarde hij. „Je schiint er legen te kunnen Je 'iet cr zeer goed uit. Heb je vanmorgen gereden „Om acht uur. Daarna had ik sir Stephen op ontbijt en een emstiee preek". „En daarna Eustatius", prevelde zij. „Ze ma ken je het leven moeilijk V „Waarom geef je mij geen uitbrander, dat ik niet op je diners kom en dat ik omga met een verkeerd soort menschen vroeg hij nieuwsgierig. „Niet omdat het mij niet kan schelen", ver zekerde zij hem. „Waarom doe je het dan, niet hield hij aan. „Alle andere leden van je familie trachten te gelegener tijd een opmerking te plaatsen, wan neer ze mij ontmoeten. Je luistert naar wat ik doe en je glimlacht. Je keur' het niet goed." „Neen. ik kan het niet goedkeuren en ik kan het niet begrijpen", gaf zij toe, na een oogenblik aarzelen „en daar ik het niet be grijp bemoei ik mij er niet mee Ik geloof, dat ik d i t echter heel goed begrijp, wat de ande ren niet begrijpen. Je hebt een veel sterker ka- lakter en een veel sterker wil dan één van hen. Al wat zij kunnen zeggen, weet je van te voren Het geeft dus niet of ze beproeven in vloed op je uit te oefenen." „Monica", zei hij plotseling, „ik wilde dat je geen Chatfield was." „Vindt je het niet prettig, dijt je mfin neef bent „Ik geloof, dat ik het aangenamer vind, dan dat ik de hertog van Chatfield ben," zeide hij. „Je maakt mij een groot compliment". „Om dat ik je alle raad en preeken heb bespaard, ga ik je een vraag doen. Geniet je van je le ven Hij dacht een oogenblik na. Jk geloof, dat ik sinds ik een Vind was, nooit van iets heb genoten", meende hij ,Je hebt geleefd zoca's ie nu leeft, voot je plicht", gaf zij zacht toe „Voor je plicht of voor i°ts anders. Ik wenschte, dat ik het be greep." „Je spreekt van plezier", zeide hij. Eerlijk ge sproken, ik vind het moeilijk mij te amuseeren Er zou een manier zijn om althans oen pea) uur plezier te hebben, een dwaas idee natuur lijk." „Verk'aar in eens, wat je bedoelt," verzocht zij, toen hij aarzelde. „Iets, waarvan ik werkelijk zou genieten"", girg hij voort, „zou zijn je morgenochtend om half acht met den wagen Ie halen en naar Chat field te rijden. We zouden daar kunnen zijn om. half elf en dan te rijden over die heide, waa: ik je ontmoette den dog na mijp aankomst, er gens aan zee te lunchen terug te keeren naai het kasteel en eenigen tijd onder de iwoni^n te rusten en dan naar London terug te tuffe? tegen dat het koel begint te worden." Zij keek hem nieuwsgierig en een beetje droe vig aan. „Zou je dat werkelijk graag willen „Zeker", getuigde hij „Ik zou het ook prettig vinden", erkende zit. „Maar Francis", ging zij voort, na een oogen blik van besluiteloosheid „Je weel wel, dat ik veel verdragen kan Ik luisteT naar wat men zegt en laat mij er niet dooi van de wijs bren gen, maar ik heb ook mijn Don Quichouerit of sentimentaliteit of hoe je het wil noemen Ik zou den dag met je willen doorbrengen, juis; zooals je het hebt beschreven, maar ik moei je eerst vragen. Een woord slechts." Er tintelde humor en begrijpen in zijn oogor toen hij haar vragenden blik ontmoette „Ik heb niemands lippen afgeveegd" ver» zekerde hij haar „Felicia gebruikt geen rouge." ,.Dat wist ik niet" Zii stond op met een rucht van voldoening. „Het zal een verruk'-e'ijke dag rijn", verV'aur- de zij geestdriftig „Ik zal een linnen rijkleed meebrengen en de lunch." (Wordt vervolgd.^ j

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1929 | | pagina 5